Katwijkse bejaarden tevreden met experimentele Driehoek' Oude pastorie Schoolstraat op monumentenlijst Vraagje Zaalvoetballers op de vuist na diskwalificatie Geslaagde badminton de monstratie Nieuwveen Zeventig De Heerlijkheid muzikaal gevierd Automobilisten in Noordwijk slaags geraakt Verkoopmiddag Kindervreugd RAPPORT MINISTER WUST UIT Liefde voor de Harmonie officieel in nieuw jasje Oud-gemeentesecretaris Wassenaar overleden Scouting Nieuwveen organiseerde bazar Prima uitvoering van De Lofstem NIEUWVEEN Het demon stratie-team van de Nederland se Badminton Bond district Zuid-Holland is zaterdagmid dag te gast geweest bij de Badmintonvereniging van Nieuwveen. Onder het demonstratieteam bevond zich de heer H. Reith die onlangs districtskampioen werd. De heer Reith werd door het bestuur van de Badminton vereniging voor deze prestatie nog even in de bloemetjes gezet. Voor en na de demonstratie werden de inwoners van Nieuw veen door de leden van de vereniging uitgenodigd vrij ge bruik te maken van de drie banen in de sportzaal de Ring- kant De Nieuwveense Badminton vereniging bestaat sinds april 1972, sindsdien zijn zij uitge groeid van 10 naar 55 leden waaronder zich sinds dit jaar ook junioren bevinden. Door middel van deze demonstratie probeerden de leden van de vereniging de belangstelling voor het badminton in Nieuw veen te activeren. In navolging van de door Veilig Verkeer Nederland gevoerde actie „Hoe hard rijdt u nu" zijn in de gemeente Ter Aar borden geplaatst met dezelfde tekst als de inmiddels alweer verdwenen WN-affiches. Veel automobilisten grijpen de rustige wegen in Ter Apel nog eens aan om het gaspedaal wat verder in te trappen. Vandaar de gemeente- vraag op de blauwe bordjes, want uiteindelijk zit ook in Ter Aar een ongeluk in een klein hoekje. HOOGMADE Het ter gele genheid van haar 70-jarig be staan door „De Heerlijkheid Iioogmade" afgelopen week einde georganiseerde concert kan in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Twee gast- verenigingen alsmede burge meester Brouwer de Koning zetten luister bij aan dit muzi kale gebeuren. Ere-voorzitter burgemeester Brouwer de Koning memoreer de in zijn voorwoord van het programmaboekje dat deze mu ziekvereniging haar bestaans recht volledig bewezen heeft. Rond de 250 muziekliefhebbers bewezen deze stelling op het jubileumconcert in „De Schuur". Fanfare „De Harmo nie" uit Woubrugge mocht bij dit feestelijk gebeuren de muzi kale spits afbijten. Aanvanke lijk had het orkest wat moeite zich aan de beperkte ruimte aan te passen, maar toen men een maal warm geblazen was, na acht hechtingen huiswaarts kon keren. NOORDWIJK Twee automobilisten zijn Dat irriteerde de man uit Rijpwetermg zo Overigens üet de Hagenaar zich ook niet het afgelopen weekeinde in de Noordwijk- erg dat hij de achtervolging inzette en de onbetuigd. Zijn echtgenote was zo vnende- se Scheveningsstraat slaags geraakt. Reden Haagse sigarenwinkelier in de Schevemngs- lijk hem tijdens het handgemeen een krik van het handgemeen tussen de 35-jarige estraat ldemreed. Daarna sleurde de Ripper in de handen te duwen, waarmee hij ook sigarenwinkelier uit Den Haag en een hem uit de auto en sloeg de man enige wist te scoren op het hoofd van de Ripper. 20-jarige electrician uit Rijpwetering was malen in het gezicht. Dat bleek hij zo Ook hij moest naar het ziekenhuis worden het rijgedrag van de Hagenaar. grondig te hebben gedaan, dat de man pas afgevoerd. kwam er een verrassend optre den ten tonele. In „In a festive" bleef men de wisselende tempi dankzij drummer Henk Slinge- land goed meester met op de achtergrond de stevige toon van tubaspeler Bram Kroon. Ook voorzitter Jip Bochove van „De Harmonie" deed een duit in het zakje. Hij dorst een geldbedrag als kado niet aan, omdat Hoog- made naar zijn mening „een dorstig gat" is. Daarom werd het een muziekstuk. Ook het tamboer en trompetterkorps „Nomero" bracht een muzikale hulde. Goed gebruikmakend van de verschillende soorten trommels wisselden piano en fortissimo elkaar goed af. De voorzitter van Nomero overhan digde ter felicitatie een envelop met inhoud. De beste beurt van de avond was toch weggelegd voor de jubilerende vereniging onder leiding van dirigent J. Klein. Gesteund door uitste kend drumwerk van de jeugdi ge Peter Borst droegen de vele repetitie-uren rijke vrucht. Vooral in „The Floral Dance" kwam de volle toon van het orkest uitstekend tot zijn recht, waarbij het „hout" o.l.v. klari nettist Peter Wolvers zeker een pluim verdiende. Na dit hoogte punt deed pastoor Schoonebeek een beroep op de leden regelma tig te komen repeteren en om dit te stimuleren bood hij voor de eerstkomende repetitie een rondje aan. De Lissese speeltuinvereniging Kindervreugd hield van de verkoop komt traditiegetrouw weer ten goede afgelopen zaterdag in De Engel haar jaarlijkse aan De Zonnebloem, die met het geld nieuwe verkoopmiddag ten bate van De Zonnebloem. Evenals materialen kan kopen zodat volgend jaar weer de in het verleden vonden eigengemaakte goederen als nodige waar te koop aangeboden kan worden, hand- en borduurwerken gerede aftrek. De opbrengst STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 6 NOVEMBER 1978 PAGINA 4 Q KATWIJK Nagenoeg alle bewoners van het experimentele bejaardencom plex „De Driehoek" in Katwijk aan Zee oordelen positief over de grootte, de indeling en de directe omgeving van hun galerijwoning, toch zou 35% kiezen voor een eengezinswoning als zij daartoe de kans zou krijgen. Dit staat in het bewonersonderzoek dat het Instituut voor Toegepaste Sociolo gie in Nijmegen heeft uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. Over het aantal kamers in hun woning, de grootte en de verschillende vertrek ken zijn de meeste bewoners van De Driehoek tevreden. Ongeveer een kwart van de bewoners vindt de open keuken echter niet zo fijn. Tweederde van de bewoners heeft klachten over de afwerking van de woning en onder vindt hiervan geluiden vanaf de over dekte hal, galerijen en bruggen. De* woningen scoren, uitgedrukt in een rapportcijfer, toch een 8,5. Driekwart van de bewoners van het bejaarden- complex is afkomstig uit benedenwo ningen. Toch geven zij in De Driehoek de voorkeur aan het wonen op een verdieping en dan liefst met uitzicht op zee. Slechts tien procent verkiest een woning op de begane grond. Als de bewoners van De Driehoek zouden mogen kiezen uit verschillende woonsi tuaties, dan kiest 35% voor een eenge zinswoning; 60% kiest voor de huidige situatie. In het rapport wordt geconclu deerd dat, gezien deze uitkomsten, hoogbouw voor bejaarden niet per se uit den boze is. De Driehoek wordt gevormd door vier korte blokjes galerijflats, gestapeld in vier en vijf bouwlagen, die onderling door bruggen verbonden zijn. De ruim te tussen de blokjes zijn overkapt met glas, waardoor een openbaar gebied ontstond, dat vrij is van weersinvloe den. Met name deze opzet achtte de Adviescommissie Experimentele Wo ningbouw indertijd experimenteel. Bij na tweederde van de bewoners maakt gebruik van de aldus ontstane hal, vooral om een praatje te maken en ook wel om er te wandelen en te zitten. Echtparen maken meer gebruik van de hal, galerijen en bruggen dan alleen staanden. Het merendeel van de bewo ners maakt er 's zomers en 's winters evenveel gebruik van. Overigens hebben veruit de meeste bewoners (85%) een of meer klachten over de inrichting en de afwerking van de overdekte hal. De belangrijkste ROELOFARENDSVEEN Groene jassen met zwarte revers, een zwart overhemd, gele stropdas en een zwarte broek met gele bies, ziehier het nieuwe felbegeerde uniform waarin de muzikanten van de Veense muziekvereniging Liefde voor de Harmonie met ingang van heden zijn gehuld. De nieuwe outfit werd afgelopen zaterdag in de EMM-veilinghallen tijdens een muzikaal samenzijn officieel getoond. Bepaald geen formaliteit alleen, want de muziekvereniging was het de Alkemadenaren verplicht. De gelden voor de aanschaf van de nieuwe kostuums en een aantal instrumenten was de vereniging namelijk slechts mogelijk dankzij de gulle giften die de Alkemadenaren de muzikanten beschikbaar stelden vanwege het negentigjarig jubileum. Naast uiteraard het ruim 90 man muziekkorps van de Liefde voor de Harmonie zelf was de muzikale leiding van de feestavond in handen van de KLM-harmonie en de harmonie uit Boskoop. Na een fel bejubelde uitvoering van deze drie korpsen werd het podium ingeruimd voor The Royal Showband die de dansavond van muziek voorzag. Het jubileumjaar van de vereniging zal 12 november officieel worden afgesloten. Na een eucharistieviering in de St. Petrus-Banden, die om half tien 's ochtend begint, zal de vereniging 's middags in de aula van bejaardencentrum De Arendshorst recepiëren. klachten zijn tocht, hitte 's zomers, en keukengeuren uit de omringende wo ningen. De gemiddelde waardering voor de hal, uitgedrukt in een rapport cijfer, bedraagt 8,1. p De bewoners vinden de omgeving van hun complex wel mooi, maar de af stand tot de winkels en het dorp te groot. De totale woonsituatie waarde ren de bewoners van De Driehoek met een rapportcijfer 8. Slechts vijf onder vraagden waren van mening dat het project niet zou moeten worden her haald. Fancy Fair in Oud Ade Oud Ade stond het afgelopen weekeinde weer in het teken van de jaarlijks te houden fancy fair. Naast de Oud Adenaren zelf bezochten ook talloze geïn teresseerden uit het overige deel van Alkemade de fancy fair die in de loop der jaren de nodige faam heeft weten op te bouwen. Ook dit jaar was het Dorpshuis de plaats van han deling. De op brengst van fan cy fair komt tra ditiegetrouw ten goede aan de clubkassen van de organiserende verenigingen en de Oud Adese be jaarden die bin nenkort uit de binnengekomen fancy fair-gelden hun jaarlijkse uitstapje weer zullen gaan ma ken. KERKVOOGDIJ STREEFT NAAR SPOEDIGE RESTAURATIE WASSENAAR Zoals al eerder aan de raad werd medegedeeld is de staatssecretaris van C.R.M. voorne mens het pand Schoolstraat 2 (de vroegere hervormde pastorie) op de; monumentenlijst te plaatsen. De eige naresse van het pand de Hervormde Gemeente te Wassenaar en de ge meenteraad zijn in de gelegenheid tegen dat voornemen bezwaren in te dienen. Het college van kerkvoogdij heeft al laten weten dat zij geen bezwaar zal maken. Naar de mening van burgemeester en wethouders is er ook voor de raad geen aanleiding dat te doen. Integendeel: de beslissing een beslissing genomen. Wat dit punt van de staatssecretaris is een eerste- betreft kan het beroepschrift dus wor- en belangrijke stap in de richting van den ingetrokken. een volledige restauratie van het pand. Het voornemen van de staatssecretaris sluit bovendien aan bij twee eerdere besluiten van de raad. In 1967 reeds besloot de Wassenaarse gemeenteraad kerkvoogden heeft te kennen gegeven de toenmalige minister in overweging te streven naar een zo spoedig mogelijk te geven het pand aan de monumenten- begin van de restauratiewerkzaamhe- lijst toe te voegen. De minister wees den. Aan de ministers van CRM en dit af. De raad ging in beroep bij de van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Kroon maar op dat beroep is nooit Ordening is inmiddels het verzoek gedaan te bevorderen dat op korte termijn gelden beschikbaar komen of gereserveerd worden voor de restaura- Bij de" vaststelling van het komplan tie. De staatssecretaris heeft verder de besloot de raad voorts het pand School straat 2 te laten vallen onder de werk ing van voorschriften die de bescher ming van de huidige contouren van het gebouw beoogden. Het college van mogelijkheid geopend andere panden in het dorp aan te wijzen, die aan de monumentenlijst toegevoegd zouden kunnen worden. Dat moet dan echter wel voor 22 november gebeuren. Uit een eerste studie verricht door het architectenbureau Ko.oreman en Raue te Delft is gebleken dat een tiental panden binnen de gebieden die zijn aangewezen als beschermd dorps gezicht of beschermd gebied wellicht voor plaatsing op de lijst in aanmer-, king komen. De door de staatssecreta ris gestelde termijn is echter te kort om tot een afgerond oordeel te komen. Daarom stellen burgemeester en wet houders de raad voor zich nu alleen uit te spreken over het pand School straat 2 en eventueel later op de aanvulling van de lijst van beschermde monunjenten terug te komen. Dit voor stel is om advies gezonden aan de commissie Technische Diensten, die het dezer dagen zal behandelen. RHENEN/WASSENAAR - Op 78-jarige leeftijd is in zijn woonplaats Rhenen overleden de heer Klaas van Boeijen, oud-gemeentesecretaris van Wassenaar. De teraardebestel ling heeft vanmiddag plaats gehad in Oosterbeek. De heer Van Boeijen was van 1917 tot 1923 werkzaam bij het hoofdbestuur van de PTT en daarna 5 jaren op de I provinciale griffie van Zeeland. In 1928 werd hij in de gemeente Wassenaar aangesteld als verificateur van de gemeente-financiën. In 1945 werd hij hoofd van de afdeling Financiën, Onderwijs en Personeel van de gemeentesecreta rie, levens loco-secretaris. Toen mr. Ph. Loggers, de toenmali ge secretaris van de gemeente een benoeming in Utrecht had aanvaard werd de heer Van Boeijen op 28 januari 1946 door de gemeenteraad tot secretaris benoemd. Hij heeft deze functie vervuld tot zijn pensionering in juli 1965. De heer Van Boeijen, die in Wassenaar ook functies op kerkelijk gebied vervulde, was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 1 NIEUWVEEN De bazar van de welpen en verkenners in het verenigingsgebouwtje de Met- tenburcht is afgelopen weekend in Nieuwveen weer het jaarlijks uitje geweest voor menige Nieuwveners. Deze keer konden de bezoekers van de Metten- burcht constateren dat de op knapbeurt het interieur aardig heeft opgefleurd. De werkzaam heden worden uitgevoerd door een groep vrijwilligers, waar door de Mettenburcht langzaam maar zeker opknapt. Binnen kort is men klaar met het inte rieur en is de buitenkant aan de beurt. De afgelopen jaren slokten dB kosten van de verbeteringen het! grootste gedeelte van de op-] brengst van de bazar op, dit jaar! echter besloot de leiding de opbrengst maar weer eens ten goede te laten komen aan de| aktiviteiten van de welpen en de verkenners zelf. Dit gebeurt door vernieuwing en aanschaf van het spelmate riaal en de tenten waarmee de groep jaarlijks op kamp gaat De bazar kenmerkte zich ook dit jaar weer door het ballen i gooien, touwrekjcen, prijsschie ten en zoals ieder jaar steeg de' spanning weer bij het Rad van avontuur. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 23-jarige Alphenaar heeft zaterdagavond een gebroken neus opgelopen tijdens een massale vechtpartij in de Rijnstreekhal. De vechtpartij ontstond na de finale van een zaalvoetbaltoernooi toen de jury het winnende team wegens onregelmatigheden diskwalificeerde. Dit had tot gevolg dat een aantal toeschouwers en deelnemers met elkaar op de vuist gingen. Het slachtoffer wilde iemand ontzetten die in het nauw was gekomen. Door de klappen liep hij niet alleen een gebroken neus op maar raakte ook bewusteloos. In de kleedkamer kwam hij weer bij. Aan het toernooi deden een aantal jeugdsociëteiten mee uit Alphen aan den Rijn. Het was georgani seerd door ,,'t Bunkertje". WOUBRUGGE Hoezeer de oude Hervormde Kerk in Woubrugge zich leent voor kleine concerten bleek eens te meer bij de uitvoering van de Christelijk Gemengde Zangvereniging „De Lofstem". Reeds bij het eerste programma-onderdeel de mis in G-dur van Schubert verrast het koor de toehoorders met een bijzonder goede samenklank, die de vele nuttig gebruikte" repetitie-uren verried. Een pluim in dit verband moet ook zeker gegeven worden aan de slechts zeven mannelijke leden van het koor, die in het geweld van de 35 dames niet verloren gingen. In de keuze van de solisten had dirigent Ralph van Vliet een gelukkige hand gehad. Zonder bas en alt tekort te willen doen, mag gerust gesteld worden, dat sopraan Margaret Oost-Roest de luisteraars aan haar voeten zong. Haar heldere stemgeluid was tot in alle hoeken van de kerk te horen, zonder overigens de muzikale samenhang met koor en begeleiding te verliezen. De begeleiding vormde deze avond een hoofdstuk apart. Het Haagse Begeleidings Ensem ble toonde zich zeer goed berekend voor haar taak. Via de verschillende intermezzo's droegen de instrumentalisten bij aan de sfeer van dit concert, dat eigenlijk veel meer bezoekers verdiende.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4