Verkeersmaatregelen in Alphen „Ze zijn echt niet agressief9 Rijnsburg baalt banden met Siegen nauwer aan Leidschendamse jeugd beleeft Heisa 978 NOORDWIJKSE NIEUWE KERK VIJFTIG JAAR KERSVERSE LERAAR BIJENTEELT VAN SCHIE: Geen duiventil aan J. W. Frisolaan Vakantiespelen in Nieuwveen V REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1978 pagina 4 S" DE ZILK/OVERVEEN Er zullen niet zo gek veel mensen zijn die nimmer kennis hebben gemaakt met de steek van een bij. De meesten kennen wel het vertrouwde beeld van de zonnige middag er gens op een terrasje temidden van zoete versnape ringen. Totdat men ergens iets voelt kriebelen en men het met een luchtig handgebaar wil verwijde ren. Een fel brandend gevoel is dan het gevolg. Sommige mensen hebben er even last van, anderen zijn er dagen ziek door. De steek van een bij. In ieder geval voor niemand een prettige ervaring. Toch zijn er mensen die van het houden van bijen hun hobby hebben gemaakt. Die met mateloos enthousiasme weten te vertellen over „hun" bijen en die het af en toe gestoken worden op de koop toe nemen. Eén van hen is de heer Van Schie uit De Zilk, die het idee dat bijen gevaarlijk zijn geenszins onderschrijft. Een bij steekt volgens hem alleen in uiterste noodzaak. Met wespen ligt het volgens hön anders; die gaan gauwer tot de aanval over. En helaas worden de bijen maar al te vaak met wespen verward. Behalve gemeenteraadslid van Een Zilker Partij en biologieleraar aan de Zocherschool in Overveen, is dhr. L. van Schie ook één van de vijf mensen uit de Leidse regio die onlangs het diploma leraar bijenteelt behaalden. Een bijzonderheid is, dat men voor het volgen van deze ongeveer anderhalf jaar durende cursus eerst een aantal jaren als imker gefunctioneerd moet hebben, maar dat Van Schie de cursus volgde zonder deze ervaring. „Als biolo gieleraar ben je natuurlijk geïnteresseerd in de natuur. Ik heb thuis vogels, vissen en een konijn en daar zijn nu bijen bijgekomen. Bijen zijn de enige insecten die je als huisdier kunt houden", motiveert Van Schie zijn interesse in deze dieren. De biologieleraar heeft zijn bijenkasten echter niet thuis in De Zilk staan, maar op school in Overveen. De Zocherschool, een lagere land- en tuinbouw school is schitterend gelegen in het landgoed Els- hout temidden van bomen en planten die voldoende honing voor de bijen kunnen leveren. Op het land goed staan de zes bijenkasten van Van Schie. Per kast betekent dit zo'n zestigduizend bijen en in de bijenkasten is het dan ook een gekrioel van belang. Van Schie: „Bijen hebben voor het vinden van honing enkelbloemige planten nodig, zoals wilgen, acacia's en kastanjes. Op het ogenblik staan de linden in bloei en kunnen ze daar honing en stuif meel vandaan halen. Het is hier in Overveen een ideale plek om bijen te houden, want alle planten die ze nodig hebben zijn hier aanwezig. Ik schat dat de bijen uit één linde, zoals die hier staan, zo'n tien kilo honing halen. Toch wil ik proberen of het mogelijk is wat kasten neer te zetten in de Amster damse waterleidingduinen. Dat lijkt me helemaal een ideale plek. Overigens zijn echte beroepsimkers constant op sjouw met hun kasten. De kasten staan eerst bij de fruitbomen, daarna gaan ze naar de koolzaadvelden en vervolgens naar de heide. Het seizoen voor de bijenhouders loopt dus van onge veer februari tot juli. Naast de opbrengst van de honing krijgt de imker een vergoeding van de mensen waar hij zijn kasten plaatst, omdat de bijen zorgen voor een doelmatige bestuiving". Taakverdeling Voordat Van Schie één van zijn bijenkasten opent blaast hij met een speciaal voor dit doel gecon strueerde bus eerst wat rook onder het deksel van de kast. „Door de rook denken de bijen dat er brand is. Ze maken zich klaar om te vluchten en zuigen zich vol met honing. Ze steken dan minder snel", zo motiveert hij deze daad. Op de honingraten krioelt het van de bijen. Opvallend is, dat de bijen erg rustig blijven, ook al wordt de raat uit de kast gelicht. Van Schie noemt in het kort de carrière die iedere werksterbij gedurende de zes weken van haar bestaan doormaakt. „Ze beginnen als poetser van de verschillende cellen binnen de raat, daarna gaan ze was zweten om zelf raten te bouwen, vervolgens worden ze wachtbij, hetgeen betekent dat ze de raat tegen allerlei indringers moeten beschermen, en daarna komt de tijd waarin ze uitvliegen om nectar uit de bloemen te halen. De bij eindigt zijn bestaan als waterhal er. Ze landen dan op het water en komen volgezogen weer in de raat aan". Tussen de werksters lopen ook enkele darren die als enige taak hebben het bevruchten van de koningin en na het nodige gezoek, vindt Van Schie de koningin zelf. Omringd door wat de biolo gieleraar het „hofvolk" noemt, die de weg steeds vrijmaken voor de bijenkoningin, loopt ze daar zeer gracieus naar een gaatje in de raat te zoeken om een eitje te leggen. Hoewel men geneigd zou zijn door het uitermate boeiende schouwspel binnen de bijenkasten elk gevaar te vergeten, toch maar de vraag aan Van Schie of bijenhouden nu erg gevaarlijk is. Hij antwoordt met te zeggen dat het gevaar volgens hem sterk overdreven wordt. ,3ijen worden vaak ver ward met wespen. Als je op dit ogenblik een bijenkast in je tuin zou zetten en één van de buurkinderen wordt door een wesp gestoken, dan is de kans groot dat jij de schuld krijgt. Een bij steekt alleen maar als hij echt in het nauw zit Dat is ook logisch, want als een bij steekt, is hij zelf ook ten dode opgeschreven. Natuurlijk ben ik zelf wel eens door een bij gestoken, maar ze zijn beslist niet agressief. Het zijn nuttige dieren en dat blijkt ook wel uit het feit dat ze beschermd worden door de bijenwet. Als je geen onverwachte bewegingen maakt, kun je ook rustig kijken hoe het toegaat in een bijennest. Dat ligt bij wespen anders. Je moet Imker Van Schie toont een déél van de bijenkast. je nooit te dicht in de buurt i wagen. Dat is heel gevaarlijk. j—T- Over het algemeen wordt weinig gehoord over het ders kunt hebben. Daarvoor zijn er geen geschikte houden van bijen. Leeft deze hobby erg in Neder- planten genoeg. Een doel van de cursus bijenteelt if1 e u- ^at we onze vei"kregen kennis vooral ten bate Van Schie: „Er zijn verschillende verenigingen. In van die verenigingen gaan aanwenden. Een echt vak Leiden, Oegstgeest en IJmuiden zijn verenigingen op school is het, althans op de Zocherschool niet", van bijenhouders. Het zijn verenigingen van zo'n FRITS BEUTICK DOOR WERKZAAMHEDEN AAN KENNEDYLAAN ALPHEN AAN DEN RIJN In verband met werkzaamhe den aan het wegdek van de President Kennedylaan zal het verkeer in Alphen aan den Rijn gedeeltelijk moeten wor den omgeleid. De herbestra ting die maandag begint en ongeveer acht weken in beslag zal nemen, zal worden uitge voerd in drie fasen. Het verkeer vanuit Ridderveld richting centrum zal gedurende fase één via de Sportlaan De Bijlen kunnen rijden of v de Burgemeester Bruins Slot- singel en Oranje Nassausingel. Het verkeer richting Ridder veld zal via De Bijlen en Sport laan of via de Oranje Nassau singel en Burgemeester Bruins Slotsingel in deze wijk kunnen komen. Fase twee zal slechts enkele dagen vergen. Dan wordt een gedeelte geasfalteerd van de President Kennedylaan. Het of de route blijven volgen verkeer vanuit Ridderveld rich- de Burgemeester Bruins Slot ting centrum is dpi aangewe- singel. Het centrumverkeer zen op de foute via de Burge- richting Ridderveld heeft ook meester Bruins Slotsingel en twee mogelijkheden. Via De Oranje Nassausingel. Voor het Bijlen en Sportlaan of via de verkeer komende uit het een- Oranje Nassausingel-Burge- trum blijft de wegomlegging meester Bruins SLotsingel. Ge- als in fase een. durende de derde fase zal het Als fase drie ingaat kan het verkeer op de Kennedylaan ge- verkeer vanuit Ridderveld regeld worden met verkeer- weer van de gehele President slichten. Kennedylaan gebruik maken De politie zal voorts gedurende de tijd van de werkzaamheden het verkeer regelen op de krui sing Oranje Nassausingel-Bur- gemeester Bruins SLotsingel. Naar verwachting zullen op dit kruispunt, vooral tijdens fase twee, lange files ontstaan. Het langzame verkeer zal evenals het openbaar vervoer gebruik kunnen blijven maken van de Kennedylaan. De verkeers maatregelen gaan maanda gochtend in. HAZERSWOUDE - De actie „Hulp aan Noord- Ierland", die in Hazers- woude wordt gevoerd naar aanleiding van de komst van veertig kinde ren uit Ulster op 18 au gustus aanstaande, heeft ook weerklank gevonden in Waldkappel. In deze gemeente in West-Duits- land, waarmee Hazers- woude nauwe contacten onderhoudt in het kader van het lidmaatschap van de Vereniging van Euro pese Gemeenten, heeft men zich voorgenomen een bedrag te verzamelen voor de financiering van het project. Afgelopen zondag werd er een voet balwedstrijd gespeeld tus sen Waldkappel en de combinatie Hasselbach- Hartmutsachsen. De op brengst hiervan wordt overgemaakt naar het HUNI-comité in Hazers- woude. NOORDWIJK - Op don derdag, 10 augustus van twee tot vier uur, organi seert de Initiatiefgroep W.A.O. Noordwijk een viswedstrijd voor alle WAO-ers uit de Duin- en Bollenstreek. De wed strijd vindt plaats aan de Leidsevaart, tussen de Nagelbrug en Piet Gij zen- brug. NOORDWIJK - Een co mité, bestaande uit de da mes Mia van der Lippe en Anne Vermey, voorzitter Hoevenaars en secretaris- penningmeester Oost hoek, organiseren dit jaar weer het Doe-feest voor de Noordwijkse school kinderen. Het wordt ge houden van maandag 7 augustus tot en met vrij dag, 18 augustus (uitge zonderd zaterdag en zon dag). Het programma ver meldt wederom een scala aan aktiviteiten, zoals spelletjes, een boeken markt, straatspelen, een punkfeest, natuurwande lingen, een dierenshow, een viswedstrijd, een stekjesbeurs, een modes how, een „Stuif-es in - Stuif-es uit" en dergelij ke. Vrijwilligers zullen hierbij de leiding hebben. De gemeente heeft voor dit vakantie-festijn een subsidie verstrekt. OEGSTGEEST -.In Ga lerie Pulchri Studio in Oegstgeest is van 11 au gustus tot en met 31 au gustus een tentoonstelling te zien van werkende le den van Pulchri Studio met reisschetsen. De reis schetsen zijn er in de vorm van schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek. De tentoonstel ling is dagelijks te bezich tigen van 10.00—16.00 urn- in de Passage 10 aan de Kempenaerstraat in Oegstgeest. RIJNSBURG De gemeente raad van Rijnsburg heeft gis termiddag het 15-jarig bestaan van de „Partnerschaft" met het Duitse plaatsje Siegen her dacht. Zowel burgemeester De Roos van Rijnsburg als burge meester Kessler van Siegen memoreerden de verwant schap van beide plaatsen, die een bijdrage levert aan de Eu ropese vereniging. De viering van het „Partner schaft" viel gelijktijdig met de Rijnsburgse Oranjefeest-week, die ook gisteren Rijnsburg weer bol liet staan van activi teiten. Zo opende burgemeester De Roos twee exposities, die in het teken staan van de relatie met de Duitse plaats. In het raadhuis werd een tentoonstel ling geopend van oude postze gels van Geiswald, Hüttental, Weidenau en Siegen met exem plaren vanuit de 14e eeuw. Bij de firma Kruider in de Hoftuin expossert Elke Prinz-Kramer schilderijen, beeldhouwerken en edelstaalplastieken. Bijzon der is het kunstwerk dat de relatie Siegen-Rijnsburg bena drukt. een edelstaalplastiek met bloemmotieven. Dit plas tiek is door de Duitse kunste nares geschonken aan Rijns- burg en zal geplaatst worden in de nieuwe Flora. Hoogtepunt van de activiteiten was gisteren het kindercorso, maar ook de braderie trok vo lop belangstelling, 's Middags was het tijd voor de traditione le feesten met evenementen als tonnetje-steken, ringrijden en boegsprietlopen. Het touwtrek ken werd gewonnen door het team van H. H. van Egmond. LEIDSCHENDAM Onder de naam „Heisa 78" worden in Leidschendam van 14 tot en met 25 augustus weer een groot aantal vakantiebezigheden voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar gehouden. Een van de meest bezochte aktiviteiten het „spelen met spullen" zal mogelijk zijn op zes verschillende plaatsen: de hobbyruimte ,van de Koningin Juliana- en de Dobbehageschool, de dependance van het Veurs College aan de Rijnlandstraat, „het Tolhuis" aan de Tol in zuid en het Dorpshuis in Stompwijk. Kinderen van 6 jaar en ouder kunnen tekenen, schilderen, boetseren, werken met pitriet en raffia, touw en sisal en straattekenen. In het Creatief Centrum aan de van Ruysdaellaan kunnen de kinderen weer emailleren en solderen, sieraden en wandkleden maken en leer bewerken. Het hutten bouwen vindt weer plaats op het terrein achter de parkeerplaats van „de Fluit". In de sporthal en het zwembad zijn wedstrijden, zeskampen en verdere spelen terwijl op het voorterrein van de sporthal (bij slecht weer in de hal) skelterraces zullen worden gehouden. Steltlopen Het programma vermeldt verder steltloopwedstrijden en een vliegerwedstrijd met eigen gemaakte vliegers. Op het terras van het sportcentrum kunnen dammers zich meten met anderen. De Leidschendamse Hengelsport Vereniging verleent bovendien me dewerking aan hengelwedstrijden en de Zuivelkeuken aan kook cursussen in het zuivelcentrum in Leidsenhage. Voor de jongeren zijn er weer poppenkastvoorstellingen en voor allemaal filmvoor stellingen. Dit laatste in het Paus Johannes Centrum in Prinsen hof waar ook een ruilbeurs voor verzamelaars van postzegels, autoo'tjes e.d. wordt gehouden. De NZH brengt de jeugdige vakantievierders met mini-trips naar Madurodam, het Dolfirama, het spoorwegmuseum. Avifauna en Blijdorp. De traditionele tentoonstelling van werkstukken uit „Spelen met spullen", de beroemde „Heisalon", is in de entreehal van het zwembad. Voor kinderen van 14 tot en met 16 jaar wordt dit jaar ook iets georganiseerd, namelijk een avond-boottocht naar Leiden en het plassengebied. Het slotfeest op vrijdagmiddag brengt „Ome Willem", ook bekend als Edwin Rutten, en de bekende parodist Bueno de Mesquita naar Leidschendam. Stompwijk In Stompwijk worden ongeveer gelijkwaardige aktiviteiten geor ganiseerd. Hutten bouwen, spelen met spullen, hengelwedstrijden (in de Jan Koenensloot), filmvoorstellingen en mini-trips. Voor het slotfeest rijdt een speciale bus van Stompwijk naar het sportcomplex „de Fluit". De kosten voor de bekende „paspoor ten" zijn 7 gulden 50 voor de eerste week en 6 gulden 50 voor de tweede week, voor beide weken samen 14' gulden. Voor mini-trips, kookcursussen en filmvoorstellingen gelden aparte prijzen waarbij paspoorthouders korting krijgen VOORSCHOTENSE COMMISSIE: VOORSCHOTEN De Com missie voor openbare werken adviseert burgemeester en wethouders unaniem om geen bouwvergunning te verstrek ken voor een duivenhok, dat vrijwel de gehele tuin van een woning aan de J. W. Frisolaan zal gaan beslaan. Enige bewo ners hebben hun bezwaren kenbaar gemaakt aan de ge meenteraad. Mr. Koetser (WD) meende dat er ergens een grens moet zijn. Zodra iemand in een woonwijk een duivenhok laat bouwen, dat vrijwel de gehele tuin gaat beslaan en bovendien een mini mum van 70 postduiven gaat houden, dan kan men dat geen eenvoudige hobby meer noe men. Ook de overige commis sieleden zagen de vele duiven als een te grote belasting voor de buurt. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben het bestem mingsplan Bijdorp I goedge keurd. Wethouder Eveleens vond dit nog een mooi resul taat voor de oude gemeente raad. Na vele jaren kan er eindelijk voortgang gemaakt gaan worden met dit toekom stige woongebied. De nota „Verkeersproblema tiek" komt zonder veel moeite door de komende gemeente raadsvergadering. Op voorstel van de wethouder wordt de eventuele doorbraak van de Prins Bernhardlaan naar de Wijngaardenlaan buiten de dis cussie gehouden. Juist over de ze doorbraak zijn de meningen verdeeld. Vooral drs. Van Wijk (PPV) benadrukte nogmaals dat deze route geen tweede ver- keerstraverse mag worden. Er zal over deze doorbraak een hoorzitting gehouden worden. GOUDEN TROUW Het echtpaar J. Snijder-Van der Weiden vierde gisteren het 50-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid van dit jubileum bracht burgemeester M. A. van der Have van Leiderdorp een bezoek aan het echtpaar. De heer en mevrouw Snijder groeiden in Drenthe op en woonden na hun huwelijk vele jaren in Noord-Brabant. Het echtpaar woor.'t nu vijf jaar in Leiderdorp. De laatste functie van de heer Snijder was directeur van de Algemene Bank Nederland in Zaandam. Het echtpaar heeft één zoon. MOSKOU (UPI) Twee Ame rikaanse journalisten zijn door een rechtbank in Moskou ver oordeeld tot een boete van 150 gulden elk omdat zij de op dracht van de rechtbank om rectificaties van eerdere ver halen te plaatsen niet zijn na gekomen. Craig Whitney van de „New York Times" en Harols Piper van „Baltimore Sun" moeten de boete binnen vijf dagen be talen. NIEUWVEEN De vakantiespelen in Nieuwveen zullen van 14 tot en met 18 augustus worden gehouden. Onder de noemer „Jeugdland" zal de Nieuwveense jeugd zich vijf dagen lang met handenarbeid, fancy fairs, filmmiddagen en huttenbouwen kun nen vermaken. In de feestweek zijn de ochtenden ingeruimd voor het bouwen van hutten en handenarbeid. Maandagmiddag worden in de aula van Huize Ursula films gedraaid, terwijl de dinsdag en woensdag middag in het teken van diverse spelletjes zullen staan. Het huttendorp zal donderdagmiddag plaatsbieden aan een week markt, die door de „bouwers" zelf gedreven wordt. Dinsdagavond start een fietsvierdaagse die de finale zal beleven in Zevenhovep. Vrijdag wordt de feestweek besloten met een fancy fair. DE Parachutespringen OUDE WETERING/ KAAG Het Vetus-parateam geeft zaterdag om 13.00 i het terrein van de jachthaven Arie de Boom aan de Heere- weg in Oude Wetering 17.30 uur op het grasveld op het Kaageiland direct naast de! afrit van de pont, een demon stratie parachute-springen. Het team bestaat uit totaal 5 para-instructeurs korps Commandotroepen, waarvan er bij iedere demon stratie 3 springen. Er wordt gesprongen met „Strato-Cloud"1 parachutes, die ontworpen zijn als een soort vliegtuigvleugel en de springer in staat te stel-, len naar hun doel te vliegen NOORDWIJK Op dinsdag 8 augustus is het vijftig jaar geleden, dat de Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat met een bijzondere dienst in gebruik werd genomen. Aan dit gouden bestaan van het kerkgebouw zal komende zondag om half elf een herdenkingsdienst worden gewijd, waarin de pastor loci ds. D. Keuning zal voorgaan. Bij de bouw van de huidige kerk is een merkwaardige situatie ontstaan. Er staan ter plekke namelijk twee her vormde kerkgebouwen: aan de straatzijde de Oude, van 1647 daterende kerk, thans bekend als de Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat, en daarachter de tegenwoordige Her vormde Kerk, die in 1927-1928 werd gebouwd. Hoe dit is gekomen, zet de plaatselijke historiekenner Jozef Moerkerk uiteen in een brief aan de kerkvoogdij. De Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee kreeg in 1645 een zelfstandige status krachtens een besluit van de Staten van Hollandt en Westvriesland. Dit hield in dat de gemeente, die vanuit Noordwijk-Binnen pastoraal werd verzorgd, mocht overgaan tot het beroepen van een eigen predikant. Dit werd ds. Cornelius' van Rossum, die de gemeente in het zeedorp ruim 38 jaar heeft gediend. Bij de instituering telde de Hervormde gemeente van Noord- wijk aan Zee 95 lidmaten, zonder de kinderen en catechi santen. Het jaar daarop ging men over tot de bouw van een kerk, die in 1647 met een plechtige dienst in gebruik werd genomen. Het moet een erg solide bouw zijn geweest, want ondanks de ligging vlak bij de zee, is eerst na tweehonderd jaar sprake van een restauratie van betekenis, Deze herstelwerk zaamheden kosten het toen respectabele bedrag van 1133,-. In 1900 werd het kerkgebouw vergroot met een achterzij vleugel en daardoor verkreeg men, een uitbreiding van het aantal zitplaatsen met een derde. Maar voor de steeds groeiende gemeente werd de oude kerk op de duur toch te klein en om dit probleem voor langere tijd op te lossen besloten de kerkvoogden in 1927 tot de bouw van een nieuwe kerk. Ondanks de offervaardigheid van de Hervormde Gemeente en het feit dat de gemeenteleden voor een hoger bedrag intekenden dan de kerkvoogdij had verwacht, bleek algehe le nieuwbouw financieel geen haalbare kaart. Voor alle zekerheid besloot men toen de oude kerk voorlopig maar te laten staan en deze pas af te breken als er voldoende geld bijeen was om de nieuwbouw te voltooien. Tot die afbraak is het echter nooit gekomen. De latere kapel kreeg in de zestiger jaren met medewerking van de burgerlijke gemeente een grondige restauratiebeurt en sindsdien wordt zij behalve voor de eredienst gebruikt voor passende cultu rele evenementen. De thans jubilerende Nieuwe Kerk is gebouwd volgens de plannen van de Rotterdamse bouwkundigen Meischke en Smidt. De aannemer D. Appels uit Driebergen voerde het werk uit voor de inschrijfsom van 63.690,-. Men begon met de bouw in oktober 1927 en begin augustus van het daarop volgende jaar was het bedehuis voltooid. Tijdens de bouw kerkte de Hervormde Gemeente in een garage aan de Maarten Kruytstraat. Moerkerk, die dit alles zelf heeft meegemaakt, verteld er aardige bijzonderheden van. We laten hem zelf aan het woord: „Als de gemeente zat en de kerkeraad binnen was gekomen werden de grote deuren met piepen en knarsen dichtgeschoven en de dienst nam een aanvang. De organist had het niet best. Was de melodie niet zo bekend, dan raakte de menigte wel eens van streek en riep de organist met luider stem: „We gaan opnieuw beginnen!" Wat de zangers, die dicht bij het orgel zaten, dan ook trouw deden. De rest bleef doorzingen. Als jongen zijnde kon je dan wel eens lachen. Ds. Hospers, die toen onze herder was, besloot toen maar, dat wij enkele bekende psalmen of gezangen zouden zingen. En zie, nu ging het beter, ofschoon het harmonium niet zo krachtig In de zomer van 1928 kerkte men ook nog enkele maanden in de Gereformeerde Kerk, want toen was de garage weer nodig als autostalling. Uitvoerig beschrijft Moerkerk de plechtige ingebruikne ming. Op 8 augustus 1928. Een doordeweekse avond. Ds. Hospers leidde de inwijcüngsdienst en preekte naar aanlei ding van de schriftwoorden uit de profeet Haggai, hoofd stuk 1 vers 8. Daarna voerden talrijke afgevaardigden het woord en ook werd er een extra-collecte gehouden ter aflossing van de bouwschuld. De dienst werd besloten met het bekende slotvers van <|e 72ste psalm. o; e

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4