Brmdingzeilen onmogelijk
Ballington op
wereldtitel af
Sportuitslagen
Keniaanse
lorden
|eruggeroe>
len
Fons van Katwijk
winnaar in Dongen
NIS
itleten
Atletiek
nale aan
[uidlaren-
traat
V>
GEEN WIND: VIERDE RACE AFGELAST
Tennisploeg
wint met ruim
verschil van
België
Sportwereld
Toto
Lotto
Supertrio
Duitse lotto
E!
a;,
LEIDSE COURANT
PAGINA 17
IROBI Vijf Keniaanse topat-
in, onder wie de 800 meter-
lalist Mike Bolt en de 1.500
r Wilson Waigwa,
iben opdracht gekregen on-
lellijk naar hun vaderland te-
ig te keren en niet langer
nemen aan buitenlandse t
Ijden, zo heeft de voorzitter
de Keniaanse amateur atle-
nd, Sam Ongeri, zaterdag
indgemaakt
iri verklaarde, dat de vijf ge
lopen - levenslang - ge-
irst te worden, vanwege hun
Iname eerder deze week aan
toernooi in Zurich zonder
irvoor officieel toestemming te
ibben gehad,
lalve Boit en Waigwa zijn Mi-
Musyoki (tien kilometer),
•ell Kimayo (110 meter hor
en Joel Cheruiyot, een veel
belovende middellange-afstand-
sloper, teruggeroepen. Zij waren
KJornemens volgende week in
«I tinden deel te nemen aan een
iroot internationaal toernooi. Als
°P pvolg van de schorsingen zal
daar slechts vertegenwoor
digd worden door Henry Rono en
'afcam Kipkurgat.
atig. (e.
part
rijd
idui (Van onze sportredactie)
IEN HAAG De finale van de
tletiekcompetitie zal dit jaar op
september in Den Haag aan
Zuidlarenstraat worden ge-
ouden. Voor deze laatste
Irijddag plaatsten zich bij de
lames Olympia '48, Sparta, Sa-
ilta. M en twee ploegen
IDA. De heren worden vertegen-
roordigd door de verenigingen
tAC, AVR, Sparta, V en LTC,
'rins Hendrik en HAC.
iisteren leverde de estafetteploeg
an Olympia '48 een opmerkelijke
irestatie door de 4 maal 100
leter in 46.4 seconden te lopen,
illy Hensen, Truus van Amstel,
landema en Muste bleven hier-
één tiende boven het Neder-
mdse record. Hans Verroen liep
de sintelbaan in Kuyk de 200
ter in 22.2. seconden.
d van Bokhoven (HAC) wierp
speer over een afstand van
.90 meter en zijn ploeggenoot
Verspaget sprong een hoog-
q 2.05 meter. In Haarlem liep
Vilma Hillen (TION) de 100 meter
lorden in 14.2 en Klaas Lok legde
Je 800 meter af in 1.52.9. Toine
fan de Goolberg kwam op de 400
ipp neter tot een tijd van 48.2 secon-
loofe-
st
Zaterdag - hier de tweede race - was brandingszeilen nog mogelijk. Zondag echter niet meer tijdens
de vierde race.
WASSENAAR Enkele weken geleden viel
de Katwijkse zeilweek letterlijk en figuurlijk
in het water. Door te veel storm was het
toen onmogelijk om aan brandingzellen te
doen. Gistermiddag moest de vierde wed
strijd van de vijf om het Nederlands kam
pioenschap bij de Hobie Cat 16 voor de
kust bij de Wassenaarse slag voortijdig
beëindigd worden. Toen al enkele boten de
laatste boei voorbij waren was het gedaan
met de wind.
Verder varen was niet meer mogelijk. Voor
zeilen moet je nu eenmaal wind hebben,
zelfs met een klein beetje is brandingzeilen
nog mogelijk. Maar gisteren rond de klok
half vijf was zelfs dat kleine beetje wind
niet te vinden. Het startsein van de vierde
race van het kampioenschap moest gister
morgen om elf uur gegeven worden. Bijna
uur eerder namen de boten al hun
startpositie ia Maar ook toen was er geen
wind.
Wedstrijdleider Tony van Oeveren: "We had-
in de morgen contact gehad met het
weerstation in .Valkenburg en die vertelde
dat het niet onmogelijk zou zijn dat er een
lichte zuid-zuidwestelijke wind in de voor
middag zou komen. Een wind van ongeveer
tien knopen en daar is het dan best mogelijk
bij te zeilen. Even was die wind er rond rond
de klok van drie uur en toen zijn we
begonnen. De zee was echter als een spie
gel. Op het laatst was het niet meer mogelijk
om te zeilen, het leek op één grote drijfpartij.
In overleg met onder anderen om jurylid Lex
Pranger hebben we toen in de wedstrijdboot
de beslissing genomen: we stoppen er maar
Geldig
Joop Fischer van de Hoble Catklasse Asso
ciatie Nederland: "Gelukkig waren er drie
races achtei* de rug, zodat het kampioen
schap geldig was. Er waren vijf wedstrijden
en de plaatsingen van de drie beste gelden
voor het kampioenschap. Ik denk wel dat
de zeilers begrip hebben gehad voor deze
maatregel. Het was echt niet anders moge
lijk. Zoiets gebeurt alleen maar in Neder
land. Vroeger hadden ze drie races op de
zondag en twee op de zaterdag. Nu was
het gelukkig andersom, anders was het
kampioenschap voor niets georganiseerd".
Bij de deelnemers viel nauwelijks een wan
klank. De meesten zochten al snel het strand
op. Robert Heilbron en Hans Dieben grepen
de nationale titel. In de vierde, en naar later
bleek afgelaste race, was hun boot al voortij
dig naar de kant gegaan omdat ze erg slecht
in de wedstrijd zeilden. De vraag is altijd
nog of het kampioenschap niet terecht zou
zijn gekomen bij Gerard Loos en Ruud
Visser of Tjibbe Veeloo en Peter Spijker.
Beide boten waren al ruimschoots de laatste
boei voorbij en de finish was voor hen al
in zicht.
Heilbron en Dieben wisten geen van de drie
wedstrijden te winnen. Zij moesten genoe
gen nemen met een tweede, een vierde en
een tweede plaats. Gerard Loos en Ruud
Visser gingen met een zevende plaats van
start, werden in de tweede race winnaar en
in de derde wedstrijd derde. Bij winst waren
zij wellicht kampioen geworden. Dit week
einde was de laatste regatta in een rij van
acht, die meetelde voor het kampioenschap.
De favorieten stonden voor zaterdag allemaal
in de top van het algemeen klassement.
Achter kampioenen Heilbron en Dieben was
de tweede plaats uiteindelijk voor Gerard
Loos en Ruud Visser en de derde positie
van de 52 combinaties, waaronder enkele uit
Zwitserland en Duitsland, voor Tjibbe Veeloo
en Peter Spijker.
ARTHUR VAN RUSWIJK
De eindrangschiklng is als volgt: 1. Robert Heilbron
(Zandvoort)/Hans Dieben (Den Haag) KZV Wasse
naar 0.382 punten. 2. Gerard Loos (Zandvoort)/-
Ruud Visser (Amsterdam) KZV Zandvoort 0.505
punten, 3. Tjibbe Veeloo (Beverwijk)/Peter Spijker
(Beverwijk) 0.593 punten, 4. Jan Visser (Heemst©-
de)/Jons Trouw (Heemstede) 0.946 punten. 5. Henk
Kok (Noordwijk)/Floor van Zaal (Noordwijk) 1.592
punten.
ADENAU De grote prijs van
West-Duitsland, tellend voor
de wereldkampioenschappen
op de Neuerenburgrlng lever
de in de 50 cc klasse een zege
op voor Toimo uit Spanje. Hij
Is ook de leider In de strijd om
de wereldtitel.
In de 125 cc klasse zegevierde
Nieto, die op de tweede plaats
staat in het algemeen klasse
ment. In de 250 cc gaat Balling-
ton op de wereldtitel af door
zijn overwinning. Hij heeft tien
punten voorsprong op Hans
ford die gisteren tot een tweede
plaats kwam.
In de 500 cc klasse een verras
sende overwinning voor Ferrari
uit Italië. Leider in de strijd om
het wereldkampioenschap Ro
berts uit Amerika. Ferrari is
voor de titel kansloos.
De Zweed Tor Leif Hansen
heeft gisteren in Kyvinkaa de
Grote Prijs van Finland in de
250 cc klasse gewonnen.
Cees van der Ven uit Bakel is
in Lichtenvoorde winnaar ge
worden van de internationale
motorcross in de 500 cc klasse.
Op het circuit De Schans reed
de Brabander in de eerste man
che van start tot finish op kop.
In de tweede manche slaagde
hij er niet in Gerrit Wolsink
voorbij te komen, waardoor hij
tweede werd.
SOLINGEN Bert Pronk is gisteren In Sollngen (Wdl) op de
tweede plaats geëindigd in een criterium over honderd kilometer
achter Didi Thurau.
Francesco Moser zegevierde in de Ronde van de drie Valleien
in Lombardije, Fons van Katwijk heeft gisteren de Profronde van
Dongen gewonnen. De jongste van drie professioneel fietsende
broers was na honderd kilometer de snelste uit de kopgroep
van vier die verder bestond uit: Henk Lubberding, Jan van Katwijk
en Joop Zoetemelk.
Frits Pirard heeft gisteren voor de tweede keer de klassieke
Omloop van de Mijnstreek voor amateurs gewonnen.
BRUSSEL Nederland heeft
dit weekeinde de traditionele
tennisinteriand tegen België,
die werd gehouden op de ba
nen van La Rasante In Brus
sel, met ruim verschil gewon
nen.
De einduitslag was 24-10, nadat
de ontmoeting zaterdag was af
gesloten bij de stand 10-8.
Vooral gisteren was de Neder
landse afvaardiging opper
machtig. Alleen Thierry Ste-
veaux, die onlangs in Neder
land nog zeer succesvol was in
de toernooienreeks van het Sa-
telite-circuit, kon de enkelspel
partij tegen Rolf Thung in winst
omzetten: 6-4, 3-6, 6-3. Marion
Dewitte en Jean-Pierre Richer
zorgden voor het tweede Belgi
sche winstpunt door Mariette
Pakker en Marian Laudin met
3-6, 6-4, 7-5 te verslaan.
MOSKOU De Nederlanders Jan
en Erik Vollebregt zegevierden
afgelopen zaterdag tijdens de
.zeilregatta op de Baltische Zee in
de Flying Dutchman-klasse.
WIENER NEUSTADT De Neder
lander Ben Mulder heeft tijdens
het wereldkampioenschap militai
re vijfkamp dat in Oostenrijk werd
gehouden het onderdeel schieten
gewonnen.
VILLACH De Oostenrijker Josef
Pachler heeft in Villach de Deen
Hansen onttroond als Europees
kampioen bij het boksen in het
weltergewicht.
TWELLO Lex Bruinink van ZPA
is in Twello winnaar geworden
van een zwemwedstrijd over twee
kilometer die meetelde voor de
zwemkroniekbeker.
EINDHOVEN De negentienjari
ge Duitser Ulrich Schulte is giste
ren in Eindhoven winnaar gewor
den van het internationale ama
teurkampioenschap golf van Ne
derland.
AMSTERDAM Ajax heeft de
26-jarige Cees Zwamborn van FC
Vlaardingen overgenomen. Hij
zou volgens Ajax gerechtigd zijn
in Europees bekervoetbal uit te
komen, omdat hij voor 15 augus
tus al het contract ondertekende.
LONDEN Rusland heeft laten
weten zich terug te trekken uit
atletiekwedstrijden met Engeland
en Finlanmd. In Londen weet men
niet waarom hiertoe is besloten.
Het aantal deelnemers aan toto
33 bedroeg 77.619. Zij zorgden
voor een inleg van 230.584,-,
waarvan een eerste prijs
43.811,-, tweede prijs ƒ27.382.-,
derde prijs 38.334,-.
De winnende getallen van lotto 33
zijn: 4 - 10 - 16 - 23 - 29 - 33.
Reservegetal: 14.
Het aantal deelnemers bedroeg
673.405. Zij zorgden voor een
inleg van 2.878.907.— waarvan
een eerste prijs 478.618.—,
tweede prijs 136.748.—, derde
prijs 205.122.—, vierde en vijfde
prijs: 273.496.—.
De uitslag van het supertrio
(Eland-prijs) is: 16-1 - 6 - 1.
Nummer 16 Oplooper B (J. Wage
naar). 2. nummer 1 Oble van
Elsene (J. Hendrix), 3. nummer 6
Odie Vera (B. Dapper). Inleg:
187.650. Uitkering: 6.397.10.
De winnende getallen van de
Duitse lotto zijn: 4-7-17-35
- 36 - 42. Reservegetal: 49.
Het winnende getal in Spel 77 is:
5983345.
Programma
Eerste divisie, woensdag 23 au
gustus:
FC Vlaardingen—Telstar, 19.15
uur, WageningenHelmond
Sport, FC GroningenFC Amster
dam, Excelsior—SC Cambuur. FC
DordrechtFC Den Bosch, SC
HeerenveenWillem II, Fortuna
SCSC Veendam; Heracles—SC
Amersfoort, De Graafschap—SW.
Eredivisie:
NACAjax 26/8, 20.00 uur. FC
TwentePEC Zwolle, Volenda-
m—FC Utrecht, Roda JC—MW,
Feyenoord—NEC, Vitesse—Spar
ta. FC VW—FC Den Haag, 26/8,
18.30 uur. PSV—AZ '67. 26/8,
20.00 uur. Go Ahead Eagles
Haarlem. 26/8,19.30 uur.
Zondag 27 augustus:
Eerste divisie:
Helmond Sport—Eindhoven, FC
AmsterdamFC Vlaardingen, SC
Cambuur—Wageningen, 26/8,
18.30 uur. FC Den Bosch—FC
Groningen. Willem II—Excelsior,
Veendam—FC Dordrecht. SC
AmersfoortHeerenveen, SW
Fortuna SC, De Graafschap—Her
acles.
ire—Bristol City 1-2
Derby County—Manchester City 1-
liverpool—Queens Park Rangers 2-
Manchester United-Birmingham
C«ty 14)
Middlesbrough—Coventry City 1-2
-Southampton 3-1
Forest—Tottenham
ch Albion—Ipswic
jortourg—BMT 4—0. Texas/DH-
luick 5—3.
2^0D&-flijswijk 1—1. Naaldwijk
3 Wil hel mes—Wassenaar 3—1, RA-
VA—VCS 1—3.
SOAAOO 29.
5. Concordia—Full Speed 1—1, Pa-
rut—Spoo,wijk 2—2.
6. HMSH-LENS 0—0.
7. GDSRKDEO 1—1, RKSVM
Delft 0-0.
Oliveo—VELO O-I.
DSO—Verburch 2—4. Archipel
tn Hoorn 2—1.
'st ?^ep,i^!onn *~1,
Rijpwetering—SVLV 3—0.
_urg-Blauw Zwart 2-2.
12. Alphense Boys—fioodenburg
SJC—Alphen 6-1.
MMO—Randstad Sport 0-0.
Van Nisper>—Lugdunum 2—3.
Barnardus—Altior 1—1.
WSBForeholte 5-3. DOS-
R-Teylingen 1-1.
17. Olympia-Donk 1—1.
18. Floreant—Groeneweg
Moerkapelle—RKNSV 3—3.
19 Hekelingen—Puttershoek 3—0,
DBGC—Nieuwenhoom 2—2.
20. ESTO-Moordrecht 0-2.
21. Hermes DVS—Hoek van HoP
'Md 2-0. Transvalia—VDL 5—5.
22 DHZHl ON 1-1. Excelsio-
^20Bloemhof 4-0.
23 SCRSparta 0-1.
25. De Hollandiaan—Oe Musschen
1-2. RKWIKSFC 1-0.
0-1.
29. St. Lodewijk—CKC 0-4. FC
30. WCRDCV I-O. SMV-LMO
1-2.
31. FIOSWit Rood Wit 2—1. Hel-
levoetsluisSlikkerveer 2—1.
32. Het NoordenZwervers 21.
33. UrsusSIOD 2-2..
34 Flakkee—OudSeijerland 1—5,
Fluks—DCL 4—2.
35. IFCDFC 1—5. EBOH-ASW
36 RIOSMeeuwenplaat 0—0,
37. HardinxveldRaptim (G)
1—1. Sliedrecht—Units - --
Rol hockey
Lichtstad-Agor 100
Dordt-Olivetti 1-10
Stella Artois-Rotterdam 163
Ouyvestein-Marathon 134
West-Dennenberg 2 3
2-Rotferdam 2 104
ADA 33.1
Sagitta 32.194; 5. DEM
ADA 2 30.705; 7. Sperwers
8. Parthenon 30.355; 9. Sprint
Spartaan 29.877; 11.
Derde klasse
Dames: 1. Spado 17.405; 2. NAC
16.814; 3. NEA volharding 16.364.
Heron: 1. Atilla 23.127; 2. Valkens-
3 12.255; 3. Startbaan 1
Waterpolo
P A: Italië—Australië 6-6.
Sowjot-Unie-Canada 5-1, Italië—
Sowjet-Un.e 5-5 (1-1 2-2 1-2
1—0). Australië—Canada 6—5 (1—0
1-2 3—2 1—1).
GROEP B: Roemenië—Mexico
10-5. Verenigde State
5—2 (0-0 2—1 2—1 1-0).
1-2 3—2 1—1).
- - Roer
Staten—Cuba
1—0). Roeme-
niè—Verenigde Staten 3-2 (0-2
2-0 0-0 1-0).
GROEP C:
rije 9-2,
(3-0 2-0 2—1 0-0). Noderlanc
art
(1—0'
9-2. NEDERLANDli
OC
1-0 0-2
(1—0 4—1 2-0 4—0) <Srael
GROEP D: Griekenland-Spanje
6-5 (1-0 2-2 1—2 2-1). Honga-
riie—JoeoosJavië 3—2. Hongarije—
(0-0 3-0 2-1
HHC-Shell
EDO-Terrasvogels 2-^
Shell-Westerkwartier 3-0
Bloemendaal-HHC 2-3
Terrasvogels-Onze Gezellen 2-1 (10
DSS-EDO 1-0
Eerste klas:
2-3
Pinguins-Pirates 4-
Zuidvogels-The He
HCAW-Storks 4-3
(DDR) 2.18.95. 2. I
(Can) 2.19.86. 3. H
2.22.25. 4. Flavia
Anita Saparodjlman
i. Andrea Hawcridge
2.27.86. 6. Rosanna Juncr'
2.29.39. 7. Rachanlwan
Vlorde serie: 1. Ulrike Tauber
(DDR) 2.18.34. 2.
(Zwe) 2.23.01, 3.
(Noo) 2.29.06
(Pol) 2.29.09.
2.18.34. 2. Ann-Sofi Roos
2.23.01, 3. Marita Karlsen
2.29.08. 4. Maria Slonina
Lopez-Zubo-
Vljfde serie: 1. Mary-Joan Penning-
ton (VS) 2.18.34. 2. Lisa Curry (Aus)
2.21.74. 3. Heido Koch (Oos)
2.28.29. 4. Maria Paris (CRC)
2.31.11, 5. Nanik Juliatti Soewadje
(Ina) 2.31.41. 6. Marian Minzouni
(Tun) 2.36.78.
Zesde serie: 1. Tracy Caulkins (VS)
2.16.30. 2. Becky Smith (Can)
2.20.49. 3. Rebecca Perrott (Nzl)
H4I3'. ^Ma^aDafia'Valletta)
2.24.83. 5. Valeria Tarbeeva (Sov)
Caulkins (VS). Penning-
(DDR). Schneider
Klevakina
(Can).
2.36.07.
.tSUS
(Mex) 1.0
(Ned) 70Hed^Ben Hassen
Vijfde serie: 1. Steve Lundquist
(VS) 1.04.65. 2. Falk Becker (DDR)
1.05.24, 3 Alexander Fedorovski
(Sov) 1.05.60. 4. Bruce Kent (Can)
1.06.88. 6. Lindsay Spencer (Aus)
1.07.46, 7. Andrez Aguilar (Cos)
1.11.30,8. Mohammed Abbas (Kuw)
1.18.57.
Geplaatst; Kusch (Wdl). Nevid (VS).
Tkahashi (Jap). Good hew (GB).
Smith (Can). Lundquist (VS). Bec
ker (DDR) en Moerken (Wdl).
100 M RUGSLAG (Do acht beste
tijden gear
Glenr
1. Gary Hurring (Nzl)
enn Patching (Aus
Becker (Wdl)
Sparta-Blue Stars 11-5
HSCN-Birds 4-5
Wassenaar-Blue Stars 16-1
Roef-Schiedam 144
lucks-Sparta 0
135 a
de Ki
Quick HG-HCC 166 a 0 - 239 v
De Kieviten-VOC 246 v 5 153
v 9 42
Kon UD-Quick HG 2—4
VRAG—Quick N 205 v 5 - 62
0 6-1
Bloemendaal—ACC 106 a 0 100 a
0 6—1
HCC II—VRA 210 v 6 - 250 v 6
3-3
Quick N—ACC 159 v 8 155 v
SCHOONSPRINGEN (finale):
(DDR)!SG£uapick '(Can); Klevakina
(Sov). Davies (GB) en Smith (Can).
iWISSELSLAGESTAFETTE (De be
ste acht gsan over naar de finale):
Eerste serie: 1. Oost-Duitsland
4.15.10. 2. Canada 4.19.11. 3. Zwe
den 4.19.15. 4. Groot-Brittannië
4.22.66. 5. Frankrijk 4.24.50. 6. Ja
pan 4.27.99. 7 Spanje 4.28.02. ft
Argentinië 4.38.29.
Tweede eerie: 1. Verenigde Staten
4.14.77. 2. NEDERLAND 4.17.24
(nieuw Ned. ree.), 3. West-Duitsland
Australië 431.0^6. België 4.28.2a
7. Italië 4.28.36. 8. Polen 4.36.87.
Geplaatst: Verenigde Staten. Oost-
Duitslqnd. NEDERLAND. West-
Duitsland. Sowjet-Unie. Canada.
Zweden en Australië.
FINALE 2
M^S)^2.1A07
(VS^) 2/14.98. 3. Ulrike Tauber (DOR)
2.17.60. I
inington
.90. j. uinxe lauoer (DDR)
4. Olga Klewakina (Sov)
5. Petra Schneider (DDR)
6. Sharron Davies (GB)
2.18.84. 7. Nancy Garapick (Can
2.19.90. a Becky Smith (Can)
2.20.43.
FINALE 4 x 100 m srissetsiag: 1.
Vorenigde Staten (Jezek. Caulkins.
inington. Woodhead)
Oost-Duits
4.15.25,
Zweden0
Sowjet-
Nedertand 4.16.44 (nv
Australië
I SCHOOLSLAG (De acht be
lden gaan over naar da fins-
Walter
Gregor
n
Hantiyo Pras-
1.03.72, 2. Jan Sjoestrom (Zwi
1.06.23. 3. Gregor Amicke (DDF
1.06.40. 4. Steffen Kriechbaui
ger (Zwi) 1.09.39. 7. Daniel
^otejExu) 1.12.68.
aerie: 1. Graham Smith
Gorald Moerken
Glen Christiansen
(Purl fSS:6'
Derde aerie: 1.
Orlando Catinchi
Shlgehiro Takahas-
.05 81. 3. Pablo Restrepa
(Hon) 1.07.05.
1.08.18. ft f
1.06.64. 7. Luis Bajana
Nevid (VS)
>dhew (GB)
Kabatani (Jap)
1.04.41, 2. Duncan Goodhew (GB)
5. Noriyoshi Mishina (Jap) 1.01.17,
6. Waleed Ali (Kuw) 1.17.96.
Tweede serie: 1. Carlos Berrocal
(Pur) 59.03. 2. Lutt Wanja (DDR)
59.20. 3 Jan Thorell (Zwe) 59.23.
4 Wade Flemons (Can) 59.54. 5.
Thomas Lebherz (Wdl) 1.00.94, 6.
Erich Thomann (Zwi) 1.02.38, 7.
David Lindquist (Vir) 1.04.81.
Derde serie: 1. Viktor Kuznetsov
(Sov) 57.56. 2. FRED EEFTING
(Nod) 58.68 (nieuw Ned. rec.), 3.
Michael Stoderian
Genaro Otero (Col) 1.01.71.7. Zaler
Atamer(Tur) 1.04.58.
vierdo serie: 1. Peter Rocca (VS)
5743. 2. Romulo Arantcs (Bra)
58.66. 3. Gary Abraham (GB) 59.18, i
4. Jay Tapp (Can) 1.00.61. 5. Sarv
dor Waklar (Hon) 1.01.50. 6. L
Newkirk (Isr
(Ecu) 2.00.17. 8. Scótt
(Isr) 2.01.63.
Zevende serie: 1. Peter Schmidt
(Can) 1.52.65. 2. Sergei Kopialov
(Sov) 1.52.69, 3. Arne Borgstrom
(Nor) 1.53.71. 4. Borut Petric (Joe)
1.55.63. 5. Amir Ganiel (Isr) 1.55.78.
6. Marcus Mattioli (Bra) 1.56.16, 7.
Habib Soukni (Tun) 2.06 65.
Geplaatst: Forrester (VS). Guarduc-
ci (Ita). Gaines (VS). Schmidt (Can).
Kopialov (Sov). Scnmidt (Wdl). Mc-
Keon (Aus) en Krylov (Sov).
FINALE 100 m schoolslag: 1. Wal
ter Kusch (Wdl) 1.03.56. 2. Graham
Smith (Can) 1.03.60. 3. Gerald
Moerken (Wdl) 1.03.62, 4. Duncan
FINALE 100 m rugsleg: 1. Robert
Jackson (VS) 56.34. 2. Peter Rocca
(VS) 56.69, 3. Viktor Koeznetsov
(Sov) 57.41, 4. Gary Hurring (Nwz)
j 59.10.
I. Conrado Porta (Arg) 59.19.
FINALE 200 m vrije slag: 1. Bill
Forrester (VS) 1.51.02, 2. Roddy
-S) 1.51.10. 3 Sergej
1.33. 4. Peter Sch-
I
(Aus) 1.53.26,8. Andreas Sch-
Autosport
ING (Ned). Arantas
ling (Aus) en Porta
VRUE SLAG (De adit beste
ujoen gasn over near de finale):
Eerste serie: 1. Marcello Guarduc-
ci (Ita) 1.52.23. 2. David Ounne (GB)
1.53.63. 3. KEES VERVOORN (Ned)
1.54.86, 4. Daniel Machek (Tsj)
1.55.69, 5. Paulo Frischknecht (Per)
Andreas Schmidt
Ron McKeon (Aus)
1.53.18. 3. Detlev Grabs (DDR)
1.55.16. 4. GERARD SMIT (Ned)
1.57.44. 5. Hidenori Ishii (Jap)
S>,
GERARD SMiT '(N«
Hidenori Ishii (Ji
57.48. 6. Jasper Mordsted (Den)
Frank Wennmann
Paolo Reveilli (Ita)
.62. 3. Pierre Andracha
I .Oft
.55.16.
Vierde eerie: L.
1.53.18. 2. Jorge Delgado (Ecu)
1.53.28. 3. Per Alvar Magnusson
(Zwe) 1.53.39. 4. Fernando Can ales
(Pur) 1.53.54. 5. Rul Abreu (Por)
1.56.13. 6. Moerat Oezueak (Tur)
vijfde serie: 1. Rowdy Gaines (VS)
1.52.29. 2. Pelle Holmertz (Zwe)
1.53.56. 3. Rainer Strohbach (DDR)
1.54.86. 4. Bent Brask (Nor) 1.55.18.
5. Hiroshi Sakamoto (Jap) 1.57.04,
6. Jorge Fernandas (Braj 1.57.16.
7. Danusz Broda (Pol) 157.34. 8.
Bill Chao (Roc) 1.57.94.
Zesde serie: 1. William Forrester
1.S2 09,_ 2. Graeme_ Brewer
Fabien
Ghaitji
(Wdl) 1.53.30. Z Paolo
1.53.62. 3. Pierre AnC
.54.06. 4. Martin Smith
r. 6. Danusz Gil (Pol)
3.S8.
1.55.02. 4.
20. 5. Ali Gh
r Shamir (Isr) 1
Sawchuk
VALKENSWAARD
Schanche (N°°.)^
Escort,
Ford Escort. 3. Franz
met Fiat Mirafiori. 4.
Piet Dam (Ned) met BMW. 5.
Emilsson (Zwe) r
GT—Masse: 1. Wout Couwenberg
9rsche^2
(Zwe)
(Zwe)rn
(Ned) met Porsche, Z Roll N
(Zwe) rr
Bentza (Oost) n
4. Ake Anderss
sche. 5. Martti Kangas (fin) r
Motorsport
PRUS VAN WEST-OUITS.
50 cc-Masae (drie ronden. 68.5
1. (ST
0 (Spa)
(gem. 132.569 ki
Kreidlei
81.53.3.
Snelslo ronde: Tormo 10.158 (gem
Stand ^*eroktampk>en*chi
125 cc-Masso (vier ronden 91J4
ton.): 1. Nieto (Spa) met Minarelli
3726.0 (gem. 146.404 km/u), 2.
(Fra) met Motobecane
Lazzarlni 52 pnl.
37.33 8. 3. Muller (Zwi) met Morbi-
delli 38.33.5.
Srwlste ronde: Nieto 9.17.0 (gem.
wereldkampioenschap: 1.
pioen Lazzarini 114
73 pnt. 3. Bianchi
en wereldkampic*
pnt.. 2.
(Ita) 73 p
250 cc-tóasse (vlft rond01
km.): 1. Ballington (Z-Atr.)
153.269
rt Kawa-
3. Herron (ler) met
9.
Snelste ronde: Ballington 8.495
'aha 45.33.9.
Iste ronde:
(gem. 145.2 km7u) Nieuw rondere-
Stend
500 cc-Masse (zes ronden,
ton): 1. Ferrari (Ita) met Suzuki
(gem. 160.053 km/u). 2.
Checotto (Ven.)
L Roberts (VS) met Yama-
onde: Ferrari 8.29.5 (gem.
Hartdg (Ned) 65 pnt
km.): 1Katayama (Jap) met Yama
ha 52.27.4 (gem. 158.18 km/u). 2.
Ballington (Z-Afr) met Kawasaki
52.27.6. 3. Rougerie (Fra) met Ya
maha 53.08.2.
Snelste ronde: Katayama 8.39.7
(gem. 158.1 km/u).
Stand wereldkampioenschap: 1.
en wereldkampioen Ballington 119
pnt. 2. Katayama 72 pnt. 3. Eke-
ZIJspanklasse (vijf ronden, 114,18
km.): 1. Schwerzel-Huber (Wdl) met
Fth 46.37.6 (gem. 146.922 km/u). 2.
Michel-Collins (Fra) met Yamaha
48.03.8. 3. Greasley -Russel (GB)
met Yamaha 48.04.4.
Snelste ronde": Schwerzel-Huber
Stand wereldkampioenschap: 1.
Wieland-W.lliams (Zw.) 67 pnt Z
Michel-Collins (Fra) 61 pnt, 3. Sch-
15. Thurau (WdF->lossart) op 3.57
sec.. 33. Hoban (GB-Caput) op
7.08 sec., 55. Kraft (WdlHarings)
EINDPLOEGENKLASSEMENT:
.9 pnt
1 Hoizer-Meierhans
Eerste manche: 1. Cees v
iings^RieTOrt""
rit Wolsink (Loch
2. Peter
Malco: 3.
Gerrit Wolsink (Lochem) op Suzu
ki; 4. Gerard Rond (Ede) op Yama
ha; 5. Frans Sigmans (Bakel) op
Tweede manche: 1. Wolsink: Z
Van der Ven; 3. Herlings; 4. Sig
mans: 5. Jacques Verwaayen (Her-
veld) op Maico.
Wielrennen
Knoteman (Ned-Post) 2.26.11
et bonificatie 226.01). 2. Schip-
r (NodDo Loof) z.t. (met bon.
6 06). 3. Krekels (Necf-Harings)
6.21 (met bon. 2.26.18). 4. Theo
(Ned—Anglade),
Planckaert (Bol— Merckx). 6. Jan
van Katwijk (Ned-Do Loot). 7.
Fons van Katwijk (Ned—De Loof),
8. Piet van Katwijk (Ned-Post). 9.
Jan van der Stappon (Bel—Wille-
kens). 10. Leo van Vliet (Ned—Ca
put). 11. Johan van der Meer (Ne-
dKoopmans), 12. Leo Schurgera
(Bel—Wllekens). 13. Gerrie van
Gerwsn (Ned—Harings). 14. Ad
Prinsen (Ned—Koopmans). 15.
Hans Langerijs (NedHarings) al-
dezelfde tijd als Krekels, 22.
1 Kraft (Wdl—Harings) z.t 47.
pmch Thurau (WdlJossart) op
sec.. 57. Barry Hoban (GB—Ca-
DEGENTubRl|'W228 km):
Post 25.1560. Z Jossart
Visschers 23.17.36, 1ft
29 20 43.
PUNTENKLASSEMENT:
n Calster 44 pnt,
r 42 pnt. 5. Piet
Vliet 55 pnt. J
&NDKLA&EMENT:
1. Van der Velde (Ned-Post)
25.04.46. 2. Van der Helst (Bel—
Merckx) op 13 sec.. 3. Pevenage
(Bel—Jossart) op 19 sec. 4. Zoete
melk (Ned-Caput) op 1.25 sec.. 5.
Kneteman (Ned—Post) op 1.43
sec.. 6. Van den Hoek (Ned-Post)
op 1.43 sec. 7. Will ems (Bet-Jos-
sart) op 2.09 sec.. 8. Vertinden
(Bel—dossart) op 2.09 sec. 9.
Priem (Ned—Post)
Van Calster
d—Post) op 2.27 se
ar (Bel—Merckx) o\
WIN Planckaert
12. Van Vllet (Nec
n (Ned—Harings) op 331 a
PROFACHTERVOLGERS. 1. Gregor
Braun 5.50.79; 2. Roy Schuiten
5.51,98; 3. Jean-Luc van den
Broucke (Bel.) 5.52.87; 4. Herman
Ponsteen (Ned.) 5.53.77.
PLOEGACHTERVOLGING: 1. Oost-
Duitsland 4.17.39; Z Sovjet Unie
4.20.64; 3. Zwitserland 4.21.31; 4.
Tsjechoslowakije 4.26.21.
TANDEM: 1. Vyzamat-Vackar (Ts).);
2. Hash-Darcewski (Vst); 3. Sjaak
Pieters-Lau Veldl J
Amateurcriteria
KRALINGSEVEER
AMATEURS: 1. Ario Versluis (Amel-
de). Z Jos Kieftenburg (Wervers-
hooO. 3. Gijs den Besten (Monster),
4. Arie de Groot (Gouda). 5. Ton
Griep (Spijkenisse). 6. Arie de Ja
ger (Lekkerkerk). 7. Jan Langstraat
(Rotterdam). 8. Hans Steekers
(Noordwijkerhout). 9 Marcel Ree
horst (Den Haag). 10. Peter Heijster
(Vlaardingen). 11. Ton de Valk
(Voorschoten). 12. Ton Vrolijk (De
It (Ned.).
Dongen: 1. Harry van Pieren (Mijd
recht» 80 km in 1.50.02. 2. Piel
t (Oosterhout). 3. Wm Hus
Hartig (Hen-
Harry Lunenburp
(Ameide). 3. Ton'tor
(Scheveningen).
(Alphen). 5. Leen
J 1 Ambacht).
(Lwi^roek) 9
Nuenw»-'ia9Gward Tabak eldho
ven) 100 km In 2.12.10. 2. Gerard
Louis (Bel). 3. Johan Kuyken (Bre
da). 4. Jan Klomp (Giessenburg), 5.
Peter van der Kruys (Helmond).
Haaksbergen: 1. Hen Faanhoh
Herman Snoêyink (Denekamp».' 3
Albert Gerritsen (Deventer). 4. Nice
Hilberink (Den Ham). 5. Gerrit (Hol
ten).
"S-GRAVENDEEL
AMATEURS: 1. Bas van Lwnoen
(Rosmalen) 85 km. in 1.59.16. 2. H.
van der Hoef (Hilversum). 1 B.
Jouvenaar (Den Haag). 4. P. van
der Pluym (Hank). 5. G. van der
Sterren (Haarsteeg), 6. C. den Har-
tog (Hendrik Ido Ambacht). 7. J. de
Groot (Hardinxveld). 8. J. van Driel
(Werkendam). 9. J. de Bruin (Alp
hen ad. Rijn». 10. P. Bosch (Gor-
kum). 11. J. Zuydweg (Rotterdam).
12. G. Sint Nicolaas (Dordrecht).
13. N. Mensing (Poeldijk). 14. N.
Toussaint (Naaldwijk). 15. F. Brand
(Dordrecht). 16 W. van Steenis
(Hoogblokland). 17. M. van Toorn
(Scheveningen). 18. J. van Nistel-
rooy (Nuland). 19. K Kraan (Gou-
UEFHEBBERS:
I. Craane (Dordrecht).
(Hardinxveld) 35 km. In 5438. 2. M.
Bertou e-Gravenzande). 3. G. Pile-
ger (Ameide). 4. H. van Leeuwen
(Den Haag). 5. H. de Ruiter (Dord
recht). 6. F. Somers (Poortugaal).
7 P. Legierse (Achthuizen). 8. H
Ket (Rotterdam). 9. B.
(Den Haag). 13. B. Slangen fe-Gra-
vendeel). 14. P. van Wjk (Rotter
dam). 15. F. de Swart (Gorkuml, 16.
L Bosua (Oud-Beijertand), 17. S.
van Dongen (Middelhamis). 18. H.
Lap (Hendrik Ido Ambacht), 19. A.
van Driel (Alblasaerdam). 20. H.
Kaptein (Vlaardingen).
NIEUWELINGEN: 1. Leon Kersten
(Geldrop) 35 km. In 54.42. 2. J.
Pirard (Breda). 3. C. Dingemans
(Bergen op Zoom). 4. H. Blom
(Zaltbommel), 5. A de Ruig f s-Gra-
I. Schillomans (Steen-
V. den Hoedt (Ridder-
bergen),
kerk). 8.
Sienders (Zwijndrecht).
(Brod3),
Staten (Rotterdam).
s-Hertogenbosch). ïz. rt. van oor
schot (Zwijndrecht). 13. H. de Larv
oe (Rotterdam). 14. N. Hage (S.nt
Maartensdijk). 15. J. Verbaan! (Bre
da). 16. C. Braankar (Dordrecht).
17. R. Cloota (Woenedrecht), 18. A.
Hagen (Rotterdam), 19. P. de Jong
(Oud-AJblas), 20. H. Oiathoom
(Maasdijk).
Kentle (Sliedrecht). 16. Oick van
Kesteren (Rotterdam). 17. Henk
Slings (Albiasserdam), 18. Ger van
Henk Weersma (Moordrecht). 20.
Huib Uittenbogaart (Kralingseveer).
LIEFHEBBERS: 1. Jan Hup (Kam
pen). 2. L v.d. Laan (Zwijndrecht).
v. Brussel (Oude Tonga). 5. j. v!
rt». c
Hoogen
Brander (Heijkanl).
(Krimpen^, ft L
EKESTeWrUS 2040
is) 2.53.
on. 3
gestart: Paranimf
135
Patrick Leron. 3. Rubenzal. Niet
tart: Paranimf.
in. 9.60 pL 1.70 130 2.50 kopp.
MENKEMABORGPRMS 2040 m: 1.
(Mei. Wagenaar)
Olaf Toogwijk. 3.
^2.17.6. 2.^Nan^wn
1.40 1.60 1.40 kopp.
Sprite
'egina (A. Knijnenburg) 2.113
27.9. 2. Spooky. 3. Sorento.
Vinn. 330 pl. 1.50 350 130 kopp.
JOOELF1EPRUS 1800 m: 1. Jet
n Vandeuren)
ye). 3. Bearty.
pl 2 60 5.70 1
[light (F.
Fleur de Royal. 2
1-55.8. 3
1.50 kopp.
ENNAMABORGPRUS 2040 m: 1.
Rainier Gallant (H. van Dijk) 346.7
131.7. 3 Parmabon. 3. Miss Hol
land. Niet gestart: Platina.
Peter van Aduard) 3.20 pl. 1.40 130
2.10 kopp. 4.7ft
ECHTEN PRUS 2040 m
Norton (B. Dapper) 2.42
Liatenka, 3 Netten van Hoevi.
gestart: Mike H
Wnn^l.Wpl. 130 320 430 kopp.
1.19.4. 3
JODELFIEPRUS
tros (F. Vande
Boy. 3. Magyai
(F. Vandeuren) 1.573, 3 Jolly
3. Magyar.
inn. 8.00 pl. 2.80 14.60 340 kopp.
1337. 3 Nelsoen Kitty. 3.
W.nn. 1.60 pl. 1.30 130 300 kopp.
LAARWOUOPRÜS 2500 m:
my Princess (H. Langeweg)
1.24.ft 3 Roewold, 3. Oscar Har-
Winn. 380 pl. 130 1.70 310 kopp.
TOTALISATOROMZET f 39336ft-
FLORISSANTPRIJS 2040
ter Voorne (G. v.d.
122.7, 2. Rix K, 3. Osti
Wal)
I. Po-
130 1.70 kopp.
CLINGENDAALREN 1300 m:
Bloem (D. Maitla.
Boxberger Oueen. 3.
in. 130 pl. 2.50
Boxberger Bloem (D. _Maitlandj
Ödette
1.80 pl. 2.50 130
gestart nr. 2 Lucky
KEES VERKERKPRUS 2120 m: 1.
Patricia (H. W. Langeweg) 2 52 5
1.21.4, 3 Octaviana K, 3. Nanette.
Winn. 3.70 pl. 1.70 1.40 2.50 kopp.
8.30 trio 98.00. Niet gestart nr. 12
ELANDPRIJS* 2600 m: 1. Oplooper
B (J. Wagenaar) 3.33.0 1.21.9, 3
Oble van Elsene. 3. Odie Vera.
Winn. 5.70 pl. 2.70 610 1330 kopp.
71.90 trio 6397.1ft Niet gestart nr.
3 Nesstar Dear. Supertrioomzet:
volgorde van aankomst: 16-1-6.
Omzet 187.650.00. uitbetaling
6397.10.
KNHRV-PRUS 1900 m: 1. Boxber
ger Prins (D. Maitland) 1.59.3, 3
King. 3. Swaytia.
Winn 4 60 pl. 2.40 6.10 2.00 kopp.
173.40 trio 3578.30. Niet gestart nr.
5 Blak ay Ridge en nr. 6 Running
KAMPIOENSCHAP VAN NEDER-
iftD CkxTimans) 1*183.'3
Manza Buitenzorg, 3. Nanouk.
Winn. 1.60 pl. 1.60 1.40 kopp. 1.80.
FEUXPRUS 1600 m: 1 Nar Buiten-
ven Ooyei
l.340T& 2
m: 1. Royal Prince (M. Bouwhuis)
2.51.11 1.23.9, 3 Red Star. 3 Royal
Won. 4.00 pl. 1.40 1.30 kopp. 5.8a
SIR RALPH PRUS 2600 m: 1 Haru-
kaze (A Treaner) 2.50.4, 3 Ptalz-
gress, 3. Oriental Prince.
Winn. 6.80 pl. 2.20 2.10 2.00 kopp.
61.20 trio 33130. Niet gestart: nr.
4 King Kong en nr. 11 Nosredna.
JOJO BUfTENZORGPRUS 2040 m:
1. Rio Tinto (M. Bouwhuis) 2.53.1
134 9, 3 Pennsylvania. 3. Paroll
Vitesse.
TOTAiJ SATORO ^07t?
Connie Zwart hoed
Bulten mededinging
Maya Huyting
China:
Teng Hung-NI
Chiu Hsi-Chin
Li Yen-LIn
Wu Yeng-Fang
9 05 8.75 9.05 8.85 35.70 (12)
9.20 9 20 8 70 8.65 35.75 (11)
930 930 930 9 30 37.00 5)
930 930 6.60 9.10 36.10
960 9.10 8.95 9.15 36.60 7)
930 9 55 9.35 9 30 37.40 (3
9.45 9 30 9 30 9 40
9.10 9 40 8.85 9 15 l
935 9.55 9.10 9.50 37.50