SJC overklast Alphen: 6-1 Vierde B-overwinning Robbert van de Feen Zuiderkwartier 'baas' in eigen vijfkamp I Twee finaleplaatsen voor De Bataven Dat hebik gemist SPORTTRIBUIME OPVALLENDE PRESTATIE MEERBURG TEGEN BLAUW ZWART Eerste plek John Eradus ERIC FILEMON TERUG BIJ DANAÏDEN STERKE DAG AV HOLLAND Limiet niet voldoende voor EK... Jezieter goed uit (Van onze sportredactie LEIDEN De districtsbekercompetltie voor de zondagamateurs werd gisteren vervolgd. Door de grote hitte waarin de meeste wedstrijden werden afgewerkt konden slechts weinig opwindende momenten worden opgetekend. Slechts Meerburg leverde een knap pe prestatie door het sterker geachte Blauw Zwart op 2-2 te houden. Ook Foreholte baarde opzien door in Noordwljkerhout tegen WSB een 3-0 achterstand volledig goed te maken om vervolgens toch nog met een 5-3 nederlaag af te reizen. Meerburg, die voor een knappe prestatie zorgde door ditmaal Blauw Zwart op 2-2 te houden. Poule 3 Wilhelmus speelde in Voorburg een enerverende wedstrijd tegen Wassenaar. Na 20 minuten was de stand al 1-0 voor de thuisclub, waarna Ton Papo nog voor de rust gelijk maakte. Ton Boot werd in de tweede helft de held van de Voorburgers, want met twee doelpunten bracht hij de overwin ning, en gezien het veldoverwicht terecht, bij de geelzwarten. Poule 11 Een forse zege behaalde Rijpwe- tering op het bezoekende SVLV. Met 3-0 werden de Voorschotena ren al voor de pauze op de knieën gebracht door goals van Renè Bisschop (24ste min), Hans Witteman (29ste min) en Albert Bolle (40ste min). Het was dan ook te begrijpen dat de Rippers in het tweede deel van de wed strijd door de grote hitte het tempo wat lieten zakken, waar door SVLV kon aanvallen. De kansen werden echter niet benut. In Zoeterwoude was het weer Na 8 minuten maakte Paul van der Heyden het eerste doelpunt voor Meerburg, terwijl Gerrie Straathof nog geen 5 minuten later de tweede treffer scoorde. Na de thee stopte de uitblinkende Poilfo 14 doelman van de kersverse vierde klasser, Peter van der Heyden, een penalty. De ploeg uit Wasse naar kwam nog op gelijke hoogte, maar de storm van aanvallen, die de tweedeklasser ontketende bracht hen de zege niet meer. Poule 13 Een doelpuntenfeest was het in Noordwijk, waar SJC met 6-1 ge makkelijk won van Alphen. Hoe wel de Alphenaren na een kwar tier spelen een voorsprong na men, was de hoop op meer al snel verdwenen. Leo Geerlings scoorde 2 minuten later 1-1 en vlak voor rust benutte Piet Albert een penalty. Leo Geerlings (nog 2x) en Henk Krauwels (2x) maak ten. dat de score in juiste verhou ding met het veldoverwicht stond en hielden de punten in Noord- wijk. Poule 12 Roodenburg bezocht de Alphense Boys en kwam daar met een 0-2 overwinning wel zeer goed weg. In een pittig duel, waarin beide ploegen goed voetbal lieten zien, wonnen de Leidenaars door een eigen doelpunt van de Alphense defensie en een omstreden goal in de tweede helft. De scheids rechter wuifde een buitenspeisi- ln een matige wedstrijd, waarin het tempo zeer laag was, speel den MMO en Randstad Sport met DO gelijk. Alleen Paul Wolvers bracht enige opwinding door te scoren. Wegens buitenspel werd de treffer terecht afgekeurd. Poule 15 Lugdunum miste in het bekerduel met Van Nispen trainer Ruud de Groot die verplichtingen had als coach van het Nederlands dames team bij het Amsterdam-703 toer nooi. Niettemin won zijn ploeg de wedstrijd met 2-3. Martien van Eeden en Dick Vermin scoorden voor de ploeg uit de Zilk, terwijl Leo Wetselaar, Frans Sjardijn Marlies Alberts scoort het tweede doelpunt voor Crescendo in het duel met Sperwers. ADVERTENTIE Heerlyk. beider Ueineken. LEIDEN De jeugdploeg van Swift is bijzonder succesvol ge weest tijdens het dit weekeinde in Gouda gehouden district- stoemooi. Behalve twee eerste plekken werden nog vele ere plaatsen bereikt. Meest opval lende overwinning kwam op naam van John Eradus. Ge steund door Rob Koster (twee de) en nummer drie Jan Zand- stra, pakte Eradus de zege bij de 13-jarigen. Overige uitslagen: 8 jaar: Nancy Albers (3de); 9 jaar: John van Kampen (4de), Ron van Wee ren (5de), Jacky Ginjaar (6de); 10 Jaar: Arenka Eradus (3de); 11 jaar: Wim Dreef (5de), Richard Albers (6de), Nico Belfi (7de); 12 jaar: Simon van Weeren (2de); 14 Jaar: Edward Wijsman (1ste), Richard Neuteboom (3de). Paul Bekooy (5de) en John van Weeren (10de). LEIDEN Tijdens het dit afgelo pen weekeinde gehouden korf baltoe mooi van de Leidse ver eniging Zuiderkwartier is de thuisclub gisteren winnaar ge worden van de vijfkamp. Zater dag hadden de pupillen van De Algemene en de adspiranten van Madjoe de eerste prijzen in de wacht gesleept van het jeugd- De vijfkamp van gisteren kende drie Leidse deelenemers. Cres cendo, De Danaïden en Zuider kwartier. naast het Rotterdamse Sperwers en Ready uit Den Haag. Door overwinningen in de stan daard-, tweede-, en veteranen klasse werd gastheer Zuiderkwar tier algeheel winnaar, op twee punten gevolgd door Ready. Hoewel de korfbalcompetitie reeds over veertien dagen start, mogen de resultaten van de aan de vijfkamp deelnemende eerste twaalftallen niet representatief voor de speelsterkte genoemd worden. Daarvoor verschilden de ploegen te veel met de in de competitie uitkomende teams, deels door nog op vakantie zijnde spelers, deels door experimenten van trainers. "Vandaag krijgt de jeugd een kans." kenmerkte De Danaïden coach Gerard Bos de situatie, "de definitieve opstelling komt pas donderdag voor het begin van de competitie". De re sultaten van de Bos-brigade wa ren uiterst mager. Een 5-5 gelijk spel tegen Ready was het enige wapenfeit. Tijdens dit duel mani festeerde de "nieuwe" aanwinst Eric Filemon, tweemaal scorend, zich opnieuw als steunpilaar van de overgangsklasser. Eric File mon meldde zich afgelopen maand weer aan als lid van De Danaïden, waar vandaan hij twee jaar geleden met het nodige ru moer vertrok en het afgelopen seizoen bij De Algemene als trai- Meer reden tot tevredenheid had Wim Metselaar, coach van de winnende thuisclub, al zwakte hij het enthousiasme direkt af door te verklaren dat er een groot verschil is tussen toernooi en competitie. "Zuiderkwartier had meer moeite met Crescendo dat in de competitie een klasse lager uitkomt dan met de hoger spelen de ploegen zoals Ready, Sper wers en De Danaïden." Crescen do speelde dan ook een erg sterk toernooi. Het snoepte door het 3-3 gelijke spel tegen Zuiderkwar tier de winnaar het enige punt af en versloeg in de openingswed strijd De Danaïden met 3-2. De overige wedstrijden tegen Ready en Sperwers gingen met een klein verschil (6-4 en 7-5) verloren. Het resultaat was een gedeelde derde plaats met Ready. Eindstand in de standaardklasse: 1. Zuiderkwar tier, 2. Sperwers. 3. Crescendo en Ready, 5. De Danaïden. fin Velocitas Series In Leiderdorp kwamen zaterdag tien ploegen in de eerste klasse uit. waarvan zeven uit de Leidse regio. Ook de finale tussen de beide poulewinnaars was een Leidse zaak. Daar ontmoetten Fiks en Ons Eiland elkaar. On9 Eiland werd met 4-2 winnaar doordat het over een betere con ditie beschikte. Een versnelling vlak voor tijd bracht de stand in drie minuten van 2-2 naar een winnende 4-2. Eindstanden eerste klasse: 1A: 1. Fiks. 2. VES. 3. De Algemene 2, 4. Velocitas. 5. War mond. 1B: 1, Ons Eiland. 2 VEO. 3. Valto, 4. Tempo, 5. Velocitas 2. Jeugdtornooi Zaterdag was het terrein aan de Montgomery!aan in bezit geno men door zo'n vijfhonderd korf ballers van acht tot vijftien jaar. In de pupillenklasse. 8-11 jaar, werd de eerste prijs gewonnen door De Algemene. Het verschil met medefinalist Fides Pacata was echter zo klein dat tijdens de officiële speeltijd geen beslissing viel. Dit gebeurde pas bij het nemen van strafworpen waarin De Algemene zich de betere toonde. Ook bij de adspiranten was het verschil in 8peelsterkte tussen de beide finalisten Madjoe en Zuider kwartier erg klein al viel de beslis sing voor het laatste fluitsignaal. Madjoe won, maar verder dan 1-0 kwamen de Rijnsburgers niet. De overige winnaars van zaterdag en zondag waren: Ready 3, Ready J1, Phoenix A2, Ondo A3. Phoe- ADVERTENTIE ffe^nk.helderfleinelopn. v Van onze tennismedewerker Katwijk aan Zee Richard Merckenstein heeft in de finale van het Zee en Duintoer- nool geen kans gezien Robbert-Jan v.d. Feen van zijn vierde B-titel in dit seizoen af te houden. De Amsterdamse Dash-speler bracht v.d. Feen met zijn diepe slice-backhand wel in moeilijkheden, maar uiteindelijk miste hij toch voldoende aanvalskracht. Dankzij lobs op maat en fraaie backhandpassings was het basellnespeler v.d. Feen, die met 6-4 de eerste reeks winnend afsloot In de tweede set dreigde Merckenstein wel door te druk ken. Het duurde tot 2-5, voordat de tegen het zijns inziens te luidruchtige publiek mop perende Vpn de Feen terug kon komen. Van de Feen kwam zelfs met 6-5 voor, de laatste game bracht echter meer spanning dan de hele partij bij elkaar. Meer dan vijftien keer liet Merckenstein een kans op 6-6 onbenut, maar ook overleefde hij uiterst koelbloedig een aantal matchpoints. Door een ogenschijn lijk onhaalbare smash te retourneren was het Van de Feen, die de game pakte en daarmee ook de titel. Het herendubbelspel was een volledige Am- sterdam-aangelegenheid. De eerste set ging via een tie-break verrassend naar het jeugdige duo Bosboom/Demper. De routine gaf de doorslag. Met tweemaal 6-1 was de winst toch voor Merckenstein en Goris. De heren C-titel is gewonnen door Ronald Teeckenbroek. De 16-jarige Zuid-Afrikaan had teveel offensieve kracht voor Gjalt Lucassen van Thor Rood-Wit: 6-3, 6-2. Samen met zijn oom, Jan Wolters. miste Lucassen ook de titel in het herendubbelspel. Met 7-6, 3-6, 6-4 ging de zege naar de Katwijkwedstrijdleiding, Ivan Hermans en Hans Olivier. In de veteranenfinale probeerden Jan de Groot en Joost Rodenburg, wie van hen de bal het langst in het spel kon houden. De Groot kwam Robbert Jan van de Feen: winnaar in Katwijk. met 5-3 voor. maar zag de set toch met 7-5 naar Rodenburg gaan. De laatste had hierbij echter teveel energie verbruikt, zodat De Groot via 6-2 en 6-1 als winnaar van het gravel stapte. kei/De Groot-Eijmaal/Kuipers 6-2, 6-3; DEC: T. Timmer-A. Veenman 6-0, 7-6; DDC: Driessen/- v.d. Berg-Verschoor/Den Hoed 3-6, 6-3, 6-4; DED: N. Dielen-N. Lafay 4-6, 7-6, 6-0; HED: Th. de Mooy-R. Lips 6-0, 7-5; HDD: Plal 2x-Staal/Tönjann 6-0, 6-7, 8-6. Paul Theunissen De jeugd heeft in de C- en D-categorieën van het HTC-toemooi stevig toegeslagen. De veer tienjarige Freek v.d. Capellen legde beslag op twee titels. De finale C won hij verrassend van Hans Ekker (6-3, 7-5). Ekker kon het tempo niet hoog genoeg opvoeren, wat Van de Capellen gelegenheid gaf zijn gesneden backhand keer op keer dicht tegen de lijn te plaatsen. Samen met Bertine Koemans zege vierde hij in het gemengddubbel over het koppel Rozenburg/Baans: 2-6, 6-3, 7-5. De dames C finale was ook een jeugdaangelegen- heid. De districtskampioene t/m 14 jr., Jacque line v. Wijk had in de halve finale de taaie Alie Snellenberg verslagen (6-7, 6-3, 6-4) en Annette Karl van de Leidse Hout had de titelpretendente mevr. Ruitenberg uitgescha keld (6-3, 6-4). In de eindstrijd was Jacqueline niet opgewassen tegen de harde forehand van Annette: 5-7, 2-6. Josje Koemans won het D-toerriooi met 6-3, 3-6, 6-4 van de heer Cijsouw. Alice v. Eist van Artesia was te sterk voor Karin Strijk bij de dames in D: 7-5, 6-1. De finale van het acht deelnemers tellende invitatie B toernooi is gewonnen door Henny Koemans. die na een slechte start (3-6) met 6-2, 6-0 met Arnold v.d. Capellen afrekende. Uitslagen overige finales: DDC: Wortelboer/v. Riet-Witte/Schoutse 6-7, 6-0, 6-4: HDC: Ekke- r/R. de Bakker-De Rooy 2x 7-6, 6-4; GDD: Poortman/v. Teijlingen-Citroen/Vite 7-5, 2-6, 6-4; DDD: Wanders/v. Velzen-Ruys/Gietema 3-6, 6-2, 6-0; HDD: v. Offeren/v. Velzen-Mi- chielsen/Cijsouw 1-6, 6-1, 6-2. Van onze atletlekmedewerker LEIDEN Slechts één seniorenploeg zal volgend jaar In de competitie een klasse lager moeten uitkomen. De dames van AV Lelden zakten op de laatste dag In de tweede klasse van de achtste naar de elfde plaats, hetgeen degradatie Inhield. Daarte genover staan finaleplaatsen voor zowel de dames als de heren van de Bataven en de heren van AAV36. Alle overige ploegen wie ten zich eenvoudig te handhaven. De dames en de heren van De Spartaan hadden weinig hoop hun puntentotaal in de laatste wedstrijd te verbeteren (de twee beste van de drie scores telden voor het eindtotaal), daar vele van de vaste ploegleden afwezig waren. Bij de heren lieten zelfs enkele van de grote namen het afweten. Piet Waaning, bijvoorbeeld, wist de vijf kilometer niet binnen de vijftien minuten te lopen: 15.07.6. Ad van Doom wist wel enkele goede tijden te realise ren: 110 meter horden in 15.6 en 100 meter in 11.2. Nico van Steyn en Jelke Braaksma kwamen met hink-stap-springen tot 12.75 en 12.48. De 400 meter met en zonder horden leverde Aad Kortekaas geen problemen op: 57.6 en 53.2. Arie Rus was op de 400 vlak nog iets sneller: 52.7. De kracht van Nico van Noort bleek weer bij het kogelslingeren en het discuswerpen: 36.94 en 45.90. Het beste num mer bij de dames was de 800 meter met 2.15.8 en 2.19.2. Marja Bierman en Hilde de Roo brachten op de 100 meter 13.1 en 13.3 op de klokken. Lea van der Aart kwam zeer ver met de discus: 36.06. De Holland-heren wisten met een goede slot wedstrijd nog een plaats op de ranglijst in de hoofdklasse te stijgen. Met in totaal 52.339 punten eindigden zij net boven De Spartaan. Vooral Mark van Vliet viel op met 4.60 pols- stokhoog en 16.0 op de 110 meter horden. Kees Riemens wierp 59.13 met de speer. Manfred Sahner slingerde met de kogel 40.60 meter. Goede gemiddelden waren er op de 100 meter, Alfred Verhoef (11.1) en Dirk van der Vijver (11.2), de 400 meter Frans Kroone (51.0) en Bert Paauw (52.2) en bij het kogel stoten Harry Frauenfelder (12.37) en Helmut van Schaik (12.68). Van goed gehalte was weer de 3000 meter steeple van Martien van der Hoorn: 9.15.4. De beste prestatie bij de dames, die dit jaar in de vierde klasse niet verder kwamen dan een elfde plaats, was de speerworp van Julia Tol: 30.26. De Bataven hebben dit seizoen zeer goed gedraaid. Zowel de dames als de heren zijn in de tweede klasse op een vierde plaats geëindigd, hetgeen een finaleplaats oplevert. Bij beide ploegen waren de loopnummers het beste bezet. Asti Oskam, nog een juniore en Marian van Schie kwamen op de 800 meter na 2.18.7 respektievelijk 2.19.5 over de eind- in 13.1 en door Jeanet Hendriks in 13.3 gelopen. De estafettetijd was 51.6. Zoals ver wacht vertolkten Koen Gijsbers, Wybo Lelie veld en Bram Wassenaar bij de heren de hoofdrollen. Wybo bleek op de 1500 meter met 3.56.7 duidelijk voor Peter Wezel met 4.04.3. Koen Gijsbers verscheen twee keer op de baan: 11.6 op de 100 en 49.0 op de 400 meter. Bram Wassenaar nam de 5000 meter voor zijn rekening: 14.42.0. Rob Rijskamp verzamelde weer veel punten met hoogsprin gen (1.80) en hordenlopen (16.3). Gerrit Ver does kwam met de discus tot 35.20 meter. De estafette ging zeer snel: 44.1. Ook de heren van AAV38 kwamen in de tweede klasse in de finale terecht. Ger Egberts kwam hier zeer sterk voor de dag met een vertesprong van 6.60 meter en 51.8 op de 400. Rob van Schooten liep de 5000 in 15.39.2. De beste kogelstoot van Wim Schoemaker was 12.60 meter. Erik van der Hoek kwam met de speer tot 48.98 meter. De dames van AV Lelden zijn na een langdu rig verblijf uit de tweede klasse gedegradeerd. Op de slotdag zakten zij niet minder dan drie plaatsen. Slechts twee dames wisten een goe de prestatie te leveren. Corry Zeeuw liep de 100 meter in 13.7. Maartje Weeda kwam sterk voor de dag op 800 meter: 2.29.2. Ook de heren draaiden dit keer niet zo best. Alleen Folkert Jan Geertsma (1.70 hoog) en Prim Dihal (37.84 speer) kwamen tot een behoorlijk LEIDSE COURANT PAGINA 18 (Van onze atletlekmedewerker) LEIDEN Ondanks het feit dal Wybo Lelieveld bij een interna tionale wedstrijd te Brussel op de 1500 meter aan de limiet vooi de Europese kampioenschappen voldeed zal hij niet naar Praaj worden uitgezonden. De heren van de selectiecommissie von den zijn 3.40.1, goed voor een vijfde plaats in dit sterke deelne mersveld, blijkbaar niet goed ge noeg. Marcel Honsbeek (Bataven) ven overde bij de nationale C-spelen een eerste plaats op de 1500 meter: 4.29.0. Arjan de Haan sprong hier 1.60 hoog en Paul Oomen liep de 800 in 2.14.4. en Ton Arroyo brachten Foreholte weer dichterbij, maar twee doel punten van WSB-spits Jan van Schooten beslisten de strijd defi nitief. Het regionale treffen kende tenslotte een 5-3 eindstand. In Roelofarendsveen verdeelden DOSR en Teylingen de defensieve fouten broederlijk. Nadat de eer ste helft geen doelpunten had opgeleverd, gingen beide defen sies na de hervatting op identieke wijze in de fout. Eerst kwam de thuisploeg op voorsprong toen een Teylingen-verdediger een voorzet van Martin Hogenboom in eigen doel werkte (1-0). Later overkwam hetzelfde DOSR-verde- diger Ron Loos, die eveneens in een 1-1 gelijkspel eindigde. Poule 18 In Moerkapelle bevocht RKNSV een puntenverdeling (3-3) op de club van die naam. RKNSV, dat na de eerste rondgang tegen een 2-1 achterstand aankeek, scoorde via Herman de Hertog, Frans Blom en een Moerkapelle-verde diger die in eigen doel schoot. (strafschop) en Jeroen van Eg- mond succes hadden voor de Kikkers. Bernardus en Altior speelden een gelijkopgaande wedstrijd die dan ook de juiste einduitslag mee kreeg: 1-1. Na 25 minuten nam de ploeg uit Hazerswoude de lei ding door een doelpunt van Pim van Wetten, die een foutieve te rugspeelbal van een Altior-verde- diger bekwaam afstrafte (1-0). Na de hervatting kwam Altior terug via een goal van Kees Bader, maar meer dan een onbeslist zat Poule 16 WSB en Foreholte streden in Noordwijkerhout een doelpuntrijk duel, dat tenslotte in het voordeel van de thuisclub eindigde. WSB nam voor rust een ruime 3-0 voorsprong door doelpunten van Albert van der Burg (2x) en Joop Oostdam, Op dat moment leek het duel beslist, maar de Voor- houtse ploeg kwam verrassend terug. Aanvoerder Cor van Steyn er toch niet in voor de ploeg uit Ter Aar. Heerigk, helder Hejneteii.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18