jEonnie Zwarthoed et topturnen topt Suppoosten AZ'67 gaan fouilleren Tagort" „Mag ik ook eens aan mezelf denken?" Johan Cruijff wordt manager Totest eptunus Afgewezen Hongarije haakt af Romeo Zondervan praktisch genezen 1 Van der Kuijlen blijft bij PSV Nog een Schotse arbiter omgekocht Noteer bij de radio EIDSE COURANT ZATERDAG 9 DECEMBER 1978 PAGJNA11 HAAG Connie Zwar- stopt met topturnen. Die lissing volgt op een periode ze werd beperkt door ures en het plezier steeds Ier werd. De laatste dagen de centrale training op ndal maakte ze een gede- ieerde indruk. Voor haar d toen al vast dat de weken ^aftrainen" waren begon- „Voor de wereldkampioen- ippen in Straatsburg had ik |al helemaal geen zin meer zegt ze, "maar ik vond dat t voor zo'n belangrijk toe van me af moest zetten, lens de WK was alles ineens weer leuk en daarom ben nog een tijdje doorgegaan, fc weken geleden sprong ik een demonstratie van de k, kwam tussen twee matten errekte alletwee mijn enkel len. De zoveelste blessure in tijd. Ik heb echt bijna blessures gehad, die je bij aen kunt krijgen. Vooral het tste jaar was het een en al nde". verdwijnen van Connie Zwarthoed wel eens ernstige gevolgen hebben r de kwalificatie van de nationale ig voor de Olympische Spelen van in Moskou. De Volendamse behoort nog altijd tot de beste Nederlandse turn sters en voor haar, lijkt er in zo'n kort tijdsbestek nog geen opvolgster klaar te staan. Bovendien heeft Annelies Nijdam vorige week eenzelfde beslissing geno men. Zij was reserve bij de WK en weet dat de doorstroming van de jeugd haar in de nabije toekomst in ieder geval uit de Nederlandse ploeg zal houden. Haar plaats zal wel redelijk snel kunnen wor den ingenomen. Niettemin betekent bo venstaande, dat er een reorganisatie zal moeten plaats vinden van de selecties. Connie Zwarthoed is er niet door op an dere gedachten gekomen. „Ik heb me al tijd voorgehouden te stoppen zodra ik er. geen plezier meer in had. Als het dan zover is, kost het toch wel moeite. Ik heb er veel over nagedacht en gepraat. Met mijn ouders, die me altijd hebben vrijgelaten in mijn beslissingen, met de trainers Albert en Lisa Asarjan, met Marleen Houter, een andere turnster, en met mensen van het bondsbestuur. Ik ben niet bang dat ik spijt krijg van mijn beslissing. En ze kunnen het me niet kwalijk nemen." „Ik heb meer dan tien jaar geturnd en vanaf mijn tiende met de nationale selec tie op Papendal getraind. Ondanks al die blessures ben ik nu nog gezond. Het risi co, dat ik dat over een paar jaar niet meer ben als ik doorga, is erg groot ge worden. Bovendien heb ik in al die jaren andere interesses gekregen. Ik ga in de toekosmt nog één keer per week bij mijn vereniging St.Mauritius turnen als ik over twee weken op Papendal klaar ben met afbouwen.Op 6 februari word ik zestien. Mag ik ook eens aan mezelf den ken?" In haar loopbaan als topturnster („Waarvoor ik erg veel heb moeten la ten") bereikte Connie Zwarthoed twee keer een Nederlandse titel. Vorig jaar werd ze de eerste algemene kampioene, waarmee ze een belofte inloste. Het grootste talent dat Nederland kende, volgens ex-trainster Eva Bartha, is niet verder gekomen. Dit jaar ontbrak ze bij het algemeen kampioenschap in Dor drecht door een blessure, bij de WK was ze al niet meer de beste Nederland se. Dat toernooi was ^vel haar eerste en enige echt grote evenement Andere mis te ze door kwetsures, zoals de trip naar China. Op 8 januari gaat ze weer 'gewoon' naar school. „Dat komt goed uit, want ik zit in de vierde klas van het atheneum. Als ik volgend jaar was gestopt, had ik mid denin de voorbereiding op het eindexa men gezeten. Nu kan ik dat allemaal veel beter doen. Niet dat mijn studie tij dens het internaat eronder heeft geleden, maar het is natuurlijk minder ideaal. Misschien ga ik nog iets in een andere sport doen. Badminton trekt me wel aan. Echt, ik heb helemaal niet het idee dat ik het turnen over een tijdje nog eens wil proberen. In het begin zal ik het vast even missen, maar als ik dan denk aan die wedstrijden, aan die spanning, o nee, dan hoeft het voor mij niet meer." Het klinkt als een opluchting. „Is het ook. Ik heb er een tijd mee rondgelopen en als je het dan vrijuit kunt zeggen tegen ie dereen, een beslissing definitief hebt ge nomen, dan lucht dat enorm op, ja". DICKHOFLAND Connie Zwarthoed: „Vooral het laatste jaar was het een en al ellende". Sportwereld ROTTERDAM Excelsior heeft van de stichting arbeidsza ken te horen gekregen dat de eerste-divisieclub de IJslander Carl Thordasson kan aantrek ken. Hij kan rekenen op een licentie onder voorbehoud dat hij niet wordt doorverkocht aan Feyenoord. LOS ALTOS De Oostduitse Marita Koch is door het Ameri kaanse vaktijdschrift „Track and field" uitgeroepen tot de beste atlete van 1978. DEN HAAG Het Europees kampioenschap honkbal zal vol gend jaar van 28 juli tot 6 augustus in Triest worden ge houden. NEW YORK - De 26-jarige Braziliaan Francisco Marinho heeft een contract getekend bij de New York Cosmos. Hij gaat een jaarsalaris van ongeveer 200.000 gulden verdienen. KAISERS LA UTERN De bundesliga wedstrijd Kaiser- slautern-Werder Bremen is af gelast omdat alle onoverdekte plaatsen in het stadion met ijzel waren bedekt. De scheidsrech ter, die het veld wel goedkeurde, vond dat een (bijna unieke) reden niet te laten spelen. SERAJEVO De Olympische Winterspelen van 1984 in Sera- je vo zullen ruim tweehonderd miljoen gulden gaan kosten. DORDRECHT Uitslag eredi visie basketbal heren: Frisol- Radio Musette RZ 85-91. Bus met spelers Heerenveen geglipt DEN HAAG - De eerste com petitiewedstrijd tussen HIJS Intervam en Feenstra Verwar ming uit Heerenveen die gister avond op de Haagse De Uithof was gepland, is niet doorge gaan. Gisteravond rond zes uur is de bus-met de spelers van Heeren veen tussen Wolvega en Kuinre na een slip van de weg af geraakt en was het niet meer mogelijk om verder te rijden. Bovendien knalde er nog een vrachtwagen tegen de bus aan. Er hebben zich geen persoonlij ke ongelukken voorgedaan. De wedstrijd is uitgesteld tot een nog nader te bepalen datum. bij I V HAAG Johan Cruijff, die begin november zijn afscheids- Istrijd speelde, keert terug in het voetbal. Niet als speler, Lr als mede-eigenaar van Inter Soccer, een dochterbedrijf I Inter Football uit Amstelveen. Inter Soccer vestigt ziel; uo januari in New York. bedrijf, dat als slagzin heeft gekozen: „Waarom de Verenigde en in 1990 wereldkampioen kan worden", zal zich voornamelijk ten op de ontwikkeling van jeugdig talent. Vooral omdat eken is, dat de belangstelling voor het voetbal zowel bij de erikaanse jeugd als het bedrijfsleven geweldig gegroeid is. RECHT De protestcom- sie waterpolo van de KNZB ft het protest van Neptunu- mhem naar aanleiding van vaijuitslag in de wedstrijd tegen Alphen (4—5) wegens inngebrek" afgewezen. Het !l in Arnhem eindigde afge- en zondag onder hevige dis- iies. de stand 44 was de tijd gens de jurytafel verstreken. biter Jansen had echter onre- Imatigheden geconstateerd [instrueerde de twee zevental voor zes extra seconden het ter in. In dat tijdsbestek takte Tonny Buunk de win- tde treffer. Tegen deze gang zaken diende Neptunus bin- de officiële termijn, vijftien bijjnuten na afloop, protest in.: reglementen schrijven voor, binnen tweemaal vieren- intig uur een uitgewerkt pro- it in viervoud aan de protest- mmissie gezonden moet wor- n. De Arnhemse club heeft die voorwaarde niet vol- an zodat de protestcommissie its anders over bleef dan het otest wegens vormgebrek, als de officiële term luidt, af wijzen. mateurvoetbal fgelast SN HAAG Na dc^'elstri j- a in het zaterdagvoetbal eft de KNVB eveneens alle sdstrijden in het amateur-. «tbal voor zondag afgelast, jegens de slechte gesteldheid j'pi de velden. it betekent dat er in het week-- 'de helemaal geen amateur- etbal is. De keuring van de Iden van de clubs in het be- alde voetbal wordt aan de nsuls en in laatste instantie de scheidsrechters overge- Johan Cruijff, toch weer terug in het voetbal. ALKMAAR Suppoosten van AZ'i>7 zullen morgen bij de wedstrijd AZ'67—Ajax fouilleringen verrichten op de bezoekers van het stadion. In de nabijheid van de suppoosten zal politieper soneel verblijven om de eventuele moeilijkheden bij de fouille ring te helpen bestrijden en verboden voorwerpen in beslag te nemen. Het is voor het eerst dat fouilleringen niet door de politie maar door AZ-mensen zullen worden uitgevoerd. Gedurende de wed strijd wil de politie een groep ordehandhavers in de onmiddellijke omgeving van het stadion, die zal worden ^igezet, zodra dat noodzakelijk geacht wordt door AZ'67. De totale politiesterkte zal morgenmiddag vijftig man zijn, bijna de helft van het politiecorps in Alkmaar. De uitslagen van de competitiewedstrijden, die wel doorgingen, zijn: Tilburg—Utrecht 8—2 51, (1—1, 250), Nijmegen—Den Bosch 3—2 (00, 32, 00), Antwerpen—Amsterdam 5—4 (1—0, 1-1,3-3). Geen subsidie Feyenoord, Sparta en Excelsior (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feyenoord, Sparta en Excelsior behoeven de eerstkomende jaren niet te rekenen op financiële steun van de gemeente Rotterdam. De fractie van de PvdA in de Rotterdamse gemeenteraad zal volgende week tijdens de begrotingsdebatten aan wethouder Den Dunnen vragen zijn pro-memoriepost voor subsidie aan het betaalde voetbal te schrappen. Den Dunnen heeft al toegezegd op dit verzoek van zijn eigen fractie te zullen ingaan. Dat betekent dat zeker tot 1982 subsidiëring van het betaalde voetbal onmogelijk zal worden. Sosonko en Miles delen AMSTERDAM De afgebroken partij uit de negende ronde van het zoneschaaktoernooi in Amsterdam tussen Sosonko (Ned.) en Miles (Eng.) is gisteren in remise geëindigd. Na tien ronden is de stand aan de kop nu: 1. Timman 8 punten, 2. Miles 7 uit negen partijen, 3. Speelman 7, 4. Sosonko 6,5 uit negen, 5. Sanz 6,5. BRATISLAVA Het zevende wereldkampioenschap handbal voor dames krijgt de verwachte ontknoping. Titelhouder Oost- Duitsland en Rusland gaan na drie speeldagen aan de leiding van de finalepoule. Hongarije moest afhaken. De Hongaarse dames moesten een forse nederlaag incasseren tegen Oost-Duitsland 145. De Russische speelsters wezen Joe goslavië terug: 1511 en gast land Tsjecho-Slowakije kende geen medelijden met Polen: 22—7. De stand na vier wedstrijden is: 1. Oost-Duitsland4 3 0 1 6 6643 2. Rusland 4 3 0 1 6 58—47 3. Hongarije 4 2 0 2 4 53—60 4. Joegoslavië 4 1 1 2 3 56—57 5. Tsjecho-Slów 4 1 1 2 3 59—44 6. Polen 4 0 0 4 0 45—56. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Of de betaalde voetballers dit weekeinde de competitie kunnen vervolgen valt nog te bezien. Gebeurt dat wel, dan moet FC Den Haag aantreden tegen het eveneens in gevaar verkerende Haarlem, dat weer kan beschikken over verdediger Douglas George. Het meespelen van Piet van den Berg (geblesseerd) blijft daaren tegen onzeker. De ploeg van Piet de Visser mist de wederom geblesseerde Fred Goemans, die tijdens de training moest afhaken. Henk van Leeuwens dijbeenperikelen blijven voor alsnog een vraagteken. Daaren tegen staat vast dat Romeo Zon- Romeo Zondervan. dervan kan spelen, want zijn voetblessure is praktisch gene den. ADVERTENTIE Springpaard Gamain B positief DEN HAAG Monsteronder- zoeken, uitgevoerd op de uni versiteiten van Utrecht en Nij megen (contra-expertise), heb ben de aanwezigheid van on geoorloofde middelen aange toond bij het springpaard Ga main B tijdens het eind septem ber gehouden concours hippi- que te Utrecht Aan de berijdster van het paard, mej. C. Brink, te De Bilt, lid van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelij ke Rijverenigingen, is inmiddels een voorlopig startverbod opge legd. De strafcommissie van de Nederlandse Hippische Sport bond zal op vrijdag 15 december deze zaak behandelen. Leider Joep Esser verlaat waterpoloteam DEN HAAG Joep Esser zal niet langer fungeren als chef d'équipe van het Nederlands waterpolo-team. De Brabander, die als zodanig optrad bij de Europese kampioenschappen 1977 in Jönköping en de wereldkampioenschappen van dit jaar in West-Berlijn, is bij het vaststellen van zijn taak-omschrijving in conflict gekomen met de nieuwe voorzitter van de werkgroep nationale selecties, Henk Lichtenveldt. Deze ziet de chef d'equipe bij het waterpolo als iemand, die de materiële zaken tijdens de toernees voor zijn rekening neemt, dus zorgt voor transport, verblijf en financiële aangelegenheden. Terwijl Esser van mening is dat de chef d'equipe ook een taak heeft bij de vorming van de spelers en de handhaving van de discipline. Lichtenveldt wil deze taken uitsluitend toebedelen aan waterpolocoach Ivo Trumbic. Nu de zaken zo liggen, haakt Esser af, ook al zijn ar de afgelopen twee jaar geen conflicten van enige betekenis geweest tussen hem en Ivo Trumbic. De waterpolo- commissie heeft vooralsnog geen opvolger voor hem gevonden. Lichtenveldt heeft een negatieve reactie gekregen op zijn poging Gijs Stroboer te behouden voor de nationale waterpolo-selectie. De speler van ACZ heeft laten weten geen kans te zien studie en topsport in het komende seizoen te combineren. Gijs Stroboer bleef niet be houden voor de nationale waterpoloselectie. (van onze correspon dent) EINDHOVEN Willy van der Kuij len (32) heeft giste ren zijn contract bij PSV met twee jaar verlengd. Van der Kuijlen had aan het einde van het lopende seizoen een vrije transfer en had diverse aantrekkelijke aanbiedingen van buitenlandse vereni gingen. „Het bod dat PSV deze week deed, was stukken aantrekke lijker dan het eerste voorstel", aldus Van der Kuijlen. „Het aanbod van The Washington Diplomates was ook erg goed, maar daar zou ik in februari al moeten beginnen. Daarvoor zou PSV me nooit toestemming geven". GLASGOW De Schotse scheidsrechter Billy Reid heeft bekendgemaakt dat hij van de voetbalvereniging AC Milan cadeaus heeft ontvangen voor en na een Europese bekerwedstrijd. Drie dagen eerder waren drie andere Schotse scheidsrechters voor drie jaar geschorst wegens omkoperij. Reid, 38 jaar, die was afgetreden „om persoonlijke redenen en zakelijke redenen", zei dat hij zich er niet voor schaamde van AC Milan cadeaus te hebben gekregen. Dit was gebeurd toen hij in 1976 als grensrechter optrad tijdens een' wedstrijd in het UEFA-toernooi tussen AC Milan en Dinamo uit Boekarest Hij kreeg een zilveren presenteerblad, een waterdicht jasje, een portefeuille van krokodillenleer, een handtas, een leren riem, drie overhemden plus dassen en een halsketting. Nooren zorgt voor hoogtepunt ZUIDLAREN Het puissancespringen is gisteravond.het (voorlo pige) hoogtepunt geworden van het internationale concours hippique in Zuidlaren. De 2500 toeschouwers zagen ademloos hoe Henk Nooren in de vierde barrage als enige ruiter, met- Star gazer, de muur van 2.20 meter hoogte overmeesterde en de overwinning behaalde. Na drie barrages waren er nog vier combinaties in de strijd. Wereldkampioen Gerd Wiltfang viel daarin uit. De Westduitser vond zijn paard Gordon te jong voor een sprong over 2.20 meter en trok zich terug. AZ'67—Ajax FC Den Haag—Haarlem Sparta—Go Ahead Eagles NECPSV MW-FCVW FC Utrecht—Vitesse PEC ZwolleFeyenoord NAC—RodaJC FC Twente-Völendam Eerste divisie Excelsior—Heracles FC Groningen-De Graafschap Wageningen—SW FC Amsterdam-SC Cambuur FC DordrechtFortuna SC FC Vlaardingen-SC Amersfoort Eindhoven—Veendam Telstar—Willem II Helmond Sport-FC Den Bosch Alle wedstrijden aangeduid met een komen voor op het totoförmulier.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11