Potest tegen contacten iZL met Zuid-Afrika Radio Echo" bereidt Oegstgeestse STORING OP KABEL T.V. TE VERHELPEN ,,Overbos" betreurt acties tegen Rijnsburgs golfslagbad Levenslang Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. LEIDSE COURANT VR1JUAO 25 AUGUSTUS 1978 PAGINA E Cursus voor mannen met ,kookangst succes LEIDSCHENDAM De kook cursus die het Nederlands Zui- velbureau voor met „kookang- st" behepte mannen wil orga niseren blijkt in een duidelijke behoefte te voorzien. In de Zuivelkeuken in het winkel centrum Leidsenhage in Leid- schendam verwelkomde me vrouw Debbie de Bie-Geursen, enigszins tot haar eigen ver- wondering. gisteravond een honderdtal mannen boven de 45 jaar voor een demonstratie. Het was een eerste kennisma- king met de kookcursus van 4 I lessen die op donderdag- en i vrijdagavonden in september I en oktober telkens 2 uur duren i Tijdens de demonstratie werd een vijftal eenvoudige gerech- I ten bereid, o.m. risotto milane- I se en kwarkvanillevla. De cur sus. aldus de leidster van de Zuivelkeuken. beoogt makke lijk en snel een verantwoorde maaltijd op tafel te brengen Tijdens de cursus die exclusief de ingrediënten 10 gulden kost krijgen in de zeven keukentjes telkens ca. 30 personen ook praktische les in het maken van meestal eenpansmaaltij- den. Voor 9 gulden extra kan men bovendien nog deelnemen aan een extra gourmet-les. De Zuivelkeuken die al 17 ver schillende cursussen organi seert en dit jaar in Leidschen- dam de 100.000ste cursist ver wacht blijkt weer in de roos te hebben geschoten. De cursus is 1 een gevolg van een initiatief van het comité ..samen koken, samen eten" te Heemstede die eerder dit jaar 24 mannen bij een kreeg voor een kookcursus van een half jaar. Toen dit initiatief voor mannen die door omstandigheden tot zelf-koken genoodzaakt waren meer be kendheid kreeg bleken overal 45plus mannen ook graag zo n cursus te willen volgen. In Leidschendam zei een van de deelnemers „ik ben door de jongend uitgedaagd, nou pa. dat is de kans van je leven" en een ander „het is een mooie gelegenheid om de grondbegin selen van de kookkunst onder de knie te krijgen, tot nu toe was het bij mij alleen maar een uitsmijtertje". HiAD/REG IQ PROGRAMMA m jr MAKEN bejaarden een uitgebreid luisterfeest De ongeveer 300 tijdelijke en vaste bewo- het verpleeghuis Van Wijcker- slooth en het daarneven gelegen bejaarden- nho\{centrum Hustenborch in Oegstgeest moeten best naar hun zin hebben, sinds op van dit jaar er de Interne Radio-Om roep „Radio Echo" via het gesloten circuit haar uitzendingen begon. Zoals in vele grote en kleinere ziekenhuizen hebben nu ook deze Oegstgeestse nederzettingen hun eigen radioprogramma gedurende een aan- per week. Er is pas een paar maanden praktijk in dit opzicht, maar de reacties zijn van dien aard, dat „Radio Echo" er een schepje bovenop gaat gooien. Het wordt zelfs zo, dat de bejaarden zo tegen november hun eigen progamma in elkaar gaan zetten; zelf samenstellen zelf presenteren. Een hele stap vooruit, voor Van Wijckerslooth en Rustenborch. Gisteren werd ik hierover enthousiast voor gelicht door de voorzitter van de interne radio-omroep, de heer H.P. Levy, die buiten zijn vrije tijd dat hij met die radio intens bezig is in het complex de functie vervult Hoofd Civiele Dienst. De radio is in beide Oegstgeestse tehuizen een- serieuze ■•^[onderneming die een verder bestuur kent IJ van secretaris, penningmeester en een pro- grammamleider; „bovendien hebben we on eigen statuten", aldus de heer Levy, die doorgaans in een keurig net pak met das door de gangen loopt, maar in de „studio" het bovenste knoopje van zijn overhemd losmaakt. Dan geeft hij zich over aan een jbb die hem en vele anderen buitengewoon nfa-| L ruik veel genoegen verschaft. „Sinds die eerste uitzending zijn we behal ve nog erg jong ook ontzettend geestdriftig gebleven. We begonnen met twee program ma's per week, op dinsdag en op vrijdag en dat is nog steeds zo. Maar met ingang van 4 september gaan we de zaak met twee nieuwe programma-onderdelen uitbreiden. Een veelbelovend winterseizoen wordt dat. Wij draaien dan op de maandagavonden van half 6 tot 6 uur „disco driekleur", een Nederlandstalig verzoekplatenprogramma. De dinsdagavond heeft van 6 uur tot 8 uur de rubriek „Laat eens wat van je horen". Familieleden en kennissen kunnen dan via de telefoon rechtstreeks in de uitzending de groeten doen en verzoekplaten aanvragen. Van deze manier van contact verwachten we echt veel". Nieuw ook is op de woensdagmiddag van 3 uur tot half 5 een klassiek programma „met een educatief karakter". Radio Echo voorman Levy: „Dat gaan we „Etude" noe men. Het wordt een uitzending die niet direct wordt uitgezonden, maar van tevoren op de band is opgenomen en voorzien van deskundig commentaar van een bereidwilli ge inwoner van Oegstgeest die zelf zijn platen uitzoekt en ten gehore brengt. In de eerste uitzending zal hij, naar ik meen, muziek laten horen uit zo ongeveer 16 Europese landen. Later zullen hele werken op de plaat worden afgedraaid. Het wordt zonder meer leerzaam en anders dan an ders. Gehandhaafd blijft op de vrijdag avonden „Platencocktail" een gevarieerd programma met muziek en informatie van 6 uur tot 7 uur". „Radio Echo" begon met vier medewerkers, een aantal dat in een paar maanden tijd is uitgegroeid tot negen; Oegstgeestenaren en een Leidenaar. „We hebben alleen nog wel behoefte aan een elektronicus, een vakman binnen het team van amateur-vrij willigers. Hoe dan ook, de grote sprong willen we in de herfst gaan maken met het vijfde programma, dat van voor en door bejaarden. Hoe ze dat zelf allemaal in elkaar gaan zetten weten we nog niet. We hebben allereerst gezocht naar een gelegen heid om zoveel mogelijk de bejaarde men sen zelf bij het programma te betrekken. Uiteindelijk is het doel van deze uitzending, naast het geboden vermaak zoveel mogelijk bejaarden uit het soms nog bestaande isole ment te halen. De binding met en tussen de bewoners van de huizen Van Wijcker slooth en Rustenborch achten wij erg be langrijk en daar werken wij ook voor, met een zo groot mogelijke inzet", aldus de heer Levy, die zich er ook zeer van bewust is dat juist het sociale isolement, vooral in de grotere stadsgebieden, zich steeds'meer op dringt. We doen ons best, maar we besef fen, dat we een enorme concurrent in de televisie hebben. Daarom 'zenden we ook vóór die tijd uit. We zouden ook wel in de avonduren willen opereren, maar dan moet je wel voldoende publiek hebben dat naar je programma's luistert". De heer Levy en zijn enthousiaste mede werkers zijn erg benieuwd hoe dat vijfde programma over een paar maanden gaat lopen. „Misschien moet er eerst nog wat geactiveerd worden, maar daarna zal de rest vanzelf wel loskomen", verwacht hij. Wel hoopt de heer Levy, dat hij wat meer armslag zal krijgen. „Ónze platen disco theek zal bijvoorbeeld uitgebreid moeten worden. Elke geste of bijdrage is van harte welkom. We hebben op het moment zo rond de 120 elpee's, maar dat is te weinig, want je draait nu af en toe te veel hetzelfde achter elkaar. Onze accommodatie is een voudig, vergeleken bij andere ziekenomroe pen, maar we hebben voor weinig geld veel' kunnen doen. Het blijft bij ons amateuris me en we vinden het geweldig fijn om dit te kunnen doen. Vorige week nog hebben wij van de Stichting ZON, Zieken Omroep Nederland, de toezegging van een bandre corder gekregen. Maar we zouden ook wel graag een draagbare reporter-recorder wil len hebben voor het reportagewerk. Wen sen te over, maar we zijn al dankbaar met wat we hebben, we zijn immers eigenlijk pas begonnen. Misschien dat er ook nog eens ooit de gelegenheid komt om ons luisterend publiek uit te breiden tot de inwoners van andere centra in de omge ving, door middel van een PTT-lijn". De Radio Echo-studio ligt er fris bij. Een kamer, annex een akoestische ruimte voor de presentatoren, en opbergbakken voor de langspeelplaten die keurig gecatalogiseerd liggen, „want als ze bellen moet je direct zo'n plaat tevoorschijn kunnen toveren". In het presentatiehokje ligt een stapel verzoek- briefjes van bewoners en andere aanvra gers. Een mevrouw verzoekt om „feestnum mers in Rustenborch" en wel met name de plaat „Jodelahiti, jodelahita" van Corrie van Gorp. „Daar zijn ze hier gek op", weet de heer Levy. Daar ligt ook het briefje van een knaapje dat verzoekt om de plaat „Houd er de moed maar in", met de moti vering „omdat mevrouw N. zo lang moet Zoals één van de gereedliggende „tunes" van Radio Echo al vertelt: „Er zit groei in, in de eigen omroep in huis: daar voelt u zich mee thuis.De mensen van Radio Echo en de meegenietende bejaarden van Van Wijckerslooth en Rustenborch hebben het best met elkaar getroffen. Levy: „het is toch anders dan in bijvoorbeeld een ziekenhuis waar de binding iets minder is doordat de meeste patiënten slechts korte tijd bij zo'n omroep betrokken zijn. Ook bij ons is dit merkbaar: vanuit Rustenborch krijgen we meer respons dan vanuit het verpleeghuis Van Wijckerslooth. Maai het meeleven en de interesse voor ons reilen en zeilen is zonder meer enorr Iedereen die belangstelling heeft kan een bezoek aan de „stuio" van Radio Echo brengen. Maar laat het eerst de heer Levy even weten, als u wil komen. Zijn telefoon- 3(071) 156956, toestel 221. Feest in De Zilk De Zilk— De jaarlijks te rugkerende najaarsfeesten gaan dinsdag 29 augustus weer van start. Dinsdag beginnen de festiviteiten om 2 uur met de traditio nele 65-plussersmiddag en om 4 uur start de kermis, 's Avonds om half acht treden de Zilker Majoret tes en de drumband „Alte- sa" op. 30 Augustus staat speciaal in het teken van de jeugd, 's Avonds zal „Harpe Davids" uit Noord wij kerhout in het dorp aanwezig zijn. Voorts zult len er op de avonden 29 en 30 augustus enige spelen worden georganiseerd. 31 Augustus is de dag van de Volksspelen voor iedereen. De Feestcommissie van De Zilk wil nog eens aandacht vragen voor de collecte ter financiering van de Be jaardenmiddag en de spe len voor de schoolgaande jeugd. Leiden— Na het in bedrijf stellen van de stadskabei (C.A.I.) in sommige wijken in Leiden wordt de storingsdienst van Van Eyk B.V., het bedrijf dat de aanleg verzorgt, herhaaldelijk geconfronteerd met klachten over storingen in de ontvangst van i het televisie-programma Nederland I. j De storing openbaart zich als een tweede beeld aan de linkerzijde j van het hoofdbeeld en doet zich alleen voor op het programma Nederland I, kanaal 4. Deze storing wordt veroorzaakt doordat naast het gewenste signaal dat het toestel via het kabelnet bereikt j ook het ongewenste signaal dat rechtstreeks van de zender komt i op het toestel „instraalt". De storing valt hoofdzakelijk te ver wachten in hoogbouw op oudere televisietoestellen en doet zich meestal in het oosten van de stad voor. Het probleem is goeddeels en dikwijls volledig te verhelpen indien aangeslotenen op de j C.A.I. hun ontvangsstation van kanaal 4 naar kanaal 4+ omzet ten, een goed aansluitsnoer op hun t.v. aansluiten of een aantal J andere kanalen dan de eerder genoemde op het toestel uitprobe- Muzikaal evenement in Houtkamp Leiderdorp— Het laatste in de voor deze zomer door K. O. afdeling Leiderdorp georgani seerde openlnchtconcerten in het park „de Houtkamp" be looft een uniek evenement te worden. Zondag 27 augustu^ aanstaande treden dan geza-\ mei ijk op de Leidse majoret- tengroep „Fourty Four De grees" en het 37 man tellende trompetterkorps „Adest Musi- ca" uit Sassenheim. „Fourty Four Degrees" heeft onlangs nog een succesvolle I tournee gemaakt door Canada. „Adest Musica" heeft de nodi ge lauweren mogen oogsten op het wereldmuziekconcours dat op 2 juli in Kerkrade werd gehouden. In de eerste divisie werd de eerste prijs gewonnen. In de totaalrangschikking wer den zij tweede van de nationale korpsen. De show die de beide korpsen zullen brengen mag uniek voor Europa worden genoemd. De aanvang van het optreden is om 14.00 uur. De sluiting rond 16.00 uur Echo-voorman Levy: „We hebben nog veel nodig" RIJNSBURG Het bestuur van het sportcom plex „Overbos" betreurt de akties van de Rijns- burgse sportwereld tegen de aanleg van een golfslagbad. Zij meent dat de aktievoerders een onjuist beeld geven van de gang van zaken. Het Algemeen Bestuur van „Overbos" noemt het voorstel van b en w voor de aanleg van een buitenbad bepaald niet ondoordacht. Al voor 1977 heeft de gemeente Rijnsburg besloten de buitenbaden op het investeringsprogramma te plaatsen. De discussie hierover vond al een jaar geleden plaats in de gemeenteraad. Het bestuur meent verder dat als men de beslissing voor de aanleg van de buitenbaden uitstelt tot bijvoorbeeld november het onmogelijk is om het bad voor het komende zwemseizoen gereed te hebben en dan ligt de investering daar geruime tijd renteloos, terwijl als nu op korte termijn voor de aanleg wordt besloten, deze baden voor het komende seizoen mogelijk klaar zijn. Het bestuur gelooft verder dat de -investering van de baden zeker verantwoord is omdat een golf slagbad een uniek stuk recreatie is waarvan een ieder graag gebruik wil maken. Naast dit recrea tieve golfslagbad heeft het bestuur ook aan dacht voor de sport. Waterpolo- en zwemvereni ging De Rijnkikkers hebben hen ervan kunnen overtuigen dat ook een wedstrijdbad noodzake lijk is waardoor een extra en dieper bad in de plannen werd opgenomen. Het Algemeen Bestuur van „Waterbos" vindt eigenlijk dat deze zakelijke opzet met golfslag bad de Rijnsburgers zou moeten aanspreken omdat zij immers als handelaren bekend staan. „Een bad van eenvoudige opzet (b.v. teil water in de tuin) zal aan onderhoud, verwarming, zuivering, toezicht, aanleg speeltoestellen enz. per jaar hetzelfde exploitatietekort opleveren dan een bad dat de eerstkomende jaren aan de eisen des tijds zal voldoen en veel wensen van sportverenigingen inwilligt", aldus het bestuur. Het bestuur van „Waterbos" ontkent dat het bouwen van een buitenbad ten koste gaat van andere sportverenigingen. Dit gezien de gemeen telijke plannen, die onder andere blijken uit de investeringsprogramma's 1977 en 1978 (voor ie dereen ter inzage op het Rijnsburgse gemeente huis). n onzer verslaggevers) 3DEN De Boycot Outspan Actie OA) heeft alle medewerkers van het ademisch Ziekenhuis in Leiden (AZL) ;pen om een samenwerking van dit kenhuis met Zuidafrikaanse ziekenhui- Igens de BOA bestaat er bij Zuidafri- anse ziekenhuizen een grote belangstel voor het Ziekenhuis Informatie Sys- i (ZIS), een computersysteem voor de ïtrale opslag van patiëntengegevens ardoor een betere en snellere informa- vooczienlng in ziekenhuizen mogelijk is. systeem is met succes ingevoerd in de tdemische ziekenhuizen van Leiden, tterdam en Utrecht en wordt binnenkort Groningen toegepast, lame het Grote Schuur Ziekenhuis in Kaapstad heeft erg veel belangstelling voor dit systeem. In september komt een van de medewerkers van dit ziekenhuis, mevrouw dr. J. Krane-Berman zich in Leiden persoonlijk op de hoogte stellen. Voorts ligt het in de bedoeling dat de Leidse hoogleraar prof. dr. A. R. Bakker namens het orgaan dat het ZIS ontwikkelt dit najaar zal deelnemen aan een werkcon ferentie in Zuid-Afrika. De BOA heeft met klem geprotesteerd tegen deze kontakten met Zuid-Afrika. Zij acht het verwerpelijk dat er gegevens over een waardevol instrument als het ZIS aan de apartheidsziekenhuizen in dit land ter beschikking worden gesteld. Een woordvoerder van het Academisch Ziekenhuis bevestigde desgevraagd dat het Grote Schuur Ziekenhuis - evenals een groot aantal andere ziekenhuizen - is geïn formeerd over de mogelijkheden van het informatiesysteem. Ook het bezoek van de medewerkster van dit ziekenhuis aan Lei- den werd bevestigd. Ten aanzien van het bezoek van prof. Bakker werd ontkend dat i deze al over een uitnodiging beschikt. De mogelijkheid van zo'n bezoek werd echter niet uitgesloten. Het AZL wees er op dat I het gaat om een congres met een interna- I tionaal karakter dat toevallig in Zuid-Afri ka wordt gehouden. Het is geen puur Zuidafrikaans congres. Overigens hebben de betrokken ziekenhuizen helemaal niet de bedoeling om met Zuid-Afrika te gaan samenwerken. Volgens de woordvoerder van het AZL is alleen al de afstand tot I dit land een onoverkomelijk bezwaar. i het ..vonnis" leve over twee wachtmees- bij de Rijkspolitie Marleen de enige vrouwelijke jhtmeester uit Oegstgeest en r college Jan Korbee heb- elkaar ontmoet ergens in tisttijd in. de Bollenstreek men tot een vriendelij- statie van elkaar het- :r. gisteren in Oegstgeest re- teerde m de echtverbintenis de burgerlijke inwijding [gde nog de kerkelijke beves- jng in de Willjbrordkerk er druk bezochte receptie •Iotel Sassenheim

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5