Eindelijk bouwen in Katwijks badcentrum Voorhout wil meer comfort in raadzaal Eerste deel Ganzenwei wordt opnieuw bestraat Veel bijval voor Educatief Plan Noordwij kerhout BOUW POSTBUREAU POUTIE ZOETERWOUD] BEGINT VOORJAAR '79 „ECHO DER DUINEN" VIERT GOUDEN JUBILEUÏy BOLLENPLANTDAG IN NOORDWIJK KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 OKTOBER 1978 PAGINA 4T/ KATWIJK „Opgelucht" ging de raad van Katwijk gisteren akkoord met het voorstel van b en w om een regeling te treffen met de heer B. M. P. Kornet, waardoor nu eindelijk - ruim dertig jaar na de oorlog - begonnen kan worden met de realisatie van het Centrumplan Katwijk aan Zee. Dit plan om vat het gebied Badstraat - Voorstraat Emmaplein - Waai gat. Door de aangaan van deze regeling vervalt het laatste ob stakel voor de uitvoering van het plan en dit betekent vol gens b en w dat nu „het einde in zicht komt van een voort schrijdende verpaupering van dit, door zijn ligging, voor onze gemeente zo belangrijke ge bied". De regeling met de heer Kornet houdt in dat deze een suk grond van 472 m2 zal aankopen op de hoek Badstraat/Waaigat, waar op hij zo snel mogelijk zal gaan bouwen. Het pand dat hij wil realiseren zal o.m. een restau rant, vergader- en feestzalen en een bioscoop bevatten, met op de verdieping een woning. Als grondprijs is overeengekomen na langdurige onderhandelin gen tussen de gemeente en de heer Kornet, die jarenlang wei gerde voor eigen rekening te gaan bouwen, omdat er in 1972, toen hij gebouw Musica aan het Emmaplein aan de gemeente verkocht, andere bepalingen golden, toen werd namelijk in Katwijk nog gedacht aan een multifunctioneel gebouw in ge meente-beheer; de heer Kornet Musica binnen de kortst mogelijke tijd tegen de vlakte was eerste gegadigde voor het huren van dat gebouw. De plan nen werden echter weer gewij zigd en de heer Kornet voelde zich bekocht: hij had webswaar een claim op aankoop van grond, meer had geen vaste plannen tot herbouw. Nu die herbouw wel zal plaatsvinden, hebben b en w de destijds uitbe taalde schadevergoeding voor Musica herzien en zal de heer Kornet alsnog een aanvullende vergoeding van 125.000 ont vangen. De consequentie van de getrof fen regeling is, dat de heer Kornet zijn beroepschrift op de Kroon tegen het bestemmings plan intrekt en dat Musica bin nen de kortst mogelijke tijd tegen de vlakte gaat. Op de plaats van dit gebouw zal dan spoedig begonnen worden met de nieuwbouw van Haasnoots Schoenhandel, die nu nog in het pand Voorstraat/hoek Noord einde is gevestigd. Dit winkel pand staat op de nominatie gesloopt te worden ten behoeve van de aan te leggen rondweg. De raadsleden hadden niets dan lof voor de tot stand gekomen overeenkomst en juichten una niem over het feit dat de bouw van het badcentrum nu kan worden aangepakt Wethouder J. van Dijk (SGP) verzucht te:,,^ geloofde er al niet meer in, maar als iedereen nu juicht, juich ik maar mee. ."Wethou der J. Bergman (CDA) rondde het onderwerp af, met wat hij zelf een doordenkertje noemde: „De Kornet is geheven, dat de muren van Musica vallen", daarmee het blaasinstrument de cornet vergebjkend met de bazuinen die de muren van Jeri cho deden vallen. in 11 Het Warmondse vereniging^ ven betrekt morgen de aal Kulturele Accommod|| aan de Herenweg. De mondse verenigingen hebj de nieuwbouw al geheel 1 nen inrichten, zodat W. Linden, hoofdambtenaar J het ministerie van CRM n gen geen 'kaal' pand gaat] enen. De Sociaal Kulturele Accl modatie verwacht wordt 1 morgen de officiële naam ij kend wordt gemaakt) is II opvolger van het gebouw! bekend stond als De Buil De verenigingen moesten V pand verlaten vanwege def terst slechte bouwku. staat. Het pand is inmid door de gemeente verkochi zal gerenoveerd worden als complex voor een- tweepersoonshuishoudens dienst te gaan doen. De offiële opening vindt gen plaats om half twee. gebruikers van de nieuwb zullen zich hierna presenti gedurende de openings i van drie tot zeven uur. In pand is ondermeer een en diaexpositie door het torisch Genootschap Wai da NOORD WIJK Gisteren was het vijftig jaar geleden dat het Christelijk Muziekgezelschap „De Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee werd opge richt. Het populaire korps gaat dit jubileum vandaag vieren met een receptie in restaurant De Boer aan de Hoofdstraat. Van vijf uur tot half zeven bestaat daar voor een ieder gelegenheid het bestuur met het gouden bestaansfeest te fe liciteren. Het waren de heren G. C. de Vries, Chr. J. de Witt en W. Doorneveld die een halve eeuw geleden plannen koesterden om te komen tot oprichting van een christelijk muziekgezelschap te Noordwijk aan Zee. Hun initia tief kreeg vorm toen op 26 oktober 1928 in de hervormde school aan de Huis ter Duin straat een vergadering werd be legd, gepresideerd door wijlen ds. Hospers, in die tijd her vormd predikant in het zeedorp. Tijdens deze bijeenkomst werd het muziekgezelschap met de voor een badplaats toepasselij ke naam „De Echo der Duinen" opgericht. Dat het korps in een behoefte voorzag, bleek wel uit het feit, dat reeds bij de oprich ting zich een vijftigtal leden aanmeldden. Enthousiast ging men aan het oefenen met het resultaat dat op 30 april van het volgende jaar, zeven maanden na de oprichting, de „Echo" in het openbaar verscheen met een concert op het Kerkplein in „De Buurt". Dit gebeurde onder leiding van dirigent Van der Veld uit Lei derdorp. Enorm veel heeft de „Echo" aan deze voortreffelijke musicus te danken. Zijn bekwa me leiding voerde het korps naar de klasse „uitmuntend heid". Vele jaren heeft Van der Veld „De Echo der Duinen" gediend. Zijn toewijzing en trouw waren grenzeloos. Zelfs in de bezettingstijd, toen het korps van de straat verdween, maar niettemin door repeteer de, maakte Van der Veld week op week de reis van Leiderdorp naar Noordwijk aan Zee op een fiets met een verduisterde lamp en massieve banden. Daardoor kwam het dat op de dag van de bevrijding de instrumenten niet uit de kamferkist behoef den te worden gehaald. Het voorbeeld van hun dirigenten heeft de muzikanten "geinspi- reerd. Grote populariteit genoot des tijds de uit de leden gevormde boerenkapel „De Duinkneu- cers". Prettige herinnerm •bewaart de „Echo" ook aan bloemenfeesten in de na-oor se jaren, toen op het Kerkp aan de Hoofdstraat een enoif bas in een bloemen mozi werd gelegd. Met grote dal baarheid denkt het korps de stille werksters van hetf mescomité, dat met haar beltjes-aktie het muziekgeF schap krachtig steunde om instrumentarium op peil te Hj»en den. Tegenwoordig beschikt „Echo" over een drumbant^ een aantal charmante majoj tes, onder leiding van respei velijk Bram Tim an en mevi Hoogervorst-van de Water. 1 menteel telt „De Echo der 1| nen" vijf en tachtig leden! tien leerlingen. Dirigent isj, heer Snijders. Warmondse raad verdeeld WARMOND Het al of niet bestraten van een stukje van de Ganzenwei zorgde gisteren voor discussies in de raad. Een deel van de raadsleden (PW en WD) was van mening dat het onverstandig zou zijn het eerste deel van de Ganzenwei op nieuw te bestraten als daar nog bouwver- keer over moet rijden voor de te bouwen units aan het eind van de Ganzenwei. De CDA-fractie daarentegen deelde de mening van het college en de direkteur Gemeentewerken, dat gedeeltelijk herbe- straten (nu uitsluitend de zijkanten en later het middenstuk) aanzienlijk duurder wordt dan het eventueel herstellen van kleine beschadigingen in de bochten, ont staan door zware vrachtauto's. Men kon echter niet tot overeenstemming komen en stemming gaf 6 stemmen voor herbe- straten zoals gepland en 5 stemmen tegen. Tegen de gewijzigde vorm van de al geruime tijd geleden goedgekeurde bouw van units voor het personeel van Marien- haven blijken nogal wat bezwaren te zijn bij de omwonenden. Marienhaven heeft al lang geleden grond gekocht met de bedoeling daar huisvesting te scheppen voor haar personeel. Tegen de aanvankelijke plannen die er behoor lijk massaal uitzagen zijn destijds weinig bezwaren gemaakt Later is mede op verzoek van de woningstichting Warmun- da het plan gewijzigd zodat de gebouwen er wat vriendelijker uit zouden zien en er wat meer woonruimte eventueel voor Warmondse woningzoekenden zou komen. Als Marienhaven de wens te kennen zou geven op korte termijn met de bouw van de oorspronkelijk geplande units te begin nen moet het gemeentebestuur een bouw vergunning verlenen. Burgemeester de Vreeze gelooft dat er nog veel misverstand bestaat bij de omwonen den die menen dat het eerste, vrij massale, woningbouwplan zal worden gebouwd.^ „Ik begrijp niet dat er tegen zo'n mooL'chQ verscholen woningbouwproeject als er nt|00J ligt bezwaren worden gemaakt", aldus d^an burgemeester. Le Het plan Lommerlust kon gisteravond nief worden vastgesteld. Een groot aantal raadBH sleden vond de termijn van bestudering,^, tekort. ZITTEN EN OPSTAAN TIJDENS HET AMBTSGEBED NOORDWUKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijker- hout toonde enige verdeeldheid aan het begin van de vergadering. Tijdens het ambtsgebed gingen tien leden van de raad staan, maar vijf bleven zitten. Van pure eensgezindheid was sprake bij de vaststelling van het Educatief Plan en het daarbij horende programma van activiteiten voor het jaar 1979. In de vorige raadsvergadering had de fractie van de PvdA laten weten zich niet te kunnen verenigen met het bestaande ambtsge bed. De PvdA kondigde aan voortaan te blijven zitten tijdens het gebed. Bij de opening van de vergadering bleek, dat zij de steun kreeg van de EZP en D'66. De vijf leden van de EZP, D'66 en de PvdA bleven zitten, terwijl de overige leden van het CDA en de WD gingen staan tijdens het ambtsgebed. Van de kant van de raadsleden Van Duin (CDA), Knapp (WD) en Van Koningsveld (PvdA) werd veel waardering getoond voor het opgestelde Educatief Plan. Het plan moet een aanzet zijn tot het verkrijgen van een meer samenhangend geheel van educatieve voorzieningen in Noordwijkerhout. Het is samengesteld in het kader van een rijksbijdrage-regeling plaatselijk vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. Het plan is opgesteld voor één jaar en niet voor meer jaren zoals de regeling beoogt. De rijksoverheid heeft daarvoor begrip getoond. Recentelijk heeft het ministerie van CRM aan de gemeenten laten weten, dat zij van plan is om per 1 januari de „rijksbijdrageregeling sociaal-kulturele activiteiten" in werking te laten treden. De „rijksbijdrage-regeling plaatselijk vormings- en ontwikkelings werk" zal dan buiten werking worden gesteld. Dit houdt in dat de toe te kennen rijksbijdrage van deze regeling wordt bevroren tot het niveau van het jaar 1978. Dit heeft dan zijn financiële konsekwenties voor het programma van activiteiten over 1979, dat in het Edukatief Plan is opgenomen. Noordwijkerhout rekent in het kader van dit plan op een rijksbijdrage van 43.85" maar als het bedrag van 1978 wordt bevroren krijgt het maar 11.111,-. De raad was het er over eens dat in dat geval de gemeente zelf de rest voor haar rekening zal nemen. Noordwijkse schooljeugd heeft gisteren zo'n vierduizend hya cinten- en narcissebollen in de badplaats geplant. Organisator en insprirator van de bollen- plantdag" was „ome" Dirk van Rhijn, die meedeelde dat de bollen waren geschonken door het „Weggeefbedrijf bv". Doel ZOETERWOUDE De bouw van het postbu- reau voor de rijkspolitie nabij het gemeentehuis zal in het eerste kwartaal van 1979 beginnen, dit schrijven B W in hun aanbiedingsbrief van de begroting 1979. Er zullen twee dienstwo ningen bij het bureau gebouwd worden. Andere in het oog springende zaken die B W onder het hoofdsruk „Openbare Veiligheid" van de begroting noemen zijn de onveiligheid van het kruispunt Veldzichtstraat-Dr. Bouwdijk straat-Reiger en de onveiligheid van de oversteek plaats vanuit keerweer, ter hoogte van garage Versteegen. Het eerstgenoemde kruispunt is pas ontstaan na aanvang van de bouwwerkzaamhe den in Westeinde 11, maar toch al berucht geworden in die korte tijd. Het kruispunt is bijzonder onoverzichtelijk. Op korte termijn zal dit kruispunt dan ook gereconstrueerd worden. Bovendien zal, overeenkomstig de „Verkeersnota gemeente Zoeterweoude", binnenkort in de Veld zichtstraat met de uitvoering van afremmende maatregelen worden gestart. Over de oversteekplaats werd opgemerkt di schooljeugd officieus gebruik maakt vai Keerweerroute. Daar het alternatief, de offi< route Noordbuurtseweg/Miening, ook be: lijk als veilig kan worden aangeduid, is wachten op de gereedkoming van de omleif weg. Dat zal echter pas in 1982 het geval zijn. Ook de Hoge Rijndijk wordt als bijzonder gi lijk gekenmerkt. De oplossing hiervoor, de a; van rijksweg 11, laat voorlopig nog op wachten. B W dringen herhaaldelijk a; een zo snel mogelijke aanleg van (in ieder alvast) het gedeelte tussen Burgemeester Sm^ weg en Rijksweg 4. Ook op 7 november, al! Zoeterwoudse delegatie een gesprek met sta: cretaris Brockx (die dan Leiden bezoekt) hebben, zal hier opnieuw op worden aangei' gen. - Nu het tracé van rijksweg 11 defnitief lant spoorlijn Leiden-Alphen (ook de wens van terwoude) is gekozen, kan ook het plan vooi „Landelijk Gebied" afgerond worden. SASSENHEIM In soci De Stormbal spreekt vrij* avond 27 oktober mevrouw ger uit Lisse over vrouw i mancipatie. Belangstelle; zijn vanaf 20.00 welkom. van de massale actie is Noord wijk het komend voorjaar de naam bloemenbadplaats te la ten dragen. SASSENHEIM Toneelvereni ging Pankras opent het winter seizoen op zondag 29 oktober met een uitvoering in gebouw Cees en Ineke aan de Sassen- heimse Hoofdstraat. Ook maan dag en dinsdag wordt de klucht: „Wie wat wint" van Gerard van Dijk op de planken gebracht. Alle uitvoeringen beginnen om acht uur. ZOETERWOUDE - Zaterdag 28 oktober is er weer een Casa Materna avond. Deze najaars bijeenkomst is niet zozeer be doeld om informatie te geven over wat „Casa Materna" in houdt, maar meer om een ver antwoording te geven van wat er met het ingezamelde geld is gebeurd. Aanvang 20.15 uur in „Ons Huis". ZOETERWOUDE De onlangs opnieuw leven ingeblazen „Zoe terwoudse mandoline Vereni ging" belegt op 31 oktober ene ledenvergadering. Er zal dan een bestuur gekozen moeten worden. De eerste muziekuit voering zal 1 december gegeven worden in „Ons Huis". VOORHOUT De gemeen teraad van Voorhout is gis teravond in meerderheid ak koord gegaan met het verstrekken van een krediet van drieduizend gulden om binnenhuisarchitecten aan het werk te kunnen zetten om de accommodatie van de raadzaal de verbeteren. Tegen het krediet was de fractie Gemeentebelangen. Fractievoorzitter J. War- menhoven:„Ik ben bang voor de centjes. Het is zon de de raadzaal kostbaar te moderniseren, als we over een jaar of zes het gemeen tehuis gaan uitbreiden in de richting van het postkan toor". Gemeentebelangen kreeg de meerderheid van de raad niet mee.Burgemeester M. van de Wouw:„Het maken van een plan tot modernise ring is geen karwei dat ambtenaren moeten klaren, dat is werk voor architecten- "De problemen in de huidi ge raadzaal worden door ie dereen erkent. Er is onvoldoende ventilatie en de verstaanbaarheid van de raadsleden is uiterst gebrek kig. Bovendien zou het colle ge weieens van het 'ondemo cratische' podium afwillen. Burgemeester Van de Wouw zegde raadslid Warmerhoven toe, de architect te vragen bij zijn ontwerp rekening te houden met de toekomstige uitbreiding. De leden van de Voorhoutse raad juichen de toetreding van de gemeenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg tot het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek toe.„Valkenburg brengt het eerste vliegveld binnen en Katwijk de lichte industrie" merkte een van de raadsleden op. SASSENHEIM Op din 31 oktober nemen de leerlij van de dr. De Visscher-I,<Ie afscheid van hun leraar 's Middags van vijf tot zesj-eD( is er voor de heer Krop, dfo jaar aan de Mavo-school ltje bonden was, een afscheii ceptie. Ouders, oud-leerli f/e, en belangstellenden zijn €f kom in het gebouw aai ^0J Menneweg. R. ZOETERWOUDE - Dms4 oktober zal de rijdende foonwinkel van de PTT Zie(" woude-Dorp aandoen. Van uur tot 15.30 uur kan me recht om allerhande zak vragen, zoals bijvoorbeeld Df i wijziging van bestaande i /e£ laties, verhuizing, nieuwe sluiting en demonstratie v /en beschikbare apparatuur, kunnen in de telefoonw toestellen omgeruild w< qq voor gekleurde toestelle t monteert men op verzoek luisterapparaatjes e.d.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4