Tijdige oplevering school Zoeterwoude in gevaar Raad Warmond beslist over bouw Oranje Nassaulaan kent geen woningnood burgemeester bonnike sloeg mijlpaal" in lieuwbouw Voordwijks luis ter Duin ,Een begin van vernieuwing J Auto te water Katwijkse actiegroep: KORTWEG Politie zoekt getuigen Jaar celstraf geëist tegen Sassenbeimse kok ÜIEGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 PAGINA 5 Burgemeester Mr. Bonnike bedient het heimechanisme. H)RDWIJK Daverende klappen van i indrukwekkend heiblok luidden gister- Üzg de laatste fase in van de bouw een nieuw „Huis ter Duin". Het was eerste van de ruim driehonderd beton- kolossen, waarop het complex komt rnsten en tevens een „mijlpaal" in de hw van een gigantisch hotelprojekt, dat raks het aanzien van de badplaats voor Ie jaren zal bepalen. n schare genodigden, waaronder talrijke meenteraadsleden uitgezonderd leden de PvdA, was getuige van dit histori- ie moment, wellicht het belangrijkste na 13 toen burgemeester Pické de badplaats chtte. Mr. Bonnike herinnerde er gisteren in z'n feestrede. ,Leen", zei Pické toen een zijn straatmaker Steenvoorden, „hier iet je beginnen" en hij wees daarbij de ek aan waar het „Huis ter Duin" moest men. „Zoek maar volk op met kruiwa- ns en schoppen." Staande in de tegenwoordige bouwput, met inmense kranen, heistellingen en buldozers op de achtergrond, gaf direkteur C. Noor- 1 ander van Duin Holdings B.V. een exposé van hetgeen in deze laatste bouwfase tot stand moet komen. Zij omvat de bouw van een nieuwe hotelvleugel met veel vergader ruimten, een slechtweer-accommodatie, een tweede grote parkeergarage en een aantal studio's. In de afgelopen drie jaar kwamen reeds een complex van 122 appartementen gereed, een parkeergarage, een nieuw ten nisbanencomplex, een midgetgolfbaan en een zonnebad. Men hoopt in het voorjaar van 1981 de bouw te kunnen voltooien. „Wij zullen dan de beschikking hebben over een uiterst mo dern en goed geoutilleerd hotel met rond vierhonderd bedden," aldus Noorlander. Deze wees verder nog op de al van oudsher bestaande internationale reputatie van Huis ter Duin" en haar betekenis voor de toekomst van de badplaats. De Noordwijkse burgemeester maakte in z'n toespraak een vergelijking met het Kurhaus in Scheveningen. Dat kost zestig miljoen, ontvangt subsidie, en heeft een roulette nodig om te kunnen draaien. Hij prees daarom het initiatief van Duin Hol ding B.V., dat voor eigen rekening, zonder subsidie en zonder roulette een Huis ter Duin creëert met tweehonderd hotelkamers, waar men zo'n zeshonderd congresgangers en dinergasten kan ontvangen en waar werkgelegenheid zal zijn voor een paar honderd man. Als uiting van vreugde voor het bereiken van deze mijlpaal in de bouw, bood de Heer Noorlander de burgemeester een cheque aan van 15.000,- als bijdrage aan de plaatselijke aktie voor Boven-Volta. Het bedrag dient als start voor de volgende 50.000 die nodig is om de bevolking van dit ontwikkelingsland te helpen. Raad maakt bezwaar tegen kostprijs van 2,5 miljoen ZOETERWOUDE De komst van een derde katholieke nieuwe lage re school in Westeinde 111 vóór de aanvang van het nieuwe school jaar is op de tocht komen te staan. Vooral op aandringen van het CDA, met name CD A-er Engelkes drong aan op uitstel, zal er een extra raadsvergadering worden belegd om alsnog een krediet be schikbaar te stellen voor de bouw van een geïntegreerde lagere school/kleuterschool. Het bedrag van 2 1/2 miljoen gulden vond men te veel voor een school. Nu gaat men zich op bezuinigingen bera den. De Corbuloschool kan wel tevreden zijn. Na herhaaldelijk aandringen heeft het rijk eindelijk een zesde leerkracht toegezegd aan deze school. De deelname aan een experiment op het terrein van specifiek welzijn leverde ook al veel problemen op bij Engelkes. Zo'n experiment, bedoeld om ervaringen op te doen met decentralisatie van het welzijnsbe leid, mag volgens Engelkes geen financiële nadelen met zich meebrengen. „Ook andere gemeenten profiteren mee van de ervarin gen, die wij opdoen en wij hoeven daar niet voor te betalen", zo betoogde hij. De andere raadsleden waren echter van me ning, dat het profijt bij deelname aan dit experiment niet in geld is uit te drukken. Nu de aanmelding voor dit landelijk experi ment vergezeld zal gaan van een bijlage waarin de Zoeterwoudse zorg over de finan ciële konsekwenties wordt uitgesproken, kon een ieder accoord gaan. Overigens is het nog niet zeker of Zoeterwoude ook inderdaad als proefgebied wordt aangewe- Het bepalen van de werkwijze van de commissie die woningen Waarvoor een woonvergunning is vereist, moet toewijzen, ging ook met de nodige problemen gepaard. Met name de vraag welke groep er nu belangrijker is, samenwonenden van 24 jaar en jonger of een eenpersoonshuishouden van 25 jaar en ouder. Me name Minekus (CDA) en Michielsen (WD) vonden dat de tweede groep een hogere prioriteit verdient bij de woningtoewijzing. De verordening werd naar de wensen van beide heren aangepast. Overigens stemde Michielsen uit principiële overweging tégen de verorde ning als geheel! Op korte termijn zal er een basketbalveld c.q. rolschaatsenbaan aangelegd worden op het terrein, omsloten door de J. v. Banning- straat, Korte Miening en Zuidbuurtseweg. Tijdens vorstperiodes in de winter zal het veldje als ijsbaan gebruikt kunnen worden. J. v.d. Geest (CDA) ging in op de gang van zaken zoals die momenteel bij de verkoop van een aantal premiekoopwonin gen in Westeinde 11 plaatsvinden. „Een oponthoud van 3 maanden hebben de ko pers moeten bekopen met een boete van 10.000", zo sprak hij. In plaats van onmid dellijk na de bouwvakvakantie is Noor 1 an der-Bouw nu pas begonnen met de bouw en de vlak vóór de vakantie afgesproken prijzen heeft dit bedrijf nu ineens met 10.000 verhoogd. Van der Geest drong aan op correctie van deze handelwijze. Loco- burgemeester W. Maan, hij verving de heer Detmers, vertelde dat al een brief naar het bedrijf verzonden is en dat ook in een op 7november te houden gesprek Noorlander gewezen zal worden op de „weinig correcte handelwijze". Ook de andere fracties spra ken hun misnoegen over deze kwestie uit Men noemde het een „grof schandaal" dat zoiets kan gebeuren. WARMOND Een van de agendapunten voor de raadsvergadering van vanavond is de vaststelling van het bestemmingsplan Lommerlust. Dit betreft een bouwlokatie aan de Oranje Nassaulaan waar een aantal woningwet-, premiekoop- en vrije sector woningen gebouwd zullen worden. Een van de bezwaarschriften tegen het plan is inge diend door een tiental bewoners van huizen aan de Oranje Nassaulaan. Deze groep mensen is van mening dat de Oranje Nas saulaan nu al overbelast is met verkeer en dat de ontsluiting van het plangebied, zoals dat nu op de kaart staat aangegeven, de verkeersoverlast en de verkeersveiligheid nadelig zal beïnvloeden. De groep is tevens van mening dat het karakter van de Oranje Nassaulaan niet veranderd dient te worden maar dat in dit geval het verkeer zich zal moeten aanpassen aan de laan en niet andersom. De eventuele aanleg van een fietspad achten de bezwaarden wel raad zaam maar dan niet ten koste van de langs de laan staande grote bomen. Aan de bezwaren is inmiddels gedeeltelijk tegemoetgekomen door aanpassing van de plankaart. De raad zal zich verder uitspre ken over de ingediende bezwaarschriften. Tegen de tweede herziening van bestem mingsplan „Noord Oost" zijn in totaal 15 bezwaarschriften ingediend. Deze bezwaar schriften zijn voornamelijk ingediend door mensen die een bedrijf in dit gebied hebben en bang zijn dat zij belemmert worden in hun bedrijfsvoering omdat er te weinig bouwmogelijkheden voor de toekomst zou den zijn. Een 82-jarige Wassenaarse au tomobilist is gis teravond om 6 uur met zijn per sonenauto op de Steenschuur te water geraakt.De man drukte per ongeluk op het plaats van op de rem. Hij kon zelf standig uit zijn auto komen en werd door men sen die toevallig met een boot in de buurt waren op de wal ge trokken. Voor het op de kant bren gen van de auto was een kraan i nodig. Milieugroep bij provinciale commissie: 11 ATWIJK De commissie tot Behoud en Wederopbouw van Atwijk, een aktiegroep die zich bezighoudt met de plaatselijke Uimtelijke ordeningsproblematiek, heeft het gemeentebestuur w nota toegezonden onder de titel: „Een begin van vernieu wing". i deze nota zet de aktiegroep haar ideeën uiteen over inspraak fan de bevolking bij het ruimtelijke beleid. Men is niet zo tevreden ver hoe de inspraak tot nu toe funktioneert. De heer Buys van e aktiegroep: „De gemeente was waarschijnlijk nog niet rijp °or inspraak van de bevolking, men was er nog niet zo aan ewend. We hopen dat er wat van onze ideeën kunnen worden itgevoerd, al is het maar 25%". Op de opmerking dat bijna gehele grondgebied van Katwijk al is volgebouwd, en er riktisch geen nieuwe bestemmingsplannen meer zullen komen faardoor de gedachten van de aktiegroep wellicht als mosterd jj3 de maaltijd komen, antwoordt hij: „Beter laat dan nooit, tovendien is het zo dat het door ons gehanteerde model ook P andere terreinen in het gemeentelijk beleid bruikbaar is", wals bekend lag de aktiegroep meermalen in de clinch met het ollege van b. en w. en wel voornamelijk met wethouder Bergman, a een begeleidend schrijven stelt de aktiegroep dan ook dit soort °nfrontaties in de toekomst graag te vermijden. Naast het entüeren van haar ideeën over inspraak, wil de aktiegroep haar °ta ook beschouv jn als een uitgestoken hand naar het gemeente- fstuur, waardoor een betere verhouding kan ontstaan tussen ^en uit de bevolking en bestuurders. i LEIDERDORP Peuters uit de wijken Voorhof en Binnen- j hof behoeven niet meer naar de I speelzaal „over de Engelendaal" want aan de Bolderikkamp wordt morgenmiddag om vier uur een splinternieuwe zaal geo pend. De zaal wordt geopend door schrijfster en vertaalster van kinderpoëzie Nanny Kui per. LISSE De Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bol lenstreek organiseert morgen en overmorgen een grootse Fan cy Fair, die zal worden gehou den in de gebouwen van de voormalige firma Frijlink aan de Zandslootkade 15 in Sassen- heim. Morgen is de fancy fair geopend vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 10.00 uur. Zater dag zal ook de trekking van de loterij plaatsvinden. ZOETERWOUDE De KPJ start morgen haar klaverj as- competitie. De aanvang van de ze eerste kaartavond is 20.00 uur in het Don Bosco. De ander kaartavonden zullen op 17 no vember, 12 januari, 16 februari en 30 maart gehouden worden. De kosten per avond bedragen 3 gulden. ZOETERWOUDE Soos „De Ruïne" houdt vanavond in 't Spinneweb een „Grease" avond. Voorwaarden voor deze avond zijn, dat de „John gangers" vetkuiven hebben, korte jac- kies, gympjes en een trui of bloes dragen. De „Olivia gan gers" dienen een paardestaart te dragen, wijde rokken, gymp jes en een trui of bloes aan te hebben. De aanvang van deze avond is half acht. WASSENAAR Onder leiding van de heer Van der Berg start morgen een cursus bloemschik ken in het Deylercentrum aan de Hofcampweg. De middag cursus begint om 14.30 uur en de avondcursus begint om acht uur. De cursus bestaat uit drie lessen, waarvoor 60 gulden be taald moet worden. Na elke les wordt een bloemstukje mee naar huis genomen. Aanmeldin gen bij het secretariaat van de wijkgemeenschap Groot Deyle- roord aan de Anemonen weg 15. LISSE In het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan wordt vrijdag 27 oktober een disco avond voor de jeugd gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door discotheek Big Apple. Aanvang 19.00 uur. Leids Kamerkoor opent Goldtfusz concerten SASSENHEIM Het eerste concert in de serie van de stich ting Goldtf usz-concerten wordt morgen gegeven door het Leids Kamerkoor onder leiding van Ton Bekkers. Muzikale medewerking wordt verleend door het Leidse Baro- kensemble en organist Nico de Raad. Op het programma staan koorwerken van Monteverdi en het motet „Jesu meine Freude" van Bach. Nico de Raad opent het concert met een aantal dan sen. Het Barokensemble brengt een sonate van de Tsjech Biber. Het programma na de pauze is Duits georiënteerd. De Raad speelt dan een drietal fantasieën van Telemann. Het concert in de hervormde kerk begint om kwart over acht. NOORD WIJK Zondagmid dag tegen half zes vond op het kruispunt Zeestraat-Molen straat een verkeersongeval plaats, waarbij een wielrijdster vrij ernstig letsel opliep. Komend uit de Molenstraat, sloeg het meisje bij de kruising linksaf en fietste zij de Zee straat op. Ter hoogte van de Rabobank werd zij aangereden door de bestuurder van een motorfiets. Daarbij kwam het meisje te vallen en werd haar rijwiel totaal vernield. Gewond werd zij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht De motorrijder reed, zonder zich om het slachtoffer te bekomme- ren, met hoge snelheid weg in de richting Noordwijk aan Zee. Zij die getuige zijn geweest van dit ongeval worden dringend verzocht zich met de verkeer spolitie in verbinding te stellen, (politiebureau Oude Zeeweg 10, telefoon 11100). DEN HAAG/OEGSTGEEST De werkgroep Milieuzorg Oegst- geest heeft gistermorgen bij de AROB-commissic van de Provin cie nogmaals haar bezwaren tegen de aanleg van de brug in het verlengde van de Irislaan over het Oegstgeester Kanaal uiteengezet. Zij probeert op deze wijze te voorkomen dat de brug al wordt aangelegd, terwijl door de Kroon nog geen uitspraak is gedaan omtrent de goedkeuring van het bestem mingsplan Haaswijk. De werkgroep wil namelijk in het bedoelde gebied geen woningbouw en vreest dat de aanleg van een brug naar het gebied de eerste realisatie van het bestemmingsplan inhoudt. Tevens vreest de werkgroep dat de brug erg veel verkeer zal aantrekken omdat de ontstane verbinding een uitstekende sluiproute zou zijn. Het verzoek tot schorsing van het besluit van G.S. om bouw van de brug mogelijk te maken door toepassing van artikel 19, werd door de Raad van State onlangs niet gehonoreerd. Mevrouw J. de Groot, die als woordvoerster optrad voor de werkgroep Milieuzorg Oegstgeest, legde ook gisteren weer het verband tussen de te bouwen wijk Haaswijk en de brug. „Er is nog nooit via een onderoek aangetoond dat er in Oegstgeest woningnood heerst. Ik heb uit de mond van wethouder Thorn gehoord dat er maar 17 woningzoekenden in Oegstgeest zijn, nou daar ga je natuurlijk geen hele wijk voor bouwen", aldus mevrouw De Groot Mevrouw de Groot noemde verder de handtekeningaktie waarmee ruim honderd mensen zich tegen de aanleg van Haaswijk uitspraken. Zij meende dat het plan een verdere intensivering van het verkeer met zich mee zou brengen en dat de aanleg van de brug in het verlengde van de Irislaan hiervoor als een bedreiging gezien kon worden. „Deze brug brengt immers een regelrechte noord-zuid verbinding tot stand vanaf rijksweg 44, via het nieuwe winkelcen trum naar het hart van Oegstgeest", aldus de woordvoerder van de werkgroep. „Toen ik zo'n tien jaar geleden als burgemeester naar Oegstgeest kwam werd er tegen mij gezegd dat als ik met pensioen zou gaan Haaswijk klaar zou zijn. Nou, als ik de eerste paal nog mag slaan mag ik al heel blij zijn. Het is gewoon ontzettend om aan te moeten horen van mevrouw De Groot, dat er in Oegstgeest helemaal geen woningnood is. Dat is gewoon klinkklare onzin. Ik beklaag de ambtenaren die steeds woningzoekenden bij zich krijgen en deze mensen dan niet kunnen helpen. Natuurlijk is er woningnood". Dit zei een duidelijk gepikeerde burgemeester Van Eysinga, die als woordvoerder voor de gemeente Oegstgeest optrad. Van Eysinga haalde hierbij verder de cijfers van de woningbouwbehoefte van de Provincie en gemeente Oegstgeest aan die duidelijk overeen komen. Hij noemdè ook de Pro-Haaswijk groep die de woningnood ook al duidelijk naar voren heeft gebracht. Ook de heer Holtrop die deel uitmaakt van de commissie AROB meende dat er duidelijk behoefte aan de woningen bestond en dat volgens het bestemmingsplan er voor 1980, 440 woningen bijgebouwd moeten zijn in Oegstgeest. Hij vond dat in het kader hiervan ook de bouw van de brug niet gestagneerd diende te worden. De uitspraak kan binnenkort verwacht worden. Den Haag/Sassenheim De Haagse rechtbank heeft een 20 jarige kok uit Sassenheim ver oordeeld tot 12 maanden gevan genisstraf met aftrek van voor arrest. Verdachte stond terecht voor een inbraak in een garage aan de Essenlaan, waar 300 gulden buit werd gemaakt, een inbraak in een garage in de Concordia- straat waar een auto werd ge stolen en diverse inbraken in scholen en kantoren. De drank speelde in het leven van de verdachte een belangrijke rol, want twintig glazen bier op een avond was een normale hoeveel heid voor hem. Hij is al eerder veroordeeld geweest tot 18 maanden gevangenisstraf.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5