,Meer parkeerplaatsen bij het Stadhuis' MSTREDEN DR. LAPPLE KOMT TOCH [AAR SOCIOLOGISCH INSTITUUT m Trippel trappel trippel trap. m m Woningbouw koppelstein tart morgen DA) eist - ei Nog steeds geen beslissing bouwplan Paulus Buysstraat LEIDSE COURANT DINSDAG 5 DECEMBER 1978 PAGINA 3 (DEN Dr. D. LSpple zal zeer ichijnlijk toch in het docenten is van het Sociologisch Instituut (SIL) opgenomen worden. Gis- ddag nam de subfaculteitsraad het SIL een voorstel aan waarbij mogelijkheid geschapen werd. voorstel kan gezien worden als compromis om aan de actievoe- le studenten en al de anderen die de komst van deze door zijn kistische reputatie omstreden "didaat tegemoet te komen. De r LSpple zal niet als lector maar wetenschappelijk hoofdmedewer- 3 voor de vakgroep Macrosociolo- 1 [een plaats kunnen krijgen binnen chatvoering de gelederen van het SIL. Zoals bekend werd de voordracht van de heer Lapple als lector voor de vakgroep Macrosociologie in tweede instantie door de subfaculteitsraad afgewezen. Formeel omdat men meen de dat door het aannemen van een lector de toekomstige mogelijkheid om een hoogleraar te krijgen verloren zou gaan. De subfaculteitsraad gaf de kans op een hoogleraarschap hogere prioriteit. Deze beslissing resulteerde vervolgens in een groot aantal acties en bezettingen door studenten en een gedeelte van de wetenschappelijke staf. De studenten verdachten sommi ge leden van de subfaculteitsraad ervan dat zij politieke motieven lieten meespelen in de besluitvorming, om dat de heer Lapple bekend staat als marxist. Ook waren studenten en stafleden verontwaardigd over de be handeling door deze gang van zaken van de heer LSpple die in eerste instantie te horen had gekregen dat hij als lector zou worden aangenomen. Al deze verontwaardiging en acties hebben dan uiteindelijk tot dit com promisvoorstel geleid. Slechts een lid van de subfaculteitsraad, dr. E. Abma gaf toe dat hij tegen de persoon LSpple was en dus ook dit compromis niet kon aanvaarden. Om voor Dieter Lapple deze plaats vrij te maken moeten er door de verschillende vakgroepen binnen een subfaculteit een aantal student-assiS- tent-eenheden worden ingeleverd. Hierbij wil men gebruik maken van een profijtbeginsel, de nadruk zal dan bij de vakgroep Macrosociologie ko men te liggen omdat zij het meest profijt zal hebben van deze nieuw te creëren plaats. Dit kan nog enige problemen opleveren omdat men het binnen de vakgroepen niet eens is over dit profijtbeginsel. Als zij weigeren hieraan mee te werken kan de proce dure alsnog blijven steken. Ook moet er nog toestemming komen van de faculteitsraad, maar aangezien deze raad bijgedragen heeft bij de totstandkoming van het voorstel en een toezegging heeft gedaan om in de kosten te delen, lijkt het niet waarschijnlijk dat er van die kant problemen te verwachten zijn. Het laatste woord is dan aan dr. Lapple zelf die tot 15 maart de tijd krijgt- om op het nieuwe aanbod in te gaan. Als hij met de regeling akkoord gaat wordt hem toch nog een lectoraat in het vooruitzicht gesteld, hoewel de voorzitter van de subfaculteitsraad, prof. E. C. H. Marx de kans zeer gering achtte dat er binnenkort een lectoraat vrij zal komen. TesOEN Wethouder Waal (Stadsontwik- en verkeer) heeft zich niet gehouden :n belofte te zorgen voor vervangende irkeerplaatsen in de onmiddellijke leid van het Stadhuis. Deze belofte pat hij bij de behandeling van het ver- circulatieplan. Dat stelde het CDA- ilid Jan van Zijp gisteravond in een illatie over de bereikbaarheid en de ichting van het Stadhuisplein. Van list van het college deze belofte alsnog ad te doen of anders cijfermatig aan inen dat een eerder door de raad de motie van deze strekking inder- »artijk| daad is uitgevoerd. Het gaat hier om een motie-Kuijers (VVD) waarin om vervangende kortparkeerplaat sen wordt gevraagd bij het auto vrij maken van het Stadhuisplein. Volgens Van Zijp heeft het college en in eerste instantie de verantwoordelijke wethouder Waal deze raadsuitspraak niet uitgevoerd. Weliswaar zijn er op de Nieuwe Rijn wat kort-parkeer- plaatsen bijgekomen, maar volgens Van Zijp gaat het hier alleen maar om het sanctioneren van een illegale toestand die allang oogluikend werd toegestaan. Van kort parkeren en het scheppen van parkeer plaatsen voor invaliden op de Vismarkt is ook niets terecht gekomen omdat deze thans helemaal overhoop ligt. Bovendien wees het CD A-raadslid er gisteren op dat de plaatsen aan de Nieuwe Rijn nog eens twee dagen per week onbruikbaar zijn in verband met de markt die daar dan gehouden wordt. Wethouder Waal bestreed de gedachte van Van Zijp dat hij zich niet aan de afspraken zou hebben gehouden. De twee dagen dat de Nieuwe Rijn niet beschikbaar is vond Waal overigens niet zo belangrijk omdat op één daavan, de zaterdag, het Stadhuis gesloten is en het in de gewraakte WD-mo- tie juist gaat om het bereikbaar houden van het Stadhuis. Verder schermde Waal met het feit dat een groot deel van de publiekaantrekkende stadhuisafdelingen binnenkort zijn biezen pakt en naar de Langegracht verhuist, zodat ook hiervoor het scheppen van nieuwe plaatsen niet nodig is. Voor het overige verwees de wethouder naar zijn voornemen de Koorn- brugsteeg te voorzien van een paar parkeer plaatsen, waardoor aan de gedachte uit de WD-motie toch uitvoering zou worden gegeven. Volgende week maandag debat teert de raad verder over dit onderwerp. Kerstviering Het dienstencentrum in De Kooi houdt maandag 18 decem ber een kerstviering vooralle ouderen in de wijk. De viering heeft vanaf tien uur 's morgens plaats in bet clubhuis van speeltuinvereniging „Oosterkwartier" en duurt tot twee uur 's middags. Aan deze kerstviering is een broodmaaltijd verbonden, waarvoor een bijdrage per persoon wordt gevraagd van twee gulden vijftig. Medewerking aan de viering verlenen het zangkoor van het dienstencentrum „De Kooi", leden van de Wijkadviesraad, de gastvrouwen en andere vrijwilligers van het dienstencentrum. Voor deelname is opgave vooraf noodzakelijk. Aanmelding voor deelname kan geschieden in het Dienstencentrum aan de Driftstraat 49a, tel. 149726. Het Web Theatergroep De Vlek geeft vrijdag 8 en zaterdag 9 december voorstellingen in het LAK-theater van het stuk Het Web". De try-out van dit theaterstuk had reeds 31 mei plaats. Uit de reacties van het publiek bleek dat het stuk goed is ontvangen. De groep vond het evenwel nodig om nog een en ander te herzien en bij te schaven. Het stuk handelt over drie personen, die al het werkelijke contact met elkaar en ook met zichzelf ontvluchten door alle communicatie via een vierde persoon, Felix, te laten lopen. Felix is een stille, geduldige persoon, die wel durft op te gaan in zichzelf en zijn eigen maaksels, wat het verschil met de drie anderen zo groot maakt. Felix tracht ze te begrijpen, maar moet tegelijkertijd zichzelf beschermen om niet gevangen te worden in het web van drie schimmen. De voorstellingen beginnen beide om half negen. Popsessie Jongerencentrum Stats houdt zondag 10 december een popsessie in het Leidse Volkshuis. Iedereen die muziek kan maken is welkom vanaf twee uur 's middags. Dan zal er bekeken worden wie met wie wil spelen. De Leidse popgroep „Touchwood" zorgt ervoor dat de zanginstallatie klaar staat, 's Middags wordt er door de deelnemers wat geoefend, 's Avonds vanaf acht uur wordt er voor publiek opgetreden. IEN In aanwezigheid van vele honderden genodigden en [stellenden wordt morgen de eerste paal geslagen voor het 'bouwplan Koppelstein, nabij de Hoge Morsweg. De 204 igen, waarvan 75% in laagbouw en 25% in gestapelde bouw, onltjen gerealiseerd in opdracht van de Stichting „Onder Eigen en zijn gesitueerd in het uitbreidingsplan Koppelstein in jrnabn. Tie»rond van Koppelstein wordt door.de gemeente in erfpacht if dageven. De verkoopprijzen, vrij onder naam, bedragen voor jdfiljestapelde bouw 109.500,— tot 114.500,en voor de k u(ouw 108.500,— tot 130.000,—. Ten aanzien van de toewij- 'dlejis door de stichting in overleg met de gemeente de volgende vastgesteld: vijftig procent aan hen, die in Leiden een iratiewoning leeg achterlaten met een bruto maandhuur van laai 350,— per maand. Twintig procent aan hen, die in in een corporatiewoning leeg achterlaten met een bruto idhuur van 350,— tot de huurprijsgrens plus het eventuele Jeèchot aan woningen van Groep 1, als daarvoor niet voldoende (Kejidaten zijn. Tien procent aan urgente gevallen, die thans lend zijn of economisch gebonden volgens de Woonruimtere- van de gemeente Leiden. Twintig procent aan hen die >éni>articuliere huurwoning achterlaten tot de huurprijsgrens, 17.1 510,— per maand, diegenen die in het bezit zijn van een Wehtiebewijs en een huurwoning achterlaten met een huurprijs (Djr dan 510,— netto per maand, en diegenen die in het bezit ran een urgentiebewijs en een door hen bewoonde eigen achterlaten. Indien er nog een overschot is in de groepen 2, wordt dit gelijkelijk verdeeld over de groepen 3 en 4. project wordt in bouwteamverband uitgevoerd door het. ]tectenbureau Eijkelenboom, Gerritse, Middelhoek B.V. te recht, het bouwkundig adviesbureau J. v.d Berg te Rotterdam ïemingsmaatschappij fanagro B.V. te Warmond. Sint Nicolaas in Leiden Sinterklaas staat vandaag een drukke dag te wachten. Duizenden kindertjes wachten met kloppend hart of de Goedheiligman hen met een bezoekje zal vereren. Gistermiddag was de sint al bij de regelmatige bezoekertjes van het regionaal bureau voor hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap Fiom-Lei- den. (zie foto) Maar ook de ouderen worden door de sint niet vergeten. Vanmorgen bracht de Spaanse bisschop een bezoek aan het bejaardencentrum „Rijn en Vliet" aan de Aaltje Noorderwierlaan. RAAD VERZANDT IN BESLUITELOOSHEID LEIDEN Voor de derde werking zou moeten verlenen, maal in een tijdsbestek van ^aarbij doet zich de vraag voor twee maanden heeft de de bouw van dit soort worun- Leidse raad virh eiater gen budraïe kan leveren avond verdiept in de^raag aM\het '0mgen van de woning- n°°d onder werkende jongeren Huisvesting Qf ^gt. De linkse fracties in de Werkende Jongeren wel of raad hebben grote bedenkingen geen premiekoopwoningen tegen het plan en vinden eigen- moet gaan bouwen om de lijk dat de SHWJ zich alleen ellenlange wachtlijst van maar met de bouw van huurwo- womngzoekenden te gaan ningen zou moeten bezig hou- bekorten. Wijdde de raad den. Het CDA denkt hier wat eind oktober en begin no- genuanceerder over en meent vember al bijna twee verga deringen aan deze vraag, dat de bouw van koopwoningen wel degelijk een bijdrage aan gisteren deed hij daar nog Let inkorten van de wachtlijst een schepje bovenop met zal kunnen leveren. In deze een even vruchteloos resul- kringen wordt er ook op gewe- taat: na een reeks van schor- ?en bouwen van betaal- stagen en debatten over de Tr "Tken" redactie van een aantal de jongeren ''[Vnaj" voorstellen staakten ta vchjks mogelijk is gebleken, als staakten UJ- het gaat om de huursector, tewdelijk de stemmen, zo- i„ feite werden deze twee stand- dat volgende week maan- punten verwoord in een aantal dag voor de vierde keer de voorstellen van mevrouw H. nodige tijd aan deze zaak Passchier (PSP) en de heer L. zal worden besteed. Beijen (PPR), die beiden van Het debat over koopwoningen da*111 de toekomst voor werkende jongeren wordt meer door de gemeente aan gehouden naar aanleiding van 4e Louw _yon koopwoningen het plan van de Stichting Huis- r SHWJ mag worden vesting Werkende Jongeren meegewerkt en m andere voor- (SHWJ) om aan de Paulus Buys- stellen van mevrouw M. Kokx- straat hoek Rijnsburgerweg 32 orn A f- fe T ewf tweekamerwoningen in de pre- ing aan soortgelijke bouwplan. - nen in de toekomst afhankelijk wil stellen van de vraag of de bouw van dit soort woningen een doorstromingseffect zal hebben, met andere woorden of hierdoor huurappartementen van de Stichting vrij zullen ko men. Hoewel de raad gisteren niets anders hoefde te doen dan tus sen deze twee gedachten een keuze te maken, verzandde hij in eindeloze debatten over wijzi gingen op wijzigingen op aan passingen van alternatieve voorstellen en de volgorde waarin deze in stemming ge bracht zouden moeten worden. Toen na vijf langdurige schor singen uiteindelijk gestemd werd, staakten de stemmen, zo dat deze zaak volgende week maandag opnieuw aan de orde moet komen. Een herhaling van dit weinig verheffende debat deed zich voor naar aanleiding van het voorstel van b en w om bij de uitvoering van het plan tot herziening van het ge meenteblad de tekst van de daarvoor in aanmerking ko mende oude verordeningen en andere regelingen in de voorkeurspelling om te zet ten. Een deel van de raad bleek hier fel tegen gekant, onder meer omdat het werk verschaffing voor ambtena ren zou betekenen die toch al overbelast zijn en wel wat beters te doen hebben. Eind eloos discussiëren was op nieuw het gevolg en toen het dan uiteindelijk op stemmen aankwam bleken 17 raadsle den voor en 17 tegen te zijn, zodat ook dit onderwerp vol gende week maandag nog maals behandeld moet wor den. 66 wil ïrklozen schakelen bij "jwilligers- erk IDEN D'66 ïdt dat het college nbenw van Lei- a tot daden moet ten met de bestrij- ïg van de nadelige volgen van de kloosheid. Zij aagt het college hoe t denkt over de ijwillige inschake- ig van werklozen gemeentelijke ta- n en of er op dit rrein al stappen zijn dernomen. draf66 meent dat de nade- gevolgen van de 'rkloosheid bestreden mnen worden door de igdurig werklozen in gelegenheid te stellen el te nemen aan niet jJJ honoreerde bezighe- m die maatschappelijk ittig zijn. Verder aagt D'66 zich af in 3 everre het functione- !o n van het werklozen- 3jntrum hierbij kan >rden ingeschakeld. V Heerlijk,helder Heineken. Eerste paal op het „Spoortje" LEIDEN Wethouder Verboom van Volkshuisvesting en J. Vervoorn, vertegenwoordiger van de werkgroep „Het Spoortje" sloegen gisteren in eendrachtige samenwerking de eerste tweedelige paal voor de woningen op het voormalige emplacement Herensingel, ,,'t Spoortje" In Leiden. Onder het toeziend oog van de woningbouwcorporatie „Ons Doel" zullen hier 52 zogenaamde „beschutte sfeer"-wonlngen worden gebouwd voor huizenbezitters met kleine Inkomens en bovendien 18 woningwetwoningen, te verhuren aan bejaarden. Verder Is er op de bouwlokatle nog plaats Ingeruimd voor een clubhuls en wisselwoningen. Wethouder Verboom toonde zich verheugd over de aanvang van het project. „Er wordt op ,,'t Spoortje" niet gebouwd wat men oorspronkelijk wilde hebben maar het uiteindelijke resultaat mag er best zijn. Het duurt allemaal lang, maar het gebeurt", aldus de wethouder, die verzekerde er alles aan te zullen doen om te zorgen dat de huren van de woningwetwoningen laag zullen blijven. Na afloop van het officiële gedeelte volgde er in de Petrakerk aan de Curapaostraat een geanimeerde receptie voor het grote aantal bslangstsllsndsn.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3