Verwachte winst van Parker op Delta Lloyd: 111-101 Leiden stelt teleur De Danaïden blijft overeind in (te) hard duel bij AKC AZC VIJZELT DOELSALDO OP Met 'n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. SPORTTRIBUIME <t> PARKER Uw handschrift is een Parker waard. A Zijl/LGB wijst PSV ruim terug LEIDSE COURANT PAGINA 18 Basketbal (Van onze basketbal-medewerker) Leiden Met de Engelse cup-reis nog duidelijk in de benen trad Parker aan tegen reuzendoder Delta Lloyd. Het werd een aardig duel, zonder hoogtepunten en met Parker als de verwachte winnaar: 111-101. Delta Lloyd was niet eens ontevreden over die uitslag. De Amsterdammers slaagden er als eersten dit seizoen in om tegen Leiden de magische honderdstreep te passeren. Dat Leiden er zelf honderdelf maakte is natuurlijk een ander verhaal. Delta Lloyd-coach Egon Steuer was dan ook niet ontevreden: „Voor het team is het een goede wedstrijd geweest. Wi| hebben hier de beste wedstrijd van het seizoen tot nu toe gespeeld." Iets wat niet van Parker gezegd kon worden. De grote vraag was of Dave Kyle zich nu eens waar zou maken. Kyle kwam. in de twaalfde minuut om precies te zijn, zag en overwon: 10 punten in acht minuten speeltijd is een best redelijke prestatie. Natuurlijk was er daar voor ook nog gespeeld. Voor nog geen 1000 toeschouwers stond Parker voor de taak zich ruimte te scheppen in de 2-3 zóne, welke Delta Lloyd speelde. Met een wederom goed spelen de Hans van Rooden in de basis-vijf had Parker het zwaar in de eerste minuten. Plaat had startproblemen en in de bucket heersten nogal eens misverstanden, hetgeen in de hand werd gewerkt door slecht verzorgde rebounds. Delta Lloyd, met dit keer Davis en van Doorn als puntenmakers, bleef dan ook moeiteloos bij en nam in de achtste minuut zelfs een kleine voorsprong: 16-19. Eerst toen groeide Parker. Onder leiding van de weer erg goed spelende Harrie Kip stelde Leiden orde op zaken. Mitchell Plaat vond de weg naar de basket weer en ook Arthur Collins, spelend met flinke koorts, scoorde regelmatig. Delta Lloyd wankelde, vond minder ruimte en moest harder rennen om de Leidse ploeg bij te houden. Bij de vermelde entré van Kyle sloeg Parker het eerste gat, goed voor een 60-51 ruststand. In de tweede helft leek de wedstrijd in de richting van een monsterscore te gaan groeien. Parker scoorde veel: Kip vlak onder het bord, Plaat op afstand en Collins goochelend met dit keer wel erg mooi en gaaf schutterswerk. Delta Lloyd deed even mee met het Leidse schutterswerk, aangezien Hank Smith zich met de productie ging bemoeien, maar al snel moesten de Amsterdammers het op tempo afleggen. 72-61 was het al na vier minuten, maar de hoge eindscore bleef uit. Delta Lloyd- coach Steuer gooide een nieuw wapen in de strijd: de box-and-one. De eerste reactie aan Leidse zijde was het wisselen van Kyle. Hennie Blom: „Ofschoon Kyle goed draaide moest ik hem eruit halen. Hij heeft dit systeem nog niet met ons getraind, dus dan dien ik hem in bescherming te nemen". De Amsterdamse tactiek had redelijk succes. Het tempo vloeide weg bij Parker en en telkens weer knabbelde Delta Lloyd iets van de achterstand af. Echt gevaarlijk voor Leiden werd het niet, daar bezit de ploeg te veel klasse voor. Sid Bruinsma had een off-day, hij bleef veel op de bank. Jim Woudstra speelde onopvallend, maar zette een aantal mooie scores op zijn naam. Harrie Kip, momenteel de beste Nederlandse center reboundde degelijk en derhalve wandelde Par ker naar de eindstreep: 11-101. Rest de vraag wat de grenzen zijn van Plaat en Collins. Beiden speelden andermaal uiterst stabiel en zijn momenteel de kern waar omheen Parker verder draait. Blom: „Het is zeker een probleem. Elk menselijk vermogen heeft zijn grenzen. Ik hou het in de gaten, want ze mogen niet uit vorm komen. Vanavond was Mitchell voor ons onmisbaar. Hagens en Paulides heb ben met dit team te weinig ervaring tegen een box-and-one, dan moet je Plaat wel veel laten spelen". Scouting Parker: Collins 27 pt 55% 5 reb; Plaat 24 pt 60% 6 reb; Woudstra 15 pt 64% 5 reb; Hagens 13 pt 57% 2 reb;Kyle 12 pt 75% 4 reb: Kip 12 pt 50% 11 reb; Bruinsma 6 pt;van Rooden 2 pt; Paulides 2 pt. Schot team: 56%. Stand: Den Bosch 9-18; Parker 9-16; NN Donar 9-14; Musette 8-12; Delta Lloyd 9-8; BOB 9-6; Flamingo's 8-4; Punch 9-4; Amstelveen 9-4; Frisol 9-2. Eerste divisie-team Lisc had weinig moeite met het gevaarlijke Racing Amsterdam. Vooral ver dedigend speelde Lisc een knappe wedstrijd. Na een gelijkopgaande eerste helft sloeg Lisc in de tweede helft toe: 54-71. Stand aan kop: Lisc 8-16; Jumpers 8-16; Hoofddorp 7-14; Zaandam 7-12. Vanavond speelt Parker weder om thuis. In verband met de donderdag te verspelen ontmoeting Södertalje-Parker in Zwe den is de wedstrijd tegen BOB verschoven naar vanavond half negen. Het rolstoelbasketbalteam van De Sleutels heeft zich middels een 29-26 overwinning op koploper Dordrecht mede aan de leiding ge werkt. Cor Prins, Frits van Beek (beide 8) en Adriaan van de Klein (6) waren de topscorers. Luba kwam tegen het sterke DAS niet tot winst. Na een ruststand van 35-51, werd uiteindelijk met 74-77 verloren. Topscorers Luba: Devilé 18, Kallenberg 16. ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en Parker im"orteun Fortress Handelmaatschappij BV. de juiste penverankenng.voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. Energiestraat 29.1411 ar Naarden. Tel. 02159410 55. De scrimmage voor het Tilburg-doel levert slechts een afgekeurd doelpunt op, omdat de Leiden aanvaller tevoren een overtreding had gemaakt. Van onze hockeymedewerker LEIDEN Dit weekende veloor Leiden op eigen terrein zeer teleurstellend van Tilburg met 2-1. Verder waren er in de regio overwin ningen voor de heren van Forescate en Alecto met respectievelijk 1-0 en 2-1. Van de dames haalde alleen Noordwijk twee punten binnen, Cartouche werd met 3-2 geklopt. Heren Leiden trad in een vierpuntenwedstrijd aan tegen het dit jaar wat tegenvallend Tilburg. Het werd een grote teleurstelling voor de Roodwitten. Na een voorsprong in de eerste helft bleven zij toch met lege handen achter. Het begon hoopvol. Na enkele snelle aanvallen in de eerste minuten kwam Leiden na 10 minuten op 1-0. Rob Feensta strafte een Tilburgse verdedigingsfout af. Tilburg kwam nu iets meer opzetten en kreeg achter elkaar strafcorners. De Leidse uitvallen waren echter gevaarlijker. In de 25e minuut schoot Frits Verhey na een vloeiende aanval op de paal. Vlak voor rust echter kreeg Tilburg een strafbal. Jan Carel Jenniskens verzilverde deze. Na rust ging het gelijk op, maar het was toch Tilburg, dat efficiëntermet de kansen omsprong. In de 12e minuut scoorde weer Jan Carel Jennis kens, nu indirect uit een lange corner. Pas in het slotoffensief kreeg Leiden weer wat goede kansen, maar mede door laatste man Taminiau, die eenmaal op de lijn redde, kwam Leiden niet meer tot scoren. Roomburg (2e klasse) speelde knap gelijk tegen koploper Delftse Studenten (1-1). Peter de Beer scoorde uit een rebound van een strafcorner. In de derde klasse won Forescate verdiend met 1-0 van Cartouche. Jelmer Siersema verzil verde een strafbal. Noordwijk incasseerde in een gelijkopgaande strijd een nederlaag tegen Ring Pass (1-0). De Delftenaren scoorden na een verdediginsfout. Vierde klasser Alecto won na een harde wedstrijd met 2-1 van de Kikkers. Hans Hartgers en Robbert Kruidenier waren Lg de Leiderdorpse doelpuntenmakers. Hisalispi speelde met 0-0 gelijk tegen Bleiswijk. Wanneer 1 de Lissenaren vlak voortijd een strafbal hadden benut zouden er twee punten binnen gehaald ff zijn. Dames Forescate (2e klasse) verloor met 3-0 geflat-1 teerd van Zandvoort. Leiden behaalde tegen Laren één punt (1-1). Jet Key maakte na een mooie solo vlak voor rust de gelijkmaker. In I de derde klasse versloeg Noorwijk Cartouche met 3-2. Na een 1-0 achterstand kwam Noord-T wijk via doelpunten van Moos Nederveen, Gid van Kemenade(strafbal) en M. van Oerle opfl voorsprong. Vlak voor tijd moest er echter nog, een tegengoal geïncasseerd worden. Room burg stelde teleur door met 1-0 van Rijswijf te verliezen. Vierde klasser Hisalis boekte eert goed resultaat. In eigen huis werd koploper I VCL op een 0-0 gelijkspel gehouden. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De laatste wedstrijd voor het microseizoen bracht De Danaïden het vijfde punt na een stevige confrontatie mat het Almelose AKC. De stadsderby Ons Eiland—Pernix kende geen winnaar (8—8). Zuiderkwartier vergrootte de voorsprong op de achtervolgers door van Rozenburg te winnen (108) terwijl De Algemene een punt liet bij OSCR (11-11). De grote waarde van de te behalen punten deed AKC—De Danaïden ontaarden in een harde partij korf bal waar het publiek overigens volop aan meedeed. Van verschil in speeltsterkte was nauwelijks sprake, wat een gelijkopgaande scoreverloop tot gevolg had. Na rust (6—5) kwam De Danaïden even in moeilijkheden toen de Almeloërs een 8—6 voorsprong namen. Het werd echter weer spoedig 8—8, waarna de ploegen elkaar geen millimeter afstand gunden. Bij de stand 10—10 in de slotfase van het duel wierp Danaïden coach Gerard Bos Frank de Bruin in de strijd. Zijn lengte moest garaht staan voor continu afvangwerk en de volle winst.AKC scoorde echter onverwacht eerst 11—10 voordat Hennie Devilee de eindstand op 11—11 kon bepalen. Eric Eilemont (4), Hennie Devilee (2). Cees Christiaanse (2), Hans van der Leek en Bob Schrama verzorgden de overige treffers van De Danaïden. Tot 4—3 kon Fides Pacta meeko men met tegenstander Achilles, naderhand was daar geen sprake van. Achilles toonde zich schot- vaardiger en zette de kansen met een hoog rendement om in doel punten. „Het was beslist geen eenzijdige wedstrijd", verklaarde Fides-coach Hans van Zonneveld, de Haagse scoringsdrift illustre rend, „maar als Achilles de bal in het aanvalsvak had dan hield je je hart vast". Deze zuiverheid leidde er dan ook toe dat Achilles van 4—3 ver uit liep tot een 11—5 ruststand. Na de pauze leek Fides Pacta nog even terug te komen. Twee afstandschoten van Dik On derwater en treffers van Diet Rijs- bergen en Patricia Gottmer ver kleinden de marge tot 12—9. Achil les herstelde de afstand echter weer snel tot 17—9 en won uiteind elijk met 18—11. Overige Leidse treffers kwamen uit handen van Nico Pikaar (2), Yvonne Neute boom. Diet Rijsbergen. Dik Onder water, Daan Carree en Henny de Boer. Tevreden De 8—8 einduitslag van de derby tussen Ons Eiland—Pernix stemde beide ploegen tot tevredenheid. Ons Eiland zag de grote inzet beloond en Pernix zette het tech nisch overwicht om in een punt. Pernix bouwde een 1—3 voor sprong op, maar zag deze evenwel door treffers van Barrie van Duyn, Wim Nijenhuis en Sarie van de Meeberg omgezet in een 43 achterstand. Ook na rust kwam Pernix weer op voordeel. Kees van der Kraan, na rust in het veld gekomen voor de geblesseerde Peter Kuipers boog met twee af standschoten de 4—4 ruststand om tot 4—5. Patrick Verra deed evenwel hetzelfde aan de andere zijde, waarna een wat opgewon den slotfase volgde. Drie snel achter elkaar door de Leidse arbi ter Lepelaar uitgedeelde strafwor- pen waren hier enigszins debet aan. Kees Hortensius benutte er een van voor Pernix, Nan Deege naars en Piet Beekman deden dit voor Ons Eiland. De hierdoor ont stane 8—7 stand werd tenslotte door Kees van der Kraan in de 8—8 eindstand veranderd. Overige doelpunten: Ria Laman, Carla van de Vegte, Johan Mulder en Janco Breedveld voor Pernix en Nan Deegenaars voor Ons Eiland. De schoonheidsprijs zal Zuider kwartier niet verdienen aan de vertoning tegen Rozenburg. Daar voor was het spel van met name de Zuiderkwartier aanval te stroef, maar ook het forse ingrijpen van de Rozenburg verdedigers werkte onderbrekend. Zeven strafworpen waren het resultaat van dit af braakkorfbal. Zuiderkwartier be nutte er vijf van en deze treffers vormden de basis voor de 108 overwinning die uit het vuur werd Toos van Dam van Zuiderkwartier ziet een doorloopbal mislukt. Toch won Zuiderkwartier van Rozenburg. gesleept. Doelpunten: Dirk Jan de Kreek (4), Rens Henze (3) en Erik van Lunteren (3). Vrijwel de gehele wedstrijd tegen OSCR was er een licht veldover- wicht voor De Algemene. De ploeg van coach Bart Lambooy stond dan ock de gehelde wedstrijd aan de positieve kant van de score. Bij 11—8 werd het initiatief echter uit handen gegeven waarvan OSCR dankbaar profiteerde: 11—11. Doelpunten: Wim (4) en Ruud (3) van Vliet, Henny Rusman (2). Wim van Iterson en Martin Filippo. Fiks moest tegen het zwakke ODO nu eens zelf het spel maken. Het lukte de Oegstgeester ploeg echter slecht. Pas in de laatste minuut kon Ineke Kooij een punt redden, nadat ODO een 5—3 stand tot 5—6 had omgebogen. Overige doelpun ten: Dirk Jan Elzenga (2), Aad Knetsch. Robert van der Kraan en Rob Nonhebel. Al in de beginfase speelde Cres cendo zich los van Olympiaan. (6—2) Olympiaan kwam nog ge vaarlijk terug maar Crescendo wist afstand te bewaren: 86. Doel punten Piet l'Ami (4), Leny en Louis Kok, John Huigsloot en Wilfred Cornelisse. KNS zorgde in de derde klasse voor een kleine sensatie door koploper HSV in eigen huis met 7—8 te kloppen. Het aandeel van twee ingevallen routiniers bij KNS was groot. Hans Kluts en Henk Roedoe brachten rust in de ploeg. De laatste had met drie treffers eën groot aandeel in de score. Overige doelpunten: Erika Vel- ders (2), Peter Zitman (2) en Rob Ultzen. Vijf afstandsschoten van Bolnes veroorzaakten een 2—5 ruststand ten nadele van Fluks. Bolnes bleek het kruit hiermee verschoten te hebben en voor de punten knok kend kwam Fluks terug. Door doelpunten van Jan Verloop (3), Tineke Verloop, Corrie Schelvis en Kees Imthorn behaalden de Noord- wijkers zelfs een 6—5 zege. Tot 8—8 bleef Warmond volledig in de strijd tegen RWR. RWR kwam echter op 8—10 en in de resteren de twaalf minuten kwam Warmond niet meer tot scoren. Daarvoor hadden Ron van Dongen (2), Jan van Leeuwen (2). Bart van Zand wijk (2) Corrie Koning en Renè de Louw het gat van de korf gevonden. (Van onze waterpolomedewerkster) LEIDEN De Zljl/LGB heeft dit weekeinde een 6—0 overwinning op PSV behaald. Door deze zege zi|n de Leidenaars, die door een ongelukkige competitieopzet, waarin de beste drie ploegen van vorig jaar in de eerste competitieronden moesten worden bestreden, uit de onderste regionen opge klommen naar een positie op de ranglijst, die meer in overeenstemming is met het door de Leidse hoofdklasser vertoonde uitstekende spel. Uitstekend spel, dat ook zaterdagavond in De Zijl bij het duel met PSV bij vlagen te zien was. Gestart in een hoog tempo kreeg De Zijl/LGB in de openings- fade enkele uitgespeelde kansen, doch er werd verzuimd deze te benutten. Een foutieve eindpass, het latwerk en vooral goed keeperswerk stonden tot in de tweede periode doelpunten in de weg. Een uitstekend opgezette aanval, die door Martin Vreeburg met een fraaie boogbal werd afgerond, was het keerpunt, waarna het voor De Zijl/LGB beter begon te lopen. De snelle aanvallen werden nauwkeu riger. Aanvoerder Jacob Spijker passeerde doelman Mike Stins voor de tweede maal. In de derde periode was het de goed op dreef zijnde Alex van Belkum. die De Zijl/LGB op 3—0 bracht. In het laatste speldeel was het nogmaals Ajax van Belkum, die de score opvoerde, waarna Stan van Belkum 5—0 en 6—0 liet aantekenen. In de slotfase kreeg PSV in een één man meer situatie en even later via een strafworp kansen iets terug te doen. Goed verdedigen en een geweldige reactie van doelman Theo Uittenhout voorkwamen echter, dat de score gewijzigd werd. AZC/Unique, de Alphense topploeg, die vorige week ondanks uitstekend spel ten onrechte uit het Europa cup gebeuren verdween, heeft zaterdagavond in het duel met De Rijn uit Wageningen het doelpuntensaldo flink opgevijzeld. De Wageningers werden door AZC naar een kansloze 10—0 nederlaag gespeelt. De Rijn, dat enkele spelers naar elders zag vertrekken, lijkt reeds na vier competitieontmoetingen zonder winst punten en met een negatief doelsaldo van 40 een der voornaamse degradatiekandidaten. AZC had reeds na twee spelperioden via Rudy de Heij (3x), Ton Buunk en de voormalige De Rijnspeler Ed van Es een comfortabele 5—0 voorsprong genomen. Nadat aanvoerder Ton Buunk in de derde periode de score op 60 had gebracht, bepaalden Ron de Vogel, Eric Noordegraaf en Wim Keeman de eind stand op 10—0. In de eerste klasse heeft LZ'86 uit tegen debutant het Ravijn met 6—5 verloren en behaalde BZPC zijn eerste punt door tegen DSZ met 6—6 gelijk te spelen. LZ'86 heeft voortdurend tegen een achterstand aangekeken. Het Ravijn nam een 2—0 voorsprong, i maar een boogbal van Jan van Duuren en een goal van Fried Elzinga brachten de partijen op gelijke hoogte: 2—2. Daarna nam het Ravijn telkens een voorsprong van één doelpunt. De Leidenaren hadden door middel van achtereenvolgens Jan de Graaf (33), Jan-Pieter Hek (4—4) en wederom Jan de Graaf (5—5) hun antwoord klaar. Toen beide partijen j zich reeds met een gelijkspel verzoend hadden, was het tien seconden voor tijd van Stutteren, die vier van de zes doelpunten scoorde, die alsnog LZ 1886 hun eerste verlies toebracht. Voor BZPC had er duidelijk meer ingezeten dan een puntendeling met DSZ. Bij een 3—1 voorsprong i in een overvolle de Kuil, verzuimden de Bodegraafse debutanten tijdens een numerieke meerderheid te scoren en wist DSZ de stand op 3—2 te brengen. Weliswaar kon Pim Batelaan 42 scoren, maar daarna was het woord aan de Hagenaars: van 4—2 naar 45. Maarten Schouten maakte 55. DSZ scoorde echter weer: 5—6. 35 seconden voor tijd bewerkstelligde Maarten Schouten de puntendeling: 6—6. In de derde ronde stegen de dames van De Zijl/LGB van de laatste naar de zevende plaats door de harde wedstrijd tegen DSZ-2 met 3—0 te winnen. Achtereen volgens Gemma van Buuren, Jolanda van den Maarel en Marjan Neutenboom waren verantwoordelijk voor de Leidse winst. Katwijk heeft uit tegen Brandenburg met 10—9 gewonnen. In de tweede periode stond Katwijk achter met 7—5. De derde periode zou de ommekeer moeten zijn. Katwijk kwam langszij (7—7) en Brandenburg was rijp om definitief op achterstand gebracht te worden. Echter de Katwijkers misten enkele opgeleg de scoringskansen en Brandenburg nam een 9—7 voorsprong. In een alles of niets offensief werd het tenslotte 9—9 en scoorde Hans van Duyvenvoorde één minuut voor tijd de winnende en verdiende treffer: 9—10. Setstanden: 2—2; 53; 2—3; 0—2. Doelpuntenmakers: Hans van de Putten (viermaal); Plet de Vries (driemaal); Hans van Duyvenvoorde (tweemaal) en Paul van Putten (eenmaal), De jeugd van de Zljl/LGB heeft ook zijn derde wedstrijd gewonnen. Tegen PSV werd het 12—7. Ruud Plouvier was erg produktief met zes treffers.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18