Geen tegenstand voor AZC en ZijllLGB De Danaïden DIOIC overtuigt opnieuw voor pluspunt Hecht weekeinde Gemini/Kangeroes Estetisch. poggenpohl voor» dan J irectel i wiel limerj terlee iren ni ben d de tJ keukens-bad - Acml^P] PAGINA 17 Van onze waterpolomedewerker EDE/DEN HAAG Zowel De Zijl/LGB als AZC/Unlque hebben in de zesde ronde van de hoofd- klasse-waterpolocompetitie het doelpuntensaldo flink opgevij zeld. De Zijl/LGB overklaste in Ede het Wagenlngse De Rijn met de sprekende cijfers 0—9, terwijl AZC/Unique in Den Haag een overtuigende 1—9 overwinning op HZ&PC behaalde. De Leidse poloformatie rukte door deze ze ge en door het 93 verlies, dat De Meeuwen bij VZC/Ritmoester moest incasseren, op naar een zesde plaats op de ranglijst. Het aanvallend uiterst zwakke De Rijn werd reeds in de openingsfase door achtereenvolgens Martin Vreeburg, Stan van Belkum en Alex van Belkum op een 30 achterstand gezet. In de tweede periode ontstonden enkele inci dentjes, nadat Jan Jaap Korevaar De Zijl/LGB op 40 had gebracht, werd Henk Harteveld voor 45 se conden uit het water gezonden. Een foutieve beslissing van de tijdwaarnemer, bracht hem 10 se conden te vroeg in het spel terug, reden voor De Rijn-supporters om een strafworp te claimen. Terecht oordeelden de arbiters, dat het te vroeg terugkomen een juryfout was en lieten het spel met een scheidsrechtersbal voortzetten. Kort hierop liet Henk Harteveld 50 aantekenen. Na een derde periode waarin Henk Harteveld met een fraaie boogbal de stand op 60 bracht, waren het in de slotfase Albert Spijker (man meer), Jan Jaap Korevaar (strafworp na een onreglementaire aktie tegen Albert Spijker) en Stan van Belkum die de score in deze eenzijdige wedstrijd opvoerden tot 90. AZC/Unique, met HZC-De Robben en Zian Vitesse nog ongeslagen, waarbij AZC door het betere doel- gemiddelde de ranglijst aanvoert, behaalde zaterdagavond een ge makkelijke 91 overwinning op HZ&PC. In deze wedstrijd, waarin bij de Haagse ploeg tien maal een man uit het water werd gezonden, tegen geen enkele speler van AZC, slaagde slechts Hans Wijsman er in om AZC-doelman Ronald Meyer te passeren. Ton Buunk (4x), Frank v.d. Akker (2x), Ron de Vogel. Wim Keeman en Ruud de Hey scoorden voor AZC. Scoreverloop: 1e perio de 1—2; 2e periode 0—2; 3e periode 02; 4e periode 0—3. In de eerste klasse toonde LZ '86 karakter door tegen ESCA een 35 achterstand om te buigen naar een 7—5 eindstand. BZPC zit duidelijk in de moeilijkheden. In Ede werd het een 6—2 verlies van Polar Bears. Coach Gijs van der Leeden is een voorstander van de" zoneverdedi ging. Daar vloeit uit voort, dat dan via de break de Leidse aanvallers trachtten te scoren. Het Arnhemse ESCA ging echter niet voluit in de aanval, waardoor de Leidse aanval verzandde. LZ nam wel telkens een voorsprong, echter ESCA bleef bij. In de derde periode namen de Arnhemmers zelfs een voorsprong van 3—5. Daama scha kelde coach Van der Leede op een press-systeem, waardoor LZ meer balbezit kreeg en achtereenvol gens Jan van Duuren, Jan de Graaf, Jan Bakker en Ruud Musse de eindstand op 7—5 bepaalden. De eerste drie Leidse treffers kwa men van Jan de Graaf, Ruud Musse en Gerard Soet. BZPC heeft zich in de hoek waar de slagen vallen gemanoeuvreerd. Met slechts één punt uit zes wed strijden in de ransel zal het voor de debutanten erg moeilijk wor den. Het scheidsrechterlijke duo, bepaald geen meesterrol vervul lend, nam op belangrijke momen ten erg vreemde beslissingen. De fout van BZPC was, zich meer met de leiding te bemoeien dan het polospel te bedrijven. Via de set standen 2—1; 1—0; 2—1 en 1—0 werd het uiteindelijk 62 voor Polar Bears. De Bodegraafse doel punten kwamen van Maarten van Ettinger en de jeugdspeler Ronny de Hey. In de hoofdklasse dames heeft De Zijl/LGB met 6—4 verloren van KZC. In een stevige wedstrijd na men de Leidse dames door middel van aanvoerdster Joianda van der Maarel weliswaar een voorsprong, maar daarna was het woord aan de Beverwijkse dames. Setstan den: 2—1; 2—1; 3—1; 2—1. De overige drie doelpunten werden gescoord door Erna Maasdijk (tweemaal) en Ria Onderwater. In de tweede klasse heren blijft Katwijk het goed doen. Ook nu werd, ondanks het niet meespelen van topscorer Hans van der Putten gewonnen, en wel in Baarn met 6—3 van de Vuursche. Het tweede speldeel werd begonnen met een 2—1 achterstand. Arris Parlevliet. Paul van <Jer Putten en Hans van Duyvenvoorde bogen deze stand om naar 42. Verder doelpuntten: Dick van der Bent (tweemaal) en Hans van Duyvenvoorde. Setstan den: t—2; 3—10-0; 2-0. LEIDSE COURANT Gemini Kangeroes is niet In leweest de zegereeks van de in weken voort te zetten. In lal de Vliethorst werden de Voor inaren door het bezoekende Val- rg Martines naar een 1-3 nederlaag ild. Valkenberg, een subverent- van Delta/Lloyd AMVJ, had veel lengte in de ploeg en beschikte itemational Hans Kranenburg over Ier, die Gemini nog al eens voor comelijke problemen stelde. Ge- verloor de eerste set, o.a. door het van de spelverdelers (10-15), maar In de tweede een handje geholpen de scheidsrechter. Valkenberg werd bedrijf maar liefst vijf maal afgeflo- voor screening hetgeen ook door Voorschotenaren als zeer dubieus beschouwd. Gemini profiteerde lin attend en bracht via 15-12 de partijen weer in evenwicht. Verder kwam Gemini echter niet. Nico Klein tobde al vanaf de eerste set met een pinkblessu- re, terwijl ook het spelverdelen slecht verzorgd bleef. Moeiteloos bepaalde de Arnstelveense formatie vla 0-15 en 7-15 de eindstaifd op 1-3. In dp derde divisie stonden de nummers één en twee Gemini Kangeroes 2 en Cito, tegenover elkaar. Koploper Gemini zou het uiteindelijk niet redden. Een zwakke set up aan Voorschotense zijde deed de eerste twee sets bij Cito belanden: 14-16 en 13-15. Gemini deed via 15-12 wat terug, maar in de vierde set was de nauwkeurig heid bij de thuisploeg opnieuw ver te zoeken. Cito profiteerde knap van de Voorschotense missers en nestelde zich via 11-15 aan de kop van de ranglijst. Donar beleefde het afgelopen weekeinde opnieuw een teleurstelling. Tegenstander UVC kon geen moment imponeren, maar was ditmaal toch ruim sterk genoeg om Donar met een 3-1 nederlaag op zak huiswaarts te sturen. Vooral aanvallend schortte er nogal het een en ander aan bij de Merenwijk ploeg. Wouter van de Veer hierover: „Het was weer brandhout". Een positievere kwalificatie verdiende Do nar inderdaad niet en het werd dan ook terecht via 15-12, 13-15, 15-6 en 15-11 naar een 3-1 nederlaag gespeeld. Bij de dames kreeg eerste divisionist Gemini Kangeroes in Soest een gevoelige 3-1 nederlaag te slikken. Er klopte ditmaal weinig van bij de Voorschotense dames. De pass was te zwak, de set ups wisselval lig en de achterveld verdediging romme lig. Gemini won de eerste set (12-15), bleef in de tweede nog heel goed bij. maar toen bij de stand 14-14 Mariken Bertels met plotselinge ademnood moest uitval len, was het gedaan met Gemini. SW won dit tweede bedrijf (17-15) en nam via 15-7 een 2-1 voorsprong. In de vierde set kwam Gemini nog even terug. Een 1-7 voorsprong ging echter geheel verlo ren en via 10-10 sloot SW het duel met 15-13 winnend af. Leython had tegen streekgenoot Interme- d/Novo een vrij gemakkelijke middag. Novo, dit jaar kwalitatief duidelijk minder dan het vorig seizoen, kwam er in de eerste set totaal niet aan te pas (7-15). maar leek in de tweede spelperiode duide lijk iets terug te doen. Leython liet zich echter niet nerveus maken door een opgelopen 14-8 achterstand. De Leider- dorpse dames kwamen terug tot 14-10, waarna Ariaan Renaud d.m.v. zes sterke services de set in het voordeel van Leython besliste: 14-16. Novo profiteerde vervolgens van de traditionele terugval van Leython in de derde set (15-8), maar kon toch niet verhinderen, dat Leython onder leiding van de sterk spelende Marian Bloemzaad via 7-15 de 1-3 zege veiligstelde. Gemini Kangeroes-2 maakte het slechte weekeinde voor de Voorschotense vereni ging compleet, door in Den Haag met 3-1 te verliezen van Tromp/Mitsubishi. Tromp, een al wat oudere ploeg, maakte veelvuldig gebruik van de tactische plaats bal, een speelwijze, waar Gemini erg veel moeite mee had. De Haagse formatie kwam via 15-6 en 15-11 op 2-0, waarna Gemini via 7-15 de achterstand verkleinde tot 2-1Het vierde bedrijf zou echter een deceptie worden voor de jonge Voorscho tense ploeg. Gemini Kangeroes werd door Tromp volledig weggeserveerd: 15-1. ob del Prado (goed voorecht punten tegen het Gooi) passt op Gideon van der Born, DIOK won ruim. 0_rt (Van onze rugbymedewerker) /LVi Cisteren heeft de rugbyclub DIOK la. n,r ,iink in de bus geblazen. Voor de vijfde lelijk! tereenvolgende maal werd een tegenstander scoo(omen gedekla8seerd. Nu was de R.C. 't Gooi >r SV "aarden aan de beurt dat met maar liefst een -0 nederlaag naar huls werd gezonden. En de denaren hebben er niet eens de veelgevreesde j3vèr uk" In hoeven te zetten. 3(er ploeg uit 't Gooi liet zich allerminst gewillig de slachtbank voeren, daarvoor verdedigde zij te goed. De bal werd constant in het team 0ner^Ouclen en uitstekend afgeschermd. Maar tegen de sti 6,eeds 9foter wordende druk van de Kikkerpolder- gevs ®ade waren de bewoners uit het Gooi vooral "o ^-eede helft niet meer bestand. Toen deelde dreunen achter elkaar uit. Het was Kees zware verkoudheid, direct zijn stempel op deze ontmoeting drukte door middels een penalty de score te openen: 3—0. Tien minuten later scoorde Koemans opnieuw: 6—0. DIOK had daarna enige moeite met de Naardense defensie, maar uit een vijf-yards-scrum wist uiteinde lijk Kees Ahsman de bal achter de doellijn te drukken: 10—0. Koemans knalde de conversie raak en de ruststand was 12—0. Zo te zien had de DIOK-machine de eerste helft nodig om warm te draaien, want daarna brak de hel voor 't Gooi los. Hooker Jan Dreef was de drijvende kracht achter het Leidse voorwaartsen- pack en scoorde zelf met groot vertoon van doorzet tingskracht: 16—0. De aanvalsgolven van de geel- blauwe driekwartlijn bleven de Gooise verdediging teisteren. Dick Altink, steeds alert op moeilijke «spekitnnUoc maakte er 00—0 van Fn Poh drukte de bal tussen de palen, zodat Kees Koemans als het ware met gesloten ogen kon converteren: 26—0. Nog was DIOK niet content, immers ook het scoringsgemiddelde is uitermate belangrijk voor de stand op de ranglijst. Mike O'Sullivan zette met een verre trap Steef Abelman aan het werk, die na een flitsende rush kon scoren: 30—0. De Leidse rugbyploeg legde nu schitterend combina tiespel op de groene mat. Voorlopig ging weer Bob del Prado stormend over de Gooise doellijn: 34—0. Razend snel ging het ovaal van hand tot hand over het veld, steeds weer trokken de Leidse backs grote gaten in de vijandelij ke verdediging. Koemans bleef zijn tegenstanders onder sterke druk houden en gunde 't Gooi geen enkele edemoeuze Barry van Oooren rondde de door Koemans opgezette drive genadeloos af: 380, terwijl captain Dick Altink met een droge knal tussen de palen de totaal ontredderde R.C. 't Gooi de eindrekening presenteerde: een 40—0 nederlaag. LI.R.C.—L.S.R.G. 411 De Leidse Studenten rugbyploeg Is bijna in de fout gegaan tegen het onderaan de ranglijst bengelende U.R.C. De toch wel aanwezige kwaliteit bij Leiden werd niet uitgebuit en de vele scoringskansen niet alle benut. U.R.C. leidde zelfs met 40 bij de rust. De Leidse Studenten missen in hun team enige echte doorbij ters die een aanval succesvol kunnen afronden. Peter Winia en Keesjan de Vriese slaagden er na rommelig en slordig spel toch nog in L.S.R.G. aan de overwinnig te helpen. Poel van der Ploeg bepaalde met 'een Lucky droD-goal de eindstand op 4— Wim van Vliet scoort door De Al gemene te gen Trekvo gels. ïttenV nze korfbalmedewerker) a N Eén punt was de e oogst voor de drie Leidse ingsklassers in het eerste Inde van de microcompetl- Bkg ene punt kwam op naam riA I Danaïden dat gelijkspeel- •"jen Sperwers. Fides Pacta f Algemene leden nederla- tegen respectievelijk Die ten Trekvogels. van Danaïden tegen ers was uitgesproken zwak. ;dactie 4 werd De Danaïden naar 5 ruststand gespeeld. Deels gen h it e®n gevolg van het erg se z& ualistische spel dat Cees en ve aanse en Hennie Devilee ten de Kali preidden in de tweede aan- ïiddels te vaak 'n onmogelijke schieten van dit duo leidde tot balverlies. Na de pauze Gerard Bos Elly van Spel- L Boy óor Ingrid van Haren. Deze had een positieve uitwerk- het spel. De Danaïden kwam >che ujwn makkelijk scorende Eric in (9x) terug tot 10-10. Toen Cees Christiaanse werd ieekha '9en door Adrie Nierop kon naïden bijblijven. De einduit- rerd 13-13 waarbij de Leidse s op naam kwamen van Eric >n (9), Cees Christiaanse (3) ■ie Nierop. „Een schlemielige nederlaag". Zo karaktiriseerde Bart Lambooy het door De Algemene met 9-11 verlo ren duel met Trekvogels. Twee minuten slechts had Trekvogels nodig om een 5-3 achterstand om te zetten in een 5-7 voorsprong. Deze omkering van de voorsprong vond plaats rond de pauze. In de het initiatief aan Die Haghe terug gegeven: 10-8. Wim Piket, Nico Pikaar, Patricia Gottmer en Daan Carree scoorden de overige doel punten. Op de valreep slaagde Zuiderkwar tier erin de volle winst te behalen tegen Quick. Met nog een halve minuut te gaan forceerde Toos van Dam een strafworp die door Rens Henze werd benut: 9-8. Daarvoor had zich een duel afgespeeld tus sen twee ploegen die er stevig tegen aan gingen. Quick was daar in lange tijd de sterkste maar moest in de tweede helft toezien dat Zuiderkwartier de 3-5 ruststand omboog tot 6-6. Hierna hielden beide ploegen de balans in even wicht tot de ontknoping volgde in de slotminuut. Doelpunten: Joep van Dam (3), Eric Lunteren (2), Dirk Jan de Kreek (2), Toos van Dam en Rens Henze. Het duel tussen de beide debutan ten in de eerste klasse Terheijden en Crescendo stond kwalitatief op een hoog peil. Het spel van de ploegen ontliep elkaar niet veel. Een even haperen van de aanval deed Crescendo bij 8-8 de das om. De 8-10 voorsprong die Terheijden hierdoor verkreeg kon niet worden goedgemaakt: 10-12. Voor Cres cendo scoorden: Piet l'Ami (4), Louis Kok (2), John Huigsloot (2), Liesbeth Kok en Joke Geijer. Pemlx' hernieuwde optreden in de tweede klasse begon zaterdag te gen KVR uitstekend. Het debute rende KVR gunde de Pemix-aanval te veel ruimte waarvan een zuiver schietend Pernix gretig profiteer den. Door doelpunten van Kees Brokaar (5). Kees van der Kraan (3), Kees Hortensius (2), Alice Tie- leman en Janco Breedveld kwam er een 7-12 eindstand op het scorebord. Tot halverwege de tweede helft verliep het debuut van Fluks in de tweede klasse naar wens. Fluks kon NIO eenvoudig blijven volgen. Bij de stand 9-9 echter verdween de zuiverheid uit het schot. Door dat NIO wel bleef scoren verander de het spelbeeld snel en won NIO zelfs ruim: 14-11. Doelpunten: Jan Verloop (3), Kees Imthorn (3), Cor- rie Schelvis, Corrie van Hoek, Ditte van der Meulen, Tineke Verloop en Peter van der Berg.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17