Jeugdtandverzorgiiig in Wassenaar Hoge woningnood onder jongeren in Voorschoten Verlating sluitingsuur café Koningstraat wekt onrust bij bewoners Bouw clubhuis Blauw Zwart vordert gestaag SCHOOL VOOR VOLWASSENEN NAAR LISSESE VIVALDISTRAAT Koninklijk goud voor „juf" Verhage )78 REGIO LEIDSE COURANTDONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 PAGINA 5 'Time Out' voert actie voor nieuw onderkomen WASSENAAR - „Time Out", de 7 jaar bestaande jongerenso- ciëteit, die zo'n 900 leden telt en over een staf van 54 mede werkers beschikt, voert op het ogenblik een actie voor een betere huisvesting. De sociëteit maakt gebruik van de kelder van een schoolgebouw aan de Ter Weerlaan, die daarvoor veel te klein en overigens ook niet geschikt is. In het kader van deze actie werden zaterdag op twee plaat sen in de gemeente, op het Stadhoudersplein en op het pleintje bij de hoek Langstraa t/Achterweg informatiestandjes geplaatst, bemand met vrijwüli- gers(sters), die het publiek voor lichting gaven over de proble men van de jongerenorganisa tie. In een eenvoudig pamflet werd een korte samenvatting aangeboden van de uitvoerige rapporten, die de leiding van de organisatie onlangs aan de le den van de gemeenteraad toe zond. Verder werden handteke ningen verzameld, ter onder steuning van het verzoek om een beter onderkomen. Zaterdag 4 november zal Time Out nogmaals met stands op de genoemde plaatsen aanwezig zijn. Vrijdag 17 november om acht uur is er in het huidige onderkomen aan de Ter Weer laan een informatie-avond, waarvoor ook de leden van de gemeenteraad zijn uitgenodigd. Expositie in Noordwijkse Kapel NOORDWIJK Burgemeester J. M. Bonnike opent vrijdag 10 november een tentoonstelling in de Noordwijkse Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat Het gaat om een expositie van beeldhouwwerken, aquarellen en schilderijen van Annemarie van Wolde en Joop van Wolde. Beide kunstenaars werden in Amsterdam geboren en volgden een opleiding aan de Rijksaca demie voor Beeldende Kunsten. Het werk van Annemarie van Wolde is impressionistisch en kleurrijk. Zij schildert voorna melijk portretten, stillevens en bloemen. Het werk van Joop van Wolde is klassiek van vorm en sterk geïnspireerd op de natuurlijke vorm van mens en dier. De expositie is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 14.00tot 17.00 uur en 's avonds van zeven tot negen uur. Zaterdag is de tentoonstel ling te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur. Jubilaris MEOB onderscheiden OEGSTGEEST De heer C. Poldervaart vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum bij de rijksoverheid. Hij is werk zaam bij het Marine Elektro- nisch en Optisch Bedrijf te Oegstgeest. Tijdens een ontvangst werd hem door de directeur van het MEOB medegedeeld dat hij was onderscheiden met de medaille in goud behorende bij de orde van Oranje Nassau. Na de klei ne plechtigheid volgde een gea nimeerde receptie in tde be drijfskantine. Al enkele maanden wordt op zaterdag door vrijwilligers uit de vereniging enthousiast meegewerkt aan de bouw van een nieuw clubhuis op het terrein van Blauw Zwart aan de Dr. Mansveltkade in Wassenaar. Zaterdag was een belangrijke dag: niet alleen werd een gedeelte van de riolering aangebracht, maar er moesten ook 5 span ten worden opgezet en gesteld, waarbij weer belangeloze medewerking werd verkegen van de firma De Groot met een grote hijskraan. Lisse In afwachting van de goedkeuring van de Lissese raad zijn de gebouwen van de Pluizebol en de Wildelingschool de Vivaldistraat in gebruik gegeven aan de Stichting v Katholiek Avondonderwijs en de School voor Volwassenen. Deze maand hebben de scholen voor basis- en kleuteronderwijs het nieuwe schoolgebouw aan de Sportlaan in gebruik genomen. De Stichting voor Kath oliek Avondonderwijs geeft op dinsdag en don derdagmorgen een cur sus moedermavo in het voormalige gebouw van de Wildeling. Tevens wil deze stichting graag be schikken over een ruimte waarin een crèche onder gebracht zou kunnen worden. Voorheen werd het onderwijs gegeven in gebouw Salvatorie in de Lissese Wagenstraat. Maar dit bleek echter al gauw te klein voor de moedermavo. De stichting School voor Volwassenen wil het schoolgebouw aan de Vi valdistraat op de overige uren en dagen benutten. De toenemende belang stelling van de stichting maakt een ruimere huis vesting noodzakelijk. Voor dit seizoen rekent de school op 600 cursis ten. Ook voor dit onder wijs zou een crèche on misbaar zijn. De beide stichtingen denken zelf makkelijk een crèche te kunnen realiseren in het nu leeggekomen lokaal van de Pluizebol aan de Lissese Ooievaarstraat. Aangezien het winterpro- gramma van de beide scholen al begonnen is, heeft men het gebouw alvast betrokken. Een si tuatie die definitief wordt na de goedkeuring van de Lissese gemeenteraad. LEIDERDORP Het college van B en W heeft voorshands besloten akkoord te gaan met het besluit van burgemeester M. A. Van der Have aan de eigenaar van het café ,,'t Paard" in de Koningstraat de heer R. W. Paardekoper tot 1 januari 1979 een voor alle dagen van de week geldende ontheffing van het sluitingsuur tot één uur 's nachts te verlenen. Het college schrijft dit aan de Raad naar aanlei ding van de onrust die er onder de bewoners van de Koningstraat en omgeving is ontstaan inzake de overlast die zij van het café ondervin den. De burgemeester zal de bewoners van de Koningstraat, die een brief over deze zaak aan de Raad geschreven hebben, van dit besluit op de hoogte te stellen, teneinde hen in de gelegen heid te stellen door middel van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift bij hem in te dienen. De bewoners hebben de Raad erop gewezen, dat er na twaalf uur veel Leidenaars naar 't Paard komen die in hun eigen stad de cafés gesloten vinden. Men vindt daarom dat de sluitingstijden afgestemd moeten zijn op die van Leiden, waar de cafés alleen op vrijdag en zaterdag tot 01.00 uur open mogen blijven.Het college is voorts voornemens de problematiek van het sluitingsuur van horeca-inrichtingen in het seniorenconvent aan de orde te stellen. In Noordwijk Leids Kamerkoor geeft uitvoering NOORDWIJK - In de Her vormde Kapel aan de Noord wijkse Hoofdstraat wordt zon dag 5 november een concert gegeven door het Leids Kamer koor en het Leids Barokensem- ble. Het zondagmiddagconcert dat om half drie begint, is georganiseerd door de stichting KAN. Op het programma staan wer ken van Claudio Monteverdi, J. S. Bach en Heinrich Biber. Op het programma staat onder meer het Beatus Vir, Ave Maris Stella, het concert in d-moll en het motet Jesu meine Freude. Kaarten zijn 3.50 gulden ver krijgbaar voor de aanvang van het concert. Burgemeester Staab feliciteert de heer Migchels met de onderscheiding. WASSENAAR De heer J. H. Migchels van de kapsa lon en parfumeriezaak in de Passage in Den Haag is door H. M. de Koningin onder scheiden met het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. De versierselen die bij deze onderscheiding behoren, wer den hem in het raadhuis van zijn woonplaats Wassenaar opgespeld door burgemeester mr. K. Staab. In een toespraak ging de bur- Koninklijke onderscheiding gemeester nader op de ver diensten van de heer Migchels in. Hij nam het intiatief voor het oprichten van een inkoop organisatie „Beauty Sales", hij werd voorzitter van de vereni ging „Passagebelangen" en be werkstelligde, dat de winke liers in de Passage de aandelen van de Passagemaatschappij overnamen. Hij werd de eerste voorzitter van de Raad van Beheer, het bestuurscollege van de Passagemaatschappij. Zijn functie van voorzitter van de Raad van Beheer droeg hij in 1977 over aan mr. J. N. van Wessum. En ook zijn functie van voorzitter van de stichting Parfumerie Vakexamens stel de hij beschikbaar voor een jongere opvolger. WASSENAAR De raadscommissie Maatschap pelijke Voorzieningen heeft zich in een vergade ring onder leiding van wethouder A. J. M. van der Klaauw uitvoerig beziggehouden met de nieuwe regeling voor de jeugdtandverzorging. In de laatste raadsvergadering besloot de raad toe te treden tot de stichting Jeugdtandverzor ging „Katwijk en omgeving", waarbij behalve bij de jeugdtandzorg betrokken kunnen worden. Uit het antwoord bleek, dat dit wel in het voornemen ligt, maar dat dit nog niet gerealiseerd kan worden. Wel wordt in Katwijk en in het komende schooljaar voor het eerste in Wassenaar door mondhygiënisten voorlichting op de kleuterscholen gegeven. De jeugdtandverzorging maakt gebruik van een moderne „dental car", die de schalen bezoekt. De kinderen worden ieder half jaar gecontroleerd en ook behandeld, waarna een saneringsbewijs wordt uitgereikt. Voor ouders, die bij een zieken fonds zijn aangesloten brengt het deelnemen aan de jeugdtandverzorging op school geen kosten mee. Voor particulier verzekerde ouders be draagt het tarief dit schooljaar 85,- per kind. De meeste particuliere ziektekostenverzekerin gen betalen deze kosten (gedeeltelijk) terug. UIT ENQUÊTE BLIJKT: VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn en onderwijs besprak uitvoerig het jaarverslag 1977 van de Stichting „Horst en Vliet". Het beroep dat op deze stichting wordt gedaan neemt steeds toe met het gevolg dat soms moeilijk aan de vraag voldaan kan worden. Met name de begeleiding bij ernstige ziekte en sterven gaat een steeds grotere plaats innemen. In de stich ting werken samen de gemeenten Leidschendam, Voorschoten en Wassenaar. Er is een enquête gehouden onder de jongeren betreffende het huisvestingsprobleem van deze groep. Uit de enquête komt naar voren dat ongeveer 20% van de woningzoekenden jongeren zijn. De commissieleden deden een dringend beroep op de wethouder om niet te lang te wachten, maar zo spoedig mogelijk enige proefprojekten voor jongerenhuisvesting op te zetten. Gedacht wordt aan flats, welke door een geringe ingreep omgevormd kunnen worden tot een huisvestings mogelijkheid voor drie tot vier jongeren. De Kunstkring Voorschoten maakt zich zorgen over de verkoop van het pand Molenlaan 3 aan mevrouw H. Schrofer-Bal. In principe is de vorige gemeenteraad al akkoord gegaan met de verkoop van dit pand tegen een gedrukte verkoopsprijs, waarbij als verplichting staat de restauratie en het ter beschikking stellen van de beneden verdieping voor tentoonstellingen van de Kunst kring. De Kunstkring wil door middel van een contract dit vastgelegd zien en tevens het college van b. en w. als een soort arbitragecommissie in gevallen waarbij partijen het niet met elkaar eens worden. De commissie ging akkoord met het reglement voor de funktionele commissie voor welzijnsza ken. Voorgesteld werd het aantal burgerleden te bepalen op minstens 13 en zoveel meer als in de praktijk nodig blijkt. Ook het aantal raadsleden werd gesteld op minstens drie en zonodig meer. Uit deze commissie worden werk groepen gevormd en het aantal te verkiezen leden hangt nauw samen met het aantal te vormen werkgroepen. Op een vraag van de heer Visser over de scholennota deelde wethouder Marselis mee, dat gewacht wordt op de nieuwe cijfers. Zodra deze binnen zijn, kan de scholennota bijgesteld wor den. De zogenaamde accommodatienota is vrij wel gereed. Deze kan binnen enige maanden ter behandeling genomen worden in de commissie. Mejuffrouw Begeer sneed de zaak „Corneliahoe- ve" wederom aan. De voormalige boerderij is in tijdelijke huur gegeven aan een sloopbedrijf. Dit bedrijf heeft inmiddels de oude historische ramen uit de stal gesloopt. Er is voor de boerderij een aspirant-koper. De wethouder deed de toezeg ging deze zaak te laten onderzoeken. Qbus betrekt nieuwbouw LISSE In afwachting van dc officiële opening in januari '79 beginnen de aktiviteiten van het vormingscentrum Qbus in het nieuwe gebouw aan de Ruishoornlaan maandag 6 no vember. Vorige week zijn de medewer kers van het vormingscentrum voor jonge volwassenen begon nen met de inrichting van het pand. Bestuur, medewerkers en cursisten nemen het nieuwe centrum zondagmiddag in ge bruik. Wie zijn nieuwsgierigheid niet kan bedwingen is van harte welkom. Enkele cursussen die in de oude accommodatie nog niet in het programma konden worden op genomen, zullen vanaf volgende week beginnen. Het gaat hier om de cursus „Gezond koken" en textiele werkvormen, een cursus doe-het-zelf en bromfiet stechniek. Het ochtendpro gramma voor jonge huisvrou wen wordt aangevuld met een creatieve cursus op donderdag en een koffieochtend op vrijdag. Nieuwe ster aan het Qbus-fir- mament is de pas opgerichte motorwerkgroep. Het is een cur sus voor motor- en brommerrij ders die vorig jaar al met succes in het Hillegomse Krebol werd gehouden. Woensdagavond 15 november bestaat de gelegen heid om kennis te maken met het programma en de begelei ders. Carnaval in Voorschoten VOORSCHOTEN - Voor de carnavalsvereniging „De Forse Caters" in Voorschoten wordt het dit seizoen een kleintje carnaval. Het aantal avonden is terug gebracht tot twee; be gin februari de installatie van de Prins en op 24 februari het carnavalsfeest met de knotse Katers koers. Vorig jaar bleef de belangstel ling voor de avonden van de Forse Caters beneden de ver wachtingen. De vroege paasda- tum, waardoor vele feesten kort na kerst en nieuwjaar vielen, was één van de oorzaken, daar naast sprak het programma niet iedereen aan. Het resultaat was dat vele bestuursleden en leden van de raad van Elf graag anderen de kans wilden geven en hun funktie ter beschikking stelden. Tijdens de algemene ledenvergadering in april bleek al dat er wel mensen waren die wilden feesten maar geen feestgangers, die wilden bestu ren. Toch kwam er een nieuw en verjongd bestuur, maar de animo voor de taken in de Raad van Elf bleef gering. Mankracht noodzaakt het bestuur van de Forse Caters om de aktiviteiten sterk te beperken en zo wordt dit carnavalsseizoen voor het bestuur het jaar van de waar heid. De opkomst op de twee avonden in februari zal beslis send zijn voor het voortbestaan van de Voorschotense carna valsvereniging. Door het slechte voorgaande seizoen is ook de kas van de vereniging uitgeput en alle le den worden daarom uitgeno digd om spoedig een bedrag van 11,11 te storten in de vereni gingskas. Het bestuur van de Forse Caters verwacht dat toch vele leden de vereniging trouw zullen blijven en dat het moge lijk wordt om na een jaar „klein tje carnaval" toch weer tot eer volledig carnavalsgebeuren komen in het volgende seizoen. Mozaïek met operette in Noordwijk en Oegstgeest NOORDWIJK/OEGSTGEEST Het operettegezelschap „Mo zaïek" uit Noordwijk en het operettegezelschap „De Trou badours" uit Oegstgeest geven op vrijdag 3 en zaterdag 4 november een voorstelling in het Lidotheater aan de Prins Bernhardstraat in Noordwijk. Zij zullen dan het stuk „Eine Nacht in Venedig" van Johann Strauss jr. brengen. Solisten in het stuk zijn Ans Poppe, Ineke Palmkoek, Cees Borger en Ro nald Beerepoot. De muziek wordt door het Haarlems Opej- rette Orkest onder leiding van dirigent Ben Swaab uitgevoerd. Na afloop van de uitvoering is er groot bal, met medewerking van de Egerlander Blaaskapel. „Eine Nacht in Venedig" wordt 7 november ook in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest uitge voerd. De aanvang van alle avonden is acht uur. De entree bedraagt 9 gulden. Voor hou ders van 65+-kaarten en CJP bedraagt de entreeprijs 6,50 gul den. Kaarten voor de voorstelling in Noordwijk zijn te krijgen bij de heer J. Westgeest, Kerkstraat 79, telefoon 01719-12433. Voor de voorstelling in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest zijn kaar ten te krijgen bij de heer C. Zwaan, Kamphuyserlaan 9, te lefoon 153809. OEGSTGEEST Burgemees ter Jhr. T. A. J. van Eysinga bevond zich gisteravond met een bijzondere missie op Leids grondgebied. Hem viel name lijk de eer te beurt een konin klijke onderscheiding uk te rei ken aan een bijzondere vrouw: mej. Verhage. Het feestelijke gebeuren vond plaats in de Leidse Houtschool waar het vanwege het 40-jarig ambtsju bileum van „juf' Verhage al de gehele dag uitbundig feest was. Het was een ontroerend mo ment toen de Oegstgeestse bur gervader de jubilaresse, in het bijzijn van haai- zeer vitale moe der, meedeelde dat zij onder scheiden werd met de medaille in goud behorend bij de orde van Oranje Nassau. Het feest rond juffrouw Verha ge, geboren in Zeeland en via Brabant en Engeland in Oegst geest terecht gekomen, begon al vroeg in de ochtend toen de leerlingen een jubileumlied voor haar zongen en een feest programma aanboden. Rond de middag werd er namens de ouders en leerlingen een ge schenk overhandigd: Een gou den armband. Tijdens een bij eenkomst in de namiddag waar burgemeester Van Eysinga haar de onderscheiding „met het gou den strikje" opspelde werd het woord nog gevoerd door het Burgemeester Van Eijsinga speldt de jubilaresse de gouden medaille op. hoofd van de school de heer C. oud-hoofd van de Leidse Hout- ken aan waaronder een zeer J. P. van Driel, de voorzitter van school, de heer J. Berg. Namens fraaie herinneringsbeker. De het schoolbestuur de heer J. K. de oudercommissie werd het feestdag werd besloten met een Radder, de inspecteur van het woord gevoerd door de heer zeer druk bezochte receptie en onderwijs de heer Ridder en het Edelaar. Allen boden geschen- een koud buffet.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5