Damcompetitie zonder duidelijke favorieten Harry de Boer sterke winnaar in Zoetermeer Salman uitgeschakeld Dollar keldert door slechte handelsbalans |Cram korfbaltrainer De winlerreisprograaama's liggen voor u Maar! Kom dus nu naar de Rabobank en boek voor het beste eruit is. oPORTLEIDSE COURANT WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 (Van onze dammedewerker) DEN HAAG In de nationale damcompetitie voor clubtien tallen, die zaterdag op alle fronten weer van start gaat, zijn in de hoofdklasse dit jaar minder duidelijk dan in voor gaande jaren een aantal favo rieten voor de titel aan te wij zen. De huidige landskampioen, het Haagse RDG, zag uit de basis van het team van verleden jaar niet alleen kopman Sij brands maar ook Sally de Jong en Brons tring vertrekken zonder dat daarvoor versterkingen in de plaats kwamen. Roxy-Dual uit Groningen, dat vorig jaar tot in de laatste ronde de race om de titel volhield, is wel fa voriet, al zullen daartoe eerst een aantal interne moeilijkhe den met de topspelers Jansen, Kuyken en Van der Wal opge lost moeten worden. Daarente gen lijkt debutant DC IJmui- den door de komst van Beere- poot en Clerk (van Twente's Eerste) en Sijbrands (van RDG) ook de titelaspiraties van de Haagse vereniging te heb ben overgenomen, temeer daar in de spelerskern verder Hooij- berg, Pippel en Winter zijn op genomen. Nu RDG voor aanvulling van het eerste tiental weer een be roep moet doen op de op dit niveau toch ook weer niet zo onervaren Aad Ivens, Pershad, Lagas en Urlings, is er ook bij de voorbereiding op de compe titiewedstrijden voor een nieu we aanpak gekozen. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen de Hagenaars voor het eerst sinds lange tijd weer zonder (niet meespelende) coach opereren terwijl ook de wekelijkse trainingen beperkt zullen blijven. Teamleider Fred Ivens beoogt een meer ont spannen aanpak en, gesteund door de ervaring van spelers als Weerheijm, Toet, Holst- voogd, Rijkaart en Luteijn, heeft hij zijn ploeg een rol als betere subtopper toebedacht. Een rol van betekenis is zeker ook weggelegd voor het homo gene Amsterdamse VAD, de laatste jaren traditioneel bij de eerste drie, en voor het Gel derse DC Lent dat onder meer wereldkampioen Wiersma in de gelederen heeft. De gebeurte nissen op de transfermarkt gin gen aan deze verenigingen voorbij al zal bij Lent dit jaar wel Nimbi ontbreken. De overige deelnemende ver enigingen in de hoofdklasse zijn: DC Almelo, Twente's Eer ste, DV Huissen, DC Huizum en de tweede debutant DAVO uit Tilburg. In de eerste klasse A vormt DIO reeds jarenlang de enige Haagse vertegenwoordiging. Het team, dat kan steunen op spelers als Kain en Van de Staay, kreeg dit jaar aanzienlij ke versterking door de komst van Den Engelsman en Simons van het inmiddels opgeheven DC Den Burcht. De tweede klasse D is een vrij wel volledige Zuidhollandse aangelegenheid waarbij DO Schiedam (zonder de nationale jeugdkampioen Knoops in de opstelling) en het pas gedegra deerde Het Oosten uit Rotter dam (met Sally de Jong en Peter Poot) de grootste kans hebbers zijn. Voor RDG2 en DC Den Haag, dat Rien van Setten en Te Lindert zag ver trekken, is waarschijnlijk een mindere rol van betekenis weg gelegd. AMSTERDAM (ANP) - De koers van de Amerikaanse dol lar is dinsdag op de belang rijkste internationale wissel markten fors gedaald nadat bekend werd dat de Ameri kaanse handelsbalans de maand juli heeft afgesloten met het 'op drie na grootste maandelijkse tekort-in de ge schiedenis. In èèn klap werd de verbete ring ongedaan gemaakt die ZOETERMEER De jaarlijkse Ronde van Zoetermeer is gisteravond gewonnen door de 26-jarige Harry de Boer uit Hilversum. Hij boekte daarmee zijn negende overwinning in dit seizoen. Harry de Boer was met nog vier renners weg en pakte een voorsprong van bijna een volle ronde. Dat waren Ton Griep (Spijkenisse), H. v.d. Hoef (Hilversum), Harry van Pierre (Mijdrecht) en Wim van Steenis uit Hoogblokland. Commen taar van de dolgelukkige en volgens speaker dit groepje vroege vluchters terug in het pelo- totn, maar Gerrit Möhlmann had niettemin ze ventien punten voor de leidersprijs van vijfenze ventig gulden binnen. Helaas voor de renner uit Apeldoorn ging het allemaal zijn neus voorbij, want even later moest de baanrenner met pech de strijd staken, wat ook Piet Hoekstra en Piet Franken was overkomen. Gerrit Pronk, ook in de voorhoede, hield het even later voor gezien toen het licht begon te regenen. De Scheveningse renner, van Van der Ende voorspelde winnaar Harry de wie zelfs geruchten gaan dat hij met fietsen wil Boer: „In de slag om de premies heb ik niet meegedaan. Ze wilden bij ons in de groep koste wat het kost ook een ronde voorsprong nemen. Zoiets kost natuurlijk kracht Ik stuurde meestal in derde of zelfs .vierde positie in de kopgroep ên spijt heb ik daarvan niet". De zeventiende Ronde van Zoetermeer voor amateurs, mét meer dan drieduizend gulden aan premies, ging in zeer hoog tempo van start. Leider van het eerste begin was Gerrit Möhl mann uit Apeldoorn, die al snel met Gerrit Looyestein uit Noordwijkerhout, Martin van der Toorn en P. Spaans (beiden uit Scheveningen) een voorsprong pakte van een klein twintig seconden op het grote peloton. Even later viel stoppen, komt vanavond wel in de laatste van de tien Westlandse rondjes aan de start in Naaldwijk. Met nog veertig kilometer te rijden, ontstond een kopgroepje van vijf renners. Daar vielen even later Bas van Lamoen uit Rosmalen en Wim de Waal uit Axel af en kregen Harry de Boer en Harry van Pietsen aansluiting. Deze vijf renners gingen op de eindstreep van 100 kilome ter af. Uitslag: 1. Harry de Boer, 2.»Wim van Steenis, 3. Harry van Pierre, 4. Ton Griep, 3. H. v.d. Hoef, 6. Ton ten Harmsel, 7. Wim Hus, 8. Wim Luchtenburg, 9. Wim Kroone en 10. Ron Borst. ARTHUR VAN RIJSWIJK was ontstaan als gevolg van de jongste maatregel - van de „Fed" (die het lenen van Euro dollars aantrekkelijker maakt voor Amerikaanse banken) en mede als gevolg van de relatief gunstige, inflatiecijfers van de VS, die eerder op de dag ver schenen. Het tekort op de Amerikaanse handelsbalans is (voor seizoen sinvloeden gecorrigeerd) fors toegenomen tot 2,99 miljard dollar vergeleken met een .te kort van 1,6 "miljard dollar in juni. De Verenigde Staten voerden in de jongste verslagmaand voor 11,79 miljard dollar aan goederen uit tegen 12,13 mil jard dollar in juni. De waarde vande invoer nam in deze periode toe van 13,72 miljard dollar in juni tot 14,78 miljard in juli. Over de eerste zeven I maanden van dit jaar bedraagt het nadelig saldo op de Ameri- j kaanse handelsbalans 19,36 I miljard dollar vergeleken met een tekort van 14,78 miljard dollar in de overeenkomstige j periode van 1977. ARNHEM - De Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond heeft met ingang van 1 sep tember Ben Crum als bonds coach van de nationale senio ren jeugdselecties aangetrok ken. Crum, die trainer is geweest van DKOD uit Eelsum, wordt de opvolger van Adrie Zwaans- dijk uit Amsterdam De ex- bondscoach blijft bij de korf- balbond een taak vervullen in de sector van de internationale MEXICO^ Rusland heeft de wereldkampioenschappen worstelen vrije stijl in Mexico- Stad volledig overheerst: zes gouden, drie zilveren en een bronzen medaille. De Russen herhaalden hun op treden van vorige week, bij het Grieks-Romeins, door in elk van de tien categorieën een medaille te behalen. Bij de twee kampioenschappen sa men veroverden de Russen twaalf van de twintig gouden medailles. OLTC toernooi in Oegstgeest OEGSTGEEST - Salman heeft in het herenenkelspel C het 30+ toernooi van de OLTC niet aan de verwachtin gen kunnen voldoen. Evenals een dag eerder, toen hij al wankelde tegèn Temminck, verloor de als derde geplaatste Salman de eerste set met 7—6. Tegen Temminck kon. hij zich nog volledig herstellen, maar Noë liet het zover niet komen. Weliswaar won zijn opponent de tweede set, maar dat .ge schiedde zonder overtuiging (7—5). Via 61 maakte Noë een einde aan de aspiraties van Salman. De B-onderdelen op de OLTC beginnen pas vandaag op grote schaal. De enige Tieren partij tot nog toe in B ging tussen Lode- wijk Kallenberg en Hins. Het duurde voor Hins te lang voor hij vat kreeg op de topspin van Kallenberg. In de tweede set kwam hij langzaam maar zeker tot goed tegenspel, maar toen had Kallenberg de overwinning eigenlijk al binnen gehaald: 6—1, 64. In het gemengddub- bel B werd ook al een partij gespeeld. Het favoriete Koppel Drok/Bouman manoeuvreerde zich hier moeiteloos langs Van Grisbergen en Haslinghuis. In het herendubbel C stuitten de als nummer drie geplaatsten. Graaff en Rodenburg, op goed tegenspel van Kales en Gales tien. De laatsten capituleerden pas bij 7—5 in de derde reeks. In het gemenddubbel C plaat sten de echtparen Beker en, Smit een coup. Caroline Beker en Peter Smit rangeerden het als eerste geplaatste koppel Den Elzen/Vonk uit (3—6, 7—6, 8—6) en Mia Smit en Frans Beker bleven, eveneens met miniem verschil, voor op kop pel nummer drie Van Bergen Henegouwen/Jansen v. Rozen- daal (7—5, 7—6). PAUL THEUNISSEN Arnhem ARNHEM De EEG-worsU^ kampioenschappen worden gelegenheid van het 75-j^r bestaan van de Koninklijk^ I Nederlandse Krachtsportbon 1 dit jaar in ons land gehoudei s Aan dit toernooi zullen op 3^ september en 1- oktober in d )p, Arnhemse Escahal tien lande deelnemen: België, Denemal ken, Franluijk, Engeland, Ieiev land,'Italië, Luxemburg, Wes'b, Duitsland, Nederland en hqJi. als gastland uitgenodigde Oc tenrijk. De worstelaars wordt ondergebracht in het Sportcei trum Papendal waar de int nationale worstelorganisatie vens een congres houdt. Koninklijke Nederland: Krachtsportbond belegt zatei dag 30 september, voorafgaa de aan de jubileumrecept! een buitengewone ledenvergi dering. Honkbal- nederlaag Japan r RIMINI In het toernooi on het wereldkampioenschai honkbal voor amateurs heefl^ Japan een verrassende neder laag van 5-4 tegen Zuid-Korea geleden. oc Andere uitslagen: Mexico - Ca-ta nada 3-2, Korea - Canada 7-4 n Ver. Staten - Italië 9-3, Cubaid - Australië 10-3, België - Ver enigde Staten 0-15. i Tijdens de wedstrijd Nicara- a gua - Cuba viel enkele secon- den voor het einde het licht uit. Het stadion in Rimini was 25 c minuten lang in volslagen duis- k temis gehuld. Nadat het licht weer brandde, werd nog 'slechts een slag uitgedeeld enh was de wedstrijd met een vang- r, bal afgelopen. >1 Jeugdploeg gymnastiek UTRECHT Aan het eerste Europese jeugdkampioenschap gymnastiek, dat van 12 tot 14 september in Milaan wordt ge houden, zal Nederland deelne men met een ploeg van zes Voor de jongens, die in de leef tijdsgroep van 14 tot 18 jaar uitkomen, zijn geselecteerd Ron Lamboo van Pro Patria uit Zoetermeer en Fons Roem- camp (K en V, Utrecht). Brigit Vos (K en V Utrecht), Carla du Plessis (DOS, Rijssen), Jolanda Boer (SSS, Sliedrecht) en Inge Wulz (Pro Patria, Zoetermeer) komen bij de meisjes uit in de leeftijdsgroep van 12 tot .15 jaar. Russische hegemonie worstelen Ten bate van de Unicef speelt de Amerikaanse voetbalkampioen Cosmos vanavond in het Giants Stadium tegen een wereldteam. Bij Cosmos staat Johan Cruijff Nederlands trio opgesteld en- in het wereldteam opereren o.a. Wim Rijsbergen en Johnny Rep. Voor nog lege tribu nes, die vanavond welgevuld zul len zijn, trainde het Nederlandse trio in eendrachtige samenwerk ing. V.l.n.r. Cruijff, Rep en ijs bergen. Uwipt naar de zon deze winter. Terrasje,drankje,rust. Zonnen in december, januari, februari. Alsof er geen winter bestaat. Genieten in goede hotels, in een fijne omgeving. Volop service, volop zon. Kortomu wilt van alles het besteBij de Rabobank heeft u nog alle keus uit de wintervakanties vanArke Reizen, Ebatours, Franse Toeristen Service, GTW-Reizen, Holland International, Hotelplan, NS- vakantiereizen, Snel Reizen, Scandinavian Arctic Sunway, Stoomvaartmij. Zeeland, Tor Line, Vernu, Vrij Uit Autovakantiereizen. f Worstelstrijd EEG in

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12