Onnodig verliespunt Rijnsburgse Boys Eerste thuis overwinning Quick Boys RCL goed weg tegen Barendrecht Puntendeling Noordwijk TER LEEDE DOET AAN KLANTENBINDING TA VV bevestigt mindere vorm Kagia EERSTE /KLASSE UVS'jaugd verslaat Feyenoord i=aT=TETOT=IL- LEIDERDORP RCL behaalde in de negende competitiewedstrijd van het seizoen het vijfde gelijke spel in het treffen met Barendrecht (0-0). Met deze uitslag kwam de équipe van oefenmeester John Hueguenin nog goed weg, want in het tweede speelpart waren de discipelen van de Joegoslavi sche trainer Sandor Popovic tweemaal erg dicht bij een treffer. Éénmaal scoorde de Barendrechtse brigade zelfs (Brettels), maar deze goal vond geen genade in de ogen van arbiter 't Lam, die in tegenstelling tot zijn grensrechter buitenspel had geconstateerd. Een tweede fraaie kans kregen de gasten vla de forse Henk van Kempen, die alleen voor het heiligdom van RCL-doelman Bram Brandt werd gemanoeuvreerd, maar vervolgens het zwakke linkerbeen moest inschakelen, waardoor de thuis club aan een achterstand ontsnapte. RCL kon in het kleurloze duel nauwelijks uitgespeelde kansen creëren en mocht alleen terugkijken op een poging van David Brandt (naast) een een inzet van invaller Hans Braat, die kort voor het laatste fluitsig naal nog een wanhopige poging ondernam de nul van het scorebord te schieten. RCL startte het duel met Barendrecht met David Brandt in de basis voor Hans Braat. die na een schorsing van twee weken voorlopig zijn plaats kwijt is. De Leiderdorpse ploeg slaagde er gedurende het hele duel niet in de wedstrijd naar haar hand te zetten en omdat ook Barendrecht geen behoefte had de wedstrijd te "maken" ontstond een tamelijk tam schouwspel. Verdedigend kende RCL weinig problemen, maar op het middenveld en in de aanval kwam de ploeg niet tot creatieve oplossingen. Ben Heemskerk en Pierre van Gemerden legden v< kilometers af, maar werden niet of slecht aan< speeld, waardoor het rendement van hun acties nil was. Omdat ook de beide vleugelspitsen Dick Witt man'en Peter Piket er niet in slaagden zich ai de greep van hun verdedigers te ontworstelen k< de Huegenin-brigade geen echte pressie uitoefene Barendrecht had in aanvoerder Bas Hokke een kn schakelende middenvelder, die veelal zocht naar h hoofd van de lange Van Kempen, maar omdat de er niet in slaagde het duel met "links" te besliss verdween de confrontatie met een dubbelblan uitslag in de KNVB-annalen. Katwijk nwi hekkesluitè i LEIDEN Rijnsburgse Boys is tegen ASWH niet verder gekom dan een 0-0 gelijkspel. ASWH toonde een grote mate van onverzeh j lijkheid, maar ging daarbij wel regelmatig over de schreef. Een speki van de thuisclub kon dan ook vroegtijdig de kleedkamer opzoek" nadat hij een elleboog in het gezicht van Hennie de Klerk h©l geplaatst. RBB raakte door het harde spel van de opponent did ook niet in haar spel. Bovendien speelde de elf van Wijnands taktlél erg zwak. Te vaak trapten de aanvallers in de buitenspelval vet ASWH. Ondanks de 3-0 nederlaag die Katwijk bij Heerjansdam leed, zl trainer Frans v.d. Zeeuw de toekomst wat rooskleuriger in. Sinds wek/ werd er eindelijk weer goed gespeeld, alleen dat greintje geluk ontbif I nog. In de eerste periode domineerde Katwijk volledig. Een kopltl van Stef Groeneweg belandde tegen de lat. Arnold Boers vond evene^r het houtwerk op zijn weg. Door een van richting veranderde bal gi' Heerjansdam met 1-0 de rust in. Katwijk bleef na de hervattiL. aantrekkelijke patronen op de grasmat leggen, maar moest toch toezP* hoe Heerjansdam na een misverstand in de defensie op 2-0 kwïP' Vlak voor tijd verscheen de 3-0 stand op het scorebord. Jd Lisser Boys blijft in de winning mood. Ditmaal werd SV35 met teruggewezen. Een onstuimige start zorgde er voor, dat Gerard Nijkntj a la Beb Bakhuijs scoorde. De Hagenaars herstelden zich toen enigszii besliste Lisser Boys de wedstrijd. Na een handsbal voltrok Jaap Lingt vanaf elf meter het vonnis. SV'35 drong nog wel aan. Doelman Nil© Groeneweg moest slechts eenmaal zijn meerdere erkennen in Wd Pronk. Hoewel ARC tegen DSO met een 0-0 remise genoegen moest nemfa blijven de Alphenaren lijstaanvoerder. Het gemis aan doelpunten w4; volledig gecompenseerd, doordat beide ploegen de aanval niet schi/ e den. In de eerste rondgang verzuimde Jan Leunk zijn ploeg op ed voorsprong te zetten. Ook in de tweede helft bleek ARC niet bij maclwi om DSO op de knieën te krijgen. <u; Koudekerk voegde weer twee punten aan zijn totaal toe door ZutdlflJ. met 3-1 te kloppen. De eerste periode was niet zo boeiend aangezj Koudekerk een te afwachtende houding aannam. Na de hervattjei stelde Wim Ringelestijn Kees Deemoed in staat om 1-0 te scor|lt< Door een verdedigingsfout bracht Zuidland de spanning even terfcr Het waren achtereenvolgens Janus Zweerus en Jan Platteel, diejfls zege veilig stelden. o SIZO kwam uit bij DWV tot een verdienstelijk resultaat. Na negeffu minuten voetbal stond er een 1-1 puntendeling op het bord, een reml s waar beide teams zich wel in konden vinden. jet SC Lisse en SVOW deelden de punten: 3-3. Lisse ging verrassdA goed uit de startblokken. Binnen twintig minuten keek SVOW ook al tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van Aad vut, Poel en Wim Diels. SVOW kreeg vervolgens meer vat op het sfr Via treffers van Jaap Rietdijk, de tweede uit een strafschop, wasjje ruststand 2-2. Ook na de hervatting behield SVOW het beste Hki het spel. Ton van Zuylen bracht de ploeg uit Oude Wetering op qt 3-2 voorsprong. Rob Faas zorgde er voor dat Lisse nog één piV\ aan het duel overhield. ir i Een sterker De Sleutels kwam slechts tot de halve winst: 1-1. Jfst v.d. Berg opende de score voor de Leidenaren. Voor het einde V g de eerste helft maakte SEV gelijk. In de tweede rondgang kre(JA Bert Montagne en Hans Bos nog enige opgelegde kansen. i j Hazerswoudse Boys stelde danig teleur door bij hekkesluiter SVGfwi met 2-1 te verliezen. De Boys hadden zaterdag duidelijk hun dj\ niet. Bij de rust had GEB al een 2-0 voorsprong. Chiel Kamprfyu scoorde voor de Hazerswoudse formatie nog wel tegen: 2-1gi LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Leiden zaterdag zijn slechts twe9 wedstrijden gespeeld. TAW won van Kagia en KRV van Valken '68 (1-0). Vorig seizoen draaide Kagia geducht mee in de kopgroep van de eerste klasse. TAW bevestigde dat het dit jaar heel wat minder gaat met de vereniging uit Lisserbroek. Met een saldo van één punt uit zes wedstrijden werd zaterdag de confrontatie met do ploeg uit Ter Aar aangegaan. Na afloop zou blijken dat hetzelfde Saldo nog steeds achter Kagia kan worden geschreven. TAW was zaterdag middag op alle fronten sterker. De jonge ploeg ging fris van de lever ten aanval en bezorgde vanaf het begin van de wedstrijd Kagia-trainer Van Klaveren de nodige hoofdbrekens. Gerard Broer en Kees van Veen gaven die hoofdbre kens nog voor rust een concrete reden van bestaan door de stand naar 0—2 te schieten. Na rust maakte Leo Uyttewaal de vrucht voor Kagia nog zuurder (03), terwijl TAW-doelman Wim Sannes in de allerlaatste minuut nog een Kagia-penalty stopte. De andere wedstrijd in de eerste klasse ging tussen KRV en buurman Valken '68. Valken "68 startte bijzonder energiek en leek KRV. in moeilijkheden te gaan brengen, ware het niet dat Sjaak de Jong in de 25ste minuut voor KRV vrij plotseling scoorde. Vanaf dat moment geraakte de strijd in evenwicht. Het grote probleem bij Valken '68 is het ontbreken van een afmaker. Dit probleem werd niet opgelost. Want nadat het eindsignaal had geklonken bleek de stand nog steeds te berusten op die ene goal van Sjaak de Jong, die hiermee weer eens zijn faam als goaltjesdief had waarge maakt. In de tweede klasse zaterdag vier wedstrijden. Koploper MVKV verloor bij SJZ (3-1) en WSB bij Meerburg (2—1). Met dezelfde cijfers won Unltas van Stompwijkse Boys, terwijl VNL naar verwachting verloor van LSW '70 (3—0). Meerburg toonde in de wedstrijd tegen WSB over meer inzet en over een groter collectivi- teitsgevoel te beschikken. De spelers van WSB waren individueel weliswaar beter, maar moes ten zich neerleggen bij een nederlaag omdat zij die individuele kwaliteiten niet gemeen schappelijk aanwendden. Barry de Kok benutte voor Meerburg een penalty en zag die 1—0 voorsprong korte tijd later door een eigen doelpunt teniet worden gedaan. Op slag van rust bepaalde John Duindam de einstand op 2-1. Een gemotiveerd SJZ ging tegen koploper MVKV goed van start. Twee snelle doelpunten van Kees van Duivenbode en Joop de Jong bezorgden de Zoeterwoudenaars een 2—0 voorsprong, welke Joop na rust nog eens vergrootte (30). Pas toen deed MVKV iets terug via Sjaak Lens. Het bleek echter te laat. SJZ had de winst in de knip (3—1 Unltas besteedde de training voor de wedstrijd tegen Stompwijkse Boys aan een portie zelfkri tiek. De slechte resultaten werden besproken met als doel deze ontwikkeling tot stilstand te brengen. Het doel werd bereikt tegen de ploeg uit Stompwijk, dat eerlijk is eerlijk, wel een beetje recht heeft gehad op een gelijkspel. Goals werden gescoord door: Aad van Zon (01) en Mattie Planjer (1—1). Het winnende Unitas-doelpunt kwam van de voet van een Stompwijkse Boysspeler. Zoals verwacht verloor VNL van LSW '70. (0—3). Door deze overwinning zijn de studenten aan de kop van de tweede klasse gekomen en rust op de schouders van trainer Hans van Rooyen de zware taak om zijn ploeg dusdanig te coachen dat deze plaats wordt behouden. De 0—3 winst kwam tot stand via de voeten van Job van Niftrik en Joop Grevelink, wiens tweede doelpunt gehonoreerd werd met de schoonheidsprijs van die middag. Leiden In de regionale jeug dafdeling leverde UVS een uitste kende prestatie door in het abso lute toptreffen met het Rotterdam se Feyenoord de volle winst te grijpen (2-1). Minder verging het in de confrontatie met CW, dat in de allerlaatste minuut van de wedstrijd de winnende treffer scoorde:1-2 UVS en Feyenoord speelden voor veel toeschouwers een gelijk op gaande eerste helft die weinig hoogtepunten kende. De thuisclub kreeg in dat eerste speelpart een fraaie mogelijkheid via vrije verde diger Dick Koenen, die na een één-twee combinatie met Marcel van Riet naast schoot. In de '12e minuut na de hervatting namen de jeugdige blauw-witten de lei ding door een doelpunt van Marcel van der Blom, die een pass van Dick Koenen op de juiste waarde schatte: 1-0. Diezelfde Van der Blom speelde twee minuten later Hans Verkuylen aan, die in kansrij ke positie echter naast schoot. Nadat eerst Ton Schreuder nog een bal van de lijn moest halen, vergrootte UVS de voorsprong door een goal van Marcel van Riet (2-0). Feyenoord kwam terug toen Robert van der Mark verkeerd uitverdedigde en vervolgens lijd zaam moest toezien hoe de Sta dionclub de achterstand halveer de: 2-1. Kort voor het laatste fluitsignaal kwam de Leidse forma tie goed weg toen een aan de Rotterdamse ploeg versterkte strafschop naast het doel ver dween, waardoor UVS zegevierde. Katwijk moest het in een bikkel harde confrontatie afleggen tegen CW. dat veel fysieke kracht in de strijd wierp. In de eerste helft namen de Katwijkers de leiding door een doelpunt van Peter Hoog kamer (1-0), in een periode waarin de kustbewoners het beste van het spel hadden. Twintig minuten na de hervatting kwam CW evenwel op gelijke hoogte en in de laatste minuut pakte de Rotterdamse équipe zelfs de volle winst: 1-2 LfciDSE COUKaNT Van onze sportredactie Katwijk De eerste thuisoverwinning van Quick Boys is een fett. Jaap Heerikhulsen bezorgde zijn ploeg de twee punten door op fraaie wijze het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren. Van veel meer dan deze ene treffer viel er zaterdag in Katwi|k niet te genieten, zowel Quick Boys ais tegenstander NSW kwamen niet tot grootse daden. Aangezien de Katwijkers wat meer inventiviteit aan de dag legden, was hun overwinning toch wel verdiend. In de eerste helft liep het af en toe best aardig bij het team van Arie Lagendijk, vooral over de linkervleugel werden een aantal vlotte combinaties uitgevoerd. Linksbuiten Bart Zandbergen, zaterdag een van de beteren, zaaide met een paar leuke acties paniek in de achterhoede van NSW. Maar veel uitgespeelde kansen leverden zijn inspanningen niet op. De defensie van NSW had overigens weinig moeite met de niet al te slimme aanvallen van Quick Boys. Spits Jaap Hoek, terug van lang weggeweest, was niet beweeglijk genoeg en zorgde daarom zelden voor gevaar. Rechtsbuiten Teun van der Plas werd in de eerste helft nauwelijks in het spel betrokken. De gasten uit Numansdorp beperkten zich tot uitval len, waarmee een aarzelende Katwijkse achterhoede vaak geen raad wist. De Numansdorpers genoten daardoor nogal wat vrijheid die ze echter niet in doelpunten konden omzetten. Quick Boys viel aan en na een half uur spelen was het dan toch raak. Jaap Heerikhuisen haalde uit en de NSWdoelman Ad Heemskerk, hij raakte de bal nog wel aan, was geslagen: 1—0. Vijf minuten later maakte Jaap van Holten hands in zijn eigen strafschopgebied, tenmin ste dat dacht grensrechter Amerom die verwoed vlagde. Scheidsrechter Bulthuis overlegde even met zijn assistent en besloot geen strafschop toe te kennen. Vlak voor rust ontsnapten de Katwijkers aan de gelijkmaker. Roel van Ekelen brak door op de rechtervleugel en schoot de bal rakelings naast het Katwijkse doel. In de tweede helft was NSW de dominerende ploeg, Quick Boys geloofde meer in verdedigen dan in vergroten van de kléine voorsprong. Gevolg was dat het middenveld van de Katwijkers wegviel, waardoor de gasten keer op keer in balbezit raakten. Veel echte kansen waren er echter niet voor de Numans dorpers, alleen aanvoerder Jaap van Holten had een mogelijkheid, hij miste jammerlijk. Aan de andere kant stichtte Jaap Hoek enig gevaar, hij maakte zelfs een doelpunt dat wegens hands van hemzelf werd afgekeurd door een niet al te overtuigende scheid- rechter Bulthuis. Verder schoot Hoek, op aangeven van Bart Zandbergen, nog gevaarlijk op het doel van Ad Heemskerk die de bal echter bekwaam naast het doel tikte. Een minuut voor het einde werd Quick Boys nog bijna gestraft voor de voorzichtige speelwij ze in de tweede helft. Invaller Bertus Koekoek liet een boogbal los. Quick Boys-doelman Theo Guyt was geslagen, die het doel maar net miste. Kees van Herpen Bart Zandbergen een van de betere spelers van Quick Boys in net gewonnen treffen met NSW Rob Suttorp, hier juichend op archief met Ruud Bröring (links), scoorde de enige Noordwijkse treffer in het duel met WHC. (Van onze sportredactie) WEZEP Noordwijk is in de verre uitwedstrijd tegen WHC niet verder gekomen dan een puntendeling (1-1). Het technisch betere Noordwijk zag het surplus gecompenseerd worden door een keihard werkend WHC, dat het klasseverschll met grote inzet nivelleerde. De Eelman-équipe kwam sterk uit de startblokken en nam al in de tiende minuut een voorsprong door een doelpunt van Rob Suttorp, die een voorzet van Sjoerd Boot met het hoofd afrondde: 0-1. In de daarop volgende fase bleef Noordwijk de betere ploeg, die er evenwel niet in slaagde het overwicht in treffers uit te drukken. Nadat Ruud Bröring een goede mogelijkheid had laten liggen, kwam de thuisclub tien minuten voor het rustsignaal van scheidsrechter Groor- tjens terug door een goal van Jaap de Wolf. Deze speler schoot de bal uit een vrije schop van de rand van het strafschopgebied ineens achter de vergeefs uitvallende Dick Dordtmund: 1-1 Na de hervatting zagen de ongeveer 1300 toeschouwers een gelijkop- gaande wedstrijd, waarin de thuisclub nog kansen creëerde via Frans Vellen en Arie Mulder. Omdat zij er niet in slaagden Dordtmund te passeren en omdat ook de Noordwijkse frontlijn niet tot scoren kwam eindigde het stevige, maar sportieve treffen onbeslist. Van onze sportredactie SASSENHEIM - Ter Leede heeft de goede lijn, die bij het begin van de competitie werd ingezet, ook in de wedstrijd tegen Rijsoord doorgetrokken. In een aantrekke lijk duel werd de ploeg van de Zuldhollandae eilanden met 1—0 teruggewezen. Hoewel de score duidelijk hoger had kunnen uitval len door de vele kansen die de thuisclub kreeg, Is de uitslag in luiste verhouding met het spel- beeld. Voor het publiek werd de strijd interessant gemaakt door de positieve benadering, die bei de trainers en ploegen erop na hielden. Het middenveld werd vaak overgeslagen om met diep- tepasses snelheid in de aanval te brengen, waardoor de kansen snel wisselden en het geheel een nogal spannend verloop kreeg. Al vroeg kreeg«Piet van der Heiden een levensgrote kans, toen hij alleen voor doelman Aad van der Steen verscheen. Van der Heiden schoot recht in zijn handen. Toch was dezelfde Van der Heiden in de elfde minuut de man op links, die zich met fraaie passeerbewe gingen vrij speelde en het leer voor de voeten van Nico van der Fange plaatste, die beheerst Van der Steen passeerde: 1—0. Nog voor de rust probeerden de bezoekers met afstandsschoten de gelijkma ker te forceren, maar keeper Wim van Harskamp liet zich niet passe ren. Na de thee waren de eerste gevaar lijke momenten voor Rijsoord. Een licht offensief werd ingezet onder leiding van animator Ab van Ma rion, die verschillende keren voor Van Harskamp verscheen, maar het verlossende schot niet kon lossen. De counters van de Sas- senheimers bleven niet uit en Nico van der Fange was na een kwartier dicht bij een tweede doelpunt, toen hij van dertig meter een hard schot achter Van der Steen werkte, maar het houtwerk op zijn weg vond. Nanne Sluimer, enige tijd geblesseerd geweest, maakte zijn rentree ten koste van spits Jan van Harskamp, die door Cees van Batenburg volledig was uitgescha keld. Sluymer tekende direct het over wicht, dat de gastheren van Rij soord hadden overgenomen door zijn bewaker Bosses voorbij te snellen, maar zijn rush eindigde in het zijnet. Enkele minuten later Nico van der Fange (links) haalt uit. Later zou de ter Leede aanvoerder voor de winnende Ter Leede goal zorgen. raakte Benno Kooy met een harde bal het gezicht van keeper Van der Steen, die wonderwel niet geblesseerd raakte. Ter Leede heeft zich door deze overwinning een plaats in de kopgroep verworven, hetgeen als een beloning voor het aanvallen de voetbal mag worden gezien. De club doet aan klantenbinding. Tjeerd Scheffer

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16