LANGS WATERWEGEN ^GroteshqwN van massief eiken meubelen en rundlederen zitmeubelen Overbeeke wint van eredivisiespeler Paragnostische maaltijd voedt Woudbrugse hongeriger! kkiL- mgs* Dierlijk genoegen op het voordek Jan en Jan maken er een puinzooi van Jeugdtennis in Hillegom H. Olivier in halve finale toernooi SVV STAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1978 PAGINA 5 Mocht u bijgeval binnen kort worden overvallen door een acute aanval van onstuitbare honger dan doet u er goed aan een wijle geduld te betrachten, de auto in te stappen en richting Woubrugge te rijden. Daar kunt zich in het Oude Raedhuys nage noeg langs de oever van de Woud wetering tegoed doen Joop Muller voor de poort naar paragnostisch voedsel. aan een onvervalste parag nostische maaltijd. Nu zult u mogelijk een moment de verstandelijke dan wel taalkundige vermo gens van de LC-bemanning in twijfel trekken, maar als zij paragnostisch schrijft, dan bedoelt zij dat ook en bepaald niet vegetarisch of andere flauwekul. Nee, in het Woubrugse Oude Raedhuys kunt u zich voor de somma van 24,50 gulden vergrijpen aan het Paaltje van Croiset, de grote helderziende van vaderlandse bodem. Croiset plaatste op Woubrugs verzoek ooit eens een kleurig paaltje op een kruising waar nogal eens een stevig ongeluk gebeur de. Via een bepaalde kleu rencombinatie, op het paaltje geschilderd, hoopte Croiset het spanningsveld op de kruising weg te nemen en hiermee het aantal ongelukken terug te dringen. Of Croiset dat helder genoeg gezien had, valt niet meer na te gaan, omdat het paaltje langs de gevarenkruising geen al te lang leven beschoren was. Misschien dat men achteraf Een zomervakantie lang zullen LC-verslaggever Ed Jansen en LC-fotograaf Bart Spijker met een door het Bootcentrum in Zoeterwoude beschikbaar ge stelde boot de wateren van Midden-Holland door kruisen. Vrijwel dagelijks houden zij u op de hoogte van hun ervaringen en belevenissen. Na tuurlijk kunt ook u daarbij helpen. Gewoon door op de LC-bemanning af te stappen en te vertellen wat u te vertellen hebt. Leuke; vervelende, opmer kelijke of rare zaken kunt u altijd kwijt aan boord van de LC-boot. In elk geval staat de koffie klaar.... redeneerde dat het plaatsen van stoplichten wel zo veilig was. In ieder geval staan ze er nog steeds niet en het paaltje is ook ver dwenen. In het Oude Raedhuys nu, haakte men handig op het opzienbarende optreden van Croiset in Woubrugge in door op de menukaart ook een paaltje van Croiset te plaatsen. Nu is het geenszins zo dat de Ut rechtse paragnost zelf in de keuken van deze Woubrug se uitspanning staat en ook gebeuren er in de eetzaal geen ernstige ongelukken, maar de directie van het Oude Raedhuys zag wel brood in de landelijke belangstelling die het paaltje genoot en zag zeer profaan de kassa luide rinkelen bij het op de kaart plaatsen van het nieuwe gerecht. Profaan, want sinds het Paaltje op het menu werd gezet werd de maaltijd al vele duizenden malen, zoals dat in horeca- kringen heet, uit geserveerd. De smakelijke hap is opgebouwd uit een scala van kleurige kruidenboters die opgediend worden met verschillende groenten, stokbrood en een gegrillde biefstuk. Oberkelner Joop Muller is bepaald trots op de oer- Woubrugse spijs op zijn kaart. „Als mensen hem bestellen, vertellen we er het hele verhaal over het echte Paaltje bij. Ook veel buitenlanders willen weten wat het nu allemaal precies betekent. Dat is iets moeilij ker natuurlijk, maar we komen er altijd wel uit", aldus Joop Muller. Mocht u vandaag of mor gen besluiten het Paaltje te gaan verorberen, laat dan niet merken dat u de historie al kent Want dat Het is verbazingwekkend hoeveel mensen toch nog iedere zomer opnieuw hun huisdieren mee op vakantie nemen. Als je de alarme rende berichten in kranten en op tv moet geloven, is het tegenwoordig de meest normale zaak om, wanneer je op vakantie gaat, je hond in het bos achter te laten en je kat de deur uit te schoppen met een bak hapklare brokken. Toch valt het allemaal op zijn tijd ook best wel weer mee. Veel van de jachten, die de LC-boot tot nog toe passeerden, werden opge sierd door de blaffende aanwezigheid van dwergpe kinezen tot Sint Bernhards. Niet zelden werd in een fraaie kooi een papagaai, parkiet of kanarie aange troffen, gezellig mee met het baasje en het vrouwtje op vakantie. Wat de LC-bemanning langs de boorden van de Does aantrof overtrof evenwel de stoutste ver wachtingen van fotograaf en dierenkenner bij uitstek Bart Spijker. Zijn wekelijk se bezoeken aan het Leidse dierenasiel zijn voor hem even gewoon geworden, als het avondeten voor u en mij. Derhalve een kenner dus, maar zijn mond viel open van verbazing, toen hij op het dek van een toerboot een aap zag zitten. Het halve meter hoge beestje, luisterde naar de naam Rikkie, is het omstre den eigendom van Carel Bodrij beter bekend als cafébaas van de Dark In Bar in de Leidse Jan Vossensteeg. Carel heeft het capucijne- raapje nu al weer zo'n jaar of vier en heeft er naar zijn zeggen een hoop plezier van. "We hebben thuis nog Het aapje op het dekje een St. Bernhard, een poedel en een papagaai, maar alleen Rikkie nemen we mee als we gaan varen. Als hij voorop zit en het gaat hem niet hard genoeg slaat hij met zijn vuisten net zolang op het dek, tot ik de gaskraan opendraai", vertelt Carel, terwijl Rikkie hem aapachtig aankijkt. Carel trekt zich verder weinig aan van al die verordeningen, die het houden van apen door particulieren aan banden hebben gelegd. "Flauwekul allemaal. Als Rikkie dood zou gaan, koop ik Ik zie wel - ik hem vandaan haal". Dat het onnatuurlijk zou zijn, een aap in huis, is voor Carel nog maar de vraag. "Dat beest heeft een reuze lol. Alles houdt hij in de gaten. Kijk, het is slecht voor zo'n beestje als het niet goed verzorgd wordt. Maar datzelfde geldt na tuurlijk voor een kanarie, een hond of een kat. Als je zo'n beest maar goed verzorgt, is er niets aan de hand", waarna Rikkie zijn oerwoud-natuur eer aan doet door het uitstoten van een ijselijke gil. "Zie je wel", haakt Carel er me teen op in, "hij denkt er net zo over". Wist u dat ergens een puinzooi van maken ook een positieve (betekenis) kan hebben? Waarschijnlijk niet (of wel, red.) want doorgaans worden woorden als puin, puinhoop en zooitje geassocieerd met minder prijzen waardige gebeurtenissen. Het kabinet maakt er een zooitje (of zo u wil „potje") van, in de huiskamer is het na een feestje van uw jongste dochter een puinhoop en tussen het puin zochten de slachtoffers de schamele resten van wat eens hun huisraad was bijeen. Om aan al die negatieve inter pretaties nu voor eens en altijd een einde te maken even een korte kennisma king. Met Jan en Jan. Jan en Jan, puinruimers bij Hoogmade Jan van der Veen uit Hoogmade en Jan de Vries uit Valkenburg maken er samen al vele tientallen jaren een puinhoop van. Van de walkanten wel te verstaan. Dat is ook hun werk, dat doen ze gedegen en zelfs in opdracht van bijvoorbeeld het Hoogheem raadschap van Rijnland. Geen klachten dus, van niemand. Want de beide Jannen verstevigen de walkanten van de talloze riviertjes en kanalen in Midden-Holland. De plezier- vaart brokkelt de walkan ten af. Jan en Jan bouwen ze weer op. Momenteel maken ze er in de Does tussen Doeshaven en Hoogmade, een puin hoop van. Over een lengte van twaalfhonderd meter aan de snelwegzijde van de Does storten zij honderden kruiwagens puin die be doeld zijn om de nieuwe klei-gestorte oevers voor opnieuw afbrokkelen te behoeden. Jan en Jan vinden het prima werk en reageren verontwaardigd op opmerkingen dat het puin bepaald niet landelijk oogt. „Dat is binnen de kortste keren weer dichtge groeid met riet en gras". Het zij zo. Overigens zijn beide puin- storters dik tevreden met de beterende weersomstan digheden. Niet in de eerste plaats uit lijfsbehoud („we gingen met die regen nat de deur uit, en kwamen 's avonds weer nat thuis") maar ook omdat ze nu langzaam maar zeker de vakantie op gang zien komen. „We zijn zelf wel aan het werk,- maar dat bent u eigenlijk ook", stelt Jan I net iets te vragend naar onze zin. Jan II ver zacht de wond echter onmiddellijk. „Ach, je moet altijd proberen het nuttige met het aangename te verenigen". En of ze nu ook een beroep mogen doen op alle watersporters die de komende weken erop uit trekken, om vooral maar niet te hard door smalle sloten te varen. „Want dan gaan de walkanten er echt aan hoor". OPEN LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN LEIDEN Twee spelers uit het district Leiden trokken gisteren door hun prestatie de volle aandacht. In het herenenkelspel B zorgde Bob van Overbeeke voor de verassing van de dag door Gerard Hoogland, eredivisie-speler voor Popey Goldstar 2, uit te schakelen. De verdiende zege kwam bepaald niet zonder slag of stoot tot stapd. De eerste set pakte Van Overbeeke via een tie-brak, maar dit leek niet voldoende, want Hoogland kwam via 6—3 goed terug. Daarmee leken de kansen voor Van Over beeke goeddeels verkeken, want de harde wind werkte in het nadeel van de aanvallende partij. Van Overbeeke bleef echter naar het net komen, ondanks dat het aantal keren, dat hij via de mooiste passeerslagen werd verschalkt, niet te tellen was. Op 6—7 kreeg hij nog een match point tegen, maar uiteindelijk bracht de aanval lende strategie hem toch de winst (0—7). In de A-categorie deed Bub v.d. Zee van zich spreken door Allard Castelein een set afhandig te maken (76). Via 6—2, 60 hield Castelein hem evenwel van de derde ronde af. Wouter Fok het zien niet voor niets bovenaan in het plaat singsschema te staan. Slechts één game stond hij toe aan Brakel uit het eerste team van Joy Moziek. Ook in de andere partijen in het here nenkel A was het krachtsverschil te groot, zodat van spanning geen sprake was. Het heren dubbelspel leverde wel twee voor het publiek aantrekkelijke partijen op. Het koppel Schaper s/Adema v. Scheltema versloeg Madsen en Bra kel met 63, 64. In de partij tussen Kasten/- Blaas en Luyk/Veentjer volgde het ene volleer duel op het andere. Het net iets betere reactie vermogen van het laatste duo leverde hen de overwinning op: 63,1—6, 60. Bob v. Overbeeke krijgt in de halve finale in B te doen met Alfred Gelevert, die zijn opvallen de opmars voortzette met een zege op Ton Creijghton: 7—5, 64. De andere halve eind strijd wordt een confrontatie tussen Rene Caste lein en zijn jongere broer Allard. Rene rekende via 7—5, 61 af met Adri v. Leeuwen en Allard toonde zich de meerdere van Marinus Broos- hooft: 72, 75. In het damesenkelspel B wer den twee driesetters uitgevochten. Annette v.d. Mey kon tegen Agnes Goemans, die een sterk toernooi heeft gespeeld, pas in de derde reeks definitief doordrukken: 5—7, 6—3, 60. Maureen Meyer zag kans het Nicolette v.d. Poll erg moeilijk te maken. Over de 4—6, 7—5, 36 nederlaag behoeft zij bepaald niet ontevreden te zijn. Overige uitslagen: HEA: Mentink-Brooshooft 62, 62; Schmitz-Madsen 62, 62; Laudin- Blom 6—2, 6—3; Castelein-Littauwer 6—1, 64; Vaarties-Veentjer 6— 1, 64; Schapers-Appel boom 63, 63. DEA: Y. v.d. Eeckhout-B. Sluyter 62, 46, 6—3; G. Walhof-P. Blaas 6-0, 6—4; H. Tap- hoorn-H. Fehling 7—5, 6—3. HILLEGOM Behalve van de nationale jeugdkampioen schappen tlm 14 jaar, die begin deze week op tennispark Uni cum werden gehouden, is het district Leiden ook organisa tor van de kampioenschappen t/m 16 jaar. Van morgen tot zondag gaan de jeugdkampioenen en uit de sterkere districten ook de num mers twee op sportpark de Zanderij in Hillegom om de titel strijden. Voor het district Leiden is de eerste teamspeel ster van Hillegom, Rosemarie Verdegaal, van de partij. De komende dagen zal blijken in hoeverre zij voordeel kan put ten uit het spelen op vertrouwd terrein. Tot de grote kansheb bers behoort zij in ieder geval niet. De favoriete Nanette Schutte speelt bijvoorbeeld, on danks haar jeugdige leeftijd al eredivisie bij Popey en dat is een niveau, waar Rosemarie niet aan kan tippen. De andere favorieten zijn Inge Cuperus, eveneens uit Amsterdam, en twee speelsters uit het district Noord-Brabant, te weten Mar iene Wouters en Nicole v. Er- Bij de jongens is Jack Driessen Leidens troef, doch ook hij mag blij zijn met een plaatsje in het eindschema. Eric Wil- borts, de overtuigende kam pioen bij de jongens t/m 14 jaar behoort ook in deze leef tijdsgroep tot de voornaamste kanshebbers. Hij heeft in ieder geval hard getraind voor deze kampioenschappen, want begin deze week reisde hij na zijn wedstrijden op Unicum, die tenslotte slechts een formaliteit waren, af naar Amsterdam om zich op dit kampioenschap voor te bereiden. Voorlopig heeft Chiel Bolsius uit Gelder land echter de beste papieren. Outsiders zijn Harry de Wit uit Noord-Brabant en René Moos uit Amsterdam. VOORHOUT Hans Olivier heeft zich onge plaatst gekwalificeerd voor de halve finale van het herenenkel C op het open C en D toernooi van tennispark SVV. begin trok hij in zijn partij tegen Jan v.d. Geest het initiatief langzaam maar zeker naar zich toe (3—6, 6—4, 6—3). Eitel Homan is nog niet zo ver. De stap in de kwart-finale leverde hem in elk geval al moei lijkheden op. Slechts met 6—3, 7—5 kon hij Wim Horbach van zich afhouden. In het herenenkel D kwamen de geplaatste spelers zonder kleerscheuren verder. Alleen Ca rel Vlekke kwam in de moeilijkheden. Met miniem verschil bleef hij voor op Beugelsdijk: 64, 57, 64. Max Bleiswijk zou in dit onder deel wel eens voor verrassingen kunnen gaan zorgen. De manier, waarop de 6—3, 6—1 zege op Waal tot stand kwam, was in ieder geval veelbelovend. In de dubbel samen met Jagers wist hij eveneens te imponeren. Met twee maal 61 zetten zij het duo van Din ter/B emelmans aan de kant, dat eerder in het toernooi toch met het eerste geplaatste koppel had afgerekend. Bij de dames in D moest An Stigter, tweede in het plaatsingsschema, het veld ruimen. Hiervoor verantwoordelijk was Carin v.d. Meer: 62, 64. Het echtpaar Kales redde het niet tegen Mooyman 2x, zodat de strijd in het gemengd- dubbel D volkomen ojten is. ADVERTENTIE *VC

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5