NIEUW GENEESMIDDEL TEGEN „DOORLIGGEN" ■OOR VROUWEN I DIE JONG BUJ VIN. Toch kans op behoud Adamsescheepsbouw Onderzoek gevraagd naar discriminatie door politie Philips spant industriebond proces aan EEN MANTEL DIE PAST BIJ UW PERSOONLIJKHEID. Firato kreeg record- bezoek weer lx, 4 i-ii-.ii-'OJLi cvjuumv x iviaaindag 11 bEf 1 jMviBhn ia i o pagiwa 5 Als een echt ouderwets „zeekasteel" torent dit containerschip hoog uit boven het bootje, waarmee het gevaarte zaterdag symbolisch aan de ketting werd gelegd. Dit vormde de afsluiting van een massa-de monstratie van Amsterdamse havenarbeiders, tegen ontmanteling van de scheepswerven in de hoofdstad. (Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM De kans dat de scheepswer ven NDSM en ADM toch voor Amsterdam behouden blijven is aanmerkelijk toegenomen du b en w van Amsterdam zich bereid hebben getoond geld te steken in een nieuwe werf, waarin beide bestaande bedrijven worden op genomen. Tijdens een bijeenkomst afgelopen zaterdag op het Amsterdamse stadhuis hebben Tweede-Kamerleden van de fracties van PvdA, CDA, en CPN zich in een reactie op het initia tief van het Amsterdamse college uitgesproken voor behoud van de werven en daarmee tegen de plannen van minister Van Ardenne van economische zaken. Zoals bekend is de minister van plan het advies van de begeleidingscommissie scheepswerven te volgen om de Amsterdamse werven over te plaatsen naar Rotterdam, hetgeen de hoofdstad een verlies van bijna 4.000 arbeidsplaatsen zal brengen. Wethouder Heerma van economische zaken zei in een toelichting dat de „noodzaak tot reorgani satie van de scheepsbouw door hem niet wordt ontkend, maar meldde dat de huidige voorstel len voor Amsterdam een „onherstelbare klap" zullen betekenen. UTRECHT (ANP) - De Stich ting Landelijke Federatie van Welzijnsinstellingen voor Suri- namers eist dat een onafhan kelijke instantie een onder zoek gaat uitvoeren naar het optreden van de politie jegens gekleurde minderheden in de Nederlandse samenleving. De stichting schrijft dit in een brief aan de minister van justi tie naar aanleiding van de ver meende mishandeling van een 15-jarige Surinaamse scholier die in februari van dit jaar door Haagse politie-agenten zou zijn gepleegd. Volgens de stichting is het gebeuren in Den Haag geen incident, maar een „symptomatisch verschijn sel van het politie-optreden te gen Surinamers in het alge meen". Naar aanleiding van het gebeurde in Den Haag heeft de stichting ook een brief geschreven aan de Haagse bur gemeester. Het schrijven is „een fel protest tegen het dis criminerend en onmenselijk optreden van onder u ressorte rende politiefunctionarissen je gens de 15-jarige scholier". De stichting protesteert er in het schrijven ook tegen dat in een televisie-uitzending door poli tiefunctionarissen de indruk is gewekt dat de Surinaamse jon gen de mishandeling zelf had uitgelokt. Volgens de stichting is dat „een omkering van de werkelijkheid". „Hoewel u indirect toegeeft," aldus de brief, „dat inbreuk is gepleegd op het recht van ver dachte op lijfelijke bescher ming, wekt u de indruk met verontschuldigingen en goed praterij de kwalijke bejegening van een arrestant en daaraan gekoppelde racistische beledi gingen te verdoezelen." De stichting dringt in haar brief aan op een hernieuwd onder zoek naar de gang van zaken, waarbij ook de psychiater dr. C. van der Kroef en het justi tieel klachtenbureau in Den Haag moeten worden betrok ken. Brand Een 41-jarige Ita liaan is zaterdag nacht omgekomen bij een uitslaande brand in zijn huis aan de Amster damse Spaarndarrv merdijk. De ladder wagen moest eraan te pas ko men om een 90-ja- rige mede-bewoon ster in veiligheid te kunnen brengen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op het dermatologisch symposium (leerbijeen- komst voor huisartsen) is zaterdag in Den Haag een nieuw huidgeneesmiddel geïntroduceerd, speciaal bestemd voor geïn fecteerde natte (open) wonden. Het middel, dat Debrisan heet en in Nederland door Noury Pharm in Oss op de markt wordt gebracht, is een uitvinding van twee Zweedse specialisten. Het bestaat uit kleine korreltjes van natuurlijk materiaal, die in de wond worden gestrooid. Die wond is vooral bij doorligggen en bij „open benen", geïnfecteerd door bacteriën die ongevoelig zijn voor anti-biotica. Die worden nu door het nieuwe middel samen met het wondvuil geabsor beerd. In het Rotterdamse academisch ziekenhuis Dijkzigt werkt men al enige tijd met het geneesmidel. Dr. Stolz, hoofd van de afdeling dermatologie: „De resultaten met dit nieuwe middel? We zijn er wel gelukkig mee. Ook op de plastische chhirurgie. Maar de ervaring die we ermee hebben is nog te kort om de* termen „opzienbarend" of „verbluffend" te gebruiken". Onzorgvuldige publikatie over salarissen EINDHOVEN (ANP) - Phi lips heeft besloten een kort geding aan te spannen tegen de industriebond NKV naar aanleiding van de berichten die deze bond heeft verspreid over het te laag salarisniveau bij Philips. De onderneming kwam tot dit besluit nadat de betrokken vakbond weigerde in te gaan op het verzoek tot rectificatie. De onderneming is veront waardigd over de „onzorgvul dige handelwijze" van de in dustriebond NKV. In de eerste plaats omdat de onderneming het nu aangevochten salarisni veau met deze vakbond zelf is overeengekomen in de CAO. Het verbaast Philips dan ook dat deze materie, die de laatste jaren in het normale cao-over leg niet door deze bond aan de orde is gesteld, nu op deze wijze in de publiciteit is ge bracht. Bovendien stelt het concern dat de wijze waarop de indus triebond NKV het salarisni veau bij Philips vergelijkt met andere industrieën onzorgvul dig is. De conclusie die zij daaraan verbindt, namelijk dat Philips te weinig betaalt, is vol gens de onderneming pertinent onjuist. Philips meent dat de vakbond sactie ernstige schade heeft be rokkend aan de goede naam van de onderneming en haar positie als werkgeefster op de arbeidsmarkt. Zij zal daarom de president van de rechtbank verzoeken de industriebond NKV te verplichten tot rectifi catie. Kampioen „maatse vis": 17 stuks HAREN (ANP) - J. van Schendel uit Prinsenbeek is zaterdag individueel Neder lands kampioen „maatse vis" geworden. Hij was een van de 288 deelnemers aan deze voor de elfde keer gehouden titel strijd, die werd georganiseerd door de Nederlandse Vereni ging van Sportvissersfedera ties. De wedstrijd had plaats aan het Noord-Willemskanaal. De wedstrijdvissers hadden het weer niet mee wat de vangsten ongunstig beïnvloedde. Van Schendel werd Nederlands kampioen door het vangen van 17 stuks waarmee hij 609 pun ten scoorde. Jack Warner overleden Jack L. Warner, de filmprodu cent wiens naam onverbreke lijk verbonden is met de glorie- lijd van Hollywood, is zaterdag op 86-jarige leeftijd in het Ce- dars-Sinai ziekenhuis in Los Angeles aan een hartziekte overleden. Jack en zijn drie broers richten in 1903 de firma Warner Brothers (Warner Bros.) op. In 1917 begon de, firma met het maken van1 films C&A brengt 'n erg fijne kollektie nieuwe mantels. Niet dat hele keurige, maar wél heel smaak-,* vol en prettig om te dragen. De ruige ruwe stoffen J worden goed gekombi- neerd met gebreide accenten. Komt u maar 'ns 'n kijkje netnen. Zo'n mantel maakt Jong zijn heeft weinig met leeftijd te maken. Want je bent jong op je 28ste, je 34ste, je 47ste of je 63ste. W^t doet het er toe. 'n Jaartje ouder worden en je vijf jaar jonger voelen is 'n kwestie van instelling. Van mentaliteit En kleding speelt 'n rol bij 'n jonge levensstijl. Niet om alleen maar op te vallen, maar om je prettig en zeker te voelen. Willie Dobbe, televisie-presentatrice: "Mensen letten vaak op je uiterlijk, op watje aan hebt. De manier waarop je gekleed bent geeft natuurlijk ook altijd t'n bepaalde indruk van je persoonlijkheid. \Maar ik zeg maar zo: ^als je 't leuk vindt en l je voelt je er lekker AMSTERDAM (ANP) - De gisteren gesloten Firato in Amsterdam is door een record aantal belangstellenden be zocht, namelijk 247.701. Dat waren er bijna 28.000 meer dan in 1976. De grootste interesse ging uit naar de nieuwe me dia-vormen zoals tele-tekst en vieuwdata. Daarnaast waren vooral de nieuwe video-recorders met langere speelduur en simpeler bediening de trekpleisters. Vol gens de standhouders bleek ook dat er een sterke voorkeur is ontstaan voor de hifi-instal- laties van betere kwaliteit „Men heeft voor iets goeds, ge spaard gaande met duurzaam heid en minder kans op storin gen, gaarne honderden guldens méér over", was de indruk. Ondanks de grote belangstel ling, blijft de Firato een twee jaarlijks gebeuren. Het ten- toonstellingsbestuur: „Er zijn daarover keiharde afspraken gemaakt met de Funkaustel-' lung in Berlijn. Zij in de one ven jaren, wij in de even ja- Eerst opklaringen en plaatse lijk nog een bui. Later meer bewolking en mo gelijk regen. Koel. Weersvooruitzichten in cijfers voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 8 Min. temp.: omstreeks 8 gra den. Max. temp.: omstreeks 17 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog et maal: 60 procent. Ook voor morgen kan het weerbeeld als herfstachtig ge typeerd worden. Een groot deel van de dag staat er veel wind. Pas later in de middag zal er van enige afname sprake zijn. Dit onbestendige weer wordt veroorzaakt door depressies, die snel van het westelijke ge deelte van de oceaan naar West-Europa trekken. Aanvan kelijk werd door deze storin gen zachte lucht naar onze om geving gevoerd, waarin zelfs in de nacht de temperaturen nog rond 20 graden lagen. Vanmiddag trok echter een koufront van west naar oost over ons land. Daarna daalden de temperatuen enkele graden. Bovendien werd de lucht toen ook onstabieler. Daarin konden zich dan ook enkele buien vor men. Het ziet er naar uit dat er dinsdag opnieuw buien zullen vallen, maar er zal tussen door ook af en toe zon zijn. Weerbericht van vanmorgen 7 uur Barcelona Helstnki Innsbrück Klagenlurt Kopenhagen Locarno Luxemburg Stockholm Wenen Zürich Casablanca

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5