Open doekjes voor Schoppen Negen NCBO ontstemd over trage invoering medezeggenschap op Alphens gemeentehuis i Rijnsaterwoude vierde verjaardag van ijselub Alkemade opent „De Tweesprong" 15 Burgemeestt poot eerste van 30.000 bloembollen Liethorp naar nieuwe manege De Ridderhof vierde eerste lustrum Dierententoonstelling zeer druk bezocht I Pastoor zag Abraham STAD/REGIO leidse courant maandag 20 november 1978 pagin| Alkemade is sinds zaterdagmiddag dan ook dan vooral van Roel of arendsveen, waren die kort de geschiedenis memoreerde die officieel de fraaie sporthal „De Tweesprong" uitgelopen om de plechtigheid, de demonstra- leidde tot de bouw van de hal, die door hem. rijk. Al enkele weken geleden werd de hal tiemiddag en het open huis bij te wonen werd gewaardeerd als „een aanwinst voor in sportief gebruik genomen, maar het "officie- en zo het inwendige van de hal te bewonde- de gemeente". Uiteraard gaf de Roelofarends- le gebeuren vond eerst dit weekeinde plaats. ren. De officiële opening werd verricht door veense harmonie „Liefde voor de Harmonie" Vele honderden inwoners van Alkemade, en burgemeester Bolten, (geheel links op foto), luidruchtig acte de presence (zie foto). ALPHEN AAN DEN RIJN De Neder landse Christelijke Bond van Overheid spersoneel (NCBO) is hevig ontstemd over de gang van zaken rond het invoeren van een nieuw ontwerp-reglement voor mede zeggenschap in Alphen aan den Rijn. De NCBO is van mening dat de plannen van het Alphense college van b en w aanmerke lijk slechter zijn dan het huidige uit 1947 daterende reglement De bonden zijn bovendien verbolgen over het feit dat over het voorgelegde plan niet meer gesproken kan worden, en de gemeen te Alphen er anderhalf jaar voor nodig heeft gehad een plan op tafel te leggen dat slechter is dan het huidige (verouderde) reglement. De eerste gemeentelijke plannen dateren van mei 1977. Die plannen hielden welis waar een geringe verbetering in maar desal niettemin gingen de bonden met het ont werp-reglement akkoord. In november 1977 lagen de nieuwe plannen echter nog niet bij de gemeenteraad. Als excuus gold dat het college de betreffende gemeentelijke diensthoofden nog eerst eens wilde raadple gen. Deze hadden zich namelijk niet al te enthousiast over de nieuwe reglementen getoond. Op 26 mei 1978 vroegen de bonden nogmaals naar de vorderingen. Ditmaal stelden burgemeester en wethouders de mogelijkheden voor kiesrecht voor ongeor ganiseerden te willen bezien. Uiteindelijk ging het plan dat al in mei 1977 gereed was op 31 augustus 1978 naar de gemeente raad. Vergezeld girtg een positief advies van de bonden, maar een negatief advies van het college. Desalniettemin ging de gemeenteraad ak koord met het ontwerp-reglement, waarin opgenomen het kiesrecht voor ongeorgani seerden. Ondanks dat ontvingen de bonden op 3 november een nieuw ontwerp-regle ment, conform het model van het centraal orgaan met daarin ook verwerkt het actief en passief kiesrecht voor ongeorganiseer den. In de ogen van de bonden een onvoor stelbare verbetering in de taken bevoegdheden van de medezeggensi commissie. Koude douche Een week later echter kwam voor de bon de koude douche: het nieuwe plan was vergissing. Weliswaar was daarin de m zeggenschap sterk verbeterd, maar dal niet de bedoeling. Derhalve viel mens terug op het oude plan. In een gisteren uitgegeven communiquj hebben de bonden laten weten era ontstemd te zijn over deze gang van rond de invoering van een nieuw mede genschapsplan. De ontstemming wordfl formeel, aldus de bonden, ook gedeeld 1 een groot aantal Alphense raadsleden,a het college waarschijnlijk gedwongen zijn met een nieuw plan te komen, voorhand heeft burgemeester Gallas toegezegd januari 1979 een nieuw plan tafel te leggen. RIJNSATERWOUDE Dit weekeinde was het parkrestaurant „Avifauna" het decor van de feestelijkheden rondom de 80e verjaardag van ijselub „De Eendracht". Een uniek feest, waar ongeveer 500 Rijnsaterwoudenaars (bijna de helft van het aantal inwoners) aan deelnam. Vóórdat voorzitter C. de Bruin om" 20.15 uur burgemeester Van der Kroft en zijn echtgenote begroette, zat de stemming bij de overige gasten er al goed in. Dit was niet in het minst te danken aan de voortreffelijke muziek, die het dans-en showorkest „De vrolijke Vrijbuiters" ten gehore bracht. Met zangeres Nellie Beuk en zanger Calypso Johnny kreeg het publiek een gevarieerd programma voorgeschoteld, dat nog werd aange vuld door de komieken Kees Knerp en Albert de Keuvelaer. „Al is onze club op hoge leeftijd, hij is nog springlevend", zo zei de heer De Bruin aan het begin van de avond. En dat was goed te merken, want niet alleen het formidabele aantal feestgan gers, maar ook de programmakeuze getuigde van de jongheid van hart bij bestuur en feestcommis sie. De vereniging is trouwens voortdurend aktief in het opkomen voor de belangen van zijn leden. Met het gemeentebestuur zijn verschillende be sprekingen gevoerd over de aanleg van een veldijsbaan. De afhankelijkheid van een dichtge vroren Braassemermeer zal daarmee ten einde zijn, zodat de jeugd al veel eerder van het ijsvermaak kan genieten. Burgemeester Van der Kroft haakte daar direkt op in en bood de jarige vereniging twee fraaie wisselbekers aan, één namens het gemeentebestuur van Rijnsaterwou de en één als een persoonlijk geschenk van de burgervader. Hij sprak daarbij tegelijkertijd de wens uit, dat de weersomstandigheden zodanig zullen zijn, dat deze winter de bekers nog kunnen worden uitgereikt. De heer Cees Touw, Herenweg, is winnaar geworden van „Posha", de Arabische halfbloed pony, die was aangekocht, om als hoofdprijs te dienen bij het grote jubileumfeest van de ijselub „De Eendracht". De heer Touw, die bekend is in de wijde omgeving van Rijnsaterwoude en Leimuiden, wegens zijn voormalige werkzaamheden als postbode bij de PTT, was helemaal ontdaan bij het horen van het bericht, dat de pony hem toebehoorde. Gezien echter de leeftijd van de heer Touw en het feit, dat hij niet over een stuk weiland beschikt, om het dier te laten grazen, heeft Cees gekozen voor een bedrag aan geld. Posha is daarmee wederom het eigendom van de ijselub geworden. Vrijdag, 8 december, tijdens de jaarlijkse ledenvergadering, zal de merrie bij opbod worden verkocht. Dat aan deze avond opnieuw de nodige feestelijkheden verbonden zullen zijn, behoeft (de Woudenaars kennende) geen nadere toelichting. André van Dui wint schaatsen RIJNSATERWOUDE - 4 j van Duin, Nederlands T.V, en ingezetene van het dorp saterwoude is vrijdagavon winnaar geworden van een; Noorse schaatsen. Dit gebe: Jr tijdens de verloting van 80-jarig jubileumfeest van club „De Eendracht". Zaterdagmiddag, tijdens ee: zellig samenzijn in de molen het Brasemermeer, heeft p feestcommissie bestaande u heren C. Blaazer, C. de Br - H. de Jong en P. Wenmak de T.V.-komiek de schaal aangeboden. Op 'de vraag André de kunst van het sch; sen beheerste, was zijn i woord „neen". De heren v commissie zegde hem u- toe, bij goede weersomstan heden, een baatje bij de r op het meer voor hem i zetten. Voorzitter De Bruin voa daar nog aan toe, dat 1 baan desnoods met een w zand zou bestrooien, opdat J dré niet te snel zou „weglopt Aan het einde van het bezo ontving de commissie van) dré van Duin een fraai blof stuk, als geschenk voor de jt lerende ijselub. Zoeterwoude „Wat ongelooflijk goed. Wat jammer dat meer mensen dit niet zien. In plaats van de klucht die zaterdag op tv werd uitgezon den, had men beter dit uit kunnen zenden. „Dit waren de reacties van de mensen die de moeite hadden genomen om zaterdagavond te komen kijken naar de cabaretgroep „Schoppen negen" in de SJZ-kantine. En dat waren er totaal ongeveer 50. „Natuurlijk is het jammer dat er maar zo weinig mensen zijn gekomen", aldus Marjo, een van de spreekbuizen van de groep. „Het is bittere nood zaak dat dit meerdere mensen bereikt. Maar ons inziens in het effect beter als de mensen in de zaal zitten, in plaats van een eventuele tv-uitzen- ding". En daar heeft ze gelijk in. Want het is nogal wat om een cabaretgroep aan het werk te zien die voor een groot gedeelte uit gehandicap ten bestaat en dan nog in staat is om op harde, cynische wijze met zichzelf en het publiek de draak te steken. Wat dacht u van het openings woord: „Wij zijn vanavond gehandicapt O, dat had u al opgemerkt, want de drummer en de gitarist kunnen er niet bij zijn". Deze woorden lieten het publiek al in verwarring. En dat was nog maar het begin. Uit de vele sketsjes en liedjes werd duidelijk dat Schoppen 9 zijn naam eer aan deed. De nadelen van bijvoorbeeld Het Dorp bij Arnhem werden voor het voeticht gebracht In hun programma, het bleek meer vormingsthea ter dan cabaret wat Schoppen 9 voorschotelde, werden vooral de contacten tussen gehandicap ten en de hen omringende maatschappij te kijk gezet. Het werd een heus college over contacten van beide kanten die stuit op een muur van O's: On wetenheid, Onmacht, Opvoeding en Onzeker heid. Daar waar er niet „geschopt" werd bleken de liedjes een duidelijke noodkreet te bevatten. „Toe durf dan, stap over die drempel heen, praat en doe gewoon met ons. Wij horen er toch zeker ook bij", was de tendens in deze nummers. Ondanks het feit dat de onderwerpen, helaas, voor het oprapen liggen, bleek de gehele voorstel ling van een hoog niveau. Hoewel de zeer improvisorisch ingerichte voetbalkantine zich toch niet goed leent voor een dergelijk evenement bracht Schoppen 9 het er toch goed vanaf. De falende geluidsinstallatie ten spijt klonken mu ziek en gesproken tekst erg overtuigend Burgemeester Kret van Sas; heim heeft zaterdag de eei hyacinthenbollen gepoot. Eens zet voor het poten van 17. bollen bij „De Schutse" en Bernardus" en 13.000 bollen het raadhuis en in het Park. Der duizend bloembollen in totaal, Sassenheim zijn geschonken d, de Sassenheimse afdeling var Koninklijke Algemene Verenig Bloembollencultuur, die volgs jaar een eeuw bestaat. Voorzü Biemond van de vereniging merit bij het poten van de eerste op, dat reeds nu een aanzeri «q het eeuwfeest gemaakt moestw den om tijdens de daadwerkelij verjaring een zichtbaar results te kunnen opleveren. Burgeme ter Kret sprak wat later van e x „sociaal geschenk", waaraan n, gehele gemeenschap vreugde k beleven. Een feestelijke stoet trok zaterdag door Leiderdorp. De ruitervereni- ging Leithorp trok van de oude manege naar de Bloemerd, waar de nieuwe, overdekte manege door burgemeester M. A. van der Have in gebruik werd gesteld. Voorafgegaan door rijkspolitie te paard en de Leidersorpse drum band en majorettes trok de op tocht naar de nieuwe manege; het bestuur van de vereniging in open koets en de levende have van de vereniging er achter. H. van den Ploeg onthulde het naambordje van de nieuwe manege. KOUDEKERK In Koudekerk aan den Rijn werd zaterdag met veel enthousiasme bet eerste lustrum van bet multi-functio- nele centrum „De Ridderhof gevierd. Na de toespraken van de beer A. Ho genes en burgemeester G. Swaan, die namens het gemeentebestuur een klok aanbood, brak er een wervelende show van een groot aantal sporten los. De turnsterijes van de gymnastiekvereniging Aspasia kregen van het publiek een flink applaus. Ook de leden van judovereniging Joshi Oreon, Slagvaardig en Lobby gaven een prima demonstratie. De beatballetgroep Kunst na Arbeid zorgden voor de nodige afwisseling. In de muziekzaal werd door veel kinderen geraden naar de naam van een pop, gesjoeld, en dergelijke. Aan de wanden van deze zaal waren de fraaie foto's van John Hakkaart te bewonderen. Zoals de heer Hogenes in zijn openingswoord aankondigde werd het een „waar feest" en zal het naar de woorden van de commissaris van de Koningin, de heer Vrolijk, die in 1973 dit centrum opende, voor veel mensen „een openbaring" zijn geweest 's Avonds werd het feest in de Ridderhof voortgezet met de opvoering van het blijspel „De avond van de zevende juli", door de toneelvereniging Michael". Een volle zaal genoot van alle verwikkelingen, die op het toneel werden gebracht. Ver na twaalven verscheen Johny Kraaykamp op het toneel., De lachsal vo's, die hij met zijn grollen en grappen veroorzaakte deden de vijfjarige grondvesten van de Ridderhof schudden. LISSE Voor het tweede ach tereenvolgende jaar werd door 'de Pluimvee en Konijnensport vereniging Lisse en omstreken een grootse provinciale tentoon stelling georganiseerd in de Ho- bahohallen te Lisse. Niet dat dit pas de tweede tentoonstelling van deze zeer aktieve vereniging is, maar wel is het de tweede die een dergelijke ongekende omvang heeft en waarvoor die renfokkers van heinde en verre hun troeteldieren inzenden. De kwaliteit die' het publiek kreeg voorgeschoteld was zon der meer subliem en dat wil wat zeggen als men beseft dat in totaal maar liefst zo'n 700 kooien werden gevuld. De vele keurmeesters hadden letterhjk en figuurlijk de han den vol. Niet alleen vele tiental len kippen, duiven en konijnen moesten aan een nader onder zoek onderworpen worden, maar ook bijvoorbeeld cavia's. Er waren heel wat prijzen te verdelen, waaronder uiteraard die voor de allerbeste dieren. De eerste prijswinnaar was een Red Island Hoender van W. te Verbeek, 2e werd de Non Hollandse Hoen (hen) van ty Duivenvoorden; 3. De Sebril Kriel van H. P. Pater; 4. Columbia van J. de Winter, oude duivin van L., v.d. Kre r, 6e de oude duivin van'L. F soon, 7e de roodoog Pool nijn) van C. Zuidhoek; 8t jonge Alaska van H. Ippe de cavia van H. Ippel. Goed concert van Rokazang I SASSENHEIMPastoor dr. C. Bockxmeer van Sassenheim werd nannacht vijftig jaar. Sassenheim was uitgelopen om dit feit naar ioud Westfriese traditie, luidruchtig te vieren. Op het plein van de St. Pancratiuskerk werd een feestje „gebouwd". De drumband Adest Musica bracht een speciale serenade en talloze parochianen drukten de pastoor de hand. Naast de deur van de pastorie was een in soutane geklede Abraham opgehangen met het opschrift „Voor 50 jaar Kees Bok en Abraham in Rok". Ook burgemeester Kret was aanwezig. De feestelijkheden waren zaterdag al begonnen tijdens de jongerenviering en kregen zondagmorgen een vervolg tijdens de hoogmis. NOORDWIJKERHOUT Het jaarlijks concert van de Zangver eniging „Rokazano" gisteravond in de St. Victorkerk, mocht er weer zijn en de vele belangstellenden konden tevreden zijn over wat er geboden werd. Het koor opende met een lied van Beethoven „Schmeichelnd, hold und Lieblich", wat heel goed overkwam, gevolgd door „Echo" van Orlando di Lasso dat nogal fors klonk, maar wel homogeen. Het eerste optreden van het koor werd hierna besloten met „Siehe der Hüter Israëls uit de „Elias" van Mendelssohn, dat bijzonder fraai klonk. Hierna volgde het optreden van het Instrumentaal Ensemble waarvan nog wel extra genoemd mag worden de jeugdige blokfluitgroep, met de 7-jarige Arthur Postma, en de 12-jarige Eugène pianist, beiden zoontjes van de dirigent. Het koor besloot de mooie, goed verzorgde avond, met „Eingangschór" uit Cavalleria Rusticana van Mascagni, en „An der Schóne blaue Donau" van Johann Strauss. Een welverdiend applaus van het publiek was de beloning voor de medewerkenden, plus bloemen voor de solisten, de pianist Henk Weber en dirigent Postma. ALPHEN AAN DEN RIJN he Op de President Kennedyla I» Alphen aan den Rijn zijn z dagavond omstreeks half twee overstekende honden aï gereden door een automobiü uit Alphen. Een hond, een hi <p der, werd met de dierenamb j|f lance vervoerd naar een dief narts uit Bodegraven. De and ve re hond, een spaniel, moest la' door een dierenarts worden p gemaakt ZOETERWOUDE De bal H die vrijdag gehouden werd "I Ons Huis ten bate van de jeu e' draad en de kerkvoogdij hee s ruim twaalfduizend gulden <4 s' gebracht. Met deze netto brengst werd ongeveer een» "j de resultaat als verleden bereikt

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4