ZLC faalt tegen Alphia BÜH haalt uit Leiden in slotfase geklopt KRV-dames feller dan Iduna: 3—1 Alecto blijft winnen Techniek Flyers geeft doorslag tegen Lions Bemar dus dee Ereplaatsen Leidse zwemjeugd SPORTTRIBUNE /AFDELING SJZ LACHENDE DERDE ROOMBURG SUBTOPPER Van der P/ai verdedigt eerste plaak PAGIN Kickers '69 is er tegen Stolwijk eindelijk in geslaagd een zege te boeken. Ging er in vrijwel alle vorige wedstrijden wat mis in de tweede helft, nu was het juist die tweede helft, waarin de Leidse formatie toesloeg. Een hattrick van Peter van Velzen, binnen een kwar tier gescoord, en een treffer van Jan de Wolf bezorgden de thuis ploeg een ruime voorsprong. Ook bij deze 4-0 stand bleven beide ploegen goed doorgaan. Het pu bliek genoot nog geruime tijd van goed spel van beide verenigingen, maar alle verdere kansen werden niet benut. Leldse Boys deed er met vier invallers alles aan om tegen Am- merstol tot een overwining te komen. Echte hoogtepunten wa- ren er in deze wedstrijd, waarin beide elftallen niets voor elkaar onder deden, echter niet. Mede door goed werk van doelverdedi- gers, bleef de stand tot aan het eindsignaal 0-0. Vijfenveertig minuten lang heeft Oranje Groen nog enige hoop gehad op een zege tegen RVC'33. Zolang de Leidenaren de wind in LEIDEN Zaterdagmiddag werd in zwembad „De Zijl", door de B-ploeg van de Zijl/LGB, deelge nomen aan wedstrijden in de E-competitie. De tegenstanders van de Leidenaren waren de ploegen van de Baanders, Bos koop en BZ&PC. De pupillen van trainer Rob Schouten hebben bij deze wedstrijden een groot aantal ereplaatsen behaald. Op de 100-meter schoolslag jon gens onder de 12-jaarwon Martin van 't Riet (1.34.0). Mark Viddeleer, eveneens van de Zijl/LGB. werd derde in 1.38.1. De 50-meter vlin derslag onder de 14-jaar eindigde zowel bij de meisjes als bij de jongens in een overwinning voor de Zijl/LGB. Marjon Rijsbergen won bij de meisjes in 36.8, terwijl Peter Hassefras eerste bij de on- gens werd in 37.6. Marjon Rijsber gen was trouwens toch erg suc cesvol, want behalve de 50-meter vlinderslag, wist Marjon ook de 100-meter winnend af te sluiten. Dat laatste gebeurde bij de dames in de allezins acceptabele tijd van 1.23.5. De jeugdige Susanne Jan- Zwemmen sen (Zijl/LGB) was bij de meisjes onder de 10-jaar goed op dreef. Ze won de 100-meter schoolslag' in 1.36.4, hetgeen een tijd was> welke perspectieven biedt voor de toekomst. Op de 100-meter wissel slag werd ze in een spannende race verslagen door Ingrid Sep van Boskoop. Deze zwemster bracht 1.38.7 op de klokken, tegen Susan ne Jansen 1.39.0. Overige uitsla gen: 100-meter school dames: 1. Petra v. Bemmel (Boskoop) 1.29.7, 2. Inge Bouwmeester (Zijl/LGB) 1.30.2, 3. Ingrid v. Kasterop 1.30.4. 100-meter school heren: 1. Rob Boele (BZ&PC) 1.13.2. 100-meter wissel jongens onder 10-jaar: 1. Leendert Molenaar (BZ&PC) 1.31.4. 50-meter vlinder meisjes onder 14-jaar: 2. Petra Spieren burg (Zijl/LGB) 37.7 idem jongens: 3. Robert v.d. Pluym (Zijl/LGB) 39.1. 50-meter vrij meisjes onder 16 jaar: 2 Ingrid v. Kasterop (Zij l/LGB) 32,7, idem jongens: 2. Bart Groenheyde (Zijl/LGB) 30.1, 3 Ed win Redegeld 32.8. 5x50 vrij meis jes onder 16-jaar: 2 Zijl/LGB 2.54.9. (Van onze sportredactie) LEIDEN In een bomvolle ijshal, 1600 toeschouwers, speelde Men ken Lions gisteravond een goede wedstrijd tegen de nationale kam pioen Feenstra Flyers. De tech niek van de Heerenveense ploeg bleek Leidens trots echter te veel, waardoor de overwinning met de Groningers meeging: 3-*5. De eerste periode gaf een gelijkop- gaande strijd te zien, waarin voor zichtigheid troef was en er ook niet veel doelrijpe kansen werden geschapen. Slechts de Fieyers schoten bij tijd en wijle hard in, maar Ed Nienhuis redde via knap pe acties meerdere malen. Jan Janssen scoorde in de veertiende minuut toch 0—1 uit een assist van Jack de Heer. In de beginfase van het tweede deel trachtte Menken via een fors offensief op gelijke hoogte te ko men, hetgeen aanvankelijk niet lukte. Ivan Kocanda miste voor open doel, terwijl Theo Dietz en Frank Dobbelaar alleen voor kee per Harry van Bilsen eveneens niet doelpuntten. Na 7 minuten zette Harry Wielheesen, Leidens interna tional, de aanval op, gaf door aan Jiri Anton, die via knappe bewegin gen verschillende verdedigers op het verkeerde been plaatste en de puck naar de vrijstaande Ted Meyer schoof, die het rubber voor het intikken had. Tot zover lieten de noorderlingen Leiden Lions komen, waarna het initiatief weer werd overgenomen. In één minuut tijd namen zij weer afstand via treffers van Brian de Bruyn en Jack de Heer: 1—3. Dave Mathewson manifesteerde zich in deze fase wederom als een z^er begaafde verdediger. „Onze gevreesde periode, voor de tegenstander dan, moet nog ko men", waren de hoopgevende woorden van voorzitter Pim van Halem. En even leek het erop. dat weer aan een stunt kon worden gedacht. Anton scoorde in de linkerbovenhoek na een knappe break out na 2 minuten in de derde rondgang. Het publiek voelde weer even de juiste sfeer komen, maar verrassend haalde Frank van Soldt uit en bracht de marge weer op twee doelpunten, waardoor de hoop bij de Leidenaars vervloog. Jack de Heer bemoeide zich na een kwartier hoogstpersoonlijk met de aanval en liet na een gave pass Larry van Wieren scoren. Rob Hagendoorn liet met een hard schot nog 35 aantekenen, maar de technische begaafdheden van de kampioen stonden er borg voor, dat de overwinning niet meer uit handen werd gegeven. Moed en wilskracht hadden de Liöns zeker, maar dat was helaas niet genoeg tegen dit Feenstra. Tjeerd Scheffer (Van onze sportredactie) LEIDEN Wat een topwedstrijd had moeten worden, werd eigenlijk niet meer dan een bittere teleurstelling. ZLC faalde tegen Alphia, dat ook ar niet op zijn best speelde, op bijna elk gebied. ZLC ging uiteindelijk met 1—3 ten onder. Grote winnaar was daarbij SJZ, dat nu na tien gespeelde wedstrij den niet minder dan vijf punten voorsprong heeft op zowel Alphia als ZLC. De Leidenaren hadden het in de openingsfase duidelijk moeilijk met de felle wind. Er werd te vaak over een te grote afstand gecombineerd. Het werd Alphia daarmee wel erg simpel gemaakt voortdurend de bal te onderscheppen. Toen er ook nog eens een keer een fout in de verdediging werd gemaakt, kwam ZLC snel op achterstand. Het was Teun de Pater, die de hem geboden kans met beide handen accepteerde. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd beslist. Een fraai afstandsschot van Wim van der Neut was voor doelman Harteveld niet te stoppen: 0—2. ledereen verwachtte, dat Alphia door zou drukken en de wedstrijd met grote cijfers in haar voordeel zou beslissen. De gasten hadden het echter wel gezien en trokken zich meer in de verdediging terug. Daarbij werd overigens wel te vaak naar harde middelen gegrepen om het toch vrij krachteloze Leidse offensief tot staan te brengen. Na rust, ZLC had nu het windvoordeel, trok de Leidse formatie opnieuw ten aanval. Echt moeilijk kreeg Alphia-doelman Siem van Roon het echter niet. Nog steeds werd er slecht overgespeeld en het was dan ook niet verbazingwekkend dat er een strafschop nodig was, om tot een doelpunt te komen. De treffer van Paul Harteveld werd snel gevolgd door een grove fout in de ZLC-verdediging. Na de 13 van Wim van der Neut. met nog ongeveer tien minuten te spelen, was de zaak bekeken. Bijna niets lukte en op het moment dat er een ZLC-speler gevaarlijk werd, werd er of goed verdedigd door Van Roon, of te hard ingegrepen door één der verdedigers, waarvan William Bastiaans nog een waarschuwing kreeg. FOLKERTJANGEERTSMA (Van onze sportredactie) LEIDEN Het Inhaalprogramma in de afdelding Gouda/Lelden heeft naast de 1-3 in de wedstrijd ZLC—Alphia geen sensationele uitslagen opgeleverd. Kickers '69 haalde voor het eerst dit seizoen fors uit. Het slachtoffer was Stol wijk (4-0). De wedstrijden Am- merstol—Leidse Boys en RV C'33Oranje Groen eindigden in een doelpuntloos gelijkspel. VNA leed thuis een 0-3 nederlaag te gen Stompwijkse Boys. (Van onze hockeymede- werker) OEGSTGEEST Leiden is er niet in geslaagd om tegen de bezoekende middenmoter Hattem de broodnodige punten te vergaren. Het werd op het terrein aan de Hof- brouckerlaan 32 voor de bezoekende club. Na een nerveus begin kreeg Leiden langza merhand het veldover- wicht. Dit resulteerde in de zestiende minuut na een door Hendrik Qui- rijns ingeschoten cor ner, die door een Hat- temse stick van richting werd veranderd in 10 voor de Leidenaren. Dat de Hattemse Patty Mundt een bijna even gevaarlijk strafcorner- wapen is als Paul Li- tjens, bewees hij een minuut later toen hij een strafschop keihard in schoot: 1—1. Beide ploegen kregen voor de rust nog enkele kansen. Hattem via Remco Vogelzang die onder doelman Martijn Driver van Lei den door, naast schoot. Na de hervatting was het Hat tem dat het spel bepaalde: de gasten vielen veel aan en Frans Hiel scoorde in de derde minuut na rust, na gerommel in de Leidse cirkel uit de korte hoek. 1-2. In de vijfde minuut werd de Leidse verdediger Peter Paul Wentrup gewisseld voor de aanvaller Nick Tierie. Dat Lei den nu kon gaan aanvallen, bleek in de vijftiende minuut toen Ernst v.d. Berg na een goede solo afspeelde naar Frits Verhey die langs de Hattemkee- per sprintte en scoorde: 2—2. Een kwartier voor tijd werd bij een Leiden-aanval, door de aanvoerder van Hattem, Patty Mundt, een stick uit de handen van een Leiden-speler gepakt en over de afrastering gegooid. Hierover wond de Leidenaar Verhey zich zo op, dat hij voor vijf minuten achter het doej werd gezonden. Vijf minuten, later was het raak voor Hattem: Patty Mundt nam op rechts een vrije slag op het goal. Martijn Drijver speelde de bal weg naar een compleet vrijstaande Erik Pierik die 2—3 voor Hattem aantekende. Het is begrijpelijk dat Leiden zeer teleurgesteld het veld ver liet. daar een gelijkspel een betere afspiegeling van de wed strijd zou zijn geweest. Ernst van de Berg van Leiden (rechts) stuit Hat- tem-aanvaller Ger Eikel boom. Paul de Regt kijkt toe. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling zondag speelden de dames van KRV beduidend feller dan de dames van Iduna. Dit was uiteindelijk ook in de eindstand te merken: 31. Iduna nam het allemaal wat te luchthar tig op. De 2—0 overwinning eer der in deze competitie speelde hen in de instelling duidelijk parten. Slechts Quiriny Vermeu len bereikte haar gebruikelijke niveau en Tineke van der Hoorn scoorde het enige tegendoel punt. Sc. Llsse speelde tegen het sterker geachte Aikmanla fris van de lever. Dit beïnvloedde het wedstrijdbeeld in positieve zin. Al in de eerste minuut gaf een prachtige lob van José Kortekaas Sc. Lisse een voorsprong, maar deze kon niet worden gehand haafd omdat Alkmania eenvou digweg meer klasse in huis had. Doelpuntenmaaksters: Coby van Tricht (2x), Willeke van Ruiten en Anita van der Meer voor Alkmania en Margret Grimbergen nog voor Sc. Lisse. Uitslag 2—6. SJC beschikte over Tonnie de Ridder en over Marjan Koelewijn. Voor SJZ betekende dat een 2—1 nederlaag na een toch wel slech te wedstrijd. DOCOS en Alkma nia 2 speelden ook al een wed strijd die maar snel moet worden vergeten. Na een harde partij trok Alkmania aan het langste eind, 0—1 door een doelpunt van Han- nie Bouwmeester. SJZ 2 is op de goede weg terug. Maar nieuwe keepster Corrie van Rijn kon toch niet verhinderen dat Sc. Uase 2 o.l.v. Marja Segers naar een diende 14 overwinning Iduna 2 zag zich geconfronl met een iets sterker UD0. na aanvang van de tweede I bepaalde Ada Juffermans stand op 01. In de zate eerste klasse speelde Zeve ven tegen Lugdunum. Zevei ven heeft een paar ongeluk nederlagen achter de rug. I na het 0—1 verlies door doelpunt van Nancy Verho kan die lijst niet echt i aangevuld. Want hoewel doelpunt pas halverwege tweede helft werd gesco moest Jolanda van Tol ook een penalty tegenhouden door Zevenhoven voor een nederlaag werd behoed, komt langzaam in haar ritmt twee keer met 50 te heb verloren, zag Monster zich Db genover een fris KRV gepla en slaagde er niet in het KI doel te vinden. Uitslag: 0—0 de tweede klasse was SVLV i duit beter dan Alkmania. n moest toch een 11 gelijk toestaan. Voor Alkmania scoo Jeanette Rietbroek. Voor SV dat Brigitte van Veen met "7 enkelblessure het veld zag ve 0 ten en met 10 meisjes ver moest, scoorde aanvoerster p Mens uit een penalty: 1—1 jonge ploeg van Abbenes zich tegenover een ervarener RA gesteld. Bij rust was de sti nog 0—1maar een paar gevs^ tjes van onoplettendheid deeï achterstand (iets lopen naar 0—4. ZLC-spits Rob Crama (links), vaak goed voor een doelpunt, kon tegen Alphia niet in zijn spel komen Zijn vaste verdediger Krap (rechts) had het dit keer niet al te zwaar. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Dit weekeinde le verde overwinningen op bij de heren voor Roomburg (1—0), Forescate (1—0) en Alecto (20). Bij de dames behaalde alleen Alecto twee punten. Koploper VCL werd met 3—1 verslagen. Heren In de tweede klasse won Room burg met 1—0 van AMHC '65. Voor rust bleven de Leidenaren voornamelijk overeind via goed keeperswerk van Ino Leye. Kees Wendt zette het veldoverwicht van Roomburg in de tweede helft vlak voor tijd in winst om (J—0). Forescate behaalde een geluk kige 1—0 triomf op HDS. Nadat het de hele wedstrijd gelijk op gegaan was, verzilverde Jelmer Siersema in de laatste minuut een strafcorner. Noordwljk drukte zijn veldoverwicht tegen Rijswijk niet in doelpunten uit (1—1). Jan Carel van Drie zorg de uit de rebound van een strafcorner voor de enige Noordwijkse treffer. Alphen verloor mej 1—0 van Badhoeve dorp. Alpnen was niet in staat het betere spel, o.a. 14 strafcor- ners, in doelpunten om te zet ten. Vierdeklasser Alecto zegevier de knap over Bleiswijk: 2—0. Maarten Coppes opende uit een strafbal de score en nog voor rust tekende Hans Hartgers via een solo de eindstand aan Hlsa- lis verloor nogal knullig met 2—1 van Kikkers. In dit duel lieten de Lissenaren drie straf- ballen onbenut. Rob Brouwer maakte het enige doelpunt. Dames In de tweede klasse verloor Leiden ongelukkig van Zand- voort (2—0). Voor rust kwam Zandvoort via een dubieuze strafcorner op voorsprong. In tegenstelling tot de veldverhou- ding in de tweede helft was een schaarse uitval voor Zandvoort genoeg om de eindstand aan te laten tekenen. Forescate incasseerde een 2—0 nederlaag tegen Laren. In een gelijkopgaande strijd was het Laren, dat iets zorgvuldiger met de kansen omsprong. Roomburg (3e klasse) behaalde een 1—1 gelijkspel bij Cartou che. De Voorburgers namen via een solo van de rechtsbuiten al na 10 minuten de leiding. Halverwege de tweede helft kwam Roomburg via Maureen Meijer weer op gelijke hoogte. Noordwljk deelde de punten met Rijswijk. De wedstrijd eind igde, na een gelijkopgaande strijd, zoals hij begon. In de vierde klasse behaalde Alecto een knappe overwinning op koploper VCL (31). Inge Siegenthaler opende de score uit een strafcorner. Na rust voegden Marjolein van Aldewe- relt en Marjon Kesteloo(straf- bal) daar nog twee doelpunten aan toe. Vlak voor tijd redden de Hagenaars nog de eer Alp hen speelde met drie invalsters met 1—1 gelijk tegen de Delftse Studenten. Na 15 minuten kwam Alphen via Myra Bredt op voorsprong. Vlak voor de tijd echter benutte de Delftse ploeg een strafbal om alsnog langszij te komen. de rug hadden zagen zij k het offensief te blijven en kansen te creëren. Na d< waren de rollen omgekee Oranje Groen mocht zelfs b dat het 0-0 bleef. VNA is ondanks verwoede gen tot een positief result komen met 0-3 ten onder g tegen Stompwijkse Boyi. helft lang hield de Boshuize ploeg stand. In de tweede gang verdween de bal niet n dan drie keer in het net. Wi der Bos, Kees Lelieveld er Luijten (strafschop) zetten VI nze I een onoverbrugbare 0-3 i stand. Van onze sportredactie 4 w KATWIJK Van der Plas 5 ru zal vanavond in eigen h koppositie in de Leidse za< lua,': balhoofdklasse moeten ve 'aan: gen. Tegenstander in de Kati »Pre' Cleyn Duinhal het inmiddels'e' 1 kansloze Swift 't Winkeltji scf Leidenaars zullen zich (om uur) evenwel zeker niet „zon 3 opzij laten zetten. EKL Boy vangt om negen uur Van G de Jong. Een overwinning EKL lijkt de meest logische ui Programma woensdag: THDn Lisse: Godyla Vt-GlasbergeP C Best (20.25 uur). Wasbeekha '9ar senheim: Landwer J-Cleyn (20.30 uur). LEIDEN Op de ranglij^ de eerste klasse van de a Leiden zaterdag nemen j Bemardus als Abbenes eer nig begerenswaardige posil Beide teams verkeren in derste regionen van tiestand. Met deze voorli stapten beide teams dan d het veld om in een direcul frontatie uit te maken wiel komende weken wat ruimerf zou kunnen halen. Het resultaat was niet watl clubs beoogden, want de I wind en het slechte veld maf goed voetbal niet mogelijk e 2-2 gelijkspel was het resufspe Abbenes begon energiek en sf de al na tien minuten 0-1 viaji Roest. Engelsman Barry Vfcva van Bernardus kopte de Hajlln woudenaars echter weer nai benes en John van WeerleeÉibc heel Hazerswoude opveren ndvoc rebound alert te hebben I (2-1). Met de sterke wind i rug dacht Abbenes in de t helft te kunnen pressen, maa| overtuigend ging dat niet. Kees Katten berg scoorde no< verwege de tweede helft: 2-2.1

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16