lijnsburgse Boys lopt Heerjansdam Barnardus bedwingt UD0:1—1 p ÏSSP inappe remise Ter Leede tegen Be Pair wdenburg „professioneel" van gelijkspel afgehouden... BLAUW ZWART DE GELUKKIGSTE EERSTE KLASSE TWEEDE KLASSE iylingen ingeslagen pieper TE WINST ARC OP SCHOONHOVEN UVS-jeugd ten onder LEIDSE COURANT PAGINA IS Van onze sportredactie [dam Na een combinatie met Rob 1 liep Roodenburg spits Ed Strijk met aan de voet alleen op doelman Eddy af. Achtervolger Jan Schouten zag nog één mogelijkheid: Strijk neerleggen. Trten kweet zich professioneel van zijn i schopte Strijk, net bulten het straf- bied, onderuit. Roodenburgs' kans op maker was verkeken, met nog een kwartier te spelen behield de Musschen zijn 1—0 voorsprong. In deze stand kwam geen verandering meer, de Noord-bewoners Incas seerden hun zoveelste nederlaag. De Musschen-trainer Thomas Stolk was niet tevreden met het vertoonde spel: „We hebben inderdaad niet best gespeeld, ik vind wel dat de wind een grote spelbreker was vanmiddag. Met die overtreding van Jan Schouten ben ik het helemaal eens, hij maakte hem in dienst van het elftal. Schouten is natuurlijk wel terecht opgeschreven". Ger Linkerhof was na de wedstrijd niet voor commentaar bereikbaar. De wind was ongetwijfeld een dominerende factor in deze ontmoeting. Voor rust hadden de Rotterdammers de straffe bries in de rug en dwongen, mede daardoor, Roodenburg in de verdediging. De voorwaartsen van De Mus schen was echter niet in staat de Leidse verdediging in werkelijk gevaar te brengen. Het eerste wapenfeit in het eerste half uur van de wedstrijd was een hoekschop van oud-Hol- land-Sport-speler Paul Roodnat. De hele Leidse achterhoede, inclusief doelman Sjaak Nievaart, tastte mis en Rien van Zanten kopte beheerst 'raak: 1—0. De Musschen was eigenlijk alleen echt gevaarlijk met juist die hoekschoppen. De Rotterdammmers mochten er eenmaal vier op rij nemen, uit een ervan moest Wim Ligtvoet, na een inzet van Paul Roodnat, de bal van de lijn halen. Op slag van rust maakte Sjaak Nievaart een goed schot van Arie Buddenberg onschadelijk. Roodenburg beperkte zich in de eerste helft tot het uitdelen van enkele plaagstootjes in de beginfase. Volgens opdracht van Thomas Stolk hield De Musschen zich na de rust wat in. Roodenburg, met de wind in de rug ditmaal, kroop aarzelend uit de verdediging. Er kwamen kansen voor Peter Ciere, aanvoerder Aad de Groot en Richard Klein. Ed Strijk leek tenslotte de gelijkmaker te gaan forceren, Schouten voorkwam dit echter op een „professionele'' manier. Roodenburg zakt door dit resultaat dieper weg op de ranglijst en zag zich tevens geconfron teerd met een nieuwe blessure, Wlm Lancet werd in de tweede helft vervangen door Nico van As. KEES VAN HERPEN Tijdens de belangd)- ïlwedstrijd tegen mede- ir Heerjansdam trok Rijns- Boys vooral in de tweede il van leer en bereikte In de 2—1 stand, die tot zou worden vastgehou- invankelijk leek het erop, voor de Rijnsburgers een luze middag zou worden, ir rust scoorde Jan Visser een helft, waarin de ondanks lawines van in, geen echte vuist had maken. Vanuit pure wils- werd na de thee wel ge- iticht voor het doel van in Cock Meyer. !heren traden aan zonder inoot schorsing en genoeg, zonder Anne Ou- it, voor wie trainer Herman uit experimentele jingen de jeugdige Leo Jft in de ploeg had gebracht. *>ht Allend werd in de eerste drie kwartier vooral Piet Haasnoot ge mist. De vleugels waren zwak, terwijl in het centrum vaak gewoon niemand aanwezig was. In de drieënveertigste minuut kwam Heerjansdam eigenlijk voor de eer ste keer uit de defensieve stellin gen. Uit een afgedwongen hoek schop kon Jan Visser ongehinderd inkoppen en zette zijn team, volko men tegen de verhouding in, op voorsprong. Direct na de pauze ontketende Rijnsburg een offensief, dat aan gretigheid duidelijk had gewon nen. Henk Merbis was in de ploeg gekomen, ten koste van Wil Groe nendijk, en werd op de rechter flank vele malen diep aangespeeld, hetgeen voor grote verwarring zorgde in de Damse verdediging. Het centrum was weer bezet eni Henk van der Zwan bracht via afstandsschoten de juiste sfeer, waarna de bezoekers rijp waren verslagen te worden. Gert Ouwersloot haalde na een uur spelen vanaf 25 meter geweldig uit. De wind liet het leer vreemde manoeuvres maken en keeper Meyer verkeek zich volledig: 11. Cas Zwaan maakte het feest com pleet door de bal na de gave, hoge voorzet van Henk Merbis na 71 minuten goed het doel in te werken. Het doelpunt van Vis ser, dat de slecht leidende scheidsrechter van Nimwegen te recht wegens buitenspel afkeur de, deed aan het enthousiasme van de supporters geen schade meer. De Boys gaan door dit resultaat nu alleen aan kop In de tweede klasse. Tjeerd Scheffer Gé Perfors (links) van Rijnsburgse Boys breekt door in het treffen met Heerjansdam (Van onze sportredactie) DEN HAAG Pas drie minuten voor het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende arbiter Van der Berg greep het Wasse- naarse Blauw Zwart de volle winst in het duel met HW. Er moest een strafschop aan te pas komen om de sportieve confrontatie van een winnaar te voorzien. Ben Conradi mocht vanaf de stip aan leggen, nadat Pleter Donath door HW-verdediger Peter Entrop te gen het gras was getrokken. Con radi liet doelman Ronald Gebhard kansloos (0—1) en schoot zo doende zijn ploeg naar de top van de ranglijsL Voor de ongeveer 1000 toeschou wers ontspon zich vooral voor rust een aardig duel. waarin de eerste mogelijkheden warerr voor de équipe van oefenmeester Roel Timmer. Pieter Donath en Ren van der Ham (2x) slaagden er echter niet in doelman Gebhard te passe ren. Ook de thuisclub vermorste een tweetal fraaie mogelijkheden via Dick Peshar (alleen voor Peet Pieterse) en Robbert Vermeulen. In de tweede helft, die van mindere kwaliteit was dan de eerste rond gang, opende HW sterk en creeer- de kansen via Frank Bijloos (kop bal) en Marc van Loenen, die het doel maar net misten. Langzamer hand nam Blauw Zwart echter het initiatief over wat zich manifesteer de in een fraaie mogelijkheid voor Pieter Donath, die een foutieve terugspeelbal van Pika Feyth net niet kon afstraffen. De lat bracht redding op zijn inzet, maar kort voor tijd trok Blauw Zwart toch aan het langste eind via de penalty van Conradi, waardoor de geluk kigste ploeg de zege opeiste. ,er ïfVan onze sportredactie) Na de overwinning van (j- jen op BEC (1—4) heeft de 9 falie van trainer Frans van der zich genesteld aan de kop de derde klasse A. De Sas- ise brigade behaalde een iatige overwinning op BEC (zatejsn matige indruk achterliet serste wapenfeiten kwamen op naam van de thuisclub Fclubvia Aad van Delden en Frar.s Velzen de kwaliteiten van ngen-goalie Leo Dols op de vaijf stelden.-Nadat Paul van orsp ilen eerst nog een goede elijkheid had laten liggen had in de 32e minuut wel succes san assist van Piet Hoogervorst: Nog geen minuut na de ingstreffer trof Hoogervorst een harde knal de lat boven Jan Dijkhof, die voor doeWst toch nog eenmaal moest sveli uleren voor een inzet van sco Paul van Nobelen, die raak na een voorzet van Nico van in (0—2). e hervatting drong de Delftse even sterk aan en moest redding brengen bij pogingen Aad van Delden en Theo nan. Toch was het Teylinger» «fljKte score opvoerde via Peter 11 lijn die met een kopbal succes (0—3) en Ferry van der Vlugt, een hard schot de roos (0—4). BEC kon alleen in de laatste seconde nog wat te- loen door een treffer van Aad Delden, die de eindstand op bepaalde, waardoor koploper gingen de ongeslagen status houden. Van onze sportredactie LEIDEN Bernardus zorgde voor een ktiap resultaat door koploper UDO op 11 te houden. In de eerste periode zocht Bernardus de aanval op, maar slaagde er toch niet in om het windvoordeel voldoende uit te buiten. Er werd te weinig uit de tweede lijn ge schoten. Toch nam Bernardus de leiding. De van vakantie overge komen Theo de Boer zag tot zijn grote verbazing en genoegen.dat doelman Kees van Rijn zich com pleet verkeek op zijn niet gevaar lijk uitziende vrije trap. UDO kreeg het nog een keer knap benauwd toen een kopbal van Pim van Wetten door Jan Zandbergen net van de lijn werd gehaald. Na de hervatting stond Bernardus voor het grootste gedeelte met de nig tegen de muur. Na twintig minu ten resulteerde dat In de gelijk maker. Een vrije trap van Wil Oudshoom kopte John Sllerlngs- op fraaie wijze achter doelman Sjaak Vriesekoop. UDO gooide er nog een schepje bovenop. Met veel kunst en vliegwerk hield Bernardus het verdiende punt vast In een matige wedstrijd is Meer burg tegen De Valkeniers niet verder gekomen dan 1—1. Meer burg kwam de hele wedstrijd niet, in zijn spel doordat De Valkeniers vaak te hard en te negatief speel de. De Hagenaars probeerden nau welijks op enig niveau te voetbal len. Alle ballen werden maar lu kraak naar voren getransporteerd. Uit één van die" lange trappen kwam Aad v.d. Wal in balbezit. V.d. Wal scoorde vrij fortuinlijk doordat doelman Peter v.d. Heiden in de veronderstelling was, dat de bal de achterlijn reeds was gepas seerd. Ook in de tweede helft bleef Meerburg onstuimig aanvallen. Paul v.d. Heiden benutte één van de vele mogelijkheden door met In het bikkelharde treffen tussen DOSR en Rijpwetering trok de ploeg uit Roelofarendsveen vier minuten voor tijd aan het langste eind. Scheidsrechter Van Eelwijk voelde de derbysfeer duidelijk niet aan, want teveel overtredingen liet hij ongemoeid voorbijgaan. Daar door ontstond er meer een spelle tje van vallen en opstaan, dan dat er gevoetbald werd. Na elf minuten nam Rijpwetering de leiding. Hans Witteman bediende Kees v.d. Star op maat. V.d. Star schoot de bal vervolgens via de paal raak. In de tweede helft kwam Rijpwetering niet of nauwelijks aan aanvallen toe. DOSR maakte dan ook snel gelijk. Een vrije trap van John van Klink werd door doelman Volwater in eigen doel geslagen, doordat Hans Witteman zijn ploeggenoot hinderde. Leander Rietbroek bezorgde DOSR de volle winst door uit een scrimmage te doelpunten. Johan de Jong (Bernardus) werkt de bal weg, voordat John Slierings van UDO gevaarlijk kan worden. Cor Strijk (rechts) zal ook te laat komen. DOSR-speler Hans Bollen is ver doorgedrongen in de Rijpwetering-defensie. Kees Borst probeert er een voet voor te steken. H (Van onze sportredactie) je* DEN Ter Leede zag de confrontatie met 3 w Fair vooraf zorgelijk tegemoet. Doelman Wim Vfi,l Harskamp moest wegens een schorsing vanaf zijlijn toekijken. Zijn plaatsvervanger Alfred bier was evenwel één van de mensen die een 'vj ot aandeel hadden in de 0—0 remise. De 4.177 senheimse defensie zat zoals gebruikelijk dit 1®$ ®en solide in elkaar. De formatie uit Waddinx- |i#n had wel een overwicht, maar veel doel rijpe je jo 560 vie,en er niet te noteren- 302»' 03.3 83.§oe counter had Dries van Harskamp bijna :es toen zijn kopbal door de Be Fair-aanvoer- nog maar net van de lijn gehaald werd. In tweede periode leek Ter Leede alsnog ten der te gaan. Een ongelukkige handsbal van es van Harskamp betekende dat de bal op de stip terecht kwam. Jan van Rijn schoot de verkregen strafschop echter naast. ARC heeft Vrouwe Fortuna de laatste weken duidelijk aan haar zijde. Vorige week werd in de slotfase nog een punt bemachtigd. Ditmaal was het Jan Leunk die tegen Schoonhoven twee minuten voor tijd de volle winst verzorgde. Opnieuw bleek dat de lijstaanvoerder maar moei zaam tot scoren komt. Tot aan het zestienmeter gebied is het veldspel redelijk verzorgd. Éénmaal daar aangekomen, weet men geen raad met de bal. Uitgezonderd de achtentachtigste minuut. Gerrit Beltman bereikte met een dieptepass de ingevallen Jan Leunk. Leunk twijfelde geen moment en haalde uit een lastige hoek hard uit. Koudekerke zorgde voor een vroege sinterklaas surprise door Die Haghe haar eerste thuisneder laag toe te dienen: 1—2. Koudekerk heeft de laatste weken weer de bereidheid om er hard voor te knokken. De bezoekers werden in de vijftiende minuut wel met een 1—0 achterstand geconfronteerd. Voor rust kwam Koudekerk nog op gelijke hoogte. Janus Zweerus kopte de bal in na een voorzet van Jan Platteel. Na dé hervatting opende Die Haghe met een offensief. Het uitblinkend centrum (Albert Hakkebrak en Jan van Heusden) ving de aanvallen koelbloedig op. De defensie was zo goed op dreef dat doelman Teun Vergunst niet vaak in actie hoefde te komen. Het beslissende doelpunt werd gemaakt door Jan Platteel die na aangeven van Janus Zweerus beheerst doel trof: 1—2. Het duel om de onderste plaats tussen SVOW en SVGEB eindigde onbeslist: 1—1. In de tweede rondgang verzuimde SVOW om GEB op afstand te zetten. Aanvankelijk zag het er voor de equipe uit Oude Wetering niet rooskleurig uit. GEB ging sterk uit de starblokken dat resulteerde dan ook snel in een doelpunt. SVOW werd hierdoor wakker geschud. De zaken werden een stuk steviger aangepakt. Vlak voor rust wierp dat zijn vruchten af. Ton van Zuylen scoorde na een pass van Cock Gortzak. In de tweede helft is SVOW voortdurend in de aanval geweest. Dit leverde een handvol doelrijpe kansen op. Gescoord werd er echter niet meer. Sc Usse kwam zaterdag goed voor de dag. Het hoog genoteerde JAC werd op 2—2 gehouden. JAC dat in de eerste helft de wind in de rug had begon overtuigend. Lisse moest zich dan ook noodgedwongen tot verdedigen beperken. Het sterk spelende JAC nam terecht een 1—0 voorsprong. In de tweede periode kwamen de Lissenaren onder de druk vandaan. Een fout van doelman Erik v.d. Klauw betekende dat JAC simpel 2—0 maakte. Sc Lisse gaf zich niet gewonnen. Eerst was het Peter Slobbe die met behulp van Aad v.d. Poel de achterstand ver kleinde. Vlak voor tijd haalde Aad v.d. Poel vernietigend uit na een soepel lopende aanval. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het eerste kwartier van de wedstrijd tussen de jeugd van CW en die van UVS was volledig voor de Rotterdammers. Het was in die periode dat doelman Bob van Putten blijk van zijn kunnen mocht geven bij enkele afstands schoten. Net op het moment dat UVS zich een weinig uit de druk scheen te werken, was één van die afstandsschoten Van Putten teveel geworden (10). De op gaande lijn van UVS werd echter onverstoorbaar voortgezet en in de tweede helft scoorde Jim Hou- waart de gelijkmaker. Marcel van der Blom leek de winnende treffer te maken, maar hij werd afgefloten wegens vermeend buitenspel. De treffer van CW hierop werd daar door nog schlemieliger en het 21 verlies was een feit. Katwijk is een typische „thuis ploeg" en behaalt daar de meeste punten. Het was daarom dat trai ner De Valk niet eens zo erg ontevreden was na het 0—0 gelijk spel bij Xerxes uit. In de eerste helft kreeg Katwijk zelfs de beste kansen, maar tweemaal de lat, een redding op de doellijn en schoten voorlangs waren uitingen van Kat- wijks misfortuin. De laatste 20 minuten van de wedstrijd waren weer geheel voor Xerxes, en bij de Katwijkers werd alle hens aan dek geroepen. Het hielp, want verder dan enige corners en veel ballen hoog voor de pot kwam Xerxes niet. KNVB zondag: Paul van Nobelen (Teylingen) 9; Ron Ammerlaan (SVLV) 8; Rob Gillesen (Blauw Zwart), Piet Alders (SJC) beiden 7. KNVB zaterdag: Ruud Bröring (Noordwijk) 7; Nico van der Fange (Ter Leede), Aad Keyzer (Randstad Sport), Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys), Jan Leunk (ARC), Aad van der Poel (SC Lisse) allen 6. Afdefing zondag: Wim Bos (SJZ) 9; Rini van Veen (Leidse Boys) 8, Koos Romein (SJZ) 7. Afdeling zaterdag: Kees de Ridder (WSB) 11; Frits Verkerk (Alphia) 9; Rob Spaarga ren (Kickers'69) 8; Guus de Koning (SJZ) 7. Regionale jeugd: Jaap van Duin (Katwijk) en Hans Verkuylen (UVS) beiden 5.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15