jitomobilist vermoord om auto Jan A gtroept nieuwe levensstijl9 mBjb VERDWAALDE WADLOPERS NET OP TIJD GERED 0LITIE GECONFRONTEERD MET DRIE MOORDEN 'ie Parachutisten '^rekken weg Bnliit Kolwezi Mogelijk onderzoek stemmen bij volmacht" - KILO halfW' Eerste re! Met gijzelaars wordt niet onderhandeld 100.000ste., Motorrace eist tweedoden Alleen voorronde voor Oorver? Seidóe (Bomo/nt Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. irtenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot i9.00 uur) inementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Maandag 29 mei 1978, 68e jaargang no. 21053 Vermoorde bisschop KRO-documentaire over ver dwenen (vermoorde) Argentijn se bisschop Angelelli op Ned. II om 22.52 uur. Op dit net om 21.15 uur nieuwe serie „Ik hou van Lydia". Op Ned. I om 19.50 uur film over „Marshal Cahill" en om 22.45 uur documentaire over Zuid-Afrika. Zonni<r Droog en zonnig, aan de kust af en toe mistbanken. Maxi- mumtemp. 23 graden, aan zee 14 tot 18 graden. Morgen zon: 5.28-21.47. Maan: 2.47-14.48. Scheveningen hoog water: 10.29..823.03. Laag wa ter: 5.57.,18.42. h een onzer verslaggevers) NHEM/ROTTERDAM/DREMPT— De Ne- ndse politie, dit weekeinde geconfronteerd drie moorden, speurt naarstig naar de i van de moord op een 38-jarige Rotter- prostituée en een 23-jarige bedrijfsleider [het restaurant „De Roskam" in het Oost- Ierse Drempt. De derde moord, op de 29-jari- [vertegenwoordiger E. Jonker uit Raalte, de nog van niets wetende Arnhemse tie op het spoor dank zij een tip van pol. laders van deze laatste moord, twee Oosten- gangsters werden zaterdagmorgen na een jle achtervolging in het Duits-Oostenrijkse nsgebied aangehouden, nadat zij kort tevo- bij een illegale grensoverschrijding twee tenrijkse grenswachters in koelen bloede hadden doodgeschoten. In het vuurgevecht dat aan de aanhouding voorafging, werd een van de gangsters gedood en werd een politieman ernstig gewond. Tijdens het verhoor biechtte de overgebleven gangster op, dat hij donderdag jl met zijn collega nabij een parkeerplaats in Valkenhuizen langs rijksweg 12 (Utrecht-Duitse grens) een Nederlandse automobilist had vermoord, omdat ze zijn wagen nodig hadden, aangezien hun eigen wagen defect was geraakt. In de gestolen auto trof de Oostenrijkse politie een Nederlands rijbewijs aan, dat op naam stond van de 29-jari- ge vertegenwoordiger E. Jonker uit Raalte. De nog van niets wetende Arnhemse politie toog na de tip uit Oostenrijk op onderzoek uit en vond gistermorgen in een stuk bos bij het parkeerterrein inderdaad het stoffelijk over schot. De twee gangsters hadden het slachtoffer zich laten uitkleden en knielen en hem toen enkele kogels door het hoofd geschoten. Na de nummerplaten te hebben vervangen, reden zij in de auto van het slachtoffer verder. Volgens de politie dachten de gangsters waar schijnlijk dat er in verband met de moord op de Nederlander naar hen werd gezocht. Dat zou verklaren waarom zij in paniek raakten toen de Westduitse douane hen voor een routinecontrole wilden aanhouden. De twee Oostenrijkse grens wachters die de achtervolging inzetten, moesten deze daad korte tijd later met de dood bekopen. Zij werden door de gangsters verrast —zo ge tuigde later een toerist— gedwongen met hun. gezicht naar de rotswand aan de kant van de weg te gaan staan en met nekschoten gedood. In Rotterdam, op Katendrecht, werd gistermor gen badend in haar bloed een 38-jarige prosti tuée aangetroffen. Uit sectie is gebleken, dat de vrouw, die een zeer diepe snee in de hals had, door een slagaderlijke bloeding om het leven is gekomen. Aan de moord moet een vechtpartij vooraf zijn gegaan. Uit sporen maakt de politie op, dat ook de dader gewond is geraakt. Bij een gewapende overval door vermoedelijk vijf gemaskerde mannen is gisteravond de 23-ja- rige bedrijfsleider H. Jansen van restaurant „De Roskam" uit Drempt doodgeschoten. De over vallers drongen na sluitingstijd het restaurant binnen en eisten geld. De nog aanwezige eige naar en personeelsleden werden aangewezen naar een gang te gaan. Daar viel een schot, dat de heer Jansen dodelijk verwondde. De overval lers verdwenen daarop zonder buit, vermoede lijk in een Volkswagenbusje. ,11e sectoren moeten matigen (Van onze parlementaire redactie) de(tMERSFOORT Minister-president Van Agt heeft ,de (terdag in Amersfoort opnieuw vastgesteld, dat iede- [l en in Nederland een bijdrage zal moeten leveren om tote bezuinigingen tot stand te brengen. Bezuinigingen l alJe noodzakelijk zijn, om het opnieuw stijgend werkloos heidspercentage terug te kunnen dringen. Hij maakte 'arbij duidelijk dat zowel van de kant van de publieke «jctor (ambtenaren) als van die van de particuliere or bedrijfsleven) een bijdrage wordt verwacht, irekend op een bijeenkomst van CDA-pr-ovincie- en gemeente- istuurders wees mr. Van Agt de bezuinigingsvoorstellen van jpositieleider Den Uyl (zonder deze te noemen) nadrukkelijk de hand. Den Uyl had 's morgens in Enschede betoogd dat een bezuiniging van vier miljard per jaar het aantal werklo- tot een aanvaardbaar totaal zou kunnen worden teruggedron- i. Mr. Van Agt liet 's middags in Amersfoort weten, dat de ïnmalige socialistische minister Duisenberg van Financiën lens de formatiebesprekingen PvdA-CDA-D'66 al had bere id, dat een bezuiniging van negen miljard beslist noodzakelijk om de economie te kunnen redden. „En sindsdien is de inomie bepaald niet verbeterd", aldus de minister-president. i economische groei, die vorig jaar geraamd was, neemt :hts toe met drie procent, het aandeel van Nederland in de ïreldhandel neemt nog verder af en het aantal werklozen is ;t omlaag gegaan". larom is volgens de premier niet alleen een zuiniger beleid I de collectieve sector nodig, maar ook een matiging van de Srticuliere inkomens en een internationale actie. In dit verband tees hij ook op de pleidooien van de kerken voor een nieuwe "'ensstijl. ADVERTENTIE VAN DOOL CONSTRUCTIES B V. UERWEG 65 OE LIER TEL 01745-4145 KWAUTEITS ZONWERINGEN i- i 3-KINSJASA (AP) - De Franse strijdkrachten tullen zich terugtrekken Kit de door strijd ver- icheurde stad Kolwezi In de provincie Sjaba in fcaïre. Zij dragen de ver- Intwoordelijkheid voor Ie veiligheid in de stad •ver aan Zaïrische troe- 00D ^et 9®zin Van Vollenhoven in een rijtuig bijeen. Terwijl prinses Margriet de teugels in handen houdt spreekt vader mr. ;n; Pieter van Vollenhoven een woordje tot zijn zoons, van links naar rechts prins Maurits, prins Floris en prins Pieter Christiaan. rijtuigje Op de achtergrond is nog net prins Bemhard zichtbaar. bver pen. Vorige week maakten de Fran sen bekend dat de legionnaires Zaïre terug zouden keren baar hun basis in Calvi op Porsica. De para's zijn boven Bjaba neergelaten om ongeveer 2.500 Europeanen te redden die door Katangese opstandelingen n Kolwezi waren ingesloten. DEN HAAG Minister Wiegel van Binnenlandse zaken overweegt de Kiesraad ad vies te vragen over de (on)moge- lijkheid van ma lafide praktijken bij het stemmen bij volmacht. Dit naar aanleiding van schriftelijke vragen van me vrouw Haya van Someren-Downer aan hem en de minister van jus titie, De Ruiter. Zoals wij eerder meldden heeft mevrouw Van So meren onlangs een stembiljet te koop aangeboden gekregen. In haar brief spreekt zij over het Noord brabantse Maar- heeze, waar een voorzitter van een bejaardentehuis volmachten zou hebben ingeza meld om ze onder zijn politieke vrienden te verde len en de stem te laten uitbrengen op zijn partij. De voorzitter is na melijk ook raad slid in Maarheeze en zijn naam staat op de kieslijst van der „Werkgroep voor de belangen van inwoners". De geruchten willen dat de inzameling van de volmach ten niet geheel volgens de regels is gegaan. Volgens de voorzitter is er echter geen spra ke van malafide praktijken. „Het gaat om twaalf volmachten van bewoners die naar mij toe zijn geko men met de vraag om namens hen op mijn partij te stemmen". Naar zijn zeggen gaat het hier om een actie van een plaatselijke poli tieke tegenstander die zijn partij het te verwachten succes niet gunt. Rode Brigades: Dood Moro revolutionaire overwinning NAPELS, (AP) Iu een brief die afkomstig zou zijn van de Rode Brigades in Italië en die zaterdagavond in Napels in een vuilnisbak is gevonden, is de executie van Aldo Moro „een revolutionaire overwin ning en een nederlaag voor de imperialistische krachten" ge noemd. Het uit twee bladzijden be staande briefje droeg de vijf- puntige ster van de Rode Bri gades en werd gevonden op aanwijzingen in een anoniem telefoontje. In de brief kondig den de Rode Brigades aan dat in Napels een vertakking van de organisatie is gevestigd die is genoemd naar Margherita Cagol. Margherita Cagol was de vrouw van de stichter van de Rode Brigades, Renato Cur- cio, die nu gevangen zit. Ze kwam in 1975 tijdens een schietpartij met de politie om >ghet leven. ADVERTENTIE PIETERBUREN (ANP) Twee helicopters van de Marine Luchtvaart Dienst hebben zaterdagmiddag 54 doornatte- en verkleumde wadlopers van het wad ten zuiden van Schiermon nikoog gehaald. De 54, afkomstig uit het hele land, waren zaterdagochtend vroeg uit het Groningse Homhuizen vertrokken voor de oversteek naar Schiermonnikoog. Drie van hen waren gidsen van de vorig jaar opgerichte Stichting Waddenvrienden. De groep verdwaalde in dichte mist en vermoedelijk door het verkeerd aflezen van het De Stichting Waddenvrienden in Pieterburen sloeg alarm toen de groep niet op tijd in Schiermonnikoog arriveerde. Een Neptu ne van de Marine Luchtvaart Dienst ging na het alarm op zoek. Toen de vermiste wadlopers door de Neptune-bemanning waren gesignaleerd konden twee helicopters aan de slag om de mensen aan wal te brengen. „Het had niet langer moeten duren. Ze stonden al tot boven hun middel in het water en dat had nog niet zijn hoogste stand bereikt", aldus een woordvoerder van de Stichting Waddenvrienden. De wadlopers werden allemaal op Schiermonnikoog aan land gezet, waar zij door een arts werden onderzocht Een van hen was zo overstuur dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. ADVERTENTIE VRIJHEID VAN ONDERWIJS Vrijheid van meningsuiting. Ook in het onderwijs. Maar tegelijkertijd: respect hebben voor de mening van anderen. Vrijheid van onderwijs, zonder indoctrinatie. Daarvoor vecht de VVD ook in de gemeenteraad. De WD, vast en zeker als vrijheid van onderwijs u lie WO. Antwoordnummer 1877,2500 WB Den Haag. tel. 070614121 VANDAAG ACHT PAGINA'S MENDOZA Hans Hamstra dient voor de KNVB de publi citeit te verzorgen rond het Neder lands elftal, dat za terdagavond in Mendoza is aange komen. De opvol ger van Evert Grif horst als verbin dingsman tussen pers en de Oranje delegatie heeft al op de eerste de beste dag van het verblijf in Argenti nië een staaltje on vermogen gedemonstreerd. Aanvankelijk had Hamstra voor gisterochtend (plaatselijke tijd) een persconferentie aange kondigd, maar die moest hij later annuleren. Ernst Happel, verantwoordelijke man van het Oranjeteam was niet eens op de hoogte van deze bijeenkomst en had Hamstra kennelijk opdracht gegeven de ontmoeting pers-spelers van het programma af te voeren en te verschuiven naar zondagavond op een dergelijk laat tijdstip dat de ochtend bladen in ons land hiermee niets meer konden uitrichten. Bovendien werd bekend dat Happel niet van zins is elke dag een persconferentie te beleggen om de voetballiefheb bers in ons land aan informatie te helpen. Daarmee is de eerste rel in het Oranjekamp reeds ontstaan. Wat zal er nog volgen? CORDOBA Het Westduitse team, dat zijn intrek heeft genomen in een hotel in Ascochinga, 70 kilometer van Cordoba, wordt stevig bewaakt Negen man van de speciale eenheid van de Bundesgrenzschutz GSG 19 waken in samenwerking met in burger geklede Argentijn se veiligheidsmensen over de nog regerende wereldkam pioen. De burgemeester van Cordoba heeft overigens verklaard dat niemand bang voor moeilijkheden hoeft te zijn. „Het zal in Argentinië geen herhaling van München worden", zo verklaarde hij. „Mochten er toch problemen komen, bijvoorbeeld gijzelingen, dan zal de Argentijnse regering weigeren met de ontvoerders te onderhandelen". DEN HAAG De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) vierde zaterdag het feit, dat men de honderdduizendste aanmelding aan het ledenbestand kon toevoegen. De man. door wiens aanmelding deze mijlpaal een feit werd. is de 23-jarige Renè van Eijk, aankomend onderwij zer in Capelle aan den IJssel. Hij kreeg van bondsvoorzitter Piet de Bruin een lidmaatschap voor het leven aangebo den. alsmede een horloge en een volleybaluitrusting. In de hele wereld beoefenen negentig miljoen mensen in clubverband de volleybalsport. In Nederland zelf staat de NeVoBo qua ledenaantal op de zesde plaats. Het district 's-Gravenhage kent 3.500 leden. CHIMAY Bij internationale motorraces in het Belgische Chimay zijn gistermiddag twee toeschouwers om het leven gekomen. Zij werden getroffen door de machine van de Belgische coureur Herve Regout, die in een bocht ten val was gekomen. Regout liep slechts lichte verwon dingen op. BUENOS AIRES - Het ziet er naar uit dat Charles Corver alleen in de eerste finale-ronde van het toernooi in Argenti nië als arbiter in het veld zal komen. De scheidsrechters- commissie van de FI FA is namelijk van plan om voor de eer ste zestien wedstrij den de scheidsrech ters aan te wijzen. Voor de volgende ronde zal dan een keus worden gemaakt uit de arbiters die nog niet hebben gefloten en uit de groep van scheidsrechters waar van men zeker* weet dat zij geen belangen meer bij de tweede ronde hebben. Johan Cruyff - als het geen Hein tje Davids is - heeft nu definitief afscheid genomen VUC hielp Hoogezand aan de titel amateurkampioen, door voor het eerst in weken weer het net te vinden en Klein Zwitserland kwam toch adem te kort om de hockey- titel nu reeds te pakken.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1