Lugdunum verslaat concurrent Verburch UVS „bespaart" Aalsmeer afstraffing Teylingen sterkste in streekderby Papendrechttreft doel' bij Roodenburg SPORTTRIBUME LEIDENAARS OP 1 -3 ACHTERSTAND: BLAUW ZWART ALLEEN AAN DE LEIDING iiMiMiifl D0C0S KOPLOPER-AF LEIDSE COURANT PAGINA 1 HOOFDKLASSE LEIDEN Met een enorme klap verdwenen beide spelers in het doel. Doelman Peter van Kooperen van Roodenburg probeerde de bal nog net voor de lijn te bemachtigen en spits Martin Kroeze van Papendrecht trachtte het leder tegen de touwen te werken. De laatste kwam glorieus als winnaar uit de strijd. Niet alleen de bal hing echter tegen de touwen, ook Van Kooperen had hij in zijn vaart meegenomen en zelf was hij ook nog met zijn hele lichaam tegen het netwerk aangesmakt. Dat bleek net iets te veel van het goede voor het heiligdom van Van Kooperen. Het week een tiental graden naar achteren aldus te kennen gevend, dat het de wedstrijd voor vandaag wel voor gezien hield. Dat deed de uitstekend fluitende scheidsrechter Doeser toen ook maar en zo kwam er een vroegtijdig einde aan een alleszins aantrekkelijke pot voetbal. Daar was in eerste instantie Papendrecht voor verantwoor delijk. Alleen de eerste twintig minuten kreeg Roodenburg de gelegenheid te laten zien wat het in zijn mars had. De bewoners van Leiden-Noord kwamen ondanks hard werken niet verder dan wat afstandsschoten van Klein en Hooming. Toen was het de beurt aan Papendrecht en dat was heel wat gevaarlijker. Aad de Groot had de grootste moeite met de lastige Martin Kroeze en als deze naar de zijkant was uitgeweken werden Addie Ooyen en Frans Lutjeboer in stelling gebracht. Het was Ooyen die voor het eerste wapenfeit tekende. Zijn schot raakte de lat en dat was de eerste waarschuwing voor de ploeg van trainer Linkerhoff. Vlak daarna moest Van Kooperen tweemaal redden op schotéh van Kroeze. De derde keer was scheepsrecht. Geheel onverwachts haalde Kroeze van 16 meter uit en voordat de blauw-zwarte verdediging er erg in had was het 0-1. Met veel moeite kon Roodenburg de rust met deze achterstand halen want alweer Kroeze raakte nog een keer de paal en Lutjeboer dook vlak voor de pauze alleen voor Van Kooperen op maar die redde bekwaam. Na de thee hetzelfde beeld: een onmachtig Roodenburg tegen een superieur Papendrecht. Typerend voor de-krac van de Leidse voorhoede was dan ook de manier waar men aan de gelijkmaker kwam. Nadat De Groot de t nog een keer van de lijn had moeten halen speelde W Terstegen wat al te nonchalant terug en Richard Kle was er als de kippen bij om de gelijkmaker te score Papendrecht gaf de Leidenaars echter geen schijn v kans, want twee minuten later was het alweer 1-2. V Kooperen wist een hoge voorzet van Arno Pijper m£ half te raken en Ooyen kon vanuit moeilijke hoek voorsprong weer op het bord brengen. Na achtti minuten in de tweede helft ontglipte Kroeze weer a de aandacht van De Groot en bediende Lutjeboer maat. Zijn schot werd in eerste instantie nog door V Kooperen gestopt maar de inzet van Kroeze bleek v< en Van Kooperen en het doel te machtig. HENK BRA KLASSE (Van onze sportredactie) LEIDEN Lugdunum heeft het duel met koploper Verburch winrn afgesloten. De belangrijke 21 zege brengt de groenwitten in tweede klasse A op een tweede plaats achter Blauw Zwart. Wassenaarse ploeg nestelde zich door deze nederlaag van Verbu en de eigen 1—0 winst bij Texas DHB alleen aan kop. LDWS st< bij Oranjeplein tot tien minuten voor tijd op 00, maar verl uiteindelijk nog met 30. Lugdunum - Trainer Ru de Groot had lering getrokken uit de t\ nederlagen, die zijn ploeg vorig seizoen tegen Verburch had gelee Van tevoren had hij zijn plan duidelijk getrokken. Metsnel spel, aanva via de vleugels en trekballen naar de teruggetrokken centrums1 moesten de bezoekers opgerold worden. Bovendien kon opdezemai de sterke voorstopper Ton van Berge Henegouwen ontweken wore Een opzet, die slaagde, Lugdunum heerste, althans gedurende eerste helft. Al in de eerste minuut ging een schuiver van Rinus Es net naast. André Pracht trof de paal. Een combinatie tussen Es en de diep sprintende Pracht mondde uit in een doeltreffend Ic over de Poeldijkse goalie: 1—0. Na rust nam Verburch het heft in handen. Door de voorstoppei de voorhoede op te stellen werd meer kracht in de aanval gebrai Lugdunum kwam in de verdrukking en het spel speelde zich voornai lijk op de Leidse speelhelft af. Door de grote opeenhoping van spe was het echter moeilijk om vlotte combinaties af te leveren. Het gr overwicht van Verburch leidde dan ook nauwelijks tot doelrijpe kans De uitvallen van Lugdunum stichtten daarentegen veel meer gev; Na een half uur breidde Rinus van Es de voorsprong via een sn counter tot 2—0 uit. In de slotfase kreeg de thuisploeg het nog e benauwd. In blessuretijd scoorde Verburch tegen. Direkt erna ranse Jeroen van Egmond de kruising. In de laatste seconden verdw een schot van Verburch van drie meter net over de lat. Het b verdiend 2—1 Moeizaam heeft Blauw Zwart bij Texas DHB de punten veroverd, ploeg schiep zich veel kansen, maar de afmaker ontbrak. Bovenc had Texas in doelman Wout Buitendijk een uitblinkende sluitp' Met de wind in de rug zette Blauw Zwart de Hagenaars onder di echter zonder resultaat. Na ruim 20 minuten we.d de Hagenaar Ki Oosterbaan uit het veld gestuurd, omdat hij een slaande bewec naar Wim Toledo had gemaakt. Vlak voor rust leek Blauw Zwart leiding te nemen. Martin Hoogenboom liep door op een dieptep van Ger Smit. Zijn omhaal stuiterde echter buiten bereik van Buiten via de binnenkant van de paal het veld weer in. (Van onze sportredactie) AALSMEER UVS behaalde de eerste winst in en tegen Aals meer. De 0—1 eindstand vormde nog maar een magere afspiege ling van de werkelijke krachtsver houdingen, want vooral in het tweede speelpart kreeg de forma tie van oefenmeester Gerard Des- ar voldoende mogelijkheden om de voor rust verkregen voor sprong uit te bouwen. Het in die fase pressievoetbal spelende Aalsmeer bood de Leidse hoofd klasser de nodige ruimte, die echter niet voldoende benut werd waardoor het nog puntloze Aals meer een grotere nederlaag be spaart bleef. De thuisclub toonde zich, met uitzondering van de openingsfase, vrijwel het gehele duel een vrij machteloze opponent, die er maar zelden in slaagde een werkelijke opening te forceren in de hechte UVS-defensie. Het eerste kwartier trok Aalsmeer enthousiast richting doelman Wijnand Sloos, maar moest al spoedig ervaren dat deze routinier een sterke dag had. De redelijke kansen die de Buskermo- len-èquipe toen kreeg (Hans de Rijk, Koos de Mey) leverden dan ook geen treffers op. UVS kreeg meer vat op het middenveld, waar Hans Kruit een goede partij afle verde,. en plaatste een eerste plaagstoot via Jan Verver. Deze mocht alleen op doelman Frits van Berge Henegouwen afgaan, nadat de gehele Aalsmeer-defensie we gens vermeend buitenspel was blijven staan. Toen kon de lange doelman nog redding brengen, maar even later was hij toch kan sloos op een effectvolle inzet van diezelfde Verver. De besnorde spits scoorde de naar later zou blijken winnende treffer nadat Bert Kort ten koste van Aalsmeer-verde- diger Jan Koster het storende werk verricht had (01). UVS trof in die eerste helft nog tweemaal de roos, maar vond even zo vele keren arbiter Van Dijk op haar weg. Deze Helmondse spellei der nam eerst een dubieuze beslis- sing door een treffer van Theo van Seggelen te annuleren (buitenspel van Ron Bekooy) en deed vervol gens hetzelfde bij een doelpunt van Hans Kruit. De lange UVS-mid- denvelder reikte met het hoofd hoger dan de graaiende handen van Frits van Berge Henegouwen, maar ook deze goal (in Engeland ongetwijfeld goedgekeurd) vond geen genade in de ogen van Van Dijk. Na de hervatting startte Aals meer een groot offensief dat wel vele hoekschoppen, maar geen doelpunten opleverde. Aalsmeer- trainer Buskermolen wist precies waar het aan schortte: „We waren gedwongen pressievoetba! te gaan spelen via de vleugels, maar dan moet je in het centrum wel een man hebben staan die de zaak daar afrond en zonder spits Ton Meyers (geschorst) ontbrak het ons aan stootkracht." Door het alles-of-niets offensief van Aalsmeer kreeg UVS aanval lend de nodige ruimte, waarmee echter onzorgvuldig werd omge sprongen. Zo miste Bert Kort nadat hij Van Berge Henegouwen omspeeld had en vonden ook Ron Bekooy en Hans van Leeuwen niet de juiste voortzetting in over machtssituaties. Toch toonde trainer Gerard Desar zich na afloop een tevreden man: „We hadden nog nooit gewonnen van Aalsmeer en die ploeg is beslist sterker dan de stand nu doet vermoeden. Die jongens zitten in de hoek waar de klappen vallen, maar in de oefencampagne won nen ze wel van Noordwijk en Rijnsburgse Boys. Daarom stemt de uitslag tot tevredenheid al had de marge mischien ruimer moe ten uitvallen." DICK VAN DER BIJL KNVB ZONDAG: 1. Henny van der Star (MMO), Kees Baader (Altior), Rob Gillessen (Blauw zwart) en Piet Alders (SJC) allen 4. KNVB ZATERDAG: 1. Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys), Aad Keyzer (Randstad Sport) beiden 4; 3. Jan Leunh (ARC), Ruud Bröring (Noord- wijk), Piet Haasnoot (Rijns burgse Boys), Aad van der Poel (SC Lisse) allen 3. Afdeling zondag: Nico van der Zalm (Stompwijkse Boys),, Koos Romijn beiden 4; 2. Rini van Veen (Leidse Boys), Gé van der Star (VVOA) Jaap van den Eykel (KRV) allen 3. Afdeling zaterdag: 1. Rob Spaargaren (Kickers'69) 6; Guus de Koning (SJZ) 5; 3. Jan Janszen (Oegstgeest), Kees de Ridder (WSB), Sjaak de Jong (KRV) allen 4. Regionale Jeugd: 1. Jaap van Duyn (Katwijk) 4; 4. Hans Verkuylen (UVS) 3. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de derde klasse A leed koploper Docos een neder laag in de thuiswedstrijd tegen Rijswijk (3—1), waardoor deze ploeg de leiding overnam. De Rijswijkers moeten die positie echter delen met het Sassen- heimse Teylingen, dat het sterkst bleek in de streekderby tegen Hillegom (2—0). Ook Van Nispen won in de thuiswedstrijd tegen het Haagse HBS (1—0). Pas enke le minuten voor het laatste fluit signaal werd hier de winnende treffer geboren. SC Lisse toonde karakter in Delft, waar in een doelpuntrijk duel vlak voor tijd nog een gelijkspel werd bevoch ten (33). Somber, maar nog niet hopeloos is de situatie voor debu tant WSB, dat ook in de vierde wedstrijd niet tot winst kwam. Integendeel, nu bleek Vreden- burch een te groot obstakel (3—1), waardoor de Noordwijker- houtse ploeg nog steeds puntloos is. Docos startte de confrontatie met Rijswijk slecht en keek al na twee minuten tegen een achterstand aan, toen Ron den Boer voor de gasten raak schoot: 0—1. Docos slaagde er nog voor rust in op gelijke hoogte te komen via een doelpunt van Peter van der Kooy, die attent reagèerde op een pass van Ton van Dinten: 1—1. Na de hervatting werd Docos vlot naar het eerste verlies gespeeld door een sterker Rijswijk, dat de marge vergrootte door Wim Boere (vrije schop) en Hans Eckhard (1—3). Docos scoorde nog wel via Ed Dubbeldeman, die zich vervolgens kwaad kon maken op arbiter Van Biljouw, die de goal schrapte we gens hands. Teylingen rukte op naar een ge deelde eerste plaats op de ranglijst door een zege op het zich fel verdedigende Hillegom. De Hille- .gommers gingen daarbij wel eens over de schreef getuige de officiële waarschuwingen voor Kees van der Loo en Gerard Blokker (beiden ruw spel). Ook voor twee spelers van Teylingen moest arbiter Van Aken het boekwerk te voorschijn halen. Spits Paul van Nobelen (spelbederf) en Wil van der Krogt (aanmerkingen) kwamen in de ad ministratie van spelleider Van Aken. Teylingen miste aanvoerder Henny Zoet en voorstopper Frans Overdevest, waardoor routinier Jan Boekei in de ploeg terugkeer de. De formatie van trainer Frans van der Klugt kwam in de 27ste minuut aan de leiding door een treffer van Co van der Krogt: 1—0. Na de hervatting scoorde diezelfde Co van der Krogt ook de tweede Sassenheimse treffer na een assist van verdediger Wil van der Krogt: 2—0. In de Zilk won Van Nispen in de slotfase van HBS dat zeer lang stand hield, maar tenslotte geklopt werd door een doelpunt van Mar- tien van Eeden, die vanaf de stip mocht raakschieten: 1—0. De over treding werd gemaakt tegen Geor ge van Haaster. waarna scheids rechter Verbiest de bal op de stip legde. Dit alles geschiedde ver in de tweede helft, na een eerste rondgang zonder veel hoogtepun ten. Door het goede keeperswerk van HBS-doelman Caspar van der Werf bleef de nul op het scorebord lang gehandhaafd totdat Van Ee den mocht vonnissen Delfia en SC Lisse speelden een spectaculair duel dat tenslotte in een onbeslist eindigde. De Delftse ploeg opende de score door een goal van Cock de Booy (1—0), maar SC Lisse kwam nog voor het rustsignaal terug door een doel punt van libero Jack van Ruiten: 11. Na de hervatting moest Lisse aanvankelijk zijn meerdere erken nen in de Delftse opponent. Bal verlies van vleugelverdediger Jan van Duin vormde de inleiding van een treffer van André Grondsveld en een verkeerde terugspeelbal van Theo Godyla lag ten grondslag aan een doelpunt van Cock In den Hoek (3—1). Met nog tien minuten te gaan bracht Jos Faas de achter stand terug tot 3—2 en vervolgens mocht Laurens van der Voort een strafschop nemen na een overtre ding tegen Wim van Beek. Van der Voort miste, maar Jack van Ruiten redde alsnog de Lisser ploeg door met een fraaie lob de Delf ia-doelman te verslaan: 33. WSB verloor opnieuw en moest nu ziin meerdere erkennen in Vre- denburch, dat met 3—1 won. Door dat WSB-doelman Johan van der Berg al na drie minuten een slecht ingeschoten strafschop van André Postma stopte, kon WSB spoedig daarna de leiding nemen dooreen 25-meterschot van Henk van Ma ris: 0—1. Vredenburch toonde zich evenwel koelbloediger met het af ronden en won dan ook door doelpunten van Willem Jansen, Ben Steyn en André Postma: 31 w Richard Klein was gisteren de enige Roodenburger die tot scoren kwam. Op deze plaat neemt Klein het Papendrechtdoel ondervuur

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18