VOLLEYBALTEAM ALS VERSTEEND Wat doet de Rabobank voor u In het betalingsverkeer? ïockevdames overtuigen fRIO VERRASSING OP RENBAAN DUINDIGT Rabobank S Raul Ramirez uitgeschakeld Steve Ovett slaagt niet ZWEEDS VOETBAL Remise na vier zetten LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 pagina 17 Kansloze nederlaag tegen Oost Duitsland MSB— -r~ 1 11 jhie van Weiier (midden) was in de wedstrijd tegen Canada met drie treffers de onbetwiste uitblinkster DRID De Nederlandse dames-hoc- ploeg heeft gistermiddag in de nog «Is fel brandende zon op het eerste en kunstgrasveld van het nabij Madrid igen El Pardo een overtuigende over ijling behaald op Canada. De eindcijfers en 6-0 na een ruststand van 4-0. iggend, maar meer nog dan de dorre jrs imponeerde het spel van de Neder- Ise meisjes, dat ongetwijfeld het beste van hetgeen de ploegen tot nu toe heben zien. Over het algemeen matig tot zeer en eigenlijk zijn er slechts twee teams, in de Spaanse hoofdstad boven de iwe middelmaat uitkomen: Nederland fest-Duitsland, waarvan onze landgeno- r »t nu toe toch de beste indruk hebben tergelaten. Eerst al in de openingswed- d zaterdag tegen India en nu weer tegen ada lieten de Nederlandse meisjes zien - hockey goed te beheersen. in de eerste helft bleek uit de wijze negentien-jarige Sophie von Weiier het eer ste doelpunt aan met een magnifiek schot, hiertoe in staat gesteld door de organisatri ce achter de aanval, Cathy Woudenberg, die in de veertiende minuut zelf het tweede doelpunt voor haar rekening nam na een goede voorbereidende actie van Toos Bax en Sandra le Poole: 2-0. Hopeloos rop men collectief ten aanval trok en de hervatting - met twee wijzigingen le ploeg: Madeion Belien voor Suzan ker en Irene Hendriks op de vleugel Sandra le Poole - door de rust, rmee de tegenstander in een vaste greep gehouden zonder ook maar één mo de zelfcontrole te verliezen. In tegen- ;ns ten aanval trokken, dat de weg naar Japanse doel verstopt raakte, hield erland tegen Canada het spel open om u en dan uit te breken, de zevende minuut tekende de kleine. Canadese dames hielden zich strikt aan de -sportieve- regels van het spel, ofschoon zij toen al geweten moeten hebben voor een hopeloze zaak te strijden. In de 21e minuut viel pas de eerste (Nederlandse) strafcorner, die besloten werd met een zwak schot van Toos Bax, zoals ook het geval was met de tweede strafcorner in de daaropvolgende minuut. Driemaal scheepsrecht gold ook hier, want bij haar derde poging in de 23e minuut scoorde zij 3-0. De secondewijzer was nauwelijks een maal rond geweest, toen Sophie von Weiier de Canadezen, die zelden tot een tegenaan val wisten te komen op een achterstand van 4-0 zette, wat ook dc ruststand was. De Nederlandse overwinning, - en daarmee een plaats in de halve finales -, stond afgetekend. Daarom was het verstandig, mede gezien de hoge temperatuur, in de tweede helft tot een enigszins behoudender speltype over te schakelen. De Canadezen leken hiervan te gaan profiteren, toen zij in de tweede minuut een strafbal wisten af te dwingen. Op de lage push in de hoek van Sue Jameson redde Det de Beus echter bekwaam. Vijf minuten later voerde Cathy Wouden berg de stand op tot 5-0. Canada miste te veel aan klasse, vooral ook individueel om tot succes tegen deze sterke Nederlandse ploeg te geraken. Het bleef bij een goedwil lend pogen, zonder kans op succes. Sophie von Weiier maakt tenslotte het halve dozijn vol en met haar drie doelpunten had zij niet alleen een groot aandeel in de overwin ning, zij verwierf daarmee voor deze wed strijd ook het predikaat „uitblinkster". De verwachting is gewettigd, dat de tweede halve finalist in groep A, - West-Duitsland plaatste zich reeds, - België zal zijn. De Belgische dames behaalden gisteren een zwaarbevochten zege op de fanatiek aange moedigde Spaanse vertegenwoordigsters. Niettemin was het een verdiende overwin ning, die in de vijfentwintigste minuut tot stand kwam door een doelpunt van Anne- France Biart. Vandaag speelt België tegen Japan, wat voor de Belgen geen probleem moet opleveren. Spanje speelt daarna tegen het tot nu toe ongeslagen West-Duitsland en daar de Westduitse dames ongetwijfeld hun eerste plaats in de groep zullen willen vasthouden, ziet het er voor de Spaanse dames somber uit. De uitslagen van gisteren: Groep A: Japan-Nigeria 2-1, België-Spanje 1-0. Groep B: India-Tsjechoslo- wakije 1-0, Nederland-Canada 6-0. Stand groep A: 1. West-Duitsland 3-6, 2. Spanje 3-4,3. België 3-4,4. Japan 3-2,5. Nigeria 4-0. Stand groep B: 1. Nederland 3-6, 2. Argentinië 3-6,3. India 4-3,4. Canada 3-1,5. Tsjechoslowakije 3-0. PARMA Nederland heeft de eerste wedstrijd voor het toer nooi om het wereldkampioen schap volleybal zoals ver wacht mocht worden kan sloos met 30 van Oost-Duits- land verloren. Binnen het urn- sloegen de Oosteuropese kracht-patsers de setstanden van 15-11, 15—16 en 15—7 bij elkaar. Canada, morgen tegenstander van Oranje, deed het in de eerste wedstrijd van de avond een stuk beter. De Canadezen verloren weliswaar met 3—1 van Bulgarije (15—11, 10—15, 5—15, 10—15) maar zij gingen fel strijdend ten onder. Dat laatste kon van Nederland be slist niet gezegd worden. De ploeg van bondsoach Jaap Kor- sloot stond als versteend in het veld. Hierdoor was vooral het stoppen van de Oostduitse op slag een enorm probleem. Want als er eens goed gestopt werd ging ook de aanval meteen draaien. Dan passeerde Wim Thewissen met goed geplaatste smashes de Oostduitse verdedi ging. Verder was het aan Neder- landse_ zijde armoe troef. Aan valler Loek Willemstein, die in de derde set werd gewisseld voor Bert Reparon: „Het leek wel of wij lijm aan onze zolen hadden. Niemand bewoog en nam iets van een ander over. Oost-Duitsland had vanavond een makkie aan ons." En Frank Constandse vulde aan: „Wij zijn in Nederland zulke moeilijke opslagen niet gewend. Het kost te te veel tijd om ons daarop in te stellen. Oost-Duitsland kwam in het ritme en bleef dat". Het verschil met het vroegere Oostduitse team van coach Kurt Rodde (die een rode kaart kreeg wegens praten tegen de scheids rechters) is, dat men nu met een zeer gevarieerde aanval ope reert. Via de prima spelverdeler Wolfgang Weise hadden de aan vallers geen moeite om de traag f werkende Nederlandse defensie steeds gemakkelijk te passeren. Nederland staat met de wed strijd tegen het zeer sterke Bul garije voor de boeg voor de taak om in ieder geval de ontmoeting met Canada een dag later in winst om te zetten. Anders heeft men in de halve finales reeds één verliespartij op het conto. Het is daarom raadzaam de wedstrijd tegen Oost-Duitsland heel snel te vergeten. De uitslagen: Groep A (Rome): Italië—Belgfè 3—0. groep B (Bergamo); Mexico—Vene zuela 3—1, Polen—Finland 3—1: groep C (Udine): Brazilië—Tunesië 3—0, Rusland—Frankrijk 30; groep D (Venetië): ArgentiniëCuba 03, Japan—Hongarije 3—1; groep E (Parma); Bulgarije—Canada 3—1, Nederland—Oost Duitsland 03; groep F (Ancona); RoemenieAme rika 30; Zuid-Korea—Tsechoslo- wakije 3—2. LOS ANGELES De als derde geplaatste Mexicaan Raul Ramirez is gisteren in de eerste ronde van het internationale tennistoernooi van Los Angeles verras send uitgeschakeld door de Zuidafrikaanse veteraan Ray Moore. De cijfers waren 7-6 en 6-4. De ploeg van Boston Lobsters heeft in Los Angeles de derde en beslissende finale van de Amerikaanse steden- competitie tegen de Los Angeles Strings met 27-26 gewonnen. In het damesenkelspel versloeg Martina Navra- tilova (Boston) Chris Evert (Strings) met 7-5. Bij de heren bleek de grillige Roemeen üie Nastase (Strings) sterker dan zijn Autstralische tegenstander Tony Roche: 6-4. Raul Ramirez: uitgeschakeld. :ns tie r td isen 'n onze sportredactie) heelSSENAAR Voor de tweejarige dravers strfid gistermiddag de eerste grote klassieker programma. De sexen waren'geschei- zoals altijd gebruikelijk. In de Jonker- deed de grote favoriet Sef Hazelaar in Niesden van Wim Velis zijn plicht en zegevier- Oljjvoor Ster Buitenzorg, Sammy D, Snel F Jiporento. 2, Eu^e Jokers verliep het heel anders. Eerste Viet Susanne Belwin sprong bij de start le fout en kon niet verder komen dan een vierde plaats. Ook andere kanspaarden lieten het afweten. Arnold Mollema zegevier de nu met Sylvia Uiterdijk voor Starlight Laren met Gerard van Eykelenborg en Spe cial Queen met Wim Grift. Slechts een speler had aan de totalisator het koppel goed hetgeen voor twee gulden een uitbetaling bracht van negenduizend gulden. Niemand had het trio in de juiste volgorde goed. Slechts een speler in willekeurige vol gorde hetgeen goed was voor 25 mille. De uitslagen: Ralph Spencer prijs (2040 m): 1. Rik Fortuna (M. Bouwhuis) 1.23.5 2. Ros Performer 3. Return. Toto winnend 2,50, plaats 2,60, 9,30, 12,20, koppel 56,80, trio 3316,80. Rose d'Or prijs (1000 m): 1. Sangy Sue (K. Davies) 1.22.3 2. Rilana 3. Biscay. Toto: winnend 2,50, plaats/ 1,90, 1,50,/ 4,10, koppel 4,90. Nubar van Echten prijs (2040 m): 1. Pimpelmees H (M. Bouwhuis) 1.22.0 2. Pijlsnel 3. Merino B. Toto: winnend 2,80, plaats 2,80, 3,50, 7,00, koppel 15,90, trio 567,10. Jonker prijs (1500 m): 1. Sef Hazelaar (W. A. J. Velis) 1.22.3 2. Ster Buitenzorg 3. f'wnmy D. Toto: winnend (stalverband 1/6) 1,60, plaats 1,20, 2,40, 2,30, koppel 4,70. Niet gestart: 12. Speed Buitenzorg. Joffer prijs (1500 m): 1. Sylvia Uiterdyk (A. J. Mollema) 1.24.8 2. Starlight Laren 3. Special Queen. Toto: winnend 19,10, plaats 3,60, 23,60, 6,60, koppel 4.767,- trio 25.601,20 (in willekeurige volgorde). Sancho Pancho prijs (1900 m): 1. The Toy (mej. J. Petri) Esther 3. Angry Brigade.Toto: winnend (voor nummer 6. Esther) 2,50, plaats 1,70, 2,30, koppel 5,80. Niet gestart: Flying Dancer. Orange Bowl prijs (1600 m): 1. Marupa du Bois (M. C. Vergay) 1.19.7 2. King Supreme 3. Kondor Fez. Toto: winnend 2,90, plaats 1,50, 2,00, 3,20, koppel 33,60, trio 578,80. Sweet Suprise prijs (2600 m): 1. Neptunian (mej. C. J. Melzter) 2.54.9 2. Adrians Star 3. High Tree. Toto: winnend 18,30, plaats 4,90, 9,10, koppel 37,30. Niet gestart: Boris. Lady prijs (2100 m): 1. Evento (L. Schoonhoven) 1.22.2. 2. Ardent 3. Kinglet O. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 1,20, 1,60, koppel 2,30, trio 17,20. Rieka Hanover prijs (2500 m): 1. Reine Janet (R. Kromkamp) 1.25.7 2. Rio del Sol 3. Robert Belwin. Toto: winnend 2,80, plaats 1,30, 1,40, 1,20, koppel 12,90. Niet gestart: 5. Orwyn Bush. Totalisatoromzet: 379.313,- 2-3, Koudj I .w ntw OSLO Steve Ovett, de Europese kampioen op de 1500 meter en winnaar van het zilver op de 800 meter bij de Europese titelstrijd in Praag, is er gisteravond niet in geslaagd het wereld record op de mijl (1609 m) te verbeteren. De Engelsman deed zijn poging in het Bislet-stadion in Oslo en kwam uit op een persoonlijk record van 3 minuten en 52.8 seconden. bleef daarmee 3.4 secon den verwijderd van het we reldrecord van de Nieuw- zeelander John Walker, die op 12 augustus 1975 in Gote- borg 3.49.4 liep. Ook het Europese record, dat de Westduitser Thomas Wes- singhage op 3 juli van dit jaar in Stockholm op 3.52.5 bracht, bleef onaangetast. De tussentijd van Ovett op de 1500 meter was 3 minu ten en 37.0 seconden. Henry Rono uit Kenia won de race over twee mijl in 8.32.7, ruim boven het offi cieuze wereldrecord, dat Ovett op 15 september in Londen op 8.13.5 bracht. De Noor Ter je Thorslund wierp 84,32 meter met de speer. De weersomstandig heden in Oslo waren weinig ideaal. Het was koud en er stond vrij veel wind. ADVERTENTIE De brochure "Geld via de Rabobank" behandelt een aantal zaken die van belang zijn voor elke onder nemer. Zoals de rekening-courant, automatische incasso, cheques, afstortingsregelingen, buitenlands betalingsverkeer, girale salarisbetaling, termijn-deposito-rekeningen en beleggingen. Kortom: een uitgebreide brochure die wellicht ook nuttig kan zijn voor adviseurs en anderen die bedrijfs- adviezen geven. Vult u onderstaande bon in, dan krijgt u deze brochure uit de "onder nemersbibliotheek" van de Rabobank zo snel mogelijk toegestuurd. Een telefoontje naar de dichtst bijzijnde vestiging van de Rabobank is ook voldoende. Er zijn er maar liefst 3100; dus altijd wel eentje in de buurt. geld en goede raad Stuurt u mij de brochure "Geld via de Rabobank. De weg naar een vlot en flexibel geldverkeer". Rekening bi| de Rabobank woonplaats ol ongefrankeerd zenden naar J9| Centrale Rabobank. Antwoordnummer 700 ^B 5600VB Eindhoven STOCKHOLM In de Zweed se voetbalcompetitie werd gis teren een volledig programma afgewerkt. Koplopers Osters Vaxjö maakte geen fout en won met 2-0 bij Hammarby. De uitslagen: Elfsborg-Gote- borg 4-2, Hammarby-Osters Vaxjö 0-2. Kalmar-Atvidaberg 2-1, Landskrona-Malmö 1-1, Vasteras-Norrköping 2-1, Ore- bro-Halmstad 1-1. De stand: 1. Ostres Vaxjö 32, 2. Kalm ar 26, 3. Göteborg 25, 4. Malmö 25,5. Elfsborg 23. Baguio Stad De 24e, afgebro ken, partij tussen Anatoli Kar- pov en Viktor Kortsjnoj om de wereldtitel schaken is gisteren in Baguio Stad na 45 zetten in remise geëindigd. Dinsdag was de partij na 41 zetten afgebro ken in een stelling, die zwart (Kortsjnoj) licht voordeel bood, maar te weinig om een over winning te forceren. De afgebroken stelling was: wit (Karpov): Kg2,Tb5, Pd2 en pion nen op h3, g3, f2 en e5; Zwart (Kortsjnoj): Ke7, Pd8, Tal en pionnen op h6, g6, f7 en a5. De voortzetting had gisteren het volgende verloop: 42. Pb2-c4 Pd8-c6; 43 Tb5-c5 Ke7-d7; 44. Pe4-b6 Kd7- c7; 45. Pb6-c8 Kc7xc8; 46 remise op voorstel van zwart. Sportwereld SEOEL Elf communistische landen, waaronder Rusland, zullen de 42ste wereldkam- pioenschappen schieten, die ko mende weekeinde in de Zuidko- reaanse hoofdstad Seoel begin nen, boycotten. Dit om verschil lende redenen. LA VALETTA Sporting Bra ga heeft zich gisteravond ge plaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Beker. Op Malta werd met 3-2 verloren van Hiberians. maar de Portugezen hadden de eerste wedstrijd al met 5-0 gewonnen. ROOSENDAAL - Klaas Lok (Phoenix) heeft gisteravond bij atletiekwedstrijd op de kunst- stofbaan te Roosendaal het Ne derlandse record op de 2000 meter verbeterd en gebracht op 5.03,9. LOS ANGELES De Ameri kaanse president Jimmy Carter heeft het gemeentebestuur van Los Angeles een hart onder de riem gestoken door federale hulp te beloven bij de veiligheid sproblemen die ongetwijfeld zullen opdoemen als de stad in 1984 de Olympische Zomerspe len organiseert. Degradatie softbalteam (Van onze sportredactie) BUSSUM Het damessoftbal- team van Capac WK heeft giste ren de derde beslissingwed strijd tegen Wera Kinheim om de degradatie uit de hoofdklas se verloren. Op het terrein van HCAW te Bussum werd het 12-7 waardoor Capac uit de hoofd klasse verdwijnt. Een dei-de beslissingwedstrijd werd noodzakelijk nadat Capac dit weekeinde verlies leed van 5-2 en een tweede duel nipt won met 2-1. Voor de softbalsters van Capac was dit de 31ste wedstrijd van dit seizoen. Wedijver bij hulpverlening in Iran TEHERAN (AFP) Volgens de pers in Teheran is het aantal doden als gevolg van de aardbe ving in Iran thans gestegen tot 20.000. De sjah is gisteren uit 'Teheran naar Tabas vertrok ken. de zwaarst getroffen plaats. Zijn echtgenote was zon dag reeds, een dag na de ramp naar Tabas gegaan. De hulpverlening breidt zich inmiddels uit en er schijnt hier bij een zekere wedijver te ont staan tussen overheid (vertegen woordigd door civiele instanties het leger en het Rode kruis) en religieuze organisaties. Familie verbrandt melaatse vrouw DJAKARTA (Reuter) Het persbureau KNI heeft gisteren gemeld, dat een melaatse vrouw in Noord-Sumatra door verwanten om het leven is ge bracht, teneinde verspreiding van de ziekte te voorkomen. Zij brachten de 26-jarige Mari na Boru Saragih, die twaalf jaar melaats is geweest, naar een hutje en staken dit in brand. De politie heeft de verwanten, die hun wandaad vorige maand begingen, aangehouden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17