HARM KUIPERS GAAT TRAINERDUO ADVISEREN Redelijk resultaat Leidse jeugdtennissers 16 dagen Florida Nog onzekerheid over sprintploeg NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN OP UNICUM Nog geen verrassingen op toernooi Roomburg Nieuwe kans Los Angeles op Olympische Spelen ZEGE RAAS UEFA^TÊAM LOOT IJSLAND BON -SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 1 AUGUSTUS 1978 PAGINA 11 ZEIST— Oud-wereldkampioen schaat sen Harm Kuipers zal het komende schaatsseizoen als adviseur optreden van het trainersduo-Egbert van 't Oe ver en Tjaart Kloosterboer, dat de voorlopige herenkernploeg allround on der zijn hoede heeft. „Wij prijzen ons gelukkig dat Kuipers bereid is gevon den met ons mee te denken", zei Van 't Oever kort voor de eerste conditie training, ditmaal op het KNVB-sport- centrum, begon. En Kloosterboer vulde aan: „In gesprekken is gebleken dat Harm en ik ongeveer op dezelfde golf lengte zitten. Het is te hopen dat we met zijn hulp uit het dal, waarin we momenteel vertoeven, kunnen komen". Na de moeilijkheden in het vorige sei zoen, waarin de ene conflictsituatie na de andere ontstond, hetgeen duidelijk zijn negatieve weerslag op de prestaties had, zijn er in de voorbereiding op het voorolympische jaar enkele nieuwe ele menten aangebracht. Van 't Oever, die pas is teruggekeerd van een 'örientatie- bezoek aan Oost-Berlijn (met Klooster boer), heeft meer ruimte ingebouwd voor de training op speciale rolschaat sen met vier achter elkaar gepplaatste wielen. De Noren gebruiken deze attri buten onder leiding van Jors Tenmann overigens al twee jaar geleden. De gewichttraining, waarvoor Hans van Helden vorig jaar bedankte, blijft ge handhaafd. In de aanloop tot het ijssei zoen komen de leden van de voorlopige allroundkernploeg (Busser, Van der Duim, Kleine, Kramer, Pol, Schalij en Vriend) om de veertien dagen een week einde bijeen. „Nieuw is ook", aldus Van 't Oever, „dat we dit keer op een veel eerder tijdstip op het ijs gaan staan. Omstreeks 20 september beginnen we op een van de nieuwe banen. Dat is een maand eerder dan normaal". Het eerste Internationale treffen is op 2 en 3 de cember in Oost-Berlijn, waar om de Dynamocup wordt gereden. Op organisatorisch gebied is ook het een en ander gewijzigd na de strubbe lingen in het vorig seizoen, waarin de landelijke technische commissie en het hoofdbestuur voortdurend botsten. „Het Harm Kuipers zal met schaatstrainers Egbert van 't Oever en Tjaart Kloosterboer het komende seizoen gaan „meedenken". functioneren van de Ltc is ronduit beuren". Duidelijk is komen vast te slecht geweest", aldus bondsvoorzitter staan dat de uiteindelijke verantwoorde- Herman van Laer. „We zijn tot de con- lijkheid voor de samenstelling van voor- clusie gekomen dat we de topsport moe- lopige en definitieve kernploegen bij de ten loskoppelen van het landelijke ge- trainers ligt. De nieuwe landelijke tech nische commissie heeft een adviesfunc tie voor het bondsbestuur c.q. dageljks bestuur. Het takenpakket van de ltc ligt op het terrein van het stimuleren en activeren van de belangen van het schaatsen als breedtesport. Na diverse problemen, waarbij drie oud-ltc leden aftraden, heeft het dagelijks bestuur van de KNSB een ad-interim commissie benoemd, bestaande uit Jacques de Ko ning, Chris Albers, Henk Lamberts, Sa ke Santema en Berend Jansen. Het is de bedoeling tijdens de jaarlijkse alge mene ledenvergadering, die op 9 decem ber in Utrecht wordt gehouden, een definitieve ltc te benoemen. Voorts zal er een adviesraad top (afgekort A.R.T.) gaan functioneren. De trainers zijn ver plicht zich bij het samenstellen van de kernploegen zich door de ART te laten adviseren. Het bestuur van de KNSB rekent erop dat Henk Gemser trainer van de schaatssprintploeg zal blijven. De le raar van het CIOS in Heerenveen vreest zelf, dat hij door zijn werkzaam heden geen tijd meer voor het schaat sen zal vinden, maar na een gesprek met de voorzitter van het CIOS ver trouwt de KNSB erop dat Gemser als sprinttrainer zal kunnen aanblijven. De definitieve beslissing zal echter pas kunnen vallen, als Gemser op 31 augus tus van zijn vakantie is teruggekeerd. De voorlopige sprintploeg Jos Valentijn, Seis Uilkema, Lieuwe de Boer, Bert de Jong en André Kraayenveld- zal voorlo pig onder begeleiding van Henk Lam berts, de oud-kernploegtrainer die in de landelijke technische commissie ad inte rim zitting heeft genomen, met de condi- tietraning van start gaan. „Waarbij ik de programma's, zoals die door Gemser zijn gemaakt, als leidraad neem. Ik zie mezelf trouwens meer als een praatpaal voor de ploeg", aldus Lamberts. Miel Govaert, de jonge Amersfoorter die het afgelopen seizoen naar de nationale top doorbraak, ziet echter weinig heil in deze gang van zaken. Hij heeft meege deeld dat hij voorlopig op eigen houtje blijft trainen. Zodra de terugkomst van Gemser een feit is, sluit hij zich weer bij de sprintploeg aan. 'Cantarella moet Homan-hegemonie doorbreken VOORHOUT Cantarella, tweede geplaatst op het C en D toernooi van tennispark SW, zal ervoor moeten zor gen, dat de finale niet net als afgelopen zondag in Noordwij- kerhouf een aangelegenheid van de gebroeders Homan wordt. Eitel staat als favoriet geno teerd en Jan als derde in het plaatsingsschema. Merkwaar dig, want zondag behaalde de laatste een duidelijk 6-2, 6-4 triomf op zijn broer. De ge plaatste spelers kwamen in de ze categorie nog niet aan bod. Bij de dames was dit wel het geval. Niet echter de eerste ge plaatste Barbara Heeze, want die heft zich wegens rugklach ten teruggetrokken. Riet v. Ba len zegevierde met 6-2, 6-1 over Els Vink. Chatal v. Buul wees Jemie Schultz, de favoriete in D, terug en Petra Wessels re kende af met Carla Jonkheer. De kopstukken in het herenen kel D hadden een „makkie". Grimbergen, Van Gerven, Van Dijk, en Vlekke hadden allen maar twee sets nodig om de volgende ronde te bereiken. LEIDEN Vanaf gisteren tot en met woensdag worden op tennispark Unicum aan de Haarlemmerweg de nationale kam pioenschappen tennis voor de jeugd tot en met 14 jaar gehouden. De vier man sterke Leidse afvaardiging zal geen erg hoge ogen gaan gooien, maar zorgde toch op de eerste wedstrijddag voor een tot tevre denheid stemmend resultaat. Aanvankelijk zag het er allemaal somber uit, want alle vier spelers moesten in de voorronde capituleren. „Beslist geen schande voor het district Leiden", vond Nederlands jeugdbondstrainer Willem Bos, „want het niveau van de spelers ligt erg hoog. Een aantal kan op internationaal gebied heel goed meekomen. Nog onlangs bereikte de Nederlandse jeugdploeg de halve finale van de Junior Davis cup." Freek v.d. Capellen van Unicum was in zijn partij tegen Tom Nijssen uit Limburg nog dicht bij de setwinst, maar bij 54 liet hij zich de set toch nog ontglippen. De districtskampioen Peter Leyten, die derde klasse competitie voor Lisse speelt, redde het niet tegen Paul de Haan. Jacqueline van Wijk van Forescate startte tegen San dra Dekker te nerveus. Ze bleef onder haar kunnen en verloor met twee maal 61. Astrid Veenman van Hillegom begon juist erg goed, maar de 6—4 zege in de eerste set bleek onvoldoende tegen Vera Bruggeman. De herkansingsronde later op de dag werd voor de Leidse afvaardiging een complete revanche. Jacqueline bleef met 62, 64 Leonie Bakker de baas en Astrid had net wat meer in haar mars dan Marieke Vos: 64, 7—5. Peter Leyten verwees Hugo Sandberg met twee maal 6—3 naar de verliezersronde. Ook Freek v.d. Capellen veroverde een plaatsje in het eindschema via een zwaar bevochten zege op Lex Weiman: 64, 64. Wie woensdag, als de halve en hele finales worden gespeeld, uiteindelijk als sterksten uit het toernooi tevoorschijn komen, is voor Willem Bos niet zo'n grote vraag. „De spelers worden met alle bondstrainingen zo goed geobserveerd, dat de krachtsver houdingen eigenlijk wel bekend zijn." Zo zal de jongensfinale een treffen moeten worden tussen titelverdediger Erik Wil- borts en Bernard van Poelgeest, beiden afkomstig uit het sterke district Noord- Brabant. Om de kracht van deze jeugdige tennissers nogmaals te schetsen, Erik Wil- borts speelt in Tilburg overgangsklasse A competitie en verloor hierin slechts één single. Bij de meisjes liggen de krachtsver houdingen iets minder duidelijk. Als fina listen ziet bondscoach Bos Alice Lembeck uit Haarlem en Annemarie Jurg uit Noord- Brabant. Of het allemaal zo keurig volgens de verwachtingen zal lopen, wijzen de komende dagen uit. De tribunes op Uni cum bieden in elk geval voldoende plaats om van de ontwikkelingen getuige te zijn. PAUL THEUNISSEN LEIDEN De plaatsing van het A-toernooi van de open- Leidese kampioenschappen op Roomburg laat nog altijd op zich wachten. In de lagere ca tegorieën werd wel al volop gespeeld. Echte verrassingen vielen er nog niet te noteren, wel een aantal opmerkelijke uitslagen. Zo liet Rosemarie Verdegaal zich in het dame senkelspel B imponeren door fyet robuustere spel van de technisch mindere Agnes Goe- mans. Met maar liefst 6-1-, 6-4 ging de als favoriete gestarte Rosemarie ten onder. Bij de heren bood Aad de Wit goede tegenstand aan Alfred Gelevert. Naarmate het seizoen vordert krijgt de Wit steeds meer terug van zijn vroegere vastheid en dat is een manier van tennissen, die Gelevert maar met moeite kan bestrij den. De uiteindelijke winstmar ge was dan ook erg klein (7-6, 2-6, 6-4). Het spelverloop in het treffen tussen Marinus Broos- hooft en Frans de Weger was verre van eenzijdig. Na een gemakkelijke 6-1 winst dacht Brooshooft zonder problemen op de zege af te kunnen gaan, maar de Weger profiteerde van de lichte nonchalance, die een dergelijk gevoel altijd met zich meebrengt. Nu was hij het, die 6-1 in zijn voordeel noteerde. Via nogmaals dezelfde sets stand was het nietemin Broos- hooft, die in de volgende ronde verder speelt. De nummer een geplaatste Madera won zonder gameverlies van Hermans. Paul Kallenberg toonde zich te vast voor Van Dilts (6-2, 6-3). Bij de dames kwamen drie ge plaatste speelsters in actie. Henny Fehling won van Car- olien ten Bosch (6-2, 6-3) en Ineke Kallenberg van de favo riete in C Marina Ruitenberg (6-3, 6-4). Bij de dames in C boekte de als eerste geplaatste Henriette Gast een moeizame 6-4, 7,5 overwinning op L. Poots. Het spel van Henriette zal beslist nog moeten groeien, wil zij aan de verwachtingen voldoen en de nummer twee geplaatste Marina Ruitenberg van haar zovel ste C-zege in dit seizoen afhouden. COLORADO SPRINGS Het Olym pisch Comité van de Verenigde Sta ten is bereid borg te staan voor even tuele financiële tekorten bij de orga nisatie van de Spelen van 1984. Het Olympisch Comité van de Verenigde Staten en burgemeeester Tom Brad ley van Los Angeles zijn tijdens een' urenlange vergadering in Colorado Springs tot overeenstemming geko men over een plan ter dekking van de kosten. De details over dit plan zijn nog niet onthuld. Zeker is dat Robert Kane, voorzitter van bet Olympisch Comité, voorge steld heeft dat zijn organisatie het financiële risico van de Spelen van 1984 wil dragen. Los Angeles heeft altijd gesteld, dat de spelen van 1984 de belastingbetaler geen cent zouden kosten en dat er geen miljardentekort zou zijn als in 1976 in Montreal. Om dat uitgangs punt veilig te stellen, had burgemees ter Tom Bradley via een groep zaken lieden garanties gekregen voor zowel de organisatie van de Spelen als voor de financiële kant van de zaak. Het internationaal Olympisch Comité ging niet akkoord met deze werkwijze omdat reglementair organisatie en fi nanciering van de Spelen een zaak van een stad dient te zijn. Na het gesprek met Bradley zei Ro bert Kane: „Wanneer dit plan niet aanvaardbaar is voor het IOC, is Los Angeles niet langer kandidaat. Het idee lijkt mij goed, maar ik kan niet voorspellen hoe het IOC zal reage- TRAVEMUNDE De Nederlandse deelnemers beheersen bij Travemun- de de strijd om de Europese aeiltitel in de Flying Juniorklasse volledig. Gisteren werden tijdens sterk wisse lende weersomstandigheden twee ra ces gevaren. De gebroeders Hans en Lex Cox uit Huis ter Heide, die zater dag in de openingsrace tweede wer den, haalden de finish nu beide keren' als eerste. Zij namen ook de leiding in het algemeen klassement De uitslagen zijn: Tweede race: 1. Hans en Lex Cox (Huis ter Heide), 2. Eelco Blok en Victor de Schetter (Rotterdam), 3. Aad en Jan van Vliet (Leiderdorp); Derde race: 1. Cox, 2. Blok, 3. Peter en Marcel Houweling (Zeist); Klassement na drie races: 1. Cox (2-1-1), 2. Blok (3-2-2), 3. Van Vliet (5-3-B). De Nederlander Victor van Holst beeft gisteren de tweede wedstrijd voor het wereldkampioenschap solo, dat op het IJsselmeer van Hoorn wordt gezeild, op zijn naam gebracht NEDERLANDERS BEHEERSEN ZEILWEDSTRIJD De Brit Graham Tapper eindigde als tweede en Cor-Jan Schouten, die de eerste wedstrijd had gewonnen, legde beslag op de derde plaats. De uitslag is: 1. Victor van Holst (Ned), 2. Graham Tapper (Gbr), 3. Cor-Jan Schouten (Ned), 4. Rob van Ooyen (Ned), 5. Piet Adriaanse (Ned), 6. Cees van Grieken (Ned). Algemeen klassement: 1. Schouten en Van Holst (beiden Ned), 3. Van Rooyen (Ned), 4. Tapper (Gbr). De Rooy blijft leider in Rijnland-Palts ADENAU Met twee over winningen van respectievelijk een Zwitser (Glaus) en een Ne derlander (Verbrugge) eindig de de in twee gedeelten verre den derde etappe van de ronde van Rijnlands-Palts. In de morgenuren van Wittlich naar de Nürnburgring triom feerde de Zwitsers Glaus met een voorsprong van 47 secon den in de slechts 53.5 kilometer lange etappe voor de Pool Jan Flatyn. Het tweede deel, dat bestond uit drie ronden op de Nürnburgring werd gewonnen door de Nederlander Jack Ver- brugge, die in de sprint de Zwitser Stefan Mutter gemak kelijk achter zich liet. Na deze derde etappe leidt de Nederlander Theo de Rooy nog steeds voor de Zwitser Richard Trinklet en de Westduitser Pe ter Weibel. Klassement na drie etappes: 1. Theo de Rooy (Ned) 23.34 29, 2. Trinkler (Zwi) op 38 seconden, 3. Weibel (Wdl) op 1.46, 4. Maas (Ned) op 2.08, 5. Mückemnhuber (Wdl) op 2.47, 6. Rottier (Wdl) op 3.12, 7. Oosterbosch (Ned) op 3.16, 13. Ver- brugge (Ned) op 6.33, 29. Mutsaars (Ned) op 30.33, 50. Jonkers (Ned) op 1.39.07. ELSLOO Jan Raas is gister avond winnaar geworden van de ronde van Elsloo, een prof criterium over honderd kilo meter. Hij versloeg in de sprint Jo Schipper en de Belg Walter Godefroot, die respec tievelijk als tweede en derde finishten. Zesduizend toeschouwers za gen hoe Knetemann, De Cau- wer. Krekels, Van der Meer, Dohmen en Planckaert activi teiten ontketenden om het pelo ton uit elkaar te sleuren. Maar (je 41-koppige meute bleef angstvallig in eikaars kielzog rijden en smoorde iedere vluchtpoging. Maar dertig kilo meter voor het einde sloeg Jan Raas, goed gesteund door Schipper en Godefroot toch een gat, dat bij de finish ten slotte was aangegroeid tot ruim een minuut. Raas won daarna met een lange eindsprint, zijn specialiteit. De uitslag is: 1. Jan Raas 100 kilometer in 2.22.17, 2. Jo Schipper z.t, 3. Walter Gode froot (Bel) z.t., 4. Fons van Katwijk op 1.05, 5. Don Allan (Aus) z.t., 6. Aad van den Hoek z.t. De Vroomen chef d'equipe ZEIST Dick de Vroomen uit Lisse is benoemd tot chef d'e quipe van het Nederlands schaatsteam, dat naar de Olympische Winterspelen in 1980 in Lake Placid wordt af gevaardigd. De Vroomen, die in deze funtie Jan Busscher opvolgt, was al tijdens de winterspelen van 1972 in Sapporo algemeen ver zorger van de ploeg. ZURICH Het Nederlands UEFA-elftal (16-18 jaar) is na loting voor het Europees kam pioenschap van nationale ploe gen ingedeeld in groep drie met IJsland. De Nederlandse ploeg speelt eerst thuis. De eindronde wordt gehouden tussen 24 mei en 2 juni 1979 in Oostenrijk. Schaakploeg voor Olympiade AMSTERDAM De Neder landse ploeg, die zal deelne men aan de schaakolympiade, die van 26 oktober tot 12 no vember in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires wordt gehouden, is als volgt samen gesteld. Ie Bord: Jan Timman, 2e: Gen nadi Sosonko, 3e: Jan Hein Donner, 4e: Hans Ree, 5e: Ger Ligtering, 6e: Kick Langeweg. Als reserves zijn aangewezen: Hans Böhm en Cor van Wijger- den. Bezwaren tegen Van Min AMERSFOORT Op de eer ste dag van het internationale masters tennistoernooi in Amersfoort de finale van het satellitecircuit is er slechts één partij gespeeld. De Amerikaan Ben Bishop ver loor in twee sets (5-7 6-7) van de Columbiaan Cortez. Bishop won vorig jaar het toernooi in Amersfoort. De Zuidafrikaan Edwards is als eerste geplaatst in de Fin Palin als tweede. Slechts twee Nederlanders (Paul van Min en Olaf van de Wildenberg) heb ben zich kunnen kwalificeren t bij de laatste zestien van het satellitecircuit. Gisteren ontstonden er proble men bij de indeling van de dubbelspelen. Er werd bezwaar gemaakt tegen de deelneming van Paul van Min, die in voor gaande toernooien te weinig in de dubbelspelen zou zijn uitge komen. De organisatoren kwa men er niet uit en zullen van daag het kantoor van de asso ciatie van proftennissers (ATP) in Parijs bellen voor advies. UW KRANT ORGANISEERT SAMEN MET DE ANWB The Sunshine state of America. Dat is terecht het visitekaart je van het zonnige Florida, het doel van een zestiendaagse reis naar de Verenigde Staten, die uw krant in samenwerking met de ANWB van 1 tot en met 16 november 1978 organi seert. Een unieke mogelijkheid om te zonnen aan de stranden van Sarasota (Golf van Mexico) en Miami Beach, te genieten van prachtig natuurschoon tijdens de tochten per air-condi tioned touring-car dwars door de bloeiende sinaasappelplan tages, verbaasd te zijn over de adembenemende Flippershow in Miami's beroemde Seaquarium, geconfronteerd te worden met de rijke fantasiën in Disney World en te varen op de Jungle Queen, een echte showboat uit vroeger jaren. Dit is slechts een een greep uit dit met zorg samengestelde zonnige programma, waar voldoende ruimte is „ingebouwd" om heerlijk te relaxen, 's Morgens nog in het kille Holland; in de avonduren in het subtropische klimaat van Florida's westkust aan de Golf van Mexico. Het programma: Woensdag 1 november: In de vroege middag vertrek van Schiphol per KLM naar Londen en vandaar per National Airlines rechtstreeks naar Tampa in Florida Overnachting in het fraaie strandhotel „The Frontanac" in Sarasota. Donderdag 2 november: Vanuit de hotelkamer meteen op het strand. De gehele dag vrij. Mogelijkheid om te gaan winkelen in het exclusieve shopping-centre „The Circle" of een bezoek te brengen aan het circus-museum van Bamum and Bailey-Ringling Bros. De natuurski-show in Cypress Gardens. Vrijdag 3 november: Na een excursie naar Jungle Gardens, een stuk overvalste tropische jungle, compleet met exotische bloemen, planten en vogels, gaat de air-conditioned touring-car dwars door de Evergla des naar Miami Beach aan Florida's oostkust aan de Atlantische Oceaan. Drie nachten worden gelogeerd in het imposante Deauville- hotel. Zaterdag 4 november Sightseeing tour door Miami City. Daarna ruime gelegenheid tot shoppen in een indrukwekkend overdekt winkelcentrum. Zondag 5 november: Excursie naar het Seaquarium, waar behalve een prachtige collectie tropische vissen de fameuze „Flippershow" en demonstraties met orka's (klein soort walvis) te zien zijn. Rest van de dag vrij. Maandag 6 november: Verder naar het zuiden. De weg voert via de met immense bruggen aan elkaar „gelaste" eilanden naar het uitsterste punt Key West, gelegen op een steenworp afstand van Cuba. Daar volgt een excursie met de Conch Train door de straten met de schilderachtige houten huizen van dit filmstadje, waar om. Emest Hemingway en Humphrey Bogart woonden. Overnacht wordt in het Howard Johnson hotel te Marathon. Dinsdag 7 november: Langs de kust terug. Na een bezoek aan het Everglade National Park, een moerassig gebied waar cipressen groeien en zeldzame vogels en krokodillen leven naar Deerfield Beach. Verblijf voor twee nachten eveneens in een Howard Johnson Hotel. Woensdag 8 november: De gehele dag vrij. Het strand ligt „naast de deur". Liefhebbers kunnen gaan vissen. In de avonduren een rondvaart met de „Jungle Queen", een luxe showboat uit vroeger jaren met als onderbreking onderweg een maaltijd en het optreden van artiesten. Donderdag 9 november: De tocht gaat verder in de richting Orlando. Eerst een bezoek aan Cape Kennedy, het Amerikaanse ruimtevaart- centrum met allerlei bezienswaardigheden over de bemande ruimte- vluchten. Drie nachten is het verblijf gearrangeerd in hotel Internatio nal Inn te Orlando. Vrijdag 10 november: Een van de hoogtepunten van de reis. Bezoek aan het beroemde vermaakscentrum Disney-World. De gehele dag is uitgetrokken om geconfronteerd te worden met de rijke ideeën en fantasiën van tekenfilmproducent Walt Disney. Inbegrepen is de entree plus acht kaartjes voor attracties. zaterdag 11 november: In de ochtenduren een bezoek aan Cypress Gardens, een tropisch wonderland met een jungle en tuinen met bloemen en planten uit de gehele wereld. Bovendien is er een fantastische waterskishow. Zondag 12 november: Koers wordt gezet in de richting St. Augustine, een bezienswaardig stadje uit 1565 dat de oudste Spaanse nederzetting in de USA is. Van St. Augustine naar Daytona Beach (bekend van de motorraces), waar wordt overnacht in het strandhotel „The Plaza". Maandag 13 november: Van Daytona Beach terug naar Sarasota. Maar eerst een bezoek aan Silver Springs voor een tocht met bootjes met een glazen bodem door de tropische wildernis. In Sarasota wordt wederom verbleven in Hotel „The Frontanac. Dinsdag 14 november: De gehele dag vrij om te luieren aan het strand van de Golf van Mexico. Woensdag 15 november: In de loop van de middag wordt de terugtocht aanvaard. De touringcar zorgt voor het vervoer naar het vliegveld in Tampa en vandaar rechtstreeks met een Boeing van National Airlines (Lijnvlucht) naar Nederland. Donderdag 16 november Aankomst op Schiphol. Einde van de reis. De reissom voor deze exclusieve tocht bedraagt 2470,- p.p. op basiss van 2-persoons kamers (voor een-persoonskamers is toeslag verschul digd). Inbegrepen: vlucht met lijntoestellen van de KLM en Nat. Airlines van Amsterdam naar Tampa v.v. (verzorging aan boord). 14 overnachtingen in moderne hotels op basis van twee ijersoons- kamers met bad/douche en toilet, televisie, radio en telefoon. transfers en excursies volgens programma. maaltijd tijdens rondvaart Jungle Queen. Niet inbegrepen: maaltijden luchthavenbelasting verzekeringen (aan te bevelen is een annuleringsverzekering. Kos ten ca. 85,-. Annuleringsbepalingen: Indien reis ongedaan wordt gemaakt, is behalve telegram/telefoonkosten per persoon verschul digd: annulering tot 8 weken voor vertrek 300,-; tussen acht weken en acht dagen voor vertrek 60 van reissom en binnen acht dagen tot een dag voor vertrek 90 van reissom). Informaties en boekingen (telefonisch of door inzenden van bon) uitsluitend bij: Sijthoff Pers, Afd. Reisorganisatie, Wagenstraat 37. Den Haag, tel. 070-62.45.62 tst. 370 en 257. Ik neem deel aan de reis naar Florida van 1 t/m 16 november 1978 met personen. Naam: Naam: Naam: Naam: Adres: Woonplaats:Tel: Ik wens wel/geen annuleringsverzeke ring. Voorwaarden zijn mij bekend. Handtekening:

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11