B en W Noordwijk kiezen toch Vinkenveld als bouwlocatie Overeenstemming over college Rijnsaterwoude Bouw gezondheidscentrum Koudekerk spoedig van start Nieuw korfbal- en handbalveld in Warmond OPTOCHT OLDTIMERS TREKT VEEL BELANGSTELLING Collegevorming ing Nieuwkoop rond a tl Puzzeltocht j Sassenheim groot succes Handbalac commodatie in Stomp wijk geopend STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 28 AUGUSTUS 1978 PAGINA 4 NOORDWIJK Na de voltooiing van de plannen Grashoek en Middengebied- Noord, is het Vinkenveld de enige mo gelijkheid om de woningbouw voort te zetten. Tot deze conclusie komen B en W na een tien maanden durende studie naar alternatieve bouwlokaties binnen het gemeentelijk territoir. De bouw in het Vinkenveld kwam in oktober van vorig jaar ook al in de gemeenteraad aan de orde. Toen gaven alle fracties, zij het om uiteen lopende redenen, er de voorkeur aan eerst nog enkele alter natieven en varianten op het gebied van bouwplaatsen te laten onderzoe ken, alvorens een definitieve beslissing te nemen. In de toelichting op het voorstel om zich voor de bouw in het Vinkenveld uit te spreken, gaat het college uitvoerig op de studie in en wel speciaal op een subvariant, die in de commissie voor ruimtelijke ordening op tafel gekomen was. Achter het daar gelanceerde plan zaten interessante gedachten. Een der voornaamste bezwaren tegen het bou wen van een grote woonwijk in het Vinkenveld was het feit, dat deze wijk door barrières van drukke verkeerswe gen als bijvoorbeeld de Beeklaan van de rest van het dorp zou worden ge scheiden. In de variant dacht men aan een omlegging van de Beeklaan en de reeds in aanleg zijnde Verlengde Bee klaan als een nieuwe, zuidelijke rand weg om het woongebied. Het tracé van de huidige Beeklaan zou dan een groen strook kunnen worden als plezierig overgangsgebied tussen de nieuwe wijk en het Beeklaan-kwartier. Volgens meerbedoelde variant zou voorts in het Vinkenveld minder grond nodig zijn voor woningbouw, omdat ook gronden in het gebied tussen de Heren weg en de Achterweg in het woning bouwplan zouden worden betrokken. Alleen zou langs het landgoed Offem een onbebouwde overganszöne ter breedte van ongeveer honderd meter gehandhaafd blijven. Zelfs werd nog gedacht om een gedeelte van de Heren weg te laten vervallen en de Verlengde Beeklaan buiten het woongebied om een aansluiting te geven op de Nieuwe Of- femweg. Het ging hierbij om pl.m. 2700 meter nieuwe weg. Uitgangspunt bij een en ander was het scheppen van een zo groot mogelijke ruimte tussen het nieu we woongebied en de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. De gronden, die destijds in het Vinkenveld door de bouwbedrijven Noorlander en De Raad waren aangekocht zouden volgens deze variant niet voor woningbouw in aan merking komen. Vooral de fracties van de PvdA en de PPR toonden zich na het bekend worden van de aankoop bijzonder gebelgd over de transactie, waarbij de grond voor de neus van de gemeente werd weggekocht. Het woon gebied in de variant zou een oppervlak te krijgen van 53 hectare ongeveer even groot als in het oorspronkelijke plan maar met het oog op de aanleg van de randwegen en de beschermings zone van Offem zou in totaal circa 62 hectare grond moeten worden aange kocht. Burgemeester en Wethouders gaan in de toelichting op hun voorstel uitvoerig in op de voor- en nadelen van het variant- plan. Belangrijke voordelen zijn de be tere aansluiting op het bestaande woon gebied, het verdwijnen van de geluids hinder als gevolg van het verkeer over de Beeklaan en de grotere open ruimte tussen het dorp en de Van den Bergh stichting. Als nadelen worden genoemd de minder karakteristieke situering van het woongebied dan die in het oorspron kelijke plan. Ook zal van een in de woonwijk inlobbend landschap in het geheel geen sprake zijn. Verder worden een reeks verkeerstechnische bezwaren tegen het variantplan aangevoerd, zoals een minder goede bereikbaarheid van het centrum van Noordwijk-Binnen en van het Beeklaan-kwartier en een te verwachten zwaardere belasting van de reeds drukke Van Berckelweg en de Van de Mortelstraat. Het college gaat ook in op de agrarische aspecten. Vooral de agrariërs in het Vinkenveld hebben zich namelijk steeds fel verzet tegen de aanslag op hun bollengrond. Bij het volgen van de va riant wordt in het Vinkenveld ruim 15 hectare minder grond gebruikt, maar ten oosten van de Herenweg moet dan echter 24 hectare worden aangekocht, waarvan 13 hectare bollenland. Deze gronden zijn evenwel van mindere kwa liteit dan die, gelegen in het Vinkenveld. Daartegenover staat, dat in het variant plan een aanmerkelijk grotere opper vlakte aan kassen en schuren moet wor den verkregen dan in het oorspronkelij ke plan. Voorts liggen in het laatste plangebied slechts een zevental huizen en het gebied van de variant negentien. Geconcludeerd wordt dat in het oor spronkelijke plan de bloemisterij er be ter afkomt en de variant de bloembol lenkwekers. De geraamde meerkosten bedragen in de variant 7.365.000,-hetgeen neer komt op een verhoging van de kavel- prijs per woning van 4.000,-. Volgens het college van Ben W kan de planex ploitatie deze verhogeing niet dragen. Bovendien moet nog rekening gehouden met de mogelijkheid dat het automobiel bedrijf van Rijnland aan de Beeklaan niet gehandhaafd kan blijven. Een ver plaatsing zal de kosten nog aanzienlijk doen stijgen. Als laatste, en zeker niet het minst krachtige argument tegen het variant- plan voeren B en W aan, dat het strijdig is met het streekplan en alleen daardoor al niet uitvoerbaar is. Het streekplan sluit ook woningbouw ten noorden van Offem reeds bij voorbaat uit. Al met al staat de gemeenteraad voor een zeer moeilijke beslissing, temeer omdat in mei door de provinciale staten een motie werd aangenomen onder meer ondertekend door de Noordwijkse wethouder Jansen waarin er bij het gemeentebestuur van Noordwijk op werd aangedrongen bij zijn woning- boüwplannen de belangen van de agra riërs zoveel mogelijk te ontzien. I Burgemeester De Vreeze ti|dens het verrichten van de officiële handeling Feestdag in Aarlanderveen AARLANDERVEEN - De vis wedstrijd die is georganiseerd door de speeltuinvereniging is i gewonnen door Janny de Vries en Marry de Vries. In de cate- gorie van 6- tot en met 9-jari- gen werd Janny de Vries ge volgd door Nelleke van 't Lit en Marko Blom. In de catego- rie van 10- tot en met 12-jari- gen werd Betty Fousert twee de en Peter Luyben en Marco van Eyk derde. De kleurwedstrijd, die even- eens ter afsluiting van de zo- j mervakantie werd gehouden is gewonnen door Anita Wijfje (categorie 4- en 5-jarigen), Emiel Taubert (6- tot en met 9-jarigen) en Sandra Bunnik (10- tot en met 12-jarigen). Ter afsluiting van de feestdag werd er een ballonwedstrijd gehouden, waaraan 150 kinde ren deelnamen. SASSENHEIM - De puzzel- i tocht „Sassem bij nacht" die j in het kader van de activitei- ten van de jeugdrecreatie J werd gehouden is een groot succes geworden. Niet minder dan 276 deelnemers meldden zich aan de start. In vrachtwagens werden de deelnemers in groepjes ver voerd en op verschillende I plaatsen gedropt. De eerste j groep, de groep Meyvogel, 1 meldde zich tegen twaalf uur. Als tweede kwam de groep Langelaan aan en de derde groep was de groep van Joke Bos. Zaterdagmiddag werden de ac tiviteiten afgesloten met een re creatieve zwemmiddag in Was- beek. De familie Korevaar won de wisselbeker bij de familie estafette. Tweede werd de fa milie Van der Meij. Leidschendam Ongeveer drie kwartier later dan was gepland (waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat er tot diep in de nacht was feestgevierd) arriveer den zondagmiddag de circa 80 deelne mers aan de driedaagse Traditierit voor Oldtimers, die dit jaar voor de 23ste maal door de P.A.C. was georganiseerd, in Leidschendam. Bij het eindpunt, het Nationaal Automo biel Museum hadden rond twaalf uur zich honderden belangstellenden verza meld, om met eigen ogen te zien, dat die vehikels uit een voorbije automobielepo que (de oudste was van 1898) ook metter daad zelf reden. Dit jaar was er wat minder „aanbod" van door stoom aange dreven automobielen, hoewel er toch een kleine, maar technisch nog gave Stanly Steamer te bewonderen viel. Opvallende deelnemers waren verder nog een kleine en zeer zeldzame Wolseley en een smal gebouwde Peugot twee-achter-elkaar-zit- ter, die destijds is gebouwd om ook de smalle landwegen van Marianne met suc ces het hoofd te kunnen bieden. Ook de onvermijdelijk-talrijke Rolls Royces (die dingen blijven rijden) waren er weer, alsmede ankele fraai geconserveerde vooroorlogse Daimler Benz-automobie- len, welke overwegend door Oosterburen werden voorgereden. Al met al een fraai overzicht van driekwart eeuw automo bielhistorie, waarvan de liefhebbers naar hartelust konden genieten. Omdat er voorheen gebruik gemaakt werd vi WARMOND Burgemeester De Vreeze opende de accommodatie van de voetbalvereniging koi het afgelopen weekeinde officieel een korfbal- er op de voetbaltijden nooit worden gespeeld, veld en twee handbalvelden. Zaterdagmiddag Bovendien moest de grasmat steeds worden werd door een worp door de korf het korfbal- ontzien, dat is nu niet meer nodig omdat de veld ingebruik genomen en zondag gebeurde nieuwe velden verhard zijn. Aan de kleedaccom- hetzelfde maar dan voor de handbalvereniging, modatie, waarvoor vorige week in de raad een De beide verenigingen zijn bijzonder verheugd krediet werd gevoteerd, gaat binnenkort ge- over het gereedkomen van de nieuwe velden, werkt worden. NIEUWKOOP In een geza menlijk beraad zijn de nieuwe raadsfracties van CDA en VVD het eens geworden over de samenstelling van het Nieuwkoopse college. Via een door deze fracties uitgegeven schriftelijke verklaring geeft men te kennen eikaars kandi daten te zullen steunen. Dit zijn Herman Bos voor het CDA en Annet van der Most- de Ridder voor de VVD. Aan dit beraad is een overleg voorafgegaan, waaraan alle raadsfracties deelnamen. Het resultaat daarvan leidde tot programmavergelijking tussen het CDA en de VVD. Men is het thans over de belangrijkste beleidspunten voor de komen- kiezing op dinsdag 5 september tven wil te hebben om in onderlinge a.s. een vlot verloop hebben. [oor samenwerking en goede ver-. Mevr. van der Most-de Ridder[__ standhouding verantwoorde- is reeds enige jaren wethouder lijkheid binnen de gemeente- en loco-burgemeester geweest, raad te willen dragen. Daarbij Een half jaar - tot 16 augustus w zullen zij eikaars autonomie - heeft zij ook actief het burge- )p blijven erkennen. Ook zegt meesterschap waargenomen men de andere fracties niet in De heer Bos, die voor het eerst een ondergeschikte rol te wil- na lange tijd weer raadslid fre de 4 jaar eens geworden. In de len dringen. Een belangrijke wordt - is in Nieuwkoop een verklaring wordt gesteld, dat verklaring wanneer men ervan bekende figuur door zijn voor uitgaat, dat het CDA (6) en de zitterschappen van het bejaar- I/OC WD (3) samen negen van de dentehuis 't Koetshuis, de ge- dertien raadzetels zullen gaan meentelijke woonruimte-ad- bezetten. Gezien deze getalsver- viescommissie en de speeltuin- de verkiezingsprogramma's van beide partijen een 'con structieve samenwerking zeker mogelijk maken. Verder ver klaart men de uitdrukkelijke houding zal de wethoudersver- vereniging ..Zuideinde". RIJNSATERWOUDE De politieke partijen I van Rijnsaterwoude zijn tot overeenstemming j gekomën over de bezetting van de twee wethou- I derszetels, die in de nieuwe gemeenteraad te I verdelen zijn. Dit gebeurde tijdens een gesprek j tussen de drie partijen (CDA-partij Wenmakers i en Gemeentebelangen), dat vrijdag gevoerd is. 1 Het CDA zal de heer C. A. Blaazer voorstellen als kandidaat, terwijl de heer Wenmakers zijn groepering opnieuw zal vertegenwoordigen. De partij Gemeentebelangen zal niet in het college vertegenwoordigd zijn. Direkt na de verkiezingen waren er ten aanzien van de wethouderszetels al moeilijkheden gere zen in Rijnsaterwoude. Gemeentebelangen was de tweede partij geworden en claimde meteen de zetel van wethouder Wenmakers, die ingeno men zou moeten worden door de heer G. van Loenen. De partij zag een aantal punten van overeen komst in het eigen verkiezingsprogramma en dat van het CDA en miste deze in de beleids voornemens van de heer Wenmakers, zodat Gemeentebelangen alle reden zag daarmee het wethouderschap van de heer Wenmakers op de helling te zetten. Het lot heeft anders beslist, want behalve, dat het CDA zijn grootste vertrouwen heeft uitge sproken in het beleid van wethouder Wenma kers, heeft de heer Van Loenen inmiddels zijn ontslag moeten indienen als gemeenteraadslid en fractieleider van zijn partij, wegens zijn vertrek vanuit Rijnsaterwoude. Deze ongelukki ge gang van zaken bij Gemeentebelangen, heb ben de beide andere partijen doen besluiten samen tot overeenstemming te komen en de partij Gemeentebelangen slechts mededeling te doen van de uitkomst van het overleg. De nieuwe fractievoorzitter van Gemeentebelan gen, de heer G. Bartels, sprak zijn diepe teleur stelling uit over de gang van zaken, temeer daar de partij niets op de heer Wenmakers persoon lijk tegen heeft, doch van mening is, dat de wethouders ver kiezing meer op politieke grond en dient te geschieden. In het gesprek, dat vrijdag tussen de 3 partijen heeft plaats gehad, heeft Gemeentebelangen wel de toezegging we ten te verkrijgen voor een aantal belangrijke commissieposten. Welke het precies zullen zijn, zal in'een volgend overleg met de partij worden besproken. STOMPWIJK - In aanwezig heid van een groot aantal be langstellenden, onder wie voorzitter Jaap Starrenburg van het Nederlands Handbal Verbond en zijn collega-wet houder van openbare werken, heeft de Leidschendamse wet houder van ojn'. sport en re creatie, tevens voorzitter van de Stompwijkse Dorpsraad, de heer J. J. Meijer, zaterdag avond de nieuwe handbalac- commodatie van HVS officieel geopend. Feitelijk ging het voornamelijk om de opening van de nieuwe kleedgelegenheid (de oude was door het NHV begin dit jaar afgekeurd), want het verharde handbalveld. dat tevens dienst doet als recreatie-tennisbaan, was al eerder gereed en in Wethouder Meijer overhandigt HVS-voorzitter Van Bemmelen de sleutel van de kleedaccommodatie. gebruik genomen. Het semi- cheruimten, alsmede accommo- het startsein voor de prestatie- permanente gebouwtje - kosten datie voor de scheidsrechters loop, waarvoor hij later, tijdens circa een ton - bevat twee rui- en een materiaalberging. een gezellig samenzijn in de me, van elkaar gescheiden, mo- Tot slot van de openingscere- kantine van Stompwijkse Boys, dern ingerichte kleed- en dou- monie gaf wethouder Meijer ook de prijzen uitreikte. KOUDEKERK - De Koude- kerkse gemeenteraad houdt zich vanavond bezig met Cen trale Antenne Inrichting en het sluitingsuur van de hore cabedrijven. Ook zal worden beslist of er op de Hoogewaard tegenover no. Ill een abri ge plaatst moet worden. Uite raard zullen voor tot plaatsing wordt overgegaan, de omwo nenden worden geïnformeerd. Voor de stichting van een ge zondheidscentrum aan de Ko ningin Julianastraat vragen B W de raad goedkeuring van de verkoop van de grond. Voor de bouw van dit centrum wordt gestreefd naar de aan vangsdatum van oktober 1978. Hoewel er nog wel enige pro bleempjes uit de weg moeten worden geruimd zou het pand Dorpsstraat 50, waar de Kruis vereniging thans onderdak is, geschikt kunnen worden ge maakt voor de huisvesting van diverse kerkelijke aktiviteiten van de Hervormde gemeente. Tevens zal de Raad worden verzocht een krediet van 70.021,26 beschikbaar te wil len stellen voor de aanleg van een speelterrein voor de Burge- Rijn niet langer mogelijk zijn plantsoenen, perken en groen- hun honden los te laten lopen, stroken. Aan een lijn van maximaal 2 Eveneens zal worden vastge- meter mag dat overigens wel, steld dat kampeerwagens, ca- maar dan moet de hond wel ravans of andere vervoermid- voortdurend onde controle delen ten dienste van de re- worden gehouden. Dat is we! 'creatie, w.o. zgn. boottrailers nodig want de Koudekerkse met langer dan maximaal 24 viervoeters mogen zich niet uur per week mogen worden langer van uitwerpselen ont- gesteld op openbare parkeer- doen op het gedeelte van de terreinen of op de weg, tijdens weg, dat in het bijzonder is de maanden mei, juni, juli en bestemd, of mede is bestemd augustus. In de overige maan- voor voetgangers, of in parken, den is dit parkeren totaal ver boden. meester de Herderschool en een speelterrein voor „Humme loord". Daar zeker nog voor 2 school jaren voor de 3e klas van de openbare kleuterschool een af zonderlijke huisvesting moét worden geboden stellen B. en w. voor het oude Hummeloord te blijven gebruiken voor on derwijsdoeleinden. Hierbij wordt toegezegd dat deze loka len zodanig hersteld worden dat deze aan redelijk te stellen eisen voldoen. Voor het op knappen van één lokaal met hal van oud Hummeloord wordt dan ook een extra kre- j diet van 9.000 gevraagd. j Daar het Ministerie voor Volks huisvesting en Ruimtelijke Or- dening akkoord is gegaan met de bouw van 30 woningen voor kleine gezinnen, waarvan één i RIJNSATERWOUDE - Nog voordat de nieuwe gemeenteraad op aangepaste woning in het Mid- 5 september a.s. zal worden geïnstalleerd, heeft de fractievoor- dengebied, stellen B. en W. I zitter van Gemeentebelangen, de heer G. van Loenen, zijn voor tot verkoop van de grond ontslag als raadslid al moeten indienen. aan de Woningbouwvereniging Heden van dit ontslag is zijn verhuizing in oktober naar Maa- „Goed Wonen" over te gaan. I stricht wegens zijn overplaatsing als ingenieur bij Rijkswater- Wanneer de gemeenteraad ak- i staat. koord gaat met de wijziging j De heer G. Bartels zal als nieuwe fractievoorzitter de partij van de Algmene Politieveror- Gemeentebelangen in de raad vertegenwoordigen. Hij zal worden dening zal het voor de inwo- bijgestaan door de heer L. W. Bruins, Zonnedauwlaan 9, die zijn ners van Koudekerk aan den 1 tweede man wordt. Nieuwe voorzitter Gemeentebelangen Rijnsaterwoude

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4