Werklust Parker teveel voor NN Donar: 88-96 LZ'86 zet onvolledig ZCE snel op afstand Toekomst De Danaïden iets minder somber i "Crystal Palace gevaarlijk" Dames Avanti F behouden vijfde pleL Leiden Lions op dreef --4 SPORTTRIBUNE Henny Blom: »De Plantenboek Basketbal (Van onze basketbal medewerker) Groningen Vlak voor de eerste Europacup wedstrijd is Parker er in geslaagd Nationale Nederlanden Dinar de eerste thuisnederlaag te bezorgen. Deze zege zal vooral moreel voor de Leidse ploeg een opsteker kunnen blijken, want het was vooral de wil tot werken, die uiteindelijk de Leidse zege bewerkstellig de: 88-96. NN Donar zat boordevol revanche ideeën. Het was immers Parker dat de Gronin gers de hak dwars zette bij hun race om de landstitel 77-78. Al in de beginminuten werd duidelijk dat Parker er zin in had. Na de matige vertoningen tegen Frisol en Amstelveen was dit een wedstrijd, waarin weer wat op het spel stond (de tweede plaats) en daar wilde de Leidse ploeg wel voor vechten. Vooreerst ging de strijd gelijk op. Donar bediende zich van een 23-zóne, maar deze was té statisch om Leiden tot paniek te brengen. Zoals verwacht mocht worden ston den Harrie Kip en Emil! Hagens in de basis en beide spelers slaagden in hun opdracht. Harrie Kip lijkt momenteel aan een tweede jeugd te zijn begonnen, want de center speelde evenals tegen Amstelveen erg sterk. Kip draaide weer goed in de rebounds en scoorde regelma tig. Een andere rol in die eerste helft was weggelegd voor Emill Hagens. Ofschoon Ha gens offensief te weinig initiatief durfde te nemen, speelde de oud-Buitonispeler defensief een knappe wedstrijd. Met Mitchell Plaat werd het tempo uit de Groningse aanvallen gehaald, hetgeen de Donar-ploeg danig uit ritme bracht. Parker kon de bal dan ook regelmatig onder scheppen, en naarmate de tijd vorderde, kwam ook het schot terug bij de Leidenaren. In de tiende minuut stond NN Donar, mede dankzij de score-inbreng van Fopma nog op 2322, daarna was het Parker dat op voor- sprong kwam. Onder leiding van Mitchell Plaat, die de beste wedstrijd van dit seizoen speelde, werd het tempo geleidelijk opgevoerd. De Leidse opzet slaagde. Collins nam de score-rol van Plaat geruisloos over en de Groningse formatie viel steeds meer terug op individueel spel. Met rust had Leiden terecht een 4652 voorsprong opgebouwd. De tweede helft toonde hetzelfde beeld. Een gretige Parker, met een excellerende Plaat aan de opbouw van elke break en aanval en een tempo tekort komende Groningse ploeg. Via tip-ins van Kip en schutterswerk van Plaa en Collins werd het 52—64. Bij die stand werd John Franken voor de tweede keer ingezet. Zijn wissel had vooral een moreel effect; even geloofde Donar weer in zichzelf. Franken zelf werd door Collins aan banden gelegd, maar Donar ging scoren, met name de Amerikaan Johnson vond opeens ruimte in de Leidse bucket. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Donar iets inliep, maar Parker bleef opval lend zelfverzekerd doorgaan. Bruinsma kreeg controle over de rebound en Donar kwam slechts tot 8386 bij. Daarna was het wederom Mitchell Plaat, die aan alle Groningse illusies een einde maakte. Scouting Parker: Collins 29 pt 54% 8 reb; Plaat 26 pt 57% 3 reb- Bruinsma 12 pt 50% 7 reb; Kip 11 pt 50% 11 reb; Woutra 10 pt 50 3 reb. Schotpercenta ge Parker: 51 Stand: Den Bosch 8—16; Parker 8—14; NN Donar 8—12; Musette 8—12; Delta Lloyd 88; BOB 8—4; Flamingo's 8—4; Amstelveen 8—1; Purlch 8—4; Frisol 8—2. Lisc beleefde tegen Tor Line/Mosquito's een soort generale repetitie voor het duel tegen Racing Amsterdam. Ook tegen de Amsterdam mers hadden de spelers van trainer Lace Strong alle ruimte om de break te spelen. Met 92—69 bleef de eerste plaats in de eerste divisie B in handen van Lisc. In de rayonhoofdklasse speelde Nijssen Trot ters tegen Midland. De Leidse ploeg speelde zonder Berendsen en Karim, een gemis dat geheel werd gecompenseerd door het goede spel van Lamping en de weer met plezier spelende Maassen. Na een 45—32 ruststand zegevierde Nijssen ruim: 103—66. Topscorers: Ruyssenaars 17 pt, Lamping 15 pt, Maassen 14 pt. In de eerste divisie lijken de Parker-da- mes hun ritme verloren te hebben. Tegen Attacus werd de derde nederlaag in successie geleden, waardoor de Leidse ploeg bij de staartploegen is beland. (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN "Crystal Palace is een gekke ploeg. Normaal gesproken mogen ze geen probleem opleve ren, maar het is een soort Delta Lloyd, ze blijven doorgaan, al staan ze twintig punten achter". Met deze woorden klassificeerde Parker-coach Henny Blom zijn eerste Europa-cuptegenstander, de Engelse landskampioen Crys tal Palace. Blom was gisteren in Engeland om het duel Crystal Palace-Doncaster bij te wonen, een competitiewedstrijd waarbij de eerste plaats op het spel stond en die door Crystal Palace met 84-82 werd gewonnen. Blom toon de zich voorzichtig optimistisch over de kansen van Parker tegen de Engelse ploeg. Blom: "Ik ben ervan overtuigd dat we ze kunnen hebben. Als we spelen zoals zaterdagavond dan rollen we ze op, maar we mogen ook niet minder spelen. Het is een gevaarlijk team. Dat zag je gister middag tegen Doncaster. Die ploeg speelt ze op een achterstand van 12 punten, maar ze gaan in alle rust door en winnen de wed strijd. Je zal minstens drie keer moeten versnellen, wil je ze kun nen verslaan. Hun gevaarlijkste spelers zijn Mark Saiers. een Ame rikaan en Pete Jeremich een En gelse Amerikaan. Ze hebben vol gens eigen zeggen één Amerikaan, al zal het me niet verbazen als er donderdagavond opeens twee in het veld staan. Ze spelen dus gedegen, kunnen een goede man- to-manverdediging spelen. Het is een slow-startende ploeg. Uit de gesprekken die ik zo links en rechts heb gevoerd blijkt dat ze meestal eerst een punt of tien achter komen en pas dan gaan spelen. Ik ben wat dat betreft dus gewaarschuwd. Ik vond het een nuttige reis. We weten nu waar we aan toe zij". (van onze waterpolomedewerker) LEIDEN In de eerste klasse heeft LZ 1886 thuis met 10-2 gewonnen van ZCE en BZPC trok aan het kortste eind door in de streekderby tegen de Gouwe met 10-6 te verliezen. In een bomvol De Sniep te Waddinxveen zagen de vele toeschouwers een iets sterker de Gouwe in het eerste part een 2-0 voorsprong nemen. Maarten van Ettinger, die vijf van de zes Bodegraafse treffers voor zijn rekening zou nemen, maakte er 1-2 van. De Gouwe liep uit naar 1-4 echter de eindstand van de tweede periode werd 5-3. Doordat de Bodegraafse goalie Jurien Winthorst even niet oplette, nam de Gouwe definitief afstand: 6-3 en 7-3. De eindstand werd uiteindelijk 10-6, waarbij Maarten Schouten het laatste Bodegraafse doelpunt voor zijn rekening nam. Setstanden: 2-13-2; 2-2. LZ 1886 nam in de eerste periode een 4-0-voorsprong door vier doelpunten van Fried Elzinga op rij. ZCE startte met slechts vijf man omdat de overigen de weg naar het zwembad niet tijdig konden vinden. Daardoor werden de eerste drie Leidse doelpunten met twee man meer gescoord. Pas daarna speelde ZCE volledig. LZ liep zelfs tot 9-0 uit, voordat de Enschedese ploeg kon tegenscoren. Het zesde doelpunt van de Leidse eerste- Waterpolo klasser kwam van Jan de Graaf tijdens een numerieke minderheid. Setstanden; 4-0; 1-0; 2-0; 3-2. Doelpuntenma kers: Fried Elzinga (viermaal), Jan de Graaf en Jan-Pieter Hek (beiden tweemaal),'Jan van Duuren en Bram van der Leeden (beiden eenmaal). De dames van de Zijl/LGB hebben hun eerste punt behaald, door met 4-4 gelijk te spelen tegen OZPC. Even leek het erop dat de Leidse dames deze derde ronde weer puntloos zouden blijven. In de derde periode liep OZPC uit naar 4-1. Monica de Bolster, Erna Maasdijk (die ook de eerste treffer voor haar rekening nam) en Jolanda van der Maarel trokken de stand gelijk: 4-4. De Oldenzaalse gastvrouwen speelden nog tweemaal met een numerieke meerderheid, de Leidse defensie bleef echter gesloten. Katwijk heeft in de Mierenweide met 9-5 van RZV gewonnen. De Katwijkers liepen uit tot 7-1, maar de concentratie verslapte en dat gaf RZV de gelegenheid iets terug te doen. Katwijk speelde zonder Hans Parlevliet en Paul van Putten. Setstanden 4-1; 3-0; 1-3; 1-1. Doelpuntenmakers: Hans van Duyvenvoorde (viermaal); >n Hans van de Putten (driemaal); Dick van Leeuwen}^ Dick van de Bent (beiden tweemaal). De jeugd van de Zijl/LGB heeft ook de tweede wedstfet, gewonnen. Tegen de Amer werd het 4-6. De Zijl/Lf^ heeft na afloop geprotesteerd, omdat tijdens het s|n een speler van de tegenpartij onreglementair w^>| gewisseld. Aanvoerder Ronald van de Drift protesteei^r daartegen en werd er door het scheidsrechterlijke (fea uitgestuurd, waardoor de Leidse jeugdspelers het laafyb speldeel met een man minder moesten spelen. V^( de Zijl/LGB scoorden: René Korswagen (viermaal) j Peter KooremaPl (tweemaal). ;hc (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Na de 9-7 overwinning van De Danaïden op ZKV ziet de toekomst van de ploeg van Gerard Bos er een beetje minder somber uit. De Danaïden stijgt op de ranglijst maar blijft in de gevarenzöne. In de eerste klasse B is Zuiderkwartier nog altijd ongeslagen leider na een 11-7 overwinning op Kinderdijk. Als enige concurrent blijft De Algemene goed volgen. De Leidse Hout bewoners wonnen met 7-9 van Quick. „Een erg slechte wedstrijd, maar je krijgt er twee punten voor" Een treffende omschrijving door Gerard Bos van het staartduel De Danaïden - ZKV. Twintig maal onnodig balverlies telde de dankzij de twee behaalde punten toch wel tevreden coach. Fouten bij het uitwerken naar het middenvak vanuit de verdediging veroorzaakten bijna de helft van het aantal treffers. Hieruit mag echter niet geconcludeerd worden dat de overwinning niet verdiend was. De grote kracht van De Danaïden lag juist in het harde werken, van met name Joke de Kier, Simon Boot en Hans van der Leek. Vanaf de opening nam De Danaïden een voorsprong, maar telkens kwam ZKV terug. Voor rust (3-3) werd een 2-0 en in de tweede helft een 6-4 voorsprong uit handen gegeven. Pas in de laatste tien minuten viel de beslissing. Cees Christiaanse en Ingrid van Haren scoorden en brachten De Danaïden ten derde male aan de leiding. Deze 9-7 stand onderging in de laatste minuten geen verandering ondanks een sterk aandringend ZKV. De overige treffers: Joke de Kier (2), Rennie Devilee, Eric Filemon. Simon Boot, Hans van der Leek en Cees Christiaanse. Ondanks een grillig scoreverloop was Sperwers Fides Pacta een gelijk opgaande wedstrijd. In de eerste helft achterstand werd na rust door Daan Carree, Jan Heinrichs en Henny Piket weggewerkt, waarop Sperwers weer drie punten uitliep. Goals van Wim en Henny (2) Piket neutraliseerden ook deze uitloop poging (9-9). In de slotfase verkreeg een iets beter van afstand schietend Sperwers een beslissende voorsprong, die uitmondde in een 12-10 eindstand. De overige Leidse treffers kwamen op naam van Dik Onderwater (3) en Daan Carree. Zulderwartler stevent regelrecht af op de titel in West IB. Als enige belager is stadgenoot De Algeme ne overgebleven, terwijl de volgende ploeg op vijf punten staat. Zaterdag had Zuiderkwartier aan een kwartier goed korfbal voldoende voor de zege op Kinderdijk. In de openingsfase van de tweede helft werd van 6-5 uitgelopen naar 9-5. Hierna nam Zuiderkwartier weer gas terug. Het verschil bleef echter tot het einde bestaan: 11-7. Doelpunten: Carla Akse (2), Rens Henze (2), Toos van Dam. Els Lardee, Jopie van Leeuwen,Ineke de Hertog, Dirk Jan de Kreek, Wil de Wit en Ruus van der Mark. Al in de eerste helft legde De Algemene de basis voor de overwinning op Quick. Toen binnen een minuut de ruststand van 2-4 was omgezet in 2-6 was de wedstrijd in feite beslist. Quick vocht echter fel terug, een grote fysieke kracht in de strijd werpend. De Algemene bezweek echter niet onder de druk: 7-9. Doelpunten: Ruud (3) en Wim (2) van Vliet, Henny Rusman (2), Janny van Iterson en Henny Waasdorp. In de zaterdag eerste klasse heeft TOP zich opgeworpen als enige concurrent van het leidende OWO. In de subtopper tegen GKV toonden de Sassenheimers zich superieur. Via 0-2 liepen zij uit naar een 8-3 ruststand. Ook in de tweede helft bleef deze voorsprong onaangetast: 11-6. Doelpun ten werden gescoord door Hans Oudshoorn (3), Peter Ciggaar (2), Dirk Meijer (2), Hanneke Breedljk, Jacquelien Westerbeek en Wijnand van Vliet en Jan Willem Simmeiink Pemix had weinig moeite met een zwak Altius. Na een aarzelende start, 5-2, was Pernix bij rust al in het voordeel: 5-6. Na de pauze werd de voorsprong uitgebouwd tot een comfortabele 5-10. Einduitslag 6-13 door treffers van Carla van de Vegte (2), Ria Laman (2), Janco Breedveld (2), Kees Hortensius (2), Liesbeth Brokaar, Alice Tieleman, Johan Mulder, Kees van der Kraan en Wim Laman. Niet tot scoren kunnen komen deed Ons Bland de das om bij Meervogels. Tot de rust (4-3) ging het prima, maar het vak dat na 5-3 in de aanval kwam faalde. Meervogels kroop naderbij en kreeg vleugels toen het eenmaal gelijk werd: 5-7. Voor Ons Eiland scoorden Olga Soudan, Cobie Deegenaars, Nan Deegenaars, Jan van Kalkeren en Patrick Verra. Fiks maakte het op puntenverlies staande Albatros erg lastig. Een snelle na rust (4-5) opgelopen 4-7 achterstand werd geheel ingelopen. Een achtste treffer gescoord vlak voor tijd was echter beslissend: 7-8. Voor de Oegstgeester tweede klasser scoorden Dirk Jan Elzenga (2), Robert van der Kraan (2), Agda Mulder, Herma Tobé en Martin Huizing. Een helft lang was KNS de meerdere van Ons Huis. De 4-2 voorsprong die KNS had opgebouwd werd echter in de tweede speelhelft omgezet in een 4-6 achter stand. Peter Zitman scoorde noq teqen: 5-6. In de Cees Christiaanse van De Danaïden ziet hier nog een doorloopbal mislukken. Even later stond hij aan de basis van de eerste overwinning van De Danaïden. eerste helft scoorden René Kooien, Trudy Blansjaar, treffers van Kees Imthom (3), Tineke Verloop, Riet Heieen van der Nat en Yvonne van Dam. van Bohemen, Jan Verloop en Peter van der Berg RWR had gedurende vrijwel de gehele wedstrijd een goed terugkomen en sleepte een punt uit het vuur: licht veldoverwicht. Desondanks bleef Fluks door 7-7. (Van onze tafeltennismedewerker) baas. Avanti blijft dus in de e LEIDEN Het eerste team van klasse op de vijfde plaats, gevoi Avanti haalde deze week een op één punt achterstand doorj punt weg bij Salto Lingerie, het Aloysius, waarlijk geen al te veilj°< vroegere de Veluwe, dat dus nu plaats. |H/> weer een sponsor heeft en een Scylla heroverde weer de twe&n sterke buitenlandse speler. De plek door het Amsterdamse TeniP'" Engelsman Tan, die tegen Tempo Team voor de tweede maal He Team drie zeges behaalde, was verslaan in deze competitie. Vfi echter kansloos tegen Ronald Marjan van Vliet, Mieke ArntzPa' Rijsdorp, die' met zijn gave hat- Williams was er slechts voor ie<V2 trick de basis legde voor de een overwinning weggelegd M puntendeling. Bettine Vriesekoop Nora Bakker, die niet haar be^ en Theo Louwers maakten de vijf vorm had. Doordat Scylla ook ft"1 punten vol door van een zwakke- het dubbel verloor konden f'sl re invaller te winnen. Voor Tan Amsterdamse dames de sche°P en Reinier Jens moesten beiden beperken tot 4—6 doordat bijP) echter het hoofd buigen. Leidsen Stephen Gennip even* 1 Ook de Avanti dames behaalden Sandra de Kruiff zonder verf*© eenzelfde, erg belangrijke remise, bleef. Scylla staat nu weer rfd woudsen hun punt voorsprong te bereiken zal zijn. niet uitbouwen. Brigitte Kooter zag haar wedstrijd tegen Verachtert met 20—22 in de derde game verloren gaan. Dit was overigens haar enige verliespartij want de zusters Blanckaert waren te weinig tegenstand voor haar. Ook Anne- miek Smits verloor, nog wel in de laatste partij, haar derde game met twee punten verschil van Verach tert. Er had dus wel meer ingeze ten, zeker nu ook Gudi van Grie thuizen met een ovenwinning op Sterra Blanckaert duidelijk bewees erbij te horen. Het dubbel was het vijfde punt want ook Annemiek Smits kon Sterra Blanckaert de Loosterweg 39A Voorhout 02522 - 11048 Van onze sportredactie UTRECHT De Lelden Lions lijken nu echt hun draal In 'kè'l Ijshocfceycompetltfe gevonden te hebben. Na de sensationele zfler op De Bisschop, werd Rheem Racers eenvoudig met 1—6 tMe gewezen. Deze eenzijdige wedstrijd was eigenlijk al na tien mlni%rr, beslist Toen al stond Menken Lelden met 4—0 voor. t Rheem Racers, door wat interne problemen duidelijk verzwakt, tyaa niet tegen de goed draaiende Leidse formatie opgewassen. Bin)er korte tijd was Leiden Lions tot een beslissende 4—0 uitgelopen. keer achtereen werkte Jery Anton de puck in het vijandelijke dene Voor de Leidse ploeg was dat nog lang niet voldoende. Men ïme< er echt zin in en dat was duidelijk te merken. Pas bij 7—0 mocfeorr de Utrechtenaren iets terug doen. Naast Jery Anton scoorden De. Cuomo (2x). Ivan Kocande en Frank Dobbelaar. erki LEIDSE COURANT PAGINA! :iNAi Emill Hagens (rechts), opnieuw in basisopstelling Parker.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18