gevoelige domper oor chaotisch Aj ax Contessa vertouwt Contessa ruimt op. Trainer Hertha BSC met vooruitziende blik Eerste paal plan Ter Weer half december RigouReuze Kortingen: 10-20-30-40en 50Z Verrast door kracht Honved Boedapest" s<> Sluikreclame verwijderd IFA Cup PAG,- RT LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 PAGINA 15 t ze rr ivrede bij ans Erkens Ie daeh an on2e verslaggever) [er mi loppe ÏDAPEST Op de tend voor het duel te- Honved heeft Hans de tegenover trainer Brom zijn ontstem- uitgesproken over .jjvele positiewisselingen c rmee hij wordt ge routeerd. ene week optreden als denvelder, dan als valler en dan weer als lediger, het begint Er- danig de keel uit te jen. De Limburger, de nacht voor het tegen Honved nau- jks kon slapen, heeft ïwel geen bevredigend voord gekregen op bedenkingen. Niette- is Brom nu op de gte van Erkens' pro- nen ten aanzien van name een plaats in achterhoede, ook al Erkens zich altijd lenst van het elftal te en stellen. osch I onvrec*e blijft echter, i- rnfen enigszins geëmotio- ;ker*de bui heeft hij zelfs rusti en weten; bet pog een paar maanden Ir moet gaan, ga ik lie- f o terug naar Fortuna Ik mag dan mis- i minder verdienen, ijg er meer voetbal- :r voor terug en dat or mij nogal belang- •t 8,1 Levi winrn Lkla C- BOEDAPEST Met een van ergernis ver wrongen gelaat zat Jan Everse gisteravond op het vliegveld van Boe dapest na te denken over zijn zonden, want hij was het immers die vlak voor het einde van de UEFA-Cupwed- strijd met Ajax tegen Honved de Hongaren de gelegenheid gaf als nog een marge van drie doelpunten te bewerk stelligen. Volkomen onnodig haalde Everse linkerspits Gyimesi in het strafschopgebied onderuit waardoor de Italiaanse scheidsrechter Casarin ge noodzaakt was voor de twee de maal in dit duel de bal op de stip te deponeren. Nadat Ray Clarke in de tachtigste minuut de stand voor de Am sterdammers een ietwat draaglijker aanzien had gege ven door bij een achterstand van 3-0 de Hongaarse doel man Sandor Gujdar van elf meter te passeren, bepaalde Weimper één minuut voor tijd de uitslag op 4-1. Een gevoeli ge domper voor de Ajacieden, die zeker niet verwacht had den met een dergelijk ruime nederlaag naar huis te moe ten terugkeren en die nu voor de taak staan op 6 december in Amsterdam in ieder geval met 3-0 te moeten winnen. Jan Everse daarover "In voetbal is niets onmogelijk. Als ik die strafschop niet had veroorzaakt was het evenwel iets makkelijker geworden. Het was gewoon stom van mij dat ik die vent het straf schopgebied liet binnenko men. Ik had hem al veel eer der moeten aanpakken. Ik had trouwens helemaal niet in de gaten, dat die Hongaar het strafschopgebied al in was gegfaan, want ik ga na tuurlijk niet om me heen kij ken waar die lijnen liggen", aldus de linker vleugelverde diger, die in humeurigheid nauwelijks onder deed voor zijn oefenmeester. Cor Brom wist aanvankelijk niet wat te zeggen, maar eenmaal gearri veerd op het vliegveld Ajax reisde onmiddellijk te rug naar Schiphol had hij zich redelijk hersteld. „We zijn min of meer verrast door de kracht van die Hongaren, waarmee ik niet wil zeggen dat we hen onderschat heb ben Ze speelden gewoon goed en bluften ons zelfs af in persoonlijke duels. Dat mag natuurlijk nooit voorko men". Reeds in de eerste helft leken de Hongaren als een stoomwals over de arme Amsterdammers heen te gaan lopen. Ajax, door de gedwon gen afwezigheid van Cees Zwamborn nog niet ge rechtigd in dit soort ontmoe tingen uit te komen en de blessure van Pim van Dord weer met Wim Meutstege op de voorstoppersplaats en Hans Erkens als rechtervleu gelverdediger, werd met de rug tegen de muur gedrukt. Voor de ogen van amper tien duizend toeschouwers in het immense NEP-stadion kwa men de chaotisch optredende Amsterdammers in de begin fase goed weg bij schoten van Poczik en Weimper, ter wijl een steenharde kopstoot van Lukacs het doel van Piet Schrijvers op slechts een haar na miste. Ajax leek ten onder te gaan aan zijn eigen angst. De for matie van trainer Cor Brom trok zich terug in de loopgra ven, weigerde consequent te genstoten uit te voeren en ging zich te buiten aan onno dig veel en harde overtredin gen, hetgeen Sandor Pinter na afloop deed opmerken: „Ajax speelde gemeen. Ook als er geen bal in de buurt was bleven de spelers tegen je aan schoppen. Ik begrijp dat niet", aldus de Hongaarse aanvoerder, die voor zijn nati onale ploeg ook actief was op de wereldkampioenschappen m Argentinië. Ondanks de vaak harde aan slagen op zijn benen vormde Pinter toch de motor van Ruud Krol in het gedrang tussen twee Hongaren: aanvoerder Pinter (links) en rechtsachter Paroczai. Antap Nagy. half verscholen achter doelman Piet Schrijvers en de ver teruggekomen Ray Clarke, passeert de verdediging van Ajax voor de eerste maal: 1-0. Honved. Met enkele goede in dividuele acties en splijtende passes bezorgde hij de defen sie van Ajax, waarin slechts Ruud Krol een redelijk cijfer scoorde, grote problemen. Ruud Krol had overigens de nodige kritiek op de speelwij ze van zijn ploeggenoten. „Er werd veel te weinig bewo gen". waardoor we niet in ons spel konden komen. Bo vendien sloten de linies niet aan. Als ik naar voren rende om de buitenspelval open te zetten, dan hingen er soms nog zes spelers achter mijn rug. Dat mag natuurlijk nooit gebeuren. Feitelijk is het een wonder dat die Hongaren daarvan geen gebruik hebben weten te maken". Opvallend tijdens het doel puntrijke UEFA-Cup-treffen was dan ook dat alle treffers voort kwamen uit dode mo menten. Antal Nagy opende vier minuten na de rust de score, nadat Weimper via een vrije trap het leder in het strafschopgebied had doen belanden. Een inzet van Pin ter kwam via het lichaam van Ray Clarke voor de voeten van Nagy, die genadeloos uit haalde: 1-0. Respectievelijk twaalf en zestien minuten la ter zou nog tweemaal hetzelf de gebeuren. Eerst rondde Nagy een voorzet van Paal af en even later was het Lukacs die een door Paroczai ter hoogte van de hoekvlag geno men vrije trap ineens achter doelman Schrijvers knalde, nadat de verdediging van Ajaxe verzuimde opruiming te houden. Strafschoppen Met Geert Meijer voor de fa lende Tscheu-La Ling trachtte Ajax in de laatste twintig mi nuten nog iets te doen aan de weinig hoop voor de return biedende achterstand. Voor het eerst in de wedstrijd zocht Ajax het doel van Guj dar en zag dan ook een onge veer tien minuten durend of fensief in een treffer resulteren, ook al was daar een strafschop voor nodig. Amesen werd gevloerd door Paroczai en Clarke benutte de door de veel te lankmoedi ge scheidsrechter Casarin toe gewezen strafschop, die daar mee weer enige hoop in de Amsterdamse gelederen deed terugkeren. De overigens ge ringe vreugde werd evenwel al snel weer getemperd, toen Jan Everse onnodig in de fout ging ten opzichte van Gyimesi. „Belachelijk natuur lijk. Na die strafschop voor BOEDAPEST De Nederland se vleesexporteur en -hande laar, die in het NEP-stadion te Boedapest een reclamebord had doen plaatsen, heeft ten slotte de tv-uitzending niet ge haald. Op aandrang van Hon ved en de Hongaarse televisie werd het „struikelbord" ver wijderd. De Hongaarse tv en de NOS namelijk zouden met gesloten beurzen eikaars uitzending overnemen. Indien Nederland om de bekende redenen (geen reclameborden in een andere taal dan die van het land van de thuisspelende ploeg) niet uit Boedapest zou hebben uitgezon den, dan hadden de Hongaren voor tv-beelden uit Amsterdam moeten betalen. In harde valuta. En dat was voldoende reden om het ene Nederlandse reclame bord lang voor de wedstrijd al te verwijderen. ons weet je dat de scheids rechter iedere overtreding te gen een Hongaar binnen de zestien meter-lijn op dezelfde manier bestraft. Everse had die jongen eerder moeten aanpakken, maar goed, het is gebeurd en we moeten maar zien dat we in Amsterdam met 3-0 winnen. Het zal een hele klus worden", aldus Ruud Krol, die met een half oor luisterde naar de uiteen zetting van de even verderop staande Hongaarse trainer Lajos Tichy. Tichy: „Het zou een schande zijn wanneer we deze voor sprong in Amsterdam verspe len. Zeker weten doe je het natuurlijk nooit, maar fysiek en conditioneel zijn we sterk genoeg om de stormlopen van Ajax over twee weken te weerstaan. Als we in Amster dam ook maar één doelpunt maken zitten we in de volgen de ronde", weet Tichy, die voorts vertelde nooit over een dergelijk succes te hebben durven dromen. RON WESTERHOF De opstellingen waren: Honved: Gujdar, Paroczai, Kocsis, Lukacs, Varga, Pal, Pinter, Nagy, Gyimesi, Weimper, Poczik. Ajax: Schrijvers, Erkens, Meutste- ge.Krol, Everse, Lerby, Arnesen, Schoenaker, Tahamata, Ling- (Meijer), Clarke. 'ati-t sd Boedapest (Hon)—Ajax 4-1 (0-0). Score: 50. Nagy Nagy 2-0. 66. Lukacs 3-0, arke (strafschop) 3-1, 88. :n >er (strafschop) 4-1. lsrechter: Casarin (Ita.). louwers: 10.000. Stuttgart (Wdl.)Dukla (Tsj.) 4-1 (2-0). Score: 8. 1-0, 33. Volkert (straf - 2-0, 56. Gajdusek 2-1, 66. Ohlicher 4-1. lsrechter: Homewood Toeschouwers: 70.000. Eter Belgrado (Joe.)Ar- JEng.) 1-0 (1-0). Score: 13. jevic 1-0. Scheidsrechter: Ide (Rus.). Toeschouwers: Mönchengladbach Slask Wroclaw (Pol.) 1-1 icore: 36. Kulik (straf- 1-0, 49. Olesiak 1-1. srechter: Syme (Sch.). jiouwers: 20.000. Esbjerg (Den.)Hert ha lerlin (Wdl.) 2-1 (1-1). Sco- Milewski 0-1, 11. Hansen weedchop) 1-1, 48. Jespersen dney cheidsrechter: Suchanek qL26 Toeschouwers: 18.000. L 3 161jilaan (Ita.)Manchester (Eng.). Afgelast wegens mist. Is voor vanmiddag Rin^w vastgesteld. 5,5 FeePt sbur« (FraJ-MSV Duis- !7.36-j[WdI.) 0-0. Scheidsrechter: lo (Por.). Toeschouwers: He -Geel cia (Spa.)West Brom- Albion (Eng.) 1-1 (1-0). 15. Felman 1-0, 48. Cun- 1-1. Scheidsrechter: )0; 0 :k (DDR). Toeschouwers: ~rbai -Bla Ra 6,00. ïdronden L-Bl 111 ?jr steden De eindronden van PSChernooi om het Europees ioenschap voetbal voor nploegen zullen eind mei/- juni 1980 in vier grote van Italië gehouden njck- Haai iahoe^8anisatiecomité heeft be- dat de wedstrijden, waar oor de eerste keer acht i deelnemen, in Rome, Mi- ;Z—K Napels en Turijn gespeeld sse- in. In deze steden liggen E® >otste stadions van Italië, "rserveplaatsen zijn Floren- Kuno Klötzer bij nederlaag tegen Esbjerg DEN HAAG Het maximaal haalbare voor een bezoekende club in de gisteravond gespeel de wedstrijden voor de derde ronde van het toernooi om de Uefacup was een gelijkspel. Drie clubs slaagden er in op vreemde bodem een onbeslist af te dwingen: MSV Duisburg bij Straatsburg (0-0), West Bromwicb Albion bij Valencia (1-1) en Slask Wroclaw verras send bij Bonissia Mönchen gladbach (1-1). Hertha BSC (2-1 bij Esbjerg) en Arsenal (1-0 bij Rode Ster Bel grado) hielden de schade be perkt. Twee clubs zullen het over veertien dagen voor eigen publiek uitermate moeilijk heb ben het nu geschonden prestige te herstellen. Zowel Ajax (tegen Honved Boedapest) als Dukla Praag (tegen VfB Stuttgart) keerden met een forse neder laag van 4-1 naar huis terug. De wedstrijd AC Milan Man chester City moest wegens dich te mist worden verschoven naar vanmiddag. i Ook de Deen Allan Simonsen kon Borussia voor twintigdui zend toeschouwers niet tot grote daden inspireren. Alleen in de eerste helft was het spel van de Westduitse club nog van redelijke kwaliteit In de zesen dertigste minuut gaf Kulik Bo russia uit een strafschop de leiding. Twee minuten na de hervatting kreeg, Steen Tycho- sen, een schitterende kans op 2-0, maar hij miste. Kort daarop liet de Poolse middenvelder Ole siak voor Slask Wroclaw de gelijkmaker aantekenen. Bij Esbjerg Hertha BSC was het stadion met achttienduizend bezoekers voor het eerst sedert 1964 weer uitverkocht. Trainer Kuno Klötzer van Hertha had tevoren al voorspeld dat zijn ploeg met 2-1 zou verliezen. Hij kreeg gelijk. Drie minuten na de pauze bezorgde Jespersen de Denen de winst, die over veer tien dagen vermoedelijk echter niet toereikend zal zijn voor een plaats in de kwartfinales. Kansloos Er kan VfB Stuttgart op 6 december in Praag weinig meer gebeuren. Voor maar liefst ze ventigduizend toeschouwers, die voor een bruto recette van zevenhonderdduizend mark zorgden, liet de Bundesligaclub het bezoekende Dukla kansloos (4-1). De Westduitse spelers kunnen zich al bezitters wanen van de extra premie van acht duizend mark, die is uitgeloofd voor het bereiken van de laat ste acht. Linkerspits Volkert zorgde voor de pauze voor twee treffers (eenmaal uit een straf schop). Even kwam Dukla te rug door internationaal Gajdu sek. Daarna hadden Kelsch en Ohlicher nog succes. Na de 0-0 bij Straatsburg, dat de laatste tijd van slag af is, staat MSV Duisburg voor het grootste succes in zijn zesenze ventigjarig bestaan. In het met dertigduizend fans bezette Mei- naustadion was doelman Ger hard Heinze de held van de avond. „Ons concept heeft ge werkt", kon trainer Rolf Schaf- stall tevreden vaststellen. Valencia kwam op eigen veld niet verder dan een teleurstel lend gelijkspel tegen West Bromwich Albion. In de zestien de minuut gaf de Argentijn Felman op aangeven van Mario Kempes de Spaanse club wel de leiding, maar kort na de pauze maakte Cunningham ge lijk (1-1). Rainer Bonhof kon bij Valencia niet imponeren. ADVERTENTIE Bezoek dit spektakelstuk Aanvang: 20.30 uur. Vondellaan 41 - Leiden tel. 071-769344. IN WASSENAAR WASSENAAR De eerste paal voor de bouw van 153 woningen in het gebied „Ter Weer" gaat half december de grond in. Het complex dat een ontwerp is van het architectenbureau Groosman Partners, bevat 100 woningwetwoningen, 33 premie-koopwonin gen en 20 koopwoningen in de vrije sector. De voorbereiding voor woningbouw in dit gebied hebben ruim een jaar geduurd. De woningbouwvereniging „St. Willibrordus" die bet initiatief voor „Ter Weer" heeft genomen is erg blij dat nu eindelijk met de bouw kan worden begonnen. Vooral voorzitter Wim Lammers is verheugd dat nu eindelijk iets gedaan kan worden aan de schrikbarende woningnood in Wassenaar. „De 153 woningen zijn nog maar een bescheiden bijdrage. Doordat er in vijf jaar geen nieuwe huizen zijn gebouwd is er een extra achterstand ontstaan. Thans staan ruim 1200 erkende gegadigden voor woonruimte ingeschreven. En minstens 150 van die aanvragers behoren tot de groep van de zeer urgente gevallen. Het plan Ter Weer is dus in zekere zin een druppel op een gloeiende plaat. Daarom werkt de woningbouwvereniging ook al hard aan het volgende project voor woningbouw aan weerszijden van de Wiegmanweg. Als alles goed gaat zal over een jaar ook daar een project in uitvoering worden gebracht", aldus de voorzitter van de woningbouwvereniging de heer Lam mers. Van 13 november tot en met 2 december: alles moet weg uit onze winkel: dames- en herenschoenen, laarzen, tassen Donkersteeg 12-14 moet helemaal leeg! Profiteer dus vlug. Let op: 's maandags is Contessa open van 13.00-18.00 uui.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15