Katwijkse goochelprinses ontving Noorse Grand Prix Oegstgeestse loodgieter maaktaangepaste" nieuwbouw Sporthal Alkemade komt toch in september gereed AMERIKAANSE INVITATIE VOOR SYLVIA (12) SLOOTJE SPRINGEN Katwijkse progressieven behouden welzij nsportefeuille Alphense hutten op hoogte Haaien in Katwijk Scholenbouw in Rhynenburch DOORWERKEN IN BOUWVAKVAKANTIE DOOR BRITSE WERKLIEDEN REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1978 pagina 4 KATWIJK De twaalfjarige Sylvia Diana Vermeulen uit Katwijk heeft op een internationaal goochelcongres in het Noorse stadje Sandjeford maar liefst twee gouden medailles in de junioren sectie gewonnen. Zij ontving ze voor h&ar buhne-op- treden en haar algemeen goochelen. Naast deze twee gouden plakken ontving Sylvia die het tegen bijna twintig jeugdige goochelaars moest opnemen, de Grand Prix. Deze prijs die maar zelden worden uitgereikt betekent dat de jury haar de beste van het hele congres vond. Het is voor het eerst in de goochelgeschiedenis dat een junior deze prijs ontvangt. Sylvia Diana was met haar twaalf jaar de jongste deelneemster van het congres en tevens het enige meisje. Naar aanleiding van haar op- graag met het komende we- treden in Noorwegen heeft ze van de Amerikaanse gooche laar Hank Moorhouse een uit nodiging gekregen om in Ame rika in een paar galashows op te treden. In Zweden kan zij komende zomer optreden in een groot openluchttheater voor de duur van een maand. Sylvia, die in september naar de Havo gaat, en haar vader, die tevens haar manager is, denken niet op de invitaties in te gaan omdat het haar studie misschien in het gedrang zou I brengen. Sylvia doet naast het goochelen ook nog aan ballet en wil binnenkort proberen een majorettencertificaat te halen. „Ik wil later misschien wel in de showbusiness", zegt Sylvia Diana. Het hele gezin Vermeulen werkt mee aan de trucs in het nummer van Sylvia. „Ik ben onlangs gepensioneerd bij de Marine, maar ik heb het nog nooit zo druk gehad. We beden ken met z'n allen de trucs. Ik probeer dat dan ook technisch mogelijk te maken. Sylvia moet dan goed oefenen en mijn vrouw begeleid meer het show- werk en de aankleding. Soms als het verwezenlijken van een truc niet direct lukt kan ik gewoon niet slapen en loop dan maar wat door de kamer. Meestal krijg ik 's nachts de beste ingevingen", aldus de heer Vermeulen. Sylvia Vermeulen zou wel reldkampioenschap goochelen in Brussel mee willen doen. „Al was het alleen al om de sfeer. Ik zie dan alle groten der aar de". Maar of Sylvia mee kan doen is nog maar de vraag. Om mee te doen moet zij aangeslo ten zijn bij een Juniorenclub en de enige in Nederlands is in Haarlem. „Ik ben dan verplicht om daar iedere maand een avond heen te gaan. Meestal duren die avonden tot diep in de nacht en ik zal er toch niet zo veel méér van leren. Er zit ten ook alleen maar jongens op en dat vind ik eigenlijk niet zo leuk. In andere landen kan je gewoon lid worden en dan ben je niet verplicht om ergens heen te gaan, dan ontvang je gewoon alleen een clubblad. Maar als ik lid wordt van een buitenlandse goochelclub moet ik bij kampioenschappen ook voor dat land uitkomen en dat vind ik niet zo leuk ik ben tenslotte Nederlandse en wil graag Nederland vertegen woordigen. Trouwens die ver plichte avonden naar Haarlepi zouden ook te veel tijd in ver band met mijn studie in beslag nemen", aldus Sylvia Diana. Of we haar bij de wereldkam pioenschappen zullen zien is dus nog maar de vraag. Wel is zij zeer waarschijnlijk op 19 september op de televisie te zien in het programma van de TROS „Grand Gala des En- fants". Jong Aarlanderveen vergaapte zich gisteren aan het immer spectaculaire onderdeel van de driedaagse Oranjefeesten: het per polsstok slootje springen. Tot groot enthousiasme van de rijkelijk toegestroomde kijkers belandden vele deelnemers in het water. En daar gaat het bij dit kijkspel natuurlijk in de eerste plaats om. De Oranjefeesten in Aarlanderveen worden vandaag besloten. Vanavond is er bij de Kerkvaartseweg onder meer een wielerronde. KATWIJK De verdeling van de wethouder spasten in Katwijk heeft toch nog verrassingen opgeleverd. Geheel tegen de verwachtingen in hebben de progressieven de welzijnsportefeuil- le kunnen behouden. Reeds voor de verkiezin gen hadden de confessionelen die de meerder heid vonnen in de Katwijkse raad, laten weten dat ze deze portefeuille voor zichzelf zouden claimen. Wethouder Haasnoot (PvdA), die deze porte feuille al zestien jaar heeft beheerd, gaat met pensioen en de christelijke partijen waren van mening dat zij nu aan de beurt waren om een wethouder te leveren voor deze aantrekkelijke post. Het CDA en het SGP, die door de grote meerderheid die ze vormen in staat zouden zijn de wethouderszetels onderling te verdelen, heb ben niet gekozen voor deze handelwijze. Niet alleen heeft men de PvdA/PPR niet buiten spel gezet, men heeft zelfs toegestaan dat de progres sieven de door hen gewenste post woningbouw en woningverdeling kregen, in ruil voor onder wijs. Het is aannemelijk dat een sterke voorkeur voor de persoon van de PvdA-kandidaat, Hans van Oosten, hierin een grote rol speelt. Van Oosten, die behoort tot de rechtervleugel van de PvdA, wordt algemeen gezien als een uitermate des kundig raadslid. In de dorpspolitiek stelt de plaatselijke CDA zich in dit soort gevallen meestal nogal zakelijk op. Men vindt het bestu ren een zaak die ver af staat van partijpolitiek. In dit verband heeft men al meermalen opge merkt „een verpolitiekte raad" niet als ideaal te beschouwen. De 400 jeugdige huttenbouwers in Alphen aan den Rijn zijn gisteren een flks eind opgeschoten met de bouw van hun woning-voor-een-nachL Bijna alle hutten werden afgebouwd tot en met de kap. Vandaag en morgen moet de kwast verf de eigen tijdse woningen nog aantrekkelijker maken. Voor een eventuele regenbui moet het dakleer nog worden aangebracht Daarna zijn de hutten gereed voor de inspektie door de „bouwpolitle". Er is sinds gisteren ook wat meer bekend geworden over de reden van de bijzonder snelle raadsvergade ringen die dagelijks slechts een half uurtje in beslag 'nemen. Volgens het „Wensdorp Dagblad" beschikt burgemeester Berthe-Marie Bogers naar eigen zeg gen over maar liefst 16 wethouders. De jeugdige burgemeester verwacht dat haar grootste taak zal bestaan uit het oplossen van ruzies.Van bouwpro- blemen heeft ze net als haar wethouders geen kaas gegeten, zegt ze. Eventuele problemen in deze richting zal ze dan ook niet zelf trachten op te lossen of doorgeven aan een van haar wethouders maar doorspelen aan de wijkleiding. Voor de talentenjacht die op de slotavond zal worden georganiseerd bestaat veel belangstelling. Nu al is bekend dat er ondermeer zal worden gezongen, gegoocheld en getekend terwijl er zich ook al iemand heeft aangemeld die in staat is zijn oor in een knoop te leggen. De officiële opening van het Wensdorp zal morgen avond om 18.30 uur worden verricht door de burgemeester van de aangrenzende gemeente Alp hen aan den Rijn, Mr. R.M. Gallas. Katwijk Een ieder die de film „Jaws" heeft gezien en daarna een haaienfobie heeft overgehouden kan deze week kennis maken met échte haaien. Tot en met zaterdag staat op het Waaigat in Kat wijk een tent waarin men een tweetal geprepareerde blauw- haaien alsmede diverse opge zette zeevissen kan waarne men. Klapstuk van de tentoonstel ling, die van 's ochtends tien uur tot 's avonds tien uur geo pend is, vormen echter twee levende haaien die in een groot bassin hun baantjes trekken. De uitleg van het geheel wordt gegeven door middel van een bandrecorder. Het is aanbeve lenswaardig om niet vlak na het bezoeken van deze reizende tentoonstelling in de Katwijkse zee te gaan baden. Het voelen van een stukje zeewier of iets dergelijks ter hoogte van de grote teen kan dan voor rare associaties zorgdragen. KORTWEG SASSEN HEIM De activitei ten van de jeugdrecreatie zijn maandag in het Velthuys be gonnen. De vele kinderen die deelnamen hebben de dag vooral met tekenen doorge bracht. Gistermiddag werd de eerste van de twee traditionele bloem schikwedstrijden gehouden. Er werden hier en daar aanwijzin gen gegeven, maar men liet veel over aan het eigen initia tief van de jeugd. Gisteravond ging om 7 uur, vanaf het plein van de Anna- school, de wielertour-avond- vierdaagse van start. Het aan tal deelnemers, 310, was onge veer 50 meer dan vorig jaar. Het was niet alleen de jeugd die acte de présence gaf, maar ook veel ouderen deden mee. Het parcours van 25 km. liep van Lisse, Hillegom en De Zilk via de Zandslootkade weer te rug naar de finish in Sassen- heim. Mede dankzij het weer werd het een geslaagde eerste avond. HAZERSWOUDE Het Leid- schendamse aannemingsbe drijf Tetteroo BV is vóór de bouwvakvakantie gestart met de bouw van een zevende lo kaal ten behoeve van de J.P.F. Steijaert-basisschool in de Ha- zerswoudse wijk Rhynenbur ch. Het streven is steeds ge weest om het werk op te leve ren voordat, eind augustus, het schooljaar 1978-1979 begint. De totale kosten bedragen 284.030,- Ook bij de christelijke basis school De Rhynenburch is het Leidschendamse bedrijf begon nen met de bouw van een lo kaal. Hierin zal het kleuteron derwijs worden ondergebracht. In een reeds bestaand, maar aan te passen lokaal van de bestaande basisschool zal het kleuteronderwijs eveneens on derdak vinden. Het schooltje „De Kleuterwei" aan de Rhy- nenburcherlaan zal na de ver huizing, aan het begin van het schooljaar, worden gesloopt. De kosten van de nieuwbouw en andere werkzaamheden worden geraamd op 833,850,-. OEGSTGEEST Koos Wolfenbuttel is enthousiast gestart met de „aangepaste" nieuwbouw van zijn loodgieters bedrijf aan de Dorpsstraat. Al sinds enkele jaren liggen er bij Wolfenbuttel plannen om over te gaan tot nieuwbouw. Twee jaar geleden leek hier een stokje voor te worden gestoken, toen er plannen werden gesmeed om het Oude Dorp van Oegstgeest tot be schermd dorpsgezicht te verklaren. Spoedig volgden er rehabilitatieplannen voor het Oude Dorp, waardoor de plannen van Wolfenbuttel op zeer losse schroeven kwamen te staan. De gemeenteraad heeft evenwel nog steeds geen beslissing over deze plannen genomen, Waardoor Wolfenbut tel zijn plannen weer boven water heeft kunnen halen. Koos Wolfenbuttel is een geboren en getogen Oegstgeestenaar, vandaar dat hij er weinig moeite mee had om zijn nieuwe bedrijfspand zo te laten ontwerpen dat het niet zou detoneren in het Oude Dorp. Weliswaar zijn de plannen om het Oude Dorp aan te wijzen als „beschermd dorpsgezicht" niet doorgegaan, maar toch zijn de omwonenden wel blij met de „aangepaste nieuwbouwplannen" van het loodgietersbedrijf. Het nieuwe pand is ontworpen door de architecten Prinsen en Den Ouden. Het wordt gekenmerkt door ronde kelderraampjes, kleinschalige dakkapellen en werkplaatsdeuren in de vorm zoals deze op oude foto's staan. De nieuwbouw zal de Dorpsstraat nog wel enig overlast bezorgen. De zeer smalle straat moet thans zo'n 10.000 auto's per dag verwerken. Het bouwverkeer zal het er allemaal niet gemakkelij ker op maken. De eigenaar van het loodgietersbedrijf is daarom zeer in zijn nopjes met de plannen om de Dorpsstraat voorname lijk tot fietsroute te maken. Alleen een dergelijke verkeersmaat regel kan voorkomen dat de huizen aan de Dorpsstraat uit hun voegen trillen en daarmee kan een deel van het „oude Oegst geest" waarop Wolfenbuttel zo dol is, behouden blijven. Koos Wolfenbuttel voor zijn nieuwbouwpand aan de Dorpsstraat. ROELOFARENDSVEEN Terwijl de drukte van het Al- kebad tot ver in de omtrek is te boren, staan vlak ernaast bouwvakkers met gebronst bo venlijf betonspijkers in het be ton te schieten. Ook in de bouwvakvakantie wordt door gewerkt aan de nieuwe sport hal van Alkemade. Enkele maanden geleden zag het er naar uit dat de streefdatum september niet gehaald zou worden. Op alle mogelijke ma nieren heeft de aannemer Heem bouw ge probeert tim merlieden te werven. Alle po gingen liepen op niets uit en ten einde raad werden Engelse bouwvakkers naar Nederland gehaald om alsnog te trachten voor september klaar te zijn. Daarbij het doorwerken in de bouwvakvakantie lijkt het waarschijnlijk dat die datum zal worden gehaald. Om de snelheid nog verder op te voeren zijn droogblazers op- gestelt die er voor moeten zor gen dat de betonnen muren wat sneller drogen. „Wij zijn zeer gelukkig met deze gang van zaken", zegt de heer Smit van de technische dienst der gemeente. Er zijn ook Duitsers werkzaam geweest. Smit ver telt dat de binnenwanden door de oosterburen zijn aange bracht. Men zou dus van een Europese hal kunnen spreken in Alkemade. De reden voor het hoge tempo waarin wordt gebouwd, komt niet uit de sportwereld. Het namelijk de basisscholen in Al kemade Oost die er zoveel vaart achter zetten. De sport hal zal namelijk ook dienst doen als gymlokaal voor een zeer groot aantal leerlingen van deze scholen. De leerlingen van de basisscho len uit Alkemade-Oost kregen vorig jaar slechts 1 uur licha melijke opvoeding per week. Dat was veel te kort, maar er waren geen mogelijkheden tot uitbreiding. Met de komst van de sporthal is die mogelijkheid er wel. In het komende school jaar zullen alle leerlingen 3 uur lichamelijke opvoeding krijgen. Er zullen door het basisonder wijs twee zalen van de sporthal worden gehuurd, een van 389 en een van 462 vierkante me ter. In deze twee zalen zal bij elkaar 46 1/2 uur per week lichamelijke opvoeding worden gegeven. Een ander element voor het hoge tempo is dat wanneer de hal niet bij het begin van het nieuwe school jaar gebruikt kan worden, ook de 150.000 gulden rijkssubsidie op de tocht komt te staan. Warmonds water weer te drinken WARMOND De kwaliteit van het drinkwater is weer goed. Alle voorzorgsmaatrege len zoals het koken van het water kunnen achterwege ge laten worden. Enkele weken geleden werd verontreiniging van het leiding water gekonstateerd en werd chlorering van het water nood zakelijk. Na enige tijd werden er nieuwe monsters genomen en daaruit is gebleken dat het water weer normaal voor ge bruik geschikt is dus zonder koken en zonder chloor. De oorzaak van de bevuiling kon niet opgespoord worden. Het gemeentebestuur spreekt slechts de wens uit dat vervuil ing niet meer zal optreden. KORTWEG WARMOND Scouting War mond en de werkgroep vakan- tie-aktiviteiten organiseren morgenmidag vanaf 2 uur een speelmiddag op de speelweide aan de Burg. Ketelaerstraat. Op het programma staan ojn. vlotten-bouwen, boegsprietlo pen, paalklimmen en trouw- t rekken. Kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen hieraan gratis deelnemen. Het is wel zaak een zwembroek mee te nemen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4