Parker „lekt bij Punch.. nmsm Avanti verslaat verzwakt Tempo Team succes Hutspot- toernooi Computer wijst „YNCT" terug 'I 1 Recordpoging Filippo mislukt WDG handhaaft positie Dit boek vertelt u alles over het kopen van een keuken. poggenpohl 3k „AL MOET IK TOT MIJN VEERTIGSTE DOORGAAN..." Basketbal Badminton schitterend boek samengesteld, adviezen. En U komt precies aan de weet, v/aar u bij het kopen van een keuken op moet letten. Geïllustreerd met honderden kéukens-bad b v Gebr Rolff's Handelsmij Industrieweg 14 "De Grote Polder" Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 Openingstijden maandag t/m vrijdag 9 00-12 30 uur en van 13.30-17 00 uur. Zaterdag van 9 00-13 00 uur. Ook donderdagavond van 19 00-21 00 uur Roald Dahl. Dit 150 pagina's dikke boek mag u niet missen. Het ligt voor u klaar. Slechts f 5,- LEIDSE COURANT PAGINi Lelden Nadat Avanti In de uitwedstrijd Tempo Team al een gelijk spel had afgedwongen viel de Hazerswoudenaren nu de volle winst ten deel. In de promotie ereklasse verspeelde Scylla een kostbaar punt tegen het zwakke Phoenix en verloor Docos als verwacht van 't Hooge Huys. Door een blessure van kopman Nico van Slobbe verscheen Tempo Team met coach Carel Deken aan de start tegen Avanti. Het bleek dat hij niet meer mee kan in deze klasse, want het lukte hem geen enkele maal om meer dan veertien punten te scoren. Voor Bettine Vriesekoop was dit wel de enige winstpartij omdat zij tweemaal net aan ten onder ging tegen Han Gootzen en Rene Hijne. Vooral de onverwachte en hard bevochten zege (21-19 in de derde game) van Theo Louwers op de ex-internatio nal Hijne deed de Amsterdammers de das om. Avanti kwam hierdoor op 3-0. Ronald Rijsdorp was we derom de grote held door zelfs geen game af te staan en Avanti zo. na een terugval tot 3—2 en 54 beslissend voor te brengen. Met nog twee punten achterstand op hetzelfde Tempo Team heeft de gepromoveerde ploeg zelfs nog een kleine kans op het kampioen schap. tenminste als Tempo Team nog meer punten verspeelt. Een klasse lager verging het de Leidse teams minder goed. Tegen Phoenix waren de verwachtingen van Scylla toch wel hoger gespan nen dan het ontluisterende gelijke spel. waardoor de kans op handha ven danig verkleind is. Anton Will van Zoelen trof geen schuld met zijn hattrick en ook aan Rob Regeer, die het eenmaal slechter deed. lag het niet. Een ongeïnspi reerde Rob van der Zeeuw was de zondebok door op nul te blijven staan en daarmee een punt te laten liggen in Delft. Scylla bevindt zich nog wel boven de degradatie streep, maar heeft een zwaar pro gramma voor de boeg en had zodoende de twee punten brood nodig. Zoals verwacht was 't Hooge Huys te sterk voor Docot, dat Ed van der Berg tegen Kenyon de eer zag redden. Opmerkelijk was het sterke spel van invaller Sjaak den Elzen. Tegen Bert Schoofs delfde hij met slechts minimaal verschil (18—21 en 22- 24) het onderspit. De reserves van Avanti kunnen het kampioenschap nu wel hele maal vergeten. Tegen Radio Mole naar liet Jan van Wetten het afwe ten door zich tweemaal te laten verslaan, terwijl John van Strien en Peter de Groot bij elkaar nog wel de overige vier punten behaal den. Dit gelijke spel zal echter in de race om de bovenste plaats niet voldoende zijn. Ook Mlzu kan de hoofdklasse vergeten en zal zelfs zeer hard moeten vechten om degradatie te ontlopen. In een uiterst matige wedstrijd deden al leen Friso Reitsma en Thomas van Nes iets positiefs zodat het tegen Wibats 2—8 werd. zij het geflat teerd omdat met name Jaap Polak het geluk niet aan zijn zijde had. De Oegstgeestenaren bezetten nu een gedeelde vierde, vijfde plaats, een punt onder drie koplopers, waarvan Scylla 3 er na dit week einde ook een is geworden door een andere. Trias te verslaan. In de heksenketel van Twello hielden Theo Bakker, die zijn bat uit de kast met antiquiteiten had get overd, Patrick Swier en Johan Wessels, die met het dubbel voor de enige verliespunten zorgden, zich uitstekend staande. Met nog twee wedstrijden te spelen kunnen er nog vijf teams kampioen worden of degraderen. Scylla 2 heeft hier geen last meer van, want het is al. kampioen en bewees ook deze week weer hoe terecht. Swift werd in eigen huis tienmaal afgetroefd. In de overgangsklasse liet Rini Hansen in de wedstrijd NSSS-Scyl- la 4 de eer redden. Ook het vijfde won en wel in streekderby tegen Mlzu. Driemaal Sjoerd Meyer, tweemaal invaller Azier en het zesde punt van Paul Spies velden het degradatie oordeel van de die alleen Chiel Kuiper een voldoende zagen behalen. Bill van Alphen bleef met een zege onder de maat en Wim Eussen liet weer eens blijken er weinig van te brouwen. Treffers is opeens weer terug in de strijd om de bovenste plaats omdat de concurrentie zo vriende lijk was punten te verspelen. NM- B/VDO 3 bemerkte de kracht van de Veners. Zowel Sjaak van Ruiten als Koos van Beek smaakten het zoet der overwinning driemaal, Hans van der Zwet moest met eenmaal m'nder genoegen stellen, zodat 82 de uitslag was. Overige uitslagen: Treffers 2-Rapidity 1 10-0; Avanti 3-TS0 2 9—1. Brigitte Kooter bleef tegen Tanaka zonder verlies, maar dit bl( voldoende voor punten orr leen Gudi van Griethuizen zege op Vaersen haar st Annemiek Smits bleef in zodat de Avanti dames het b van de ereklasse status nis in eigen hand hebben. Ook kwam niet tot een positief taat. Eenzelfde situatie Avanti alleen was er tegc Lloyd helemaal geen steui de hattrick van Sandra da van de zijde van Stephi Gennip en invalster Marjan melk. Overige uitslagen: Sios Avanti 2 0—10; Scylla 2-j 9—1. ii« 3UI Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse bad mintonclub Merenwiek kan weer terugzien op een zeer geslaagd Hutspottoernooi. Niet minder dan 120 spe lers kwamen uit in een of meer van de onderdelen. Daarbij moet dan nog wor den aangetekend, dat de organisatie 40 mensen heeft moeten teleurstellen, daar er onvoldoende ruim te beschikbaar was. Me vrouw Goudzwaard was met drie finaleplaatsen het meest succesvol. De spannendste partij was de finale van het herenenkelspel. Rob Guérin en Mulder hadden niet minder dan drie sets nodig om de zaak te beslissen. In die derde set leek Guérin aanvankelijk mak kelijk te gaan winnen. Bij een 12-5 voorsprong begon hij te verslap pen, waardoor Mulder goed terug kwam en een „verlenging" af kon dwingen. Uiteindelijk was het toch Guérin, die aan het langste eind trok. (Van onze sportredactie) LEIDEN De trloleague werd beheerst door de topper Computer Hardware Co. tegen You Never Can Tell en die na spel van hoog niveau door de eerste met 40 werd gewonnen. CHC leidt nu weer alleen op maandagavond. Bij de jeugd kreeg Formule Bombers verrassend klop van ..collegateam'' Formule Winners. The Kings hebben weer de kop genomen en lijken op rozen te zitten. BBL trioleague: 1. Computer Hardware Co. 24—4, 2. You Never Can Tell 21 1/2—61/2, 3. The Panthers 19—9, 4. Tettero 5 16—12, 5. Tettero 2 141/2—131/2, 6. Tettero 7 13—15, 7. Tettero 3 12—16, 8. Euro Coiffeur 9—19, 9. Formule 4 622,10. Formule 3 523. BBL vljfmansleague: 1. de Nachtegaal 19—5, 2. Formule Pentagoon 19—9, 3. Formule Baronnen v. M. 15—13,4. Les Imbattables 15—13, 5. Bakkerij Raaphorst 1410, 6. De Uiver 137, 7. Tettero 4 1315, 8. Union Jacks 1212, 9. Boston LPG 10—14, 10. de Nachtuil 9—17. 11. Tettero 6 3—21. BBLjeugdleague: 1. The Kings 24 1/2—111/2, 2. Formule Winners 23—13. 3. Formule Bombers 22—14, 4. The Strike Angels 19 1/2—16 1/2, 5. The Giants 12—24. 6. The Boosters 7—29. Hl vijfmansleague: 1. Wanninkhof 41—7, 2. The Lions 38—10, 3. The Pinhitters 31 1/2—16 1/2, 4. AZL 30—18, 5. Rainbow 29—19, 6. The Eagles 25—23, 7. The Boxers 201/2—271/2. 8. The Treffers 17—12, 9. The Ven- players 0—48. Hl Trioleague: 1. Bixby 24—12, 2. De Wit 22—18, 3. Driftkikkers 21 1/2—141/2, 4. The Tigers 21—19, 5. The Oliva's 21—19, 6. The Lions 20—20, 7. The Lady's 17—19, 8. The Eagles 16—24. 9. Wanninkhof 14 1/2—21 1/2, 10. The Boxers 8—24. DELFT Het zwaar beladen programma van Parker heeft zijn tol geëist. In Delft verloor de Leidse ploeg na een erg matige veil van Punch. In een chaotische slotfase had de Delftse ploe geluk aan haar zijde hetgeen goed was voor een 91-90 oveiwli Vooreerst lijkt het onwaarschijnlijk dat deze nederlaag echt c quenties zal hebben voor de Leidse ploeg. Coach Blom: „Nee,_ niet Ik speel met intelligente knapen, die weten dat dit soort d kunnen gebeuren. Zo'n punt moet je zolang mogelijk uitstellen, ik wist dat het kwam. Het is jammer, maar we richten ons mome geheel op de Europa Cup." Slechts in de openingsfase kwam Parker tot het normale Leidse ploeg draaide de systemen goed en had in Hans van en Jim Woudstra de schutters, die Leiden aan een 12-16 hielpen. Toch kwam Punch al na zes minuten langszij. De man-to-manverdediging sliep af en toe en rebounds waren e voor Harrie Kip. Punch daarentegen was springlevend en Er was nog een revanche-idee vanwege de aanwezigheid van Jim Woudstra en het belangrijkste, Punch had verliezen: de Delftse ploeg speelde dan ook van Tuyl, weer terug in Delft, zorgde voor lengte en Nederlandse Amerikaan speelde zijn eigen wedstrijd en in die eerste helft twaalf punten. Punch bleef dan ook bij en wist zelfs een kleine voorsprong op te bouwen super-afstandskogel van Plaat ging Punch met een 51-47 naar de kleedkamers. Ook in de tweede helft bleef het kwakkelen met Parker. Met werd de voorsprong van Punch ingehaald en Blom had veertig minuten Plaat nodig om bij te blijven. Bij 64-68 leek desondanks te kunnen ontsnappen, maar de concentratie, het karwei af te maken ontbrak. Er werden vier kansen op zeep geholpen. Punch nam dit gegeven in dank aan. Ging elke meer in zichzelf en een zege geloven en speelde knap. Taylor en van Tuyl reboundde, kortom vol zelfvertrouwen liep 85-86 richting slotfase, die een spannende ontknoping kt Woudstra. de enige uitblinker bij Parker 89-90 had laten moest Punch met nog twintig seconden te gaan, scoren, van Hans van Rooden leverde drie vrije worpen op aan van maar de Delftenaar miste. Punch heroverde de bal uit de en Taylor scoorde 91-90. Toen kwam de dubieuze finish. Parker de bal richting Hans van Rooden, die naar voren was Van Rooden schoot, met nog drie seconden te gaan, maar het eindsignaal ging van Helfteren in de fout tegen Van waardoor de Leidenaar miste. Een logische zaak zou zijn: worpen voor Parker en nog twee seconden spelen. De had echter de klok laten doorlopen waardoor de vrije worpen en een woedend Parker met een 91-90 nederlaag naar huis kon. Parker; Woudstra 26 pt 72% 11 reb; Plaat 20 53% 4; Collins 8; Van Rooden 12 75% 2; Bruinsma 8 33% 7. Punch: Taylo Zeilstra 21Leftwich 17; Van Tuyl 8. Spanning en sensatie bij de eerste-divisiewedstrijd heeft dit seizoen duidelijk meer moeite om de ongeslagen handhaven. Ook het Haagse Jumpers maakte het LISC moeilijk. De Hagenaars kwamen in de slotfase echter lucht zodat LISC op het randje won93-91 De dames van Pariter zitten nog immer in de problemen, al eind in zicht. Voor het eerst sinds weken kon de ploeg aantreden. Het door die blessures verloren wedstrijdritme deed uit tegen DAS de das om. De Leidse dames verloren met 69-45. Nog geen vijf minuten later trad Guérin al weer aan in een finale. Samen met Peter Kriele speelde hij in het herendubbel tegen Winai- lan en Klemann. Dit keer was hij minder succesvol. Vermoedelijk mede door de vermoeidheid van Guérin werd het een weinig span nende tweesetter. Ook de andere finales werden vrij eenvoudig be slist. Mevrouw Goudzwaard, die samen met Oey het damesdubbel won van Eman/Van Hasselt, dolf in het damesenkelspel het onderspit te gen Ong. In het gemengd dubbelspel was nog een succes weggelegd voor het Merenwieklid Terborg. Samen met Henning versloeg hij het duo Goudzwaard/Weijers. Voor Weij- ers verliep het toernooi minder succesvol dan vorig jaar. toen hij nog drie keer voor een eindstrijd mocht aantreden. (van onze krachtsportmedewer ker) LEIDEN „Al moet ik tot mijn veertigste doorgaan, dat record zal ik pakken". Een tekenende reactie voor Herman Filippo, na zijn mislukte poging het stoffige Nederlands record stoten, met 153,5 kg op naam van Jan Smee- kens, te verbeteren. Ook zijn tweede poging om 155 kg te stoten faalde: hij kreeg de halter niet dicht genoeg bij de borst en moest het gewicht weer laten gaan. Hoewel Filippo begrijpelijkerwijs teleurgesteld was. op de training had hij nog 160 kg omhoog gekre gen. de moed bleef erin: „Voor dit competitie-duel hadden we dui delijk naar een top toe gewerkt, vandaar, dat ik nü probeerde een nieuw record te vestigen. Over een week beginnen we gewoon over nieuw en gaan we kijken of het begin volgend jaar wel lukt". Filippo's recordpoging was een onderdeel van de competitiewed strijd tussen de LKV De Spartaan en SSS Alkmaar. De Leidenaren wonnen het duel met overmacht, waarbij wel moet worden aangete kend. dat Alkmaar met twee inval lers aantrad. De beslissing was reeds na het eerste onderdeel, het trekken, gevallen. Eén der Alk- maarders faalde op zijn aanvangs- gewicht en kreeg een nul geno teerd. Ook bij het trekken deed Filippo een gooi naar een record verbetering, echter zonder succes. Wel leverde hij met 117,5 kg de beste prestatie. Ook bij het stoten toonde De Spartaan zich de sterkste. Slechts één Alkmaarder hield de race enigszins bij, Van der Meulen haakte echter bij 130 kg af. Een zelfde resultaat boekte veteraan Holswilder. John ten Brinke, net hersteld van een rugblessure, be reikte de 137,5 kilo. Trainer Dick van het Riet kwam 2,5 kg hoger. Toen pas kwam Herman Filippo voor zijn eerste beurt in actie. De 145 kilo werden soepel omhoog gebracht. In de volgende beurt met 5 kg meer raakte Filippo uit balans. Toch werd de halter opnieuw ver zwaard. Zeer geconcentreerd pak te Filippo de stang, maar hij kreeg Mislukt. Herman Filippo slaagde er niet in het Nederlands record stoten bij de licht-zwaargewiehten te verbeteren. de halter niet goed omhoog. Het Alkmaar 850,225 kg-670,95 kg. In- Filippo tr. 117,5. st. 145, tot. 262,5. tr„ st. 140, tot. 252,5. Sam Holswil- record hield nog stand. dlvlduele resultaten: ArieSwagers John ten 8rinke tr. 100, st. 137,5, dertr. 100, st. 130, tot. 230 kg. Uitslag: LKV De Spartaan—SSS tr. 95. st. 120, tot. 215 kg. Herman tot. 237,5. Dick van 't Riet 112,5 CarlAdamse De actieve mensen achter het Hutspottoernooi van BC Merenwiek. Van links naar rechts: Peter Everaart (toernooiorganisator), Erik Ligtvoet (bondsgedelegeerde en scheidsrechter). Nico van Rijn (hoofdscheids- rechter) en de dames Nicolien Everaart en Monique la Riviére.' (Van onze sportredactie) LEIDEN WDG blijft aan kop van de hoofd klasse van de Leidse Districts Dambond door een overwinning op HDC. Naaste concurrent Samen Sterk maakte geen fout en versloeg LDG 2. De twee koplopers ontmoeten elkaar woensdag, winnaar van deze wedstrijd mag zich kampioen van de hoofdklasse noemen. WDG heeft aan een gelijkspel voldoende. LDG 2 wordt naar alle waarschijnlijkheid de degra dant. Uitslagen: KDG 2—Samen Sterk 911; OGB—Kijk Uit 12—8; HDC 1—WDG 1 6—14; Samen Sterk 1—LDG 215—5. In de eerste klasse werden de eerste en degradatieplaats strijd om de kampioenstitel 9—11 van ADC. RDC 2 won met dezelfde van LDG. In het gevecht om i versloeg Lisse 2, KDC 3 met 155. dolf met 13—7 het onderspit tegen SDV.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18