Derde verlies voor Leiden Lions Drost in finalegroep dammen 'Londen tour en nog veel meer' Joegoslaven in w.k. basketbal ongeslagen Het programma "Bon 1 Medici hadden kindermishandeling kunnen voorkomen Uw krant samen met North Sea Ferries: B hinezen op wentse TH alender ïarathon- ïhaatsen Taiwan geweerd van WK- turnen V olksrepubliek China weer in atletiekfederatie Stuart Parker debuut bij Sparta NU TEGEN GRONINGEN I i'ORT LEIDSE COURANT, ZATERDAG 7 OKTOBER 1978 PAGINA 11 Donderdag 23 november 1978 17.00 Aan boord van een van de fraaie schepen van North Sea Ferries. Diner en amusement. Vrijdag 24 november 1978 Aankomst in Huil; ontbijt aan boord; 8.30 Vertrek per luxe touringcar vanuit Huil; 10.00 Aankomst in Barnbey Moor. Koffie in Ye Old Bell Hotel; 12.30 Aankomst te Bedford voor lunch in Swan Hotel; 14.30 Aankomst in Woburri voor bezoek aan het kapitale landgoed Woburn Abbey, gevolgd door een safari, waar de tocht door de leefgebieden van giraffen, leeuwen, tijgers, beren en apen voert; 17.00 Aankomst in het Aubrey Hotel te Redbourn, waar twee nachten wordt gelogeerd; 20.00 Vertrek naar Hatfield House voor het middeleeuwse Elisabeth-banket; omstreeks 23.00 uur terug naar het hotel. Zaterdag 25 november 1978 Engels ontbijt in het hotel: 09.00 Vertrek naar Londen. Na een informatieve rondtocht door deze wereldstad volop gelegenheid om te winkelen, te wandelen of voor musea-be zoek. Teneinde zoveel mogelijk tijd daarvoor beschikbaar te hebben is de lunch niet in het pakket opgenomen; 18.00 Vertrek van Londen naar hotel; 20.00 Diner-dansant in Aubrey Park Hotel. Zondag 26 november 1978 Engels ontbijt in hotel; 09.00 Vertrek naar Belton House. Aankomst omstreeks 11.00 uur, waar na bezichtiging van de kunstschatten in de Orangerie koffie wordt gedronken; 13.00 Aankomst in Lincoln. Lunch is in het White Hart Hotel. Daarna bestaat gelegenheid de kathedraal te bezichti gen;. 15.00 Vertrek uit Lincoln; 17.00 Aankomst te Huil voor inscheping. Diner aan boord van een van de NSF-sche- pen. Maandag 27 november 1978 Ontbijt aan boord; 08.00 uur Aankomst Europoort; einde van de reis. De prijs van deze "Londen-plus"-tour bedraagt 479.- per persoon op basis van een 2-persoonskamer en een 2-per- soons standaardhut. Voor een special-hut aan boord geldt een toeslag van 40,- per persoon. Inlichtingen en boekingen (niet op zaterdag) telefonisch bij: North Sea Ferries (mej. Joke Kriboo), postbus 1123, Rozenburg, tel. 01819*62077 of Sijthoff Pers, afd. Reisorgani satie, Wagenstraat 37, Den Haag, tel. 070-624562 tst 257 of 370 of door het inzenden van onderstaande bon. Gratis kan gebruik worden gemaakt van een speciale bus, die vertrekt op donderdag 23 november 1978 om 15.00 uit Den Haag (voorzijde Centraal Station) en 15.45 uit Rotterdam (gebouw Rotterdamsch Nieuwsblad, Coolsingel). Deze bussen zorgen voor vervoer terug op maandag 27 nov. 1978. Voor degenen met eigen vervoer is ruime parkeergelegenheid bij North Sea Ferries. Aan: North Sea Ferries, Postbus 1123 Rozenburg, t.a.v. mej. Joke Kriboo. Sijthoff Pers, afd. Reisorganisatie, Wagenstraat 37, Den Haag. Ik neem deel metpersonen aan de "Londen-en-nog-veel- meer" tour van donderdag 23 tot maandag 27 1978 Naam: Woonplaats: Tel.: 'Ik wens wel/geen special-hut *lk maak wel /geen gebruik van de bus Den Haag/Rotterdam, 'doorhalen wat niet wordt verlangd Trafalgar Square in Londen Van onze sportredactie LEIDEN Na de eerste twee wedstrijden om de „Coupe Nationale Nederlanden" al te hebben verloren, is Menken Leiden er opnieuw niet in geslaagd een overwinning te behalen. Gisteravond werd in de Ton Menkenhal met 7—4 van Bondsspaarbank Groningen verloren. AI na vijf minuten in de eerste periode hadden de Groningers een 2—0 voorsprong opge bouwd: 10 werd het in de tweede minuut door Rob van Onlangs, drie minuten later keek de Leidse ploeg al tegen een 20 achterstand aan door een nogal gelukkig doelpunt van de Groningse international Johan van Toren. In die fase van de wedstrijd kwam Leiden niet aan goed ijshockey toe, een twee-man meer situatie kon zelfs niet uitgebuit worden. Halver wege de eerste periode herstelde de Leidse ploeg zich en dat resulteerde in de tiende minuut in een treffer van Frank Dobbelaar. Groningen liep tot aan het einde van het eerste speelpart nogal wat strafminuten op, maar de Leidenaars konden hier niet van profiteren, ze kwamen nog een keer goed weg toen in de 18e minuut de puck tegen de paal van het Leidse doel werd geschoten. De tweede periode gaf het beste en spannendste ijshockey te zien, Leiden viel fel aan, er ontstonden legio kansen. Aangezien de Gro ningse doelman Muizelaar in een uitstekende vorm stak en de Leidenaars nogal lichtzinnig met hun kansen omsprongen bleef de stand 2—1. De beslissing viel in feite drie minuten voor het verstrijken van de tweede periode, Rob van Onlangs, een van de uitblinkers, en Rik van Gog zetten Groningen op een riante 41 voorsprong. Via Sproxton werd het zelfs 51. Sproxton onderstreepte zijn goéde vorm door op grandio ze wijze drie tegenspelers en de keeper te omspelen om vervolgens de puck in het net te deponeren. Het team van Paul Domm kwam terug door een doelpunt van Frank Dobbelaar maar Groningen hield afstand via een treffer van Carras. Het Leidse publiek leefde even op toen Ivan Kocanda en Jiri Anton de Lions binnen een minuut op 46 zetten. Groningen reageerde uiterst koel, een halve minuut voor tijd was het weer Rob van Onlangs die de eindstand op 47 bepaalde. De derde nederlaag van Leiden Lions op rij was definitief een feit; een dit keer onnodig' verlies overigens doelrijpe kansen dienen nu eenmaal benut te worden. HYS HYS speelde thuis met 33 gelijk tegen Tilburg Trappers. Een score die tot stand kwam in een aantrekkelijk duel. De Hagenaars werkten eerst tot tweemaal toe een achterstand weg (via goals van Mc.Kenzie) en wist zelfs, opnieuw door een treffer van Mc.Kenzie een 3—2 voor sprong te nemen. John Griffith bracht zijn Tilburgse ploeg evenwel nog langszij. 'oping bij uropese tletiekunie N JUAN Op het congres 0 de JAAF in San Ju an is kend geworden dat tijdens de fopese atletiekampioen- kappen, eind augustus/begin in Praag vijf atleten kapt werden op het gebruik to verboden stimulerende fddelen. Sr gevallen betreffen atleten 1 Rusland. De namen van de Mtreders worden niet eerder «end gemaakt dan op de jaar- bijeenkomst van de Euro- Atletiekunie tussen 2 en November op het eiland Rho- De betrokkenen riskeren van achttien maan- Arco Het vermijden van risico's heeft ook in de zesde ronde van het kwalifica tietoernooi van het wereldkampioen schap dammen in de Italiaanse plaats Arco als hoogste wijsheid gegolden. Binnen een half uur hielden Boom tegen Korenevski, Bastiaannet tegen Smith, Gantwarg tegen N'Diaye en Mitsjanski tegen Nimbi het voor gezien en lieten remise aantekenen. Daarmee blijkt dat het wereldkampioen- kampioen won van de Joegoslaaf Lepsic. schap nieuwe stijl nogal wat oninteres- Hij is de tweede Rus, die zich plaatste, santé remises in zich bergt. Frank Drost Donderdag deed Korenevski het al in en Rob Clerc konden zich tegenover resp. dezelfde groep. Berte en Da Silva natuurlijk geen pun- tendeling veroorloven. De slecht op dreef Uitslagen zesde ronde: zijnde Drost had tijdsoverschrijding van Groep a: zijn tegenstander nodig om te kunnen Diaw (Sen)-Hftard (Fra) 1—1, winnen. Door deze zege stelde Drost zijn ®oom ^^"^oreneyski ®u.s) t—L plaats in de eindronde zeker. Zover DrS^eSltertenta'TÏ kwam ook Tsjegolev. De oud-wereld- Lepsic (Joe)-Tsjegolev (Rus) 0-2. 1. Drost, Tsjegolev en Korenevski 9 punten; 4. Boom en Hisard 7 6. Gendlerman, Verpoest en Diaw 6; 9. Lepsic 1; 10. Berte 0. Groep b: Bastiaannet (Ned)-Smith (Vst) 1—1, Gantwarg (Rus-N' Diaye (Mal) 11, Clerc (Ned)-De Silva (Bra) 11, MItsjansksi(Rus)-Nimbi (KOn) 1—1, Norden (Sur)-Simone]li (Ita) 11, Stand: 1. Gantwarg 9 (Van een onzer verslaggevers) HENGELO „Dit vreselijke had voorkomen kunnen wor den wanneer de communica tie tussen medici en over heidsinstanties niet zo gebrekkig was geweest". Deze verklaring legde vrijdag jhranr. B.W.F. van Riemsdijk, officier van justitie bij de rechtbank in Almelo, af naar aanleiding van een zeer er nstig geval van kindermis handeling te Hengelo (Over ijssel). Een ruim een jaar oud meisje is gedurende een groot aantal weken door haar moeder zo danig toegetakeld dat het kind levenslang gehandicapt zal blijven. Volgens mr. Van Riemsdijk was deze zaak bij ettelijke in stanties bekend maar is er door een gebrek aan samen spraak niet tijdig ingegrepen. Tegen de 25-jarige moeder van het meisje is twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk, met toezicht en zonodig psy chiatrische begeleiding geeist. Gedragsdeskundigen hebben haar intussen sterk vermin derd toerekeningsvatbaar ver klaard. De moeder kon het niet verdragen dat het meisje op ongeregelde uren huilde, soms niet wilde eten en het bed bevuilde. Tenminste sinds het begin van dit jaar begon ze het kind regelmatig te mis handelen. Het meisje is in die periode wegens ernstige on dervoeding in het ziekenhuis opgenomen maar later toch weer aan de ouders toever trouwd. nonze sportredacteur) olie Op twee wedstrijden heeft de landelijke techni- e commissie van het mara- oschaatsen het programma en met 1 januari rond. Het loen voor de marathon- aatsers begint op 4 novem- op de kunstijsbaan in Am- dam. twee wedstrijden die in dhoven waren gepland kun- door de brand die de hal woestte uiteraard niet door- n. Bovendien heeft een spon- zich van een serie van drie Istrijden teruggetrokken. De C van het marathonschaat- i is nog in onderhandeling t andere kandidaat-sponsors deze leemte op te vullen, i jaarlijkse supermarathon in iland, die dit jaar in het water gevallen doordat de hoge, iperaturen het ijs onbegaan- ir maakten, is volgend jaar woegd naar zaterdag 24 fe- lari 1979. De plaats van han- ing blijft ongewijzigd: Lahti. (voorlopige programma ziet als volgt uit: iovember Amsterdam, A-rij- s; 11 november Groningen, categorieën; 18 november renter, 75 ronden wedstrijd ijders; 25 november Den ag, A-rijders; 9 december As- alle categorieën; 21 decem- Amsterdam, alle catego- èn en Nederlands kampioen- ap voor veteranen; 26 de- aber Groningen, alle catego- to; 1 januari Heerenveen, categorieën. MANILLA Joego Slavië heeft gisteren de ongeslagen status gehandhaafd door met 117-101 van de Filippijnen te winnen in de finalepoule van de strijd om" het wereldkampioenschap basketbal. Het was voor gastland Filippijnen de eerste wedstrijd, omdat het automatisch geplaatst was voor de finaleronde. De ruststand was 54-45 voor de Oosteuropeanen. In een wedstrijd voor dezelfde groep versloeg Brazilië met 69-62 Canada. De Canadezen leidden halverwege verrassend met 34-30. Titelhouder Rusland won de eërste wedstrijd in de finalepoule met overmacht. Australië werd gedeklasseerd met 112-67. De ruststand was 55-35 voor de Russen. De Verenigde Staten verloor vrij verrassend van Italië: 81-80. Bij de rust leidden de Italianen met acht punten verschil: 47-39. Het was de eerste nederlaag van de Amerikanen in dit achtste wereldkampioenschap. Ingedeeld De Internationale Basketbalfederatie (FIBA) heeft Nederland ingedeeld voor het toernooi om de intercontinentale beker, waar in 1979 om gespeeld zal worden. De strijd gaat tussen vier Europese ploegen (Frankrijk, Italië, Nederland en Israël) en vier Amerikaanse teams (Verenigde Staten, Canada, Brazilië en Argentinië). In Manilla maakte de FIBA een nieuwe modus bekend om de Olympische kampioen te bepalen. De twaalf deelnemers zullen verdeeld worden over drie groepen van vier. Na een halve competi tie plaatsen de eerste twee zich voor de finaleron de, waarin het groepsresultaat meetelt. De zes finalisten ontmoeten elkaar eenmaal, waarna de stand wordt opgemaakt. De nummers een en twee betwisten elkaar in een onderling duel de Olympische titel. Drie en vier spelen om het brons. PARIJS De Franse rege ringheeft besloten geen vi sa te verstrekken aan de leden van de turnploeg uit Taiwan voor het op 22 okto ber te beginnen wereldkam pioenschap in Straatsburg. Taiwan dreigt uit de interna tionale turnbond te worden gestoten. De Volksrepubliek China wil lid worden en wordt waarschijnlijk toege laten maar staat erop dat Taiwan dan niet meer mag deelnemen. SAN JUAN Op het 21e congres van de Internationale Amateur Atletiekfederatie in San Juan, de hoofdstad van Porto Rico, is de volksrepubliek China na tweëntwintig jaar weer toegelaten als lid. Na een debat van vier uren was de uitslag van de stemming: 200 voor en 153 tegen. De hertoelating van de volksrepubliek impliceerde het verdwijnen van Taiwan. Dit hoefde echter geen consequenties te hebben voor de atleten, die onder de vlag van Taiwan in actie kwamen. „Peking" verzekerde de congresleden dat atleten uit Taiwan de kans krijgen om als lid van de Chinese ploeg aan internationale evenementen deel te nemen. Door de hernieuwde aansluiting bij de LAAF en het reeds bestaande lidmaatschap van de internationale gewichthef-, volley bal-, roei-, scherm- en worstelbond is de deur naar het Internatio naal Olympisch Comité voor de Volksrepubliek China wijd open gaan staan. Een punt van bespreking vormde ook de toelating van Israël tot de Aziatische Spelen, die in december in Bangkok worden gehouden. Het organisatiecomité wil Israël weren. De congresleden stemden echter met overweldigende meerderheid voor de unaniem voorge dragen motie van het bestuur van de IAAF, die inhield dat „de Aziatische Spelen Israël moeten toelaten op straffe van het feit, dat de IAAF anders zijn fiat niet zal verlenen." Wat tot gevolg zou hebben, dat alle atleten, die in Bankgok aan de start zouden komen, in aanmerking komen voor een schorsing. Benny Wendt zege van Kai- serslautern veilig. Kaiserslautem wint topduel FRANKFURT Kaiserslau tem heeft gisteravond op de uitverkochte Betzenberg (34.000 toeschouwers) het top duel met Hamburger SV enigs zins gelukkig met 2-1 gewon nen. Bennie Wendt maakte twee minuten voor tijd het winnende doelpunt. HSV was, door een betere bezet ting van het middenveld sterker en bepaalde de wedstrijd nadat Topmöller de thuisclub een vroege voorsprong had bezorgd. Hrubesch maakte een kwartier voor de rust gelijk. In de tweede helft hield Ronnie Hellström de gelijke stand vast voor het nog steeds ongeslagen Kaiserslau tem. Een paar minuten voor tijd kreeg Kaiserslautem een twij felachtige strafschop. Doelman Kargus won het duel van Top möller, maar bij de volgende actie van de thuisclub sloeg hij de bal voor de voeten van Wendt, die de kans uitbuitte. „Nümberg heeft in de strijd tegen de degradatie een kostba re onverwinning behaald op Fortuna Düsseldorf. Na een ruststand van 1-1 liep Fortuna uit door Allofs, Beierlorzer maakte kort daarop gelijk en een kwartier voor tijd besliste Berkemeier het duel voor Nüm berg. VFL Bochum en Arminis Biele feld hebben een bar slechte wedstrijd gespeeld. Bochum was sterker, maar strandde op de muur van verdedigers die Arminia had opgetrokken. Pas in de laatste minuut vond Eg- gert het (enige) gaatje, 1-0 voor Bochum. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - De Brit Stuart Parker zal vanavond bij Sparta in het competitieduel tegen FC-Utrecht zijn debuut maken. De 24-jarige spits werd enkele maanden geleden bij de Engelse derde divisieclub Chesterfield aangekocht als opvolger voor de naar Ajax vertrokken Ray Clar ke. Na zijn komst in Rotterdam kreeg Parker echter last van een ernstige rugblessure die slechts langzaam herstelde. Deze week kreeg Parker toestemming om te gaan spelen. F.C.-Twente heeft belangstel ling voor de IJslandse interna tional Peter Petersson. De 2e speler van I. F. Akranes is negentien jaar en trad on langs in het duel tegen Neder land voor het Europees voetbal kampioenschap aan als rechter spits. Ook Feyenoord heeft gro te interesse. De Engelse eerste divisieclub Chelsea stelt pogingen in het werk om de Joegoslaaf Miljan Miljanic als coach te contracte ren. Chelsea's Brian Mears vloog woensdag in gezelschap van manager Ken Shellito naar Bel grado voor een gesprek met Miljanic, die een jaar geleden bij Real Madrid opstapte en sindsdien geen vaste baan als trainer heeft kunnen vinden. EIERPRIJZEN BARNEVELD COOP. VELUWSE EIERVEILING: aan voer 7 413.636 stuks (volgens veilinglijst I.838.100 stuks), stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 7.41-8.41; van 55-56 gram 8.20-9.04; van 60-61 gram 9,67- II.10van 65-66 qram 10.61 -12.60. EIERVEILING: aanvoer 2.427.470 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per .100 stüks: eieren van 51-52 gram 7,49-8.17; van 56-57 gram 8.17-9.42; van 61-62 gram 10,10-11,20; van 66-67 gram 10.99-12.88. EIERMARKT: aanvoer ca. 1.500.000 stuks, handel klein redelijk, groot traag. Eieren van 48-54 gram 8.10-9.00 per 100 stuks, kg-prijs 1.69-1.67; van 57-61 gram 9.90-11,60 per 100 stuks, kg-prijs 1.74-1.90; van 64-67 gram 12,30-13.00 per 100 stuks, kg-prijs 1.92-1.99. Sightseeing tour door Londen. Daarna wandelen door het Hyde Park of winkelen in Oxford Street of een bezoek brengen aan de Tower, St Pauls Cathedral of kijken naar de aflossing van de wacht voor Buckingham Palace. 's Avonds een middeleeuws banket in een van die fraaie Engelse kastelen. De andere dagen een bezoek aan Woburn Abbey, een volmaakt in tact gebleven en vermaard Engels landgoed, waar bovendien een safari-tocht wordt gehouden, de bezichtiging van de kunstschatten in Belton House en een rondgang door de kathedraal van Lincoln. Het is een greep uit het programma van de "Londen-en-nog-veel- meer" tour, die in samenwerking met North Sea Ferries van donderdag 23 tot maandag 27 november 1978 wordt gemaakt. i foidré Lookhorst, de grote uitblinker bij HYS. neen onzer verslaggevers) SCHEDE Aan de TH- ente zullen, mogelijk al in uari, zo'n 25 Chinezen n studeren, aldus meldt het THT-nieuws. blad schrijft dat de Tech- :he Hogeschool Twente nenkort een lijst uit Pe- g zal ontvangen waarop te ïen is aan welke studie- itingen de voorkeur wordt iven en welke studie de lezen al hebben gevolgd. irdat ze zich in de college- ken begeven zullen de nese studenten zich eerst i enig elementair Neder- ds meester moeten maken, ar dit zal gebeuren, is nog t bekend.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11