Meer grond voor „Elsgeest Sassenheimse feestmarkt trekt veel bezoekers Katwijkse camping geheel vernieuwd Gedenkboek bij 1200-jarig bestaan van Leiderdorp Kakkerlakken- plaag je in Leidschendam RAAD VOORHOUT UNANIEM Missionarissenweek in Zoeterwoude i~ii_ulO LEIDSE COURANT VRIJDAG ?2 SEPTEMBER 1978 1 PAGINA 4 fA Duizenden bezoekers voor de feestmarkt SASSENHEIM De feestelijke najaars- markt, die gisteren in Sassenheim werd gehouden, trok net als voorgaande jaren, weer bijzonder veel bezoekers. Zo druk was het soms, dat men niet voor of achter uit meer kon en er met recht geproken kon worden van een file van voetgangers. De situatie in Sassenheim was gisteren ook eigenlijk wel bijzonder: vanaf het kermisterrein aan de Kerklaan, kon men de markt aan de Westerstraat oplopen, om daarna direct weer op de feestmarkt in de Jacoba van Beierenlaan te geraken. Geen wonder dat ook veel mensen van buiten Sassenheim naar het dorp toegeko men waren, om diverse festiviteiten en attracties te komen bekijken. Opvallend was, dat de feestmarkt in twee gedeelten was verdeeld. Enerzijds waren er de marktkramen van de plaatselijke middenstanders die op deze wijze hun waar aan de man trachtten te brengen. Anderzijds waren er de stands van diverse instellingen en verenigingen op het gebied van maatschappelijk werk, ontwikkelings hulp en voorlichting die de aandacht vroegen. Zeer spectaculair was de stand van de Sassenheimse brandweer, waarin getoond werd welke gevaren de eenvoudige huis vrouw bedreigen indien ze niet de juiste maatregelen neemt wanneer de vlam in de pan slaat, door water bij een brandende pan met braadvet te gooien ontstaan metershoge vlammen, die levensgevaarlijk zijn. Onder degenen die de adembenemen de instructie van de brandweer volgden, bevond zich ook burgemeester Kret, die het geheel machtig interessant vond. Onder de stands voor een goed doel, bevonden zich ook kramen van Amnesty International, de Stichting Slot Teijlingen, de Dierenbescherming, en de kraam van het comité Hulp Noordierse Kinderen Sassenheim. Bij deze laatste kraam kon den de Sassenheimse kinderen een Iers vlaggetje meenemen en werd bovendien aan een ieder die belangstelling toonde informatie over dit project verschaft. Grote belangstelling bestond er voorts voor het parapluhangen, alwaar zoals gewoonlijk weer ware records werden gevestigd. Voor de inwendige mens werd door diverse middenstanders gezorgd met stands waar men snacks, broodjes, slaat jes en drank kon kopen. Mogelijkheden waar dankbaar gebruik van werd ge maakt. Voorzien van linten in de Sassenheimse kleuren gaven negen amazones en ruiters een demomstratie in paardedressuur. De verschillende loop- en springoefeningen vielen bij het publiek goed in de smaak vooral de springquadrille met vier paar den tegelijk oogstte veel bijval. VOORHOUT Onder grote belangstelling op de publieke tribune, nam de gemeenteraad van Voorhout gisteravond het voorstel aan om de volkstuinvereniging „Elsgeest" er een groot stuk grond bij te geven. Het voorstel hield verder in dat de tuinders de gTond naar eigen inzicht mogen verkavelen en voor het wintersezieon V\ inkflsllliting kunnen beginnen met het voorbewerken van de grond. Vanaf maandag mag de vereniging beginnen met de verkaveling en bewerking van het stuk grond Ook de oude tuinen zullen opnieuw verkaveld worden omdat de Elsgeesterlaan als fietspad zal worden doorgetrokken Twee jaar gefeaen naa de voiKstuinverenigmg al om deze uitbreiding gevraagd met het oog op het groeiend aantal leden en de daardoor steeds groter wordende wachtlijst. In verschillen de vergaderingen van de commissie van ruimtelij ke ordening en ook op de raadsvergadering gisteravond bleek dat de wethouder van sport en recreatie, de heer J. G. Huigsloot de belangrijk ste tegenstander van de uitbreiding was Gister avond echter moest hij wijken voor de raad, toen bleek dat ook zijn eigen fractie, het CDA, niet met hem mee kon gaan. De gemeenteraad van Voorhout heeft gister avond de nieuwe winkelsluitingswet goedge keurd. Voor de winkeliers betekent het dat zij hun winkels 52 uur per week geopend mogen hebben en dat zij de donderdagavond als koop avond tot hun beschikking hebben. De nieuwe wet zal per 1 november in werking treden. De 52 uur die aan de winkeliers zijn toegestaan, mogen zij naar eigen keus invullen. Er geldt geen verplichting meer ten aanzien van vakantieslui- ting en de halve-dag-per-week sluiting. Ook de mogelijkheid om op zondag open te gaan blijft staan, ondanks de bezwaren van het CDA-lid D J.W. IJdo Gemeentegids vanfS Voorhout VOORHOUT De gemeen* Voorhout geeft opnieuw q gemeentegids uit. Het groot» gedeelte van de gids won gevuld met instellingen en v« enigingen. Tot 30 septembt bestaat de mogelijkheid om p gevens naar de gemeente sturen om alsnog in de gü vermeld te worden. Ook verenj gingen en instellingen van d omgeving van Voorhout kui nen zich opgeven, als er ni< al een dergelijke activiteit het dorp is. Brand in bejaardenwonin NOORDWIJK Gisteravi ontstond tijdens de afwezighei van de bewoonster brand in eet der be jaarden woningen in het Cyg Sint Jeroenspark. In het pand was een electrisch kookplaatjt blijven aanstaan, dat een op hè fornuis neergelegde plaid aat het smeulen bracht. Hierdoor ontstond een hevige rookont wikkeling. Op het alarm rukti de brandweer met groot mate rieel uit. Het interieur van dt woning en het meubilair liepe aanzienlijke brand- en water schade op. Tirolerweek „In de Hof tuin" Het Rijnsburgse winkelcentrum „In de Hoftuin" viert haar eer ste verjaardag met een Tiroler week. De hele „Hoftuin" is in een Oostenrijkse sfeer ge bracht. Een groot deel van de verkoopsters en verkopers loopt in dirndel-kleding en lederho zen rond en de etalages zijn versierd. Gistermiddag was er een volks dansgroep met een accordeonist en een citerspeler. Zaterdag wordt het programma afgeslo ten met een tocht door het dorp van een arreslee op wielen en er zal dan voor iedereen de gelegenheid zijn om op een lan glaufbaan door de „Hoftuin" het langlaufen eens te proberen, 's Avonds is er een Tiroler feestavond. KATWIJK De gemeentelijke camping in de noordduinen wordt op grondige wijze opge knapt. In feite ontstaat er door de geplande werkzaamheden een hele nieuwe camping. Door het hele terrein uit te diepen en met het uitgegraven zand omwallingen te maken, bereikt men dat de camping wat meer beschut komt te liggen voor de zeewind. Tevens wordt hierdoor de storende aanblik die de camping tot nu toe opleverde in het omringen de duinenlandschap te niet gedaan. De camping zelf wordt verdeeld in 7 kleinere stukken die elk een verschillende hoogte hebben. Het opper vlak van de camping wordt daardoor niet veel groter; van 5.4 ha. gaat men naar 5.6 ha. Doordat het hele terrein veel rationeler wordt ingedeeld, bereikt men echter wel een vergroting van het nuttig oppervlak. Bij 500 standplaatsen is er nu voor elke kampeerder 70 m2 beschikbaar. Ook het voorzieningenniveau wordt opgetrokken. Naast nieuwe verlichting en sanitaire voorzienin gen, zal elke kampeerder straks de beschikking hebben over een elektrische aansluiting en zelfs een aansluiting op de kabeltelevisie, zodat men zich geheel thuis kan wanen. Omdat de gemeente raad besloten heeft dat de exploitatie van de camping sluitend moet zijn, gaan deze extravoor zieningen straks wel op de kampeerprijs druk ken. Dit heeft tot gevolg dat ook de kampeerder die zijn televisietoestel heeft thuisgelaten zal moeten betalen voor de cai-aansluiting. De nieuwe situatie zal het volgend seizoen reeds ingaan. De werkzaamheden aan het noordelijke deel van de camping zijn reeds gestart en men denkt dit gedeelte in april '79 op te leveren. Het resterende deel van het karwei, dat ongeveer drie en een kwart miljoen gaat kosten, wil men m de winter van '79-'80 afkrijgen. LEIDERDORP De carna valsvereniging de „Rijnschui- mers" heeft gisteravond, in de kantine van de sportzaal „Op dreef", tijdens haar ledenverga dering een nieuw bestuur geko zen. Tot haar grote verrassing werd Betty Spaargaren tot voorzitster gekozen. Betty was een jaar geleden, toen de vereni ging werd opgericht, een van de initiatiefneemsters en heeft zich het, hele jaar door actief voor de vereniging ingezet. Overige bestuursleden werden: Jan Streefland secretaris, Bert vein Beek penningmeester en A. Paulides, J. Eerden en G. van Oei gewoon lid. LEIDSCHENDAM —Mevrouw C.J. van der Linde-Ree legt haar functie als hoofdleidster van de gezinsverzorging bij de Stich ting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Horst en Vliet" neer. Op donderdag 28 september neemt zij afscheid tijdens een receptie in het dienstencentrum Duivenvoor de. Mevr. vqn der Linde heeft bijna tien jaar als leidster in de ge zinsverzorging gewerkt. Zij heeft tevens meegewerkt aan de opbouw van de toenmalige in terkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning. De receptie in Duiven voorde begint om 17.00 uur. RIJNSBURG In de Voorhof aan de Vliet NZ vindt woensdag 27 september om 20.00 uur de prijsuitreiking plaats van het Rijnsburgse Bloemencorso 1978 Burgemeester W.K. de Roos overhandigt de prijzen aan de winnaars. Daarna ver toont de vereniging van smal film- en dia-amateurs de gebrui kelijke corsofilm. De avond wordt besloten met een film over het corso in zijn beginja- ZOETERWOUDE - In het ka der van het 75-jarig bestaan van de Sint Jans fanfare organiseert deze vereniging zondag 24 sep tember een voorstelling voor kinderen gepresenteerd door het Leidse Poppentheater Piet Onderwater. Er zullen 2 voor stellingen gehouden worden. De eerste begint om 2 uur en de tweede om kwart over 3. De toegangsprijs is 1,-, de plaats is het Centrum aan de Schenkel- weg. Eveneens organiseert de St. Jans fanfare een bingo avond voor de bejaarden. Dit zal plaatsvinden in Huize Em- maus op woensdag 27 septem ber. De 60-plussers die niet in Huize Emmaus wonen zijn eveneens van harte welkom. De aanvang is half acht. KATWIJK - Het Christelijk Mannenkoor Jubilate, dat op 14 november haai- 25-jarige be staan viert, heeft ter gelegen heid hiervan een jubileumcon cert georganiseerd in het Con certgebouw te Amsterdam. Naast het mannenkoor geven ook het Ned. Symfonieorkest en de solisten Reinate Heemskerk (alt), Karin Ostar (sopraan), Ni co de Boer (tenor) en Marco Bakker (bariton), medewerking aan dit concert. Om alle liefheb bers uit de regio te vervoeren zullen er vijftig bussen worden ingeschakeld, die op 14 novem ber om 18.30 uur vanaf het VW-kantoor aan de boulevard zullen vertrekken. De voorver koop van de kaarten is op vrij dag 22 september van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdagmorgen 23 september van 10.00 tot 12.00 uur in gebouw Tripodia, Hoor- neslaan. WOUBRUGGE - Vanavond opent Jeugdsocièteit Woobridge haar winterseizoen. Om half negen start het optreden van popgroep Gimmick uit Leiden in verenigingsgebouw „De Wijk" aan het Schoolpad. HAZERSWOUDE De werk groep Amnesty International uit Hazerswoude-Koudekerk aan den Rijn organiseert op woensdag 27 september een schrijfavond. Een ieder wordt vanaf acht uur in het voormali ge raadhuis aan de Dorpsstraat in de gelegenheid gesteld een brief te schrijven aan een of meer politieke gevangenen. De plaatselijke werkgroep draagt er zorg voor dat er voorbeeld brieven aanwezig zijn. Ook schrijfbenodigdheden zijn voor handen. Rond de tiende december. Dag van de Rechten van de Mens, zal de werkgroep een informa tieve bijeenkomst organiseren. Oud-burgemeester A. D van Assendeltt Oud-burgemeersters P C. Hubrecht De Coningh (1888-1902). (1829-1867). Geen feesten door geldgebrek LEIDERDORP - Ter gelegenheid van het 1200 jarig bestaan van Leiderdorp zal aan het eind van dit jaar of begin volgend jaar een gedenk boek over Leiderdorp verschijnen. Het boek is een initiatief van de Lyons club in Leider dorp. het voorzitterschap van deze club werd dit jaar van burgemeester M. A. van der Have van Leiderdorp overgenomen door notaris Koeken. Het gedenkboek zal interessante gebeurtenis sen uit het verleden op ludieke wijze brengen. Er worden grappige episodes uit de geschiede nis besproken die ook de huidige bewoners van leiderdorp zullen aanspreken. Het boek zal echter niet alleen geschiedenis behandelen maar ook aktuele zaken komen aan de orde. Het boek zal behalve oude prenten en tekenin gen geïllustreerd zijn met foto's die door de Leiderdorpse fotoclub „Daguerre" zijn ge maakt. Door deze club zijn foto's gemaakt van het gebrandschilderde raam in de grote kerk van Gouda, waarop de brandende kerk van Leiderdorp afgebeeld staat, opnamen van graf zerken in de Nieuw Hervormde Kerk in Leider dorp van oude families en verder een collage van burgemeesters van Leiderdorp, zoals zij nu in de raadszaal van het gemeentehuis hangen. Voorts zullen afbeeldingen van archeo logische vondsten in het boek te vinden zijn die tot in de vroegste geschiedenis terug gaan. Medewerkers aan het boek zijn onder andere mevrouw Versprille, oud archivaris van de gemeente Leiden, prof. D. Roorda, oud-inwoner van Leiderdorp, J. Oostrom, Neerlandicus en oud-raadslid van de gemeente Leiderdorp en J. Boot eveneens oud-raadslid en mevrouw Oasseman-van Rooyen. De heer J. Boot zal het schrijverswerk op zich nemen. Doordat de Lyonsclub Lederdorp een groot deel van de kosten op zich neemt gaat de prijs van dit rijk geïllustreerde boek slechts vijf gulden bedragen. Bij de officiële opening in mei'79 van het nieuwe gemeentehuis in Winkel hof (het vierde gemeentehuis in de geschiede nis) zal ook het gedenkboek officieel worden uitgebracht. Naast het verschijnen van dit gedenkboek over Leiderdorp zullen de Leiderdorpenaren niet veel merken van het 1200-jarig bestaan van de gemeente. Burgemeester Van der Have meent namelijk dat feesten organiseren on geoorloofd is gezien geldzorgen van de gemeen te. LEIDSCHENDAM Na de in het voorjaar geconstateerde plaag van faraomieren in de Zeeheldenwijk tobt Leidschendam nu weer met een kleine kakkerlakkenplaag in de wijk „De Heuvel". De heer J. Th. Boot van de Burg. Velthuysenlaan die al vorig jaar en daarna weer begin mei van dit jaar 4 centimeter lange torachtige insecten in zijn flat had gevonden hoorde van de Leidschendamse milieucontroleur dat het hier ging om Duitse kakkerlakken. De functionaris zei dat de beste vorm van bestrijding was alle flats in verticale lijn te behande len, omdat de dieren zich tussen de muren ophouden. Een indivi duele bestrijding zou naar zijn mening weinig helpen. Omdat bij navraag bij de buren maar één positief antwoord kwam is, volgens de heer Boot in een brief aan het gemeentebestuur, van collectieve bestrijding geen sprake. Hij heeft een brief aan de - woningbouwvereniging ge schreven waarop geen ant woord kwam waarna hij hel volgende door hem gevonden exemplaar maar in een potje naar de gemeentesecretarie zond. De heer Boot heeft een spuitbus gebruikt maar kon daarmee niet in hoger gelegen schuilhoeken komen waarna hij burgemeester en wethouders gevraagd heeft de bestrijding ter hand te nemen hoewel kak kerlakken niet op het daarvoor bestemde lijstje van de gemeen te voorkomen. ZOETERWOUDE De traditionele Zoeterwoudse missionaris senweek zal dit jaar van 23 september tot en met 1 oktober worden gehouden. De opbrengst van de talloze activiteiten die in deze week zullen worden gehouden is bedoeld om de in totaal tien Zoeterwoudse missionarissen die momenteel in ontwikke lingsgebieden werken de nodige financiële armslag te geven Bovendien zullen twee gebieden waar in het verleden Zoeterwou- denaren hebben gewerkt, op een schenking mogen rekenen. De geldinzamel ingsweek wordt georganiseerd door een werk groep die ook de overige tijd van het jaar nauwe contacten met de missionarissen onder houdt. Zaterdag 23 en zondag 24 september is er na de dienst en in de CD-kerk een wereld winkel geopend, waar produk- ten uit de derde wereld worden verkocht. Pater J. van der Salm, die onlangs is teruggekeerd uit Maleisië, zal in de betreffende week op de lagere scholen in Zoeterwoude voorlichting ge ven over het missie-werk. Don derdag en vrijdagavond worden in Ons Huis goederen geveild, die door de Zoeterwoudenaren beschikbaar zijn gesteld. Deze goederen worden in de loop van woensdag opgehaald. Iedereen die wat kwijt wil kan bellen: tel.nr. 01715-1663. Zondag 1 oktober wordt de week afgesloten met een gezins mis in de CD-kerk. Thema van de mis is, hoe kan het ook anders, het missionarissenwerk. Ook na de week zelf worden nog een aantal activiteiten ont plooid, die ten doel hebben nog meer geld voor het missie-werk van de Zoeterwoudenaren bij een te garen. Het bestuur van de plaatselijke KPJ heeft voor vrijdag 6 oktober een kaart avond in het Don Bosco-huis gepland. Dinsdag 10 oktober wordt er op Haasbroek de wed- strijd SJZ-Meerburg gespeeld

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4