Jack Middelburg over de kop twee titels *ians tweede Zware nederlaag Betty Stöve Succes voor badmintonploeg «Drie titels SGroothedde ibasketbal Rugbyteam verpletterd Reutemann winnaar Grand Prix VS Matige prestaties Nederlandse schutters ste -ONDERGESCHIKTE ROL WORSTELAARS Tafeltennisters Amsterdam uitgeschakeld Jumping Jack achternaam Middelburg luidt, is al zo vaak onderuit gegaan dat hij in is geworden om zonder een schrammetje zijn weg weer te vervolgen In Gilze Rijen viel hij van zijn fiets. maakte een salto maar palmde niette min twee titels reeds verover de kampioen schap 750 cc. in totaal dus LEIDSE COURANT ïrker) lerverer B 2 LEUSDEN - Ed Groothedde heeft /o7 ?,i8teren op de Leusderhelde drie (w Nederlandse titels behaald in het 9rootkallber geweer. Hl) won de oen onderdelen knielen, staand en «e 1? v|dueel drie houdingen. De vierde Nederlandse titel ging naar Harm Wijers die de beste )SZ|J r Was op het onderdee' ATLANTA Op weg naar de finale van het 100.000 doliartoernooi van Atlanta heeft Chris Evert Betty Stöve éen van de zwaarste nederlagen uit haar carrière toegediend. De uitslag van de halve: 6—0, 60. Stöve veroverde veertien punten: acht in de eerste en zes in de tweede set. Evert maakte 49 punten. Ze scoorde vooral veel met haar dubbelhandige backhandreturn op de service van de Nederlandse In de finale komt Evert uit tegen Martina Navratilova, die op het trage suprème court eveneens uitstekend uit de voeten kon: 6—3, 6—2 tegen Virginia Wade Guillermo Vilas won het internationale toernooi in Aix en Provence. In de finale versloeg Vilas zijn landgenoot Jose Luis Clerc met 6—3 6—0 en 6—3. De als eerste geplaatste Argentijn verdiende met de zege ongeveer 20.000 gulden, zijn 20-jarige opponent moest genoegen nemen met de helft. Vilas verloor tijdens dit toernooi geen set. in vijf partijen moest hij zijn tegenstanders slechts 22 games toestaan, terwijl hij er zelf 66 won. De Rhodesiër Andrew Pattison heeft voor een verras sing gezorgd in het internationale tennistoernooi in San Francisco. De niet-geplaatste Afrikaan versloeg Wimbledonkampioen Björn Borg in drie set: 7—5, 2—6, 64. Met Borg, die als eerste was geplaatst, verdween ook de tweede geplaatste Amerikaan Vitas Gerulaitis in de achtste finales. Gerulaitis verscheen wegens griep niet op de baan. tie bezi w; iedeij jajILZE RIJEN -In vier van de secon4ven kia88en moest gisteren lens de laatste motorraces in strijd om de nationale titels het stratencircult van Molen- :hot (gemeente Gilze Rijen) de longen in de 125 CC en Jack llddelburg in de 750 CC-klasse ^aren al zeker van het kampioen- chap, in de overige klassen «aren een of meer kanshebbers. )e races in Gilze Rijen werden er) erjeugi i. Bij d( Neuté an masiRAAG Drie tweede plaatsen gaven goed het rd Wijaucces weer dat de Nederlandse vertegenwoordi- plaatjing zaterdag en gisteren tijdens de open Tsjechi- 11e. Dtche badmintonkampioenschappen in Praag be- jr. 3taalde. ion van het heren enkelspel drong Guus van der Vlugt Kanjoor tot de finale, waarin hij echter door de jr. 4Nestduitser Michael Schnaase van de overwinning jr. Rojverd afgehouden: 9—15 en 14—17. danig beïnvloed door het gure weer. Zaterdag werd de training afgelast door de niet aflatende regen en gisteren werd het halver wege het programma droog, maar stak een harde wind de kop op. Valpartijen bleven derhalve niet uit, maar ernstige ongelukken de den zich niet voor. Alleen Peter Straver moest na een valpartij in de 50 CC-klasse naar het zieken huis vervoerd worden met snijwon- den in de nek. Jack Middelburg voegde gisteren nog twee titels toe aan zijn eerder behaalde kampioenschap in de 750 CC-klasse De Naaldwijker triomfeerde zowel in de 350 als de 500 CC internationaal en nam door deze resultaten de leidende posities van respectievelijk Willem- Jan Nooteboom en Piet Alblas definitief over. Middelburg mocht overigens niet klagen over geluk. In de 750 CC race sloeg hij al in de eerste ronde over de kop. Hij bleef ongedeerd en vervolgde later vrolijk de overige wedstrijden. Van der Vlugt kwam met Clemens Wortel ook in de finale van het herendubbelspel in actie. Ook hierin behaalde hij een tweede plaats. De Engelsen Connors en Sutton wonnen met 15—10 en 1816. In het gemengddubbel moest het duo Hanke de Kort—Herman Leidelmeyer ook al genoegen nemen met een tweede plaats: 12—15,15—7 en 8—15 waren de setstanden waarmee het Westduitse koppel Swie- bler-Swiebler de overwinning behaalde. INHEM De Nederlandse worstelaars hebben het toernooi om de EEG-kampioenschappen dat ter gelegenheid van het vijfen- bestaan van de Kon. Ned. Krachtsport- was toegewezen en in Arnhem ird gehouden, hun bond geen geschenk kunnen nbieden. Nederland speelde een ondergeschikte de Escahal te Arnhem waren de worstelaars van Italië en Frankrijk superieur aan de zes Europese worstelnaties. De landenploeg van West-Duitsland prolongeerde de titel en sleepte ook de meeste gouden medailles in de wacht (vijf). Na West-Duitsland klasseerden zich: Italië, Frankrijk, Denemarken; België, Nederland, Oostenrijk, Groot- Brittanniëen Luxemburg. Alle Nederlanders werdén zaterdag in de individuele strijd voor de eindstrijd uitgeschakeld. Haquarbar, Van Houten. Rieder, Ney, Brinlfman, v.d. Paved, v Sluysdam. Doesburg en De Winter overleefden de tweede ronde niet. In de 250 CC was Bert Struyk ongenaakbaar. Struyk die in de 350 CC de eer aan Middelburg moest laten, revancheerde izch in de 250 CC. Zijn concurrenten van Kasteren en Nooteboom kwamen er niet aan te pas. De laatste titel, in de zijspannen, ging naar Egbert Streuer en Johan van der Kaap, die aan een tweede plaats voldoende hadden om zich te tooien met de nationale kam pioenstrui. Door het slechte weer waren er in Gilze Rijen slechts 5000 toeschouwers. Bij internationale motorwedstrij den op Mallory Park bij Leicester heeft Wil Hartog de race in de 500 CC-klasse gewonnen. Hij ver sloeg de Britten Newbold en Her- ron en maakte ook de snelste rondetijd In de 250 CC-klasse zegevierde wereldkampioen Kork Ballington uit Zuid-Afrika. In de 750 CC race over 40 ronden werd Hartog verslagen door de Brit Barry Sheene, beiden kwamen tot de snelste recordtijd, 48,7 secon den, wat een gemiddelde van 160.000 kilometer per uur bete kent. Henk Vink uit Aalsmeer is gisteren tijdens de internationale motor- sprintwedstrijden over een kwart mijl (402 meter) de enige coureur geweest die onder de negen se- condengrens dook. Onder slechte omstandigheden, het was erg vochtig, kwam Vink meteen Kawa saki in de 1500 CC-klasse tot een tijd van 8,824 seconden. In de zijspanklasse ging de overwinning naar Jansen uit Wehl. Hij maakte, eveneens met een Kawasaki, een tijd van 10.675 seconden. oveer unnefi - Toine Heze- voomans is gisteren op de Nurbur- /amegring als tweede geëindigd in de en dfaatste race voor het Duitse kam- g aaoioenschap voor toerwagens bo- resuliren 2000 cc. De Nederlandse aandPorsche-coureur neemt in het ?edrijBindklassement dezelfde positie el hadn. ne uDe titel ging naar de Oostenrijker ëgenHarald Ertl in een BMW 320, die dzegde eerste buitenlander werd die dit kampioenschap op zijn naam jrstelschreef. ie da swed sterk bij ..WK lild« MANILLA - In Manilla is het nncach,8te wereldkampioenschap basketbal voor heren van start gegaan met de wedstrijd tussen inn& de Veren'9de Staten en Australië. "9* De Amerikanen hadden verras- send veel moeite met de ,Aus- t™,*68 en wonnen slechts met 77-75. De ruststand was 39-38. 1 Aan het achtste titeltoernooi, dat gisteren voor president Marcos van de Filippijnen werd geopend arrb'ïz'in van 25.000 toeschou- 'War| wers, nemen veertien amateur lan- denteams deel. Twaalf daarvan zijn afha'verdeeld over dr'e groepen van aioa vier, waarvan de eerste twee zich na een halve competitie plaatsen voor de halve» finales. De andere hi twee, wereldkampioen Rusland en gastland Filippijnen, kwalificeer den zich automatisch voor de halve eindstrijd. veizen en Hillen eindigden met een totaal van 591 punten op een gedeelde 22ste plaats. De beste Nederianaer in het onder deel skeet was Kees van leperen met een 32ste plaats met 189 duiven. De zilveren medaille-win naar van de Olympische Spelen van Montreal, Eric Zwinkels, moest met 188 duiven genoegen nemen met een bescheiden 34ste positie. Nico Wolters werd veertigste met 186 duiven. John Pierik vierenvijf tigste met 184 duiven. In de einduitslag individueel vrij geweer klein kaliber werd Hillen 38ste en Jack Achilles 48ste. Wi- baut Jalles werd met 587 punten 21ste bij het onderdeel individueel snelvuurpistool 25 meter. HILVERSUM De Nederlandse rugbyploeg heeft gisteren met 19-0 verloren van Schotland. Een op papier zware nederlaag, maar uiterst eervol. De Schotten die met drie A-internationals en de rest B-spelers waren versche nen, slaagden er slechts eenmaal in een try te converteren. Defensief speelde Nederland bijzonder sterk en in de line-out was Oranje zelfs de betere ploeg. Vooral Kirst Huys- man (USRC) speelde hierbij een opvallende rol door bijna alle bal len op te pakken. Aanvallend kon Nederland echter weinig uitrichten tegen de gerouti neerde Schotten. Tweemaal heeft Oranje een kans gehad de nul weg te werken. Beide malen uit een penaltykick. De eerste maal was de trap van Cees Koemans (DIOK) iets te kort, de tweede, genomen door Theo Oortwijn (HRC) werd uit een bijzonder moeilijke hoek genomen. De driekwarten van Schotland blonken uit door grote snelheid en een voortreffelijke balbehande ling. Schotland scoorde voor rust driemaal door full-back Dods uit penaltykicks. In de tweede helft drukte Dougall een try, die zes minuten .later door een tweede (van Rutherford door Dods gecon verteerd) werd gevolgd en de eind stand op 19-0 bracht. Jack Achilles werd bij het onder deel vrij geweer klein kaliber veer tiende met een totaal van 593. Van AMSTERDAM Het damesteam van de tafeltennisvereniging Tempo Team is zaterdag in Am sterdam in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker uitgeschakeld door een nederlaag van 5—3 tegen het Westduitse Kaiserberg. Marianne van der Vliet was de beste Nederlandse speelster. Zij boekte overwinningen op Monika MADRID Raimundo Saporta, oud-vice-voorzitter van Real Ma drid. is officieel door de Spaanse regering aangewezen als voorzit ter van het organisatie-comité voor het Wereldkampioenschap voet bal, dat in 1982 in Spanje wordt gehouden. KOSICE Co van de Weyde is gisteren bij de zogeheten „Vredes- marathon" in Kosice als vijfde geëindigd. Hij legde de 42 kilome ter en 195 meter af in twee uur, 1? minuten en 25 seconden. Stork (21—8 21—13) en Ursula Hirschmüller (11—21 21—17 21—17). Sonja van Weelderen zorgde voor het derde winstpunt door met 21—15 14—21 en 21—13 te winnen van Monika Stork. De gedetailleerde uitslagen zijn. Marianne van der Vliet—Monika Stork 21—8 21—13, Ine Willem- s—Ursula Hirschmüller 10—21 14—21Sonja van Weelderen—Ag- SPORTWERELD BRUSSEL Jean-Pierre Coop- mans, de vroegere Europees kam pioen. die in 1976 vijf ronden tegen Muhammed Ali bokste, heeft zijn Belgische zwaargewichttitel verlo ren. Hij werd op punten verslagen door Rudy Gauwe. EDE Het vermogen van de Nederlandse Basketbal Bond (NBB) is in 1977 met 160.000 gu'den meer toegenomen dan was nes Simon 13—21 13—21Marian ne van der Vliet—Ursula Hirsch müller 11—21 21—17 21—17: Son ja van Weelderen—Monika Stork 21-15 14-21 21-13, Ine Willem- s—Agnes Simon 21—19 9—21 1921Sonja van WeelderenUr sula Hirschmüller 20—22 9—21; Marianne van der Vliet—Agnes Simon 15—2118—21. verwacht De „winst" lag in de grotere bijdrage van CRM, een stijging in de contributie-afdracht door toeneming van het aantal leden, een groot aantal boetes en meer bankrente dan was verwacht. ZOLDER Op het circuit van Zolder hebben de Belgen Van Hove en Joosen de Europese titel in groep twee van de toerwagens bemachtigd. De Belgen hadden in een BMW Luigi op de streep een ronde voorsprong op het Duitse duo Keileners/Hegels. De titelhouder raakte met zijn bolide van de baan en botste tegen de vangrail. Overstuur praat de ongedeerde coureur met zijn manager'Colin Chapman. SEOEL De Nederlandse deel nemers aan de wereldkampioen schappen schieten, die in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel werden gehouden, hebben over het algemeen bijzonder matige prestaties geleverd. Carlos Reutemann overgelukkig met zijn zege, is. WATKINS GLEN Carlos Reute mann heeft gisteren de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewon nen. Reutemann, die zijn voorlaatste race reed voor Ferrari volgend seizoen is hij de tweede man bij Lotus achter wereldkampioen Ma rio Andretti behaalde hiermee zijn vierde zege in de tot nu tot vijftien van de zestien gehouden Grote Prijzen. Mario Andretti' is gisteren onge deerd gebleven bij een ongeluk dat zich voordeed tijdens de op warmronden, twee uur voor de start van de Grote Prijs van de Verenigde Staten op het circuit van WatkinsGlen De wereldkampioen van 1978 raakte uit de baan toen de as van de achterwielen van zijn Lo tus brak. De wagen werd tegen de vangrail gedrukt en volledig vernield. a„i Michel Bleekemolen haalde de hoewel Andretti al wereldkampioen fjnjSh njet behoorde tot de elf uitvallers.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 19