Een brandje blussen is door iedereen te leren Onzekerheid met kardinalen meê Het conclaaf in En nu de Pan pizza! kerk PAUSKEUZE BRENGT WEER VOORSPELLINGEti BOVEN tegjÉ^jjÉjgjgSgé Ook geloogd eiken moet in de was GEWEST LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 OKTOBER 1978 PAGIN De honderdelf kardinalen, die vanavond het conclaaf zijn binnengegaan om een nieuwe paus te kiezen, hebben dat met een veel onzekerder ge moed gedaan dan zij in augus tus deden. Heel wat kardina len hebben al te kennen gege vendat zij in hun denken over hun kandidaat voor het pausambt minder ver zijn ge komen dan voor het conclaaf in augustus. Kardinaal Guyot van Bordeaux zei aan Franse journalisten, dat hij „elke dag nog van gedachten was veran derd." Sommige kardinalen maken er geen geheim van, dat hun ideeën over de nieuwe paus pas helderder zullen worden door de uitslag van de eerste stemmingen zondag in de Six tijnse kapel. Om deze reden zeggen verschillende kardina len dan ook niet te rekenen op zo'n snel resultaat als twee maanden geleden. Ondanks de onzekerheid blijft het profiel van kracht, dat de kardinalen bij gelegenheid van het vorige conclaaf heb ben gemaakt. De nieuwe paus zou allereerst een pastorale figuur moeten zijn. Die eis blijft staan, maar er zijn nieu we verlangens bijgekomen. De nieuwe paus zou niet zo vreemd tegenover de curie moeten staan als Johannes Paulus. Ook zou de nieuwe paus over een goede gezond heid moeten beschikken. De kardinalen willen de menselij ke zekerheid, dat de nieuwe paus geestelijk en lichamelijk sterk genoeg is om de last van zijn ambt te dragen. De keuze van de kardinalen zal uiteindelijk afhangen van de accenten, die zij leggen in de problemen, waarmee de kerk op het ogenblik te maken heeft en in de wijze, waarop zij menen dat die problemen kunnen worden opgelost. Op vallend is in dit verband het feit, dat met name van de kant van de Westduitse kardinalen een anti-communistische koers is gesuggereerd en daar mee een voorkeur is geuit voor een paus, die minder werk dan zijn voorgangers maakt van de oost-westdialoog. Amerikaanse en Westduitse kardinalen is defce week zelfs aangewreven, dat zij finaricie le druk uitoefenen op hun collega's in de derde wereld en in de curie om een conser vatieve paus te kiezen. Beide groepen zijn afhankelijk van financiële bijdragen van de .rijke" Amerikaanse en West duitse kerkprovincie. De Ame rikanen en Westduitsers zou den hun "pressiestemmen" in de tweede kiesronde naar vo ren schuiven om zo de snelle keuze te verkrijgen, die ver toon van kerkelijke eenheid zou kunnen dienen. Maar kardinalen, die zo het een en ander weten en die zich geen knollen voor citroenen laten verkopen, zijn bijzonder verontwaardigd over de sug gestie, dat er strategische af spraken zouden worden ge maakt voor de keuze. Zij doen dit af als klinkklare onzin. „Indianenverhalen." zeggen Leefgemeenschap, geen convict aan HTP De HTP heeft geen convict opgericht, want dat is aan de bisschop voorbehouden. Aldus een mededeling van de Hoge school voor Theologie en Pastoraat te Heerlen. De HTP reageert hiermee op de brief, die bisschop Gijsen heeft gestuurd aan het dekenaal centrum van Kerkrade. In deze brief zegt de bisschop, dat hem geen oprichting van een convict is gemeld. In deze brief zegt hij het onverantwoord te achten studenten te verwijzen naar de Hogeschool voor Theologie en Pastoraat te Heerlen hetzij voor priesteropleiding hetzij voor een andere dienende functie in de kerk. De HTP deelt mee, dat wel een vierde leefgemeenschap voor studenten aan de HTP is opgericht De andere drie leefgemeen schappen zijn eerder in het leven geroepen ten behoeve van de deelnemende congregaties, de redemptoristen, de Sociëteit voor Afrikaanse Missiën en de Paters der H.H. Harten. De oprichting is geschied in overleg met andere bisschoppen, die de oprichting als een goed initiatief toejuichten, aldus de HTP. Voor de leefgemeenschappen bestaat onder de 210 studenten van de HTP grote belangstelling. De leefgemeen schap in Heerlen, die plaats biedt aan tien studenten en onder geestelijke leiding staat van dr. M. Lemmen, priester, was enkele dagen na de oprichting reeds volgeboekt. KORTE METTEN De Poolse kardinaal Boleslaw Filipiak is op 77-jarige leef tijd in Polen overleden. Filia- pak was aartsbisschop van Gniezo en hoofd van de kerke lijke rechtbank. Kort na het conclaaf, waarin paus Johan nes Paulus werd gekozen werd hij ziek. Hij was daar door niet in staat geweest naar Rome te komen om aan het conclaaf deel te nemen, dat vandaag is begonnen. Zwarte Rhodesische nationa listische leiders hebben een Afrika-specialist van de Ame rikaanse Raad van Kerken, George Houser, verteld, dat zij drie militairen van de regering Smith hebben gevangen, die hebben toegegeven de moor den op missionarissen en zen delingen te hebben gepleegd. Houser heeft dit gezegd tijdens de conferentie van de raad in Cherry Hill, New Yersey. Za- nu-leider Robert Mugabe had zelf opdracht gegeven de zaak uit te zoeken. Tijdens hun oktobemtting in Westminster hebben de r.k. bisschoppen van Engeland en Wales een resolutie aangeno men tegen de bewapening. De bisschoppen roepen onder meer de Britse regering op om te werken naar een internatio nale overeenkomst over be perking van de bewapening. Sinds de tweede wereldoorlog zijn meer dan een miljoen mensen gedood bij gewapende conflicten, aldus onder meer de resolutie. Groot-Brittannië staat daarbij bekend als een van de grootste wapenlever anciers. De Raad van Kerken heeft in beginsel besloten tot oprich ting van een sectie „dienst". De sectie stelt zich voor toe te werken naar plaatselijke interkerkelijke groepen, die als werkgebied concrete nieu we problemen zouden moeten hebben, die niet door de be staande kerkelijke of christe lijke diakonale en hulporgani saties worden aangepakt. Constantine N. Dombaldis, een vooraanstaand grieks-ort- hodox priester in de Verenig de Staten, heeft met klem bepleit het orthodoxe over koepelende oecumenisch pa triarchaat van Constantino- pel (Istanboel) uit Turkije naar een ander land over te brengen. Hij wijst erop, dat sinds 1925 de Griekse bevol king in Istanboel is geslonken van driehonderdduizend tot nog maar zevenduizend. Van uit deze verdwijnende min derheid moet het patriarchaat leiding geven aan honderd miljoen orthodoxen. Voorts wijst hij op de dnik, die de Turkse regering in Ankara uitoefent. Het aanstaande nieuwe pontificaat zou gekenmerkt kunn worden door een internationale ramp, misschien de der wereldoorlog. Deze apocalyptische voorspelling is gedaan do mgr. Corrado Balducci in de „Osservatore Romano del Domenica", het in Vaticaanstad verschijnende weekblad. Deze bisschop van de heilige congregratie voor de kersteni der volken, haalt de profeet Jeremias en daarna de fameu „profetie van Malachias" aan. Malachias was van 1129 tot 11 aartsbisschop van Armagh in Ierland. Zijn profetie besta uit 112 korte zinspreuken die karakteristiek heten te zijn vo de pausen sinds Coelestinus II uit 1143, tot aan de laatst paus „Petrus II". Aan de opvolger van Johannes Paulus I geeft Malachias spreuk mee „de labore solis" (van het werk van de zon). Hiernx zou de hitte van kernwapens worden aangeduid. Maar mgr. Balducci gaat vooral uit van het „geheim v*c Fatima", een voorspelling die Maria zou hebben gedaan i 1917, bij haar verschijningen aan drie Portugese plattelandskii deren. De tot 1963 geheim gehouden voorspelling zou tijde - de Cubaanse crisis toen de Verenigde Staten en de Sowjt Unie op de rand van een oorlog kwamen zijn meegedeel aan president John Kennedy en premier Nikita Chroesjtsjo De voorspelling luidt: „Een grote ramp zal in de tweede hel van de twintigste eeuw het menselijk ras treffen en SaU r zal erin slagen grote geleerden ertoe te brengen wapens u te vinden die in staat zijn een groot deel van de menshei l J in enkele minuten te verdelgen. Er zal een grote oorlog uitbrekf en miljoenen en miljoenen mensen zullen de dood vinden „Maar", aldus de voorspelling van Fatima volgens mgr. Baldi ci, „God zal een dergelijke ramp niet toelaten als de mensh< haar niet verdient". Het te korte pontificaat van Jol Paulus zou een laatste waarschuwing zijn geweest En passant geeft mgr. Balducci een nieuwe interpretatie het devies dat Malachias aan de laatste paus zou hebl toebedacht: „de medietate lunae" (van de helft van de ma; Lu van Luciani is de helft van Lu, maan. 1 Er LEIDEN Herv. Gemeent Hoogl.kerk 10 ds. Heymans. Boskoop, 11.45 Stud, dienst, Marekerk 10 ds. Meijers, 17 ds. de Jong, Maranathakerk 10 ds. Sytsma, Merenwijk 9.30 en 11 ds. Hortensius, Bethlehemkerk 10 ds. Pannekoek, Be vrijdingskerk 9 ds. Boogert HD, Vrëdes- kerk 10 prof. Heering, Eglise Wallone 10.30 pasteur Ribs, Ac.Z.huis 10.15 ds. Bovenberg. Diaconessenhuis 10.30 ds. Hemmes. Geref. Kerken: Zuiderkerk 10 ds. Ver doorn, 17 ds. Kooistra, Petrakerk 10 dr. Wiersinga 17 ds. Aalders, Oude Vest 10 ds. Kooistra 17 ds. Bolwijn, Maranat hakerk 10 ds. van Achterberg 17 ds. Hartkamp. Bevrijdingskerk 10.30 ds. Aalders 17 ds. Verdoorn. Groenhoven 10 dienst, ds. Gesink - Clubhuisdiensten Jeugdhaven Mierennest 10 dhr. Kroon, de Mirt 10 dhr. v.d. Tuin - Merenwijk. aula Valkenpad 9.30 en 11 euch./avond- maal - Geref. Gemeente 10 en 16.30 ds. Boogaard - Chr. Geref. Kerk 10 en 17 kand. Groenleer - Geref. Kerk Vr. Doopsgez. en Rem. Gem. 10 Dienst - Ev. Luth. Kérk 10.15 Dienst - Nieuw Apost. Kerk 9.30 en 16 Dienst - Baptis tengemeente 10 ds. Van Mameren - Ev. Chr. Gemeenschap 10 dhr. Dikkes - Leger des Heils 10 en 19.30 samenkom sten - Zevendedagadv. 11 ds. Bouwer Ev. Centrum Zijlsingel 210 dhr. Zijlstra - Zendingswerk Jeruel 18 samenkomst Aarlanderveen Herv. Gem. 10 ds. Hemmes 19 ds. Van Hoegee - Geref. Kerk 9.30 ds. Stolk 14 uur dr. Van Oeveren, Rijnsburg - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 16 ds. Heerma Soest. Ter Aar Herv. Gem 9.30 ds. Klusener. Zeist. 18.30 ds. Lindenburg - Geref. Kerk 9.30 en 18.30 ds. Bezemer. Abbenes - Herv. Gem. 9.30 ds. Den Harder. Alphen a.d. Rijn Herv. Gem. Opstan- 18.30 ds. Bogers. Kruiskerk 10 ds. v.d. i Heiden - Geref. Kerk Salvator 10 Dienst. 18.30 kand. Teneyenhuis, Maranatha kerk 10 drs. Vree HA. 18.30 ds. Stolk HA - Baptistengemeente 10 en 18.30 Diensten - Marthastichting 20 interk. Dienst - Leger des Heils 10 en 19.30 samenkomsten Volle EZ. 10 dhr. v.d. Alphen-Oudshoorn - Herv. Gem. Goede Herder 9 ds. Van Santen. De Bron 10.30 ds. Van Santen, 18.30 ds. Hoogendijk, Ashram 9.30 ds. Hoogendijk. Driehoor- ne 19 ds. Van Santen - Geref. Kerk Goede Herder 10.30 ds. Hartkamp 18.30 ds. Verheul, De Bron 9 ds. Koers. 10 ds. Verheul - Sionskerk 9.30 Dienst, 18.30 ds. Snoey. Amersfoort, Ouds- hoornseweg 10 ds. Oort. Bodegraven Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 os. Richter, 18.30 ds. de Vreugd, Salvatorkerk 9.30 ds. v.d. End, Papend- recht, 18.30 ds. Richter, Bethlehemkerk 9.30 ds. Vermaas. Huizen 18.30 ds. Droogers - Geref. Kerk 9.30 en 18.30 Dienst des Woords. Boskoop Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 ds. Stelwagen, 18.30 ds. Heymans, De Stek 9.30 ds. Heymans - Geref. Kerk 9.30 en 17 ds. Dijkstra. Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 en 18.30 ds. Geertsema - Geref. Kerk 9.30 Vliet De Kaag Herv. Gem. 10 ds. Carstens Katwi|k a.d. Rijn Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Teygeler, 18 ds. Gebraad, Ontmoetingskerk 10 ds. Gebraad, 18.30 ds. Teygeler -.Geref. Kerk 9.30 en 17 Diensten. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Dienst en: Nieuwe Kerk 10 en 18, Oude Kerk 10 en 18 Ichtuskerk 10 en 17, Pnielkerk 9.30 en 18, School 10 - Geref. kerken: Diensten Vredeskerk en Triomfatorkerk 9.30 en 17 - Chr. Geref. Kerk 10 en 17 Diensten - Geref. Kerk Vr. 10.15 Dienst. 15.30 ds. Hoff - V.E.G. 9.45 ds.' v. Mameren - Soefiebeweging 16 Ere dienst. Koudekerk a.d. Rijn Herv. Gem. 10 ds. v.d. Linden, 19 ds. Jonkers, Utrecht - Geref. Kerk 9.30 en 19 ds. van Nierop. Leiderdorp Herv./Geref. diensten: Dorpskerk 10, Hoofdstraatkerk 10 en 18.30, Scheppingskerk 9, 10.30 en 17. Leimulden Herv. Gem. 9.30 ds. De Vree, 19 dhr. Christ. Leiden - Geref. Kerk 9.30 en 19 Diensten. Lisse Herv. Gem. Dorpskerk 10 ds. 't Hooft HA, Pauluskerk 10 ds. De Gelder, 19 jeugddienst ds. v.d. Velden, Mijdrecht - Geref. Kerk 10 ds. De Wit, Gemente 10 en 1 Geref. Kerk Vr. BV 10.45 Dienst, 19 ds. Moggrè. Nleuwk'oop Herv. Gem. 9.30 ds. De Vos, Katwijk, 18.30 ds. v. Eeden, Putten - Geref. Kerk 9.30 en 18.30 ds. Noote- boom - Chr. Ger. Kerk 9.30 Dienst, 14.15 ds. Hamstra, Alphen. Nieuwveen Herv. Gem. 9.30 ds. de Jong, Leiden, 18.30 ds Molenaar. Nieuw Vennep Herv. Gem. 9.30 en 19 ds. Goverts HA Geref. Kerk 9.30 en 16.30 ds. Rang Chr. Ger. Kerk 9.30 en 15 ds. Visser. Noordwl|k Herv. Gem. Voorstraat 10 dr. Jansen HA, 19 dr. Jansen, Hoofdstr. 9 ds. Warnink HA. 10.30 ds. Keuning HA, 17 idem. De Rank—Ichtus 10 ds. Vroegindewey. Eemnes, 15.30 ds. v.d. Plas. Delft Geref. Kerk Diensten: Hoofdstraat 9, 10.30 en 17. Vinkelaan 9.30 en 17, Stichtingskerk 11 Noordwljkerhout Herv. Gem. 10 ds. Kalkman. Pauluskerk 10, Gem.centrum 1Ö.3Ö. Endegeest 9.30, Diaconessen- huis 10.30, v. Wijkckersloot 16.30 Geref. Kerk 10 ds. Vegter, 19 ds. Brokerhof Geref. Kerk Vr. BV 8.45 dhr. v.d. Ven, 16 ds. V.d. Berg Volle Ev. Broederschap 16 samenkomst.^ Oude Wetering Herv. Gem. 9.3U en 18.30 Dienst Geref. Kerk 9.30 en 18.30 ds. Cziria, Wieringerwerf. Rijnsaterwoude Herv. Gem. 9.30 ds. De Kruijf. 19 ds. Lalleman. Oude Wetering Chr. Geref. Kerk 9.30 Dienst, 14.15 m.ds. Bouw. Rijnsburg Geref. Kerk Petrakerk 9.30 ds. Huisman, 17 ds. Damsma, Imma- nuelkerk 9 en 10.30 ds. Damsma. 17 dr. Van Oeveren, Maranathakerk 9.30 dr. v. Oeveren, 17 ds. Huisman Chr. Geref. Kerk 9.30 en 17 ds. De Joode. Sassenhelm Herv. Gem. 9 ds. Car stens. De Kaag. 10.30 dhr. Goedhart, Nieuwkoop 18.30 ds. De Jong. Leiden Geref. Kerk 10 prof. Berkouwer, Voorhout, 17 dhr. Stam Chr. Geref. Kerk 10 en 17 ds. De Boer Ned. Prot. Bond 10.30 ds. Siccam, Aalsmeer V.E.G. 19 samenkomst in kerk NPB. Valkenburg Herv. Gem. 10 en 18.30 ds. Overgaauw HA Geref. Kerk 9.30 Voorhout Herv. Gem. 10 dhr. Nj naar. Voorschoten Herv. Gem. 10 en 19 Geref. Kerk 10 e De Zeeuw, aula 9.30 ds. De Zwa Warmond Herv. Gem. 10 Tonkelaar. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk 10. 16.30 en 17. Ki 10, Messiaskerk 10. Dorpscentn Ned. Prot. Bond 10.30 ds. Geref. Kerk Dorp 10 en 17 D Zuid 10 en 17 drs. v.d. Kamp. Woubrugge Herv. Gem. 9.30en li ds. Blenk HA Geref. Kerk 9. 18.30 ds. v.d. Ree, Alphen. p| Zevenhoven Herv. Gem. 9.30I *i ds. Nicola HA Geref. Kerk 9.3! v.d. Kraan, Rotterdam, 19 ds. v Alphen a.d. Rijn. Zwammerdam Herv. Gem. Ij u, Boer. 18.30 ds. Mostert Gerei. ds. A. Flinterman. Den Haag. 18.30 m 9.30 en 18.30 Dienst des Woords. Een groep cursisten _-2 - „Altijd stootsgewijs blussen" zegt een woordvoerder van Anul. Het apparaat kan anders leeg zijn. terwijl men de brand nog lang niet onder de knie heeft Een der grootste brandblusmaat- schappijen ter wereld, waarvan de wieg in Amerika staat, heeft nabij hèt vliegveld Lelystad een com pleet uitgeruste trainingschool ge opend voor opleiding van mensen, die, op welke manier dan ook in of buiten bet werk. met een plotse ling uitslaandebrand te maken kunnen krijgen. Vain de zakenman in eet) Mercedes, de particulier in een Deux Cheyaux tot de man op het booreiland. 'Angst spéélt een grote rol bij het al dan niet juist bestrijden van brand. De cursus richt zich dan ook beslist niet tot getrainde mannen met een brand weeropleiding, maar in hoofdzaak tot particulieren. Ondeskundig gebruik van (goede) apparatuur door gebrek aan een juiste-basiskennis heeft al vaak tot catastrofen geleid. Ansul Internatio nal Nederland B,V. wil iedere po tentiële gebruiker van een blustoes tel kennis laten maken met de praktijk. Auto-, caravan-, plezier- vaartuigbézitters,bestuurders van vrachtwagens en van .rijdende bommen" gevuld met gas, kortom allen die te maken kunnen krijgen met de meest verscheidene soorten branden van vaste vloeistoffen, gas sen en al dan niet gelegerde meta len. De kosten van een cursus variëren van 180,- tot 400,-. Het is ver standig zich bij inschrijving als cur sist hierover te oriënteren. Tot nu toe melden zich 25 tot 30 cursisten per dag, die een stukje wijzer de wijde wereld ingaan na op het ter rein van de trainingschool (5000 vierkante meter oefenruimte met de beschikking over dummy-auto's, tank-auto's, gasinstallaties en ande re apparaten die op elk moment van de dag bij een brand betrok ken kunnen raken) te hebben geëx perimenteerd. Ervaren, speciaal daartoe opgeleide instructeurs, ge ven leiding. Naast een theoretisch programma, ondersteund door vi deo-visuele hulpmiddelen, krijgt de cursist gelegenheid zelf het blusap- paraat te hanteren. Veel mensen weten namelijk op het beslissende moment niet juist met het apparaat om te gaan. Ze drukken een knop in, het apparaat begint te spuiten, maar ze weten de straal niet te on derbreken. Alleen op deze wijze wordt het gewenste resultaat be reikt. Een blusser spuit zestien se conden; het is dus zaak die secon den goed te benutten. Alle blusapparatuur van Ansul (voor een auto ca. 50,- per apparaat) heb ben een onderbreekbare straal: sommige bezitten daarenboven een manometer, zodat men door een „venstertje" kan waarnemen of de vulling (meestal de chemische stof „Foray") nog in goede staat is. De blusstoffen zijn verschillend van aard, het zijn doorgaans poeders, koolzuurgas of andersoortige stof fen. Voor auto-blusapparatuur wordt altijd Foray gebruikt: een blusapparaat moet 2 kilo bevatten, 1 anders is het te weinig. De cursus sen worden aangepast aan de dage lijkse werkzaamheden van de cur sisten. Er is ook gelegenheid een herhalingscursus te volgen. Voorts leert men dat het onderhoud van het blustoestel minstens zo belang rijk is als het gebruik en hieraan ontbreekt het nog wel eens. Het is dit jaar voor de negen tiende keer dat er een Neder lands Nationaal Kaasconcours is gehouden. Het in itiatief is eens ge nomen door de plaatselijke vere niging van kaas handelaren in Woerden, die het jarenlang geheel zelfstandig deden. Dit is uitgemond in de stichting Nederlands Nati onaal Kaaskeur- Concours. Het zwaartepunt van de organisatie kwam allengs meer bij het Ne derlands Zuivel- bureau te liggen. De belangrijkste doelstelling van het NNKC is het bevorderen van -de vakkennis van allen, die op de een of andere manier met de handel in Neder landse kaas in binnen- en bui tenland te maken hebben. Het nieuwste ge recht dat het Zui- velbureau presen teert is de „Panpizza", een soort kaastosti, gauw klaar maken en in veel variaties. Sneetje brood in de koe- kepan. Hierop plakken kaas, to maat en uienrin gen, het geheel itl afgedekt met ge, e, raspte kaas. Met^ een deksel op de pan laten stovec n en na een kwar tiertje is de bot; relhap, snack het lunchgerecK tje klaar. F strooien met knipte peterselieblaad jes. Het is alles goed en wel ei ken meubelen te hebben (de laatste tijd is het goede oude eiken weer zeer popu lair) maar geloogd massief eiken eist een speciale be handeling. De eerste zes maanden hoeft u niets an ders te doen dan er met een stofdoek overheen te zwaaien, want in de fa briek heeft elk geloogd ei ken meubel een bijzondere beschermlaag gekregen. Deze houdt ca. 6 maanden stand. Dan begint het! Daarna moeten deze meu bels, net als die van ande re loofhoutsoorten (maho nie, wengé, teak en noten) regelmatig „gevoed" wor den. We doen daarbij weer nostalgisch. Onze voorou ders gebruikten doodgewo ne bijenwas ter bescher ming van eiken, een natuurprodukt gewonnen uit honingraten. Vaak wor den er andere stoffen aan toegevoegd om de was be ter te kunnen verwerken. Het is een makkelijke tx werking. Dun aanbrenge en uitwrijven. Liever twe maal een filmpje erové heen trekken dan éénma. een dikke laag. Meteen ui wrijven is niet goed; la de was eerst kalm zi; werk doen. Hij moet hele maal droog zijn. Advies prijs bij drogist en kruide nier 4,75 voor een pot van 300 ml Een antiekzaak verkoopt de was al gauw tweemaal zo duur als de detaillist om de hoek.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4