Parker Nederlagen Leiden Lions Veglo kansloos Foreholte verliest verrassend Verplicht nummer I Remises voor Fiks en Fides Pacta Europese hmi eert Brandt IHandbal Basketbal LEIDEN Tijdens een receptie In het sportcentrum Papendal ter gelegenheid van het 75-jarlg be staan van de Koninklijke Neder landse Krachtsport Bond zijn drie leden van de LKV de Spartaan geëerd met hoge onderscheidin gen. Thomas Brandt, coach en ex-trainer van de Spartaan, werd door de Europese bond, de Euro pean Weightllfting Federation, on derscheiden met de medaille van verdienste in zilver. De onder scheiding werd Brandt verleend wegens zijn grote activiteiten voor de ontwikkeling van de krachtsport. Theo Sanders en Dick van 't Riet ontvingen de medaille van ver dienste in brons wegens hun veel vuldige deelname aan wedstrijden van landenploegen. Voor dit drietal had ook de KNKB enige verrassingen in petto. Theo Sanders en Dick van 't Riet werden voor hun talrijke activiteiten bij wedstrijden beloond met de me daille van verdienste eerste graad. Thomas Brandt, die deze eer reeds ten deel was gevallen, werd onder- Scheiden met de medaille van verdienste tweede graad. LEIDEN Het dubbelprogramma In het eer ste weekeinde om de Coupe Nationale Neder landen, heeft het IJshockeyteam van Ton Menken geen winstpunten opgeleverd. Zater dag werd bij Feenstra Flyers sterk gespeeld, maar logischerwijze wel verloren (11-4) en gisteravond incasseerde Llons op eigen Ijs een 4-7 nederlaag tegen Roswell Nijmegen. In Heerenveen kwam Leiden Lions goed voor de dag tegen de regerende landskampioen Feenstra. Vooral technisch bleek Leiden niet veel toe te moeten geven. Leiden startte behoudend in Heerenveen. Weliswaar verover de Feenstra al spoedig een voorsprong die ook geleidelijk zou worden uitgebouwd tot de uiteindelijk bereikte 11-4 score, maar in tegen stelling tot teams als Bilbao en HYS slaagde Leiden er wel in tot scoren te komen. ,,Het grootste pluspunt", wilde Lions-voorzitter Van Halem dan ook wel kwijt. Frank Dobbelaar (2x), Jiri Anton en Ivan Kocanda verzorgden de Leidse produktie in het „Friese". Bij Feenstra waren Zuk (3x), Jack de Heer en Mc. Donald (beide tweemaal) het meest productief. Lions, dat in de thuiswedstrijd tegen Roswell weer kon beschikken over Rob Hagendoorn, maar nog altijd zonder Ted Meyer en Paul Domm moest uitkomen, stelde gisteren wel teleur. Taktisch mocht Lions dan wel sterk beginnen; de partij ontaardde steeds meer in het grovere hakwerk. Via de periodestanden 2-2, 1-3, 1-2 werd de eerste thuisnederlaag een feit. Overigens kende de Nijmegense tegenstander alleen in de twee de periode een duidelijk overwicht. De snelle counter leverde echter wel ook in de overige twee parten de nodige problemen op voot de Leidse defensie. Voor Leiden doelpuntten Harrie Wielheesen, Dave Mathewson, Dan Cuomo en Robin Sara- ber Topscorer bij Nijmegen: John Sands met 2 doelpunten en twee assists. Van onze badmlntonmedewerker LEIDEN Opnieuw heeft Vlietwijk een opval lende overwinning behaald. Nadat eerder al PSV verslagen was, werd dit keer het sterke VELO II met 47 teruggewezen. De andere Leidse eersteklasser, Veglo, moest In Rotter dam een ruime 10—1 nederlaag incasseren. De derby In de tweede klasse, Veglo ll-BC Leiden, werd door laatstgenoemde ploeg met 62 gewonnen. Vlietwijk heeft in de uitwedstrijd tegen VELO II voor een geweldige stunt gezorgd. Vooral de heren waren dit keer in vorm. Alle drie de enkelspelen werden afgesloten met een drie sets zege Naast Dick Oostergo, Ron Lapré en Henk Westerbeek scoorden de dubbels Rosemarijn Bisschop/Dick Oostergo, Helga van Ballegoyen/Jan Frölig en Jan Frölig/Dick Oos tergo en de dame Jorinde Bisschop een punt. In het duel Rotterdam-Veglo wist alleen de dubbel Dick van Wijk/Hans van Harteveld een punt te scoren. De overige tien spelen gingen Badminton voor de Leidenaren verloren, waarbij wel opge merkt moet worden dat er telkens drie sets verspeeld moesten worden. BC Leiden heeft in de derby tegen Veglo II een eerste, ruime zege geboekt: 6-2. Voor BC Leiden wonnen Jan Slingerland, Mans Slat. Lineke Laman/Enzo Spadon, Dory Koelemij/- Jan Slingerland, Herman Strik/Enzo Spadon en Mans Slat/Dory Koelemij. Voor Veglo wer den de punten binnengebracht door Rob Bekooy en Marjan Zwerver. EACENA 17 (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Plantenhoek/Foreholte leed op eigen terrein een verrassende 6—8 nederlaag tegen het Haagse Wings. Verrassend, omdat de Voorhoutse formatie In feite Iets meer In haar mars had dan „runner-up" Wings. In offensief opzicht echter lieten de Voorhoutsen het op de beslissende momenten afweten. Daarbij dient te worden opgemerkt dat de Haagse doelverdedigster in een grootse vorm stak. Wings speelde een gedegen partij zonder direct briljante individuele acties, maar daardoor juist effectief. Foreholte daarentegen probeerde te vaak via per soonlijke acties tot het gewenste doel te komen en dat is tegen een straf verdedigende ploeg als Wings net verkeerd. Bij rust hadden de Haagse dames reeds een 34 voorsprong. Doelpuntenmaaksters bij Plan tenhoek/Foreholte: Nel Geerlings 4x, Ank van de Nouland en Ineke Slobbe. In de regionale tweede klasse had het Stompwijkse HVS minder moeite met de reserves van Hercules dan de 11—9 eindstand doet vermoeden. HVS startte sterk en hield Hercules constant onder druk. De Rijswijkse dames konden daardoor maar moeilijk in hun spel komen moesten zich in de eerste twintig minuten beperken tot een defensieve rol. Dat dat niet altijd even goed lukte, moge blijken uit het feit dat HVS met schijnbaar gemak doordrukte naar een geenszins geflatteerde 71 voorsprong. Hercules „mocht" hierna nog wat terugdoen, waardoor met een redelijke 84 kon worden gerust. In het begin van de tweede helft wederom een dominerend HVS. Hercules moest alle zeilen bijzetten om niet geheel onder de voet te worden gelopen. Het keerpunt voor de Rijswijkse ploeg kwam bij 11—4 toen Sjaan Waayer geblesseerd het veld moest verlaten en de rest van de Stompwijksen het wel geloofde. Hercules kon zodoende nog aardig dichtbij komen. Voor de Stompwijkse treffers zorgden: Cobia Goe- mans 4x, Leny van de Bosch 4x, Sjaan Waayer 2x en Antonette Lexmond. Afgelopen dinsdag legde de ploeg van trainer/coach Jan Mackaay beslag op de eerste plaats in de Haagse bekercompetitie door in de finale het eerste team van Hercules (I) met 108 terug te wijzen. De dames van Northa bleven in een door Sandra Reinders uitstekend geleid duel (trainer Karei Caron: „Wat een verademing zo'n scheidsrechter in deze klasse. Als tophandbalspeelster kent ze de kneepjes van het handbalvak door en door en dat is dan ook duidelijk in haar arbitrage te merken".) met 9—7 in de meerderheid tegen het Haagse Kwiek Sport. Het verschil had beduidend groter kunnen zijn als de Noordwijkerhoutsen wat doordachter met hun kansen waren omgesprongen. Nu kon Kwiek Sport redelijk bijblijven. De eerste rondgang werd afgeslo ten met een 5—4 score in het voordeel van Northa. Voor Northa scoorden: Leidy Vink 5x, Nelleke de Jong, Marian van der Eist. Anneke Baader en Marian van de Berg. De heren van Northa konden het niet bolwerken tegen een bij tijd en wijle uitstekend draaiend Sanocel/Saturnus. Met 16—11 moest de winst aan de Leidse formatie worden gelaten. In de eerste helft deden beide ploegen weinig voor elkaar onder en de 65 ruststand gaf de verhouding dan ook aardig weer. Na rust trok Saturnus het spel duidelijk naar zich toe en via een merkbare tempoverhoging werd Northa op afstand gespeeld. De Noordwijkerhouters probeerden uiteraard terug te komen, maar hun offensieve acties misten ieder overleg. Saturnus bepaalde uiteindelijk de eindstand op 16—11 De dames van Satumu9 boekten een verdiende zege (47) op het derde team van AHC'28. Vooral in de tweede rondgang toonden de Leidse speelsters zich schotvaardiger dan hun Haagse opponenten. Voor de Leidse treffers zorgen: Monique Plouvier 3x. Willy Luiten 2x en Ine Honsbeek 2x. De dames van MMO lieten in de afdelings eerste klasse tegen ODIS een steek vallen. Ondanks een veldoverwicht moest de Hoogmadese ploeg met een puntendeling (55) genoegen nemen. Mede debet aan het onnodige gelijke spel waren de onbegrijpelij ke beslissingen van scheidsrechter Van Kesteren ten aanzien van de ingestudeerde vrije worpen van MMO. Hierdoor werden zeker vier treffers aan de Hoogma dese ploeg onthouden. Voor de vijf doelpunten tekenden: Elly van Leeuwen 3x, Helma Volwater en Connie Elstgeest. De Hoogmadese heren behaalden een regelmatige 13—10 overwinning op het bepaald niet zwakke tweede team van HEC. Bij MMO was Gerard Elstgeest weer ongrijpbaar getuige zijn acht treffers. Hans Elstgeest 4x en Joop Volwater maakte de 13 vol. De dames van Olympla hadden geen enkele moeite met het derde team van DIOS. Na een reeds duidelijk 0—10 ruststand bleef de Wassenaarse formatie uiteindelijk met 018 aan de positieve kant van de score. Connie Wisseldorp was met haar tien treffers duidelijk een klasse apart. Ook de dames van HW70 zegevierden ruim, zij het dat het tegen het vijfde team van AHC'28 „slechts" 11—0 werd. De scoringsdrift van de Voorschotense dames, die tegen het amechtige Haagse team waren overgegaan op een persoonlijke dekking, werd enigs zins getemperd door het feit dat de scheidsrechter duidelijk liet blijken een dergelijke tactiek in deze klasse niet op prijs te stellen. Een merkwaardige zaak. mei (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De overvloedige regenval van het H afgelopen weekeinde dunde het programma uit tot drie wedstrijden. Van dit trio was de uitslag van Animo—Fiks het verrassendst. De Oegstgeesters hielden Animo, een van de koplopers, op 4—4. Voor promotieklasser Fides Pacta was er tegen Ready ook een gelijkspel (4—4) weggelegd. KNS behaalde als enige tegen Blauw Wit uit Kloetingen de volle (54) winst. Ready—Fides Pacta 4—4 (3—2) hi Over de gehele linie was Ready de betere ploeg, Dat was ook de mening van Fides Pacta coach Hans Zonneveld. „43 was een reële uitslag me geweest", verklaarde hij na afloop. Het ene der punt werd Fides Pacta echter op een presen- aa> teerblaadje aangeboden. Met nog een minuut ïee te spelen kreeg Nico Pikaar onder de korf de Pit bal in handen. Een Ready-dame liep langs hem op heen en de bal lag ineens op de grond. Uit Frank Dobbelaar van Leiden Lions in de verdedigende werk. ng aai Seasst liscus» (van onze basketbal-medewerker) N,ö HAARLEM - Hoewel de 69-98 a zege van Parker op het Haarlem- hi 8e F,am,n9°'8 best aard'9 ge- b,eve noemd kan worden, moet de tweede seizoensoverwinning Biecfn over de Leidenaren met de nodl- !erd 1 ge reserves bezien worden. Par- 1 na® ker is momenteel te stérk voor teams als Flamingo's en het vori- NVLE ge week geklopte Punch. Derhal- ve kan het resultaat van wedstrlj- den tegen zulke teams al vooraf worden Ingevuld. Op zich niet zo'n ramp, ware het niet dat door dat grote krachtsverschil de inspira tie bij sommige Leiden-spelers tot een bedenkolijk niveau daalt. Flamingo's-Parker was dus zo'n verplicht nummer. Flamingo's is geen schim meer van de ploeg, die het vorig seizoen was. Free man, Hagens, Ombre, Westra en Van de Lagemaat verlieten allen de Haarlemse formatie, die weer aangevuld werd met jeugdspelers en de Amerikanen Armstrong en Watson, welke laatste zich ontpop- c" te als een wat warrig spelende guard. Het ligt voor de hand dat )eia dit Flamingo's geen schijn van B kans had tegen de Leidse lands- teQ kampioen. Om Leiden toch enigs- jnu,. zins te inspireren had coach Blom v. gesteld dat Parker de eerste vijf n minuten geen tegenscore mocht incasseren, een opzet die geheel slaagde, want behoudens een ges- Q r coorde vrije worp scoorde Flamin- janv go's in die eerste vijf minuten niet. 1 hetgeen een 1-22 stand opleverde. Toen was bij de Leidse ploeg de de handen geslagen? Voor de scheidsrechter was het duidelijk: strafworp. Vanaf 2 1/2 meter miste Dik Onderwater niet en Fides Pacta incasseerde dankbaar het tweede punt van deze competitie. Vóór dit incident keek Fides Pacta vrijwel constant tegen een achterstand aan. Tot de rust was de fusieclub door treffers van Yvonne Neuteboom en Daan Carree nog goed bijgebleven. Na de pauze liep Ready uit tot 4—2, waarna er tot de laatste tien minuten geen verandering in de score kwam. Patricia Gotmer (43) trok de eindsprint van Fides Pacta aan waarna een vreemde finish volgde. Fiks verrast Animo Twee door Dirk Jan Elzenga benutte strafwor- pen brachten Fiks halverwege de eerste helft van het duel Animo—Fiks aan de leiding. Enigszins tegen de verhouding in, want Animo grossierde in de kansen, maar weigerde ze te benutten. Toch kwamen de Zeeuwen voor rust weer op gelijke hoogte (2—2). Ook na de pauze gaf het wedstrijdbeeld een veelvuldig van afstand schietend Animo te zien. De storm maakte echter zuiver schieten vrijwel onmoge lijk. Het duurde dan ook 37 minuten eer Animo op 32 kwam. Aad Knetsch liet de gelijkmaker door de korf verdwijnen, maar pal hierop werd het 4—3. In de laatste minuut bleef Dirk Jan Elzenga van de stip koelbloedig: 4—4. Het weer had een te grote invloed op het verloop van KNS—Blauw Wit. Veel plaats- en vangfouten kwamen voor bij beide partijen. Deze hielden elkaar overigens de gehele wed strijd door aardig in evenwicht. Voor rust had KNS via treffers van Liesbeth la Lau, Peter Zitman en René Kooien al een 32 voorsprong genomen. De tweede helft bleef deze voor sprong bestaan en groeide uit tot 4—2 en 5—3. In de laatste minuut bepaalde Blauw Wit de eindstand op 54. In de tweede helft scoorden Yvonne van Dam en Trudy Blansjaar de KNS- doelpunten. aanval. Roswell-tegenstander aardigheid er grotendeels af Via 26-39 brak zonder veel moeilijkhe den de rust met 36-49 aan Jos van Koolwijk verzorgt het De tweede helft stond geheel in het teken van de bloedarmoede. Flamingo's kon geen eredivisie basketbal spelen en Parker wilde het eigenlijk niet. Gevolg: een vaak rommelige vertoning met aan weerszijden het nodige balverlies. De concentratie sloop weg en dat ressorteerde bij Sid Bruinsma in een erg zwak schotpercentage. De enige twee constante factoren bij Parker bleken in dit duel meer dan ooit Arthur Collins en Mitchell Plaat te zijn. Tezamen zorgden zij voor 12 intercepties, hetgeen niet onverdienstelijk was. Defensief was het niet best bij Parker. Barto- lome was niet opgewassen tegen de sterk reboundende Armstrong en het is tekenend dat Arthur Collins bij Leiden de meeste re bounds wist te veroveren. Derhalve kroop de wedstrijd voort, na 47-73 werd tenslotte een 69-98 zege behaald. Een overwinning waar mee Parker dankzij het beste doel saldo in elk geval de eerste plaats in de eredivisie voor zich opeiste. Scouting Parker: Collins 33 pnt. 14-27 14 reb.; Plaat 15 pnt. 7-12 4 reb.; Bruinsma 14 pnt. 4-11 12 reb.; Kip 11 pnt. 4-7 10 reb.; Bartolome 11 pnt. 5-8 6 reb.; Hagens 10 pnt. 5-9 1 reb. Topsco rers Flamingo's: Armstrong 25 pnt., Amama 18 pnt., Watson 15 pnt. In de eerste divisie lijkt kampioen LISC op prolongatie van die titel Arthur Collins: topscorer af te stevenen. In de thuishaven, sporthal Cleyn Duin in Katwijk werd BSW uit Weert met een 93-80 nederlaag geconfronteerd. De da mes van Parker maakten hun kop positie in de eerste divisie weder om waar. In Soest hadden de Leidse dames weinig problemen met Red Stars. Door het tempo zo hoog mogelijk te houden kon met 40-88 worden gefinished. Ook de in de tweede divisie spelen de Leidse teams behaalden over winningen. Luba won de midden- moterstrijd tegen Midland met 79- 65, terwijl Nijssen Trotters heel voorzichtig kan gaan denken aan een kampioenschap. Het debuut van de Trotters mag in elk geval opvallend genoemd worden. Ook SSTD uit Ridderkerk had weinig in te brengen. Terwijl Nijssen alles behalve goed speelde, hadden de Leidenaren genoeg in huis om de Ridderkerkse formatie op afstand te houden, hetgeen na een 38-50 ruststand een 60-101 overwinning opleverde. Topscorer Ruyssenaars verzamelde 16 punten. De ISV Sleutels had eveneens een goede seizoenopening. Na een 21-20 ruststand wist de Sleutels opponent RIS 2 gedurende de gehele tweede helft op afstand te houden, hetgeen een 33-31 zege opleverde. Topscorers Prins 12 en Van Eek 8 pnt.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17