HIJS slaat toe tweede periode in Leiden Lions,,wint" een punt Jumpers toont kwaliteit pas laat Twijfels over Van Leeuwen Geflatteerde nederlaag handballers ian de Graaf terug aar IJsselmeervógels Jationaal Sport Overleg og niet slagvaardig Noteer bij de radio Cor Luiten overleden Ceulemans in toernooi Kobus van Mouriktrofee t ïstORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 NOVEMBER 1978 H. (Van onze sportredactie) HAAG HIJS Intervam heeft gister- id de leiding genomen in de competitie coupe Nationale Nederlanden. Door 3 kaïege van 84 op het tegenvallende loderninna Club Eagles (vorig weekeinde leverinjde ploeg met 53 van Feenstra) gaat met vijftien punten uit elf wedstrij- nollaan kop. Feenstra Flyers, dat niet (de, zakte naar de tweede plaats, ter- Bisschop Amsterdam opschoof naar erde plaats, daar een zege van 4—3 behaald op Tilburg Trappers, had gisteravond op De Uithof weinig e met het verdedigend ingestelde Den n.o.t.kjh, In de tweede periode nam de thuis- een beslissende voorsprong van drie >n, welke in het derde bedrijf uitste- werd behouden en zelfs met één punt slaap! uitgebreid. rB eerste periode nam HIJS door een lunt van Piet van Amersfoort de lei die enkele minuten later door een van Rini Brok van Den Bosch daan werd gemaakt. Het veldoverwicht [IJS had, kwam kort voor tijd tot uiting ,n n doelpunt van McSheffrey, die overi gens veel pech had met zijn inzetten, mede door uitstekend werk van doelman Michel Geisterfer. In de tweede periode was het McKenzie, die met drie doelpunten een groot aandeel had in de beslissende voorsprong van 6—3. Na twee minuten had hij het geluk dat de puck na een in eerste instantie gestopt schot alsnog het doel van Den Bosch ingleed. Drie minuten later benutte hij uitstekend een voorzet van Van Amersfoort, waarna Strij- bosch van Havanna een uitval prima afsloot (42). Negen minuten voor tijd was het Dave Bell, die solerend de verdediging van Den Bosch omspeelde en scoorde. Den Bosch kon hier tegen weinig inbrengen door een prima verdediging van HIJS en onzorgvuldig samenspel tussen de eigen aanvallers. Verdedigend moest Den Bosch alle zeilen bijzetten om de gevaarlijke com binaties tussen McKenzie en McSheffrey af te stoppen. McKenzie was het die zeven minuten voor tijd, na een voorzet van Harrie Turk, de stand op 6—2 bepaalde, waarna in dezelfde minuut Strijbosch tegen scoorde (6-3). Hierna raakten de gemoederen wat verhit en tot twee keer toe moest Carl van Harre- wijn plaatsnemen op de strafbank. Voor Den Bosch zaten tegelijkertijd Kolijn en Van Ooyen aan de kant In het begin van de derde periode was het de combinatie McSheffrey/McKenzie die, door een doelpunt van de laatste, 7—3 op het scorebord bracht. Den Bosch kreeg hierna lange tijd een overwicht, daar eerst Del Monte, toen Van Kemenade en vervol gens McKenzie eruit werden gestuurd. Dit resulteerde slechts in één doelpunt van de stick van Conell (74). Eén minuut voor tijd bracht Leon van Kemenade de stand op 84. De Bisschop won gisteravond na een span nende strijd met 4—3 van Tilburg Trappers en Bondsspaarbank GIJS bleef met 54 de meerdere over Roswell Nijmegen. Men ken Leiden en Olympia Nederhorst hielden elkaar in evenwicht: 7—7. De stand: 1. HIJS 11—15; 2. Feenstra 10—14; 3. Bisschop 11—14; 4. Tilburg en Bonds spaarbank 11—13; 6. Olympia 11—11; 7. Roswell en Menken 11—9; 9. Havanna 11—7; 10. SIJC10—3. Dave Bell doelpuntte voor HIJS na een solo. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de verdere duur van het seizoen speelt FC Den Haag zijn thuiswedstrijden voortaan weer op zondag, aanvang 14.00 uur. Morgen staat Het Zuiderpark centraal voor een spektakelstuk, want dan ontmoeten FC Den Haag en Sparta elkaar. Helaas is bij de FC niet uitgesloten dat Henk van Leeuwen moet afhaken. Een oude knieblessure baart weer zorgen, zodat coach Piet de Visser tot het laatste moment wacht met het formeren van zijn elftal. Bij de Spartaan zijn geen problemen. Zowel FC Den Haag als Sparta waren verleden weekeinde in het nieuws. Sparta versloeg Ajax zowaar met 1—0 en de FC liet NEC in eigen huis met een nederlaag van 20 achter. Momenteel zitten de Zuiderparkers nog steeds in moeilijkheden, want een voorsprong van twee punten op Vitesse en FC VW - die de laatste plaats delen - is gering. Sparta koerste hoger en staat op de gastheren vijf punten voor. Sparta heeft trekpleisters in doelman Pim Doesburg (35), Michel Valke (19), Arie van Staveren en de voor elke verdediging lastige Ier Sammy Morgan. Aan de andere kant maakte de nieuweling, André Wetzel (26), zijn entree voor het Haagse publiek. Deze doordouwer zal het zeker rooien in zijn geboortestad, want op een dergelijke type speler zat Piet de Visser met smart te wachten. Scheidsrechter is de Eindhovenaar I. van Swieten, die dit seizoen tot de eredivisie is doorgedrongen. a. 106 I.- k.k. de Graaf, volgend seizoen weer in het shirt van elmeervogels KENBURG Jaan de Graaf gaat aan het einde van dit oen AZ'67 verlaten. De linkerspits van AZ, die slechts op erdag wil spelen, zegt dit in het laatste clubblad van elmeervogels, zijn vroegere vereniging. sn interview met de redacteur van het clubblad zegt De Graaf: trijf maar gerust dat ik het volgend seizoen weer voor elmeervogels speelt. de Graaf werd aan het begin van dit seizoen door AZ mtracteerd. Hij liet echter in zijn contract opnemen dat hij er op de zaterdagen of in midweekse wedstrijden voor AZ ste uit te komen. 1ERSFOORT Alle goede voornemens ten spijt heeft het tionaal Sport Overleg, dat gisteren in het cultureel centrum e Flint" te Amersfoort voor de eerste keer vergaderde, nog it kunnen aantonen slagvaardig te werk te kunnen gaan. Dit erleg-orgaan, dat nog door Harry van Doorn, de vorige minister 1 cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, in het leven 1 geroepen met het doel tot een nationaal sportbeleid te in, beleefde gisteren een ktroeve start. bij werd snel duidelijk dat de twee partners in dit overleg-or- de Nederlandse Sportfederatie aan de ene zijde en de leid aan de andere kant, niet genegen bleken het elkaar kkelijk te maken. De uiteenlopende belangen maakten de issie er niet eenvoudiger op en daarom was het niet zo /onderlijk dat de vergadering niet in staat was tot een isluidend standpunt te komen over de doelstellingen van het Kionaal sportoverleg. Eredivisie FC Den Haag Sparta 'AZ'67 NEC HaarlemMW Go Ahead Eagles - FC Utrecht 'PSV-PEC Zwolle 'FCVW-NAC Vitesse FC Twente Feyenoord Volendam TAjax Roda JC Eerste divisie FC Dordrecht Excelsior De Graafschap Eindhoven Veendam FC Amsterdam Willem II SC Cambuur Heerenveen FC Groningen Fortuna SC Wageningen Heracles FC Vlaardingen SW Telstar SC Amersfoort - Helmond Sport De wedstrijden aangeduid met een bet toto-formulier. komen voorop LEIDEN Het begint bijna gebruikelijk te worden, dat de Leiden Lions zorgen voor een spektakel, als in de Ton Menken LFshal weer eens een thuiswedstrijd om de Coupe Nationale Nederlan den wordt afgewerkt. Wer den al eerder de gerenom meerde ploegen de Bisschop en de Tilburg Trappers te ruggewezen, gisteravond moest het bijzonder gerouti neerde Olympia Nederhorst toch een punt toestaan aan de thuisploeg na voortdu rend met een fors verschil de leiding te hebben gehad. De periodestanden spreken boekdelen over het span nende scoreverloop in de met 7—7 beëindigde strijd. Terwijl het duel nog maar amper was begonnen, na men de Belgen de leiding door doelpunten van Arnie Porter en Gary van Seven- ant. Pim van Halem, voorzit ter van de Leiden Lions, typeerde heel juist: „Het leek alsof De Lions sliepen in die beginfase." Bij het ontwaken van de Leidse ploeg viel dan ook het eerste doelpunt aan thuiszijde via John van Sloun te aanschou wen. Opmerkelijk was het sterke individuele spel van de Leidse Canadees, Dan Cuomo, die hiermee zijn teammaten wakker schud de. Guy Losier kwam na een interceptie alleen voor Ed Nienhuis en maakte goed af: 1-3. Daar de Belgische ploeg van de sponsor bij de eerste vijf teams moet eindigen, ont brak het bepaald niet aan motivatie bij de gasthoc- keyers. Bob Peace knalde uit een assist van Dennis le Due de stand naar 14, waarna Ted Meyer het ver schil weer verkleinde. Weer van Sevenant schoot raak, waardoor de derde periode met een 2—5 stand werd aangevangen. Zoals verwacht startte de thuisclub met een offensief in het laatste speelpart, maar kreeg notabene de goal van Guy Losier als extra tegenslag te verwer ken. Eigenlijk zag niemand van de Leidse supporters, weer een schamel aantal van 600, meer mogelijkheden om maar zelfs een punt te win nen. Ruud Bakker raakte het net uit een assist van John van Sloun, waarna Ga ry van Sevenant in de twee de minuut direct tegenscoor- de. Ontmoedigend als het scoreverloop tot nu toe voor de Menken-ploeg was ge weest, werd er in de beslis sende fase toch veel gevoch ten om het rubber, wat re sulteerde in een gaaf schot van Ivan Kocanda in de zevende minuut: 47. Nog tien minuten moesten worden gespeeld, toen spele r/coach "Paul Domm zelf, met een geweldig slap-shot zijn zestal weer „back in the race" bracht. Met nog een minuut 45 seconden te gaan drukte Jiri Anton midden in een warrige situatie de puck over de lijn: 6—7. Onder luide aanmoedigingen van het publiek bereikten de Leidse „Leeuwen" zelfs „het onmogelijke". Nog 31 secon den moesten gespeeld wor den, Anton ontving de schijf en schoof hem hoog en hard in de touwen. Weer was een prestatie geleverd, die ont stond uit een mentaliteit van hoog niveau. Met dit karak terteam moet een plaats bij de bovenste vier haalbaar zijn. Badmintonteam ronde verder OSLO Het Nederlandse bad mintonteam heeft zich voor de eerste keer in de geschiedenis geplaatst voor de tweede ronde van de Thomas-Cup, de officië le wereldbeker voor landen teams. In Oslo werd Noorwegen met 63 verslagen. Nadat Neder land op de eerste dag al een voorsprong van 40 had geno men, werd gisteren de zege vei lig gesteld. De uitslagen van de tweede dag zijn: Haakon Ring- dahl—Clemence Wortel 1215, 15-12, 15-5; Geir Dahl-Rob Ridder 2—15, 515; Peter Tho- ressenGuus van der Vlugt 156, 155; Nettly/Sperre Rob en Piet Ridder 615, 1315; Thoressen/Ringdahl Herman Leidelmeyer/Guus de Vogel 15-10,15—4. De Robben gelijkspel NAPELS HZC de Robben is gisteravond in Napels in de halve finales van het toernooi voor de Europese beker voor bekerwinnaars gestart met een gelijkspel (7—7) tegen de West- duitse vertegenwoordiger Rote Erde Hamm. Kuiper tekent voor Franse ploeg LA NORMA Hennie Kuiper heeft gistermid dag in zijn tweede huis in het Franse Alpendorp La Norma het contract getekend, dat hem voor twee jaar bindt aan de Franse Peugeot-ploeg. Geheel zonder problemen verliep het plaatsen van de handtekeningen echter niet. De vertegenwoordigers van de Franse firma en ploegleider Maurice de Muer, die in La Norma verwacht werden, waren niet in de Alpen gearri veerd. Tengevolge van een staking van verkeers leiders op de luchthaven bleven zij in Parijs aan de grond. Met hen het contract. In allerijl werd in La Norma het voorlopige contract opgesteld, dat voor de Fransen gesigneerd werd door een gevolmachtigd directielid uit Nederland. Naast Kuiper tekende ook de Belg Jose de Cauwer, die eveneens de ploeg van Peter Post verlaat. Kuiper is bij Post drie jaar in dienst geweest. Kuiper zal in zijn nieuwe ploeg de macht moeten delen met de Fransman Bernard Thevenet. Hennie Kuiper is het mid delpunt bij het tekenen van zijn (voorlopige) contract. Jan Jansen, A. Kreber(van de sponsor), Kuipers vrouw, Jose de Cauwer en Bernard Thevenet (v.l.n.r.) lachen mee. (Van onze basketbalmedewerker) DEN HAAG De Tekkels/Jumpers blijft de eerste-divisie basketbal aanvoeren. De Haagse formatie versloeg gisteravond Racing/Amster dam met de grote score 101—66. Desondanks heeft de ploeg van coach Ruud de Lange meer moeite gehad met Racing, dan de uitslag doet vermoeden. Jumpers startte overdonderend en nam binnen drie minuten een voorsprong van 100. Waarna de Hagenaars de fout maakten er te gemakkelijk over te denken. Racing profiteerde onmiddellijk en binnen twee minuten waren de Amsterdam mers weer bij: 12—10. Coach De Lange na afloop over die periode: „De laatste tijd speelden we veel op onze Amerikanen Martin en Filer, die met lange passes werden aangespeeld. Racing had dat spelletje snel door en omdat ze over een snelle ploeg beschikken, zijn ze in staat veel tek onderscheppen. Bovendien werd et'in de eerste helft vaak te mooi gespeeld". Hetgeen uit de score duidelijk tot uitdrukking kwam. Nadat Jumpers na tien minuten op een voorsprong van 26—18 stond, werd deze opnieuw uit handen gegeven. Bij rust keken de Hagenaars dan ook tegen een volkomen overbodige achter stand aan van 4440. Het kostte Jumpers de nodige moeite daarna weer op het normale spelpatroon terug te komen. De Lange: „Dat is het risico als je het te mooi gaat doen. Binnen de kortste tijd is de tegenstander bij en het duurt vrij lang om daarna weer in je eigen spel te komen, te meer omdat het geforceerd gaat". Jumpers kwam echter uiteindelijk terug, en hoe. Want pas toen bleek de kwaliteit van de Haagse ploeg. Binnen korte tijd keek Racing tegen een hopeloze achterstand aan. De komende weken wacht Jumpers een zwaar competitieprogramma met wedstrijden tegen de twee concurrenten LJSC en Hoofddorp. Bij winst lijkt niets een kampioenschap van de Hagenaars meer in de weg te staan. UTRECHT In de nacht van woensdag op donderdag is oud- voetbalinternational Cor Lui ten in zijn huis te Utrecht overleden. Luiten, die drie keer als speler van DOS in het Nederlands elftal uitkwam, werd 48 jaar. Hij wordt maandag om 15.00 uur gecremeerd in Overvecht BOEDAPEST Ook in de der de wedstrijd van het zeslanden- toeraooi in Boedapest heeft het Nederlands zaalhandbalteam (heren) een nederlaag geleden. Gisteren was Polen te sterk: 30-22. De ruststand was 13-13. Voor 1000 toeschouwers heeft het Nederlands herenteam te gen Polen vooral in de eerste helft verrassend goed tegen stand geboden. Na een in de beginfase opgelopen achter stand slaagde oranje erin nog voor de pauze gelijk te komen. In het tweede bedrijf kon Ne derland tot een kwartier voor het einde gelijke tred houden met de Polen. Toen gaf de betere conditie van de Oosteu ropeanen de doorslag. In de laatste vier minuten liepen zijn naar de geflatteerde eindstand van 30-22. Scorers: Piet Kivit 6, Bert Bou wer 3, Fred Nieberg 3, Peter Verjans 3, Ton Reijnders 5, Hans Beugel 2. Overige uitslagen: Roemenië-Bulgarije 22-18; Stand na drie ronden: 1. Hongarije en Roemenië 3-6; 2. Polen 3-3; 4. Bulgarije 3-2; 5. Rusland B 3-1; 6. Nederland 3-0. Het Nederlandse dameszaal handbal team verloor ook de derde wedstrijd in het zes 1 an dentoe nr ooi dat ik Katowice wordt gehouden. Oost-Duites- land won na een voorsprong van 10-5 bij de rust met 21-15. DEN HAAG Raymond Ceule mans, onlangs nog onverslaan baar in het Europees kampioen schap vijfkamp in Amersfoort, speelt op 24, 25 en 26 november in Den Haag in het jaarlijks toernooi, dat de 's-Gravenhaag- se Biljart Club organiseert en waarvan de Kobus van Mourik trofee de inzet is. „Den Haag wordt", aldus de voorzitter van de GBC, Maurice van Nieuwenhuizen, „niet ver wend met biljarttoernooien op het hoogste niveau. Af en toe een lands- of internationaal kampioenschap, maar dan heb je het wel gehad". De GBC ziet elk jaar kans een aantal driebandencracks naar het riante clublokaal aan de Herengracht 13 te lokken. Dit maal zal voor het eerst Ray mond Ceulemans, in het bezit van een schier ontelbaar aantal nationale-, Europese- en wereld titels, strijden in het toernooi om de Van Mouriktrofee. Hij zal als tegenstanders aantreffen Rini van Bracht, die verdediger van de beker is, de Nederlandse kampioen Christ van der Smis sen, Joop de Wilde, wiens naam al driemaal in de beker is gegra veerd als winnaar van voor gaande toernooien. Piet de Jong en Bert Teegelaar. De lengte van de partijen is zestig caramboles en de GBC laat extra tribunes plaatsen om zoveel mogelijk publek te kun nen herbergen. „Gratis", aldus Van Nieuwenhuizen, „want we doen het als propaganda voor de biljartsport". Op vrijdag 24 november wordt om 19 uur begonnen, op zater dag 25 november wordt om 12 en 19 uur gespeeld en op zondag om 12 uur. Onderzoekcommissie voor klacht Kortsjnoj BUENOS AIRES Na het uitspelen van afge broken partijen uit de dertiende en voorlaatste ronde (waarin Nederland al eerder 2—2 speelde tegen Joegoslavië) heeft Hongarije de leiding in de Schaakolympiade. Nederland deelt de zesde plaats met Joegoslavië, Canada, Roemenië en Engeland. In Buenos Aires maakte Anatoli Karpov bekend, dat de Olympiade in 1980 in Rusland 2al worden gehouden. Het bestuur van de FIDE heeft op verzoek van congresleden een onderzoekcommissie in het leven geroepen, die moet nagaan of de klachten van Viktor Kortsjnoj over de laatste partij in de tweekamp met Karpov om de wereldtitel gegrond zijn. Bij vele congresleden leeft de veronderstelling, dat de bezwaren van Kortsjnoj wel degelijk gerechtvaardigd zijn. Bij bedoelde partij zat de parapsycholoog Zoekhar tegen de afspraken in toch in de zaaL

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11