FC Den moeilijk Bosch maakt het PSV half uur evenknie Ondermaats bekerduel van Ajax OEI!! AZ wint, maar niet snei SPORTTRIBUNE Fortuinlijke zege NAC Late winst van FSC UITSLAGE PROGRAM DUITSE LOTTO 01 3llc SUPERTRIf ALKMAAR Met in het achter hoofd de eerdere bekerconfronta ties tegen Wagenlngen (vorig |aar) waarvan de thuiswedstrijd met de minimale (10>-winst werd afgesloten, had AZ maar één strijdplan: zo snel mogelijk en zoveel mogelijk doelpunten maken. Het werden er vier, maar niet snel. Wageningen nam zelfs twee minu ten voor de rust een voorsprong. Spelbos verloor de bal aan Van der Ley die Van Pelt lanceerde en deze schonk Hazelhekke een niet te missen kans (0—1). Net toen de toeschouwers aan die achterstand gewend raakte en aan een tweede bekerverrassing dach ten, sloeg AZ terug. Binnen twee minuten, en tweemaal door Kist. eerst na een pass van Oe Graaf, vervolgens kon hij vrij aannemen. Het zou daarna nog een half uur duren alvorens AZ het verschil tussen ere- en eerste divisie wat nadrukkelijker kon uitdrukken. Een voorzet van De Graaf werd door Ressel koelbloedig met het hoofd afgerond en op de valreep gaf Peters de eindstand met een vierde treffer wat meer reliëf. Scoreverloop: 43. Hazelhekke 0—1, 56. Kist 1 161Kist 2—179. Ressel 3—1 90. Peters 4—1. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers 7000. AZ: Meskovic; Van Rijnsoever. Spelbos, Metgod, Hovenkamp; Peters, Van Hane- gem, Nygaard; Ressel, Kist, De Graaf. Wageningen: Suvee; Braam, Tollenaar, Van der Klift, Tomas; Leushuis, Van der Ley, Van der Berg; Van Vijfeiken. Hazelhekke. Van Pelt (Van der Sluys). FC Utrecht: Van Breukelen; Witbaard, Wildbret (Oostzaan), Van der Vlag, De Kruyk; Du Chatinier, Cabo, Flight; Riet veld, Van der Ham (Gozems), Van Staa. BREDA NAC lijkt zijn naam van cupfighter weer een beetje eer aan te doen. Lijkt, want de Breda- naars gingen inderdaad door naar de volgende bekerronde, maar de manier waarop dat ge beurde was allerminst hartver warmend. NAC speelde volgens een behou dend concept. Aangezien FC Ut recht als uitspelende club ook niet tot aanvallende daden te inspire ren was, ontstond een uiterst saaie eerste helft. Na de rust veranderde dat beeld enigszins. Verdediger Krijnen bleef geblesseerd aan de kant en werd vervangen door spits Sprangers. FC Utrecht merkte dat de invaller een doorzetter is, die bovendien zijn ploeggenoten meesleurde met zijn enthousiamse. NAC kreeg ge noeg kansen (Sprangers), maar benutte er slechts één. Een voorzet van Vreijsen bereikte ope en wat gelukkige manier Goodlass. die uithaalde: 1—0. Scoreverloop. 75. Goodlass 1—0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschou wers: 5000 NAC: Van Eenennaam; Krijnen (Spran gers), Budisic, Dierckx, Beusenberg; Neeskens, Mohorovic. Joore; Vreijsen, Quaars, Goodlass. FC Utrecht: Van Breukelen; Witbaard, Wildbret (Oostzaan). Van der Vlag, De Kruyk; Du Chatinier. Cabo, Flight; Riet veld. Van der Ham (Gozems). Van Staa. SITTARD Pas In de tweede helft van de verlenging slaagde de koploper van de eerste divisie, FSC, erin De Graafschap op een achterstand van 2—0 te zetten. In de normale 90 minuten voor dien werd niet gescoord. Dat doet vermoeden dat twee ge lijkwaardige ploegen in het veld stonden, maar dat is verre van juist. De Graafschap was de gehele wedstrijd de mindere. Fortuna be paalde het spelbeeld en creëerde de ene kans na de andere. Het veldspel was aardig om te zien, maar voor het doel van Doornebos liep alles mis. Ook tijdens de verlenging veran derde het aanzien van de wedstrijd aanvankelijk niet. Maar toen kopte topscorer Hans Engbersen in de 106e minuut raak, na een voorzet van invaller Prauser (1—0). Een minuut voor het eind van de extra- tijd kopte ook Wetzels raak; 20. Scoreverloop: 106. Engbersen 10. 119. Wetzels 2—0. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers; 3000. Fortuna SC: Geilman; Plennlngs, Van Daele, Van de Berg, Colombain; Hut ting, Bux, Titaley (Wetzels); Ruys (Prau ser), Engbersen, Zuidersma. De Graafschap: Doornebos; Mintjens, Trentelman. Schuurman (Fuhler), Wan ders; Schreur, Wierts, Koenders; Piene- man Polko, Hiddink (Brinks). Bekerwedstrijden: PSV— FC Den Bosch 3—2 Sparta—PEC 3—0 NAC—FC Utrecht 1—0 Noordwljk—Volendam 1—3 AZ'67—Wageningen Ajax—Roda JC 3—0 FC Den HaagFC Twenj OLC (Twente w.n.s.) |hee Fortuna SC—De Graafschq loeni (n.v.) Competitie: Helmond Sport—Heracles 1 86 k advertentie Beter voorkómen én genezen met BMP-sportverzorging Verbanden, bandages, tapes en warmtepleisters. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Beèmdcrf Medwrf Program Eredivisie FC Den Haag—Ajax Sparta—AZ'67 NECHaarlem MWGo Ahead Eagles, 19.30 uur FC Utrecht—PSV PEC Zwolle—FC VVV, 25/1 ijó, Jo uur NAC—Vitesse, 25/1120.00 u FC TwenteFeyenoord Volendam—Roda JC Eerste divisie Excelsior—Heerenveen FC Groningen—Fortuna SC WageningenHeracles FC Vlaardingen—De Graaf settel" EindhovenSW Telstar—SC Amersfoort Helmond SportVeendam FC Amsterdam—Willem II SC CambuurFC Den Bosch De zijn: servegetal: 31. Het aantal deelnemers 847.735. Zij zorgden voor van 3.500.548,— eerste prijs 726.582,—, prijs 166.276,derde 249.414,—, vierde en 332.552,—. EINDHOVEN - De Brabantse be kerderby tussen PSV en FC Den Bosch heeft de 11.500 toeschou wers zaterdagavond alles gebo den wat van een bekerduel ver wacht mag worden. Een sensatio neel scoreverloop, kwalitatief we liswaar matig spel, maar grote inzet, een frank en vrij spelende underdog en spanning tot in de laatste minuut Pas in de laatste fase van de wedstrijd, er waren al drie minuten in blessuretijd gespeeld, kon PSV door een doelpunt van René van de Kerkhof definitief afstand ne men van FC Den Bosch en met een stand van 3-2 de wedstrijd- uitspelen. PSV speelde met Willy van de Kerkhof als laatste man. Hij, kwam door knieblessures van Krijgh en Smits een week eerder dan gepland in actie. Van Kraay speelde op het middenveld en René van de Kerkhof was naar de linkerspits verhuisd ten gunste van de jonge Van Mierlo. Na 22 minuten nam FC Den Bosch een verdiende voorsprong. Pé ters ontving de bal van Kanters en omspeelde Brandts en Willy van de Kerkhof. Doelman Van Engelen had geen kans: 0-1. Hoe wel Peters weinig kleiner Is dan zijn bewaker Brandts, won hij geen enkel kopduel. Bij het spel over de grond was hij echter Brandts nogal eens te snel af. PSV vocht weliswaar terug, maar volhardde in aanvalsspel via de Op slag van het laatste fluitsignaal joeg René van de Kerkhof (niet in beeld gebracht) de bal voor de derde keer achter Van der Pluym en daarmee PSV naar de kwartfinales. vleugels, gevolgd door hoge voor zetten, waar zowel Breuwer, Kamps als doelman Van der Pluijm geen moeite mee.hadden. Scnotén vanuit de tweede lijn heeft doel man Van der Pluijm nauwelijks gehad. Alleen de jonge Willy Janssen, die dezer dagen een A-contract teken de tot 1981, probeerde een paar maal van afstand te scoren. Jans sen stond aan de basis van de onverdiende gelijkmaker. Via René van de Kerkhof, die zelden aan zijn befaamde soli toekwam, kwam de bal bij Deijkers. Hij omspeelde Aichorn in het strafschopgebied en wipte de bal over de uitlopende doelman Van der Pluijm. Evenals In de eerste helft startte FC Den Bosch na rust overrompe lend. Opnieuw was het Jan Peters die al in de tweede minuut profi teerde van onzekerheid In de PSV-achtertioede. Brandts zette Peters met moeite van de bal, die terecht kwam bij Nljdam. Diens snoeiharde schot naar de rechter-bovenhoek werd gestopt door Van Engelen. De terugsprin gende bal werd door de handige Peters met een snoekdulk in het doel gewerkt". Ten onrechte trok FC Den Bosch zich op dat moment terug in de verdediging. PSV had meer ruimte om aan te vallen en kreeg na 20 minuten versterking door de wissel van Van Mierlo met de lange Rob Landsbergen. Hij komt, evenals de gebroeders Van de Kerkhof, van het Helmondse MULO en bleek in het C-team van PSV al zeer trefze ker. Even later toen Peters, geplaagd door een oude blessure, naar de kleedkamer vertrok, verdween het gevaar uit de aanval van FC Den Bosch. Doordat Brandts naast Landsbergen in de spits ging spe len, kreeg FC Den Bosch het defensief moeilijk. Al na vier minu ten gingen de Bosschenaren door de knieën. Een voorzet van Ste vens werd ingekopt door Lands bergen. Van der Pluijm redde met één hand, maar sloeg de bal voor de voeten van Landsbergen, die toen geen moeite had om te sco ren: 2-2. Even later moest Van Grinsven na een kopduel met Landsbergen met een lichte her senschudding het veld verlaten. Terwijl de 11.500 toeschouwers al aan de verlenging dachten, sloeg PSV In blessuretijd toe. Van Kraay plaatste op rechts op Lubse, die René van de Kerk hof bereikte. Hij maakte vanuit een moeilijke hoek het derde PSV-doelpunt Grensrechter Van Dolder had echter gevlagd. Hoe wel scheidsrechter Beek op aan drang van de Bossche spelers zijn secondant raadpleegde, had Beek zelf geconstateerd dat de bal via een speler van FC Den Bosch bij de buitenspel staande Van de Kerkhof was gekomen. Waarom Beek het doelpunt goed keurde. Scoreverloop: 22. Peters 0-138. Deij kers 1-1, 47. Peters 1-2, 73. Landsber gen 2-2, 90. René van de Kerkhof 3-2. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 11.500. PSV: Van Engelen; Poortvliet, Ste vens, Willy van de Kerkhof, Brandts; Van Mierlo (Landsber gen), Janssen, Van Kraay; René van de Kerkhof, Lubse, Deijkers. FC Den Bosch: Van der Pluym; Salm, Breuer, Van Grinsven (Van Loon), Aichorn; Van der Horst, Kamps, Kanters, Nijdam, Peters (Van der Maas), Van den Dungen. LEIDSE COURANT, De winnende getallen van se lotto zijn: 3-18-23 40-43. Reservegetal: 39. Het winnende getal in Spel 8272854. De uitslag hof-prijs) is: 13 Octaviana K (S. nummer 9 Paloro du Heynen), 3. nummer 4 (J. de Wit). Omzet: Uitkering: 8.600,20. Erkens op schot bij Ajax. Onder Jongbloed door scoort hij 20. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax heeft zijn wraak. Net op tijd voor het woensdag te spelen UEFA-Cupduel tegen Honved Budapest hebben de Amsterdammers hun zelfvertrouwen weer een beetje opgevijzeld door Roda JC, de ploeg waarvan de de week tevoren werd verloren met 3—0 terug te wijzen. Hoewel de bekerwinst niet per se de inleiding behoeft te zijn van een algeheel herstel toonde oefenmeester Cor Brom zich bijzonder gelukkig, in tegenstelling tot collega Bert Jacobs, die zijn pupillen gebrek aan werklust verweet en hen en passant een zwaar weekje in het vooruitzicht stelde. De houding van Jacobs was wel begrijpelijk, want zijn ploeg slaagde er geen moment in om de vorm van de week tevoren te benaderen. Cor Brom had nogal wat verschuivingen moeten toepassen. Ling fungeerde bij afwezigheid van Ray Clarke (blessure) als spits. Amesen en Erkens bezetten de vleutels, wat de laatste uitstekend afging. Hans Erkens was goed voor twee gave treffers. Hij opende de score uit een voorzet van Krol. Dat betekende in feite de ommekeer in de wedstrijd, want slechts in het eerste half uur bleek Roda JC in staat de Amsterdamse formatie partij te geven. De Limburgers kregen in die periode twee kansen. Theo de Jong schoot uit een vrije schop tegen de paal en Adrie Koster bleek niet in staat op volle snelheid te scoren. Overigens werd Koster danig uit balans gebracht door een hevig trappende Jan Everse, die van geluk mocht spreken dat scheids rechter Egbert Mulder niet ingreep. Mulder liet evenwel rustig doorspelen en leidde daarmee een periode in van onbegrip. Hij floot in de eerste helft liefst 21 keer tegen Ajax en bestrafte Roda slechts 4 keer voor een overtreding. Opmerkelijk omdat de wedstrijd zich voornamelijk op de helft van Roda afspeelde. Grillen De grillen van Mulder kwamen de wedstrijd dan ook niet ten goede, temeer daar de samenwerking met zijn grensrechters eveneens nogal te wensen overliet. Buitenspelgevallen werden bij herhaling verkeerd beoordeeld en het was slechts aan de houding van de spelers te danken dat er geen rare dingen op het veld gebeurden. Ajax kwam op rozen te zitten toen Hans Erkens vijf minuten na de rust voor de tweede maal toesloeg. Lees stond te slapen toen Jongbloed hem de bal wilde toewerpen zodat hij het leder prompt verspeel de aan de attente Ajacied. Roda was een geslagen ploeg. Arbeid werd er niet meer verricht, wat voor Ajax de gelegenheid gaf rustig het duel uit te spelen. Dat het nog 30 werd was te danken aan een bevlieging van Tahamata die na een combinatie met Erkens en Ling een niet te missen kans bood. Scoreverloop: 30. Erkens 1—0, 49. Erkens 2—0, 33. Ling 3—0. Scheids rechter- Mulder. Toeschouwers: 6500. Ajax: Schrijvers; Meutstege, Krol. Zwamborn, Ever- se; Tahamata, Schoenmaker, Lerby; Erkens, Ling, Arnesen. Roda JC: Jongbloed; De Wit, Ziegler, Pfeiffer, Degens; Ehlen, De Jong, Lees (Kolding); Koster, Nanninga, Vermeulen. ROTTERDAM Een bekerwed strijd kan van matig kaliber zijn maar als de veelgeroemde cup sfeer ook nog ontbreekt, heeft het publiek een verloren middag. Dat was het geval met Sparla— PEC Zwolle, waarin de Zwolle naars biter weinig geluk hadden en een ongeconcentreerd en ten onrechte autoritair spelend Spar ta een te grote beloning kreeg met de zege van 3—0 waardoor de kwartfinales werden bereikt. Het bekende euvel van PEC Zwol le dook weer op. Een sterke defensie en niet Israel alleen een behoorlijk middenveld maar géén schot in de aanval, althans geen zuiver. Want de oostelijke formatie kreeg door redelijk spel in de eerste helft waarlijk wel kansen. Hoekstra schoot tegen de paal, Van 't Land scoorde in buitenspelpositie na dat eerst Hamming de bal met zijn arm had meegenomen, Van Moorst doelpuntte maar toen stond Holden buitenspel en doel man Doesburg verrichtte twee saves op een schot van Hamming en in het allerprilste begin bij een kopbal van Holden, een hoofdstuk apart bij PEC Zwolle. De Engels man, die voor een aardig bedrag van Blackpool werd gekocht, kan bitter weinig. Trainer Frits Korba- ch: „Hij kan redelijk koppen en dan hopen we altijd maar dat er hoge ballen voor het doel ko men". Redelijk koppen kan echter ook de lange defensie van Sparta en omdat Holden vrijwel geen bal en traptechniek bezit kwam hij er met zijn hoofd ook maar een maal aan te pas. Hij miste de grootste kans van de wedstrijd doordat hij niet in staat bleek de bal Ineens in te achieten. In de eerste helft had PEC Zwolle zeker een voorsprong verdiend, „maar als je kansen krijgt en ze gaan er niet in, houdt alles op", aldus Korbach. GEBREK Die kansen waren het gevolg van het gebrek aan organisatie en concentratievermogen aan Spar taanse zijde. Trainer Petescu: „Na de goede prestaties tegen Ajax en Den Haag ontbrak dat volkomen. Ik had onderschatting van de tegenstander verwacht en na die zeer slechte eerste helft heb ik geprobeerd de spe lers in de rust wat op te peppen". „Omdat het concentratieverlies op ons middenveld het grootst was, kon PEC veel in balbezit komen. Een kwalijke zaak dat mijn ploeg geen concentratie kon opbrengen". Dat middenveld sleepte de rest mee, vooral kwets bare figuren als Van Zoest en Balkestein, die ook nog een boe king kreeg. Het ver onder een aanvaardbare vorm spelende Sparta verwierf een onverdiende voorsprong te gen de rust toen de eveneens matig spelende Valke op rechts doorbrak, de Zwolse defensie een voorzet verwachtte maar de bal Michel Valke had af en toe een „bevlieging". Dit is er één. De niet op de foto voorkomende middenvelder had zich op rechts vrijgeworsteld en schoot in. Via het been van een speler in de chaos voor het doel, werd Van Geffen gepasseerd. V.l.n.r.: Bert Jansen die zijn 250e wedstrijd voor Sparta speelde. Rinus Israël, IJzerman en Morgan. via een speler achter Van Geffen terechtkwam: 1—0. Hoekstra meende een kans op de gelijkmaker te hebben toen hij pal na de hervatting inschoot maar weer reageerde Doesburg flitsend snel. De wedstrijd was voorbij toen Sparta na zeven minuten op 2—0 kwam. Een fraaie voorzet van Van Zoest hij zou dat later nog eens doen en dat waren dan ook zijn enige positieve punten in het duel werd door Van Staveren even fraai koppend in een doelpunt omgezet. Doesburg moest zich laten ver vangen omdat hij na een mis greep in de lucht niet zijn enige een knie in zijn dijbeen kreeg. Wil Berends kwam onder de lat maar kreeg vrijwel niets te doen. Korbach: „Na 2—0 hebben we niets meer gepresteerd". Alleen een vrije trap door Hamming tegen de lat, de vervanging van Van 't Land en Jans door respec tievelijk Banhofferen Rasmussen, en de voorzet van Van Zoest waaruit Verbeek simpel 30 scoorde, verdienen nog vermel ding. Voor de rest een trieste bekerwed strijd met een veel fluitende Geurds (vervanger voor de zieke Weerink) en een grensrechter, over wie Korbach terecht opmerk te: „Wat in de eredivisie soms langs de lijn loopt, hebben we al lang vergeten". Allerwegen dus sombere klanken en daartoe gaf dit duel ook alle aanleiding. Scoreverloop: 40. Valke 1—0, 52, Van Staveren 2—0, 88. Verbeek 30. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 5000 Sparta: Doesburg (Berends); Jansen. Balkestein. Marijt, Van Tiggelen; Ver beek. De Goey, Valke; Van Zoest, Morgan, Van Staveren. PEC Zwolle: Van Geffen; Van Moorst, Israel, Hendriks. Hamming; Hendriksen, Hoekstra, IJzerman; Van "t Land (Ban- hoffer), Holden, Jans (Rasmussen). HERMAN VAN BERGEM 18/19-11-1978 46 P.S V.-Den llosch Sparta R.-P.E.C. Zw. NA.C.-Utrecht NoordwijkVolenJam a z. v-wibcningeu Ajax-Roda J.C. Den Haac-Twcnte fortuna SC-Graalschap FC Het aantal deelnemers bedroeg 188.169. een inleg van van een tweede prijs/

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12