Getipt is goed X is grolsch».» Camp David endatdrinkje* Heeste hulp aan India ondervindt grote vertraging Twaalf jaar voor leider Rode Brigade Steun aan Nixon werd Ford fataal Leidsenhage vier dagen cowboystad opleiding psychotherapeutisch werker )0NDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 LEIDSE COURANT PAGINA 7 5 leningsverschil Schaduwen 2 ver Joodse II J lederzettingen over akkoord MILAAN (AP) Een recht bank in Milaan heeft gisteren de 30-jarige Corrado Alunni, een van de leiders van de stads- guerrillabeweging de Rode Bri gades, veroordeeld tot 12 jaar en vier maanden gevangenis straf wegens verboden wapen bezit. Tegen Alunni was in 1976 een arrestatiebevel uitgevaardigd. De Rode Brigade-leider werd vorige week in een flat in Milaan gearresteerd nadat de politie jarenlang tevergeefs jacht op hem had gemaakt. Alunni wordt ook verdacht van mede plichtigheid aan twaalf moor den, waaronder die op oud-pre mier Aldo Moro en diens vijf lijfwachten. Daarvoor zal hij later opnieuw moéten terecht staan. Van onze correspondent Dick Toet) lASHINGTON Een ernstig me- ingsverschil over nieuwe Israëlische (derzettingen op de westelijke Jor- aanoever heeft een zware schaduw eworpen op het nog maar drie dagen ude akkoord van Camp David. Ameri- aanse en Israëlische regeringsfunc- ionarissen waren het gisteren nog niet »ns geworden over de termijn, waar- innen Israël geen nieuwe nederzettin- En op de Westelijke oever zal vestigen. Ie Israëliërs gaan uit van een periode an slechts drie maanden, volgens de merikancn is een periode van vijf utr overeengekomen. en bevriezingsperiode voor nieuwe vestigingen as een van de onderwerpen, die buiten het aamwerk" was gehouden om in een afzonderlij- briefwisseling te worden geregeld. Andere nderwerpen voor deze briefwisseling zijn onder eer de bouw van twee militaire vliegbases in Sinaï door de Verenigde Staten en de toekom- ige status van Jeruzalem. De brieven over de ndere onderwerpen werden in de loop van gisteravond of in ieder geval vandaag verwacht. Ten aanzien van de brief over de bevriezingspe riode kon gisteren nog bij benadering geen termijn worden genoemd. Amerikaanse regeringsfunctionarissen toonden zich gisteren ook ernstig teleurgesteld over uitla tingen van Begin voor de Israëlische televisie over de „wettelijke rechten van het Palestijnse volk". Begin zei dat deze zin uit het akkoord voor hem geen betekenis heeft. „Ik heb het geaccepteerd om Carter en Sadat een plezier te doen en omdat het de werkelijkheid niet verandert. Iedereen heeft zijn eigen interpreta tie", aldus Begin. In het Amerikaanse congres heerste enige onge rustheid over het feit dat in afzonderlijke ge sprekken met Sadat en Begin nogal wat opmerke lijke verschillen waren gebleken. „Het bereiken van een definitief akkoord wordt nog moeilijker dan we gedacht hadden", aldus een aantal senatoren en leden van het Huis van Afgevaardig den na de gesprekken. President Carter was gisteren al weer druk bezig met het grootste binnenlandse probleem: de bestrijding van de inflatie. Tijdens een bijeen komst van de staal-vakbond zette hij nieuwe plannen uiteen om nog steeds op basis van vrijwilligheid te komen tot matiging van lonen en prijzen. Nationalistische joden houden een gebedsbijeenkomst op een heuvel in het gebied van de westelijke Jordaanoever. Zi| willen een nieuwe nederzetting vestigen. Het Israëlische leger heeft opdracht gekregen hen uit het gebied te verwijderen. Vrouw ex-president in autobiografie: CHIPHOL (ANP) - Het aan- al doden als gevolg van over- tromingen die India hebben eteisterd, is aanzienlijk hoger an officieel is meegedeeld. Dit de mening van de heer P. van den Boogaard, voorzitter an de stichting Actie Calcutta. De heer Van den Boogaard is gisteren in Nederland terugge keerd van een reis van een week door enkele van de iwaarst getroffen Indiase ge- ieden. De Indiase regering heeft het [ficieel dodental opgegeven un 1222 mensen. De heer Van m Boogaard heeft echter uit de bezoeken aan hulpposten kunnen vaststellen, dat het aan tal slachtoffers aanzienlijk ho ger moest zijn. De hulpposten in de getroffen gebieden, gericht op medische hulp en op voedselvoorziening, werken volgens de heer Van den Boogaard alleen maar dankzij particulieren en kerkelijke or ganisaties. Van overheidszijde wordt nauwelijks hulp ver leend. De hulpprogramma's van grote internationale organisa ties ondervinden vertraging, omdat deze organisaties werken via de Indiase regering. Volgens de voorzitter Actie Cal cutta bestaat er in de getroffen gebieden een dringende behoef te aan waterzuiveringstabletten. Een tablet kan vier liter water zuiveren. In veel plaatsen is geen direct gebrek aan voedsel, wel aan drinkwater. De ongeveer 4800 kinderen in Indiase tehuizen die door Ne derlandse ouders zijn „geadop teerd", maken het volgens de heer Van den Boogaard goed. Velen van hen konden op tijd worden geëvacueerd. Voor zijn vertrek waren bij de stichting vele telefoontjes van verontrus te adoptie-ouders binnengeko men. NEW YORK (DPA) De voormalige president van de Verenigde Staten, Jerry Ford, heeft volgens zijn echtge note de verkiezings strijd tegen Jimmy Carter verloren om dat hij de over Wa tergate gestruikelde Richard Nixon de hand boven bet hoofd heeft gehou den. „De populari teit van Jerry daal de meteen fors," al- dus Betty Ford in haar autobiografie I „The Times of mij I Life". j De voormalige „Fir- st-lady" schrijft dat de ambtsperiode van haar echtgenoot met een vloed van goede I wil en goede wensen was aangevangen. Toen hij echter op 8 september 1974 cle mentie verleende aan Richard Nixon, was het afgelopen." Volgens mevrouw Ford accepteerde de publieke opninie niet dat Nixon werd gevrijwaard voor zijn rol in de Water gate-affaire. „Jerry is altijd van mening gebleven dat zijn be slissing juist was maar beiden zijn wij ervan overtuigd dat deze zaak hem de zege in de verkiezin gen van 1976 heeft gekost." Mevrouw Ford gaat in haar autobiogra fie in op de geruch ten dat haar man een welwillend oog had voor vrouwen. Zo zou Ford bevriend zijn geweest met zangeres Vicki Carr, die hij had leren ken nen tijdens een diner met de Oostenrijkse kanselier Bruno Kreisky. „Ik wil niet zeggen dat ik jaloers ben maar toen ik in de westehjke vleugel van het witte huis kwam en daar een grote foto van Vicki zag hangen, voelde ik pijn." Ook over haar pro blemen met alcohol schrijft zij in haar boek. ,,De eenzaam heid, in de nacht al leen gelaten te wor den, dat is wat huwe lijken stuk doet lo pen en de alcohol steeds aanlokkelij ker maakt." Forse stijging winst bij Ahold ZAANDAM (ANP) - De omzet van Ahold NV (Albert Heijn, Miro, Simon de Wit, Alberto, Etos) is in de eerste zeven perioden van 1978 (28 weken) ten opzichte van dezelfde perio de van vorig jaar met 33 pet gestegen. De nettowinst nam toe van 17,1 min tot 24,9 min. De raad van bestuur gaat er vooralsnog van uit dat de tot nu toe gerealiseerde gemiddelde nettowinst per periode ook in de nog resterende zes perioden van dit jaar zal worden behaald. Derhalve verwacht de raad van bestuur dat per saldo het totale resultaat over 1978 belangrijk hoger zal zijn dan over geheel 1977 36,8 min), aldus een tussentijds bericht. Daar de invloed van de 'overne ming van de Amerikaanse de tailhandelsonderneming Bi-Lo op de resultaten eerst vanaf 22 augustus 1977 is verwerkt, kun nen de resultaten over de eerste zeven perioden van 1978 niet zonder meer met vorig jaar worden vergeleken, aldus Ahold. LEIDSCHENDAM - Het win kelcentrum Leisenhage staat ter gelegenheid van zijn zeven de verjaardag tot en met zater dag helemaal in het teken van het Wilde Westen, compleet met cowboys en paarden, wig-wams en indianen en natuurlijk de originele country en western- muziek. Nederlands enige „echte" U.S.- marshall, Hans de Koning van „Western Town" bij het Lim burgse Sevenum, gaf daarvoor gistermiddag onder grote pu blieke belangstelling het start sein, samen met voorzitter Bak ker van de ondernemers vereni ging Leidsenhage. Meteen daarop barstte de mu ziek los van de country-groep „Silver Wings" en werden de prijzen uitgereikt aan de win naars van de grote kleurwed- strijd. De drie hoofdprijswin naars kregen hun beloning - een pony-safari - uit handen van het duo Saskia en Serge. Vanavond is in Leidsenhage het optreden van de „Silver Eagle Express" en van de populaire Frans-Indiaanse showman Jim my Lawton. Ruiters van de Leidschendamse manége De Kill vertonen een gewaagde vrijheidsdressuur met paarden, wat zaterdagmiddag wordt her haald. Vrijdagmiddag is er mu ziek en zang van Nick Seeger en de groep „Winchester". Zaterdag is er in het winkelcen trum het meeste spektakel: squaredans, optreden van de vermaarde Tumbleweeds en ou derwetse countrymuziek van de Blue Grass Clodhoppers. Ver der kan het publiek zich verma ken met de talrijke typische wilderwestenstands, (o.m. een echte hoefsmid), met hoefijzer gooien en lasso-werpen, schie ten of echte cowboykost eten: spek en bonen. Voor de jeugd is er gelegenheid pony te rijden of tochtjes met een huifkar te maken. „US-marshall" Hans de Koning (links) en de voorzitter van de ondernemingsvereniging Leidsenhage bij de opening van Western Town. psychotherapie Voor het in januari 1979 beginnende nieuwe kur- susjaar is de inschrijving opengesteld voor de kursusplaatsen Amsterdam, 's-Hertogenbosch, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Deze opleiding op H. B. O. -niveau is afgestemd op de praktijk van de psycho-sociaie hulpverlening. Gedurende het eerste kursusjaar ligt het accent sterk op het eigen funktioneren van de deelnemers. Duur van de opleiding 3 jaar. De trainingen vinden plaats in de avonduren, de kolleges op zaterdagen. Vooropleiding op middelbaar niveau. De opleiding wordt niet gesubsidieerd. De studie kosten moeten dus door de kursisten zelf worden gedragen. Deze opleiding tot psychotherapeutisch werker wordt verzorgd in samenwerking met de Stichting voor Psycho Neurose Therapie. Uitvoerige informatie kan - uitsluitend schriftelijk - worden aangevraagd bij de i stichting opleiding psychosociaal werk psychosociaal centrum herengrécht 481 1017 bt amsterdam telefoon 020-22 1715 GARAGE VAN BERGE HENEGOUWEN biedt aan GEBRUIKTE AUTO'S IN PRIMA CONDITIE een greep uit onze voorraad. Mercedes 230 klasse auto b|. 1974 13500,- Plymouth volere auto. 6 Oilb|. 1976 13000,- Ford Grenada 2300 L, 6 cllJ>). 1976 11500,- Alfa Romeo 2000 L berllna b|. 1975 0000,- Honda Civic weinig kmb|. 1976 6750,- Renault R5 L zeer zuinig bj. 1976 7950,- Opel Kadett degelijke auto b|. 1976 8450,- Simca 1000 Rally I bj. 1975 4500,- Opel Rekord II automaat radio bj. 1972 3750,- Mazda 1000 radio-cassette b|. 1973 3500,- Fial 127 nlttige aulo b|. 1973 2950,- SimcalOOOGLS leuke 4-drs. auto J>|. 1973 2750,- Austin Mini klein maar fijn bj. 1974 3950,. Austin Allegro zeer voordelig bj. 1975 4300,- Motorfiets Hondo 550 supersport 11.000 km. bj. 1977. Prijs 3750,. GARANTIE INRUIL FINANCIERING GARAGE VAN BERGE HENEGOUWEN Ud Bovag Hogewoerd 56-58 LEIDEN Tel. 071 -120206 Niet alleen maar om te kopen ot te verkopen adverteren Op deze manier oom Willem feliciteren is ook n leuk idee 'Bil 071-122244 Prachtige nappa blouson.ln zwart en donkerbruin. Dat zeg je als je grolsch drinkt Grolsch bier is vers bier op natuurlijke wijze f gebrouwen en daarna lang gerijpt daarom heeft het die goede smaak en frisheid. Sri- P Grolsch bier is er in pijpjes, beugelflessen en blikjes. Sr'tdCoCA Vakmanschap is meesterschap

Leidse Courant | 1978 | | pagina 7