Burgemeester Gallas opent regionaal woonwagencentrum Woubragge diep in de milieuproblemen mmmmm Nieuwe fabriekshal voor gebak-gigant in Leimuiden VERZEKEREN NUTSSPAARBANK S Raad Nieuwkoop moet nieuwe commissies formeren Schildersrealisme in Het Anker RarlHKfffeHtaMv.... 1 portie patatBSïoor 00 ct» IAAT li PRISZEN TOCH VBO 7WIB PATATES FRITES dag: BB iR DIRKSH DIRK VAN DEN BROEK REGIO LEIDSE COURANT „DE BEURT IS NU AAN ANDERE GEMEENTEN ALPHEN AAN DEN RIJN - De burgemeester van Alphen aan den Rijn, Mr. R. M. Gallas, heeft gistermid dag het regionaal woonwagencentrum "Gouwsluis" officieel geopend. Hij deed dat door onder het toeziend oog van de woonwagenbewoners en talrij ke genodigden, de strijd aan te binden met een voor dit doel niet alledaags opgesierde "kop van jut". Het duel werd, eerst na zeven mokerslagen beslist in het voordeel van Alphens eerste burger. De kop legde met een schorre kreet het hoofd in de schoot maar ontstak tevens de feestverlich ting. Het woonwagencentrum dat gelegen is aan het Goudserijpad, in de buurt van het oude centrum, biedt plaats aan 20 wagens. Voor de toekomseit is rekening gehouden met een uitbreiding van 10. Elke wagen heeft een eigen schuur, douche- en toiletgelegen heid. Iedere standplaats heeft 63.000,- gekost. Het centrum maakt deel uit van het spreidingsplan van het Woonwagen schap. Het moeizame gevecht van de burgemeester met de "kop van jut" stond gelijk aan de langdurige strijd die het bestuur van het Woonwagenschap moest leveren met diver se overheidsinstanties voordat het woor gencentrum eindelijk gerealiseerd kon - op een Het begon allemaal in 1970, het jaar waarin men nog streefde naar grote centra. Middels een gemeenschappelijke regeling van 37 gemeenten werd Alphen een centrum toebe dacht van maar liefst 90 standplaatsen. Uiteindelijk werd hiereivoor een gebied.van 6 hectare vrijgemaakt- Niet lang daarna maakte de gedachte van de grote centra plaats voor de - volgens Gallas - "hoogste wijsheid": de kleinere centra, maar dan wel met optimale voorzieningen. Een nieuw onderzoek volgde en een spreidingsplan kwam op tafel. Alphen kwam in aanmer king voor een centrum van 20 standplaatsen met een mogelijke uitbreiding van 10. Werk groepen togen aan de slag en in maart 1976 kon de verantwoordelijke wethouder D. van Leeuwen opgetogen naar het ministerie in Den Haag reizen met het (eerste) ontwerp in zijn tas. Hij werd tot zijn grote teleurstel ling teruggestuurd om zijn huiswerk over te maken. „Te ruim van opzet en te duur", was de mening van het ministerie. Het tweede plan, gereed in september van dat jaar, haalde eveneens de reis niet. Onder het motto: "de aanhouder wint" werd twee maandenei later het derde ontwerp, nog soberder van opzet, voorgelegd aan het ministerie en dat haalde, tot opluchting van iedereen, de eindstreep wel. Akties De kampbewoners lieten zich in die periode ook niet onbetuigd. Met een nadrukkelijke aktie op de Steekterweg uitten zij hun misnoegen over de langzaam malende amb telijke molens en maakten duidelijk het wachten meer dan beu te zijn. Het begin van het einde van de langdurige geschiede nis kwam in zicht met het verstrekken van de bouwvergunning. Hoewel burgemeester Gallas gisteren con stateerde dat het voor de bewoners een "aangenaam woonoord" was geworden liet hij ook merken nog niet voldaan te zijn. „Er moet nog een heleboel gebeuren. Ik hoop van ganser harte dat er een einde komt aan de discussie over het sloopterrein. Die wens leeft niet alleen bij de bewoners maar ook bij het gemeentebeeistuur van Alphen. Ik hoop van harte dat de eisen van het Hoogheemraadschap en de moge lijkheden die het ministerie biedt met elkaar in evenwicht zullen komen, zodat binnen afzienbare tijd het sloopterrein aan het centrum kan worden toegevoegd", aldus Gallas. Burgemeester Gallas was Ook van mening dat elk gemeentebestuur een taak heeft "om het nodige te doen" voor de grote groep woonwagenbewoners. „Ik hoop dan ook dat in navolging van dit centrum binnen niet al te lange tijd ook in andere gemeenten zoiets is te realiseren". En volgens de burgemeester is dat niet alleen een zaak die alleen de grotere gemeenten aangaat. „Het is zaak om allemaal samen wat te doen aan de vaak nijpende problemen", aldus de burgemeester tot slot. Burgemeester Gallas Bodegraafse al vier weken zoek BODEGRAVEN - De rijkspo- litie in Bodegraven is al bijna vier weken op zoek naar de 63-jarige mevrouw G. Boescho- ten-van der Lee uit Bodegraven. In de nacht van 1 op 2 septem ber verliet zij haar woning met een donkergroene auto. Zij is sindsdien nergens meer gezien. Toen de vrouw vertrok droeg zij een blauwe rok, blauwe bloes met gele bies en een grijsbruine jas tot op de knieën. Ze is brildragend. heeft grijs haar en een fors postuur (1,75 meter lang). Inlichtingen kunnen worden ge geven aan de rijkspolitie in Bo degraven: telefoonnummer 01726-19323. Veertien miljoen voor fietspaden in Zuid-Holland DEN HAAG/LEIDEN - Minis- ter ir. D. Tuynman (verkeer en waterstaat) heeft de provincie Zuid-Holland 14 miljoen gul den in het vooruitzicht gesteld voor de aanleg van fietspaden langs secundaire en tertiare wegen. Dat heeft gedeputeerde Diepenhorst gisteren bekend gemaakt. Het geld is bestemd voor de aanleg van fietspaden in het tijdvak 1979-1982. Volgend jaar mag de provincie er 2,5 miljoen voor uitgeven. In 1980 is dit 3,5 miljoen en voor 1981 en 1982 krijgt Zuid-Holland twee keer 4 miljoen gulden. De rijksbij drage in de aanleg van de rij wielpaden staat geheel los van de uitvoering van het eigen pro vinciale fietspadenplan dat voorziet in de aanleg van een flink aantal vrijliggende fietspa den. KORTWEG LEIMUIDEN Bij onlangs door de badmintonvereniging De Kickers '69 gehouden wed strijden voor de jeugd van 8 tot twaalf jaar wisten Petra van Breda in groep A en Erik Frans Koeleman in groep B te zegevie ren. Tweede en derde in groep A werden Jacques Schijf en Anton Schalk. In groep B waren dit Annette Senne en Bart Kray. LEIMUIDEN/RIJNSATER- WOUDE Tijdens een onlangs gehouden vergadering van de Stichting Burenhulp is een nieuw bestuur gekozen. Voorzit ster is nu mevrouw H. H. Mol- Schuil. Tot penningmeesteres werd mevrouw Van eiDijk- Overstegen gekozen. Mevrouw Van der Meer-Aartman zal op treden als secretaresse. Als con tactpersoon functioneert me vrouw R. Royé, Iepenlaan 11 in Leimuiden. LEIMUIDEN/RUNSATER- WOUDE De watersportver eniging Rijnsaterwoude heeft afgelopen weekeinde het zomer seizoen afgesloten met zeilwed strijden (zaterdag) en een puz- zeltocht (zondag). De zeilwed strijden werden afgewerkt in twee klassen: de open en kajuit klasse. In de open klasse zege vierde Rino Nieuwelink. In de kajuitjachten haalde Herbert Driessen de overwinning bin nen. De puzzeltocht werd ge wonnen door Bart de Vries. Tweede en derde werden res pectievelijk Hans van Kinderen en Rob Tobias. Burgemeester Van der Kroft ontvangt een laatste instructie voor er werkelijk geslagen kon worden. LEIMUIDEN Gistermid dag heeft burgemeester Van der Kroft de eerste van 400 palen geslagen voor de bouw van een nieeiuwe fabriekshal voor Beuk's Frisgebak B.V. Dit gebeurde onder het toe ziend oog van de voltallige direktie en de medewerkers, waaronder veel Leimuidena- ren, van het bedrijf. Beuk Frisgebak B.V., opge richt eind 1974 en begin 1975 voorzichtig gestart met de produktie van diepvriesge bak, groeide uit van een twijgje tot een volwassen tak aan de Beukestam. Momen teel gaat er wekelijks zo'n 15 ton gebak en 6000 liter pud ding de deur uit, die met eigen vriesauto's door het gehele land wordt afgele verd. Een verdere uitbrei ding en mechanisering van de produktie is reeds in de planning opgenomen. De steeds groeiende produk tie met eveneens stijgende omzet, vroeg dus om een forse uitbreiding, die thans wordt verkregen door de bouw van een vriescel en, invriestunnel van ca. 2100 m3, een produktiehal van 900 m2, magazijnruimte van 800 m2 en een aantal eibijruim- ten, zoals: machinekamer, trafohuis en personeelskanti- Naar verwachting zal het ge heel voorjaar 1979 in gebruik worden genomen. ADVERTENTIE Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiëlegevolgenj ervan vaak wel.Voorkom dat u in i moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede 7(7 verzekering voor uw huis, uw gezin, uw auto en rekreatie Ga voor een goed advies naar de waarin opgenomen Leidse Spaarbank Mi NIEUWKOOP In de morgen te houden vergadering krijgt de raad van de gemeente Nieuw koop negen onderwerpen voor gelegd. Onder meer wordt de raad gevraagd om verordenin gen vast te stellen voor de vaste raadscommissies. Voor de ver gaderingen van deze commis sies, welke reeds openbaar wa ren, krijgt het publiek nu ook formeel een spreekrecht toege kend. Men kan mededelingen en suggesties doen, vragen stel len of nadere informaties ver strekken. Daarbij dient men zich dan wel tot de voorzitter van de commissie te richten en mag niet buiten de agenda voor de vergadering worden gegaan. Ook wordt de gemeenteraad voorgesteld om een nieuwe commissie in te stellen, name lijk voor de behandeling van beroepschriften. Deze commis sie krijgt tot taak om de indie ners van een beroepscheirift te horen en vervolgens daarom trent advies uit te brengen aan de gemeenteraad. Het wordt aan de klager overgelaten of het „horen" in het openbaar of in een besloten vergadering zal Deze benoemen uit hun midden een voorzitter. Als leden voor de commissie stelt het college voor de heren N. J. Stunnen- berg, J. E. F. Michel en A. H. Post, respectievelijk fractie voorzitters van WD, CDA en PvdA. Verder legt het college van bur gemeester en wethouders de raad een ontwerp-besluit voor tot het opnieuw voor 6 jaar verhuren van het visrecht in gemeentewater. Deze verhuur vindt "plaats aan de Vissersver eniging „Nieuwkoop en Noord en", welke vereniging zich de ontwikkeling en verbetering van de zoetwatervisserij in de gemeente ten doel stelt. Voorts zal de raad zich buigen over de beschikbaarseitelling van een krediet voor de Prinses Marijke- kleuterschool, de goedkeuring van de statuten van de Stichting ter bevordering van de jeugd- tandverzorging in de Rijn-, Aar- en Veenstreek en het garande ren van door deze stichting aan te gane geldleningen tot een bedrag van 80.000.—. Tenslotte dienen leden te den herbenoemd voor de v ruimtecommissie. Reglementaii is volgens schema aftredend de1 heer H. J. Bos, die reeds vanal 1958 deel heeft uitgemaakt van deze commissie. De heer Bos moest echter ook uit anderei hoofde zijn lidmaatschap leggen; dit in verband met zijn verkiezing tot wethouder. Ter opvolging krijgt de raad drietal namen voorgelegd w ruit een keuze dient te wordei gemaakt. De overige leden zijn herkiesbaar. Nieuwe commissie-opzet i Celstraf voor krachtdadige Alphenaar DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse rechtbanl I heeft een 19-jarige leerling-tekenaar uit Alphen aan den Rij^J veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, dagen voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. De jongeman had afgelopen zomer in zwembad De Hoorn zondeijl enige aanleiding twee andere bezoekers afgetuigd. De beiden slachtoffers raakten daarbij min of meer ernstig gewond. Omdatjr de Alphenaar reeds eerder voor dit soort wandaden met de politiel) in aanraking was geweest, kwam hij er niet meer af met voeiorwaardelijke straf. ADVERTENTIE WOUBRUGGE Burgemeester Brouwer de Koning van Woubrugge acht het tumult dat is ontstaan na het gemeentelijk voornemen om de plaatselijke milieucommissie in de toekomst een plaatsje te geven binnen een nieuw op te zetten commissie Welzijnszaken ongegrond. De Wou- brugse burgemeester vindt dat de op voorhand al aangeheven klaagzangen, als zou hiermee het plaatselijke milieubeleid om zeep worden gehol pen wat al te voorbarig. „Er is nog steeds geen definitieve vorm bekend. Bovendien zullen we de nieuwe commissie-aanpak na een jaar op nieuw bekijken. Mocht dan blijken dat het niet naar wens loopt dan kunnen we nog altijd terug", aldus Brouwer de Koning. Het Woubrugsè tumult ontstond toen de gemeente haar plannen om tot een einieuwe opzet en aanpak van de raadscommissies te komen be kend maakte. Naast een commissie financiën en een commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, wil het college van b. en w. een commissie Welzijnsza ken in het leven roepen. De commissie zou zich in de toekomst moeten gaan bezighouden met zaken als sport, recreatie, cultuur, onderwijs, verkeer enmilieu. Juist dat laatste is tegen het zere been van veel Woubruggenaren waaronder uiteraard de leden van de huidige milieucommissie. Zij vrezen dat in de nieuwe opzet minder gewerkt kan worden aan zaken die het milieu betreffen, omdat het plaatselijk milieu slechts een facet van het takenpakket van de nieuwe commissie zal zijn. Een duidelijke stap terug dus, menen de voorma lige leden» van de milieucommissie. Zij zijn dan ook niet van plan in de commissie-nieuwe-stijl plaats te nemen. „Als we dat zouden doeein zouden we nauwelijks aan milieuzaken meer toekomen", voorspellen de oud-commissieleden die zich de afgelopen jaren beijverden voor ondermeer het onderhoud van de knotwilgen, de aanleg van verkeersdrempels en de periodieke uitgave van de milieukrant. Op de kop af twintig dagen - om precies te zijn van 10 tot en met 29 oktober - zal de expositie-ruimte van Het Anker in Hazerswoude-Rijndijk in het teken van het fijnzinnige schildersrealisme van de Ca nadese schilderes Lily van Cleuff staan. De binding van de schilderes met Nederland bestaat uit twee delen. Aller eerst het feit dat haar schilder stechnieken sterk worden be heerst door de Nederlandse schilderes Charley Toorop, bij wie zij voor de Tweede Werel doorlog al in de leer ging. Haar tweede binding met Nederland is dat zij momenteel half om half in Canada en Nederland verblijft. Het merendeel van de werken van Lily van Cleeff wordt beheerst door realisti sche stillevens, waarvan bo venstaande foto als voorproef je van de binnenkort eite ope nen expositie. PatatV/?6'"5 elde r? s n'et akkoord"* voorstel om van 1 Sulden te I JVg hebben gistermü I al M» klei; I proefje gegeven dne Se tekende de„ net »Ï5 wel ar Van oO eV iar nel z.»' ~iin. Va" Ueacue* °P ^^aai n°6 za|)C *nders k,"ede '1 «aTgyi de l en' '"keft 'Wsteg id volgens het pL- weegt (,.We reke- ?kk< toegestaanS „Wij T*' bedrijfsleiding niet Waarom wettelijke maatregelen? De consument kan zelf wel beslissen van 150 gram LEKKERE DIEPVRIES \e kunt het beter halen bij:

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4