Nog geen standplaats voor bibliotrailer in Voorhout Ernstige bezwaren tegen uitbreiding raadhuis Overeenstemming Warmondse partijen collegeprogramma Sassenheim ontvangt volgend jaar veertig Noordierse kinderen KERKBESTUUR WEIGERT PLEIN BESCHIKBAAR TE STELLEN Drukbezochte braderie in Woubrugge Leiderdorp gaat speculatie nieuwbouwwoningen aanpakken Woningen l Touwbaan l blijven leegstaan STAD/REGIO leidse courantwoensdag 23 augustus 197» WARMOND De drie Warmondse partij en zijn het in grote lijnen eens over het te voeren beleid in de komende zittingspe riode. Er is overeenstemming bereikt over het collegeprogramma. De punten waarover tot nu toe nog gespro ken diende te worden waren: volkshuisves ting. gem. belasting naar draagkracht en de aanstelling van een milieurechercheur Voor wat betreft Volkshuisvesting vond men elkaar in zoverre dat men er uitgaat dat alle in de toekomst te bouwen wonin gen in de woningwetsfeer of premiekoop beschikbaar moeten blijven voor War mondse woningzoekenden In verband met de schaarse bouwgrond is het van het grootste belang dat er naar bouwmogelijk heden buiten de fifemeente wordt gezocht. Het invoeren van gemeentebelastingen naar draagkracht achtten de partijen bij nader inzien niet noodzakelijk mede gezien het feit dat door de gemeente vaak retribu ties (dus voor geleverde diensten of goede ren) worden geheven. Het schijventarief en de ingebouwde vrije voet spelen hierbij ook een rol Het aanstellen van een milieurechercheur ontmoet met name bij de WD-fractie no gal wat bezwaren. De WD zou eerst een taakomschrijving willen zien en vraagt zich bovendien af of een van de huidige ambtenaren niet met deze taak kan wor den belast. Het CDA en Progressief War mond hadden de aanstelling van een mi lieurechercheur daarentegen in hun ver kiezingsprogramma opgenomen; het ligt daarom voor de hand dat zij er op gebrand zijn dat op korte termijn in Warmond zo'n rechercheur zal worden aangesteld. De PW-fractie gaf tenslotte te kennen dat de taakverdeling binnen het college aan de orde gesteld dient te worden Met de voor zitter van het college zal hiertoe contact worden opgenomen De benoeming van de wethouders bleek een eenvoudige zaak. De WD-fractie deelde mee dat zij niet direct I de mogelijkheid zag aan' de vorming van I het college mee te werken dus bleven het I CDA en PW over om ieder een kandidaat te leveren. Voor PW blijft wethouder v d. f Zalm als kandidaat gehandhaaft en door 1 het CDA werd de heer C v Schagen voorgesteld De portefeuilleverdeling binnen hél college worden besproken vergeten alle automobilisten die het plein als draaipunt nemen", aldus pastoor Nij- man. Als alternatief stelt de pastoor het terrein voor het Gezondheidscentrum voor VOORHOUT Het kerkbestuur van de beroep op hem wordt gedaan om het r.k. parochie St. Bartholomeus wil het kerkplein te gebruiken. „Zo langzamer- kerkplein niet meer voor allerlei doeleind- hand is het plein niet eens meer beschik- en beschikbaar stellen. Dit is gebleken uit baar voor kerkelijke vieringen", aldus pas een brief die het kerkbestuur aan de raad toor J. W. M. -Nijman. „We 'hebben nog een dat honderd meter verder ligt. heeft verzonden, waarin geen toestem- tijdje het bouwverkeer voor de nieuwe ming wordt verleend tot het plaatsen van Agnes. De bouwvakkers parkeren hun au- een bibliotrailer op het kerkplein. - to's ook al op het plein. Dan is er een De trailer heeft een lengte van twaalf en Het kerbestuur vindt dat er al te vaak een snackbar met een wagen. En dan niet te een halve meter. De statijd is van twee urn 's middags tot negen uur 's avonds. Hei. steld, kan worden opgeheven zodra de plaatsen van een bibliotrailer in Voorhout betekent wel een enorme verbetering voor de leesgrage Voorhouters. In de eerste trailer er staat. Overigens betekent het plaatsen van de trailer ook een overgangs fase. Mevrouw Smit, medewerkster van de Verbetering plaats wordt de keuzemogelijkheid verdub- Verenigde Zuid Hollandse Bibliotheekcen- beld. In de bus die thans nog wordt ge bruikt, staan vijfentwintig honderd boe ken. De trailer bevat vijftienduizend boe ken. De ledenstop die in maart werd inge- trale: „Een gemeente als Voorhout zou allang een vaste bibliotheek moeten heb ben". Mevrouw Smit is nog niet op de hoogte gesteld van de weigering van het kerbe- stuur. Wel heeft zij van gemeentewerken een tekening van de standplaats aan de Kerkweg ontvangen. „Maar we zouden toch zelf eerst ook een kijkje willen nemen om te zien of de plaats werkelijk geschild vt is voor die grote trailer", aldus mevrouw Smit. Vooralsnog maakte zij zich er geen zorgen over dat er geen ardere plaats te vinden zou zijn voor de bibliotrailer. Record-aantal deelnemers zwemvierdaagse Sassenheim SASSENHtIM De avond- zwemvierdaagse is gister avond om zes uur van start gegaan. Voor de 25 meter meldden zich 170 zwemmers aan de start. Om half zeven ging de 500 meter en de 1 kilometer van start met res pectievelijk 215 en 190 deelne mers en in totaal 575 deelne mers. Hetgeen een record-aan tal betekent. De deelnemers kwamen niet alleen uit Sassenheim maar ook uit de omgeving, zoals Rijpwetering en Leiden. Ook waren er vakantiegangers on der meer uit Afghanistan. Vanavond is er na de vierdaag se om acht uur een gekostu meerde waterpolowedstrijd, morgenavond zijn er om kwart over zeven zwemwedstrijden en zaterdagmiddag worden er familie-estafettes gehouden. Oude raad Leimuiden voor laatste maal bijeen LEIMUIDEN De gemeente raad van Leimuiden zal don derdag 24 augustus voor het eerst na het zomerreces weer bijeenkomen. Voor het laatst in de oude samenstelling. De raadsleden mevrouw Van Eg- mond (KVP), de heer Keal (KVP), de heren Graas en Vis ser (Leimuiden 2000), de WD- er Twisk en de CDA-raadsle- den Van de Akker en Muys zullen niet in de nieuwe raad terugkeren. In de raadsvergadering van september zullen de nieuwe le den worden geïnstalleerd. De raad-oude-stijl zal overigens nog een zware agenda moeten afwerken. Ondermeer staan de drie ontwerp-bestemmings- plannen Dorpskern II, Wester- dijk en de tweede planwijzi ging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied op de agen da. De vergadering begint om zeven uur. Tien kraampjes bij de Her- de Woubrugse middenstand in- heerste een drukte van belang, vormde Kerk aan de Comrie- haakte op de vakantiespeel- Speciaal voor de allerkleinsten kade in Woubrugge. vormden week. De braderie bood ver- gaf het Leids Poppentheater gisteren een braderie, waarmee maak voor jong en oud. Er een voorstelling. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllili SASSENHEIM Indien alle voorbereidingen naar behoren verlopen, zal volgend jaar augus tus een groep van veertig Noordierse kinderen gedurende drie weken in Sassenheim verblij ven. In Sassenheim is een comité samengesteld dat de komst van de kinderen gaat voorberei den en dat een programma op zal stellen voor wanneer de kinderen hier zijn. Om de actie voor de Noordierse kinderen bij de Sassenheimse bevolking t£ introduceren, wordt op dinsdag 5 september een grote voor lichtingsbijeenkomst gehouden in de Spring- plankschool, Kagerplein 30, in Sassenheim. Tij dens deze avond, die om kwart over acht begint, geeft Onno de Haan van de Stichting Hulp Noord-Ierland een toelichting op het Ierse kin deren-project. Tevens vertellen enkele kinderen en jeugdleiders uit Belfast zelf over de toestand in hun land. Voorts worden op deze bijeenkomst dia's uit Belfast vertoond. Men zal zich op deze avond aan kunnen melden als medewerker, of als één der gastgezinnen, waar de kinderen zullen verblijven. De groep kinderen die naar Sassenheim-komt zal in leef tijd variëren van twaalf tot zestien jaar en is samengesteld uit evenveel katholieken als pro testanten. In ieder gastgezin zal zowel een kath oliek als een protestants kind worden gehuis vest. De Stichting Hulp Noord-Ierland organi seert sinds 1972 reizen voor Noordierse kinderen naar ons land. met als resultaat dat in buurten waarvan veel kinderen in Nederland zijn ge weest de haat en de gewelddadigheid sterk afneemt. Informatie en inlichtingen over het Noordierse- kinderenproject in Sassenheim zijn te krijgen bij Frits Beutick. Kagerdreef 140. Sassenheim tel. 02522-12548 Binnenkort start aanleg omleidingsweg in Lisse LISSE Binnenkort wordt een begin gemaakt met de aanleg van een om leidingsweg voor Lisse. De gemeente is in het laat ste stadium van onderhan delen met grondeigenaren. Verschillende gronden en panden zijn al gekocht en onteigend door de gemeen te. In de raadsvergadering van 30 augustus willen burgemeester en wethou ders de raad vragen in te stemmen met de aankoop van gronden die nodig zijn voor de aanleg van de wes telijke omleidingsweg. Hiervoor wordt een krediet beschikbaar gesteld van 166.000 gulden. Deze omlei dingsweg zal in de toe komst mogelijkerwijs de verkeersdrukte in het cen trum van Lisse doen ver minderen. LEIDERDORP Het zoge naamde anti-inflatiebeding be doeld om speculatie bij de ver koop van nieuwbouwwonin gen te voorkomen, zal in Lei derdorp van twee op vijf jaar worden gebracht. De raads commissie maatschappelijk welzijn adviseerde gister-, avond unaniem hiertoe over te gaan. Wanneer de gemeente raad dit advies overneemt zal deze termijn gaan gelden voor het eerstvolgende uitbrei dingsplan het Buitenhof. De commissie besprak de pro vinciale voorschriften inzake de doelmatige verdeling van de woonruimte Deze voorschrif ten beogen de invloed van de gemeentebesturen te vergroten Dit ingrijpen van de provincia le overheid wordt echter in Lei derdorp niet' op prijs gesteld Wethouder C. Gordijn (CDA) stelde er helemaal geen behoet- te aan te hebben. De raadscom missie was het met hem eens en concludeerde dat er noch een meldingsverordening voor de leegstand, noch een vesti gingsverordening voor het we ren van anderen dan eigen in woners moet komen. Het raad slid A Willems (PvdA) verweet de provincie in dit verband centralistisch optreden. Wet houder Gordijn vond wel dat er een betere samenwerking met de andere gemeenten in de regio moest komen, teneinde een doelmatiger verdeling van de woonruimte mogelijk te ma ken. Belangrijkste knelpunten voetgangers in winkelstraten van Oegstgeest OEGSTGEEST - De grote" winkelstraten in Oegstgeest™ vormen de belangrijkste knel punten voor voetgangers. Dit is naar voren gekomen in een verkeersonderzoek dat door een verkeersdeskundig bureau in Oegstgeest is gehouden. Op de Lange Voort komen overstekende voetgangers in conflict met het intensieve aut- q, overkeer. In de De Kempenaer- straat is te weinig ruimte voor voetgangers in het deel tussen de Terweeweg en de Warm on derweg. Op de Terweeweg zijn geen j voorzieningen voor oversteken de schoolkinderen bij de Wal deck Pyrmontlaan en de Em- malaan. Uit het onderzoek is tevens naar voren gekomen dat de kruispunten Warmonder- weg-Leidsestraatweg, Gever- straat-Rhijngeesterstraatweg, Oegstgeesterweg-Laan van Oud-Poelgeest en Lange Voort- Abtspoelweg te lange wachttij den bij de verkeerslichten voor voetgangers hebben. Ook fietsers en bromfietsers maken zich regelmatig schul dig aan het negeren van het rode licht. Dit wordt eveneens in de hand gewerkt door di lange wachttijden, aldus het] rapport dat naar aanleiding van het onderzoek is uitge bracht. Het gemiddelde personenauto- bezit van Oegstgeest was op 1 augustus 1976 ongeveer 280 au-11 to's per 1000 inwoners thans is dit 300 per 100. In 1982 ver wacht men een dichtheid van 335 per 1000 inwoners. Vanavond is in het Gemeente centrum aan de Lijtweg een hoorziting over het verkeers- rapport. Een en ander wordt aan de hand van lichtbeelden toegelicht. De bijeenkomst be gint om acht uur. et LEIDERDORP - Het wil ni« l erg vlotten met de verhuui 0] van de splinternieuwe wonin 01 gen voor gastarbeiders aan di w Touwbaan. Dit deelde wethou sl der C. Gordijn mee tijdens di d gisteravond gehouden verga k dering van de raadscommissit 0 maatschappelijk welzijn. Dt cl hogere huur schijnt velen af tt E schrikken. Op 1 oktober a.s d moet het huidige woonoori b aan de Zijldijk worden ont D ruimd. maar velen hebben al ri te kennen gegeven dat zij wei k geren dit te verlaten. v. Wethouder Gordijn liet door g schemeren dat in het uiterste F geval het woonoord met behulp v van de politie zal worden ont d ruimd. Hij hoopte dat het ech s< ter niet zover zou behoeven te p komen. „Ik wil niet verheler j< dat die kans er in zit." hielc h hij de commissieleden voor. b Het ontbreken van een gebeds si ruimte, waarvan onze krant k gisteren melding maakte e schijnt ook een rol te spelen ti Er worden nu plannen ge- maakt om het recreatiege bouwtje aan de Beukenschans' door middel van een uitbouw geschikt te maken voor eenr gebedsruimte. „Wellicht dat dal J de trek naar de woningen zal vergroten," aldus de heer Gon 71 dijn. t' Warmond De beslissing om ruim' anderhalf miljoen neer te tellen voor de uitbreiding van het gemeentehuis bleek voor enkele leden van de raadcommissie financiën gisteren zeer moei lijk te nemen. Vooral het tijdstip waarop deze beslissing wordt gevraagd vonden de commissie leden bezwaarlijk. Nu de raad nog maar enkele weken in funktie is komen de gevolgen van de genomen beslissing voornamelijk tot uiting in de zittingsperiode van een raad die in zijn geheel geen uitspraak over deze zaak heeft gedaan. Met name de heer Heijl vond dat de komende raad financieel teveel werd beperkt. De overige leden van de commissie financien deelden zijn bezorgdheid wel maar spraken zich toch uit voor het voorstel met dien verstande dat het bedrag van 1.550.000 niet zou worden overschreden. De leden van de commissie open bare werken maakten hier en daar een opmer king over het plan maar konden toch akkoord gaan met het voorstel. De heer v. Dam sprak zijn bezorgdheid uit over het behoud van de grote boom voor de ingang van het gebouw. De kruin raakt nu al de pannen van het dak van de bestaande bebouwing, tij dens de bouw zou de boom gemakkelijk bescha digd kunnen worden. Wethouder de Winter ver zekerde hem echter dat er tijdens de bouw met de grootste voorzichtigheid in de buurt van de boom gewerkt zal worden. De angst voor de financiële gevolgen in de toekomst kwam bij de commissieleden steeds weer naar voren. Maar burgemeester de Vreeze zag de nabije toekomst beslist niet somber in. In het verleden is meerdere keren de bodem van de gemeentelijke schatkist zichtbaar ge weest maar steeds weer bleek alles erg mee te vallen. De Vreeze stelde dat er door een te voorzichtig financieel beleid in Warmond al veel kansen waren gemist. De geruststellende woor den van de burgemeester en begrip voor de urgentie van de uitbreiding deden de commissie leden tenslotte besluiten akkoord te gaan als de anderhalf miljoen maar niet te zeer zal worden overschreden. De realisering van de kleedaccommodatie op het sportpark Overbos werd eveneens als een drin gende noodzaak gezien. De bouw van acht kleedruimten en drie ruimten voor scheidsrech ters zal in twee fasen worden uitgevoerd. Met het aanwijzen van dekkingsmiddelen voor de 2e fase had de heer Heijl veel problemen. Hij vond dat veel meer een taak voor de nieuwe raad. Dhr. Heemskerk informeerde naar de bijdrage van voetbalvereniging Warmunda. Burgemeester De Vreeze deelde mee dat een gesprek tussen het bestuur van Warmunda en het college van b en w gistermiddag zeer verhel derend had gewerkt Warmunda zal jaarlijks een bedrag van 10.000 bijdragen aan de klee daccommodatie in de vorm van huur. Dit be drag zal wel jaarlijks worden aangepast zodat het waardevast genoemd kan worden. Het Warmondse gemeentehuis dat dringend moet worden uitgebreid

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4