s£eidóe &owicmt Meer geld voor wegen vooral in de Randstad hi 6oo. 000 Duitse politie pakt twee terroristen nensen üt drie weg zrootste steden Spelende kinderen vinden buit antiekdiefstal rnstig ongeval >p rijksweg 44 0NM! ^ijf doden Jrand in Haagse ,methadon-bus" Al voor 1,2 miljoen hasj aangespoeld Jongen (8) onder auto neming Ook René niet Rapenburg 2, 2311 GC Leiden, postbus 11. 2300 AA. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur' J J Hallewas [-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - nnementen: ikwartaai 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Maandag 25 september 1978, 68e jaargang no. 21151 Spook te koop „Spook te koop", filmcomedie van de Franse regisseur René Clair op Ned. II om 20.27 uur. Om 21.47 uur Brandpunt met reacties op camp David. Ned. I om 20.15 uur „De ban kiers" en om 21.55 uur „North Sea Jazz". Wisselend bewolkt met plaatse lijk buien. Matige tot krachtige westelijke wind. Minimumtemperaturen om streeks 10, maximumtempera tuur morgen circa 15 graden. Hoogwater: 11.19 en 23.58; laag- water: 6.37 en 19.11. USSEN 1960 - 1978 k te /proj n een onzer verslaggevers) 10-7 NHEM In achttien jaar zijn 600.000 bewoners van Haag, Rotterdam en Am- rdam uit hun gemeente ver- kken naar vooral Noord- ibant en Gelderland. Vol- minister Beelaerts van land van volkshuisvesting imtelijke ordening kan dit voortduren. De druk op twee provincies moet ver- ideren. Het rivierengebied, lelderse Vallei en de Velu- imoeten open blijven. :h moet in de komende tien nog rekening gehouden den met een overloop van ftien- tot twintigduizend men- uit het westen naar zuid of !t. De regering blijft er echter streven dat het rivierenge- de Gelderse Vallei en de larrjuwe open natuur blijft, zei Befninister zaterdag in Arnhem n bijeenkomst vangemeen- provincies. tel. I minister wees erop, dat bij alleen „realistische" wo- igbouwplannen welkom zijn. Igens hem zijn de verwach ten van de gemeentebestu- over het aantal te bouwen jen over het algemeen te hoog gesteld. „Wat dat ft heb ik weinig vertrou- meer in gemeentebestu- aldus de minister. Hij !de voorbeelden van twee •te steden „in het westen van afled land", zonder deze bij name d a|ioemen. Eind vorig jaar had deze twee steden hem laten n dit jaar samen tiendui- woningen te willen en te en bouwen. „Van dat aan- as per 1 september nog niet lelf t gebouwd." willen die gemeenten in komende drie maanden nog is vijfduizend woningen uit grond stampen?", zo vroeg minister van volkshuisves- en ruimtelijke ordening. SELSTEIJN Bij een ver- :rsongeluk nabij IJsselsteijn burg) zijn na eerst nu be- vr|jnd is geworden zaterdag fond vijf mensen om het leven ïpófeomen. De slachtoffers zijn 123-jarige Christiaan M. Tim- corjermans, de 23-jarige Martinus in Kempen en de 18-jarige luistiana J. Gielen, allen uit Iden (Limburg), en de 47-jari- Johan F. L. van Leunen en n 45-jarige echtgenote Gerar- van Leunen-Dielissen uit erkant (bij Deurne). twee kinderen van de laat- twee slachtoffers het itpaar Van Leunen zijn ;t ernstige verwondingen op- nomen in een ziekenhuis. Manneke als Elvis manneke be schikt over een uitgebrei de garderobe van meer dan 350 kostuums. De nieuwste .aanwinst is een soort kle dij, waarmee Elvis Presley zich vaak mee uitdostte. Een geschenk van de Elvis Pres- /eyfanclub in Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Spelende kinderen in een duinterrein aan de Van Dorpstraat en de Doornstraat in Den Haag hebben zaterdag avond in de bosjes een antieke Friese staartklok en waardevol zilveren tafelbestek geknoopt in een theedoek gevonden. Omdat de politie, die door de kinderen gewaarschuwd werd, zaterdagmorgen aangifte van antiek diefstal uit een woning aan de Joh. van Oldenbarneveltlaan in Den Haag had gekregen, wist men waar de goederen vandaan kwamen. Het vermoeden bestond dat de gestolen waren nog zouden worden opgehaald. Vandaar dat de politie in het duinterrein is gaan posten. Na ruim vijf uur wachten kwamen om half twee 's nachts drie personen de spullen halen. De recherche hield hen aan, en bracht een 36-jarige vrouw, haar 33-jarige echtgenoot en een 22-jarige schilder over naar het bureau. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG .- „Als we een lijstje ma ken van de knelpunten van vandaag en de knelpunten die we op korte ter mijn kunnen verachten, dan blijkt dat die voor het grootste deel op de wegen- binnen, of leidend naar de Randstad zitten".Aldus minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat vanmiddag tijdens het wegenbouwers- congres dat vandaag in Den Haag is gehouden. De bewindsman voegde aan deze op merking toe: Daarom is er in de be groting van het Rijkswegenfonds ook een toenamen te zien van de voor we genaanleg beschikbare middelen, spe ciaal voor het westen van het land". In zijn toespraak noemde de minister met name de reconstructie van het verkeersplein Leidschendam, die thans weer ter hand wordt genomen. Andere werken die worden gestart of voortge zet, zijn te vinden in de omgeving van Amsterdam, Rotterdam, en Utrecht. De minister ontkende dat er op zijn ministerie met zijn komst een beleid sombuiging had plaatsgevonden. „Het is een hard feit", zei hij dat de autoverkopen records sloegen en tege lijkertijd de beschikbare middelen voor wegenbouw tot een onverant woord laag niveau dreigden in te krimpen. De balans was naar mijn mening bezig door te slaan. Daar moest een eind aan komen, en daar is een eind aan gekomen". Een van de twee politiemannen,slachtoffers van de schietpartij met Duitse terro risten in een bos bij Dortmund, wordt per brancard weggebracht.Aangenomen wordt dat Angelika Speitel(inzet) na de schietparij werd aangehouden. Agent bij actie doodgeschoten DORTMUND Juist drie weken na de dodelijke schoten op de van terrorisme verdachte Willy Peter Stoll heeft de politie gisteren een schietpartij in Dortmund vermoedelijk twee even eens van terroristische activiteit verdachte personen, een man en een vrouw, gearresteerd. Een 23-jarige politieagent kwam bij de schietpartij om het leven. Men vermoedt bij de actie van gisteren Angelika Speitel gevangen genomen te hebben. De politie heeft hierover echter nog geen zekerheid. Deze vrouw wordt onder meer medeplichtig geacht aan de moordaanslagen op Siegfried Buback en Hanns Martin Schleyer. De schietparij ontstond toen de politie poolshoogte ging nemen bij drie personen die in een bos bij Dortmund schietoefeningen hielden. De politiemannen werden onmiddellijk toen zij naderbij kwamen onder vuur genomen. Een van hen werd daarbij dodelijk geraakt. Van het drietal wist er een te ontsnappen. De twee anderen, een man en een vrouw, werden gewond toen de politie het vuur beantwoordde. De twee arrestanten liggen met zware verwondingen in een ziekenhuis. De gearresteerde man bleek de 27-jarige Michael Knoll te zijn, broer van Peter Knoll, die wordt gezocht wegens lidmaatschap van de terreurgroep „beweging van de 2e juni". De dood van de Westduitse politieagent brengt het aantal politiea genten dat sinds 1971 in de strijd tegen de terroristen is gevallen op negen. IIDEN Door een onoplet^ idheid van een 23-jarige tagse automobilist zijn zater- gavond rond half tien vier eggebruikers op rijksweg 44 in of meer ernstig gewond raakt. De 23-jarige Hagenaar aide de auto waarin de vier ichtoffers zich bevonden in. Den hij naast de wagen reed lakte hij bij het uitdrukken zijn sigaret de macht over het stuur kwijt en ramde de auto die hij inhaalde. De chauffeur van deze auto, een 20-jarige Hagenaar schrok zo erg dat hij de berm inreed, waar de wagen uiteindelijk tot stil stand kwam. De 20-jarige Hage naar liep slechts schaafwonden op. De drie overige inzittenden kregen snijwonden, breuken, kneuzingen en hersenschuddin gen. ran een onzer verslaggevers) EN HAAG .- De zogenaam- „methadonbus"in Den lag, van waar aan heroine- erslaafden het vervangins- iddel methadon wordt ver rekt,is het afgelopen eekeinde tot tweemaal toe doelwit geweest van brandstichters, aterdagavond werdén onder bus brandende boomtak en ontdekt, die echter ttijdig, inden worden verwijderd, 'stermorgen bleek een soort! ilotof-cocktail door de rui-. ten naar binnen te zijn gegoo id, waardoor het interieur vlam vatte en er voor 10.000 gulden schade werd aange richt. Geen krant ontvan gen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en -per speciale koerier wordt, de krant alsnog 'ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR Wederom zijn tijdens dit weekeinde op diverse plaatsen partijen hasj aangespoeld op de Nederlandse kust. Op het strand van Noordwijk spoelde 36 kilo hasj in plakken aan, waterdicht verpakt. Op het strand van Ouddorp spoelde een jute zak met 36 kilo aan, alsmede 22 losse plakken wat samen ongeveer 50 kilo hasj opleverde en een vissersschip uit Den Helder viste twaalf mijl uit de kust 36 kilo hasj uit het water, dat in de haven werd overgedragen aan de politie. Tijdens het afgelopen weekeinde spoelden ver der twee zakken van 36 kilo in 's-Gravenzan- de aan, en een zak in Hoek van Holland, en bovendien werd een zak door een Schevening- se visser voor de kust uit het water opgevist. Met de vondsten van dit weekeinde komt de totale buit op ruim 600 kilo, met een totale handelswaarde van 1.200.000. gulden. wkEESQumm&mü veeK8N8 HOCKENHEIM - De Westduitse autocoureur- Herbert Kummle is zaterdag tijdens de training voor toerwagenraces zwaar gewond geraakt toen zijn wagen bij een inhaalmanoeuvre verschillende malen over de kop sloeg. Kummle werd met een armbreuk en sche- deiletsel naar een ziekenhuis ver voerd. WASSENAAR In Wassenaar hebben zich afgelopen week einde twee ernstige ongelukken voorgedaan, waarvan een met dodelijke afloop. Het betrof hier in beide gevallen jonge kinderen, die op de fiets een verkeerde manoeuvre maakten. Op de splitsing Duivenvoorde- laan en Van Cralingenlaan was het de 8-jarige D. Hummel die door een tegemoetkomende au to, bestuurd door de 36-jarige .chauffeur G. J. A. v. D. werd geschept. Het jongetje zwenkte plotseling met zijn fiets naar rechts en werd door de uit tegengestelde richting rijdende auto gegrepen. Met ernstig hoofdletsel werd hij vervoerd naar de Ursulakliniek in Wasse naar, alwaar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Een vergelijkbaar ongeluk deed zich voor op de Prinsenweg nabij de Burchtlaan. Een 6-jarig meisje stak onverwacht met haar fiets de rijweg over en kwam onder een auto terecht, die werd bestuurd door de 63-ja- rige bestuurster A. H. G. Het meisje werd met ernstig letsel overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Van beide ongevallen vraagt de politie getuigen, die zich met het hoofdbureau in Wassenaar in verbinding willen stellen. Nog geen enkele keer had scheids rechter Mulder voor een overtre ding behoeven te fluiten en PSV leid de met 1—0 toen enige Eindhovense supporters het toch nodig vonden om grensrechter Mate- na te bekogelen. Eerst werd een bat terij hoe komen ze erop naar hem gegooid en de heer Matena maak te de scheidsrech- daarop attent. Op dat moment suisde een stuk van een vlaggestok op hem af, en nog een. Matena werd geraakt maar kon zijn taak voortzetten. De politie haalde zes Eindhovenaars van de tribune. Op de foto: Willy van de Kerkhof „betuigt zijn deelneming". Bij PSV houden de supporters zich overigens altijd nogal rustig. FC Utrecht heeft een minder goede naam en die werd dan ook zaterdag in Maastricht weer bevestigd. Op weg naar stadion De Geusselt werd al gevochten en twee Utrechters mochten het stadion niet in. Tijdens het duel ook al schermutselingen en erna was het helemaal mis. Grote groepen Maastrichtse en Utrechtse aanhangers ramden op elkaar in en de politie had de grootste moeite hen te scheiden en de ergste belhamels uit te zoeken om hen vervolgens af te voeren naar h bureau. Er vielen nog geen ernstige slachtoffers, wat wel het geval was in Birmingham waarvoor de wedstrijd Birmingham City—Chelsea zaterdag gevechten uitbraken. Een aanhanger van Chelsea werd daarbij voor een dubbeldeksbus geduwd en overreden. Hij bezweek ter plaatse aan zijn verwondin gen. Marten Kastermans, voorzitter van Velocitas (Groningen) en lid van het bondsbestuur KNVB, wilde tussenbeide komen toen supporters van zijn club en tegenstander Twedo slaags raakten. Hij kreeg van een fan van Twedo een klap vol op de kaak. EINDHOVEN Behalve de nog steeds geblesseerde Jan van Beveren zal PSV woensdag tegen Fehnerbace ook Renè van de Kerkhof moeten missen. Een slijmbeursontste king in zijn linkerknie verhindert hem te spelen. Woensdag zal worden besloten of tot opereren moet worden overge gaan. Zaterdag verving Postuma hem tegen Vitesse. Protest tegen laken. WYCHEN Piet Vet, Hans Sundquest, Wim van Deventer, Louis Havermans en Christ van der Smissen hebben op het wedstrijdformulier van het toernooi om de biljarttitel 71/2 protest aangetekend tegen het gebruik van het zgn. 800-laken. In de uitnodiging stond dat op het normale laken zou worden gespeeld. Bondscoach Peters tekende het protest eveneens. Invloed op de titel van Steures zal het protest niet hebben, misschien wel op de degrada tie van Vet, Sundquest en Van Deventer die dan ook tot de ondertekenaars behoren. Gulden terug DEVENTER Dat was leuk voor de sup porters van Feye- noord, die hun club vergezelden naar De venter om de spelers tegen Go Ahead Eag les aan te moedigen. In de rust stapte de administrateur van de Eagles de tribune op en gaf iedere Rotter damse fan een gul den. Wat was er gebeurd? Aan een kassa waren overdekte staanplaat sen verkocht voor een tribune waarop ook aanhangers van de Eagles zaten. Omdat .men in Deventer te recht de opvatting hul digt dat men de aan hang van beide clubs niet op dezelfde tribu ne moet zetten, werd de Feyenoorders een ander vak toegewe zen. Maar daar zijn de plaatsen een gulden goedkoper. En dus gaf de eerlijke administra teur, rondgaand met een zak vol guldens, iedere Rotterdammer een munt terug. Ajax liep moeiteloos over FC VW heen PSV haalde ouderwets uit tegen Vitesse UCHP IVrti .maar Roda JC verslikte zich in de Haarlemmer olie. draoen? EnFéyenoord v x -I;':!.'

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1