ZLCwil overgang naar nieuw complex „gepast" vieren. VTL niet blij met favorietenrol EN VERDER. afdeling zonaa I KS»Jt3UL.KRANT STOMPWIJKSE BOYS MIKT OP KOPGROEP ge accommodatie zal doorwer ken bij de spelers van het eerste elftal". Alkmania Volgens bestuurslid Cozijn zijn de laatste jaren niet zo roos kleurig geweest. Dat is de reden, waarom Wim Mugge is aangetrokken om als nieuwe trainer eens wat meer vers bloed in Alkmania te pompen Deze oud-speler van Randstad Sport zal de jeugd betrekken bij het eerste elftal, omdat daarin nogal wat talent rond loopt. „Onder goede begelei ding moet met onze jeugd in het eerste elftal een beter resultaat behaald kunnen worden dan tot nu toe in de laatste jaren is behaald", aldus de heer Cozijn. Kickers'69 Ook voor de Kickers was het afgelopen jaar niet het beste uit het bestaan. Voorzitter Klein wil niet lang stil staan bij de oorzaken voor de lage noterin gen en zegt. dat het komende seizoen op dit moment veel belangrijker is. De nieuwe trainer heet van Kampen en komt van Alphen af. Samen met een aantal nieuwe jeugd spelers wordt er al énige tijd hard getraind om de resultaten van het vorige seizoen te verbeteren „En wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", weet voorzitter Wim Klein. Blessures en schorsingen speelden in het achterliggende seizoen grote rollen. VNA (Voetbal Na Arbeid) kreeg mede daardoor maar zelden het echte eerste team binnen de lijnen. Komend seizoen hoopt de Boshuizerkadeclub dan ook duidelijk beter voor de {1/-J dag te komen. Titelkandidaat wil VNA zich zeker niet direct noemen, maar een midden- mootpositie verwachten de blauwwitten eigenlijk wel. ti Ie gi \nd i md 13.111 n Een lachende „VTL-bank" tijdens wéér een beslissingsduel. Trainer Koren (rechts) is inmiddels vertrokken, de Vlietbewoners worden echter wel weer als een der sterkste ploegen uit de Leids/Goudse afdeling beschouwd J an onze sportredactie LEIDEN Voor het eerst In de nog jonge geschiedenis van de geïntegreerde Leids/Goudse afdelingscompetitie zullen de kampioenen van beide groepen direct naar de KNVB kunnen promoveren. Niet alleen VTL is daar blij mee - ook ploegen die de boot de laatste jaren minder duidelijk hebben gemist vinden die nieuwe regeling niet meer dan terecht. Oranje Groen, ZLC, Stompwijkse Boys en SJZ zijn de elftallen die met name graag zullen profiteren van de gewijzigde regels. Andere teams hopen als outsider hun woordje mee te zullen spreken. Oranje Groen het beter gaat in het v°'9ende jaar en dat doen we dus", aldus de heer Dool. Deze club aan de Boshuizerka- de heeft, zoals bestuurlid Dool vertelt, grote plannen. De sporthal in Katwijk werd afgehuurd om als trainings kamp gebruikt te worden door de selectie van het eerste elftal. Deze voorbereiding voor de komende competitie, gecombineerd met de nieuwe trainer Filet en ex-LDWS-er Jerry Fakkel in de Oranje Groen-gelederen, duiden op een serieuze aanpak om de onderste regionen te verlaten en misschien wel een rol te kunnen spelen tussen de tcpclubs. „Natuurlijk kun je talloze oorzaken noemen voor het falen van het eerste in het afgelopen seizoen, maar belangrijker is te zorgen, dat VNL „Veel blessures en andere tegenslagen waren de oorzaak van veel puntenverlies in het laatste deel van het seizoen": Voorzitter Gieze hoopt op wat meer geluk in de nieuwe competitie, waardoor een nog hogere positie mogelijk moet worden: „De kwaliteit is nog i steeds aanwezig in de ploeg, j Er zijn daarbij enkele nieuwe i spelers uit SJZ en LDWS, terwijl de jeugd komend seizoen ook haar aandeel zal leveren in de selectie". KRV Topscorer Eshof moet in militaire dienst. Noemenswaar dige spelerswisselingen zijn er verder niet geweest. Secretaris Hoek gelooft daarom ook wel in een handhaving in de middenmoot. „Een kampioen schap zit er voor ons, dacht ik. niet in. De selectie heeft klasse voldoende en is ook in breedte goed genoeg om in het komen de seizoen een knappe indruk achter te laten. Maar kampioen i worden, dat geloof ik niet". I ZLC Zojuist verhuisd naar het j gloednieuwe complex in het Morskwartier, spreekt voorzitter Kees Scheffer de hoop uit een hogere klassering te bereiken j dan vorig jaar. „Met Jan v.d. Heijden uit Lugdunum erbij is onze ploeg alleen nog maar versterkt en we kunnen mis schien wel een serieuze gooi naar het kampioenschap doen. Wij zijn erg blij met de grote aanwas, die onze club in de zomerpauze heeft gekregen en zeker nu we in ons nieuwe en gezellige clubhuis zitten, gaan we geloof ik een fijn seizoen tegemoet". En besluitend: „Een nieuw complex en een kam pioenschap samen zou toch heel erg mooi zijn, of niet soms". VV OA Het ziet er toch wel goed uit voor VVOA. Het tweede team heeft vorig jaar verdienstelijk gedraaid en levert misschien wel enige spelers aan het eerste. De selectie wordt in elk geval breder. Ook niet elke dag meldt zich een speler als Teun Hoek uit LFC aan bij VVOA. En dat Teun een aanwinst is, moet duidelijk zijn Alle hoop is gevestigd op de nieuwe trainer, de heer De Groot uit Velzen. Hij moet de goede prestaties van trainer Kruik evenaren, en wellicht verbeteren. Bestuurslid Heij- koop: „Maar eerst krijgen wij het inmiddels bekende Vetera- nentoernooi nog. Geïllustreerd met vele acties in het dorp, een doelpuntenloterij bijvoor beeld, moet er weer een groot bedrag bijeen gebracht kunnen worden. De opbrengst gaat zoals elk jaar naar de War- mondse afdeling van de Zonnebloem". SJZ Secretaris Oosterlee: „Kam pioen worden is natuurlijk de wens van elke club. Wij heb ben reeds vijf jaar een goede trainer in de heer Visser en met een bijna ongewijzigd eerste team is de sterkte van het elftal behouden. Een toppositie moet. ook in het komende seizoen voor SJZ mogelijk zijn. Je kent de kracht van de gedegradeerde clubs niet, maar toch geloof ik er wel in" Veel hoop en verwachting is er bij het bestuur van SJZ en gezien de prestaties in het vorig seizoen wel terecht Volgens secretaris Bovy is de motivatie in ruime hoeveelheid aanwezig om er in dit seizoen iets moois van te maken. „Wij bestaan dit seizoen immers 60 jaar. Iets, dat we op grootse wijze hopen te vieren. En een kampioenschap zou daar heel goed in passen. Met die nieuwe promotieregeling betekent dat dan meteen de promotie naar de KNVB". Een paar nieuwe spelers hebben de selectie in de breedte versterkt en als in het komende seizoen de puntenverschillen door afgelastingen niet zo groot worden als in het vorige seizoen, moet een kampioen schap niet onmogelijk worden geacht. Unitas Leiden Ook voor Unitas moet het volgend seizoen een beetje beter verlopen Het afgeloper seizoen bracht slechts een positie in de staartgroep Vandaar dat Cor Pennenburg is aangetrokken als nieuwe trainer Deze oefenmeester, die van VNL afkomt, moet de onveranderde selectie het komende seizoen toch zeker een middenmootplaats bren gen. Dan zal Unitas ook weer een woordje meespreken in het Leidse voetbalgebeuren. Opvallend is toch we|, dat Unitas een gezellige club blijft, zowel in goede als in slechte tijden. Stompwijkse Boys „Gelukkig is Mat Keereweer ook dit jaar weer onze trainer Met deze trainer zijn we erg tevreden en zeker nu we Kees Lelieveld van SJZ erbij hebben gekregen, hebben we een fijne ploeg bij elkaar. Een plaats bi' de eerste drie moet er voor Stompwijkse Boys toch dit jaar wel inzitten. Het huidige spelersmateriaal heeft in ieder geval kwaliteit genoeg" Enthousiaste uitspraken van Stompwijkse Boys voorzitter van de Bosch en als de prestaties in het afgelopen seizoen bekeken worden, kan daarin best de basis voor betere prestaties in dit seizoen ontdekt worden. Leidse Boys Door de bijzonder goede sfeer binnen de club is een teleur stelling als de lage klassering in het afgelopen jaar weer snel vergeten. Gewerkt wordt inmiddels aan het nieuwe seizoen. Zowel op het veld als in de kantine. Na de verhuizing naar het oude ZLC-terrein hebben de roodwitten de handen uit de mouwen gesto ken en een gezellig clubhuis gebouwd. Sportief hebben de Leidse Boys de heer Rietkerk als nieuwe trainer aangetrok ken en is de selectie versterkt met Harold Beek uit Lugdu num Voorzitter Kooien: „Ik ben er van overtuigd, dat de sfeer in onze club de belangrijkste basis voor de prestaties is en ik hoop dat de nieuwe, gezelli- Siem van der Linden (links) en VTL-voor- zitter Smit: "Tegen standers kennen ons nu". Van onze sportredactie LEIDEN VTL, een vereni ging die het niet meezit de laatste jaren. Het tweemaal behalen van het kampioen schap in groep A van de Leids/Goudse competitie bleek ondanks die prestatie steeds weer onvoldoende voor de promotie naar de vierde klasse zondag KNVB. Oorzaak: de promotieregeling die het slechts aan één Leidse afdelingsclub mogelijk maakte om de overstap naar de vierde klasse te maken. Door het verlies tegen de kampioen van groep B, Meerburg, met 1-0 door een doelpunt van Meerburg-spits Paul van der Heyden, zit er voor de Leidse Vlietbewoners niets anders op dan het opnieuw te proberen. Intussen zijn de promotiere- gels genormaliseerd. Maar is VTL opnieuw in staat om het kampioenschap te pakken? Voorzitter Smit: "Ik verwacht dat het ontzettend moeilijk wordt. De tegenstanders kennen ons nu en zien ons als de favoriet voor de titel. Wel bec rijpelijk maar voor ons niet plezierig". Smit over het zo teleurstellend afgelopen sei zoen. "Ik vond het vooral zo lammer voor trainer Aad Koren die zo graag met een promotie op zak vertrokken was (Koren 's naar UVS gegaan als jeugd trainer red.). Die jongen is er dan ook dagen lang kapot van geweest. Maar ja, dat is tend blij dat er niemand van de selectie vertrokken is. En er is behoorlijk aan verschillende jongens getrokken. Neem een Ted van Berkel, elke Leidse vereniging is blij met zo'n jongen. Toch blijft die bij ons, dat zegt toch genoeg over de sfeer onderling". Ook het aantrekken van een nieuwe trainer na het vertrek van Aad Koren naar UVS kostte minder moeite dan verwacht. Uit de eigen gelederen werd voormalig eerste elftalspeler, •toentertijd een begaafd techni cus op het middenveld, Siem van der Linden, als trainer aangesteld, ledereen was erg content over deze keuze, reden waarom ik de toekomst toch wel zonnig inzie. Nieuwbakken trainer Siem van der Linden is nog wat voorzichtig in zijn voorspellingen "Je start weer als favoriet voor het kampioen schap en dat geeft toch een bepaalde druk. Ook is het zo. dat. kon je vroeger zeggen, dat je alleen met de Leidse vereni gingen rekening moest houden. Dat is nu met meer zo. Een Bergambacht is nu ook erg gevaarlijk Die Goudse clubs worden elk jaar sterker. Op de vraag of met het nieuwe leiderschap ook nieuwe tacti sche patronen op de grasmat gelegd zullen worden, ant woordt Van der Linden: "Ik werk met dezelfde selectie als het vorige seizoen en het klikt goed tussen de spelers en mij. Daarom zullen we weinig afwijken van vorig seizoen, als het kan 4-3-3, anders 4-4-2" LEIDEN Terwijl Henk, Theo, Dick en Herman zich nog altijd amuseren op het door het Legermuseum zo bereidwillig „vrijgegeven" kanon - een blik vooruit. Een sportieve blik wel te verstaan, op al die kolommen en pagina's die de Leidse Cournat ook komend seizoen weer aan sportieve wekelijks ook plaats voor rubrieken als „Hutspo(r)t" en de „Leidse Courant Bal". Met de mededeling dat het zaalvoetbalgebeuren door onze sportredactie door de jaren heen al optimaal is gevolgd, rest ons nog slechts u en de uwen een prettig, succesvol, maar vooral sportief seizoen toe te wensen. „landelijke" pagina's van hoog gehalte, maar vanzelfsprekend ook vijf regionale. Niet zo verwonderlijk dus dat aan alle competities, van hoog tot laag, erg veel aandacht zal kunnen én worden gebeurtenissen zal wijden. Die maandagkrant bijvoorbeeld. Gedurende het volledige seizoen zullen telkens weer tien volledige pagina's onder de kop Sporttribune de wereld ingaan. Vijf besteed. Buiten de weekeinden om zal de sportredactie van de Leidse Courant natuurlijk ook actief zijn. Wekelijks twee regionale sportpagina's vol actueel nieuws,

Leidse Courant | 1978 | | pagina 30