BlokGeminilK beslissend tegen US Stunt Leiden Lions tegen Tilburg Trappers Halve misstap VTL tas,;ï1.gïa,ra,n.|.|,|^,ra Warmunda raakt verder achterop iA 1[ LEIDSE COURANT Foreholte-doelman Albert Ruigrok gaat tevergeefs naar i de hoek. Door de benutte strafschop verkleint Bernardus- speler Theo de Boer de achterstand tot 3-2. Van onze sportredactie Lelden De topper In de vierde klasse A tussen MMO en UDO eindigde onbeslist: 1-1. Meerburg zorgde voor een verrassing door Voorburg in eigen huis met 3-0 te kloppen. In de onderste regionen behaalde Foreholte een nipte 3-2 zege op Bernar- dus. ASC kwam tegen Graat Willem 2/VAC tot de halve winst: 2-2. Wassenaar en SJC deelden eveneens de punten: 1-1. In de eerste helft maakten UDO en MMO hun hoge positie niet waar. Na de hervatting kwam daar verandering in, er ontstond een levendige partij voetbal. UDO nam de leiding dankzij Jos Wltteman, die een strafschop verzilverde, nadat Jan Zandbergen in het beruchte gebied ten val was gebracht. Vanaf dat moment heeft de formatie uit Hoogmade continu op het UDO-doel gebeukt. Dit leek al snel succes op te leveren. Kees van 't Wout beging een onnodige overtreding in het strafschopgebied. Hennie v.d. Star trof met zijn elfmetertrap echter geen doel. MMO gooide er toen nog een schepje bovenop. Vlak voor tijd produceerde MMO de verdiende gelijkmaker. Udo-doelman Kees van Rijn kreeg de bal na een schot niet goed onder contróle. Naamgenoot Kees van Rijn was er als de kippen bij om het karwei af te ronden. In een uiterst aantrekkelijke wedstrijd trok Foreholte tegen Bernardus uiteindelijk aan het langste eind: 2-3. In de eerste rondgang had Bernardus het beste van het spel. Na tv/intig minuten resulteerde dat in een doelpunt van Antoon de Boer. Na de thee verzette Foreholte de bakens. Piet Ruigrok en Loek van Kesteren hielpen Foreholte aan een 2-1 voor sprong. Bernardus zocht toen onstuimig de aanval. Pim van Wetten liet een droomkans liggen. Cor van Steyn bracht Foreholte in veilige haven door uit een voorzet van Leo van Kesteren de bal linea recta in de kruising te jagen. Door een strafschop van Theo de Boer werd de 3-2 eindstand bereikt. In een gelijkopgaand duel kwamen zowel Wassenaar als SJC nauwelijks tot aanvaardbaar spel. Cor Pot vuurde nog wel enige gevaarlijke schoten af. Bij SJC liet Rob Kersbergen een riante mogelijkheid onbenut. Door toedoen van Piet Alders namen de Noordwijkers de leiding. Bert Bekooy doelpuntte voor Wassenaar. In de tweede periode overrompelde Meerburg Voor burg volledig. De machine draaide toen op volle toeren. Voorburg had geen antwoord op het uitste kende spel. Het waren achtereenvolgens Loek de Jeu, Paul v.d. Heiden en Jan Zandbergen die het overwicht in treffers uitdrukten. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ASC een lastig middagje tegemoet ging tegen Graaf Willem. In de openingsfase maakte de verdediging van de rood zwarten een onzekere indruk. Graaf Willem profiteer de van de desorganisatie bij ASC via Muyselaar, Vrij onverwacht kwamen de Oegstgeestenaren op gelijke voet. Douw Splinter scoorde van dichtbij na een voorzet van Erik Spruyt. In de tweede helft vielen de Hagenaars terug. ASC kon het spel zodoende naar zich toetrekken. Ronald v.d. Pot bracht ASC met een schitterend doelpunt aan de leiding. Nadat Rob Paardekoper een overtreding in het strafschop gebied had begaan, slaagde Rob Willers er in om doelman Onvlee van elf meter te kloppen: 2-2. Door de tweede nederlaag In successie deelt SVLV zi|n koppositie in de vierde klasse B met Alphense Boys. De Voorschotenaren leden een 3-1 nederlaag tegen Rljpwetering. Alphense Boys klopte Altior met de overtuigende cijfers 4-0. Dat DOSR de stijgende lijn te pakken heeft, bleek wel uit de 3-0 overwinning op VSC. Alphen (2-2) en Randstad Sport (3-3) kwamen tot een gelijkspel tegen respectievelijk GDS en Hoek van Holland. SVLV startte erg ongelukkig, want na tien minuten moesten wegens blessures al twee wissels worden toegepast. Desalniettemin zette SVLV stormachtig de aanval in. Dit had echter tot gevolg, dat de verdediging te veel verwaarloosd werd. Het sterk counterende Rljpwetering maakte hier in de eerste helft twee keer gebruik van. Albert Bollen en Hans Witteman scoorden voor de Rippers. Na de hervatting werd het zelfs 3-0 via Hans Weenink die alleen voor de SVLV-goalie verscheen. Ted Schaepman redde de traditionele eer. Alphense Boys ondervond geen last van het zonder enig zelfvertrouwen spelende Altior. 4-0. Binnen luttele minuten opende Jan Verwoerd met een fraai schot de score. De rust ging met 2-0 in doordat linkerspits Emiel Monsanto het net liet bollen. Na de pauze had Altior lange tijd een overwicht, maar enige riante mogelijkheden werden om zeep gehol pen. In de slotfase liepen de Alphenaren naar 4-0 uit. Eerst kopte Kees de Rij de bal uit een hoekschop van Jan Verwoerd in. Kees v.d. Nieuwendijk maakte het kwartet vol. Met name in de tweede rondgang heerste DOSR op alle fronten. De 3-0 winst op VCS was zelfs een zwakke afspiegeling van de krachtsverhouding. De ploeg uit Roelofarendsveen liet te veel kansen liggen. Martin Hogenboom zette DOSR op 1-0. Ger Rietbroek en wederom Martin Hogenboom voegden er nog twee treffers aan toe. Vlak voor tijd verspeelde Randstad Sport een punt: 3-3. Hoek van Holland kwam fortuinlijk langszij, doordat Ruud Kamerling de bal in eigen doel deponeerde. Na een goed lopende combinatie tussen Jan Hendriks en Ab Achterkamp scoorde laatstgenoemde. Dat het krachtsverschil tussen Hoek van Holland en Randstad Sport niet ver uiteen liep bleek wel uit het scorever loop. Tot drie maal toe namen de Voorschotenaren een voorsprong. Jan Hendriks en Mark Drees scoor den voor Randstad. Alphen boekte een verdienstelijk remise uit. Mart van Elk en Cor Boskers brachten de 2-0 ruststand op het scorebord. Na de hervatting slaagden de Alphenaren er niet in om de stormloop van GDS onder controle te krijgen. De puntenafdeling was dan ook volledig op zijn plaats. In de tweede rondgang kreeg Nieuwkoop LMO op de knieën 3-1. De doelpunten kwamen van de voet van Nico v.d. Belt, Kees Sanders en Kees Vijfhuizen. RKNSV verloor kansloos van Bodegraven: 3-0. Voor rust bood NSV nog goed partij. (Van onze volleybalmedewer ker) LEIDEN Na vier verliespartijen is eerste divisionist Gemini Kan geroes er eindelijk in geslaagd een overwinning te behalen. In de Vliethorst werd het bezoeken de US naar een 3 0 nederlaag gespeeld. Toch had Gemini het niet, zoals de uitslag doet ver moeden,gemakkelijk met de zwak spelende Amsterdammers. Gemini speelde voor zijn doen alleszins redelijk. Met name het blok was uitstekend verzorgd. Dit alles nam niet weg dat Gemini alle zeilen bij moest zetten om tot winst te komen. Vooral dankzij de van Gerard de Lange overge komen John Rol kon de Voorscho- tense formatie via 1511 en twee maal 16-14 de 3-0 zege veilig stellen. Donar zorgde voor knap stuntwerk door de koploper van de derde divisie Cito met 3-0 te verslaan. Deze verrassende Leidse zege kwam hoofdzakelijk tot stand via aantrekkelijk aanvalsspel. Met Hans Vodegel en de van het Haag se Kalinko afkomstige Frans de Rijk werden de Zeistenaren volle dig kansloos gelaten. Donar, dat één van z'n beste wedstrijden van de laatste seizoenen speelde, be paalde via de setstanden 15-12, 15 10 en 15-11 de eindstand op 3-0. De reserves van Gemini Kange roes behaalden een regelmatige 3-0 overwinning op het Utrechtse Bruinsma. Gemini, met de excelle rende Gijs Walraven, had vooral aanvallend net iets meer in huis dan z'n Utrechtse opponent. Gemi ni won het eerste bedrijf met 1511 waarna de volgende twee sets beiden met 1510 werden binnen gehaald. Bij de dames leed Gemini Kange roes in Nijmegen tegen de club van die naam een gevoelige 51 nederlaag. Gemini was uiterst ma tig op dreef en opnieuw bleek het ontbreken van wisselspeelsters fu nest voor de Voorschotense for matie. De Gemini-verdediging had veel weg van een Zwitserse gaten kaas, terwijl ook de pass slecht verzorgd bleek. Bij Nijmegen liep het daarentegen zowel aanvallend als verdedigend naar wens. Gemini kwam via 1614 en 153 op een 2-0 achterstand, bracht vervolgens via 12 15 de stand op 2 1, maar daarna eiste Nijmegen via 15-5,de eer en de punten voor zich op. Leython kwam er tegen het bezoe kende Valkenberg Martines totaal niet aan te pas. Leython moest, door het ontbreken van de gebles seerde Joke van Klaveren, enkele omzettingen binnen het team reali seren, die het spel van de Leider dorpenaren zeker niet ten goede kwamen. Leython viel met uitzon dering van Liesbeth Rijnja, dom aan. De Leiderdorpse dames ble ven hard in het blok slaan en verzuimden via tactische ballen Valkenberg in de problemen te brengen. Moeiteloos sloot de Am- stelveense formatie via de setstan den 515, 9-15 en 1515 de wed strijd winnend af. Intermed/Novo kwam na een ster ke start niet meer aan de bak tegen het Haarlemse OVRA. Een sterke aanval en een goede verdediging brachten Novo in de eerste set een 15-13 winst. Daarna vielen de Noordwijkse dames ten proooi aan een onbegrijpelijke terugval. OVRA maakte knap gebruik van de ontstellend zwakke Noordwijk se pass en nam via tweemaal 515 een 1-2 voorsprong. Intermed/No vo herstelde zich in de derde set, kwam met 9-2 voor, maar toen zakte het geheel als een plumpud ding in elkaar; 11-15. Gemini Kangeroes 2 leed in Gou da een verrassend ruime 50 ne derlaag tegen Radius. Verrassend, gezien de hoge klassering van Gemini op de ranglijst. Niet verras send gezien het vertoonde spel aan Voorschotense zijde. Behalve op de service behaalde Gemini op alle punten een dikke min. Moeite loos boekte een nauwelijks impo nerend Radius via 1511, 153 en nogmaals 15-11 een 3-0 zege. (van onze sportredactie) LEIDEN - En weer zorgde Lelden Lions voor een stunt. Binnen een week tijd werden twee nationale topploegen verslagen. Was vorige weekend de Bisschop het slachtoffer van, het zich van de zwakke seizoenstart herstellende, ijshockeyteam van coach/speler Paul Domm, gisteravond werd het roemrijke Tilburg Trap-1 pers verslagen met 2-1. Deze wedstrijd, waar van de periodestanden 0-1, 1-0 en 1-0 waren, werd gespeeld In het kader van de Coupe Nationale Nederlanden. Jiri Anton was de grote man bij het Menken Leidenteam door beide goals voor zijn rekening te nemen. Na een eerste periode, waarin de Trappers een verdiende voorsprong namen, vla Steve Robson herstelde de thuisploeg zich en begon goed storend en opbouwend werk te verrichten met een dusdanig enthousiasme dat resultaat bijna niet kon uitblijven. Twee minuten waren er gespeeld in de middenperiode, toen Anton de puck onderschepte en alleen op Jerry Göbel afging. Beheerst en hard schoot hij de stand gelijk. Hardwerkend en collectief steeds beter op elkaar ingespeeld legden de Leidenaars in de slotperiode de gasten uit Tilburg voortdurend hun wil op, maar de verdediging van de Brabanders bleef goed gesloten. De counters waren door het zware offensief gevaarlijk en meerdere malen kregen ook de zuiderlingen droomkansen, die door de goed- spelende Lions-doelman Ed Nienhuis goed werden gekeerd. Ook de dunne paaltjes ston den regelmatig in de weg, waardoor de Men- kenploeg zo nu en dan ook goed weg kwam. In de achtste minuut van de laatste rondgang was weer Anton alleen weg, maar werd ditmaal door Steve Robinson grof neergehaald. De straf, een penalty-shot, werd door Anton zelf omgezet In een fraai doelpunt. Bijzonder chaotisch waren soms de taferelen, die daarop volgden, want de gastheren waren niet van plan de voorsprong uit handen te geven en voorkwamen met soms kamikaze-achtige ac ties, dat de Tilburgse-ploeg kansen kreeg. Nog tweemaal raakten Doug Mason en George Peternousek de paal, ook nu had Leiden het geluk mee. Uitslagen Coupe Nationale Nederlanden Til burg Trappers - Havana Club Eagles 7-2; Roswell Nijmegen - Menken Leiden 4-3; HYS-ln- tervam - Olympia Nederhorst 6-10; Bondsspaar- bank/GIJS - De Bisschop A'dam 2-4; Feenstra Flyers - HYS-Intervam 4-5; Olympia Nederhorst - Rheem Racers 12-7; Havana Club Eagles - Feenstra Flyers 5-3; Menken Leiden - Tilburg Trappers 2-1; Rheem Racers - Bondsspaarban k/GIJS 1-6; De Bisschop A'dam - Roswell Nijmegen 52. Stand: 1. Feenstra Flyers 10 7 0 3 14 63-33 2 Tilburg Trappers 10 6 1 3 13 50-25; 3. HYS-Intervam 10 61 313 58-52; 4. De Bisschop Amsterdam 10 6 0 4 12 56-33; 5. Bondsspaar- bank/GIJS 10 5 1 3 11 48-50; 6. Olympia Nederhorst 10 5 0 5 10 61-51; 7. Roswell Nijmegen 10 3 3 4 9 33-46; 8. Menken Leiden 10 4 0 6 8 40-48; 9. Havana Club Eagles 10 3 1 6 7 32-51; 10. SIJC/Rheem Racers 101 18 3 32-84. (Van onze sportredactie) LEIDEN WOA en KRV herstelden zich deze week met enige moeite van de onverwachte nederlagen, die In de voorgaande ronde werden geleden. WOA won thuis met 1-0 van Oranje Groen, terwijl KRV Klckers'69 met 1-2 terugwees. VTL maakte een halve misstap tegen Gouderak: 1-1. VNL was de enige ploeg In groep A, die een ruime overwinning boekte. Leidse Boys werd met 4-0 het slachtoffer van VNL. Kickers'69 bouwde tegen KRV gemakkelijk een veldoverwicht op. Dit resulteerde in een groot aantal kansen, die echter niet benut werden. Het was Ivan Hermans, die tegen de krachtsverhouding in KRV halverwege de eerste helft op voorsprong zette. De Kickers lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan. Zij bleven de aanval opzoeken. Kort voor rust leverde dit de gelijkmaker van Henk de Rijk op. Ook in de tweede helft drong Kickers'69 sterk aan, maar het was opnieuw KRV dat beter met de geboden kansen omsprong. Geek Grimbergen scoorde 1-2, waarna de Leidse opponent niet meer tot een gelijkmaker kwam. WOA speelde eigenlijk alleen in de eerste vijfenveer tig minuten iets sterker dan Oranje Groen. Het enige en beslissende doelpunt viel echter pas in de tweede rondgang. Juist toen Oranje Groen wat sterker in de aanval ging,'diende Koos van der Geest de Leidenaren de genadeslag toe. Daarmee gingen de punten naar de ploeg, die misschien wat minder vaak, maar wel beter verzorgd de aanval koos. VTL had het zeer zwaar tegen Gouderak. Het Leidse elftal mocht zelfs blij zijn dat er een punt veroverd werd. In de eerste helft scoorden beide teams een keer. Paul van der Berg was de maker van het Leidse doelpunt. Na rust stond VTL bijna voortdurend met de rug tgen de muur. maar Gouderak zag geen kans de wedstrijd te beslissen. De derby VNL-Leldse Boy» eindigde in een duidelijke zege voor eerstgenoemde ploeg. Al na een kwartier spelen opende Roel Starre de score in het voordeel van VNL. Nog voordat de beide elftallen voor een verdiende rust de kleedkamers opzochten vergrootte Theo Luiks de marge tot 2-0. De Leidse Boys speelden van dat moment af steeds beter, maar het was VNL, dat de doelpunten bleef maken. Nadat Theo Luiks 50 aan had laten tekenen, bepaalde Ronnie van Leeuwen de eindstand op 4-0. Groep B Ook met Nleuwerkerk heeft SJZ weinig moeite gehad. Met de 6-2 zege werd echter niet verder op de concurrentie uitgelopen. Ook ZLC won tegen Nlcclaa8 Boys met redelijk grote cijfers: 1-4. Alphla bewees tegen VNA weer behoorlijk In vorm te zijn: 0-4. De wedstrijd tussen Stompwijkse Boys en Cabaus en Soccer Boys en Warmunda eindigden in een gelijkspel. SJZ ging tegen Nleuwerkerk onstuimig van start. Al na tien minuten spelen had het ongenaakbare SJZ twee ballen in het net gewerkt. Peter Bos en Cor van Tongeren passeerden beide de doelman na een vrije trap van Wim Bos in de buurt van het strafschopgebied. Nadat Peter Bos 3-0 aan had laten tekenen verflauwde het spel een beetje en kreeg Nieuwerkerk zelfs de kans om eens een keer wat terug te doen. Van Erkel maakte nog voor rust een tegendoelpunt. De tweede helft bood het publiek wat minder aantrekkelijk spel. Wel vielen er weer veel doelpunten. Wim Box (2x) en André van Leeuwen 'voor SJZ en Timmer voor Nieuwerkerk brachten een 6-2 eindstand op het scorebord. ZLC kwam tegen Nlcolaas Boys maar moeizaam op gang. Het duurde geruime tijd voordat de Leidenaren het spel onder controle hadden. Pas na bijna veertig minuten spelen werd een voorsprong genomen. Deze werd wel verkregen via een doelpunt van een van de Nicolaas-verdedigers. Na de thee liep het allemaal wat soepeler. Weliswaar werd er direct na de 0-2 van André van der Hulst een strafschop benut door Nicolaas Boys, maar nogmaals André van der Hulst en Rob Crama zorgden voor een 1-4 eindstand. Warmunda heeft het aanvallende spel tegen Soccer Boys bijna met een nederlaag moeten bekopen. Twee fouten van de verder goed draaiende verdediging van Warmunda werden op vakkundige wijze door Soccer Boys afgestraft, waardoor Warmunda voor de moeilijke taak stond een 2-0 achterstand weg te werken. Dat lukte maar net. Twee minuten voor het eindsignaal schopte Hans Oostdam, die eerder al voor 2-1 had gezorgd, de gelijkmaker in het net. Stompwijkse Boys heeft nog steeds moeite met het benutten van de vele verkregen kansen. Ook tegen Cabauw scheelde dit weer een vol punt. Nog voor de rust hadden de Stompwijkers een ruime voor-' sprong moeten nemen. Het bleef echter bij 1-0. Deze enige treffer werd gemaakt door Wim Luiten. In de tweede rondgang kwam Stompwijkse Boys het ge brek aan produktiviteit te duur te staan. Na ruim twintig minuten bezweek de verdediging onder de steeds groter wordende druk: 1-1. Eén helft lang hield VNA stand tegen Alphla. De eerste vijfenveertig minuten had de thuisploeg zelfs het betere van het spel, tot scoren kwam men echter niet. Dat kwam Alphia later in de wedstrijd wel. Alex Pruisner, Wim van der Neut en Teun de Pater (2x) zorgden er voor dat Alphia met ruime voorsprong de wedstrijd afsloot. Leidse Boys-aanvaller Paul de Vos (rechts) brengt VNL-doelman Theo van der Berg niet echt in moeilijkheden. Bert Mulder kijkt rustig bij de actie van zijn doel^erdedigertoe. v

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17