uit" speelt Punch „de zaal ferrassende winst Avanti op Sint 6-4 Ons Eiland werkt zich langs TOP Met n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. Uw handschrift is een Parker waard. Opmerkelijke prestatie van Ellen Hoogenboom OPNIEUW VERLIES DE DANAÏDEN AZC schakelt De Zijl/LGB uit „De Plantenboek" FFICIËLE WAARSCHUWING RIJSDORP LEIDSE COURANT zóne en dwong daarmee Leiden tot uitgebreid systeemspel, hetgeen in eerste instantie treffers van Plaat en van Rooden opleverde. Punch kwam op een punt of zes achterstand, maar raakte niet verder achter. In de negende minuut, toen het verschil bij 22-16 nog immer zes punten bedroeg wisselde coach Blom de tegen vallende Bartolome voor Kip. Kip en van Rooden organiseerden de rebound en Collins kwam eindelijk op toeren, hetgeen in de eerste helft 20 punten opleverde. Bij 38-28 vond Leiden snelheid, hetgeen een van de beste momenten van het duel opleverde. Collins was onhoudbaar en tilde de marge naar 50-35. Punch kwam nog op 11 punten, maar een in de laatste seconde afgevuurde afstandskogel van Emill Hagens leverde een 54-41 ruststand op. De start van de tweede helft was ronduit verfrissend. Bartolome, weer terug in de basis vijf, toonde zich opmerkelijk actief, zodat de Leidenaren kans kregen om Punch op conditie te kloppen, een opzet die geheel slaagde. In twee minuten ging de score van 56-47 omhoog naar 66-47, waarmee de strijd beslist was. Parker moest echter blijven werken en dat ging redelijk. In de derde minuut was er bij een stand van 97-65 een wissel van Jim Woudstra, die onder veel gejuich zijn eerste minuten bij Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en 4> PARKER de juiste penverankering.voor uw hoogstpersoonlijke handschrift (Van onze basketbal-medewerker) Zonder al te veel moeite heeft de competitiespits afgebeten. Het Punch, vorig seizoen tegenstander in werd met gemak de zaal waardoor de Leidenaren zoals de eerste vijf beland zijn. De zijn: Den Bosch, NN Donar, die eveneens hun eerste etingen in winst omzetten. werd een wedstrijd, zoals er nog vele zullen gaan volgen. De [enaren speelden zonder Zeilstra, die nog schorsing van twee wedstrijden moet en zonder coach Zwezerijnen, die uit de running zal zijn. Leiden weinig problemen met de Delfte- Ise ploeg speelde een aardige wedstrijd, directe hoogtepunten. De opvallendste in het duel waren Nederlanders. Bij was dat Toon van Helfteren, die topsco- Punch werd, aan Leidse zijde was er reboundwerk van Harrie Kip en een wedstrijd van Hans van Rooden, f over zijn vormcrisis heen is. startte al direct in hoog tempo, maar de geenszins. Collins was van schot aanvalsrebound was meestal ver te Punch verschanste zich in een 2-3 Topscorers Punch: van Helfteren 25 pt Taylor 20 pt Leftwich 17 pt. In de eerste divisie dames speelde Parker haar eerste thuiswedstrijd tegen de Germaan. Veel problemen hadden de Leidse dames niet, het afstandschot en de rebound was goed verzorgd, zodat na een gelijkopgaan- de eerste helft in de tweede helft ruim afstand werd genomen. Met 60-36 had Leiden de eerste thuiszege binnen. LISC, vorig seizoen nog onder het vaandel van Vak, doet het ook zonder sponsor goed. In Maastricht werd BC Kimbria verslagen met 42-103. In de tweede divisie heeft het dubuterende Nijssen Trotters weinig proble men gehad met Dunckers. Met rust (23-55) was de strijd al beslist. De honger naar de bal was in de tweede helft niet zo gretig bij de Leidenaars. zodat Dunckers de schade kon beperken tot 63-95. Collins won dit duel, zoals ook Leiden eenvoudig overeind bleef. de Leidse ploeg speelde. Veel mocht Woudstra nog niet doen, aangezien de wond nog niet voor 100 genezen is. Met 113-84 had Parker zijn eerste twee competitiepunten binnen. Scouting Parker: Collins 36 pt 56 11 reb.; Bruinsma 16 pt 58 3 reb.; Plaat 14 pt 58 6 reb.; Hagens 16 pt 46 3 reb.; Kip 13 pt 67 13 reb.; van Rooden 12 pt 50 12 reb.; Bartolome 6 pt 50 7 reb. van Parker in de tang genomen door de Punch-defensie PAGINA 21 Zwemmen Van onze zwemmedewerker Leiderdorp Tijdens zwemwed strijden, door Kring Gouwe Rijn streek in zwembad De Does geor ganiseerd, zijn een aantal opmer kelijke tijden gezwommen. Ellen Hoogenboom van LZ'86 kwam op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder 14 jaar tot een uitstekende 1.24.9 wat haar een eerste plaats opleverde. Inge van Veen van BZ&PC en Petra van Bemmel van Boskoop eindigden met 1.28.6 resp. 1.29.9 op de tweede en derde plaats. Eveneens op de schoolslag, bij de meisjes onder 16 jaar wist Lineke v.d. Heuvel van DONK een eerste plaats te behalen door deze af stand af te leggen in 1.32.4. Jo- landa Haverkort van LZ'86 finishte hier als tweede met 1.32.9 terwijl Riet Verwey van De Gouwe door haar 1.33.5 als derde eindigde. Bij de jongens onder 14 jaar bleek Arjan van Duin van De Gouwe de snelste op de schoolslag. Met zijn 1.27.1 finishte hij voor Jan Kets van LZ'86 (1.29.9) en Henk Jan de Bruin van BZ&PC die 1.30.8 nodig had. Bij de jongens onder 16 jaar was Theo van Ruiten de snelste deelnemer op de school slag. zijn 1.26.5 was goed voor een eerste plaats, Eddy den Boom van De Gouwe tikte met 1.28.3 juist voor Ronald Bink van LZ'86 aan, Bink liet voor de 100 meter 1.28.9 noteren. Overige uitslagen: 200 meter vrije slag dames. 1e Wilma Cok (AZC) 2.15.3. 2e Ingrid Scholten (DONK) 2.18.2: Idem heren, 1e Addy Houtman (AZC) 2.13.9; 2e Hans Poulis (Katwijk) 2.14.0. 100 meter vlinderslag meisjes onder 10 jaar. 1e Sylvia Bakker (Alkemade) 1.36.7. 2e Cher Teterissa (AZC) 1.37.2 Idem jongens onder 10 jaar. 1e Sander Verheul (AZC) 1.35.5, 2e Leendert Mole naar (BZ&PC) 1.45.6. Idem meisjes onder 12 jaar, 1e Sandra de Leeuw (Baanders) 1.30.3. 2e Maria Polderman (Boskoop) 1.40.2. Idem jongens onder 12 jaar. 1e Rik Diederik (BZ&PC) 1.37.3. 2e Jaco van Tol (Gouwe) 1.38.2. jrachj (Van onze tafeltennismedewerker) 1 gefDEN Het Hazerswoudse Avanti kwam blijHe week zeer positief voor de dag. Verras van |d werd zonder Bettine Vriesekoop, die r 1-"Vmee haar straf van twee wedstrijden riet jorsing heeft uitgezeten, van het Zeeuwse nam Aloysius gewonnen. Vooral het optreden viaj Theo Louwers was opmerkelijk; hij bleef Jer Hielijk net als zijn ploeggenoot Ronald on4dorp alle tegenstanders de baas. Als enige i'vonittekening moet opgemerkt worden dat sdorjiald Rijsdorp een officiële waarschuwing •t refep, 'ets dat niet al te gunstig is aangezien <racllnti hem waarschijnlijk nu drie wedstrijden 2x) Imoeten missen. Invaller John van Strien stag in zijn ereklassedebuut niet tot scoren copijien. Alki k'asse la^er zette ^ocos z''n 2e9ereeks Do] Tafeltennis voort. Nu was een ten opzichte van vorig jaar verzwakt Phoenix met 8—2 het slachtoffer. Ed van der Berg was van Bemmelen, Platenburg en Van Zuilen te slim af. Paul Bakker en Ed Fallaux konden het alleen tegen laatstgenoem de niet bolwerken. Plaatsgenoot Scylla leed een kansloze nederlaag alhoewel de uitslag anders doet vermoeden. Want ondanks de 6—4 konden Rob Regeer, Frits Kantebeen (beiden 1x) en Rob van der Zeeuw geen enkele vuist maken tegen JCV dat via de ruststand van 41 het bij 6—2 verder wel geloofde. De kans is groot dat er volgend seizoen weer twee of drie hoofdklasse-teams zullen zijn. In de promotie-hoofdklasse namelijk is een aantal teams dat een kans op de titel maakt. Om te beginnen de zeer sterke reserves van Scylla. Deze week kon Oldra alleen via een weinig geïnteresseerde Fred van der Zeeuw tweemaal tegenscoren. Sjaak van Veen en Wibo van Gennip waren ongenaakbaar. Ook Mizu verza melt veel punten. Hoewel het hier wel niet zo gemakkelijk zal zijn als bij Scylla werd deze week met 8—2 ook de tweede zege bejubeld. Een grieperige Jaap Polak en Thomas van Nes lieten Victory '55 de eer redden, iets waar Friso Reitsma geen zin in had. Ook voor Avanti 2 geldt dat er voor geknokt moet worden. Ver zwakt moesten Peter de Groot en Jan van Wetten alleen een punt weghalen bij de Koren beurs. Peter Groot was te zwak om zich staande te houden in dit gezelschap. Het derde van Scylla, in dezelfde poule als Mizu, ging tegen weinig punten bij elkaar spelen. Ook Steeds fers 2 wederom de punten, terwijl Avanti 3 NMB/VDO met 64 de boot in. Hans de Roode, Vooruit leed zijn tweede nederlaag in successie. Victory '56 met 7—3 te slim af was. Johan Wessels en Karei van Schie namen elk Alleen Nol Sikking was in staat tegen TYBB Avanti zorgde voor een aangename verrassing een evenredig deel van de score voor hun iets positiefs te doen. Kees Haasnoot (in dienst) 'door A'dam '78 keurig op 5—5 te houden, rekening. en invaller Wim Jonker (voor de aan zijn rug Git resultaat was vooral te danken aan een Een klasse lager versloeg Treffers Tempo Team geblesseerde Peter Turk) kwamen er niet aan hattrick van Brigitte Kooter. Met het dubbel 3. Sjaak van Ruiten haalde als vanouds weer te pas. Dat training niet altijd goed doet hebben en een ze9© van Annemieke Smits op Ellen eens driemaal uit, Hans van der Zwet en Koos Rini Hansen, Bert van Schie en Erik Noest Klatt werd de remise bewerkstelligd. De jonge wan Roov HoHon ho» iaWnr min/W dlt weekeinde wel erg duidelijk gemerkt. Alleen Gudi van Griethuizen moet nog even geduld laatstgenoemden waren sterk genoeg om tegen hebben maar in de toekomst zal de pupil van TSO een partijtje te winnen nadat het vierde Gerard Bakker nog wel van zich doen spreken. Patrick Swier en Paul Spies, die de enige van Scylla zich voor het eerst serieus had Stephien van Gennip miste tegen St. Aloysius tegenpunten toeliet, waren duidelijk te sterk voorbereid op een wedstrijd. Motief voor dit de finishing touch tweemaal. Erg was dit echter o-i ii- u-* i- U~L "we promoveren hoeven we zelf niet n'et want Sandra de Kruiff en de zeer gerouti neerde Nora Bakker maakten er 82 van. In de laagste landelijke klasse der dames hadden van Beek deden het ieder eenmaal minder. Het dubbel bepaalde de stand op 8—2. Scylla 5 kwam tot eenzelfde resultaat. Sjoerd Meyer, voor 21-Up. Het tweede van Mizu verging het Wim Eussen een 46 nederlaag geleden. Chiel Kuiper en Bill van Alphen konden samen te (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De streekderby in de westelijke eerste klasse B tussen Ons Eiland en TOP eindigde in een verrassende 8—7 overwinning voor de thuisclub. De Danaïden heeft geen kans gezien de lage klassering in de overgangsklasse te verbeteren. Zij verloren met 68 van Steeds Hooger. De twee koplopers, die het Leidse korfbal kent versterkten beide hun positie. Zuiderkwartier versloeg Tjoba (10—6) en Crescendo won van Jodan Boys (8—4). De Danaïden—Steeds Hooger 6-8(5-5). De laatste 25 minuten van de wedstrijd kwam er geen verande ring meer in de stand. Een duidelij ker bewijs voor de onmacht van de voor de korf staande De Danaï den-aanval kan nauwelijks gele verd worden. Volhardend in het zelfde stramien sleepte deze aan val zich naar het einde. Ook een strafworp, het enige wapenfeit in de slotfase, werd gemist. Daarvoor was het De Danaïden veel beter verlopen. Na een snelle 14 achterstand in de eerste tien minuten van de wedstrijd kreeg De Danaïden meer vat op het spel. In de verdediging werd het op een zuiver schietend herensextet geba seerde spel knap ontregeld. Ook aanvallend werd goed gespeeld en door goals van Eric Filemon, Hen- nie Devilee, Bob Schrama en twee strafworpen van Cees Christiaanse kwam De Danaiden tot 5—5 terug. Na rust kwam Steeds Hooger snel op 57. Eric Filemon verkleinde de achterstand nog tot 67 maar nadat Steeds Hooger via een straf worp de stand op 6—8 had ge bracht, was de wedstrijd met nog 25 minuten te gaan eigenlijk al afgelopen. Ons Eiland—TOP 8—7 (43). Dat Ons Eiland de uiteindelijke winnaar zou worden durfde nie mand na de beginfase nog te vilorsoellpn TOP ctond al na oon kwartier op 30 door doelpunten van Peter Ciggaar (2) en Wijnand van Vliet. Verder kwam TOP niet. ..Bij 0—3 hebben we de wedstrijd eigenlijk uit handen gegeven. De tweede en derde aanval hadden erg veel last van onzekerheid en. kwamen, in tegenstelling tót de voorafgaande wedstrijden, moei lijk tot scoren", verklaarde TOP- coach Ab van Bruggen. Hij stipte daarmee duidelijk de zwakke pun ten aan van TOP. In aanvallend opzicht bestond TOP eigenlijk al leen uit de eerste aanval met Wilma Kuhn en Peter Ciggaar (vijf doelpunten) als uitblinkers. Ons Eiland nam door hard werken het initiatief over. Via doelpunten van Piet Beekman, Patrick Verra, Wim Nijenhuis en Sarie van de Meeberg werd de stand omgebo gen tot een 4-3 ruststand. Na rust maakte Ciggaar gelijk. Ons Eiland forceerde echter in het daarop volgende half uur een beslissende voorsprong. Piet Beekmanen Julia Arnoldus zorgden voor 6-4, waarna een tot dan toe onzichtbare Wim Nijenhuismet twee doorloopballen het offensief afrondde: 8-4. Het laatste kwartier was met TOP's openingsaanval voor de korf weer geheel voor de Sassenheimers. Weer was het Peter Ciggaar die tweemaal scoorde, maar verder benutte strafworp, in de laatste minuut kwam TOP niet meer. Zuiderkwartier en Crescendo ver sterken koppositie Eerste klasser Zuiderkwartier kreeg in de eerste helft stug tegen spel van Tjoba. Na rust (6-3) maak te een collectief en conditioneel sterk Zuiderkwartier de afstand groter. Pas bij 10-4 kon Tjoba iets terug doen: 10-6. Doelpunten: Joep van Dam (4), Erik van Lunte- ren (2), Christa Metselaar, Carla Akse, Dirk Jan de Kreek en Jim van Daim. De eerste twintig minuten van Kinderdijk-De Algemene wogen de ploegen nog tegen elkaar op. Hierna resulteerde een grotere snelheid en bewegelijkheid van De Algemene in een overwicht. Dit kreeg door doelpunten van Wim van Vliet (2), Jannie van Iterson, Truus van Vliet en Wim van Iterson voor rust (5-0) gestalte. Ook na de pauze dicteerde De Algemene het spel. Via treffers van Martin Filippo, Truus van Vliet. Wim van Iterson en Wim van Vliet werd het tenslotte 9-2. Tweede klasser Fiks wilde teveel, nadat een 3-0 voorsprong op WION was genomen. Deze gretigheid ging ten koste van het spel en gesteund door een grote fysieke kracht kwam WION op 4-5. Toen vlak na rust de achterstand snel tot 4-7 opliep liet Fiks het hoofd hangen. Het Fiks-aandeel in de 6-9 eindstand werd verzorgd door Dirk Jan Elzenga (3), Herma Tobé, Aad Knetsch en Kees van der Meij. Koploper Crescendo had veel moeite met tegenstander Jodan Boys. Pas halverwege de tweede helft maakte Crescendo effectief gebruik van de geboden ^uimte eindstand. Doelpunten: John Huig- sloot (2), Louis Kok (2), Marlies Brouwer. Joke Geijer, Liesbeth Koken Pietl'Ami. Fluks was nauwelijks tegen het stugge spel van SEV. Tot de 3-1 ruststand ging het goed. daarna kwam slechts moeizaam een 5-3 overwinning tot stand. Doelpunten: Corrie van Hoek, Riet van Bohemen, Tinke Verloop, Pe ter van der Berg en Jos van Duin. De tweede helft van een wedstrijd blijkt steeds het probleem van Warmond. Zo ook tegen Merwede. Tot de rust, 2-3 met twee doelpun ten van Ron van Dongen, kon Warmond bijblijven. Na rust beslis te Merwede de wedstrijd eenvou dig: 2-8 KNS keek de gehele wedstrijd tegen het puntloze TOV tegen een achterstand aan. De Oegstgeesters kwamen echter steeds op tijd langszij, zodat een 8-8 eindstand ontstond. Doelpun ten: Sandra Steenbergen (2), peter Zitman (2), Hennie Slegtenborst (2), Yvonne van Dam en René Kooien. Loosterweg 39A Voorhout 02522 - 11048 ARNHEM AZC-Unique en HZC De Robben hebben zich geplaats voor de finale van het Sportfond sen-bekertoernooi. HZC De Rob ben deed dit zaterdag door over winningen te boeken op het Ra vijn (14—7) en Zian Vitesse (7—6). AZC-Unique kwam via overwin ningen op De Zijl/LGB en VZC-Rit- meester in de laatste ronde. In de wedstrijd AZC-UniqueDe Zijl/LGB werd de eindstand be paald op 11—7. Kon De Zijl/LGB in de eerste periode nog gelijke tred houden, in de tweede periode liep de score van 2—1 op tot 5—2. In de derde periode bracht Stan van Belkum via een uitstekend opgebouwde aanval de stand op 5—3 waarna Eric Noordegraaf in een man meer situatie voor AZC doelpuntte. V.d. Akker en Jan-Jaap Koorevaar voerden de score op tot 74 en. nadat Martin Vreeburg na zijn derde persoonlijke fout vroegtijdig de kleedkamer kon op zoeken, bepaalde Ruud de Hey de stand op 8—4. In de laatste speel periode kwam De Zijl/LGB sterk terug. Alex van Belkum en Dick v.d. Bosch wisten doelman Meyer te passeren en brachten de stand op 8—6. Een afstandsschot dat Theo Uittenhout verraste en twee man meer situaties brachten 11—6 op het scorebord. In de laatste minuten bepaalde Alex van Bel kum via een snelle uitbraak de stand op 117. Tegen PSV. dat eerder op de middag met 4—11 de zege aan VZC-Ritmeester moest laten, kwam De Zijl/LGB gemakkelijk tot scoren, in de eerste periode werd via Albert Spijker, Henk Harteveld en Alex van Belkum die de score opvoerden tot 50. waarna de Eindhovense aanval iets terug kon doen en 51 liet aantekenen. Nog voor het verstrijken van de derde speeltijd kwam Alex van Belkum nogmaals tot scoren. In de laatste spelperiode wisten Dick van de Bosch en Jan Jaap Koorevaar de score op te voeren tot 8—1 waarna Ide eindstand door v.d. Hoogen- bbnrl oo R2 wprd bpoaald van Vliet (TOP) scoort uit een doorloopbal 0-3. Patrick Verra komt net

Leidse Courant | 1978 | | pagina 21