HANS KRANKL GROTE ANIMATOR BARCELONA Drie rode kaarten bij Arsenal-Hajduk Beveren voldoet aan verwachtingen Real Madrid strandt op Zwitserse kampioen Europa Cup U UEFA-Cup '6 SPORT LEIDSE COURANT/. DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 PAGINA 17 Anderlecht na strafschoppen uitgeschakeld n- Op slag van rust maakt Heredia de tweede treffer voor Barcelona. Thissen, Van Binst en Dusbaba kunnen dit niet meer verhinderen. BARCELONA Toen Johan Neeskens de vierde strafschop voor Barcelona achter doelman Nico de Bree van Anderlecht had geknald, daalden de kussentjes van de tribunes van het Nou Camp stadion. De honderdduizend toeschouwers wa ren getuige geweest van de sensatie, die vooraf een mogelijkheid had geleken: Barcelona hart na een achterstand van 3-0, opgelopen in de uitwedstrijd, tweevoudig winnaar van de Euro pese beker voor bekerwinnaars, Anderlecht, uitgeschakeld. Logisch ook dat de tranen trainer Lucien Muller over de wangen liepen. De kritische instelling bij bestuurders en vooral supporters van de Catalaanse club, had er al weer voor gezorgd dat zijn positie wankel was geworden. De naam Michels was al weer gevallen. De nieuwe held van het Catalaanse legioen heet Hans Krankl. Het Oostenrijkse surrogaat voor Johan Cruijff maakte niet alleen na acht minuten al de openingstreffer, ook was hij nog eens goed voor vlijmscherpe schoten en gevaarlijke situa ties. In hoeverre Anderlecht ten onder gegaan is door de explosieve sfeer, die deze wedstrijd al dagen van tevoren omringde, is moeilijk te bepalen. Wel kunnen de problemen (Anderlecht kon dins dag niet trainen wegens het gevaar van steniging) bijgedragen hebben tot uitschakeling. De war- ming-up in één van de kleedkamers in het Nou Camp stadion, - noodgedwongen -, was ook niet optimaal. Rensenbrink kwam niet tot zijn top vorm, hij moest met een injectie het veld in. De excuses doen niets af aan de prestatie van de Spanjaarden. Vanaf het begin werd Ander lecht onder druk gezet. Het snelle doelpunt van Krankl was de ruggesteun van dat offensief. De Westduitse scheidsrechter Eschweiler zorgde voor de rest: door zijn strakke leiding ontaardde het duel niet zoals de vorige keer. Vlak voor de rust kwam de sensatie dichterbij, toen Heredia op nagenoeg dezelfde wijze als Krankl de tweede treffer maakte. De tweede helft leek veel op een persoonlijk duel Krankl-De Bree. De Oostenrijkse spits was vaak zeer dichtbij een doelpunt, maar het houtwerk en doelman De Bree stonden treffers in de weg. Barcelona kreeg zelfs een numeriek overwicht toen Broos wegens spelbederf de tweede en dus rode kaart kreeg. Vier minuten voor het einde pakte Zurviria de bal af van Rensenbrink en na een lange rush schoot hij vanuit een moeilijke hoek raak: 3-0. De verlenging bracht daar geen verandering in. Wel begon Barcelona meer tekenen van ver moeidheid te vertonen dan Anderlecht. De eerste twee strafschoppen van de Spaanse bekerhouder verdwenen achter De Bree, maar Geels en Van der Eist misten, respectievelijk gehinderd door de paal en doelman Artola. Vivo schoot raak, Thissen en ook Neeskens bracht Barcelona in de kwartfinales. Succes voor Westduitse teams Sulser schutter bij Grasshoppers DEN HAAG Grasshoppers uit Zürich heeft zich niets aangetrokken van de wet van de logica in het Europese bekervoetbal. De Zwitserse kampioen werkte thuis een in Madrid opgelopen achterstand van 31 tegen Real weg en kwalifi ceerde zich voor de kwartfinales, die in maart worden gespeeld. Met Grasshoppers en Glasgow Rangers gingen volgens verwachting Notting ham Forest, Austria Wien, Malmö FF, 1 FC Köln, Wisla Krakau en Dynamo Dresden over naar de volgende ronde. Sulser was de grote man bij Grasshoppers, dat Real Madrid met 20 versloeg. Hij scoorde beide doelpunten tegen de Spaanse kampioenen, die de wedstrijd tegen het Zwitserse ploegje als een formaliteit beschouwden. Real had beter kunnen weten. Vorig jaar haalde Grasshoppers de halve finale van het UEFA-bekertoernooi. Bij 2—0 was het te laat voor de Madrilenen om de zaken nog recht te trekken. De uitschakeling van Dynamo Kiev was ook enigszins verrassend, maar diende zich reeds aan toen Kiev twee weken geleden op eigen veld niet verder dan 0—0 kwam tegen Malmö. Cervin en Kindvall zetten de levend geworden hoop om in harde realiteit: 20. Voor Oleg Blochin was de nederlaag extra pijnlijk. Hij werd met een blessure weggedragen. Dynamo Dresden had een gemakkelijk avondje tegen Bohemians. Na 00 in Ierland werd het 60. Hetzelfde gold voor Nottingham Forest, dat zich na winst in Athene op eigen veld tegen AEK kon uitleven: 51. 1 FC Köln had al even weinig moeite met Lokomotiv Sofia: 40 na 10 uit. Austria Wien verdedigde in Lilleström de thuis verkregen voorsprong van 4—1 gemakkelijk: 00. Meer moeite had Wisla Krakau, dat uit tegen Brno tot 2—2 kwam. Het werd nu weer een hard gevecht: 1—1. Wisla profiteerde van het dubbel tellende tweede doelpunt in Tsjechoslowakije. Opvallend gegeven in deze tweede ronde van het landskampioenen toernooi: zes van de acht ploegen, die de eerste wedstrijd uit speelden, haalden de kwartfinales. En daar was PSV niet bij. DEN HAAG De twee de ronde van de verschil lende Europese beker toernooien heeft West- Duitsland bijzonder veel succes gebracht. Alle zes clubs plaatsten zich voor de volgende ronde. Daar onder waren vier ploe gen in de strijd om de UEFA-beker. Twee daarvan hadden wel een verlenging nodig. Nadat Borussia Mon- chengladbach dinsdag met veel moeite langs Benfica was gekomen, had ook MSV Duisburg niet voldoende aan ne gentig minuten. In het duel tegen de Oostduit sers uit Jena viel de be slissing pas in de verlen ging. Toen 'scoorden de Westduitsers echter drie keer. De eerste wedstrijd in Jena was in O-'O geëind igd, een stand die in Duis burg ook niet kapot te krijgen leek. De ploeg van Kees Bregman viel twee keer drie kwartier furieus aan, maar strand de met name op doelman Grapenthin. De 30.000 toeschouwers, die voor een recette van een half miljoen mark zorgden, kregen echter toch de verdiende zege van hun ploeg te zien. De overige twee Westduitse wich plaatsten zich eenvoudig ploegen schakelden elk een Rus sische vertegenwoordiger uit. De beste uitgangspositie had VFB Stuttgart, dat de uitwed strijd tegen Torpedo Moskou al in winst (2-1) had omgezet. Daaraan werden in Stuttgart twee treffers toegevoegd, het geen de spelers een premie van 7000 mark de man opbracht. International Hansi Müller rondde een fraaie solo doeltref- ten koste van Standard Luik i Sporting Braga, die twee weken geleden al een uitzichtloze ach terstand hadden opgelopen (4-0 en 2-0). Manchester verloor Owen, die na een handgemeen met Gerets (geel) de rode kaart kreeg. Juanito (Real Madrid) tussen twee Zwitserse verdedigers van Grasshoppers Zürich aan de bal. fend af, waarna Volkert de zaak afmaakte. Hertha BSC had het heel Wat moeilijker in Tiflis. Weliswaar vertrokken de Duit sers met een voorsprong van 2-0, maar zij stonden vanaf de eerste minuut met de rug tegen de muur. De Georgiërs, die nog een punt nodig hebben om zich kampioen van Rusland te mo gen noemen, kwamen echter niet verder dan een treffer van topscorer Sjongelia. Opvallend was de uitschakeling van Everton, momenteel tweede in de Engelse competitie. Bij Dukla Praag hielden de Engel sen de voorsprong van 2-1 lang vast, maar in de tachtigste mi nuut schoot Gajdusek de Tsje chen zowaar naar de volgende ronde. Arsenal deed het precies an dersom in een ontmoeting met liefst drie rode kaarten. Young was de maker van de gouden treffer waarmee de voorsprong van 2-1 waarmee Hajduk naar Londen was gereisd,- op slag waardeloos werd. De Italiaanse scheidsrecher Michelotti zag zich genoodzaakt twee Joego- slaven, Kristecevic en Muzinic, en één Engelsman, Brady, voor tijdig van het veld te sturen wegens ruw spel. Manchester City en West Brom-, Tussen haakjes de uitslagen van de twee weken eerder gespeelde wedstrijden. De vet gedrukte clubs hebben zich geplaatst voor de volgende ronde. Wisla Krakau (PoD-Zbrojovka Brno (Tsj) 1-1 (2-2). Score: 1-0 Kapka, 1-1 Dosek. Scheidsrechter: Parmakov (Bul). Toeschouwers: 35.000. Dynamo Dresden (Odb-Bohemians Dublin (Ier) 6-0 (0-0). Score: 39. Trautmann 1-0, 41. Dörner 2-0, 48. Schmuck 3- 0, 58. Trautmann 4-0, 60. Riedel (strafschop) 5-0, 75. Kotte (strafschop) 64). Scheidsrechter: Amundsen (Den). Toe schouwers: 33.000. Lilleström (NooVAnstrta Wien (Oos) (kO (1-4). Scheidsrech ter: Viktor (Lux). Toeschouwers: 5500. Malmö FF (Zwei-Dynamo Kiew (Rus) 2-0 (0-0). Score: 1-0 Cervin, 2-0 Kindvall Scheidsrechter: Hunting (Eng). Toe schouwers: 13.602. 1. FC Köln (WdD-Lokomotiv Sofia (Bul) 4-0 (1-0). Score: 19. Müller 1-0, 54. Van Gooi 2-0, 73. Glowacz 3-0, 79. Mül ler 4-0. Scheidsrechter: Partridge (Eng). Toeschouwers: 17.000. Grasshoppers (Zwi)-Real Madrid (Spa) 2-0 (1-3). Score: 1-0 Sulser, 2-0 Sulser. Scheidsrechter: Prokop (Odl). Toe schouwers: 26.000. Nottingham Forest (EngkAEK Athene (Gri) 5-1 (2-1). Sco re: Birtles (2), Needham, Woodcock, Anderson voor Not tingham Forest; Bajevic voor AEK Athene. Scheidsrech ter: Eriksson (Zwe). Toeschouwers: 28.000. PSV (NedkGlasgow Rangers (Scb) 2-3 (0-0). Score: 1. Lubse 1-0, 57. McDonald 1-1, 60. Deijkers 2-1, 65. Watson 2-2, 88. Russell 2-3. Scheidsrechter: Palotai (Hon). Toe schouwers: 28.000. Barcelona (SpakAnderlecht Bel) 3-0 (0-3). 8. Krankl 1-0, 44. Heredia 2-0, 86. Zuviria 3-0. Scheidsrechter: Eschwei ler (Wdl). Toeschouwers: 100.000. Barcelona won na straf schoppen. FC Aberdeen (SchkFortuna Düsseldorf (Wdl) 2-0 (0-3). Score: 55. McLelland 1-0, 58. Jarvie 2-0. Scheidsrechter: Dias Correira (Por). Toeschouwers: 20.000. Shamrock Rovers (IerkBanik Ostrava (Tsj) 1-3 (0-3). Sco re: 37. Licka 0-1, 46. Albrecht 0-2, 59. Giles 1-2, 66. Licka 1-3. Scheidsrechter: Keizer (Ned). Toeschouwers: 3000. Wacker Innsbruck (Oosklpswich Town (Eng) 1-1 (0-1). Score: 75. Oberacher 1-0, 100. Burley 1-1. Scheidsrechter: Jarguz(Pol). Toeschouwers: 18.000. Ferencvaros (HonkFC Magdeburg (Odl) 2-1 (0-1). Score: 4. Stachmann 0-1, 8. Pusztai 1-1, 26. Szokolai 2-1. Scheids rechter: Ok (Tur). Toeschouwers: 30.000. AS Nancy (Fra)-Servette Genève (Zwi) 2-2 (1-2). Score: 66. Elia 0-1, 71. Zenier (strafschop) 1-1, 76. Schnyder 1-2, 89. Umpierrez 2-2. Scheidsrechter: Manojlovski (Joe). Toe schouwers: 20.000. SK Beveren (BelkNogmometki Rijeka (Joe) 2-0 (0-0). Sco re: 21. Baecke 1-0, 60. Baecke 2-0. Scheidsrechter: Perry (Nir). Toeschouwers: 15.000. Standaard Luik (Bel)-Manchester City (Eng) 2-0 (0-4). Sco re: 63. Sigurvinsson 1-0, 85. Sigurvinsson (strafschop) 2-0. Scheidsrechter: Wöhrer(Oos). Toeschouwers: 30.000. BK Esbjerg (Den)-Kuopio Polloseura (Fin) 4-1 (2-0). Sco re: Berthelsen, Iversen, Ostergaard en Bacj voor Esbjerg; Loikkanen voor Kuopio. Scheidsrechter: Gudmundsson (Ysl). Toeschouwers: 5000. MSV Duisburg (Wdl)-Carl Zeiss Jena (Odl) 3-0 (1-0). Sco re: 98. Dietz 1-0, 107. Jara 2-0, 118. Fruck 3-0. Scheids rechter: McGinlay (Sch). Toeschouwers: 30.000. Dukla Praag (TsjkEverton (Eng) 1-0 (1-2). Score: 80. Gaj dusek 1-0. Scheidsrechter: Aldinger (Wdl). Toeschouwers: 30.000. Dynamo Tiflis (Rus)-Hertha BSC Berlin (Wdl) 1-0 (0-2). Score: 57. Sjengelia 1-0. Scheidsrechter: Mattsson (Fin). Toeschouwers: 85.000. VfB Stuttgart (Wdl)-Torpedo Moskou (Rus) 2-0 (1-2). Sco re: 60. Müller 1-0, 71. Volkert 2-0. Scheidsrechter: Marti nez (Spa). Toeschouwers: 65.000. AC Milaan (Ita)-Levski Spartak Sofia (Bul) 3-0 (1-1). Sco re: Maldera, Bigon, Chiodi. Scheidsrechter: Gordon (Eng). Toeschouwers: 25.000. Politechnica Timisoara (RoekHonved Boedapest (Hon) 2-0 (0-4). Score: 51. Rosea 1-0, 90. Paltinisern 2-0. Scheids rechter: Syoepar (RTus). Toeschouwers: 20.000. Lausanne Sports (Zwi)-Ajax (Ned) 0-4 (0-1). Score: 8. Er- kens 0-1, 11. Clarke 0-2, 35. Arnesen 0-3, 82. Clarke 0-4. Scheidsrechter: Dudine (Bul). Toeschouwers: 17.000. Valencia (Spa)-Arges Pitesti (Roe) 5-2 (1-2). Score: Kem- pes (2), Bonhof, Saura en Solsona voor Valencia; Moicea- nu en Doro Nicolae voor Arges Pitesti. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 65.000. Rode Ster Belgrado (JoekSporting Gijon (Spa) 1-1 (1-0). Score: 21. Borovnica (eigen doel) 0-1, 82. Petrovic 1-1. Scheidsrechter: Konrath (Fra). Toeschouwers: 55.000. West Bromwich Albion (Eng)-Sporting Braga (Por) 1-0 (2- 0). Score: 1-0 Brown. Scheidsrechter: Kuston (Pol). Toe schouwers: 26.019. Arsenal (Eng)-Hajduk Split (Joe) 1-0 (1-2). Score: 1-0 Young. Scheidsrechter: Michelotti (Ita). Toeschouwers: 40.000. Hibernian Edinburgh (Sch)-Straatsburg (Fra) 1-0 (0-2). Score: 1-0 McLeod. Scheidsrechter: Scheurell (Odl). Toe schouwers: 14.500. Ruige piepkleine pikzwarte pilletjes. DEN HAAG Zoals min of meer verwacht mocht worden heeft Beveren Waas zich gisteravond zonder al te veel moeite ge plaatst voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwin naars. Na twee weken geleden in Joego-Sla- vië tegen Nogometki Rijeka een verdienste lijk gelijkspel (0-0) te hebben behaald, won de Belgische club ditmaal voor eigen pu bliek (vijftienduizend man sterk) met 2-0. International Mare Baecke nam beide tref fers voor zijn rekening. De Tsjechische bekerhouder Banik Ostrava bouwde de thuis reeds opgebouwde voor sprong van 3-0 op de Ierse Shamrock Rovers uit door een overwinning van 3-1. Wacker Innsbruck had de uitwedstrijd te gen Ipswich Town met 1-0 verloren en kwam vijftien minuten voor tijd op gelijke hoogte door een treffer van Oberacher. In de verlenging kon Burley de volgende ronde voor de Engelsen alsnog veilig stellen. De Franse vertegenwoordiger AS Nancy is uitgeschakeld. Hoewel het resultaat van de Klaus Aliofs (links) ziet lijd zaam toe hoe doelman Bobby Clar van Aber deen deze inzet over de lat tikt. Fortuna Düssel dorf ging niette min tenslotte als overwinnaar van het veld in Scftotland. uitwedstrijd tegen het Zwitserse Servette (1-2) nog perspectief bood, kwam Nancy thuis toch niet verder dan 2-2. Fortuna Düsseldorf begon de uitwedstrijd tegen het Schotse Aberdeen met een ruime voorsprong van 3-0. Binnen vier minuten in de tweede helft zorgden Mc Lelland en Jarvie voor 2-0, maar de Westduitsers be hoefden vervolgens niet meer terrein prijs te geven. FC Magdeburg, dat thuis met slechts 1-0 van het Hongaarse Ferencvaros had gewon nen, leverde een knappe prestatie door in Boedapest de nederlaag tot 2-1 beperkt te houden. Internazionale Milaan verzekerde zich reeds op 25 oktober jongstleden van een plaats in de kwartfinales door het Noorse Bodö Glimt terecht te wijzen. De volgende ploegen zijn hiermee geplaatst voor de kwartfinales: Banik Ostrava, Wac ker Innsbruck, Servette Genève, Barcelona, Inter Milaan, Fortuna Düsseldorf, SK Beve ren en FC Magdtburg.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17