Problemen teisteren nieuwe piraat „Delmare" Gary Cooper in „Mr. Deeds goes to town TERUGBLIK hou f het lJ scherm in het oog TELEVISIE VANAVONI TELEVISIE DINSDAG RADIO VANAVOND RADIO DINSDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT/ MAANDAG 28 AUGUSTUS 1978 PAGU De druk bevaren Noordzee heeft er sinds korte tijd een nieuw piratenschip bij, dat als „radio Delmare" op 192 meter in de middengolf vori ge week met proef uitzendin gen startte. Naast de „Mi Amigo", die zich voor de kust van Engeland bevindt met daarop „radio Caroline" en .radio Mi Amigo", die binnen kort uit de ether verdwijnen, heeft „De Aegir" zijn positie voor de kust van Goeree bui ten de territoriale wateren, 14 mijl uit de kust, ingenomen. Het heeft lange tijd geduurd vóór met uitzenden kon wor den begonnen en of het sta tion in de lucht blijft is nog de vraag. De opbouw en orga nisatie zijn in handen van amateurs, die het hele project als een avontuur zien. Er is geen goede installatie aan boord en de bemanning is even avontuurlijk als ondes kundig. Er zijn ook nog geen middelen van bestaan, omdat er geen adverteerders voor de zender zijn gevonden. Het schip is niet afbetaald, zodat de kans groot is dat de eige naar-kapitein H. uit Colijns plaat de boot binnenkort te rughaalt om deze opnieuw te verkopen. Ook ligt justitie op de loer. Nadat aanvankelijk de Haagse radio controledienst van de PTT op vrijdag 23 juni de complete zenduitrusting in be slag nam, waarschuwde de zelfde radiocontroledienst ter loops de man achter het pro ject, Gerard van Dam, voor velen ook bekend als Gerard van der Zee, dat hij beter zo snel mogelijk met het schip de haven kon verlaten omdat het anders aan de ketting zou worden gelegd. Een hoogst merkwaardige zaak, maar in derdaad voer het schip de maandag erop de Scheven- ingse haven uit, één uur voor dat er door de justitie zou worden ingegrepen. Gerard van Dam's radio-acti viteiten begonnen als mede werker van „radio-Noordzee". Later werkte hij als disc-joc key bij de toen ook Neder landstalige „radio Caroline" en verdween daarna uit de publiciteit. Hij ging zich op nieuw met radio bezig houden toen er in een aantal Haagse dagbladen een advertentie verscheen waarin medewer kers gevraagd werden voor de Leidschendamse ziekenom roep Phoenix. Hij schreef een brief, mocht een stemtest doen, maar faalde omdat zijn uitspraak van het Duits, En gels, Frans en Nederlands niet goed was. Een aantal mede werkers had echter een Haags piratenstation en daarvoor was de naam „Van der Zee" al interessant genoeg om hem als disc-jockey aan te nemen. Het duurde daarna niet lang of hij was ook medewerker van radio Phoenix. Hij was eigenaar van een aan tal kledingzaken, maar werd in 1973 failliet verklaard en had sinds die tijd niet meer officieel gewerkt. Daarom kon hij veel tijd besteden aan de ziekenomroep. Hij kon het al snel goed vinden met de me disch directeur van het zieken huis Antoniushove, G. Duij- venstein, omdat hij daar regel matig kwam om over de radio te praten. Er ontstond het plan om de ziekenomroep aan te sluiten op het Leidschendamse kabelsysteem, maar door zijn radio-onkunde mislukte dit en was radio Phoenix niet langer meer interessant. Gerard van Dam begon met een aantal medewerkers een eigen pira tenstation in Den Haag „Week end muziek radio", naar Ame rikaans en Nederlands voor beeld. Een aantal jaren gele den bestond er een Amster dams middengolf-piratensta- tion met dezelfde naam. In het Doorkiikvan studio 1 naar studio 2 aan boord van het schip. bezit van de Amerikaanse jin gles zou het station veel in druk op de luisteraars maken. De piratenzender breidde zich uit en kreeg vestigingen in Ut recht, Hilversum en Alkmaar. Gerard van Dam, die sinds zijn ziekenomroepavontuur 'met plannen had rondgelopen om op een schip een piraten zender in de lucht te brengen ging zijn nog vrij jonge „vrien den" bewerken om ook hun interesse voor zijn plan te krij gen. Hij zei een oude vissersboot te hebben, die als radiozendschip omgebouwd zou kunnen wor den. Met een aantal mensen reed hij naar de Scheveningse haven om ze te overtuigen. Later bleek dat hij geen schip had, maar dat hij zomaar een boot had aangewezen. Door een tip van een vriend, die een advertentie had gelezen in „Schuttevaer", een blad voor de scheepvaart, had hij echter wel een schip gevonden, „De Aegir" die lag afgemeerd in Colijns plaat. Dit schip dat vroeger „De Expres" heette en toen nog van Miiller Co was, werd in 1935 gebouwd. Kapitein H. kocht het in 1971 en gebruikte het tot 1977 voor sportvissen op zee. Door een ongeluk, dat hij 14 januari vo rig jaar kreeg, was hij genood zaakt het schip te verkopen. Kapitein H. uit Colijns plaat vertelt: „Ik had al een aantal advertenties gezet maar er kwam geen koper. Enige maanden na de laatste adver tentie kwam Gerard van Dam met een aantal jongens naar mij toe met de vraag of het schip nog steeds te koop was. Hij was gekleed als schipper en de jongens en een paar meisjes zagen er allemaal uit als zeeverkenners. Hij vertelde me dat ze een Haagse groep zeeverkenners waren, die op zoek waren naar een boot. Ze zagen er imposant uit en ik geloofde het verhaal. Later wist ik wel beter, maar als je Gerards gezicht ziet en je hoort zijn verhaal dan geloof je hem direct. We kwamen een prijs overeen, die hij in gedeel tes zou betalen. Hij wilde de koop zwart op wit, omdat hij op die manier van de gemeen te Den Haag afdeling jeugdza ken, subsidie kon krijgen voor de koop van het schip, dat 30.000 gulden kostte. Ze heb ben een half jaar lang in de weekends het schip bij mij vaarklaar gemaakt. Op een za terdagnacht, twee weken voor dat het koopcontract op 9 de cember zou aflopen, hebben ze de boot weggehaald. Ik heb nu alleen een schuldbekentenis waarin staat dat ik nog 10.000 gulden van Gerard van Dam krijg, maar daar heb ik mo menteel weinig aan want van een kale kikker, hij is immer failliet, kun je geen veren plukken. Ik hoop daarom dat zijn project slaagt, zodat ik misschien nog eens de rest van het geld krijg. Mocht het geld er niet komen, dan zijn er andere manieren om of geld of het schip te krijgen". Eén van de „zeeverkenners" vertelt: „Het was niet gemak kelijk om het schip mee te nemen. De motor moest ge start worden, maar maakte zo'n lawaai dat we bang wa ren dat kapitein H. wakker zou worden. Er stond iemand met een walkie talkie bij zijn huis. Die zou direct waarschu wen wanneer er in het huis licht zou gaan branden. We hebben een briefje in de bus gedaan waarop stond dat het schip ons persoonlijk eigen dom was en dat we het nodig hadden. Alle rotzooi, die nog op de „Aegir" stond, hebben we op een klein scheepje er naast gelegd en zijn weggeva ren". Gerard van Dam, die altijd had verklaard een uitstekend schipper te zijn bleek er in de praktijk niets van terecht te brengen. Anderen aan boord moesten proberen naar Sche- veningen te komen. Er waren alleen maar oude vaarkaarten aan boord, waarop dammen in aanbouw stonden, die mis schien al klaar waren. Het werd een zeer gevaarlijke tocht. Er werd gevaren zonder licht, de brandstof was al snel op, maar verder dan Rotter dam kwamen we niet. Daar lag het schip midden in de Parkhaven, bij de Parksluizen en kon geen kant uit. Aan een sleepboot van Smit-Internatio naal hebben we hulp ge vraagd, maar deze vroeg 150 gulden voor het naar de kant duwen van de boot. Gerard van Dam heeft toen even met de bemanning gesproken en werden we naar de kant ge duwd. Later toen de rekening kwam voor de sleep, stuurde hij deze terug met de medede ling dat dit onderling geregeld was. Hij had de bemanning een halve krat bier gegeven. Nadat het schip weer voorzien was van brandstof hebben we de reis voortgezet, zonder ver dere moeilijkheden. „De Ae gir" werd niet één keer door douane gecontroleerd terwijl dit wel gebruikelijk is. Later toen we in Scheveningen lagen en regelmatig uitvoeren, ge beurde het ook niet. Na de reis van Colijns Plaat kwam „De Aegir" in de Laakhaven te liggen voor het gebouw van de Sociale Dienst. Gerard van Dam zegt: „Je moet in het hol van de leeuw gaan liggen, dan word je het minst verdacht". Wat hij echter niet kon weten was dat hij vanaf het moment dat hij Colijns Plaat verliet in de gaten werd gehouden na een tip, die de radiocontrole dienst van de PTT kreeg. De naam Gerard van Dam, die een schip vaart, was verdacht genoeg. Eenmaal in de Laakhaven kon pas goed met het klaarmaken van het schip worden begon nen. Door achterstallig onder houd moest er heel wat wor den opgeknapt. De binnen- en buitenkant moesten opnieuw geschilderd worden. Er was Geen goede organisatie een ruimte nodig voor de zen ders en kamers voor de disc- jockeys en er moesten twee studio's gebouwd worden. Iedereen werd aan het werk gezet. Er kwam een vriend van Gerard van Dam uit En geland om als „deskundig" zendertechnicus de zenders, die al geruime tijd in de wo ning van Gerard's moeder ge staan hadden, op te knappen en zend-klaar te maken. Met mooie beloften van veel geld werd hij aan het lijntje gehou den. Hij ontving niets en toen het karwei klaar was, werd hij de deur uitgewerkt. Andere mensen kwamen helpen bij het opknappen van speciale dingen na de belofte disc-joc key op het schip te mogen worden. Was het werk een maal klaar, dan werden ze weggewerkt. Dezelfde „zeever kenner" vertelt: „Er was een vriend van Gerard van Dam bij, ene Rob W., die een baan bij de bank had, maar deze opgaf om ergens anders te gaan werken voor meer geld en meer vrije tijd, die nodig was voor het opknappen van het schip. Evenals hij besteed de iedereen het grootste deel van zijn salaris aan de boot. Ieder bedrag dat „geïnves teerd" werd, kwam in een boekje te staan. Dat boek is nu in het bezit van de contro ledienst van de PTT, die ook een codeboek in beslag nam. We hebben méér dan een jaar gewerkt aan een boek om alle artikelen, die je maar nodig zou kunnen hebben op een schip, naar categorie te rang schikken. Huishoudelijke arti kelen kregen bijvoorbeeld nummer 4, waarvan in die ru briek het afwasborsteltje num mer 34 was. Wanneer je nu een programma zou maken en aan boord was een afwasbor steltje nodig dan gaf je tussen de aan- en afkondiging van de plaat nummer 434 door, zodat men aan de wal wist wat je nodig had. Het is onbegrijpelijk dat toen we in de Laakhaven lagen nie mand zich heeft afgevraagd wat er allemaal gebeurde. We brachten op een gegeven mo ment zelfs de zenders aan boord met een grijze rubber boot. Later zijn we naar Sche veningse haven verhuisd, om dat dat gemakkelijker was. We hebben daar, toen de studio's klaar waren, zelfs proefuitzen- dingen gedaan. De studio's kon je onderling verbinden, terwijl ook iedere studio apart op de zenders was aangeslo ten. Als zendmasten hadden we twee lantarenpalen, omdat die het goedkoopst waren om als zendmast te gebruiken. De ze kosten maar 65 gulden per stuk. Het is vooral bij ruw weer gevaarlijk dat ze niet in het midden van de boot beves tigd zijn, maar uit het midden, waardoor de ene helft van het schip zwaarder is dan de an dere helft. Het plan was om iedere zaterdag uit te varen, zodat het niet verdacht leek wat we aan het doen waren. Op een gegeven moment zou den we op een maandag uitva ren en niet meer terugkomen, maar de zaterdag ervoor wer den we aangehouden. Het was een hele toestand aan boord. We waren met twee man aan boord, toen de PTT controle dienst plotseling voor ons stond. We hadden net uitge zonden, de buizen waren nog warm. De PTT wist precies hoe het schip in 'elkaar zat met zijn brandvrije gang, waar de watertanken zaten en waar de studio's waren. Ze kende het hele schip. Gerard van Dam kwam later en is ook meege- weest naar het politiebureau voor een procesverbaal. Hij heeft echter zijn verklaring niet ondertekend. Er wordt ge zegd dat het schip onder Pa namese vlag vaart, maar dat is niet mogelijk. De eigenaren zijn de zogenaamde „zeever kenners" met name Otto W., Mieke te H., Jan K., Astrid B. en Fred van D. Gerard van Dam heeft zich wel als de eigenaar voorgedaan maar is het niet. Waarom het schip niet onder Panamese vlag vaart is omdat kapitein H. nog steeds de eigenaar is. We heb ben hem wel een bedrag be taald (20.000 gulden), maar hij heeft nog steeds het koopcon tract en zonder dat valt er niets te regelen". Het schip dat na de inbeslag name weer is uitgevaren heeft weinig kans een goed radio station te worden, omdat het levensgevaarlijk is aan boord. Zo zijn er enkele ruiten in het dek gemaakt. Eén golf is ge noeg om de studio te laten onderlopen omdat die ruiten zo breken. Er zijn nauwelijks reddingsmiddelen aan boord en het ligt de hele dag op zee te slingeren, omdat het niet stabiel ligt. Op dit moment worden er weer druk band- programma's gemaakt in de bekende Haagse platenzaak B. De eigenaar heeft altijd al in teresse gehad voor de piraterij en kende Gerard van Dam al een tijd. Een groot aantal pro gramma-banden, die in beslag werden genomen, werden daar gemaakt. Die zijn beter dan de banden gemaakt aan boord, want die zijn van een zeer slechte kwaliteit omdat de boord-studio amateuris tisch is gemaakt. De man van die platenzaak kent ook een aantal belangrij ke mensen van een van de grote platenmaatschappijen van Nederland en die hebben toegezegd platen te zullen le veren zodra het station in de lucht is. Als dat gebeurd is en de officiële programmering is van start gegaan, gaat men op zoek naar adverteerders. Daarvóór worden nep-adver- tenties gebruikt. Of er adver tenties zullen komen is maar de vraag. De bevoorrading zal ook pro blemen geven, omdat het een prestigezaak voor de PTT is geworden. Ze hebben Gerard van Dam één keer laten ont glippen, maar willen niet dat dit een tweede keer gebeurt. Nu het bevoorradingsschp, de „Mathilde Simone", in beslag is genomen, zal Gerard van Dam mensen uit de Scheven ingse jachthaven proberen te krijgen, omdat een zeilboot die naar „De Aegir" vaart niet opvalt. Het wachten is nu op het slechte weer. Dan zal de boot zeker een haven moeten bin nenlopen, als de bemanning tenminste niet wil omkomen.. Er zijn geen behoorlijke red dingsmiddelen aan boord, de ketting van het schip is te kort en mocht het anker eventueel toch in de bodem zitten, dan breek het bij het minste of geringste af omdat de ketting te dun is. Het schip ligt niet stabiel op het water, waarbij het los gestorte zand met het oog op de diepgang zal gaan schuiven. Kapitein H. vertelt: „De be manning weet helemaal niet hoe ze het schip stabiel moe ten maken. Ze hebben geen idee van de zeegang, de stro mingen en de weerselementen, dingen waar je rekening mee moet houden. Zo moet je de zendmast als contra-gewicht gebruiken, maar zij willen niet luisteren. Daarom gaat het mis, als het weer ruw wordt. Bij windkracht vijf kan je aan boord al geen plaat meer draaien vanwege het schom melen". Gerard van Dam en de rest van de bemanning denken hun ideaal gevonden te heb ben, maar hoe lang het alle maal gaat duren is nog maar de vraag. Zeker is in ieder geval dat er een betere organi satie aan te pas zou moeten komen wil het project slagen. Hans Piët Longfellow Deeds, de eenvou dige dorpstuba-speler, die rijmpjes voor prentbriefkaar ten schrijft en dan plotseling miljoenen erft, is nog altijd een van de meest innemende helden die de filmindustrie heeft voortgebracht. „Mr. Deeds goes to town" van avond op het scherm werd geschreven door Robert Riskin en door Frank Capra tot een van de onvergetelijke films uit de jaren dertig omgetoverd, niet in het minst door het op treden van de toen 35-jarige Gary Cooper in de titelrol van deze comedie, die de miljo nair verdeelt land onder arme boeren en men tracht hem voor gek te verklaren in de crisisjaren ook nog een sterke sociale achtergrond had. De film werd in 1936 overladen met Oscars en door de dialoog van twee oudé dametjes, die iedereen „pixilated" vinden werd het Amerikaans idioom weer met een woord verrijkt. Ned. II, 20.27 uur. Blondie De Amerikaanse new wave-' groep Blondie in een speciale pop-uitzending ter opening van de Toppop-nieuwe stijl, die bin nenkort van start gaat. Debo rah Harry zingt „Denis". Ned. 1,19.00 uur. Gary Cooper als de eenvoudige miljonair Deeds met Jean Arthur als de keiharde verslaggeefster die hem de bijnaam Ass'epoester-man bezorgt. Blokfluit Spelenderwijs blokfluit leren spelen, een nieuwe cursus voor beginners. Ned. I 19.25 uur. Parijse geheimen De film „Mystères de Paris" (De geheimen van Parijs) met Jill Haworth en Jean Marais behelst een verhaal uit de ïye eeuw naar een roman van Eu- gène Sue, waarin een vrolijke bonvivant na een ongelukkig voorval zich het lot aantrekt van een meisje uit de onderwe reld. Ned. 119.40 uur. Jazz Festival Vierde aflevering van in het Ned. Congresgebouw te Den Haag gemaakte opnamen van het North Sea Jazz Festival met vele grote namen. Ned. I 21.55 uur. WK-zwemmen In een extra aflevering van Studio Sport beelden van het wk-zwemmen te Berlijn. Ned. I 22.59 uur. Geheim project In de jeugdserie „Het geheime project" onttrekken Richard, Peter en Lucy zich aan hun achtervolgers. Ned. II 19.24 uur. Bijbelse bodem Bij het „Graven in Bijbelse bo dem" stuit men op de resten van belangrijke bouwwerken, zoals de stallen van Salomo en het ivoren paleis van koning Achdb. Ned. II 22.47 uur. In verband met de snelle be slissing van het conclaaf moest zaterdag door de KRO een en ander verschovenworden. De geheel aan de Vaticaan-specia- list Zizola toegedachte tijd werd nu ook besteed aan reac ties op de pauskeuze. De haast waarmee het in elkaar gezet moest worden kon je er wel aan afzien. Blijkbaar had nie mand gelet op de onbekende, althans niet tot de meest pro minente kanshebbers behoren de Albino Luciani. Hij kwam als een donderslag bij heldere hemel als men dit beeld gebrui ken kan bij een op het eerste gezicht zo vriendelijk uitziende en zelfs tot lachen bereide paus. En dan is het natuurlijk toch mooi als je al meteen een levensschets van de nieuwe Heilige Vader bij de hand hebt. Ook Televizier had in een dit keer weinig gewichtige uitzen ding contact met Rome. Televi zier had voorts onderwerpen die op elk moment uitgezonden kunnen worden, namelijk over beroepsdoofheid en de gevaren van lood in benzine. Wat het eerste betreft worden met suc ces geluid-isolerende mantels toegepast, maar soms is men al gehoorgestoord voor men het weet En over de benzine: niet alleen in Engeland waar een klein groepje mensen het in een proces durft op te nemen tegen oliereuzen, ook in ons land streeft men naar loodvrije benzine, maar die wordt wel drie centen duurder. Liever een pingelende auto, dan lood- vergiftiging, zo luidde een ge zonde conclusie. Een programma in vele bedrij ven, zo luidde de ondertitel van het ruim twee uur durende werkstuk over België, dat Theo Uittenbogaard maakte voor de VPRO en dat zondag werd uit gezonden. Deze televisieman, die indertijd handen op elkaar kreeg met zijn kijkje in de kunst, mooi geheten, ontdeed zich van de in ons land be staande vooroordelen over Bel gië en stelde zich ter plaatse, al reizend, kijkend, pratend open voor alles wat hij tegen kwam. Hier en daar herinnert zijn aanpak aan het Gat van Nederland. Er werden ook een zelfde soort banderolles ge bruikt bij het aangeven van onderdelen. Een boeiend pano rama van een verwant maar te weinig bekend land. Wel vroeg men zich soms af waarom de camera zo lang bleef stilstaan bij onnozele details als een rin kelende telefoon in een leeg vertrek. Daar gaat zo dadelijk iets geks gebeuren, dacht je dan. Maar de camera zwenkte dan weer naar een heel ander onderwerp. Uittenbogaard deed zijn best vooral geen al te bekende dingen te filmen. Daardoor hield hij zich soms teveel op bij bijzaken. De grote lijn die er een machtige repor tage van moest maken ging wel eens verloren. De grootste kracht werd bereikt aan het slot, vooral in het machtige ge sprek met de oud-president van de Banque de Paris et des Pays Bas. HAN JONKERS NEDERLAND 1 NOS 18.50 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.00 Blondie - popspecial 19.25 Blokfluit spelenderwijs 19.40 De geheimen van Parijs speelfilm NOS 21.37 Journaal 21.55 North Sea Jazz Festival NOS 22.45 Stichting Symbiose 22.54 Journaal 22.59 Studio sport extra W.K. zwemmen NEDERLAND 2 KRO 18.55 NOS Journaal 19.00 Cijfers en letters 19.24 Het geheime project (fl. 2) Jeugdserie 20.00 NOS Journaal 20.27 Mr. Deeds gaat naar de stad - speelfilm 22.22 Brandpunt 22.47 Graven in bijbelse bodem RKK 23.22 NOS Journaal DUITSLAND I 18.00 Plumpaquatsch- kinderprogramma 18.50 Tagesschau 19.00 Das Intermezzo bietet an. Aansluitend: Abendteuer der Landstrasse 20.15 Hierund Heute 20.45 Trick urn 4tel voor 8: uit de truckfilm-doos 21.00 Tagesschau 21.15 Karschunke Sohn (afl. 5) 22.15 Die grauen Panther 23.00 ARD Sport extra W.K. zwemmen 23.30 Tagesthemen 24.00 Der Studio-Film: Die Narbe 01.45 Tagesschau DUITSLAND 2 18.00 Heute 18.10 Abendteuer Wildnis 18.35 Die Drehscheibe 19.20 Könglich Bayerisches Amtsgericht (afl. „Concordia") 20.00 Heute 20.30 Fahrt Ins Blaue 21.15 Aus Forschung und Technlk 22.00 Heute 22.20 Friedrich Schachmani verwaltet 23.55 Heute 1> N, DUITSLAND 3 19.30 Sesamstrasse 20.00 Journaal 3 20.15 Schauplatz Herzzentru 21.00 Journaal 21.15 Herfst- en wintermode 1978/79 22.00 Gallig - mit Genuss 22.15 Das Zeichen des Zorro f speelfilm 23.40 Das veröffentliche C ENGELAND BBC 2 19.35 Grapevine 20.05 World Chess Report 20.30 Proms '78 21.45 Oneupmanship 22.15 A Curtain call for Moliij 23.05 Cricket 23.35 Hospital - documentali 0.20 Journaal 0.30 Close down voordrad BELGIE NEDERLANDS 18.50 Bereboot 18.55 Peppi en Kokki 19.10 De kinderen van appartement 47a (afl. 3 19.35 Mededelingen en morg 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Colombaloni 20.45 De stichting (afl. 4) 21.35 Verover de aarde 22.30 Journaal 22.40 W.K. zwemmen BELGIE FRANS 18.15 Traits de mémoire - sei over de ontwikkeling vj de tekenfilm 18.45 Le garpon et la mouette documentaire 19.15 Lundi-sports 19.30 Journaal 19.50 Souvenirs de Justice 22.10 Journaal 22.25 La civilisation de l'lslanj i (afl. 4) 23.20 Journaal NEDERLAND 1 14.00 Schooltelevisie DUITSLAND 1 11.00 Tagesschau en 11.25 Zum Blauen Bock 13.00 Marchen, Legenden, Wirklichkeit 13.25 Umschau 13.55 Presseschau 14.00 Tagesschau 17.10 Tagesschau 17.15 Alltag in Bonn - Villa Hammerschmidt DUITSLAND 2 17.30 Mosaik ENGELAND BBC 1 07.38 Open University 10.55 Paddlngton Bear 11.00 Jackanory 11.15 Help! It's the hair be bunch 11.35 Big John, little John 11.55 Cricket 14.30 Bod 14.45 Journaal 15.05 Cricket 17.20 Playschool 17.45 AskAspel BBC 2 07.38 Open University 12.00 Playschool 17.30 Cricket HILVERSUM 1 18.00 (S) De Notenkraker. 18.30 Nws. 18.41 (S) Bijbels perspectief. 20.00 (S) Ga er eens voor zitten. 20.55 (S) Tenslotte. NOS 21.05 (S) Hobbyscoop. 21.30 Voor blinden en slechtzienden, informatief programma. 21.40 Open School. 22.25 Bond zonder naam. 22.30 Nws. 22.40 Boerenbont. VOO: 22.55 (S) Informatieshow met actuali teiten en muz. 23.55 Nws. HILVERSUM 2 NOS 18.00 Nws. 18.11 Hier en Nu. 18 30 (S) Muziek in vrije tijd. 19.30 (S) Klassieke muz. 20.00 Nws. 20.05 (S) Orkestwerken. 20.57 (S) Klassieke lie- HILVERSUM 3 NOS 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S Avondspits. AVRO 18.02 (S) Het Steen en Tijdperk. 20.02 Radiojournaal. 20.01 (S) Superclean Dreammachine. 21.0 (S) Negen Uur Jazz Show. 22.02 Ra diojournaal. 22.05 (S) Blues. Ballad en Beat. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S Candlelight. 00.02 (S) Radiojournaal 00.05 (S) Pim Jacobs Platenscala. VA RA. 1.02 (S) Live pop. 2.02 (S) Pet» Holland. 5.02 (S) Truck. HILVERSUM 1 AVRO 7.00 Nws. 7 02 (S) AVRO-klok. (7 30 Nws. 7.41 AVRO's Radiojournaal) 8 30 Nws. 8 36 Gymnastiek voor de vrouw. 8.45 De groenteman. 8.50 Mor genwijding. 9.00 (S) Verstild en flit send. NOS 9.15 Alleen om de wereld, gesprek. 9.45 Lichte grammofoonmuz. AVRO 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen (10.30 Nws. 10.33 AVRO's Radiojournaal 12.26 Me dedelingen. 12.30 Nws. 12.41 AVRO's Radiojournaal. 12.55 Europa van mor gen. 13.10 (S) Orgelmuz. 13.25 Beurs plein 5. 13.30 (S) 'n middagje AVRO, gevarieerd progr. (15.30 Nws. 15.33 AVRO's Radiojournaal). 17.00 Voor ons gemaakt (door ons gekraakt), kin- derprogr. 17.20 OVERHEIDSVOOR LICHTING. De Nederlandse Antillen. 17.30 Nws. 17.32 AVRO's radiojour naal. 17.50 (S) De AVRO-diligence. HILVERSUM 2 KRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Het levende woord. 7.25 Badinerie. 7.54 Overweging. 8.00 Nws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade. 9.00 De letter M. 9.30 Scheeppraat. 9.35 Waterstan den. 9.40 De letter M (2). 10.30 Met een boekje in een hoekje. 11.00 N»<s. 11.03 Ik sta hier niet voor de banken te praten. 11.30 Ouder worden w« allemaal. Bejaardenprogramma. 12.00 Op visite in Huize Erkenkamp. OVER HEIDSVOORLICHTING. 12.49 gesprek ken met vrouwen. 13.00 Nws. 13.1' Echo magzine. 13.20 Lichte orkest- muz. 13 40 Boekenwijsheid. 14.00 Lan ge vingers, schoolradio. 15.00 In dc wachtkamer. 16 00 Nws. 16.03 Spree kuur. NOS 17.00 Koffiedik. 17.20 (S) Eurolight; Nordring-Rendez-vous 17.40 Knollen voor citroenen, konsv mentenrubiek. 17.50 Gedicht. 17.f Mededelingen. HILVERSUM 3 Voor 18 uur ieder heel uur nws. VARA 7.02 (S) VARA's lijn drie. 16.30 Pop concert. HILVERSUM 4 TROS 7.00 Nws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nws. 9.02 (S) Als reizigers onder weg. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest ver kochte klassieke tien. 13.30 (S) Koren- Korpsen. 14.00 Nws. 14.02 (S) Om hel boek. 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00 Belcantorium.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2