'De Vuist blijft een worsteling met de materie' if ,De laatste der walvissen' vertelt de geschiedenis walvisvaart TERUGBLIK hou tl het lI scherm in het oog TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE VRIJDAG RADIO VANAVOND RADIO VRIJDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT, DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 PAGINAT WILLEM DUYS: Slechts overtroffen door „Swiebertje" met 18 jaar gaat „De Vuist" van Duys met 15 jaar het tweede langst lopende tv-programma worden. Spreekstalmeester Willem van de vaderlandse welletjes en weetjes wil er wel eens lekker voor gaan zitten als hij op 27 oktober in het theater 't Spant te Bussum tussen de babbelende bedrij ven door het feit zal memoreren, dat hij drie lustra geleden voor het eerst een „Vuist" maakte met aan de ene kant de vis in zijn kom als een zwijgende souffleur en aan de andere kant zijn gast die frank en vogelvrij het met zijn verhaal moet gaan maken bij het volk aan de buis. Willem met het oog op dit jubileum openhartig op zijn praatstoel: „Je moet nog maar afwachten of zo'n man of vrouw iets gaat zeggen. Dat blijft telkens weer een verrassing. Er bestaan genoeg mensen die met hun woorden aardig uit de voeten kunnen, maar voor hetzelfde geld klappen ze dicht als ze voor de camera's staan waarachter ze de miljoenen weten. Zelf heb ik ook eens met mijn mond vol tanden gestaan. Karei Prior zat toen nog bij de AVRO en die kwam op het idee om ene mijnheer Simons uit Bussum voor de camera te halen. Die Simons kende men bij alle omroepen als een geduchte figuur. Elke ochtend na een uitzending ontving de omroep, die de avond had gevuld, van hem een kaartje waarop niets anders dan kritiek. Zelfs mensen als Toon Hermans, Wim Kan en Wim Sonneveld vond hij waardeloos. Die man zit op zeker moment tegenover me. Ik begon mijn gesprek met hem te zeggen, dat hij de hele tv dus een misselijk makende uitvinding vond en dat zelfs grote artiesten bij hem geen goed konden doen. „Maar, mijnheer Duys", zo reageerde toen de man, „ik geniet juist elke avond volop van mijn televisie en Kan en Hermans daar moet ik altijd erg om lachen". Toen wist ik ook niet meer wat ik met die man aan moest. Die heb ik toen geruisloos afgevoerd. Mijn later overleden vader is trouwens ook eens sprakeloos voor de c in de „Vuist" geweest, liever gezegd eronder. Mijn vader was toen in de 80 en bezat over een heleboel dingen een uitgesproken mening, over hoe de samenleving er mooier uit zou kunnen zien en zo. Hij had al vaak tegen mij gezegd, dat ik hem eens een keer de kans moest geven om dat ten overstaan van heel het kijkvolk uit te spreken. Maar ja, dat gaat zo één-twee-drie niet. De kans deed zich voor in een uitzending op oudejaarsavond. Ik had hem samen met mijn moeder aan een tafeltje in de studio gezet met de afspraak, dat ik hen klokslag twaalf gelukkig nieuwjaar zou wensen en dat ik hem dan de microfoon voor zou houden. Dan kon hij zijn zegje doen. Toen ik op dat eigenste ogenblik met microfoon aan het tafeltje verscheen, was mijn vader nergens te vinden. Hij had een oliebol uit zijn handen laten vallen en zocht die onder het tafeltje. Tot overmaat van ramp zag hij geen kans die snel te grijpen, zodat de kostbare minuten zendtijd zonder meer verstreken. Hij heeft dat zichzelf nooit meer kunnen vergeven". Ofschoon in Amerika mensen als John Carson en Jimmy Carter reputaties opbouwden met hun talkshows, werd de „Vuist" vooral opgezet als een vertoning van wisselende onderwerpen met vooral flink wat muziek erin. Tot de eerste gasten behoorden figuren als Elek Schwarz, Rien van Nunen als Stiefbeen, ZZ en de Maskers van Bob Bouber en Adamo, welke laatste daarmee op slag populair werd in ons land. Ted de Braak werd met „Een glaasje madeira, my dear" op slag een nationale figuur evenals Jackie Schram met zijn „Glaasje op, laat je rijden". In die allereerste uitzending heeft Willem bovendien zijn moeder opgebeld, die die dag juist 70 jaar werd en binnenkort dus 85. Half een land zeeg toen in vertedering voor Willem ineen, hetgeen zich later herhaalde, toen hij spontaan uitbarstte in het zingen van het Wilhelmus. Regisseur Bob Rooyens schrok ervan en kwam de regiewagen uitrennen met de schreeuwende vraag: „Maar, Willem, wat doe je nou", terwijl het combo voor Willem Duys: „Mijn vrienden zeggen, Willem, je moet jouw gaven in dienst stellen van belangrijker dingen voor de mensheid dan die AVRO-rubriek". de muziek op de achtergrond uit verbouwereerd heid de herkenningsmelodie van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" inzette, Carel Briels kwam later uithuilen bij zijn geflopte Waterloo-spel. In deze vergaarbak van stoeien en verfoeien paste ook wonderwel de figuur van de veelgesmade kruidendokter v.d. Moosdijk en van de medische student Bart Huges, die tijdens de uitzending een geestverruimend gaatje in zijn schedel liet boren. Mogelijk is die Bart misleid door de aanvankelijke werktitel van dit program ma „Spreekuur" en meende hij dat het iets met de dokter te maken had. Willem Duys durfde niet direct zo'n Varietëitenshow aan. Ger Lugten- burg heeft hem ertoe moeten overhalen, nadat hij zich op een liefdadigheidsmanifestatie in Laren had laten gelden als een geduchte ge spreksleider. Voor een beetje stevige kost in zijn programma schrok Willem niet terug. Zo haalde hij Ridder van Rapperd erin, toenmalige burge meester van Gorinchem, die in de Tweede Kamer wilde met een partij van de zwijgende meerder heid. Hij vroeg een zeer hoog honorarium voor zijn medewerking. Hij zei dat die voor de brand weer bestemd was. Het corps zat dan ook voltallig in de zaal. Eerst zou het gesprek niet doorgaan. De Ridder had aan Willem gevraagd: „Hoe stelt u zich dat voor, dat ik voor de tv praat met mensen van zulk laag allooi als u?" De vreugde in de zaal keerde echter snel weer, toen Toon Hermaens verscheen met zijn carnavalskraker: „Mien, waar is mijn feestneus", waar later velen over vielen, omdat die plaat werd uitgegeven door een zaak waarvan Willem zelf directeur was. Opspraak ontstond er in den lande, toen Willem in een gesprek met de moeder van een verkracht meisje, zich al te scherpe bewoordingen permit teerde tegenover de dader. De waardering voor het programma, meestal ergens in de zeventig, heeft gedurende enige tijd op 80 gestaan met later concurrentie van Wim Kan. Willem: „Maar dit alles blijft een worsteling met de materie. Het is een live-uitzending. Er kan van alles mis gaan. Om het levendig te houden sprak ik vroeger helemaal niet vooraf met de gasten, maar daar kun je lelijk de mist mee ingaan. En echt mooie onderwerpen zijn dodelijk voor je programma. Ik had een keer de zoon van Yehudi Menuhin, een meesterlijke pianist. Een interessant gesprek, maar op het andere net kweelde Vader Abraham en daar stappen 'de kijkers dan op over. Ik heb ook nog Schmelzer gehad. Ook dat nemen de kijkers je niet in dank af. Liggend in bed kan ik mooie dingen bedenken over hoe de wereld verbeterd moet worden en zo. Daar heb je in een live-gesprek echter niets aan. De kracht van het programma is dat het publiek zijn eigen gevoelens en gedachten erin bevestigd vindt. Ik ben geen artiest, ik breng geen show. Ik ben een bemiddelaar tussen de mensen die iets te vertellen hebben en die willen luisteren. Dat is ook het verschil tussen Mies en mij. Ik heb een journalistieke achtergrond, mik op feiten. Mies gooit het meer op de gezellige toer. Ik ben eens een tijdje met dit programma gestopt, maar kreeg zoveel onderwerpen die in dat programma pasten onder ogen en er kwamen zoveel brieven met vragen over dit programma, dat we snel verder zijn gegaan. We hebben allerhande dieren in de uitzending gebracht, tot krokodillen toe. En ook oude mensen die we over het verleden lieten vertellen. Daar houden de kijkers van. Jammer dat sommige oudere gasten kort nadien overleden, waarschijnlijk ook omdat de spanning van de uitzending hen teveel geworden was. Stunts maakte ik ook. In een circus stapte ik een leeuwekooi binnen of ging onder een olifant liggen. Ik vraag me nu nog af waarom ik die waaghalzerijen pleegde. Ik vond altijd dat het bij het programma hoorde. In mijn vriendenkring zijn er die zeggen: „Willem, met zulke gaven als jij hebt, moet je de mensheid met hogere dingen dienen dan met zo'n program maatje. Ben ik het niet mee eens. Ik voel me thuis in dit programma en maak het nog steeds graag. Ik kan de mensen aan het praten krijgen. Ik kan ook goed luisteren. Eén keer kreeg ik complimenten voor een heel mooi gesprek, dat ik met een bepaalde man had gehad. Men vond dat hij zo vrij aan het woord had mogen komen. Ik moet zeggen: Ik weet nu nog niet waar die man het over gehad heeft. Hij sprak zo onver staanbaar, dat ik hem maar zijn gang heb laten gaan". TON OLIEMULLER Actualiteit in school-tv HILVERSUM Vrijdag 27 oktober, om 11.30 uur (Ned. 1) zal de onderwijstelevisie een actualiteitenuitzending van een half uur presente ren, waarin drie onderwer pen aan de orde komen. De uitzending begint met een korte documentaire over Rhodesiê: de olieboycot en de rol van Nederland daarbij. Hierover wordt vervolgens een gesprek gevoerd met het Tweede-Kamerlid Relus ter Beek. Het tweede onderwerp be treft de groep zigeuners in het kamp in Laren: kunnen zij dit kamp binnenkort ver laten, of zijn ze nergens in Nederland welkom? De uitzending wordt besloten met een toelichting van Mar- got Kroes op een tweetal initiatieven van de Vereni ging Milieudefensie, t.w. de milieukrant en de kringloop papieractie. Voor meer gegevens kan men zich wenden tot de Stichting N.O.T.: Postbus 80500, 2508 GM 's-Gravenhage, tel.: 070- Rob Out niet in NOS-bestuur (Van onze radio- en tv-redac- tie) HILVERSUM - Nu de VOO de status van C-omroep gaat krijgen heeft zij recht op twee leden in het bestuur van de NOS. Namens de VOO heeft daarin al zitting mr. Bordewijk. Wil Rob Out ech ter naast hem zitting nemen, dan zal de minister moeten besluiten om het aantal leden in het bestuur met vier te verhogen, omdat dit bestuur dan ook aangevuld zal moe ten worden met twee kroonle- den. Uitwisseling van tv-programma's met Oostbloklanden (Van onze radio- en tv-redac- tie) HILVERSUM - Na een be zoek aan de landen van het oostblok is NOS-voorzitter mr. E. Jurgens met het voor stel in het bestuur gekomen om tot uitwisseling te geraken van tv-programma's met de Oostbloklanden. Hij heeft op zijn reis daarvoor diverse nut tige contacten gelegd. Dit voorstel komt binnenkort in het NOS-bestuur. Cineast Piet Windmeyer stel de in opdracht van de NOS een documentaire samen die de titel „De laatste der wal vissen" meekreeg. De eerste Nederlandse walvisjagers op ereerden- in het begin van de zeventiende eeuw vanaf het walstation Smerenburg op Spitsbergen. Na een bloeiperi ode waarin de Nederlandse vloot 250 tot 300 walvisvaar ders telde, presenteerden zich al snel de kwalijke gevolgen van overbejaging. Er kwam dan ook voor Nederland een einde aan de vangst in 1860. In de behoefte aan walvis traan werd van af dat mo ment voorzien door aardolie. Na de Tweede Wereldoorlog werd er een techniek ontwik keld waardoor uit traan mar garine kon worden bereid. De internationale walvisvangst bloeide weer op. Nederland stuurde het schip de Willem Barendsz naar het zuidpoolge bied. Oud opvarende van het schip halen in de film herin neringen op. Aan hun avon tuur kwam in 1964 definitief een einde. Een groot deel van de documentaire bestaat uit de Polygoonfilm „Walvis in zicht" en wordt aangevuld met de laatste gebeurtenissen. Ned.1,22.25 uur. Twee voor twaalf In de VARA kwis „Twee voor twaalf" moeten twee maal twee kandidaten aan de hand van twaalf vragen een woord vormen. De spelleider is Joop Koopman. Ned.1,19.05 uur. Rockford files Een 25 meter lange walvis wordt op het dek van de Willem Barendsz ontleed. gymnastiek vanuit Straats burg. Ned.1,23.01 uur. Puzzeluur Jos Brink presenteert in het nieuwe winterseizoen om de week het bekende programma „Puzzeluur" een kwis voor tweemaal twee personen. De twee spelletjes die gespeeld worden zijn „Topscore" en „Telecross". Ned.II, 20.27 uur. Jack Hedley als Alan Hal- dane komt de Australiër Tony Viglis te hulp in „Wie betaalt de veer man?". ring 400.000 dollar. Zijn vrien din Nancy is er echter niet zo zeker van dat het een onge luk was. Zij gelooft dat zijn vrouw hem uit jaloezie heeft vermoord. Ze roept de hulp van Rockford in, maar ver dwijnt korte tijd later zelf. Ned.1, 19.45 uur. Stichting „Vluchteling 1976" Twee jaar geleden werd er een collecte gehouden ten bate van vluchtelingen. Er werd ruim 18 miljoen gulden opgehaald. Wat is er met dat geld gebeurd? Ned.1,22.10 uur. Sport-extra Wie betaalt de veerman Op het vliegveld van Herakli- on wordt een lijkkist uit een vliegtuig getild. De Australiër Anthony Viglis die de kist be geleidt, vertelt dat in de kist het lichaam van zijn grootva der ligt. Deze emigreerde naar Australië maar wilde op Kreta begraven worden, in het bergdorp Dhafnai. Het blijkt echter niet eenvoudig te zijn want de bewoners willen onder geen voorwaarde dat hij daar begraven wordt. Tony Haldane komt te hulp maar is ondanks dat hij in de Tweede Wereldoorlog op Kre ta vocht, toch een buiten staander, die geen inzicht heeft in de ingewikkelde on derlinge verhoudingen. Ned.ll, 21.30 uur. TROS veel bekeken maar niet best gewaardeerd (Van onze radio- en tv-radactie) HILVERSUM De TROS heeft evenals in de eerste drie maan den van dit jaar ook in het tweede kwartaal volgens het continu-kijkonderzoek de meeste televisiekijkers tot zich getrokken. De programma's van deze zuil werden gemid deld door ruim 2,7 miljoen Ne derlanders gevolgd. Dit hoge gemiddelde kwam voorname lijk tot stand door de grote belangstelling voor de TROS op de vaste dinsdagavond met gemiddeld 3,3 miljoen kijkers. De hoogste gemiddelde waarde ring in het tweede kwartaal bleek te bestaan voor de pro gramma's van de VARA en de Ev. Omroep, elk met het cijfer 73. Hier moet de TROS met 72 de derde plaats delen met de AVRO en de NCRV. Wat de gemiddelde kijkcijfers betreft kwam Veronica tot ruim 2,4 miljoen, de AVRO, de KRO en de NCRV tot 2,2 miljoen, de NCRV tot 1,7 miljoen, de VARA tot 1,5 miljoen, de VPRO tot 1,1 miljoen en bleef de Ev. Omroep volgens traditie de rij sluiten met een half miljoen. De grootste kijkdichtheid was in dit tweede kwartaal wegge legd voor een aantal wedstrij den van het wereldkampioen schap voetbal met de finale ArgentiniëNederland met bij na tien miljoen kijkers als abso lute topper. Kijkers moeten wel sterk m de schoenen staan om alle narigheid die een televisiea vond soms te bieden heeft zonder schadelijke gevolgen te doorstaan. Gisteren werden zij weer op zware proef ge steld. In plaats van wat gezel lige buisuren kregen ze het ene probleem na het andere voorgeschoteld. Het begon in een Britse film met een 17-ja- rige knaap, niet helemaal droog achter de oren, die op zekere dag een la opent van een door zijn vader zorgvul dig op slot gehouden secretai re en daarin prikkelende blaadjes vindt. Hij gaat er ge weldig over tobben, want zijn vader is van het voorbeeldige soort van wie je zoiets niet kunt verwachten. De moeder is adviseuse op een bureau waar de mensen komen met huwelijksperikelen. Dat komt goed uit want nu kan ze in haar eigen gezin ook eens wat wijze raad geven om de scherven te lijmen die de knaap in de werkplaats van zijn vader uit - wraak voort gekomen - uit teleurstelling aanricht. De vader vindt het allemaal nogal overtrokken en zo werd het ook gespeeld. Nauwelijks bekomen van deze ellende werd je op het andere net alweer bezig gehouden met een deprimerende mono loog van een patiënt tot zijn psychiater. Jack Commandeur vertolkte de rol van Keefman uit de gelijknamige en inder tijd geprezen verhalenbundel van Jan Arends, die kon we ten hoe het er aan toe kan gaan in psychiatrische inrich tingen, want hij heeft er zelf ingezeten. Deze Keefman is speciaal van de planken naar de televisie overgeheveld. De herkomst kon je er wel aan afzien, want de monoloog kwam uit toneelmatige loca ties en was vanuit telkens wisselende perspectieven soms moeilijk te verstaan. Zette je het geluid harder dan werd het weer een heel ge schreeuw. Dit overigens voortreffelijke solotoneel was de inleiding tot nog meer narigheid. Voor de tweede maal, de vorige keer was maandag, kwamen men sen met psychische moeilijk heden vertellen over hun er varingen. Dit keer kwam in dit programma van Ad Zon neveld de schaduwzijde van veel hulpverlening aan de beurt. Van te voren werd mede gedeeld dat de besproken ge vallen opzettelijk op hun ergst zijn voorgesteld om de discussie te prikkelen. Het verschil tussen reële en ge speelde affaires, daar moest je dan soms wel naar raden. Maar de telefoon stond klaar om opgenomen te worden voor diegenen die er meer over wilden weten. Langs deze weg neemt de televisie ook de taak over van al die telefoondiensten die mensen in nood proberen bij te staan. HANJONKERS NEDERLAND I NOS 18.30 Sesamstraat 18.45 Paspoort voor Turken 18.55 Journaal VARA 18.59 Barbapapa 19.05 2 voor 12, quiz 19.45 Rockford Rles, TV-serie 20.35 De werkelijkheid van de media, documentaire (deel 1) NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag Vandaag 22.10 Vluchtelingen 1976 22.25 De laatste der walvissen, documentaire 23.01 Sport (WK turnen) 23.36 Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.55 Journaal AVRO 18.59 De astronautjes 19.05 Toppop NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Puzzeluur 21.30 Wie betaalt de veerman?, TV-serie, afl. 4 22.20 Televizier Magazine NOS 23.10 Journaal DUITSLAND 1 WDR: 18.00 Gute Laune mit und ohne Musik (Die Berliner Sta- chelschweine). 18.15 Aben- teuer der Landstrasse (Heimkehr). 19.15 Hier und Heute. 19.45 Spiel um 4tel vor 8 lleben Sie Kishon? Harte Wahrung). 20.00 Journaal 20.15 Kraftproben (Der Fall D), documentaire 21.00 Aus fernen Tagen, Lieder und Tarïze des 16 Jahrhun- derts 21.45 Sterns Stunde (proefdie ren), deel 2 (Die Seele) 22.30 Tagesthemen 23.00 Sport (turnen) 24.00 Journaal DUITSLAND 2 16.20 Die Tony Randall Show (Geld gegen Geist). 19.00 Journaal. 19.30 Hallo Peter, show (met o.a. Peter Kraus, Maria Schell, Amanda Lear) 20.30 Notizen aus der Provinz, satire 21.00 Journaal 21.20 BuVger fragen, Politiker antworten (drs. J. M. den Uyl) 22.20 Chomas Trommel, TV-film naar klassieke Indiase ro man over het noodlot van de paria's 00.20 Journaal DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cur sus geschiedenis. 19.00 Ju- gend: Is was? 19.45 Regio nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Das grosse Spiel (Rings on her Fingers), Amerikaanse speelfilm (1942) van R0b ben Mamoullan met Henri Fonda en Gene Tierney. 21.40 Famlllenrat (Medlkamet tenmlssbrauch bel Klndetn 22.10 Mein Mann geht fremd, dij cussie onge nek ENGELAND BBC 1: 18.20 Nationwide, regionieuw 1! 18.55 Tomorrow's World ;ftpn 19.20 Top of the Pops. u j. 20.00 The good Life, TV-serkW" (When I'm 65) 20.30 Mastermind, spelpro1 gramma 21.00 Journaal 21.55 The Savage (Paul Gaugulil11" and the Construction of Pa radise), TV-film met McKern als de schilde Gaugin. 22.20 World Gymnastics Cham pionships 23.10 Tonight, actualiteiten BBC 2: 18.50 Journaal. 20.55 When tin Boat comes in, TV-serli (Ask for Tuppence, take i Penny). 19.45 Journaal 19.55 One Man and his Da (finale). 20.30 Casablanca, Amerikaansi speelfilm (1943) van chael Curtiz met Humphry Bogart en Ingrid Bergmai In oorlogsavontuur. 22.10 My Homeland, documet taire (Hongaarse cineasl Robert Vas) 23.15 Journaal BELGIE NEDERLANDS 1 18.00 Kuifje. 18.05 Rondomons, 18.30 Huize Westway, TV' serie. 18.55 Fllopat en Pata fil, tekenfilm. 19.00 Sporttrl bune. 19.30 Kijk uit, ver keerstips. 19.35 Morgen 19.45 Journaal. 20.10 Jubileumnoncert 25 jaai Vlaamse TV 21.40 Panorama 22.05 Jubileumconcert (vervolg) 23.20 Journaal BELGIE FRANS 1 en 2 20.10 King, TV-serie over dr. Mar tin Luther King, afl. 1 21.00 In de schaduw (Sted. Mu seum St. Niklaas) 21.20 Filmpremieïes BELGIE FRANS 1 en 2 18.00 Muppet Show (met Don De- luise). 18.30 Zigzag, spel- programma. 18.45 Specta cle, toneelagenda. 19.15 Antenne-Soir, regionieuws. 19.30 Jornaal. 19.50 Sugga stions, programmatips. 20.00 Autant savoir (bio-indus trie) 20.20 l'Homme qui voulalt êtreioV (The Man who would be' King), Amerikaanse speeL film (1975) van John Huston; met Sean Connery en Ml-; chael Caine. 22.25 Journaal 22.40 Le Carrousel aux Images,; filmpremietes 23.30 Journaal NEDERLAND 1 10.30 Schooltelevisie DUITSLAND 1 10.00 Journaal, Tagestemen. 10.25 Liebe ist nur ein Wort, Duitse speelfilm (1971) van Alfred Vohrer. 12.10 Quer- schnitt (Techniek uit de oudheid). 12.55 Presse- schau. 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Kam puchea 1978, Joegoslavi sche documentaire. 17.00 Joker (Wer Schmetterlinge DUITSLAND 2 11.00 Rappelkiste. 11.30 Cursus wiskunde. 16.15 Leben mit Chemie, afl. 6. 16.45 Jour naal. 16.55 SchuTer-Ex- press. 17.40 Die Drehschei- be. DUITSLAND 3 WDR: 08.05 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. HILVERSUM 1 18.00 (S) De kerk vandaag. P P. 18.19 Uitzending van de PvdA. NCRV: 18.30 Nws.-18.45 (S) De wereld zingt Gods lof: gewijde muziek. 19.35 (S) Leger des Heilskwartier, 19.50 Je kunt het geloven of niet. 20.00 (S) Draaischijf. 21.20 Een, twee, uit de maat. 21.40 bij de tijd, magazine over mens en samen- i leving. 22.00 Rondom het Woord. 22.25 I Zojuist verschenen. 22.30 Nws. 22.40 I Politiek Weekoverzicht. 22.50 (S) KLae- I sieke liederen. 23.30 (S) Muziek van eigen tijd 23.55 Nws. HILVERSUM 2 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. IKON. 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 AVRO-dort- derdagavond. 19 00 (S) Licht-klassieke muziek. 20.00 Nws. 20.05 (S) Promena deconcert. 21.30 (S) Klassieke orkest muziek. 21.45 Dombey en Zoon, hoor spelserie. 22.25 (S) Orkest met sopraan, moderne muziek. NOS: 23 00 (S) Mei het oog op morgen. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 18,03 De vacaturebank. 18.10 Avondspils. TROS: 19.02 (S) Poster 20.02 (S) Soul-show. 22.02 (S) Sesjun 23.02 (S) LP-Top-20. 0.02 (S) De Hug van Gelderen Show. 1.02 (S) De Nacht wacht. HILVERSUM 1 KRO 7.00 Nws 7.02 Het Levende I Woord. 7.09 (s) Even na zeven gevar. progr. (7.30 Nws.) 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v.d. vrouw. 8.45 (S) Gevar. progr. (10.30 Nws 11 00 (S) Zuid-Nederlandse ont moetingen. 12.00 (S) Gevar. progr. (12.30 Nws.) 14.00 (S) Gevar. progr. (15.30 Nws.) 16.00 (S) Spreekuur. 17.00 (S) Gevar. prog. (15.30 Nws.) 16.00 (S) Spreekuur. 17.00 (S) Beelden uit mijn kinderjaren. 17.30 Nws. 17.32 (S) Echo magaz. Hilversum 2 i NCRV: 7~00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Te Deum Laudamus. 7.54 Op de man af. 8.00 Nws. 8.11 Hier en nu. 8 25 Vandaag. vrijdag, gevar. progr. 9.00 Politiek en samenleving, gesprek. NOS: 9.10 Spiegel van België. 9.35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10.00 De Taaishow. 10.30 NOS Jazzportret. 11.00 Nws. 11.03 Meer over minder. 12.30 Rechtoprecht. 12.49 Overheids voorlichting: Uitz. voor de landbouw 13.00 Nws. NCRV: 13.11 Echo NOS: 13.30 Vonken onder de as 13 45 Onder de groene linde. 14 00 Kijk op Communistische wereld. 14 45 Kijk West-Europa. 15.00 Verhaal. 15.30 Zoe klicht op Nederland, reg. progr (1600 Nws.). VPRO" 17.00 Welingelichte' gen. 17.45 Embargo. 17.55 Meded. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 (S) Ronduit op III. 8.03 EO Metterdaad memo. 8.05 (S) Tijdsein 9.03 (S) De, muzikale fruitmand. Verzoekplaten 10.03 (S) Te elfder ure. TROS: 11-03 (S) Polderpopparade. 12.03 (S) Neder landstalige top-tien. NCRV: 13.30 (Sj Peter Blom. 15.03 (S) Elpee-pop, NOS;. 16.03 (S) Nationale hitparade. HILVERSUM 4 NOS. 7.00 Nws. 7.02 Vroeg klassiek 9.00 Nws. 9.02. Muz. uit Middeleeuwen en Renaissance. 9 30 (S) Vrijdagmor genconcert: 9 30 Aspekten va mermuziek; 10 00 Gewijde mu Pianoconcert. EO: 13.00 (S) Klanksp« gel. 14.00 Nws. 14 02 (S) Op de vleug®: len van het lied. 14.20 (S) Sefer t'hillim 14.45. (S) Woord der Waarheid VPRO 15.00-17 00 muziek-op-vier

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2