Keetie Hage weer de beste Als ik schilder heb ik geen kwade gedachten Van der Feen kanshebber op Leidse Hout Oranje sterk in stereotiepe spelpatronen Goose slachtoffer gedeelde verantwoordelijkheid ,,Ik heb het gevoel nu pas bezig te zijn Twaalfde remise 99 aal r. gebrekEELS" Kunstraad Amsterdam wil staken SPORT/KUNST LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1978 PAGINA lj (Van onze sportredactie) DEN HAAG Niet bij de revanche van het wereldkampioenschap op de baan in Alkmaar maar in de Ronde van Over- bosch voor dames kwam gisteravond de wereldkampioene op de baan en tweede van de wereld op de weg Keetie van Oosten-Hage aan de start. En ze deed wat van een kampioene werd verwacht, ze zegevierde voor haar zuster Bella van der Spiegel-Hage in de uitstekende tijd van 1.11.26 seconden over vijfenveertig kilo meter. Het was haar 38e overwinning van dit seizoen. De nationale kampioene: „Een snelle tijd maar het is dan ook een prach tig parcours hier in Mariahoeve". Dat laat ste zal niemand haar tegen willen spreken daarom is het ook zo goed als zeker dat er volgend jaar een wielertweedaagse zal plaatsvinden ter afsluiting van de jaarlijk se zwemvierdaagse in het buitenbad van het sportcomplex Overbosch. Kees Kou- wenhoven van de Stichting Organisatie Sportevenementen is druk in de weer om volgend jaar eind augustus de revanch" van het merkenkampioenschap van Neder land op het parcours Overbosch te laten rijden met de avond daarvoor de liefheb bers, veteranen en dames. Enkele ronden voor het eind sprong ze samen met haar zuster weg uit het peloton en was er geen vuiltje meer aan de lucht. Een goede prestatie leverde de pas zestien jarige Haagse Monique Kauffman die in het sterke veld tot de zesde plaats wist te komen. Een kleine honderd veteranen en liefheb bers gingen over de zelfde afstand van start. Hier een verrassende winnaar in het sterke veld in de vorm van Ron Meeldijk uit Vlaardingen, die door een val geruime tijd vorig jaar uit de strijd is geweest. Hij won de sprint van een kopgroepje van zes renners. De uitslag dames: 1. Keetie van Oosten-Ha ge, 2. Bella van der Spiegel-Hage, 3. Truus van der Plaat, 4. Betsy van IJken en 5. C. Leyveld. Liefhebber s/Veteranen: 1. Ron Meeldijk, 2. Leo van der Flier, 3. J. Hof man, 4. H. Hoek en 5. J. Ursem. WEST-BERLIJN - Het Neder lands waterpoloteam heeft gis teren een begin gemaakt te bewijzen dat het in de onder ste regionen niet thuishoort. Het won met 7-1 (2-0, 2-0, 1-0, 2-1) van Canada, waarbij coach Ivo Trumbic zijn spelers toeriep: „Kijk wat er gebeurt als je met plezier speelt". Waar dat op sloeg, bleef enigszins onduidelijk. Van gedurfd, open aanvalsspel was geen sprake. Wel van het benutten van numerieke meer derheden en het verhinderen van doelpunten bij situaties met een man minder, dus van het uitvoeren van stereotiepe spelpatronen, die het waterpolo als kijkspel een geringe amuse mentswaarde bezorgen. Twee keer werd die voorspel bare gang van zaken onderbro ken. Snelle uitvallen bij zes tegen zeven leverden treffers op van Ton Buunk (4-0) en Eddie van Es (6-0). Opvallend ste speler was Dick Nieuwen- huizen. Hij scoorde driemaal en werd er twee keer uitge stuurd. De Canadezen waren taktisch zo weinig onderlegd, dat zij pas tegenscoorden, toen zij voor de vijfde maal een man meer in het water hadden (7-1). Scoreverloop: eerste periode: Stroboer 1-0, Nieuwenhuizen 2-0; tweede periode: Nieuwen huizen 3-0; Buunk 4-0; derde periode: Nieuwenhuizen 5-0; vierde periode: Van Es 6-0; Buunk 7-0; Gross 7-1. „Erg onder de indruk en erg elegant", zo vatte IOC-presi- dent Lord Killanin de indruk ken samen die het kunstzwem- men op hem hadden gemaakt. De Ierse Lord maakte van de gelegenheid gebruik om met eigen ogen te zien met wat voor discipline de internatio nale zwembond het Olympisch programma uitgebreid wil zien. Hij reikte de gouden medaille uit aan het Canadese duet He len Vanderburg. Michele Cal kins van wie eerstgenoemde twee dagen eerder al de soloti- tel had veroverd. In de vrije uitvoering gingen de hoogste cijfers overigens naar de Ja panse tweeling Masako en Ya- sako Fujiwara, die door het water ging als waren zij door touwtjes verbonden met een onzichtbare dirigent. De recen te opwaardering van de uitvoe ring ten opzichte van de ver plichte figuren reikte echter niet zo ver dat er ook maar iets aan de volgorde veranderde. Zo bleef het Nijmeegse/Alp- hense duo Marijke Engelen/Ca- trien Eyken op de zevende plaats hoewel muziek en uit voering bij de Nederlandse meisjes veel beter harmonieer den dan bij het Zwitserse duo dat op de vijfde plaats bleef staan. Degelijke zege Italiaanse honkballers BOLOGNA Italië is het toernooi om het 25e wereld kampioenschap honkbal ge start met een overwinning van 30 op Australië. In een nau welijks twee uur durend duel kregen de Australiërs prac- tisch geen enkele scoringskans op het werpen van Riccardi Landucci, de man die vorig jaar Nederland in de vijfde wedstrijd voor de Europese ti tel ook aan banden legde. Met 5-1-4-1 was Landucci in derdaad te sterk voor de ploeg van coach David Went, die slechts eenmaal (in de achtse innings) een man op het derde honk kreeg. Italië speelde geen groots, maar wel degelijk honkbal. In linksvelder Ri chard Spica bezit Italië een sterke slagman met drie honk- slagen in vier beurten. Geen degradatie dames AV Leiden LEIDEN De dames van AV Leiden zullen het komende jaar vermoedelijk toch nog in de tweede klasse mogen uit blijven komen. In de voorlopi ge eindstand, de punten zijn nog altijd niet gecontroleerd, zodat er nog steeds veranderin gen op kunnen treden, zijn zij uiteindelijk verhuisd naar de tiende in plaats van de elfde positie. Voor de dames van AV Holland is het verder plezierig dat het aantal finaleplaatsen in de vierde klasse is uitgebreid tot twaalf. Hun zevende plaats in de rangschikking zorgt er nu voor dat zij nog altijd kans maken op promotie naar de derde klasse. BAGUIO De zesteinde par tij in het wereldkampioen schap schaken tussen uitdager Kortsjnoj en titelverdediger Karpov, is gisteren vijf uur voor hervatting in remise geëindigd. De Britse secondant van Kortsjnoj, Raymond Keene, bood even voor de middag re mise aan. Het aanbod werd via de Tsjechoslowaakse scheids rechter Miroslav Filip aan de secondant van Karpov, Joeri Balasjov overgebracht. Het voorstel werd even later door Karpov aanvaard. Het is de twaalfde keer dat de twee grootmeesters het punt delen. Karpov leidt met 31. Dit voorjaar waren er in Zwolle schilde rijen te bezichtigen van mevrouw B. Elzinga. De aankon diging daaromtrent vermeldde naast de sluitingsdatum van de expositie slechts de leeftijd waarop de schilderes haar liefde voor penseel en palet leerde ken nen, namelijk 75 jaar. Over haar hui dige leeftijd niets. Voor ons reden ge noeg om haar eens op te zoeken. Mevrouw B. Elzinga, bezig met haar hobby. 82-JARIGE SCHILDERES BEGON OP HAAR 75-STE ZWOLLE - „Schilderen vind ik fijn om dat ik dan geen kwade gedachten heb". Het is één van de vele wijze uitspraken die de Zwolse amateurschilderes me vrouw Baukje Elzinga doet om uit te leggen hoe ze er zo toe gekomen is". Ze is een aardige, wat filosofisch inge stelde vrouw, die spreekt met een be scheidenheid die haar siert. Wie eenmaal een blik op haar vergezichten, boerenle vens en stadsgezichten heeft geworpen, ziet dat een laatbloeister nog net op tijd haar talenten heeft ontdekt. Mevrouw Elzinga bewoont een knus fla tje in Zwolle. Dat flatje staat er evenlang als zij in Zwolle woont: vierentwintig jaar. Van oorsprong komt ze uit Harlin- gen. het Friese havenstadje waar ze in 1896 geboren werd. Waarmee we gelijk zijn beland bij haar leeftijd. Ze is 82... Er zijn mensen die pas op latere leeftijd hun interesse voor het een of ander kunnen omzetten in een daadwerkelijke deelname. Mevrouw Elzinga heeft daar zo haar eigen gedachten over: „Vroeger kon dat niet. Je stond er niet bij stil dat er óok nog andere dingen dan je werk waren. Zelf ben ik ook. pas door toeval op het schilderen gekomen, tijdens een najaarsvakantie in het Belgische stadje Spa. nu zeven jaar geleden, werd ik getroffen door de kleuren en tinten van de bossen in de Ardennen als alles wat groen is verkleurd. Toen ook, op dat moment, realiseerde ik me dat ieder mens op een bepaald ogenblik van het kven afscheid moet nemen. Daar stond ik bij stil en ik vond dat ik dat beeld, de veelheid van de kleuren die de bomen en landschappen bezitten in het najaar, moest vasthouden". Tijdens diezelfde vakantie nog kocht ze in Spa een doosje met waterverf en begon ze de schoonheid van de Ardennen om te zetten in de eerste (uiteraard) aarzelende penseelstreken. Weer thuis in Zwolle ontdekte ze de voordelen van olieverf en ging daarmee aan het werk. Sinds die tijd zijn zeven jaren verstreken en omvat haar oeuvre 55 schilderijen van uiteenlopend formaat. Uit haar schilderij en spreekt een goed gevoel voor kleuren en diepte. Ha ar interesse voor „natuurlij ke" onderwerpen stamt uit het verleden: ha ar jeugd in Harlingen waar ze midden in het groene Friese landschap opgroeide. Mevrouw Elzinga licht dat toe: „Ik heb uit een soort hang naar het verleden een voorliefde voor natuurlijke onderwerpen. Met name landschappen, oude huizen en kastelen in hun natuurlijke omgeving en bijvoorbeeld ook watervallen hebben mijn belangstelling. Af en toe mag ik er ook graag een stilleven van vazen en bloemen tussendoor doen". Sp< oorwegen In Franeker, Friesland, behaalde ze in 1915 het diploma van onderwijzeres, een papier waar ze op dat moment niets mee kon beginnen door het gebrek aan banen voor onderwijzend personeel. Ze vertrok naar Den Haag en accepteerde daar een baan op de kantoren van de Nederlandse Spoorwegen. Bij die werkgever zou ze tot haar achtenvijftigste blijven. Hoewel ze in de tussentijd ook voor de Spoorwegen in Utrecht en Rotterdam zat, maakte ze de oorlog weer in Den Haag mee. Vlak voor het einde van die oorlog gebeurde er iets waaraan de schilderes ongaarne terugdenkt. Het was voor iedereen een moeilijke tijd. Ik woonde toen in de Haagse wijk Bezuidenhout. De geallieer den stonden al in Brabant toen onze wijk geheel werd platgegooid door een bom bardement van de Engelsen. Ze moesten eigenlijk een startbaan voor de V-2's hebben die bij het Bezuidenhout in de buurt lag.... Schrijf daar maar niet teveel over", zegt ze tenslotte. Hoewel ze have en goed verloor bij dat bombardement bleeft mevrouw Elzinga nog tot 1954 in de Randstad wonen voordat ze naar Zwolle kwam. Dat ze toen nog meegemaakt heeft dat ds oude stadskern in haar oorspronke lijkheid onaangetast was en de herinne ringen daaraan nog levend zijn, heeft mevrouw Elzinga op een idee gebracht. „Vroeger zag je hier elke vrijdag de Staphorsters in hun klederdracht voorbij fietsen, op weg naar de markt. De Meppe- lerstraatweg was een rustige laan met fraaie oude eiken. Echt, Zwolle is erg veranderd in die vierentwintig jaar. Maar de monumenten zijn er nog. Die wil ik nog eens schilderen. Het zal veel werk zijn, maar dat heb ik er wel voor over". Op de vraag of ze er ooit over gedacht heeft teken- of schilderlessen te nemen, antwoordt ze vriendelijk maar zeer be slist: „Ik hoef geen lessen. Ik ben maar een gewoon amateur, ik wil ook niet meer zijn. En ik zie zelf wel of het goed is of niet". En dan lachend: „Bovendien kan ik niet tekenen. DAkr heb ik het talent niet voor!" Een markante uit spraak van een markante vrouw. Sjak Jansen en Ben Claessens Waarschuwing voor Nederlands waterpolo-arbil West-Berlijn Na vier Olym pische Spelen en drie wereld kampioenschappen te hebben meegemaakt is scheidsrechter Wil Goose uitgerekend bij zijn laatste grote waterpolotoer- nooi het wereldkampioen schap in West-Berlijn zelf als scheidsrechter tegen het geel aangelopen. De 54-jarige Rotterdammer floot woensdagavond bij de ge ruchtmakende wedstrijd Roe- menië-Rusland aan de ene kant van het Olympische bad, toen het publiek eiste dat zijn colle ga Petrasovits aan de overkant, met wie hij de verantwoorde lijkheid deelde, wegens bevoor deling van de Russen in het water zou worden gesmeten. Goose floot treffers af van zo wel Roemenië als Rusland, ter wijl Petrasovits een Russisch doelpunt goedkeurde op het moment dat Roemeense spelers de kant opkwamen om verhaal te halen. Ze weigerden de laat ste zeven seconden uit te spe len en kregen de reglementaire nederlaag van 5-0 aan de natte zwembroek, een gang van za ken waartegen de Amerikanen protesteerden omdat zij in ge val van een gelijkspel zouden zijn overgegaan naar de laatste vier. Dat protest werd afgewe zen. Tegen Roemenië werden aanvankelijk verdere maatre gelen in het vooruitzicht ge steld, maar het bleef bij een waarschuwing. De FINA- beoordelingscommissie bekriti seerde de leiding van Goose en in geval van herhaling volgt uitsluiting. Goose, die negentien jaar lang als scheidsrechter de touwtjes alleen in handen had en min der dan een jaar van zijn arbi trale pensionering afstaat, vindt de gedeelde verantwoor delijkheid maar niets. Hij voelt zich de dupe van het systeem van de tweehoofdige leiding, dat anderhalf jaar geleden werd ingevoerd, de stoot ertoe gaf de Verenigde Staten bij het congres van Montreal met steun van landen uit Afrika en Azië, waar het zwemmen op zich al als een verfoeilijke zaak wordt beschouwd, laat staan zwemmen met een bal in de hand. Naar de mening van de scheidsrechters zelf werd in het geheel niet gevraagd. „Ik heb mezelf ertoe geprest me aan te passen", aldus Goose. „Maar of ik er gelukkig mee ben? Vroeger met één scheids rechter zag je misschien zestig a zeventig procent van de over tredingen. Nu met twee man is dat percentage hoger. Maar wat helpt het? Het waterpolo is er niet beter op geworden. Als de één het slecht doet, kan de ander het op zijn dak krij gen". Hier wreekt zich het feit dat het FINA-trio Dirnweber, An gela, Fuchs met de kleine coquetterie er omheen, ook wel eens minder vleiend aangeduid als „de maffia" het fluitende groepje door de jaren zo klein mogelijk heeft gehouden. Het ontbreekt aan mensen met ge zag. Dat zal voorlopig wel zo blijven ook, omdat de FINA en ook de KNZB scheidsrechters willen hebben, die zich onthou den van aantrekkelijke neven activiteiten als het zelf spelen of het optreden als trainer/coa ch. Het gevolg is dat een erva ren arbiter vaak wordt gekop peld aan één die ervaring mist. De kansen op misverstanden zijn dag legio. Geplaatst tegen- 5C die situatie pleit Goq voor het vormen van min e meer vaste koppels. Zals I die hier in Berlijn tot tweema |n toe heeft gevormd met de a ,PPc dere Nederlandse arbiter Geo pn ge Geurtsen. „Het is nu v. vroeg om conclusies te tre ken", aldus Goose. „Geef h !n nieuwe systeem een jaar i e drie de tijd om zichzelf te b wijzen". Hijzelf is er dan ni *e'. meer bij. Hoogstens beoordee Wi hij tegen die tijd anderen. et an it h LEIDEN Robbert-Jan v.d. Feen gaat wellicht zijn tweede achtereenvolgende B-overwin ning tegemoet. Bob v. Overbee- ke startte overdonderend en Van de Feen keek al snel tegen een 5-2 achterstand aan. Op dit soort momenten gaat Van de Feen echter een klasse beter spelen. Van Overbeeke zag zich de set via 5-7 alsnog ontgaan. Hij kwam weliswaar op zijn beurt goed terug, maar het scherpe aanvalsspel, dat nodig is om Van de Feen te kloppen, kostte hem teveel inspanning. De tweede set was voor Van Overbeeke, maar volkomen uit geblust vormde hij in de derde set een gemakkelijke prooi- voor Van de Feen, die hiermee de eindstrijd bereikte. Bram Madera vindt op zijn weg naar de finale twee maal een Van de Capellen tegenover zich. Herman leverde hem geen moeilijkheden op. Hij forceer- de zich, want hij wilde al te snel scoren. Madera hoefde slechts af te wachten om de 6-1, 6-2 overwinning in de wacht te slepen. Van de kant van Arnold v.d. Capellen kan hij vandaag in de halve finale ongetwijfeld meer tegenstand verwachten. Maureen Meyer, de laatste tijd goed op dreef, had gisteren geen schijn van kans tegen An nette v.d. Mey. Het tempo van Annette bereikte hiermee de finale. Henny Fehling deed het nauwelijks minder. Met 6-1, 6-2 veegde zij Milou Penseel van de baan. Samen met Charles Asselbergs haalde Annette v.d. Mey nog maals fors uit. Bart v.d. Feen en Carien Heestermans moch ten met twee games nog tevre den zijn. Gerald v.d. Sluys en Liesbeth Zech behaalden ook een succesje in het gemengd- dubbel. Met 6-1, 6-2 bleven zij voor op Bob v.d. Zee en Inge Siegenthaler. Behalve Tönjann en Ekker, die eerder de halve finale bereik ten, drongen Jan Pieter Hop en Mare Nije door tot de laatste vier in het herenenkel C. Nije speelde wat scherper en sneller dan Salman (6-1, 6-2), terwijl Hop teveel tempo maakte voor Pieter Parlevliet uit Katwijk: 6-2,6-3. Overige uitslagen: HDB: Gele- vert/Visbeen-Creplin/v.d. Zee 6-2, 6-2; GD vet: Blommendaal 2x-Oudshoorn 2x 6-3, 6-1; HDC Gelevert/v. Tongeren-Bonte/- Van Leent 7-5, 7-5. Ti 11 eerste van een finaleplaats vei zekerd. Met 6-2, 7-5 bleef zj 'j- mevr. Cijsouw verdiend vooi Mevr. Heringa manoeuvreert! nm zich via 7-5, 6-1 langs mevi Bakker. Om de finale te bereiDp ken staat zij echter nog vool de zware opgave Nel Dekker t ,ini kloppen. In het herenenkel C speelde^, drie tennissers zich bij de la. ste vier, Oosterhof had oet "'Sc Homan klopte Koos Kuit (6-! 6-2) en Rene de Mooy leverd een zeer goede prestatie dooi van Rene de Bakker te winnen (6-3,6-3). Vei In het damesenkel D werd nie gespeeld. Bij de heren won Bart v.d. Velde gemakkelij! van Ferroen. Ivar de Jon?>eR schakelde Ton Barendrecht uil (6-4, 6-3). Erik Langeree reddt het niet tegen Harald v. Offë 'e^ ren (3-6, 1-6). De laatste krijg! in de halve finale nu te maken lulï met Arnold Kleydie al eerdei °e?: zover kwam. In het damesdub 111111 bel D boekten de dames Eftin?lzou en Spoelder een drie-sets zep iajn op het koppel Renner/Kraraj 6-2, 4-6, 6-3. (Van onze correspondent) WICHMOND - „Ik heb nu pas het gevoel dat ik bezig ben. Ik wil wat en het komt er uit". Met deze en soortgelijke op merkingen geeft Jan Verburg uit Wichmond te kennen dat de dingen die hem in het verle den bezighielden, ver achter hem liggen. Ook de tekeningen die hij maakte voor het door Querido uitgegeven boek Tim Tippelaar (tekst Annie M.G. Schmidt). Voor de tekeningen in dat boek kreeg hij het gou den penseel toegekend. Ach ja, dat gouden penseel. Ik ben nu met heel andere dingen bezig. Laten we daar maar over praten. Aan dat kinder boek heb ik drie jaar gewerkt. Ik deed negen maanden over één tekening. Dit jaar ben ik naar Amerika geweest. Maakte ik twintig tekeningen op één dag. Ik ben gewoon heel an ders gaan werken". Hij wil ook proberen binnen kort een schilderij in één dag of hoogstens in een week te maken. Hij maakte in de Ver enigde Staten ook een serie Zen-achtige tekeningen in zwart/wit; reisherinneringen van reclames langs Ameri kaanse wegen. Op die manier zijn trouwens de tekeningen voor Tom Tippe laar ook ontstaan: tijdens een voetreis door Engeland. „Ik had eigenlijk de bedoeling een reisboek te maken. Maar toen ik er mee naar een uitgever stapte werd het uiteindelijk Tom Tippelaar met teksten van Annie Schmidt". Jan Verburg heeft veel beleefd in Amerika. „We kwamen in New York aan; waren met z'n vieren. We hebben voor 700 gulden een oude maar goede Chevrolet gekocht en zijn naar Californië gereden. Daar heb ben we een huis gehuurd. Wat m'n werk betreft ben ik onder invloed gekomen van veel bi zarre dingen in de Amerikaan se samenleving. Een reproduk- tie-samenleving met oude in tientallen kleuren opgeschilder de auto's, roestig en met tiere lantijnen". Hij is daar ook voor het eerst gedichten gaan ma ken, maar dan wel op een vi suele manier. POPPEN Op 8 september wordt in Cali fornië een tentoonstelling geo- JAN VERBURG, WINNAAR GOUDEN PENSEEL Jan Verburg bij een seri reclameborden. pend van werk van onder meer vier Nederlandse kunste naars: Fred van der Pijl, Wich mond; Erik Brusse uit Amster dam, vriendin Button van Jan Verburg en Jan zelf. Het wordt een poppententoon- stelling. Wij sturen van hieruit geen poppen; dat wordt te duur. Wij tekenen gewoon pop pen en die worden daar opge plakt. Levensgrote poppen. Je moet je voorstellen dat het publiek daar gewoon tussen door gaat lopen, net als in een wassenbeeldenmuseum Krijg Amerikaanse tekeningen: je stituaties zoals: it's a doll, excuse me, I am three dimen sional. Vriendin Button ontmoette Jan in Californië. Ze schildert en maakt kleren. Op het ogenblik overhemden, onmiskenbaar Amerikaans van vorm en des sins. Maar dan wel op haar manier. Jan Verburg heeft niet veel op met de kunstwereld. Als hij wat werk in een kast zoekt, laat hij van heel hoog een paar doeken vallen. Hij rolt ze open; ze plakken aan elkaar. Hij zegt: „Ik ben laatst in het Van Goghmuseum geweest Vreselijk. De mensen staan zowat in aai bidding voor Van Goghs werl Ik stond op een zeker momei dicht bij een doek om te kijk* hoe iets precies geschilde! was. Komt een suppoost op n af en zegt dat ik achterui moest. En dan moet je beden ken dat Van Gogh zijn doekei misschien nog wel nonchalan ter behandelde dan ik. Ook bij hem zal er wel eens een doek met spijkers aan eenyc muur geprikt hebben gehan ,je gen. En dan nu al die zorg^ Dwaas. Ik hecht niet zo aai f0, materie en materiaal". {e{ Het boek Tom Tippelaar ziejfiji Jan nu als een voorbije tijdig, perk. „Het ligt achter me. Ik werk nu veel emotioneler, 'i m Avonds had ik zo'n gevoel van we ik heb de hele dag nog niet vo, gewerkt. En dan krijg ik eenp,( explosie van werklust; produ- m ceer ik tien tekeningen in een paar uur. Sinds Amerika zijn er dingen veranderd. Ten goe de. Ik heb nu pas echt het gevoel dat ik bezig ben". Jan woont in een stuk van een^ schuur ergens achter op he terrein bij een boerderij aan d Lanckhorsterstraat even buitel Wichmond. Opeens staat er eer man voor een raam, dat ooi Wel als deur dienst doet. Hi feliciteert Jan met het goudei penseel. De man was op d< fiets onderweg van Doetin chem naar Zutphen. Als hi even later weg is, binnengeko men, koffie, thee en anden drankjes heeft hij afgeslagen is Jan onder de indruk. „Wee je wie dat was? Dat was m'i vroegere leraar Duits". AMSTERDAMDe Amsterdamse kun straad kan volgens zijn bestuur door per soneelsgebrek niet langer op verantwoor de wijze functioneren. In een brief aan de leden wordt daarom voorgesteld de aan de kunstraad opgedragen taak aan het gemeentebestuur terug te geven en de werkzaamheden pas te hervatten als B en W toestemming verlenen tot uitbreiding Het bestuur doet al jaren pogingen om versterking op het secretariaat te krijgen. Eind vorig jaar wezen B en W een daartoe gedaan verzoek af in afwachting van een onderzoek van het gemeentelijk bureau voor organisatie en efficiency. Hoewel het bureau in zijn rapport pleitte voor eer uitbreiding van het secretariaatspersoneel met drie medewerkers viel twee maanden geleden de beslissing van B en W opnieuw negatief uit. Het college was niet bereid van het toegestane aantal uitbreidingen bij de gemeente een of meer plaatsen aan de kunstraad toe te wijzen, aldus het bestuur.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 10