getast En Verder Het Werktheater bij molen De Valk Culturele manifestatie in Lisse Albert Mol exposeert in Antoniushove Café dat overeind blijft GENESIS The TEMPTATIONS Geveltoerist Spiderman niet meer dan kinderspul Muziekfestival in Lisse 't KEIZERTJE VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1978 LEIDSE COURANT PAGINA 7 CAMERA Saturdaynight deerd met uitstekende mu- fever (16). John Travolta als ziek en dans (achtste week in de „drager" van een film Leiden), over de jeugd in de jaren zeventig. Een gevoelig por- LIDO I The man with the tret met kritische ondertonen golden gun (12). Roger Moore van jongeren die hun lee- *n een Bond-film van 1974. fruimte alvast opsouperen Een aardige film, waarin de omdat er straks toch niets humor de grimmigheid van ir komt. Rijkelijk gelar- de eerste 007-films met Sean DIREKTF KAARTVERKOOP BESPREEKBURO HAAGSCHE COURANT HET BINNENHOF SPORTPALEIS AHOY' ROTTERDAM how van ruim 2 uur, zonder voorprogramma, zonder Woensdag, 6 september 20.00 uur 15.- 17.50 20.- 25.- en 30.- CONCERTGEBOUW - AMSTERDAM HAAGSCHE COURANT/HET BINNENHOF WAGENSTRAAT 37 ZATERDAG GEOPEND 10-14 uur ma t/m vr. van 9.00-17.00 uur Tel. reservering Tel. 60 04.94 of 62.45.62 tst 280 of 403 Connery verdringt. (Reprise, derde week) LIDO II The last waltz (a.l.). Een documentaire van het afscheidsconcert van de formatie The Band in 1976. Een uitstekend werkstuk, be stemd voor de liefhebbers van hedendaagse popmuziek, (tweede week). LIDO III Een bijzondere dag (16). Fijnzinnig werkstuk met Sophia Loren en Marcel lo Mastroianm spelend in het Italië van 1938. Een bijzonde re film. (achtste week). STUDIO The turning point (16). Shirley McLaine en Anne Bancroft in een aan grijpende film over twee vrouwen met een gemeen schappelijk verleden, maar ieder met een eigen kijk op dat verleden. Het komt tot een keiharde confrontatie tussen hen. (derde week). TRIANON - Onkruid ver gaat niet (a.l.). Een opnieuw uitblinkende Louis de Funès als fabrikant van luchtzui veringsinstallaties die tegen zijn echtgenote ten strijde trekt. Anderhalf uur ademlo ze ontspanning met de inmid dels overbekende Franse driftkikker, (vijfde week). REX Het huis der r ke vrouwen (16). Matig i werkje. Alphen EUROCINEMA I en II Saturdaynight fever (16) zie Camera. EUROCINEMA II Pinkel tje (alleen 's middags) Neder landse jeugdfilm naar een verhaal van Dick Laan. EUROCINEMA III - Verge ten continent (12). Prehistori sche monsters draven weer eens op in deze spectakel- film. EUROCINEMA IV The pink panther strikes again (a.l.). Peter Sellers in een wat oudere Pink Panther-aflever- ing. gaan. Ze zijn platzak en heb ben honger. Ze beloven bij elkaar te blijven en alles te zullen delen. Dan komt er iemand langs, die zegt dat er 8000 gulden valt te verdienen voor één persoon. Het programma zal wisse-, lend door vijf leden van het Werktheater worden ge speeld en er werken twee musici van „Roomsoezen" aan mee. De aanvang van dit programma is half drie en duurt ongeveer een uur. Het wordt gespeeld op 10, 11 en 12 augustus. Het programma 's avonds heet Een zwoele zomer avond". Aan dit programma werkt de hele groep mee. Muzikale bewerking „De Roomsoezen". Technische bewerking: Bernd Wouthuy- sen, Claudio Guatelli, Henk Veltkamp, Daan Wouthuy- sen, Frank van der Steen, Kees v.d. Haak, Ria v.d. Wou- de en Roel van Eekhout. De voorstelling begint om negen uur en duurt ongeveer ander half uur en wordt op 9, 10, 11, 12 augustus gegeven. De komst van het Werktheater werd georganiseerd door het LAK-theater en de Leidsche Schouwburg. DEZE WEEK IN DE BIOSCOPEN Annemarieke. de tijdelijke bar-keepster van t Keizertje" op het sfeervolle terras omgeven met prachtige esdoorns. LISSE De Harddraverij- vereniging Lisse en Omstre ken houdt zaterdag 23 sep tember met het vormings centrum Q-bus en muziek Sicking een muziekfestival voor amateurs. De deelname is gratis. Het festival wordt gehouden in het Poelhuys aan de Ruis- hornlaan van 2 tot 5 uur. Om iedereen in de gelegenheid te stellen z'n repertoire in te studeren is er een lange in- schrijfperiode, waarvan de sluitdatum valt op vrijdag 20 september. Welkom zijn bands - combo's - solisten - amateurzangers en zangeres sen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de VW in Lisse, de muziekschool BLoembollenstreek Bonds- straat 2, Lisse en bij de Hille- gomse muziekschool Prinses Marijkestraat 57 in Hillegom. Tevens liggen er formulieren bij Muziek Sicking in het winkelcentrum te Lisse. In het programma wordt er naar gestreefd om zowel klassieke als lichte muziek (waaronder pop) ten gehore te brengen. Omdat deze muziekrodeo grootser wordt opgezet dan vorige jaren zijn er tevens drie wisselbekers ter be schikking gesteld door mu ziek Sicking; en wel één voor de beste pianist, één voor de beste organist en tevens een beker voor de beste voor dracht. Elke deelnemer ont vangt van de Harddraverij - vereniging een aandenken. LISSE Op de parkeer ruimte aan de Grachtweg in Lisse wordt zaterdag 5 au gustus een culturele mani festatie gehouden. Initiatief nemers Trudy van der Eer den, Wout Ruigrok en Jan van der Pol willen het cultu rele gebeuren in Lisse eens naar buiten brengen. De manifestatie begint zater dag om tien uur en zal tot ongeveer acht uur 's avonds duren. Er zal die dag veel muziek te horen zijn van on der andere de groep Gazeuze uit Lisse, de groep Graag uit Amsterdam en Tranquilitas uit Noordwijk. Verder wordt er op de Grachtweg gegoo cheld, gezongen, er is volks dansen, een poppentheater, spinnen, kreatieve bezighe den met Harlekino, weven, toneelimprovisaties (waaraan het publiek mag meewerken) en een reformstand, waarin men zich op de hoogte kan stellen van het gezonde le- Voor liefhebbers van gedich ten is de manifestatie zater dag ook van belang. Speciaal voor het voordragen van ge dichten komt iemand uit Rot terdam en op deze dag zal ook een gedichtenbundel ten doop worden gehouden. Een bundel waarvan de inhoud bijeen is gebracht door Lis- sers en mensen uit de omge ving. Op de markt zullen ver der diverse Oudhollandse dranken te proeven zijn, maar ook de gewone koffie en thee kunnen verkregen worden. De toegang is gratis. Om toch enigszins de kosten te drukken zijn er bussen aanwezig waarin men even tuele giften kan deponeren. LEIDEN De straattoneel groep Het Werktheater uit Amsterdam komt op 9, 10, 11, 12 augustus met een tent naar Leiden. Zij zullen twee nieuwe programma's bren gen: een kinderstuk en een avondprogramma. Aan het avondprogramma werkt de muziekformatie „De Room soezen" mee. De tent waarin de voorstellingen zullen plaatsvinden komt op het parkeerterrein achter Molen De Valk te staan. Het programma voor kinde ren van zes tot twaalf jaar heet „Gabbers" en gaat over twee mannen die op reis LUXOR Spider man (a.l.). Nicholas Hammond en David White. Regie: W. Swackha- Scène uit „Een zwoele zomeravond" LEIDSCHENDAM Tot 31 augustus wordt in de hal van de poliklinieken van het ziekenhuis Antoniushove een ten toonstelling gehouden van schilderijen van Albert Mol en edelsmeedkunst van Hannah Bouman-Kars. De 61-jarige Albert Mol, al 45 jaar aan het toneel, begon twee jaar geleden, gevolg gevend aan een innerlijke drang, palet en penseel ter hand te nemen. Kunstenaars en vrienden, onder wie Paul de Lussanet en Friso Wiegersma, gaven hem het advies hiermee door te gaan, Albert Mol schildert non-figuratief, men zou kunnen zeggen in de antroposofische richting, door het vaak toepassen van de spectrumkleuren. Ook vallen zijn bijzondere kleurmengingen op met fel groen en gemengd grijs als basis. Zijn werk is zoals hij bij het publiek overkomt: blij en zonder geremdheid. Hij verlaat met zijn werk de realiteit maar geeft iets terug wat het gevoelsle ven raakt Op exposities in Nederland is al gebleken dat zijn schilderijen de mensen aanspreken. In Zwitserland is een grote tentoonstelling van zijn werk in voorbereiding. De 42-jarige Hannah Bouman-Kars, geboren in Utrecht, is al veertien jaar creatief bezig waarbij zij zowel door haar echtgenoot als door haar leraar wordt gestimuleerd. Zij heeft haar kennis op het gebied van kralensieraden met een verbluffende artisticiteit en vindingrijkheid uitgebreid in de richting van de edelsmeedkunst. Hoewel auto-didact kreeg zij in 1973 het edelsmid-meesterteken in welk jaar zij ook haar eerste tentoonstelling hield. De kunstenares die nu al een twaalftal exposities op haar naam heeft staan is lid van de Stichting Centraal Orgaan van het Scheppend Ambacht (COSO). De vormgeving van haar sieraad gaat heel goed samen met de non-figuratieve kunst van Albert Mol. Hannah Bouman-Kars zal op verzoek iedere donderdagmiddag in Antoniushove aanwezig zijn. Spiderman, ofwel de Spinne- man, is een soort stripheld, een Superman of Batman. Hij is een jonge fysicus, die door de beet van een radioactieve spin de eigenschappen van het dier krijgt. Dus Spinneman kan loodrecht tegen gebouwen oplopen, is plotseling reuzes- terk geworden en slaagt er zelfs in, met behulp van wat technische hulpstukjes draden uit zijn handen te laten schie ten zodat een soort net ont staat. Met al die bijzondere eigenschappen trekt de fysicus ten strijde tegen de misdaad. Een aardig gegeven voor een stripverhaal met oneindig veel afleveringen. Maar voor een serieuze bioscoopfilm te ma ger. De film „Spiderman" is dan ook een wat flauwe film ge worden. Een televisiefilm voor de klok van acht uur of een regenachtige zaterdagmiddag. Voor de jeugd dus, want vol- wassenen zullen nauwelijks De Spider Man i geboeid worden. Regisseur K Swackhamer heeft zijn held dan ook niet teveel body mee gegeven. Hij lijkt op een car- navaleske figuur in een onzin nig misdaadverhaaltje met wat Chinese vechtersbaasjes, een sigarenkauwende, dom uitgevallen politieinspecteur en een religieuze secte, waar de secteleden per computer worden geprogrammeerd om bankovervallen en berovingen te plegen. Tien van de sectele den dreigen zelfmoord te ple gen als een enorme som geld niet tijdig is betaald. Gelukkig komt Spinneman tussenbeide en weet de geprogrammeerde individuen te redden en de boeven te vernietigen. Al met al een matige vakantie film waarin ook de trucage doorgaans wat doorzichtig overkomt. Eert stevige omklemming van de „spin" Café OHet Keizertje" Kaiserstraat 4, Leiden. Open: alle dagen van de week, van 's middags twaalf uur tot de gebruikelijke sluitingstijden van middernacht. Zater dags en zondags gaan de cafédeuren om half vier open. Snacks: een zomerlunch van stokbrood met paté of camembert. Op een door stamgasten geschonken gevel steen (aan de vroegere kastelein) staat het volgende te lezen: Henny Eman hier verdacht Heeft ons bier en plezier gebracht En tevens in zijn Leidsche leven Vrouw en vrind iets meegegeven. De bulldozers zijn opgehouden met puin rui men. Even wordt gevreesd, dat de machtige arm van deze stalen Brontosaurus in een klap het terras en het café met de grond gelijk zal slaan. Verteld wordt, dat er naast ,,'t Keizertje" nieuwe studentenflats zullen verrij zen. Dat is nog niet zeker zegt de tegenpartij. Inmiddels is men in ieder geval met de sloop van de oude pandjes naast het catfé begonnen. Er wordt een rookgordijn van stof en gruis opgetrokken als de laatste brokstukken met enkele mokerslagen van hun romp worden gescheiden, ,,'t Keizertje" is zijn secundanten ter linker zijde kwijt. Het café is thans een hoekhuis geworden. ,,'t Keizertje" bestaat niet langer dan zes jaar. Toch behoort dit voormalig koetshuis uit 1820 tot de bekendste café's van de stad. Waarom weet men niet precies. Er bestaan café's die na een paar jaar al legendarisch worden genoemd. De psyche van een kroeg is moeilijk te doorgronden. Hetzelfde geldt voor zijn be zoeker. Wil Roodenburg, de eigenaar van het café, en Annemarieke Krol, de zo nu en dan invallende bar-keepster, proberen een filosofietje op te zetten over hun gasten. „Wij krijgen hier in ieder geval veel studenten. De meesten stude ren biologie hier in de buurt. Het is toevallig, dat „Het Keizertje" genoemd is naar een of andere professor in de biologie, ene meneer Kaiser. Maar het komt niet door de studenten alleen, dat deze zaak zo lekker draait. Want er komen erg veel mensen uit de buurt zélf hier naartoe", 't Keizertje" heeft waarschijn lijk naam gemaakt doordat er vaak werd opgetreden door folk-musici. Vroeger was dat iedere dindagavond het geval, soms worden er nog wel eens spontaan sessies op het terras gegeven. Dan loopt de halve stad uit. Dit is, dacht ik, toch wel een café-chantant te noe men, ook al wordt er niet meer zo veel gezongen als vroeger. Er komt hier gewoon een uitstekend publiek, dat best wel gekke dingen doet, maar zonder daarin op te willen vallen, aldus Annemarieke. De Haak Zoals gezegd was dit café vroeger een koets huis. Misschien bestaat er een verband tussen de manege van de universiteit, die er pal tegenover ligt, en deze voormalige stalling Wil Roodenbug, de derde eigenaar van dit.nieuw- oudbruine-kroegje" heeft deze geschiedenis nog niet kunnen achterhalen. „Wel zijn er hier later erg griezelige dingen gebeurd", zegt hij" Niet zo erg lang geleden was er op de bene denverdieping, dus waar nu het café zit, een aardappelgroothandel gevestigd. Daarboven werkte een timmerman. Op een dag heeft die aardappelboer zich hier verhangen. Het cor pus delicti is er nog. Kijk pal boven de bak zie je een haak zitten. Daar heeft hij zich opgeknoopt. Als we de zaak 's nachts sluiten en de laatste klanten zijn weg, dan steken we wel eens een kaars aan en dan gaan we rond de bar zitten en dan worden er spookverhalen verteld. Maar niemand durft dan omhoog te, kijken, naar die hanebalk, die haak. „De mensen, die hier vaak komen", vertelt Wil verder, „zijn van het makkelijke soort. Ze kopen liever een biertje dan dat ze een paar goede schoenen kopen. Het is meer de sfeer, dan de entourage, die het em hier doet. Je hebt weinig zorgen aan deze kroeg. Mijn gasten weten, dat ze hier een peuk op de vloer uit kunnen trappen. Ik hou daar wel van. Je krijgt hier niet van de opgeblazen types. Maar gewoon leuke jongens en lekkere meiden". lU»lkta.ViM4IB

Leidse Courant | 1978 | | pagina 7