tadgenoot HGC grootste oncurrent Klein Zwitserland 1799.- is goed is grolsch-. en dat drink je. Op de expositie BeeldGeluid staat ook deze Vendomatic kleurentelevisie met alle nieuwste technische ontwikkelingen. VROOMS DREESM ANN BOEK VAN DE MAAND: NAÏEVE SCHILDERS ZIEN ONS LAND. De Vendomatic kleuren-tv waarin de allerlaatste ontdekkingen op electronisch gebied verwerkt zijn. Dat betekent voor u nóg meer kwaliteit, nóg meer kijkkomfort en nóg meer bedieningsgemak. Enkele voorbeelden willen wij u niet onthouden ioNDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 LEIDSE COURANT jen Haag Wanneer een lach met zijn ploeg een goed oorbereidingsprogramma eeft voor de competitie en hij «eds de beste spelers moet lissen omdat zij wedstrijden iet het nationale team spelen (ordt zo^n voorbereiding van leeds minder kwaliteit en Jjjomt dat het totaal niet ten oede. Met dit probleem heb- en de hoofdklasseclubs dit urte kampen gehad. lis zondag de hockeycompetitie lij de heren begint, zijn de nternationals pas vijf dagen ;rug uit Hannover waar zij om et Europees kampioenschap ebben gespeeld. De heren zul- m zich weer moeten opladen het teleurstellende verlies de finale in het afgelopen teekend om in hun eigen club reer optimaal te kunnen func tioneren. Een man die zeer na drukkelijk geconfronteerd werd met dit probleem is Joost Bellaart, trainer/coach van de Nederlandse kampioen Klein Zwitserland, met H.G.C. één van de twee Haagse vertegen woordigers in de hoofdklasse. Joost Bellaart is dit zo langza merhand wel gewend. Hij be schikt nl. over een team vol internationals en spelers voor Jong Oranje. Ron en Tim Steend, Ewout van Asbeck, Hans en Ties Kruize die voor het Oranjeteam uitkomen; Maarten van Grimbergen, Rick Visscher, Maarten van Hees- wijk en Joost Claushuis die uitkomen in de Nederlandse ploeg onder 22 jaar. Bellaart hierover: „We hebben zeventien wedstrijden gespeeld in de afge lopen twee maanden waarvan we er één met een compleet team konden oefenen. Dat is eigenlijk een idiote zaak. Je vraagt je af waarom je eigenlijk nog oefenduels speelt als je toch steeds enkele basisspelers mist. Het enige voordeel dat ik heb is dat de selectie t.o.v. vorig jaar niet is veranderd. De jongens kennen elkaar goed en weten wat ze aan elkaar hebben maar toch blijft het vervelend. Als je een oefenwedstrijd speelt, is het toch altijd belangrijk dat je met een zo compleet mogelijk team speelt." Bellaart ziet tijdens zijn oefen campagne niet de resultaten als het belangrijkste maar hecht veel waarde aan hoe er gespeeld wordt. Hij heeft op enkele plaat sen na het basisteam al in zijn hoofd. Vermoedelijk zal Ron Steens ook bij K.Z. in de spits gaan opereren, zoals hij dat in Hannover tijdens de E.K. ge daan heeft. Favoriet Ook dit seizoen start klein Zwit serland weer als favoriet, maar zal rekening moeten gaan hou den met het Wassenaarse H.G.C. dat vorig jaar door pech, en misschien onnodig punten verlies, naast de titel greep. H.G.C. heeft dit jaar een sterk team. De jonge Wassenaarse ploeg heeft al vier seizoenen een stijgende lijn in het spel laten zien door de komst van Neder lands elftalspits Roderick Bouwman van Schaerweyde is de aanval versterkt. In de ach terhoede is Marinus Dijkerman de grote afwezige. Hij is, evenals Piet Gunning, „de wereld aan het verkennen". De laatste zal in de loop van het seizoen weer terug zijn. De allroundspeler Marnix Fruitefna fungeert nu als laatste man in het team van coach Van Gils, die aan zijn vierde seizoen bij H.G.C. begint en uiteraard hoopt dit jaar de titel te pakken. Van Gils koos enkele jaren geleden voor jonge talentvolle spelers die zo langza merhand tot de oude kern beho ren want de volgende generatie spelers dient zich alweer aan. Tim Zumpolle en Eddv Kerve- zee zijn daar sprekende voor beelden van. Coach Bellaart van Klein Zwitserland ziet H.G.C. dan ook als gevaarlijkste concurrent. Hij verwacht dat H.G.C. dit jaar constanter zal spelen en weinig punten zal verspelen aan zwakkere clubs. Ook Kampong en Tilburg zijn volgens Bellaart serieuze titel kandidaten. Amsterdam zal dit jaar waarschijnlijk een stapje terug moeten doen aangezien zes basisspelers coach Akker man lieten weten dit seizoen niet meer beschikbaar te ziin. Ondertitels verwijderd in „Midnight Express" UTRECHT De filmmaat schappij Columbia zal de wooiv den „zwijn", „zwijnen" efi „naai" met oostindische inkt verwijderen uit de Nederlandse ondertiteling in de film „Mid night Express". Zo snel moge lijk zal de scène waarin deze woorden voorkomen en die door de Turken in Nederland als beledigend wordt ervaren, zonder ondertiteling in de film worden gemonteerd. Tot dit compromis zijn de filmmaat schappij Columbia en een aan tal in Nederland wonende Tur ken woensdag gekomen. Nieuwe kontrast- automaat, gebaseerd op een foto-elektrische cel, die de beeld helderheid volledig automatisch aanpast aan de veranderende lichtomstandigheden 4 in de kamer. Nieuwe, high- brightness 66 cm 110° in-line beeldbuis; een nieuw systeem dat 70% méér beeldhelderheid geeft. 4 Met 100.- extra voordeel tijdens de expositie: van 1899,-voorjg nma Inclusief een jaar schriftelijke garantie. Uitgevoerd in mat notehouten kast, of in zwart essen met zilver front. Luidspreker aan de frontzijde voor nóg betere geluids overdracht. Schuifregelaars voor uiterst nauwkeurige afstelling. Kom kijken en luisteren naar al die andere hoogstandjes in Hi-Fi, tv en video op de expositie Beeld Geluid. Nu in uw warenhuis! Dat zeg je als je grolsch drinkt. Grolsch bier is vers bier op natuurlijke wijze gebrouwen en daarna lang gerijpt, daarom heeft het die goede smaak en frisheid. iff ff Grolsch bier is er in pijpjes, beugelflessen en blikjes. - - Vakmanschap is meesterschap )e coach van Klein Zwitserland. Joost Bellaart kon in de oefenperiode slechts een eer met zijn complete team uitkomen. KZ is dan ook de grote leverancier van van het Nederlands team en Jong Oranje. NAÏEVE SCHILDERS ZIEN ONS LAND IN SPECIALE BOEK VAN DE MAAND OPLAGE: F 18,50. NA 70KT0BER F 32,50. De aanbieding is geldig van 7 september t/m 7 oktober 1978. Echter zolang de voorraad strekt Nederland geschilderd door de kleermaker, de huisvrouw, de kruidenier op de hoek, de buschauffeur, de boekhouder. Een. ontwapenend beeldverhaal Van meer dan 170 afbeeldingen in kleur over de aardigheden en eigenaardigheden van ons land. Voorzien van een onderhoudende, luchrme tekst zonder ingewikkelde verhandelingen De naïeve schilders vertellen zelf genoeg. Een bijzonder Boek van de Maand om telkens weer plezier aan te beleven. 'i 'Si flilt it't'S zien 0i is Ia nel

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9