Leidschendamse fracties sluiten Pohlkamp uit Kinderspeelplaatsjes in Voorhof-zuid Carillon Woudse Dom feestelijk ingeluid VEEL ZON EN GEZELLIGHEID BU WASSENAARSE}. ZOMERFEESTEN Hazerswoude verwelkomde kinderen uit Noord-Ierland C Caravan uitgebranc^ MVKV wint De Jong- bokaal ÜÏS BIJ VORMING AFSPIEGELINGSCOLLEGE HAZERSWOUDE - Achten dertig kinderen uit Noord- Ierland, vergezeld van zes leiders, verblijven momen teel in Hazerswoude. De jon gens en meisjes vinden tot de achtste september, datum van vertrek, onderdak bij gastgezinnen, die zich des tijds spontaan aanmeldden. De leid(st)ers uit de Noord- ierse stad Belfast verblijven in een woning aan de Joseph Haydnlaan, die gemeente en woningbouwvereniging Volksbelang beschikbaar stelden. In de nacht van vrijdag op zaterdag jl. arriveerde het ge zelschap in het ontmoetings centrum Het Anker aan de Rijndijk. Ter verwelkoming waren daar de hoofden van de gastgezinnen present. Lex Esveld, de penningmeester van het plaatselijke comité Hulp Noord-Ierland, heette er de jongens en de meisjes van protestantse en rooms-kath- olieke huize welkom. Wil Brans-Danner, consul in onze provincie van de landelijke Stichting Noord-Ierland, gaf eveneens acte de presence. Vermoeid van de reis, die een uur langer duurde dan was gepland en nerveus vaak, maakten de jongelui kennis met hun pleegouders-voor- drie-weken. Een periode, waarin de plaatselijke comite- leden en de gastgezinnen zul len trachten voor de jeugdige bezoekers de door burger- en godsdienstoorlog geplaagde situatie in hun eigen Noord- Ierland te doen vergeten. Een periode ook, waarin de jon gens en meisjes wellicht ook elkaar beter gaan begrijpen en te zijner tijd in eigen land kunnen bouwen aan een maatschappij, waar méér be grip voor eikaars standpunt zal gaan bestaan. Een begin netje ontstaat in Hazerswou de: in elk gastgezin zijn twee kinderen, één van hen is rooms-katholiek en de ander protestant. Een eerste kennismaking met hun gastgemeente maakten de kinderen van Ulster afge lopen weekend. In de tafelten- nishal van Avanti stonden za terdag verscheidene spelletjes op het programma. Een vos senjacht, een door fraai weer voorziene barbecue en een disco-platenfestijn vormden andere onderdelen. Op zon dag toog men naar de kerk. Het ene kind ging naar de gereformeerde kerk. Het an dere woonde de eucharistie viering bij in de rooms-kath- olieke kerk. Na een gezamen lijk „kopje koffie" in Het-An ker bracht een ieder de zon dag door in het gastgezin. Feestmiddag van V.A.K. ALKEMADE - De feestmid dag die zaterdag in het kader van de vakantiespelen in het Rijpweteringse Dorpshuis werd gehouden, heeft vijfhon derd gulden opgebracht. De opbrengst is voor de kerstvie ring van de geestelijk gehandi capten in Alkemade, die het V.A.K. jaarlijks verzorgt. Voor een stampvol' Dorpshuis traden achtereenvolgens „De .Sleutels", het „Sass Kwintet" en „De Jonge Toekomst" op. Aan het slot van de middag v/as er nog een grote verloting, waarbij de toegangskaarten te vens als lot dienst deden. LEIDERDORP - De kinder speelplaatsjes in de wijk Voor hof-zuid zullen binnen enkele weken gereed zijn. Na de le vering van de speelelementen moeten de bestratingen van de plaatsjes worden aangepast voor definitief gebruik. De speelplaatsjes worden aan gelegd overeenkomstig het ad vies van de Vrouwen Advies Commissie voor de Woning bouw. De VAC had daarover tevoren uitvoerig overleg ge pleegd met belangstellende buurtbewoners. In dat overleg heeft ook de uivoering van de ondergrond onder de speeltoe stellen de nodige aandacht ge vraagd. Besloten werd toen om onder de toestellen houtsnip pers aan te brengen. Dat mate riaal is zacht, betrekkelijk schoon, gemakkelijk op te brengen en later aan te vullen en goedkoop. In het oorspronkelijke plan van de gemeente, dat ook aan de bewoners is voorgelegd, za ten vijf zandbakken voor Voor- hof-zuid. Burgemeester en wet houders hebben bij nader in zien besloten die toch niet alle maal uit te voeren. Volstaan zal worden met twee zandbakken, één bij de flat Bolderikkamp en één bij de Rozemarijntuin. B en w zien wel het belang in van zandbakken voor het kin derspel, doch het verantwoord hygiënisch houden van openba re zandbakken gaat zoveel geld kosten, dat het college heeft besloten alleen bij de flats een zandbak te laten maken. De gezinnen hebben immers geen mogelijkheid om in de eigen tuin een zandbak aan te leggen. Op de te vervallen ruimten voor zandbakken wordt een ander speelelement aange bracht. De Woudse Dom Rijnsaterwoude Onder grote belangstelling heeft het gemeentebestuur zaterdagmorgen het Dom"-carillon officieel ingeluid. Aan dit caril lon, dat al vele jaren in de toren van de Nederlands Hervormde kerk aanwezig is, zijn begin juni 9 klokken toegevoegd, waardoor het mogelijk is geworden een reeks van liederen over het dorp te laten klinken. Tijdens een gloedvolle toespraak bood de heer C. de Bruin namens het verenigingsleven van Rijnsaterwoude, de burgemeester een muziek band aan, die bij bespeling elk kwartier de Big-Ben-slag laat horen. Een-geschenk, dat de wens van vele ven-uit en in het bijzonder, die van het gemeentebestuur. De rijke klanken van het speelwerk leveren hiermede een belangrijke bijdrage aan de ken- merkede sfeer, die er van een kleine leefgemeen schap als dit dorp uitgaat. In één gebeurtenis samengevat, heropende bur gemeester V.d Kroft even eerder op de ochtend met feestelijk vertoon de onlangs verbouwde en verbeterde openbare lagere school „De Toren valk". waarover de heer van Amerongen de scepter zwaait. Vor deze verbouwing heeft de raad enige tijd geleden een krediet van f 30.000,- gevoteerd. ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de kruising Van Lennep- straat -Nic.Beetsstraat in Alp hen aan den Rijn zijn gister middag bij een verkeersonge luk drie auto's zwaar bescha digd. Omdat een van de auto mobilisten geen voorrang ver leende en daardoor de andere auto raakte, botste deze laat ste tegen twee geparkeerde auto's aan. Niemand werd ge wond. VOORHOUT De harmonie van muziekvereniging „Sint Caecilia" is morgenavond te beluisteren in het KRO ra dioprogramma op Hilversum 2 „Zin in muziek. Dit pro gramma wordt uitgezonden van half acht tot vijf over acht. „Sint Caecilia" zal de Dance Trafalgar" van W. Zehle en de „Dance America na" van Yoder ten gehore brengen. De nummers zijn opgenomen tijdens het festi val ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de Bond van Nederlandse Mu ziekgezelschappen in Zuid- Holland. AARLANDERVEEN - Het barbecue-feest dat zaterdag avond in de speeltuin werd gehouden, is een groot succes geworden. Aan het begin van het feest gaf muziekvereni ging DSS met medewerking van een drumband en het ma- LEIDEN/REGIO - De kraamverzorgsters van het Kraamcentrum „Rijn en Vliet" hebben in het jaar 1977 de verzorging van 897 polikli nische/ziekenhuisbevallingen en 385 thuisbevallingen voor hun rekening genomen. In to taal dus 1.282 verzorgingen in de gemeenten Leiden, Leider dorp, Leidschendam, Oegst- geest, Voorburg, Voorschoten, Wassenaar en Zoeterwoude. In sommige gevallen 'kon geen hulp worden verstrekt. De stichting verwacht echter uitbreiding van het bestand aan kraamverzorgsters zodat voortaan teleurstellingen kun nen worden voorkomen. PAGINA 4 |b|f ALPHEN AAN DEN RIJN Een caravan met inboedel ter waarde van 16.000 is in dt m/m nacht van vrijdag op zaterdaj I in Alphen aan den Rijn door iJ brand verwoest. Omdat om standers omstreeks half een de tijd dat de brand uitbrak, een ^an man hard hebben zien weglo. pen acht de politie het waar- f|£p schijnlijk dat de brand is aan- ands gestoken. ;am, De caravan die stond gepar- ebat keerd op het terrein bij he: at 1 ijsclubgebouw was van een fa €(re milie uit Capelle aan den IJssel an die in Alphen een bruiloft be- aai.. zocht. Gezien het te verwach oert ten drankgebruik achtte men «jeuv het verstandiger de nacht dooi uolu te brengen in de caravan en [dolu pas de volgende ochtend huis* de N vvaarts te keren. Toen de fami- vrj lie omstreeks een uur arriveer de was er niets meer over. Dt familie was tegen brand verze. kerd. Flora legt vaart voor nieuwbouw aanue RIJNSBURG - De veiling Flora in Rijnsburg is begon- ..q nen met de aanleg van eenvCl vaart van acht meter breed op het 25 hectare grote terrein in «MS' de zogenaamde Kamphuizer* erst, polder. De vaart wordt aangelegd ter beheersing van de waterhuis-' houding rondom het veilingter rein. Dit water, met een lengte van ruim 3 kilometer, zal de enorme hoeveelheid regenwa ter, dat moet worden afgevoerd van het terrein en de gebou wen. moeten opvangen. De door graafwerkzaamheden itm; vrijgekomen grond wordt be- wee nut om een aarden wal rondom kiel het terrein aan te brengen. aka De wal zal dit najaar worden ecoi beplant, zodat een natuurlijke afscherming wordt verkregen en tevens de ontsiering van hetpt 1 landschap tot een minimi wordt beperkt. HAZERSWOUDE - MVKV nAZiLivonutuL mvivi werd zaterdag winnaar vanRfl het voetbaltoernooi, dat de za-i e Hazers- Bern ar dus i reserve- In het y terdagsectie van de Hazers-: woudse vereniging Bernardas voor standaard- en teams organiseerde, eindklassement, opgemaakt LT aan de hand van de resultaten van de twee elftallen van de deelnemende verenigingen H MVKV, Bemardus, Abbenes, I— Waddinxveen en Alphense Boys, was er overigens weinig verschil. Want de organiseren de club Bernardus en MVKV scoorden beiden tien van dcv zestien te behalen winstpun ten. MVKV legde beslag op de|\ B.C. de Jongbokaal y] De eindstand: 1. MVKV. 2. Be- rardus, 3. Abbenes. 4. Wad dinxveen. 5. Alphense Boys. Het standaardteam van Ber nardus kon overigens wat „rui ken" aan de sfeer van de eerste klasse van de Leidse afdeling, waarin men komend seizoen debuteert. Wel, Brnardus klop te MVKV (2-0), versloeg ook Abbenes (1-0), verloor van een Alphense Boy-combinatie (0-1) en speelde gelijk tegen de goudse afdelingseersteklasser Waddinxveen (0-0). WASSENAAR Begunstigd door mooi zomer weer zijn vorige week de Wassenaarse zomer feesten gehouden. Dat mooie weer bracht, niet alleen op het kermisterrein aan de Dr. Mans- veltkade, maar ook bij de verschillende evene menten die de Wassenaarse Oranjevereniging op het programma had geplaatst, duizenden mensen op de been. Die grote belangstelling vormt voor de bestuur sleden van die vereniging en hun dapper mee werkenden echtgenotenn en in sommige ge vallen ook kinderen de best denkbare belo ning voor al het werk dat door hen werd verzet. Er werden dit jaar ook opvallend veel compli mentjes gehoord over de organisatie van de feestelijkheden. En ook die zijn welverdiend. Want slechts weinigen staan erbij stil, hoeveel werk er gedaan moet worden om jong en oud een paar gezellige dagen te bieden. Niet alleen werk, organisatorisch en administratief, dat met het nette pak aan gedaan kan worden, maar ook heel veel sjouwwerk waarbij de handen uit de mouwen van de overall gestoken moet wor den. Het programma omvatte, behalve de kermis, een 19-tal evenementen: wedstrijden voor jongeren, en ouderen, die niet alleen de deelnemers plezier en kans op een aardige prijs boden, maar die ook een aantrekkelijk kijkspel voor het publiek opleverden. Verder: een vuurwerk en een muzi kale stertocht. De belangstelling voor de verschillende wedstrij den was over het algemeen zeer groot. Uitschie ters waren de 279 jongens en meisjes bij de tekenwedstrijd en de 100 jonge deelnemers aan IE? pra het doeltrappen, terwijl ook de rubberkano-wed strijden in het sportfondsenbad meer dan 100 deelnemers trokken. Wat de wedstrijden voor nie ouderen betreft: voor het kuipjesteken stonden h 70 deelnemers genoteerd. Het „hippische" gedeelte van het programma feai had een wat andere opzet dan in vorige jaren, arl In plaats van het ringsteken met pony's werd chl op het land achter de Van Duivenvoordelaan laa een ponyrace gehouden. Een nieuw programma onderdeel, dat nu nog niet zoveel deelnemers trok, maar dat voor de toekomst veel belooft. De Oranjevereniging werd bij de organisatie bijgestaan door enkele mensen van de Noot- dorpse harddraverijvereniging. Het ringsteken te paard en met rijtuigen was verplaatst van het Burchtplein naar de Van en Groeneveltlaan. Vooral de ringrijderij met rijtui- 4 gen leverde een boeiend schouwspel op. Er 'PP waren allerlei soorten voertuigen, de deelnemers linl If waren in stijl gekleed en wagens en paarden waren keurig „opgetuigd". Voor de tweede keer had de Oranjevereniging de Eindhovense kanovereniging „Genneper Mo len" deze keer ook een Groningse kanovereni- leti ging uitgenodigd voor demonstraties kano-po- lan lo. Er werd door enkele bedreven kano-ers gedemonstreerd welke behendige toeren met zo'n klein vaartuigje uitgevoerd kunnen worden teli en ook het publiek mocht het proberen, waarbij leden van de Wassenaarse Reddingsbrigade een wakend oogje in het zeil hielden. Er was meer Rai watersport in het programma, wedstrijden in het waterfietsen, waarvoor zich 36 deelnemers hadden aangemeld. f>lij STAD/REGIO leidse courant De rubberkanowedstrijd in het Sportfondsenbad trok vele deelnemers LEIDSCHENDAM Morgen komen in het Leidschendamse raadhuis de fracties bijeen voor een afrondende bespreking over een beleidsprogramma voor de ko mende vier jaar. De vakantie, aldus frac tievoorzitter C. H. de Ruijter die de be sprekingen leidt, is oorzaak van een overi gens door hem betreurde vertraging. De wensen voor de hoofdlijnen van het beleid zijn door de verschillende fracties op pa pier gezet waarna wethouder J. J. Meijer werd verzocht een voor ieder aanvaardba re samenvatting te maken. „Rekening houdend met de krachtenver houding" voegt de heer de Ruijter hieraan toe, en „de definitieve tekst van het pro gramma zal uit dit concept te voorschijn moeten komen". Als het beleidsprogram ma klaar is volgen nog de besprekingen over de wethoudersfuncties, de inhoud daarvan en de personen. De fracties willen een afspiegelingscollege waarin echter geen plaats is voor Groep Nieuw Leidschendam van de heer J. A. W. Pohlkamp. Dit ondanks het feit dat GNL evenveel (3) zetels heeft als de PvdA. Een van de argumenten is dat de PvdA 125 stemmen meer heeft behaald. Een ander argument schijnt te zijn dat uit de 3-mans- fractie van GNL geen wethouder is te leveren. GNL zou als oplossing een van de overige kandidaten van de lijst hebben voorgesteld waarvoor dan een gekozen raadslid zou moeten bedanken. In de plaat-- selijke pers is verder gesuggereerd dat de PvdA het nog niet eens is over de persoon van de eigen wethouder, ten onmogelijke suggestie omdat in het PvdA-gemeentepro- gramma uitdrukkelijk is vermeld dat, als de PvdA zitting neemt in het b en w-colle- ge, de lijsttrekker (de heer G. L. Hendriks) tevens wethouder zal zijn. De overige raad sleden zullen weinig bezwaar tegen de heer Hendriks kunnen of willen maken. De heer de- Ruijter zei zich persoonlijk daar zeker niet mee te willen bemoeien hoewel men bij het CDA nog niet vergeten is dat de PvdA bij de wethoudersverkie zing van de heer Meijer blanco heeft ge stemd, Men had bij de PvdA voor die functie, jeugd- en sportzaken, te weinig vertrouwen in zijn capaciteiten. Een onge veer gelijke affaire heeft zich tien jaar geleden voorgedaan toen de heer H. L. van Dongen door bijna de gehele raad niet competent werd geacht voor de functie van wethouder van openbare werken. Hij werd pas na urenlange discussies en getouwtrek gekozen voor de functie die hij overigens naar veler mening later uitste kend bleek te kunnen vervullen. Als de wethoudersverdeling rond is, waarschijn lijk 2 CDA, 1 WD en 1 PvdA, komt nog de aanwijzing voor de commissies e.d. De heer de Ruijter deelde ons mee dat voor de 27 commissies en besturen als Prinsen hof, waterleidingbedrijf en „Dalton" één schema zal worden gemaakt dat in zijn geheel aan de raad kan worden voorge legd. Voor dit alles zijn echter nog maar precies 14 dagen beschikbaar want op dinsdag 5 september komt de nieuwe Leid schendamse gemeenteraad bijeen. Er zul len volgens de heer de Ruijter dan ook nog „spijkers met koppen" moeten worden ge slagen. Wat die nieuwe raad betreft heeft wethou der Meijer alvast voor wat opschudding, ook en vooral in sportkringen gezorgd, door deze week te verklaren dat voor de tweede sporthal volgend jaar waarschijn lijk nog geen financiën beschikbaar zijn. De jaarlijkse verhoging van de rijksuitke ring aan de gemeenten is op een laag pitje gezet, aldus de heer Meijer, en de winst van het Lichtbedrijf, waarvan een deel zou worden bestemd voor de tweede sporthal, zou beduidend achterblijven bij de begro ting. Dezelfde wethouder deelde vorige maand echter de betreffende commissie mee dat het Lichtbedrijf, weliswaar over 1977, een miljoen gulden meer winst heeft gemaakt dan werd begroot. Vreugde hier over bij de commissie die meende dat de gemeenschap hiervan zou kunnen profite ren. De gemeenteraad is vorige maand akkoord gegaan met de bouw van de sporthal.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4