Kagenaars willen sluitingstijden voor cafés weer terug Noordwijkse banketbakker betrapt als hasj-dealer BLIJVENDE BEZWAREN TEGEN VASTE OEVERVERBINDING Hazerswoudse jeugd soos Pleyn '68 maakt zich op voor tweede lustrum 99Je kunt niet eeuwig blijven schoppen ncoiu ALKEMADE/DE KAAG De bewo ners van Kaageiland blijven weinig voelen voor een vaste oeververbinding naar de Haarlemmermeer. In de gister avond gehouden bijeenkomst mondde de discussie over het door de Alkema- dese gemeentebestuurders voor wat betreft Kaageiland gelanceerde be stemmingsplan dan ook uit in een discussie rond de afweging van eigen belangen. Een deel van de eilandbewoners, geschrokken van het feit dat in de vorige week gehouden Dorpsraad vergadering besloten was akkoord te gaan met de voorgenomen aanleg van een wan delpad rond het gehele eiland, was gisteravond inderhaast komen opdraven om te trachten de zaken alsnog terug te draaien. Er was al genoeg overlast van toeristenzijde en de aanleg van een pad zou dat alleen maar verhevigen. Voor het eerst namen de Kaagbewoners gister avond ook duidelijk stelling tegen de afschaffing van sluitingstijden voor de cafés op het eiland. Onder luid applaus van het veelkoppige publiek beschreef de ene na de andere spreker de nachtelijke overlast, rijk geïllustreerd met voor buitenstaanders amusante voorvallen. De dage lijkse confrontatie met het lawaaierig gebeuren liet evenwel weinig ruimte voor een humorvolle benadering. Een tweede verandering in de koers die tijdens de vorige week gehouden vergadering werd gevaren, was de positievere houding ten opzich ten van de op het eiland gevestigde bedrijven. Zetten de Kagenaars zich vorige week stevig af tegen deze commerciële bouwwerken, gisteren werd besloten de bedrijven meer vrijheid voor uitbreidingen te geven, mits de noodzaak hiervan duidelijk aangegeven kon worden. Puntsgewijs werden ook nog een aantal zaken van mindere importantie aangeroerd. Positief werd gereageerd op het uitwerken van plannen rond de bouw van bejaardenwoningen en het aanleggen van een sportcomplex. Om tot een duidelijke schriftelijke bundeling van de vergade ringsresultaten te komen stelde het bestuur van de Dorpsraad voor op 9 oktober nogmaals bijeen te komen. De resultaten die dan worden bereikt zullen naar de Alkemadese gemeentebestuurders worden doorgespeeld. „Dringend zal erop worden geschreven, want evenals in het verleden hecht ten de Kagenaars weinig waarde aan de uitdruk kelijke beloften van de aanwezige wethouder Van Duijkeren dat met de wensen van de eilandbevol king stellig rekening zal worden gehouden. HAZERSWOUDE Pleyn '68, de jeugdsociëteit van de Ha zerswoudse Rijndijk, bestaat op dinsdag 10 oktober tien jaar. Het bestuur, dat vindt dat Pleyn '68 zich in die periode heeft ontwikkeld van jeugd- dancing tot ontmoetingsplaats voor jong en oud, wil het twee de lustrum het komende sei zoen op diverse data vieren door de organisatie van festivi teiten. Op zondag 8 oktober start een openingsweek, die op 15 oktober wordt besloten met een showoptreden door de Vo- lendamse popformatie BZN. De „jubileumweek" begint op 8 oktober om 14.00 uur met een discofestijn voor de jeugd vanaf zestien jaar. 's Avonds is er een gezellig samenzijn in het „music meeting house", oftewel het Groenendijks parochiehuis. Maandag 9 oktober is er 's avonds een dans- en ontmoe tingsavond in de stijl van de jaren vijftig. Het duo de gebroe ders Slinferland verleent hie raan zijn medewerking. Op dinsdag 10 oktober, datum van de oprichting van Pleyn '68, is er tussen 20.30 en 22.00 uur een verjaardagsfuif, gevolgd door een discofeest Woensdag 11 oktober is er vanaf 15.00 urn- een kinderprogramma, met on der meer films met Micky Mou se en Laurel en Hardy. In de avonduren staat een schaaksi- multaan gepland. Donderdag 12 oktober treedt het Cabaret der Lage Landen op. De voorstelling in het Groe nendijks parochiehuis begint om 20.30 uur. Op vrijdag 13 oktober, om 20.30 uur, is er een klaverjasdrive, plus een rad van avontuur. De Old Black Horse Saloon Band, de voormalige Ba ker Streek Jazz Band, treedt op zaterdag 14 oktober vanaf 20.30 uur op. Zondag 15 oktober, vanaf 20.30 uur, verzorgt de Volendamse succesvolle popmuziekformatie BZN een show. De week erna doet de drive-in discotheek van Radio Veronica vanaf 20.00 urn- van zich spreken. Oegstgeester modeliefheb bers zijn gisteren ruim schoots aan hun trekken ge komen tijdens een in de Beu kenhof gehouden modes how. De modeshow was op touw gezet door een schoen mode-zaak uit de Kempe- Modebewust Oegstgeest naarstraat en een modehuis aan de Irislaan. De samen werking was volgens de'eige naren van beide bedrijven, de heren Van Strien en Van der Meer, ook overdrachtelijk be doeld. Naast het samengaan van schoeisel en kleding za gen beide heren ook een combinatie van de twee be langrijke winkelcentra in Oegstgeest. Je moet er maar op komen. NOORDWIJK Met de arrestatie van een banketbakker (24) uit de badplaats en een woonbootbewoner uit Lisse, heeft de Noordwijkse recherche in het afgelopen weekeinde een centrum van de handel in hasj opgeruimd. Reeds geruime tijd hadden de rechercheurs de banketbakker op de korrel, omtrent wie geruchten deden, dat hij zich met meer aktiviteiten bezig hield dan het bakken van koek en taartjes. Dit was aanleiding om 's mans woning aan de Schoolstraat goed in de gaten te houden, met het resultaat dat een tweetal zomerhuis bewoners, die even tevoren hun portie hasj bij de banketbakker hadden betrokken, regelrecht in de armen liepen postende politiemannen. Bij een onderzoek in de woning troffen de rechercheurs tweehonderd gram hasj aan, alsmede diverse attributen, die bij de berei ding van en de handel in verdovende middelen worden gebruikt. De banketbakker werd daarop aangehou den en ingesloten. Wat de herkomst van de hasj betreft, leidde het spoor naar een bouwvakker (23) uit Lisse, die verblijf hield in een woonboot aan de Leidsevaart. Men trof de bewoner niet thuis, waarop de rechercheurs met assistentie van rijkspoli tie, in de omgeving post vatten. Na enige tijd kwam de bouwvakker opda gen. Prompt werd hij in de kraag gegrepen door een uit de struiken opduikende politie man. De handelaar was volkomen overdon derd. „Hij bleef als aan de grond genageld staan", vertelde een rechercheur later. Ne gen plakken hasj van zeer goede kwaliteit en met een totaal gewicht van anderhalve kilo trof de recherche in een kast op de woonboot aan. „Op de bovenste plank, tussen het linnengoed". In beide gevallen werd de voorraad in beslag genomen. De verdachten zijn van daag na verhoor voor de Officier van Justitie geleid. Mot de arrestatie van de hasj-dealers meent de Noordwijkse recherche een flinke slag te hebben toegebracht aan de sluikhandel in verdovende middelen in de badplaats. Aangenomen kan worden dat de woning van de banketbakker het voornaamste en wellicht enige verkooppunt was. modatie ten behoeve van het gymonderwijs te bouwen op de plaats van de binnenkort te slopen protestants-christelijke kleuterschool De Kleuterwei. Yoshi heeft overigens al een vestiging in Koudekerk aan den Rijn, in De Ridderhof. Hier wil Lotens in november starten met een of meer uren „trim u fit" en/of judo voor senioren voor dames en heren vanaf achttien jaar. De kosten per maand be dragen 12,50 per persoon. De lessen zijn gepland op zaterdag morgen, tussen 8.30 en 11.30 Jos Lotens wil trouwens probe ren de schooljeugd uit Hazers- woude-Rijndijk judo-minnend te maken. Hij heeft contact op genomen met een gymnastiek- docent en hoopt nu dat de hoofden van de scholen ermee akkoord gaan dat tijdens enkele gymnastieklessen het recreatie ve judo kan worden beoefend. Want, zo zegt hij: „Judo is een pedagogisch spel. Om dat dui delijk te maken, wil ik het juist op scholen introduceren." Judo in Hazerswoude voorlopig van de baan HAZERSWOUDE Yoshi, de judovereniging die is onderge bracht bij Sportinstituut Goe- deraad, zal de vleugels niet kunnen uitslaan in Hazerswou de. Pogingen van Yoshi-trainer Jos Lotens om een vestiging te vinden in het gymnastieklokaal in de wijk Rhynenburch, in Het Anker of het circusgebouw van Capriole zijn mislukt Lotens: „We wachten met onge duld op de bouw van een tweede gymnastieklokaal in Hazers- woude-Rijndijk." Iets dat wel licht in de toekomst zal geschie den, want de gemeente koestert plannen om een tweede accom- Sport complex Olym- piaweg Alphen gereed Het sportvel dencomplex aan de Olym- piaweg in Alp hen wordt za terdag 7 okto ber officieel door burge meester Gallas geopend. Op de terrei nen, waar drie korfbalvelden, vier hockeyvel den en een trainingsveld zijn onderge bracht, heb ben de korfbal vereniging Tempo en de hockeyers van Alphen inmid dels ook al een clubonderko men neerge zet. De officie- Ie opening is gepland tus sen half elf en elf uur. PROGRESSIEVE COMBINATIE: ALPHEN AAN DEN RIJN „Je kunt niet eeu wig blijven schoppen. Je zult eens bereid moeten zijn om constructief mee te werken. En dat is de reden dat we mee hebben gedaan aan de totstandkoming van het be leidsplan en het hebben on derschreven. Als we hadden gezegd, we doen niet mee omdat we toch geen wethou der leveren, hadden we ook geen werkelijke invloed kunnen uitoefenen. Nu wel. En vooral omdat we ons in het beleidsplan in grote lij nen kunnen vinden hebben we er ja tegen gezegd, aldus Adriaan van Geest (24), nieuw raadslid en fraktie- voorzitter van de PCA (Pro gressieve Combinatie Alp hen). Aan de vooravond van de eerste echte raadsvergade ring van de nieuwe raadspe riode gaat Van Geest, lid van D'66, desgevraagd in op een aantal zaken: de nieuwe koers van de PCA, de coali tiepartners PPR en PSP én rijksweg 11 en Kerk en Za- nen, twee programmapunten van het beleidsplan waar de progressieven hun veto over uitspraken. Ook staat Van Geest stil bij de levensvat baarheid van het nieuwe sa menwerkingsverband dat, zoals bekend, niet van harte tot stand kwam maar na moeizame onderhandelingen uiteindelijk toch de opvolger werd van Progressief Alp hen. Voor de goede orde: bij de laatste raadsverkiezingen verloor de PCA een zetel en is nu met twee man (D'66 en PPR) in de raad vertegen woordigd. De PSP viel buiten de boot en kan zijn invloed slechts doen gelden middels de PAG (Politieke Advies Groep) van de PCA. Tijdens de presentatie van bet beleidsplan door de geza menlijke partijen werd bet nieuwe gezicht van de PCA al duidelijk. Heeft de PCA met bet liebt op groen zetten voor het beleidsplan bet op- positievoeren naast zich neergelegd? Van Geest: „Ik zou liever zeggen dat we het anders gaan aanpakken. Progressief Alphen ging uit van het con flictmodel. En dat heeft veel wakkergeschud. En hoewel ik als lid van D'66 niet achter de wijze van die presentatie kan staan is. het wel zo dat Progressief Alphen de aanzet heeft gegeven voor wat wij op dit moment doen. De PCA borduurt daarop dus voort. Wij gaan alleen uit van het harmoniemodel. Proberen met de dialoog iets te berei ken. Geen oppositie dus meer ten koste van alles". Volgens Van Geest staat het beleidsplan ook garant voor een veranderde opstelling van het college dat in zijn geheel terugkeerde. Van Geest: „Bepaalde dingen zul len b. en w. anders moeten gaan doen dan ze gewend waren. En die bereidheid hebben ze getoond door het beleidsplan over te nemen. En nu zijn er wel mensen die zeggen dat b. en w. dat nooit zullen doen, maar ik ben geneigd ze het voordeel van de twijfel te geven. Het be leidsplan is de afspraak en als ze dat niet nakomen, ko men wij er wel op terug". Van Geest is er van overtuigd dat het beleidsplan een aan tal zaken bevat die er zonder inbreng van de PCA niet in waren gekomen. ,JCijk alleen maar naar het hoofdstuk over bestuur en medebestuur. Er staat dat er maatregelen zullen worden genomen ter verbetering van de relatie tussen bestuur en bevolking. Er gaat dus een aantal dingen gebeuren. Spreekrecht, de agenda wordt uitgebouwd, wijkra den kunnen worden inge steld en er komt een centraal adres voor het deponeren van klachten. Stuk voor stuk zaken die geheel of gedeelte lijk uit ons programma af komstig zijn", aldus Van Geest. Voorbeen herkende D'66 zich niet meer in Progressief Alpben. Is de kans nu niet groot dat de PPR en PSP, twee principiële partijen, zicb niet meer zullen herken nen in de PCA als de prag matische benadering van D'66 de overhand gaat krij gen? Van Geest: „Voor de PPR ben ik niet bang. Eé van hen (Kees Waagmeester) zit ui teindelijk zeifin de raad. Als er kans is op problemen dan is die groter bij de PSP. Ik heb nu al gehoord via de PAG dat er PSP'ers zijn die zeggen: wat doen jullie nou? Hoe kun je dat beleidsplan onderschrijven? Hoe kun je zonder meer dezelfde wet houders laten zitten waar je vier jaar tegen aan geschopt hebt? Binnen de PAG probe ren wij nu via het eerder genoemde harmoniemodel de PSP'ers ervan te overtui gen dat dit de enige manier is om je geloofwaardigheid te behouden. Je kunt nu een maal niet via dat aktiemodel blijven praten. De enige ma nier om je reëel te manifeste ren is om, na vier jaar, ook echt te gaan deelnemen De eerste haarscheurtjes in de PCA zijn dus al zichtbaar. De eerste tekenen van een voortijdig afbaken van de pacifisten? Van Geest: „Daar ben ik niet van overtuigd. We hebben één programma en het be leidsprogramma, waar wat water bij de wijn is gedaan. En nou moet je natuurlijk niet als PSP gaan zeggen wij gaan de dienst uitmaken. Datzelfde geldt overigens net zo hard voor D'66 en de PPR. Als je je met politiek wilt bezighouden en je geen meer derheid hebt dan moét er water bij de wijn. Daarom zal het ook van de soeplesse van de PSP afhangen of zij zich kunnen blijven vinden in het beleidsplan. De bereid heid hebben ze uitgesproken op het moment dat ze toetra den tot de PCA. Want zij hebben ons programma on derschreven en dat program ma is niet in strijd met het beleidsplan. Integendeel. Daarom verwacht ik ook geen problemen al moet je er natuurlijk wel rekening mee houden". Van Geest merkt ook nog op dat binnen de PCA wel ieder zijn plaats behoort te weten. Hij zegt: „Ik ben de laatste om met machtsmiddelen te gaan schermen maar het is wel een feit dat de aanhang van D'66 verreweg de grootste is. We kunnen daarom die 1500 D'66-ers niet laten vallen als de 150 van de PSP iets willen. In zo'n situatie moet je een compromis zien te vinden. Ik ga er van uit dat de PSP ons blijft helpen om ons pro gramma uit te voeren". Waarom beeft de PCA aan de ene kant neen gezegd tegen woningbouw in Kerk en Zonen terwijl aan de an dere kant akkoord werd ge gaan met woningbouw die gelijke tred houdt met de behoeften van de bevolking en regio. Is dat niet in strijd met elkaar? Ridderveld raakt toch een keer volge bouwd? Van Geest: „Ik denk niet dat dat tegenstrijdig is. Er is nog een ongelooflijke ruimte over in Ridderveld. Voldoende voor eigen bevolking en re gio. En als je nu maar het tempo van Ridderveld gaat vertragen dan kun je het eindeloos uitzingen. Op dit moment zijn wij er dan ook van overtuigd dat Kerk en Zanen niet bewoonbaar hoeft worden gemaakt". „Mocht het, maar volgens mij is dat theorie, toch blijken dat Ridderveld niet toerei kend is dan kun je de zaak opnieuw in overweging ne men. Dan zijn immers de omstandigheden veranderd. Maar ik voorzie dat zeker de eerstkomende 10 jaren niet". Het gaat hem te ver om „nu niet en nooit niet" te zeggen. Van Geest: „We kunnen slechts zeggen: we hopen dat we er nooit hoeven te bou- Hei andere programmapunt waarmee de PCA niet ak koord ging is een spoedige aanleg van rijksweg 11. Maar in betzelfde beleids plan staat ook dat het ver keer buiten de woonkernen om moet worden geleid. Nog een tegenstrijdigheid? Im mers de Steekterweg loopt dwars door Zwammerdam heen. Van Geest verschuilt zich gretig achter de werkgroep Ruimtelijke Ordening en Mi lieu van de PCA. De onzeker heid van de fraktieleider heeft ook zijn weerslag in zijn anders heldere betoog trant. Van Geest: „Wij zijn voor alle duidelijkheid vóór een zuidelijke randweg om Alphen heen. Verder zou ik het liefst zien dat er ook een rondweg om Zwammerdam zou komen die verderop weer zou aansluiten op de Steek terweg. Maar nu het zeker is dat de rijksweg 11 er toch komt is onze werkgroep aan het uitwerken welk tracé het best past bij ons programma. Zeker is dat een nieuwe rijks weg 11 niets oplost. Die trekt alleen maar nieuw verkeer aan en dan zitten we over enige tijd weer voor hetzelfde probleem". Een beter alter natief ziet Van Geest dan ook in het optimaliseren van het openbaar vervoer. Tot slot de levensvatbaar heid van de PCA. Houdt de combinatie bet vier jaar uit en wat gebeurt er na die vier /aar? Van Geest: „Ik ben er van overtuigd dat we in ieder geval de vier jaar volmaken. En pas als dan de balans is opgemaakt kan er wat ge zegd worden over de periode daarna. Veel zal afhangen of de partijen positief kunnen vaststellen of, en dan wel in de juiste verhouding, er wat is waargemaakt van de eigen ideeën. Als we daar alle drie ja tegen kunnen zeggen dan kan dat voldoende reden zijn om de combinatie voort te zetten", aldus Van Geest.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4